vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Mk1GTI - 28 Temmuz 2008, 13:14:20

Başlık: Efsaneler ölmez Öldürülür...
Gönderen: Mk1GTI - 28 Temmuz 2008, 13:14:20
Başlıkta yazdığım gibi Efsaneler ölmez Öldürülür...

Alın size bir Efsanenin daha nasıl berbat edildiği bukadar masraf yapıp bu arabayı bu hale getirene kadar 99 model bi mkIV alırdı sanırım...

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_golf_mk_1WQQaXQQ5972883WQQpXQQdisplayitem&keyword=golf%201
Başlık: Ynt: Efsaneler ölmez Öldürülür...
Gönderen: saydam - 28 Temmuz 2008, 13:21:44
bu ölmemiş, resmen katledilmiş desek daha doğru olur yazık olmuş canım arabaya. >:(
Gönderen: golf-line2 - 28 Temmuz 2008, 13:21:57
Başlıkta yazdığım gibi Efsaneler ölmez Öldürülür...

Alın size bir Efsanenin daha nasıl berbat edildiği bukadar masraf yapıp bu arabayı bu hale getirene kadar 99 model bi mkIV alırdı sanırım...

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_golf_mk_1WQQaXQQ5972883WQQpXQQdisplayitem&keyword=golf%201

bunun birde siyahı wardı..
Gönderen: Frequency - 28 Temmuz 2008, 13:22:54
Paraya da arabaya da yazık olmuş...
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 13:23:21
o neydi
Gönderen: Mk1GTI - 28 Temmuz 2008, 13:24:33
O siyah ta bari arkayı mk1 bırakmışlar bunda arakada mkIV olmuş...
Gönderen: AhMeTH61 - 28 Temmuz 2008, 13:34:52
Böle adamlara mk1 verirsen olacağı budur.
Katletmişler arabayı.
Yaazıkk
Gönderen: golf-line2 - 28 Temmuz 2008, 13:51:32
renkler we zewkler tartışılmas olan olmuş artık..
Gönderen: melih_226 - 29 Temmuz 2008, 17:31:30
adamın zevki ama bencede katledilmiş bi mk1
Gönderen: OffLineR - 29 Temmuz 2008, 19:51:36
MK 1.4 olmuş bu.
Gönderen: Golf_ld - 02 Ağustos 2008, 09:39:40
  aklıma seneler önce yaşadığımız bir hatıra geldi yılı hatırlamıyorum sol cam kirikosu değiştirmek üzre arabamızla camcıya gittik orada bi araba ile uğraşıyolardı sonra geldi usta bizim arabanın kapı döşemesini söktü cam kirkosunu değiştirmeye başladı bu arada diğer aracın sahibi geldi parça almıya gitmiş sanırım ne oldu dedi benim arabayı bitirmemişsin diye sordu camcı şöyle bi baktı adamın suratına ve ne dese beğenirsiniz abi dedi  68 model opel i şahin yaparsan olmaz tabi dedi :D  yani memlekette bunun benzeri o kadar olay varki daha evvel istanbulda bmw benzeri anadol yapıyolardı ben birkaç kez gördüm bırakmıyolar herşey orjinaline sağdık kalsın markası belirsizleşiyo böyle malesef
Gönderen: ozdemir - 02 Ağustos 2008, 17:00:34
ilgic  bitesbit  :tamamdir
Gönderen: volksport - 02 Ağustos 2008, 17:48:28
  aklıma seneler önce yaşadığımız bir hatıra geldi yılı hatırlamıyorum sol cam kirikosu değiştirmek üzre arabamızla camcıya gittik orada bi araba ile uğraşıyolardı sonra geldi usta bizim arabanın kapı döşemesini söktü cam kirkosunu değiştirmeye başladı bu arada diğer aracın sahibi geldi parça almıya gitmiş sanırım ne oldu dedi benim arabayı bitirmemişsin diye sordu camcı şöyle bi baktı adamın suratına ve ne dese beğenirsiniz abi dedi  68 model opel i şahin yaparsan olmaz tabi dedi :D  yani memlekette bunun benzeri o kadar olay varki daha evvel istanbulda bmw benzeri anadol yapıyolardı ben birkaç kez gördüm bırakmıyolar herşey orjinaline sağdık kalsın markası belirsizleşiyo böyle malesef

Size güzel bir örnek veriyim bu konu ile ilgili... ALın size bir vw kaplumbaga modeli  :'(

http://www.sahibinden.com/el_yapimi_volskwagen_kaplumbagaWQQaXQQ9332061WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=5

(http://img110.imageshack.us/img110/6550/big9332061325072tjzl691sl5.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img110.imageshack.us/img110/6550/big9332061325072tjzl691sl5.583b22e848.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=110&i=big9332061325072tjzl691sl5.jpg)

(http://img413.imageshack.us/img413/6848/big9332061325072v7ue512qv1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img413.imageshack.us/img413/6848/big9332061325072v7ue512qv1.2ac0574f25.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=413&i=big9332061325072v7ue512qv1.jpg)
Gönderen: golf-line2 - 02 Ağustos 2008, 17:49:57
kople fiber olmalı cok güwensiz bişe yapmışlar..
Gönderen: Mk1GTI - 02 Ağustos 2008, 18:26:06
TUV sistemi geliyor arkadaşlar bu tip araçlar artık trafiğe çıkması çok zor... 3 Etiketten 1 i ile damgalanacak araçlar..

Yeşil Pul (Hertürlü Trafik izni)
Sarı Pul (Sadece yerleşim dışı Trafik izni)
Kırmızı Pul (Trafikten men yada Koleksiyon aracı)

Eğerki avrupa standartlarında kontrol yaparlarsa tr de 2000 model arabalara kadar birçoğu çöp olacak... Kazalı ve bakımsız trafikte canavar dolu tr de..
Gönderen: ®oyal - 02 Ağustos 2008, 18:32:21
TUV sistemi geliyor arkadaşlar bu tip araçlar artık trafiğe çıkması çok zor... 3 Etiketten 1 i ile damgalanacak araçlar..

Yeşil Pul (Hertürlü Trafik izni)
Sarı Pul (Sadece yerleşim dışı Trafik izni)
Kırmızı Pul (Trafikten men yada Koleksiyon aracı)

Eğerki avrupa standartlarında kontrol yaparlarsa tr de 2000 model arabalara kadar birçoğu çöp olacak... Kazasız bakımsız trafikte canavar dolu tr de..

TUVTürk Trafik muane istasyonlarını yavaş yavaş devir alıyormuş.Dergide okudum.
Gönderen: fatih_06 - 02 Ağustos 2008, 23:27:54
acaba biz görebilirmiyiz :-\
Gönderen: corrado_g60 - 03 Ağustos 2008, 00:00:19
muayene ıstasyonları bazı yerlerde devreye gırdı.cok sıkı tutuyorlar vıze ısını.
far ayarı bozuk yada cok ufak eksıkoıklerde bıle vıze vermıyorlar..
ne yapıcaz bılmıyorum
Gönderen: fatih_06 - 03 Ağustos 2008, 00:23:52
corrado_g60 yapma yaww harbiden ne yapaz o zaman bizm ülkemizde arabalar allaha emanet gidiyo yokuşlarda dua okunarak kullanılıyo bu şekilde araba kalmaz heralde piyasada :tamamdir
Gönderen: corrado_g60 - 03 Ağustos 2008, 00:38:05
valla bende dusunuyorum..
bu sekılde gıderse hakkaten  pıyasada vızelı araba kalmaz cunku a'dan z'ye kontrol var
Gönderen: golf-line2 - 03 Ağustos 2008, 00:44:30
işte ozman trafik azalır biraz ;D
Gönderen: fatih_06 - 03 Ağustos 2008, 00:49:32
bence trafik azalmaz ama vizeli araç kalmaz bu bir çoğumuzunki dahil :bekleriz:
Gönderen: vw6n - 03 Ağustos 2008, 01:05:18
Bu haftada benim muayene var bakalım ne olacak inşallah geçeriz ???
Gönderen: Mk1GTI - 03 Ağustos 2008, 13:02:45
Yapacak bişey yok... En güzel sistem bu... Önüne gelen aracına bişeyler ekliyor çıkartıyor... Serseri mayın gibi caddelerimiz... Sanayide her usta tüp takar oldu araçlara.... Emisyon ayarı desen hiç yok araçlarda...  Hem maddi hem manevi yönden tehlike var trafikte.... Kimi özel kimi ekmek teknesi ama kendini düşünmeyen karşısındakini hiç düşünmez ve TUV sistemide bu zihniyeti hiç affetmez.... Bu vesile ile Araba fiyatlarıda değişecektir artık avrupadaki fiyatlar uzak değil eğer düzgün kontroller ve uygulama yapılırsa...

Ben klasik hastasıyım ama altımdaki klasik araç trafiğe zararlı ise bunun önüne geçilmeli 4/4 lük yapılmadan trafiğe izin verilmemeli...  Allah göstermesin bugün ben başkasının malına veya canına yarın başkası benim malıma ve canıma istemeyerekte zarar verilmesinin önüne geçilmenin tek yolu bu...
Gönderen: cabrio63 - 03 Ağustos 2008, 16:14:25
bende açıkçası endişeleniorum,duyduğum kadarıyla,arabanın debriyaj pedalının lastiğine bile bakıolarmış,ve normalden inceyse,muayeneden geçemiomuşuz.bende zender pedal seti var ve metal en basitinden,nolucak bilemiorum...
bi de işin kötü tarafı,bizim araçlar bi çok yeni arabadan daha iyi kondisyonda olmasına rağmen,model yılı eski olduğu için,çürük muamelesi görücek gibi gelio...
mesela camdaki küçük bi çatlağın bizim için hiç bi önemi yokken,adamlar için trafikten men sebebi olacak  >:(
Gönderen: R-Line - 03 Ağustos 2008, 16:32:45
yaklaşık bir ay önce Tuvtürk te vize yaptırdım. herşey olması gerektiği bence.
eski yeni ayrımı yok, araç eğer belirtilen standartlara uyuyorsa vize den geçiyosun  :)
Gönderen: ®oyal - 03 Ağustos 2008, 16:41:07
http://www.tuvturk.com.tr/contist.asp?id=42

Muane istasyonları ve diğer bilgileri.
Gönderen: corrado_g60 - 03 Ağustos 2008, 18:53:33
araba fıyatlarındakı baslıca etken otv'dır..
ıkncı el fıyatlar dusebılır ama alıp kullanamadıktan sonra dusmesı neye yarar
Gönderen: fatih_06 - 03 Ağustos 2008, 22:39:18
o zaman sistemi düzgün ve ilk başta madur edilmeyecek şekilde yapılmalıki bi işe yarasın

şimdi herhangi bi arac diyelim 5 ytl den gidiyor tuv den geçmedi ve yaklaşık 2.000 ytl ile onay alabiliyor bu şartlarda trafikten men için araca 2000 2500 lira bedel biçilmesi kazım ki araç sahibi madur olmasın

haa bide işin öbür yönü var eğer şu andaki gibi 50 60 fazla verip aracı muayene yaptırma imkanı aynı şekilde devam ederse bu işten sadece simsarlar ekmek yer başka bi faydası olmaz :(
Gönderen: AhMeTH61 - 04 Ağustos 2008, 09:35:48
Sızlanmaya gerek yok.
Biraz sıkı tutuyorlar işi ama olması gereken de bu zaten,görüyoruz yollarda yürüyen harabeleri trafiğin temizlenmesi için gerekli bir uygulama zaten yavaş yavaş türkiye'nin her yerinde kuruluyor Tuvtürk muayene istasyonları.
Aracınızın orası burası kırık,çürükse geçmez muayeneden bunu değiştiremezsiniz zaten.Yaptırmaktan başka çare yok.
Bence olması gereken buydu ve oldu.çok da iyi oldu.
Gönderen: Mk1GTI - 04 Ağustos 2008, 13:19:26
o zaman sistemi düzgün ve ilk başta madur edilmeyecek şekilde yapılmalıki bi işe yarasın

şimdi herhangi bi arac diyelim 5 ytl den gidiyor tuv den geçmedi ve yaklaşık 2.000 ytl ile onay alabiliyor bu şartlarda trafikten men için araca 2000 2500 lira bedel biçilmesi kazım ki araç sahibi madur olmasın

haa bide işin öbür yönü var eğer şu andaki gibi 50 60 fazla verip aracı muayene yaptırma imkanı aynı şekilde devam ederse bu işten sadece simsarlar ekmek yer başka bi faydası olmaz :(

Valla yurt dışında aracı bırak zararını kurtarmayı hurdaya atmasıda para.... 200-300€ araca 400-500€ çöp parası isteyebilirler :D
Gönderen: corrado_g60 - 04 Ağustos 2008, 14:47:05
suzlanmayı bırak dıyosunda gel benım aracı bı muayene yaptırsanaa....
demesı kolay...
benım aracım yolda gezenlerın cogunda ıyı durumda ve yapılan her modıfıkasyon plan proje dahılınde ruhsata ıslı..
hersey ıyı ama gelde bı al hadı gozunu sevıyım..
bı laf var bekara avrat bosaması kolay!
Gönderen: fanatic06 - 04 Ağustos 2008, 15:04:51
Cihannn... ne oldu yaf... sinyalleri almıyon mu  :bekleriz:
Gönderen: AhMeTH61 - 04 Ağustos 2008, 15:34:14
demesı kolay...
benım aracım yolda gezenlerın cogunda ıyı durumda ve yapılan her modıfıkasyon plan proje dahılınde ruhsata ıslı..
Mehmet abi lafı sadece sana demedim.Gerginlik yaratmaya gerek yok.Bu aralar forumda herkes tartışmak istiyor ben bu tartışmalara dahil olmayacağım.Türkiye koşullarına uygun olmayan arabalar trafikten men edilir düzen bu.Senin aracında uygun değilse o da gider  ;)
Gönderen: cabrio63 - 04 Ağustos 2008, 17:25:02
demesı kolay...
+1
Cihannn... ne oldu yaf... sinyalleri almıyon mu  :bekleriz:
alıcam ümit az kaldı :)
Gönderen: corrado_g60 - 04 Ağustos 2008, 17:37:25
gecmıse bı bak bakalım hangı tartısmanın ıcıne dahıl olmusumda sımdı ortamı germek yada tartısmak ısteyım??
evet bende ısterım her yerde 05+ model arabanın gezmesını ama kurunun yanında yaşta yanıuor ona napcaz??
yada herkesın butcesı musade etnmezse yenı modele napcaz??
ben tum arabalarımı degıstırrım sıfırıyla benım ıcın problem degıl ama bana dokunmayan yılan mantıgı bana ters sadece
Gönderen: AhMeTH61 - 04 Ağustos 2008, 17:41:31
Olay kimsenin bütçesinin elverişli olmaması değil.
Herkesin aracının koşullara uygun olması zaten  ;)
Gönderen: fatih_06 - 04 Ağustos 2008, 21:29:14
türkiye şartlarında şu anda kaç araç tuv den gecebilir böyle şeyleri bi anda yapmak çok mantıksızca hadi uygulama tamamen başladı diyelim 90lı yılların ve aşağısının arabalrını muayeneden geçirebilmek için arabanın fiyatından daha fazlasını harcamak lazım ki zaten imkan olsa bunu herkes ister
Gönderen: AhMeTH61 - 04 Ağustos 2008, 23:31:50
89 Model Ford Transit geçti muayeneden bizim muayene olduğu gün.
O araç dahi uygunsa koşullara demek sizinkilerde bi bozukluk var.
Gönderen: nizam - 04 Ağustos 2008, 23:57:11
herkes kendince haklı ve doğrı seyler söylemiş ama esas olan sonunda karlı çıkacak olan bizler canımız ve canlarımız olacak

biz bakımı yapalım araçlara apaçilik yapmayalım arabayı muayeneden geçirmeyen adamın alnını karıslarım

:)
Gönderen: corrado_g60 - 05 Ağustos 2008, 08:07:02
alamadıgımı kım soyledıkı bızımkılerde bozukluk oldugunu tespıt ettın???
ben sadece kendı aracım ıcın konusmuyorum dıye en basından berı belırtıyorum halbukı
Gönderen: AhMeTH61 - 05 Ağustos 2008, 11:55:25
Muayeneden geçemeyeceğiz diye yakınan sizlersiniz.
Arabalaınızda bir sorun yoksa ekstaradan ruhsata işlenmemiş bir şey yoksa neden geçemesin muayeneden?
Gönderen: corrado_g60 - 06 Ağustos 2008, 12:33:07
neyse salıver ahmetcim bosver keyfıne bak sen ;)
Gönderen: Mk1GTI - 06 Ağustos 2008, 12:53:16
İsterse 100 yıllık otomobil olsun ama yeterki kusuru olmasın... Frene bastımı dursun, Yere yağ su gibi sıvılar damlatmasın, Yolda herhangi bir parçasını düşürmesin TUV ü alıcaktır... Sadece bakım olsun istenen bu aracın yaşı değil...
Gönderen: vw6n - 06 Ağustos 2008, 21:19:24
İsterse 100 yıllık otomobil olsun ama yeterki kusuru olmasın... Frene bastımı dursun, Yere yağ su gibi sıvılar damlatmasın, Yolda herhangi bir parçasını düşürmesin TUV ü alıcaktır... Sadece bakım olsun istenen bu aracın yaşı değil...
Budur abicim aynen katılıyorum :tamamdir
Gönderen: AhMeTH61 - 07 Ağustos 2008, 11:18:18
Olay buysa neden hala eski araba tuvdan geçemez dio hereks ben bunu anlamıyorum.
Gönderen: Mk1GTI - 07 Ağustos 2008, 11:20:35
Olay buysa neden hala eski araba tuvdan geçemez dio hereks ben bunu anlamıyorum.

O lafı deyenler son model arabalara binen kişiler dünyadan bi haber olan kişiler... :)

Şimdi Mantıklı düşünün altınızda 50 model bir araç var baba yadigarı ve siz bunu bakımlı tutuyorsunuz hiç bir kusuru yok ve bu araca TUV vermeyecek hiçbir ülke tanımıyorum... Boyası soluk ifak tefek karoser çürükleri olacaktır ama eğer şase lerde onarım görmüş ve bu onarım standart veya üstü yapılmadı ise ya yaptıracak bineceksin yada binemeyeceksin... 

Yeşil damgayı projesiz tuning uygulamalı araçlar alamayacaklar almları için aracın fabrika verilerine sadık kalınarak güçlendirme yapılmış olmalı ve yapan firmalar uluslararası standartlara uyan mod ları yapmak zorunda yoksa sarı pul a boyun eğmek zorunda..

Yani ben aracıma gidim birkaç mm kısa sert yay takayım olmayacak artık TUV onaylı ürünler olmak zorunda... Mesala geçenlerden FK Angel aldım paketinde TUV belgesi var ben onu nerdeyse atıcaktım sağolsun enişte nabıyon sen dedi TUV belgesi o eğer onu kontrolde göstermessen o farlara veda et dedi bana...
Gönderen: fatih_06 - 07 Ağustos 2008, 22:47:42
valla ankarada 10 araba varsa 4 ü düşük model birçoğuda ticari amaçlı zaten hurdacı sebzeci vs vs ve bu araçların büyük çoğunluğu şu anda düzgün olsa bile tuv standartlarında olmayacaktır yani kısaca 10 araçtan 2 si tuv dan geçemeyek ve bu ikisinin biri ihmalkarsa diğerei zor durumdadır ve o yüzden eski arabayla uğraşıyodur

böye bi sisteme geçilecekse önceden alt yapının hazırlanması şart işe nasıl geliyosa öyle olmamalı noter kalkacak denildi ama son dakkada emniyet kaldırmaz noter doymaz denildi ertelendi

ee şimdide halk doymaz tuv da kaldırmaz olsun o zaman. mesela şu anda tuv alan bi araç iki sene gene trafikte dolaşacak ama ne durumda dolaşacak belli değil
Gönderen: Mk1GTI - 08 Ağustos 2008, 10:10:32
TR nin %70 ine yakınında hizmet vermeye başlamış zaten....

Ama dediğin gibi bizim TR de para herkapıyı açar muhabbeti var ve personel 10 kuruşa binlerce liralık sorunları yaşatacaktır gene... Milletim sağolsun :(
Gönderen: vw6n - 08 Ağustos 2008, 22:48:10
http://www.tuvturk.com.tr/
Gönderen: kahraman64 - 22 Ağustos 2008, 21:18:50
abi aracın bakımlıysa tüv falan hikaye 3 gün önce girdim tüv e benim ihtiyar sorunsuz geçti
Gönderen: Mk1GTI - 23 Ağustos 2008, 21:29:25
abi aracın bakımlıysa tüv falan hikaye 3 gün önce girdim tüv e benim ihtiyar sorunsuz geçti

En basit cevap aracın standard ve bakımlı ise TUV hikaye....