vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: orion35 - 06 Ağustos 2008, 22:41:38

Başlık: Golf Pacificin en sevdiğiniz özelliği nedir?
Gönderen: orion35 - 06 Ağustos 2008, 22:41:38
herkes bu kadar çokmu seviyo abicim bu arabayı ya. bi türlü satan bi arkadaşla karşılaşamadım. eminim gün gelecek ve benimde pacificim olacak. gövde rengi çıtalar ve o orjinal jantları yokmu... üff süper gösteriyo dimi...
Başlık: Ynt: Golf Pacificin en sevdiğiniz özelliği nedir?
Gönderen: fosilci - 07 Ağustos 2008, 00:51:27
Merhaba
Orion35 bende 2000 yada 2001 golf comfortline alacam ama istedigim gibi bulamadım bundan bir hafta once cok vardı sımdı bulamıyorum :(
Gönderen: orion35 - 07 Ağustos 2008, 08:35:47
fosilci
comfortline da tercih sebebi tabiki. piyasadada oldukça fazla bulunnan bi model. ama pacifice göre bana biraz daha hantalmış gibi geliyo.donanım olarak comfortta çok iyidir. umarım en kısa zamanda istediğin arabayı bulursun. bende bir süredir arıyorum. ama br türlü istediğim gibi bi araba bulamadım. bulduklarımdada ya fiyatta anlaşamadık yada araba söylenen gibi çıkmadı. hayırlısı artık...
Gönderen: Halil Kara - 08 Ağustos 2008, 14:21:48
Donanım olarak comfortline, pasific e göre daha iyi.Pasific golf IV ün son zamanlarında çıktı elindeki golf IV leri ertimek adına...Dış dizayn olarak bir kaç değişiklik var örneğin kromaj kaplama, gövde rengi tampon bantları, karartılmış stoplar ve çok kullu ince jantlar.Bende görünüm olarak pasific i daha çok seviyorum ama aracın içine bindiğinizde manuel kliması, arka kapı içlerinde hoparlör yeri olmasına rağmen hoparlörün olmayışı, direksiyonun fonksiyonel özelliği olmaması, kol dayamasının olmayışı vs... comfortline göre daha donanımsız kalıyor.İkinci el fiyatlara bakıldığında aynı modelde comfortline a göre daha pahalı yada aşağı yukarı aynı fiyatlarda olmasını anlayamıyorum...
Gönderen: DeLiTaY - 08 Ağustos 2008, 22:07:39
halil kara
sen hangı pacıfıcte arka kapıda hoparlor olmadıgını gordun senın dedıgın pacıfıcte adam sokmus demekkı:D
4hoparlor 4tız var:D
Gönderen: Halil Kara - 10 Ağustos 2008, 15:32:49
halil kara
sen hangı pacıfıcte arka kapıda hoparlor olmadıgını gordun senın dedıgın pacıfıcte adam sokmus demekkı:D
4hoparlor 4tız var:D

@DeLiTaY
Size fotografla ispatlayabilirim.Hem Bora Pasific hemde golf hakkinda.Tabi hepsi boyle midir bilemiyorum ama benim bugune kadar bindigim tum pasificler boyleydi.Arka kapi icinde hoparlor yeri var, hatta icinde hoparlor var saniyorsunuz fakat icini acip baktiginizda hoparlor olmadigini goruyorsunuz.
Bir ornek daha 55 bin ytl ye aldigimiz caravelle 2.5 tdi 174 hp comfortline aracta ki- simdi sanirim 65 civarinda fiyati- dusunun bu kadar para verip binek anlamda kullanmak icin aldiginiz aracta arkada yine aynen hoparlor yeri var ama ici bos.Gittim kendim taktirdim ayni sekilde 2006 larda cd calar da yoktu sonra 2007 lerde artik mp3-cd calar standart olarak sunulmaya basladi.Sanirim halen caravelle lerin arkasinda hoparlor yok.T5 transporter olsa birsey demem cunku ticari amacla aliniyor ama caravelle gibi 10 koltuklu binek olarak alinan aracta boyle bir durumla karsilasmak marka imajini bence zedeliyor.
Golf konusunda da dedigim gibi pasificlerde hoparlor gormedim amamodel yilina gore farklilik gosterebilir.Bora dan kesin eminim, 2005 Bora pasific in arkasina hoparloru kendimiz taktik.Tabi onda da model yilina gore degisiklikler var midir bilemiyorum.Ama ne olursa olsun boyle bir aracta en dusuk donanim dahi olsa arka tarafta hoparlor olmasi lazim.Bunun savunulacak birseyi yok Dogus oto nun ayibidir...
Gönderen: serhat_74 - 19 Ağustos 2008, 23:15:14
pasifiklerde en güzel yanı göstergeler jantlar ve higlinede oldugu gibi spor direksyon cok güzel duruyor kullnması onu ayrı zevkli olsa gerekli:)
Gönderen: richardson - 26 Ağustos 2008, 14:33:29
kesinlikle arabanın görüntüsü arkadaşlar.araba müthiş parlıyor ve çok diri duruyor.
Gönderen: OffLineR - 26 Ağustos 2008, 15:43:35
Comfortline sahibi olarak göstergeleri ve koltukları kıskanıyorum.
Pacific'in koltukları daha iyi kavrıyor.

Ama yine de yağmur sensörü, karartmalı dikiz aynası ve ısıtmalı yan aynalara değişmem.
Gönderen: bozzy - 15 Eylül 2008, 22:52:03
herkese merhaba daha 1 hafta önce 2004 golf IV pasific aldım daha önceki aracım 2004 golf V midlinedı. acıkca ve cesurca sunu söyleyebilirim IV kasanın zevki bir başkaymış. her zaman V kasaya tercih ederim
eğer dış görselliğe önem veriyorsanız (ki ben veriyorum) sonuna kadar Pasific.
Gönderen: SAYAR45 - 16 Eylül 2008, 09:33:41
bozzy arkadaşım güle güle kullan ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ! bende de 2004 var. kaça aldın ? fotolarınu koysana ? pasific kıyaslanamaz ! tek geçerim ..
Gönderen: orion35 - 16 Eylül 2008, 15:43:21
bozzy hayırlı olsun kazasız belasız inşallah... aracı nerden aldın fiyatı ve km si ile ilgili bilgi verirsen memnun olurum. bende baya zamandır arıyorum. kısmet bakalım inşallah... bu arada aklınızda satılık bildiğiniz araç varsa haberleşelim.
SAYAR manisada da varsa olabilir.
Gönderen: tomcsd - 22 Ekim 2008, 18:49:46

Ama yine de yağmur sensörü, karartmalı dikiz aynası ve ısıtmalı yan aynalara değişmem.

slm arkadaşım tamam pasific'lerde yağmur sensörü yok ama karartmalı dikiz aynası ve ısıtmalı yan aynalar var  :tamamdir
Gönderen: tomcsd - 22 Ekim 2008, 18:53:38
1 sene önce Golf IV Primeline vardı onu satmak zorunda kaldık.. Şimdi yine yana döne Golf arıyorum :) Comfortline ve Pasific'leri çok araştırdım iki arabanında kendine göre avantajları var ama ben Pasific'i seçtim çok daha çekici ve spor duruyor araba.. Göstergeleri ve Spor direksiyon süper bence...
Gönderen: OffLineR - 22 Ekim 2008, 19:02:33
slm arkadaşım tamam pasific'lerde yağmur sensörü yok ama karartmalı dikiz aynası ve ısıtmalı yan aynalar var  :tamamdir

Kararmalı dikiz aynası yok pacificte
En azından benim gördüklerimin hiçbirinde yoktu.
Yan aynalarda açık beyaz renk. Isıtma olayını bilemedim ama şimdi
Gönderen: R-Line - 22 Ekim 2008, 20:33:15
Kararmalı dikiz aynası mevcut, ama manuel.
Ancak pasificte otomatik kararan dikiz aynası yok, dolayısıyla yağmur sensörüde yok.
Gönderen: OffLineR - 22 Ekim 2008, 21:05:42
Ben de onu demek istediydim :)
Gönderen: fosilci - 25 Ekim 2008, 11:23:23
Hepside güzel arkadaslar :)
Gönderen: Oceanis - 25 Ekim 2008, 20:06:57
Bende 2004 pacific var. Koltuklarının kavraması, jantlarıve çok düşük yakıt tüketimi çok hoşuma gidiyor. Birde sanki direk hava filtresi veya yapılı egzıs varmış gibi gaza bastığımda çok hoş bir ses çıkarıyor o inanılmaz hoşuma gidiyor.
Gönderen: serhat - 27 Kasım 2008, 22:00:33
bende prımeline var hemen hemen aynı yol bilgisayarı 3 kollu direksiyon ve jant hariç jant var gerçi 17 montreal 2 çıtaları boyalı (sonradan)krom gösterge çerçeveleri gayet hoş ve tatmin edici
Gönderen: Eldorado - 04 Aralık 2008, 13:34:54
Selam,
Pacific lerde arka kapılarda hoparlör yok, ben kendim taktım, tesisatı bile yoktu. Bunu şuradan da anlayabilirsiniz, Pacific lerde orijinalde Beta teypler vardır 2 çıkışlıdır, arkalarda olsa teyp de ona göre 4 çıkışlı olurdu. Pacific daha spor aksesuarları, jantlar, spor koltuklar (recaro olabilir), deri direksiyon ve vites, spor göstergeleri, koyultulmuş stoplar ile çok daha çekici bir model, bence 4 Golf lerin en güzeli. Pacific, Golf 4 ün son modeli, o sebeple sanırım fabrika ellerinde kalan parçaları kullanmış ve son model olmasına rağmen dijital klima yok. Ama Pacific öyle güzel bir model ki dijital klima umurumda bile değil. Bu kadar lüks araba arasında "0" bulsam aynı donanımla gene Pacific alırdım. 
Gönderen: kaya_01 - 05 Aralık 2008, 14:12:36
selam arkadaşlar bende yeni üye oldum ve çılgınlar gibi pacific hastasıyım ve yaklaşık bir yıldır da pacific kullanıyorum,arkadaşlar şuna açıklık getirelim 4 kapıda da hoparlör+tiz var..aracımı kullanırken insanların bana hayranlıkla bakmasını ve bende onlara sunroofumdan bakmayı çok seviyorum   >:D  dünyaya bir daha gelsem yine pacific alırdım heralde..
Gönderen: kaya_01 - 05 Aralık 2008, 14:18:22
en sevdiğim özelliğine gelince hangi birini sayayım ki!!  >:D sevmediğim tek özelliği depoyu yarıya kadar doldurduğum fiyata diğer yarısını dolduramıyorum,belki de benim ibremde bi sorun var..örneğin 80 ytl ye depomun ibresi yarım oluyor ancak daha sonra yarım depodayken fullemek itseyince 120 ytl alıyor,bu işi anlamıyorum  :)
Gönderen: fosilci - 05 Aralık 2008, 15:56:33
en sevdiğim özelliğine gelince hangi birini sayayım ki!!  >:D sevmediğim tek özelliği depoyu yarıya kadar doldurduğum fiyata diğer yarısını dolduramıyorum,belki de benim ibremde bi sorun var..örneğin 80 ytl ye depomun ibresi yarım oluyor ancak daha sonra yarım depodayken fullemek itseyince 120 ytl alıyor,bu işi anlamıyorum  :)

Kaya belki de deponun şekli ile alakalı olan birseydir yada müşür ile alakalı olabilir ama bende de oyle oluyor ben 50 ytl alıyorum araba tam kırmızı yanacagı zaman yarım depo oluyor ama fullemeye kalksam 250 ytl ye yakın doluyor
Gönderen: orion35 - 05 Aralık 2008, 21:43:20
bu konuyu açtğımda pacificim yoktu artık var :)
bu ne büyük mutluluktur, insan arabasını özlermi ya ben özlüyorum resmen... mesai bitsede bi an önce arabama kavulşsam diorum. bu arada arka kapılarda hoparlör yok dostum...
Gönderen: Oceanis - 06 Aralık 2008, 08:52:46
Benzin göstergesinde aynı sorun bende de var. Işık yanarken 50 liraya yarıma geliyor sonra fullemek için 100 lira daha koyuyorum üzerine... hoparlör konusunda ben 2. el aldığım için benden önceki sahibi arka kapılara da taktırmış hatta tesisat yaptırmış ama satarken radyoyu falan söküp orjinalini koymuş. ben aldığımda sadece önlerde ses vardı 2 kanal olduğu için ama elektrikçide ön arka bağlattım şimdi 4 tiz 4 hoparlör acayip keyifli dolanıyorum ortalıkta.
Gönderen: Eldorado - 07 Aralık 2008, 16:17:06
selam arkadaşlar bende yeni üye oldum ve çılgınlar gibi pacific hastasıyım ve yaklaşık bir yıldır da pacific kullanıyorum,arkadaşlar şuna açıklık getirelim 4 kapıda da hoparlör+tiz var..aracımı kullanırken insanların bana hayranlıkla bakmasını ve bende onlara sunroofumdan bakmayı çok seviyorum   >:D  dünyaya bir daha gelsem yine pacific alırdım heralde..
kaya_01 selam,
4 hoparlör+tiz var demişsin, acaba arabadaki teyp ne marka, orijinal teyp mi?
Kolay gelsin
Gönderen: fosilci - 07 Aralık 2008, 23:39:31
selam arkadaşlar bende yeni üye oldum ve çılgınlar gibi pacific hastasıyım ve yaklaşık bir yıldır da pacific kullanıyorum,arkadaşlar şuna açıklık getirelim 4 kapıda da hoparlör+tiz var..aracımı kullanırken insanların bana hayranlıkla bakmasını ve bende onlara sunroofumdan bakmayı çok seviyorum   >:D  dünyaya bir daha gelsem yine pacific alırdım heralde..

Kaya belkide senden önceki sahibi taktırmısdır tanıyormusun aldıgın kişiyi :)
Gönderen: Halil Kara - 08 Aralık 2008, 00:28:58
Her turlu iddia ederim pasific modellerde arka kapilarda hoparlor ve tweter yok.Arka kapilari actiginizda hoparlor yerini goreceksiniz fakat icini acipta bakarsaniz yada kulaginizi dayarsaniz icinde hoparlorun olmadigini goreceksiniz.Pasific sahipleri araclarini ikinci el aldilarsa ve hoparlor oldugunu soyluyorlarsa bilin ki onceki sahibi araca kendi taktirmistir.Yada sifir km alirken bunu opsiyon listesinden secmistir...
Gönderen: erdener59 - 10 Aralık 2008, 03:15:50
1 sene önce Golf IV Primeline vardı onu satmak zorunda kaldık.. Şimdi yine yana döne Golf arıyorum :) Comfortline ve Pasific'leri çok araştırdım iki arabanında kendine göre avantajları var ama ben Pasific'i seçtim çok daha çekici ve spor duruyor araba.. Göstergeleri ve Spor direksiyon süper bence...

pasific için yardımcı olamıcam ama comfortline arıyosanız temiz bitane var 99 model otomatik vites lacivert filmli camlar ince yanak lastik sanırım 215 , 17 inç çelik jant, ön farlar siyah taban angel eye artı zenon, arkla stoplar ledli meraklısına tavsiye ederim
Gönderen: kaya_01 - 10 Aralık 2008, 12:47:17
selam arkadaşlar herkese iyi bayramlar diliyorum,4 hoparlör konusuna gelince daha önceki sahibi opsiyonel olarak istemiş,yani ojinallerinde 4 kapıda yokmuş..
Gönderen: fosilci - 10 Aralık 2008, 13:43:40
konuya açıklık geldi sorun yok demekdir :D
Gönderen: ilyasus - 22 Kasım 2009, 01:27:14
yaklaşık 1 ay kadar önce 2004 pasific aldım. sahip olduğum en mükemmel araç.konfor özellikleri gerçekten biraz geri kalıyor ama direksiyon başına geçtiğimde konforu unutuyorum. aracın içeriden ve dışarıdan görünüşü çok iyi. Allah'ın izniyle kazasız belasız belki 20 sene kullanırım bu aracı. daha önce 1980 sarı renk jetta vardı vw hastalığım o araçtan kaldı. arabanını sağlam, spor ve benim için en güzeli eski klasik görüntüsü hoşuma gidiyor. bu arada araç tamamen orjinal ve arka kapılarda hoparlör yok. sadece önlerde 2 tane var. karartmalı dikiz aynası da yok. olsun bunlar halledilecek şeyler. kılıflar comfort modelinde daha güzel olduğu doğru ama kavrama pasificde gerçekten muhteşem. siteye yeni üye oldum. herkese hayırlı yolculuklar diliyorum
Gönderen: ilyasus - 22 Kasım 2009, 01:37:09
Kaya belki de deponun şekli ile alakalı olan birseydir yada müşür ile alakalı olabilir ama bende de oyle oluyor ben 50 ytl alıyorum araba tam kırmızı yanacagı zaman yarım depo oluyor ama fullemeye kalksam 250 ytl ye yakın doluyor

ben de aynı problemi kafama taktım vw servisi arkadaşım: full depo doldururken 15 lt yedek deponun da dolduğunu söyledi.
Gönderen: 06onur - 22 Kasım 2009, 17:05:35
Arkadaşlar 6-7ay sonra arabamı satacağım şididen araştırıyorum. Bence diğer Golfler le en önemli farkı 16v motoru. Pasifiklerin Hepsi 16v değil m?

Pasific 16v ne fark yaratır105Hp 148Nm. 0-100 10.4 sn son hız 192km. 100km 5.6lt? yakıt tüketimi aman aman fark etmesede 8v den daha İyi bide araç daha esnek. Daha sesiz bir motor.
golf 8v     test verisi    102Hp 145Nm    0-100 10.9 sn son hız 188km . 100km 5.9lt 90km sabit hız        

Alıntı
"""""""""""""""
VOLKSWAGEN Golf 1.6 16V
Geride bıraktığı 25 yıla rağmen hala yaratıcısı olduğu kompakt hatchbackler sınıfının liderliğini koruyan VW Golfun 1.6 litre 105 HP'lik l6 supaplı motorlu versiyonu ülkemizde de satışa sunuldu. Motordaki değişikliğin yanı sıra Golfun Trendline, Comfortline ve Highline donanım versiyonlarında yenilikler yapılırken Primeline adlı yeni bir paket de eklendi. VW Golf, 1.6 it benzinli motorun yanı sıra 1.9 litre 90 HP ve 1.9 litre 110 HP'lik turbo dizel motorlarla ithal ediliyor.

Karoser, iç mekan
Dördüncü nesil Golf, 1997'den bu yana yollarda olmasına karşın tasarımı güncelliğini koruyor. Bunda, dört yıl öncesinde yenilikçi sayılan tasarımı kadar klasikleşmiş bir model olmasının da payı var. Golf 1.6 16V’yi dış görünümünde 8 supaplı versiyondan ayıran hiçbir farklılık bulunmuyor. Hatta Golf’un artık 16 supaplı olduğunu belirten bir monogram bile kullanılmamış. Golf’ün iç mekanında da herhangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Genel olarak yumuşak hatlara sahip olan kokpit, kaliteli malzeme ve işçiliğiyle dikkat çekiyor. Ergonomisi sorunsuz olan kokpit, kullanıcısına herhangi bir zorluk yaşatmıyor. Golf’ün oturma pozisyonları, baş, diz ve omuz mesafeleriyle ilgili olarak da fazla eleştirilecek bir sorun yok. Sonuçta otomobilin dış boyutlarına göre iç mekan genişliği yeterli. Koltukların ayar mekanizması yeterince kullanışlı ve oturma alanları geniş. Golf’ün 330 litrelik bagaj hacmi, rakiplerinin yanında biraz küçük kalsa da, arka koltuklar yatırılarak 1184 litreye kadar genişletilebilmesi olumlu bir özellik.

Motor , performans
VW Golf’teki en önemli yenilik hiç kuşkusuz kaputunun altında gizli. Uzun yıllar, rakipleriyle olan yarışta 8 supaplı makineyle yer alan Golf’te artık 16 supaplı yeni bir motor görev yapıyor. Volkswagen’ın 2000 yılında kullanmaya başladığı 1598 cc hacimli ve 16 supaplı motor, 5700 d/d’de 105 HP güç üretiyor. 1595 cc’lik 8 supaplı motorsa 5600 d/d'de 100 HP güç üretiyordu. Golf’ün yeni motoru, 8 supaplı motordan daha yüksek tork üretiyor; ancak maksimum tork devri de daha yüksek. Eski 8 supaplı motor 3800 d/d'de 145 Nm'ye ulaşırken, 16 supaplı yeni motor, 4500 d/d'de 148 Nm'ye ulaşabiliyor. Bu nedenle 3 Nm'lik tork fazlalığı da kendini sadece beşinci viteste ve yüksek hızlarda hissettiriyor. Kalkışlarda, 8 supaplı motora göre 5 HP'lik güç artışının etkisiyle daha atak bir performans sergileyen otomobilin, 0-100 km/s hızlanma değeri de fabrika verilerine göre 1.9 sn iyileşmiş. Ancak Golf’ün ara hızlanma performansındaysa önemli bir değişiklik fark edilmiyor. Önceden 188 km/s olan son hızı da 1.6 16V'de 192 km/s'ye yükselmiş. Ancak yeni motorun özellikle orta devirlerde biraz fazlaca homurdandığını söylemeliyiz. Yaptığımız ölçümlerde Golf 1.6 16V, kalkışta 8 supaplı Golf’ten biraz daha hızlıydı. 0-100 km/s hızlanmasını 10.4 sn'de tamamlayan test otomobilimizin, 8 supaplı Golf 1.6'dan 0.4 sn'lik avantaj sağladığı görülüyor. Ara hızlanma ölçümlerindeyse eski motora göre kayda değer bir üstünlük görülmedi. 60-100 km/s hızlanmasını dördüncü viteste 11.2 sn, beşinci viteste 16.6 sn'de tamamlayan Golf 1.6 16V, selefinin 11.4 ve 16.9 sn'lik değerlerinin önündeydi. 90-120 km/s ölçümlerindeyse dördüncü viteste 8 sn, beşinci viteste 10.3 sn'lik değerler ölçtüğümüz Golf 1.6 1l6V, selefinin 7.8 sn ve 10.5 sn'lik verileri karşısında pek farklı bir görünüm çizmedi. Doğrusunu söylemek gerekirse normal bir sürücü için ölçüm yapılmayan günlük kullanımlarda kaputun altında hangi motorun olduğunu anlamak çok kolay değil. Tüketim disiplininde üstünlük yine küçük bir farkla 1.6 16V’deydi. 100 km'de ortalama 8.0 litre yakıt tüketen test otomobilimiz, 8 supaplı motora sahip versiyona göre 0.2 litre daha cimriydi. Bu ölçüm sonuçlarına göre Golf 1.6 16V'nin 55 litrelik deposuyla 687 km'lik menzile ulaşmak mümkün.

Kullanım, konfor
Golf 1.6 16V, diğer motorlu kardeşlerinin sunduğu pratik kullanım özelliklerinin tümümü bünyesinde barındırıyor. Manevralarda ve düşük hızlarda yumuşak olan direksiyon, yüksek hızlarda sertleşerek kullanımda güven veriyor. Süspansiyon sisteminin yumuşak seçilmiş olması, kullanılan lastik ebadına göre yol tutuşta kimi zaman dezavantajlara yol açsa da son derece konforlu bir sürüşe olanak sağlıyor. Golf’ün Primeline donanım paketinde standart olarak sunulan 205/55 R16 ölçüsündeki lastiklere bu sınıfta pek rastlanmıyor. Daha doğrusu bu, sportif otomobillerde görmeye alıştığımız bir ölçü. Comfortline donanımlı test otomobilindeyse 195/65 R 15 ölçüsünde lastikler bulunuyordu. Koltukların yan yükseltileri biraz daha yüksek olabilirdi. Gürültü düzeyi ölçümlerimizde dördüncü viteste ve 100 km/s hızda 61 dB(A), beşinci viteste 130 km/s hızda 63 dB(A)'lık değerler ölçtük. (8 supaplı Golf 1.6'nın aynı disiplinlerdeki ölçümleri 66 dB(A) ve 70 dB(A)'ydı). Rölantideki gürültü ölçümündeyse 44 dB(A)'ya karşılık 39 dB(A)'lık değerle üstünlük yine 1.6 16V'nin oldu. Sonuçta 16 supaplı motorun daha sessiz olduğu açık. Fren ölçümlerindeyse 100 km/s hızda yaptığımız fren testinde elde ettiğimiz 41 metrelik değer, selefinden farklı değil.
Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları, ABS+EBD, aktif gergili ön emniyet kemerleri, klima, polen filtresi, immobilizer, merkezi kilit, elektrik kumandalı camlar, arka camlarda çocuk kilidi, arka koltuk kafalıkları, elektrik kumandalı aynalar, far yükseklik ayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı hidrolik direksiyon, önde bardaklık, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, sürücü ve yolcu için ışıklı makyaj aynaları, katlanabilir arka koltuk sırtlığı, renkli ve ısı yalıtımlı camlar, radyo-teyp, ilkyardım çantası, içerden açılan depo kapağı

FABRİKA VERİLERİ   
TEST VERİLERİ
Motor :   Önde enlemesine yerleştirilmiş, 4 silindirli, 16 supaplı ve çok noktadan enjeksiyonlu motor   
Hızlanma
Motor Hacmi :   1.598 cc   
0-50 km/s :    3.5 sn
Çap/Strok:   76.5x86.9   
0-100 km/s :    10.4 sn
Sıkıştırma Oranı :   11.5   
0-130 km/s :    16.6 sn
Motor Gücü :   5700 d/d'de 105 HP   
Esneklik (60-100 km/s)
Max. Tork :   4500 d/d'de 148 Nm   
4. Viteste :    11.2 sn
Vites Oranları :   1-3.46, 2-1.94, 3-1.37, 4-1.03, 5-0.85, geri-3.17   
5. Viteste :    16.6 sn
Son Dişli :   4.25   
Max. Hız   192 km/s
Frenler :   önde hava kanalcıklı disk, arkada disk, ABS   Dönme Çapı :   10.9 m
Bagaj :   330   
İç Gürültü
Boyut :   4149/1735/1439   
3.Vites 50 km/s :    55 dB(A)
Ağırlık :   1140 kg   
4.Vites 100 km/s :    61 dB(A)
Lastikler :   205/55 R16   
5.Vites 130 km/s :    63 dB(A)

100 - 0 km/s ve süresi :   41 m/ 3.1

Test Tüketimi :   8.0 lt/100km

Depo Kapasitesi :   55 lt

Menzil :   687 km
""""""""""""""""""
COROLLA 2001 1055 KG KÜÇÜK KASA
Motor esnekliği Sessizliği ile nam salmış ???? Toyota 2001 VVt-i  (tuttulmayan kasadır küçük olduğu için daha hızlı olması gerekir)
NEREDEYSE HİÇBİR ÖZELLİĞİ GOLFÜ GEÇEMEMİŞ SADECE SON HIZ 3KM FAZLA. ZATEN 2002DE ÇIKAN KASADA DEĞERLER GERİLEMİŞ KASA GOLFE YAKLAŞMIŞ ÇÜNKÜ. sON HIZ 188OLMUŞ. MOTORU SESSİZ OLSADA İÇGÜRÜLTÜ GOLFTEN FAZLA ÇIKMIŞ. YAKIT TÜKETİMİDAHA FAZLA 0-100 KÜÇÜCÜK KASAYA(1055KG) RAĞMEN DAHA KÖTÜ. 110HP 150nM TORK HİKAYE ANLAYACAĞINIZ ÇÜNKÜ YÜKSEK DEVİRDE VERMESİ GEREK.

Hızlanma
   0-50km/s :   3.4 sn
   0-100km/s :   10.5sn
   0-130km/s :   16.6sn

Esneklik(60-100 km/s)
   4.Viteste:   11sn
   5.Viteste:   14sn
   Max.hız :   195km/s

İçgürültü
   3.vites50 km/s :   58dB(A)
   4.vites 100 km/s :    64 dB(A)
   5.vites130 km/s :   67 dB(A)
   100- 0 km/s ve süresi:   42m/2.2 sn
Test tüketimi:    8.3lt/100 km
Depokapasitesi:   50lt
Menzil:   602km
Gönderen: memetonr - 22 Kasım 2009, 19:05:32
bende 2004 pacific var ruhsatta 105 hp yazıyor ama ben serviste ölçtürdüm 110 hp çıktı araba ve üzerinde hiç bir oynama yapılmamış motorun :D kendinden modifiyeli :D
Gönderen: 06onur - 22 Kasım 2009, 19:17:41
arabanı bana satsana  ;D ;D
Şmdilik espiri ama seneye ya pasifik 2004 ya 2004 üzeri golf 5 1.6 param olursada 2008 tsi birini düşünüyorum
VW tuhaf sank motor yıllandıkça güçleniyor. Honda,ford,reno dyno ya girdi hepsi 10-15 Hp kaybetmiş hatta ford bitmiş. Biz aynı dyno ya girdik 2006polomuz 75 olan 73hp çıktı. 2000 polom 75 74.8hp çıktı. Helal olsun dedrtiyor yani.
Gönderen: memetonr - 22 Kasım 2009, 19:25:43
dostum ben arabadançok memnunum çok keyifli bir araba çok atik bir araba.evim çayyolunda işyrimde söğütözünde arka çevre yolundan gidip geliyorum araba 5 .viteste 90-100 giderken gaza basmanla beraber inanılmaz bi tepki veriyo ve bir anda 140 150 oluyo ve çok sessiz bi motor var lastiğin asfalt üzerinde çıkardığı sesten başka ses yok nerdeyse aldığın zaman anlarsın çok keyifli bi araç.
 (http://img14.imageshack.us/img14/3492/dsc09496j.th.jpg) (http://img14.imageshack.us/i/dsc09496j.jpg/)
Gönderen: 06onur - 22 Kasım 2009, 20:05:25
güzel makina tam istediğim gibi güle güle kullan arkadaşımın basici var o bile güzel ve sessiz test verilerine yorumlara bakınca tahmin ediyorum. Darısı başıma bakalım.
Gönderen: ÜRENCİK - 23 Kasım 2009, 21:24:33
pacific'i satarsam yine pacific alırım satarsam yine pacific alırım ama satmam satamam çünkü hayranım ona >:D
Gönderen: golfburak58 - 23 Kasım 2009, 23:02:37
benimde çok ilgimi çeken bi model pasific gerçekten.bu kadar çok seveni oldunu bilmiyodum.koltuklarının kötü oldunu düşünüyorum benımkine göre binmediğim için.ama yorumlara bakılırsa derhal bi pasificle tes sürüşü yapmalıyım :)))) . . jantlarına hastayım bu arada
Gönderen: memetonr - 23 Kasım 2009, 23:59:59
koltukları gayet güzel ve rahat çok ii sarıyor vücudu :D
(http://img688.imageshack.us/img688/7404/dsc09502d.jpg)
Gönderen: memetonr - 24 Kasım 2009, 00:13:43
benimde çok ilgimi çeken bi model pasific gerçekten.bu kadar çok seveni oldunu bilmiyodum.koltuklarının kötü oldunu düşünüyorum benımkine göre binmediğim için.ama yorumlara bakılırsa derhal bi pasificle tes sürüşü yapmalıyım :)))) . . jantlarına hastayım bu arada

dostum buyur gel beklerim dene bak arabaya ;D sende Ankaradaymışsın
Gönderen: ilyasus - 24 Kasım 2009, 00:33:08
pasific süper de kış tipi lastik bulmakta zoranıyorum doğrusu. 175*80*14 piyasada pek geçerli değil. acaba satıcıların her zaman tavsiye ettiği gibi 195 alsam ne olur diye düşünüyorum.  siz ne dersiniz?
Gönderen: memetonr - 24 Kasım 2009, 00:37:10
valla dostum benim aracın üstünde 205x55 16 lastik var kışlıklarıda aynı ebatta aldım zaten ebat değiştirmek için jantlarınıda değiştirmen lazım die düşünüyorum :o
Gönderen: ilyasus - 24 Kasım 2009, 00:45:15
memetonr dostum senin jantlar orjinal mi sen mi değiştirdin? beimkisi orjinal acaba benimle aynı problemi yaşayan var mıdır diye merak ediyorum. bu yüzden jantları değiştirmek durumunda kalırsam üzülürüm doğrusu :'(
Gönderen: memetonr - 24 Kasım 2009, 00:50:17
(http://img14.imageshack.us/img14/3492/dsc09496j.jpg)
benim jantlar orjinal bence senin lastik ebatlarında bi sorun var o kadar küçük olmaması lazım diye düşünüyorum
Gönderen: ilyasus - 24 Kasım 2009, 01:05:48
doğru söylüyosun ebatlar küçük görünüyo. sayende bu konuyu arabayı aldığım şahsiete sormaya karar verdim. paylaştıkların için teşekkür ederim.
Gönderen: golfburak58 - 24 Kasım 2009, 03:09:54

dostum buyur gel beklerim dene bak arabaya ;D sende Ankaradaymışsın

eyvallah kardeş.çayyoluda söğütüzüde bana ters ama aracını oralarda göreilceğime içten inanıyorum.arkadaşlarım hayret eder genelde,taaa ordaki arabayı nasıl gördün diye.bende o araba değil golf diyorum :D
Gönderen: ilyasus - 26 Kasım 2009, 17:48:38
(http://img14.imageshack.us/img14/3492/dsc09496j.jpg)
benim jantlar orjinal bence senin lastik ebatlarında bi sorun var o kadar küçük olmaması lazım diye düşünüyorum

evet dostum. bendeki jantlar orjinal değilmiş. aldığım arkadaşın jantlarla ilgili fantazisi varmış ama zorla aldım elinden. ebatları 205*55*16. bugün brigstone LM30 kış lastiği taktırdım. umarım memnun kalırım da herkese de tavsiye ederim.
Gönderen: 06onur - 28 Kasım 2009, 18:04:53
Confortta confort diye bir koltuk yok mu? :o İlanda okumuştum sanki. Pasifiğin koltutğu Tsi ninkine benziyor
Gönderen: dt kaya - 09 Aralık 2009, 08:10:01
eğer şimdiki golfümü almasaydım ve de benzinli alacak olsaydım temiz bir 04 pacific kesinlikle düşünürdüm..gerçekten çok güzel tasarımı var.bir de direksiyonu ve jantları çok hoşuma gidiyor.bırakın manuel klimayı isterse hiç kliması olmasın:)
Gönderen: levent777 - 24 Aralık 2009, 00:02:32
bence dış görünüş ve göstergelerin gece aydınlatması süper.
Gönderen: yargic - 18 Nisan 2010, 13:22:42
merhabalar arkadaşlar daha önce golfüm vardıı 1999 model comfortline sattım tekrar golf almak istiyorum pasificlerin altı diğer modellere göre biraz yüksek mi? Daha önceki golfümde çok sıkıntı yaşamıştım sürekli altını sürtüyordum Türkiyede malum yol durumlarından pasific biraz yüksek gibi duruyor yerden?
Gönderen: ÜRENCİK - 18 Nisan 2010, 13:34:04
diğer golfleri bilmem ama cidden pacific'inki yüksek jant lastik ebatından kaynaklanabilir diye düşünüyorum.Ben aynı sıkıntıyı vectra'da yaşıyordum.Setlerden gene kadar sekiz çiziyordum.
Gönderen: yargic - 18 Nisan 2010, 14:04:48
diğer golfleri bilmem ama cidden pacific'inki yüksek jant lastik ebatından kaynaklanabilir diye düşünüyorum.Ben aynı sıkıntıyı vectra'da yaşıyordum.Setlerden gene kadar sekiz çiziyordum.
Serkan msn de konuşabilirmiyiz seninle.
Gönderen: ozkan_misirli - 19 Nisan 2010, 12:05:07
Bendeki araç trendline 195*65*15 lastik var üstünde Allaha şükür şimdiye kadar iki defa altı değdi. Oda arabada 350 kg yük var ve yolda bozuktu.Yolda hız kesici kasislerde (genişliği yarım metre) olmasına rağmen değmedi. Dikkatli kullanıyorum. Allah göstermesin yine hiç kimsenin arabasına
Gönderen: ttanriken - 29 Nisan 2010, 23:15:57
2004 YILINDA SIFIR ALDIM PASAFİKİMİ.ARKA KAPILARDA HAPÖRLÖR YOKTUR.ALDIGIMDA SORMUŞTUM SATIŞ GÖREVLİSİ ARKA KAPILARDA YOK DEMİTİKİ YOK :)
Gönderen: totemshark - 30 Nisan 2010, 10:12:30
Pacifigin en sevdiğim özellikleri:

- 16 inç çok kollu jantları
- Gövde renginde boyalı çıtalar
- 3 kollu spor direksiyon
- Krom çerçeveli ve süper görünen kadranı
- Yan destekli spor koltukları
- Koyu renk stopları

Almadan önce comfortline araçta bakıyordum ama bu sevdiğim özellikleri sonradan yapmaya kalksam herhalde 3000 liraya mal olurdu, belkide daha fazlasına o yüzden uygun pacific bulup aldığım için çok memnunum.

Bu arada pacifictede altta sürtme yaşıyorum, tüm golf 4 lerde olduğu gibi altı alçak.Ama alçak oluşu ve süspansiyonunun aynı sınıftaki araçlara göre daha sert oluşu virajlara çok tok girmesini ve izinden sapmadan virajdan çıkmasını sağlıyor.Yani ben bunuda seviyorum  ;D
Gönderen: meşgale - 30 Nisan 2010, 19:06:35
  totemshark, virajlarda ki memnuniyetin denge programından olabilirmi? Yanlışım yoksa, Pasific lerde ESP var diye biliyorum. Belkide o yüzdendir  :tamamdir 
Gönderen: maminci - 30 Nisan 2010, 19:32:57
bende 2004 pacific var ruhsatta 105 hp yazıyor ama ben serviste ölçtürdüm 110 hp çıktı araba ve üzerinde hiç bir oynama yapılmamış motorun :D kendinden modifiyeli :D
Bu ölçüm güvenilir mi gerçekten?
Gönderen: totemshark - 30 Nisan 2010, 20:36:04
  totemshark, virajlarda ki memnuniyetin denge programından olabilirmi? Yanlışım yoksa, Pasific lerde ESP var diye biliyorum. Belkide o yüzdendir  :tamamdir 

Evet sanırım ondan, doğru sölüyorsun.  :)
Gönderen: ALPER. - 01 Mayıs 2010, 00:30:49
Evet sanırım ondan, doğru sölüyorsun.  :)

pacificte esp yok malesef :(
Gönderen: totemshark - 01 Mayıs 2010, 08:43:16
pacificte esp yok malesef :(

O zaman dediğim gibi 16 inç ve süspansiyonun sert olmasından dolayı virajlara girdiği gibi çıkıyor.
Gönderen: OffLineR - 01 Mayıs 2010, 08:59:17

Demişim bundan iki sene önce.
Göstergelerin de en custom olanını takmıştım hatırlatırım.
Artık kıskanmıyorum Pacific'leri  :D
Gönderen: totemshark - 01 Mayıs 2010, 09:13:19
Demişim bundan iki sene önce.
Göstergelerin de en custom olanını takmıştım hatırlatırım.
Artık kıskanmıyorum Pacific'leri  :D

Koray Highline yeni resimleri bekliyoruz
Gönderen: OffLineR - 01 Mayıs 2010, 19:31:09
Emre dostum Sen aracı tanıt da bi önce  :D
Benim her zamanki kuzu konusundan yeni fotolar gelir elbet .
Hatta seni kırmayayım bi fotoğraf koyuyorum 1dk sonra.
Gönderen: ttanriken - 01 Mayıs 2010, 19:39:48
2004 ALIDIGIM PACİFİC HALEN BENDE.DİKİZ AYNALARI ISITMALIDIR KARARTMA OLAYI YOKTUR. VE ARKA KAPILARDA HOPARLÖR YOKTUR.
Gönderen: maminci - 01 Mayıs 2010, 19:43:09
Ayna karartması çok gerekli bir özellik, bazen 'öküz başlı afrika antilopu' tarzında bir sürücü arkanızda olupta uzunları gözünüze sokunca çok işe yarıyo..
Gönderen: fosilci - 01 Mayıs 2010, 20:03:39
Ayna karartması çok gerekli bir özellik, bazen 'öküz başlı afrika antilopu' tarzında bir sürücü arkanızda olupta uzunları gözünüze sokunca çok işe yarıyo..

Maminci tarifine çok güldüm :D :D :D haklısın dogru söylüyorsun bazen karartma aynalar bile fayda etmiyor :D
Gönderen: orion35 - 01 Mayıs 2010, 23:56:16
Ayna karartması çok gerekli bir özellik, bazen  ;D :D'öküz başlı afrika antilopu'  ;D :D tarzında bir sürücü arkanızda olupta uzunları gözünüze sokunca çok işe yarıyo..
:tamamdir
Gönderen: ALPER. - 02 Mayıs 2010, 00:06:36

direk sisleri yakarım, hem adamın gözüne hitap eder, hem fren yapıyosun sanır ;)
Gönderen: totemshark - 02 Mayıs 2010, 01:20:33
Emre dostum Sen aracı tanıt da bi önce  :D
Benim her zamanki kuzu konusundan yeni fotolar gelir elbet .
Hatta seni kırmayayım bi fotoğraf koyuyorum 1dk sonra.

Bugün arka kolonları taktırdım, tahmin ettiğimiz gibi arkada kolon için tesisat ve kolon yoktu.Dolayısıyla titiz bir usta ile tesisat çekildi ve hertz 165 componentler takıldı.Şu an iki çıkışlı teypte bile gayet hoş bir ses aldım.Golf 4 için üretilmiş bir kasnak montajıda yaptık kolonu arka kısımdan biraz daha açmak için.Oraya göre yapıldığı için çok güzel oturdu ve ses şu an bile tatmin edici.En kısa zamanda 4 çıkışlı ve daha düzgün bir teyp ile devam edeceğim aracımla uraşmaya.

(http://img521.imageshack.us/img521/1636/img0054hp.jpg)

(http://img69.imageshack.us/img69/7615/img0055bz.jpg)
Gönderen: ILLUSIONIST - 03 Ağustos 2010, 18:37:03
Arkadaşlar merhaba, çok uzun zamandır bu sitede yazışmalarınızı okuyarak büyük bilgiler edindim. 2 yıllık pasific sahibiyim katkım olacağını ve benimde sizlerden bir şeyler öğreneceğimi düşündüğüm için üye oldum. Tekrar herkese selamlar. Ben bu aracı tam 1 sene aradım ve bulunduğum şehir değil de farklı bir şehirden buldum. Gittim 24000 lira verdim aldım. Aracım 2 el fakat kilometre 27000’de olunca hiçte 2. El olmadığını anladım ve aldım. Aracımdan gayet memnunum fakat sizlerinde fark ettiği gibi arcın bazı küçük eksiklikleri var. Golf Deyinde insanların kafasında canlanan ilk şey sport bir kasa ve  sürat geliyor. Golf’u en iyi bu iki kelime anlatır diye düşünüyorum. Benim en büyük hayel kırıklığım aracın performansı oldu. Araca şöyle bir değerlendirdiğimizde; görünüm ok, iç tasarım 10 numara bazı eksikler hariç, jantlar diğer modellerden büyük ve sport bir görünüm kısacası aracın tasarımına baktığınızda ve içindeki sport koltuk direksiyonu görünce bu araç kesin 240 yapar diyorsunuz ama maalesef yapmıyor. Arka hoparlörler tam bir bomba yani maliyeti olmayan bir şey ama adamlar koymazsa koymuyor. Ben bu aracı aldım ve kullanmaya başladığımdaki ilk görüşüm şöyle oldu; Pasific 4 serisinin sonu olduğu için fabrika elinde ne malzeme varsa kullanmış gibi, Çünkü araca baktığınızda aynı gti gibi ama motor koymayı unutmuşlar. Arkadaşlar görüşlerinizi paylaşmak isterim biliyorum çok uzun yazdım bir dahaki sefere daha kısa yazmaya çalışırım. Son olarak, bu araca isterse motor koymasınlar ben eminim bu aracı yinede alan olur. Çünkü bu aracın kasası golf’u golf yapan kasadır.
Gönderen: ILLUSIONIST - 03 Ağustos 2010, 18:40:43
aracım ile alakalı bir kaç resim
Gönderen: htmetin - 03 Ağustos 2010, 18:44:25
Arkadaşlar merhaba, çok uzun zamandır bu sitede yazışmalarınızı okuyarak büyük bilgiler edindim. 2 yıllık pasific sahibiyim katkım olacağını ve benimde sizlerden bir şeyler öğreneceğimi düşündüğüm için üye oldum. Tekrar herkese selamlar. Ben bu aracı tam 1 sene aradım ve bulunduğum şehir değil de farklı bir şehirden buldum. Gittim 24000 lira verdim aldım. Aracım 2 el fakat kilometre 27000’de olunca hiçte 2. El olmadığını anladım ve aldım. Aracımdan gayet memnunum fakat sizlerinde fark ettiği gibi arcın bazı küçük eksiklikleri var. Golf Deyinde insanların kafasında canlanan ilk şey sport bir kasa ve  sürat geliyor. Golf’u en iyi bu iki kelime anlatır diye düşünüyorum. Benim en büyük hayel kırıklığım aracın performansı oldu. Araca şöyle bir değerlendirdiğimizde; görünüm ok, iç tasarım 10 numara bazı eksikler hariç, jantlar diğer modellerden büyük ve sport bir görünüm kısacası aracın tasarımına baktığınızda ve içindeki sport koltuk direksiyonu görünce bu araç kesin 240 yapar diyorsunuz ama maalesef yapmıyor. Arka hoparlörler tam bir bomba yani maliyeti olmayan bir şey ama adamlar koymazsa koymuyor. Ben bu aracı aldım ve kullanmaya başladığımdaki ilk görüşüm şöyle oldu; Pasific 4 serisinin sonu olduğu için fabrika elinde ne malzeme varsa kullanmış gibi, Çünkü araca baktığınızda aynı gti gibi ama motor koymayı unutmuşlar. Arkadaşlar görüşlerinizi paylaşmak isterim biliyorum çok uzun yazdım bir dahaki sefere daha kısa yazmaya çalışırım. Son olarak, bu araca isterse motor koymasınlar ben eminim bu aracı yinede alan olur. Çünkü bu aracın kasası golf’u golf yapan kasadır.

MK3 Sportline Serisinde de aynı mantkla üretim yapılmış. golf4 pasifikteki eksikler ne ise golf 3 sportline da aynı eksiklikler mevcut.
Gönderen: ILLUSIONIST - 04 Ağustos 2010, 08:59:53
Dilerim resimler bu sefer yüklenmiştir.
Gönderen: ILLUSIONIST - 05 Ağustos 2010, 11:19:26
arkadaşlar ben siteye resim eklemek istiyorum fakat bunu bir türlü yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum
Gönderen: ILLUSIONIST - 05 Ağustos 2010, 11:40:36
X
Gönderen: OffLineR - 30 Ekim 2010, 12:01:25
Y
Gönderen: Yükselgfb - 30 Ekim 2010, 12:52:15
X

Y

;D :D >:D

Benim de golf 4 kasa da en beğendiğim araç Pasifictir.ben donanımdan çok dış görünüme önem veririm bu nedenle pasific benim için 1 numaradır.1.6 16 valf 105 hpli motora sahip olması da ayrı bir artısı.
Aracımı satmak üzereyim satar satmaz uzun süre binmek amacıyla gümüş gri 2003-2004 bir pasific alcam.zaten araç araştırırken sizlerin de fikrini alcam özellikle netteki ilanlarla ilgili fikirlerinize önem veriyorum.
Aracı aldığımda forumda en beğendiğim 2 golf olan offliner ve gültekin isimli üyelerimizin araçlarına benzer bir araç yapmayı planlıyorum.
nasip bakalım  :)
Gönderen: orion35 - 30 Ekim 2010, 12:59:00

Benim de golf 4 kasa da en beğendiğim araç Pasifictir.ben donanımdan çok dış görünüme önem veririm bu nedenle pasific benim için 1 numaradır.1.6 16 valf 105 hpli motora sahip olması da ayrı bir artısı.
Aracımı satmak üzereyim satar satmaz uzun süre binmek amacıyla gümüş gri 2003-2004 bir pasific alcam.zaten araç araştırırken sizlerin de fikrini alcam özellikle netteki ilanlarla ilgili fikirlerinize önem veriyorum.
Aracı aldığımda forumda en beğendiğim 2 golf olan offliner ve gültekin isimli üyelerimizin araçlarına benzer bir araç yapmayı planlıyorum.

:tamamdir
Gönderen: OffLineR - 30 Ekim 2010, 13:00:25
Hepinizi Golf 4 manyağı yapıcam zaten  :D :D :D :D :D
Gönderen: orion35 - 30 Ekim 2010, 13:09:50
Hepinizi Golf 4 manyağı yapıcam zaten  :D :D :D :D :D

;D :tamamdir ;) ::)
Gönderen: ILLUSIONIST - 11 Ocak 2011, 14:37:46
aracın en güzel yanı dış ve iç sport görünüşü. Eğerki performasn hastası biriysen kesinlikle tavsiye etmem. Daha öncede yazdığım gibi herşey tamam dört dörtlük fakat motor için söyleyebileceğim tek şey süper bir ses var ama görüntü yok. Diğer türlü eğerki performansa çok önem vermiyorsan bulunmaz bir araba diyebilirim. Ben 2.5 yıldır kullanıyorum tek şikayetim budur zaten başka bir kusur arasanda pasific'te bulamazsın.
(http://img217.imageshack.us/img217/2743/golfx1.jpg)
Gönderen: LF636 YENİDEN - 11 Ocak 2011, 18:36:37
süpeer duruyo kazasız belasız sürüşler :tamamdir.
arkadaşlar pasific comfort hiç farketmez golf golf tür.koray kardeşin dedeği gibi ben zaten golf manyağıyım :sevgi:
Gönderen: ALPER. - 11 Ocak 2011, 20:19:13
bakele hemşo, panjurun niye siyah kele?  >:D
Gönderen: ReDDeviL - 11 Ocak 2011, 20:49:10
bende sportline cıyım fakat golf 4 lere hem bir sempatim olmuştur düşünmedim değil  ;D
Gönderen: ILLUSIONIST - 18 Ocak 2011, 11:51:26
Aracım gerçekten  temiz şuanki kilometresi 64550 falan. Darbesi yok, Booyası yok, BRC marka tüp var daha 8 ay oldu, Lastikler en fazla 7 aylık, bakımları full, yani şuan için ocak vergisi haricinde kesinlikle kuruş masrafı yoktur. Sadece ön farın sağında en fazla avuç içi kadar bir büyüklükte nazarlığım var (darbe) ama boyatmadım sadece mini bir fırçayla rutuş yaptırdım ki millet darbeli demesin. Düşünen olursa satarım. 25.000 tl diyorum bililyorum fazla ama ne yapayım tok satıcıyım :)). Resimlerden biri orjinal diğeri photoshop.
(http://img407.imageshack.us/img407/2480/golfx3.jpg)
(http://img407.imageshack.us/img407/9628/golfx.jpg)
Gönderen: Yükselgfb - 03 Mart 2011, 23:58:01
;D :D >:D

Ben demiştim aylar öncesinden bugün itibariyle ben de artık bir pasific sahibiyim.  >:D
Gönderen: engnvwgolfıv - 04 Mart 2011, 00:27:54
hocam hayırlı uğurlu olsun golfün. bendede pacific var. poloyu sattınmı . niyetim dizel bir vw almaktı. en son mesejı yeni gördüm takasa girelim diyecektim te kısmet değilmiş. kaça aldın aracını tekrar ağız tadıyla bin
Gönderen: Yükselgfb - 04 Mart 2011, 16:32:16
teşekürler kardeşim.
Gönderen: rbaydug - 04 Mart 2011, 17:01:21
hayrılı olsun, yeni konu aç da görelim aracını...
Gönderen: Yükselgfb - 04 Mart 2011, 22:19:17
biraz süsleyim temizleyim aracımı otomobilim bölümünde detaylı resimler yayınlıcam  :tamamdir