vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: jnr_thr - 25 Temmuz 2008, 23:50:14

Başlık: golf V hiç yol tutmuyo
Gönderen: jnr_thr - 25 Temmuz 2008, 23:50:14
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum golf v aracım var 2004 1.6 primline 2 ay kadar oldu alalı çok memnunum bi kaç şey hariç öncelikle yol tutuşum berbat 50 ile girdiğim hafif bir virajda direksiyonu çok az kırmamda bile arkadan kayıyor araç ve viraj içinde frene az basmamda dahi hemen arkasını bırakıyor aracımda çelik jant yok kapaklar var lastikerimin durumu ii değil ve ön takımda bi problem var hala yaptırmadım amortisor takozları kırıkmış galiba arkadaşta 2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bir diğer sorunum ise xenon taktım mtec 8000 k ama golf ler için özel üertilmişlerden deil ampul dibi farklıydı ustam halletti neyse ışık çok dağınık gökyüzünü aydınlatıyo önümü göremiyorum iilla angel mı almam lazım ??
Başlık: Ynt: golf V hiç yol tutmuyo
Gönderen: golf-line2 - 26 Temmuz 2008, 00:32:06
merhaba arkadaşlar yeni üye oldum golf v aracım var 2004 1.6 primline 2 ay kadar oldu alalı çok memnunum bi kaç şey hariç öncelikle yol tutuşum berbat 50 ile girdiğim hafif bir virajda direksiyonu çok az kırmamda bile arkadan kayıyor araç ve viraj içinde frene az basmamda dahi hemen arkasını bırakıyor aracımda çelik jant yok kapaklar var lastikerimin durumu ii değil ve ön takımda bi problem var hala yaptırmadım amortisor takozları kırıkmış galiba arkadaşta 2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bir diğer sorunum ise xenon taktım mtec 8000 k ama golf ler için özel üertilmişlerden deil ampul dibi farklıydı ustam halletti neyse ışık çok dağınık gökyüzünü aydınlatıyo önümü göremiyorum iilla angel mı almam lazım ??

85 mod aracım var bu kadar şikayetim yok  ;)
Gönderen: nizam - 26 Temmuz 2008, 00:53:36

yol tutusu ile ilgili hersey sıkıntılı iken arabaya kabahat bulmak yersiz onu kullanan da olabilir

lastik+rot+amortisör takozlar değiş balatalarına herşeyine baktır bi daha 50 km hızla dene
Gönderen: savas_ankara - 26 Temmuz 2008, 10:20:31
bende 2000 golf IV var, her viraja istediğim gibi giriyorum banamısın demiyor.

senin arabanda başka bir sorun vardır bence, bir ustaya göstermende fayda var.
Gönderen: ayetkin - 26 Temmuz 2008, 10:32:39
bende 2004 fsi var en keskin virajlara 120yle giriyorum daha fazlasını denemeye imkan bulamadım ve arabada tık yok banamısn demiyor bence sen arabanı sanayide güzel bi ustaya götürüp sağlam bi bakıma sok rot balans amortisör bunların hepsini gözden geçir golf 5 lerinde yol tutuşunu beğenmiyosan sana lamborgini dablo gider diyorum:)) araban çok sağlam sadece bakım sitiyor xenona gelince ben philips beyaz ampullarden taktırdım h7 çok süper tavsiye ederim zaten philipslerin h7leri en baba olanı yinede gerçek xenon daha başkadır...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Temmuz 2008, 10:36:00
bencede araçta bi problem olabilir.tam 1 hafta önce test sürüşü yaptım  d.bakırda golf v 1.4 tsi 122 hp canavar gibi gidiyo ve virajlarda en ufak bir savrulma olmuyor.
Gönderen: nizam - 26 Temmuz 2008, 10:37:16
yol tutusu ile ilgili hersey sıkıntılı iken arabaya kabahat bulmak yersiz onu kullanan da olabilir

bu yeter o kadar sıkıntısı var arabnın araca kabahat buluyor vatandas  :-X
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Temmuz 2008, 10:39:11

bu yeter o kadar sıkıntısı var arabnın araca kabahat buluyor vatandas  :-X

50 km/h ile gidiyomuş ama ! kalkıpta 90 derece olan bir sokakta denemek olmaz :)
Gönderen: nizam - 26 Temmuz 2008, 10:43:36
50 km/h ile gidiyomuş ama ! kalkıpta 90 derece olan bir sokakta denemek olmaz :)

yok abi ben onda değilim

2001 seat leon var 16 lık jant var yol tutuş benmkine göre harika

bunu yazmıs arabanın sıkıntısı belli su halde sahin bile ondan daha ii yol tutusu saglamaz mı ben mi yanlıs düşünüyroum altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil bence araçın yol tutus mekanizmaları hoşaf olmus 2001 seat bende daha ii demiş... zaten kesin bi daha yazmaz siteye
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Temmuz 2008, 10:47:47
yok abi ben onda değilim

bunu yazmıs arabanın sıkıntısı belli su halde sahin bile ondan daha ii yol tutusu saglamaz mı ben mi yanlıs düşünüyroum altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil bence araçın yol tutus mekanizmaları hoşaf olmus 2001 seat bende daha ii demiş... zaten kesin bi daha yazmaz siteye

doğru diyon orayı atlamışım.lastikler kabak olmuş yani..geçen bitane laguna gördüm lastikler kabak düz yolda önündeki otobüsün altına girdi ve mesafeside bayağı vardı.sonradan inceledik arabayı lastiklerde diş diye bişey kalmamış balon olmuş resmen ve arkadaşın ön takımda bi problem olduğunu söylüyo ee haliyle bırak kaysın arka taraf :) yada bağaja iki çuval çimento poşedi at asla kaymaz :D
Gönderen: nizam - 26 Temmuz 2008, 10:53:39
doğru diyon orayı atlamışım.lastikler kabak olmuş yani..geçen bitane laguna gördüm lastikler kabak düz yolda önündeki otobüsün altına girdi ve mesafeside bayağı vardı.sonradan inceledik arabayı lastiklerde diş diye bişey kalmamış balon olmuş resmen ve arkadaşın ön takımda bi problem olduğunu söylüyo ee haliyle bırak kaysın arka taraf :) yada bağaja iki çuval çimento poşedi at asla kaymaz :D

bende ona takıldım ya abi

örnek arabamın fren hidroliği bitmiş balata yok 90 km hızda standart mesafe 45 metrede durmuyor 70 metrede duruyor... ama arkadasımın tofası var ama o 45 metrede duruyor mesele bu gibi... neyse konuyu acan vatandas gelmez daha siteye yazmazda
Gönderen: jnr_thr - 28 Temmuz 2008, 23:25:12
yok abi ben onda değilim

yazarım siteye sorun değil ama sen önce benm yazdıklarımı dikkatli oku lastiklerimin kabak olduğunu ön amoritsor takozlarının kırık olduğunu belirttim bunlar olduğu için mi yol tutuşum ii değil ben bunu soruyorum yoksa niye kendi arabamı kötüliyim?? ayrıca aracın limitlerini zorlamama gerek kalmadan araç kayıyor yani en ufak direksiyon tepkisinde arkadan atıyo

altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil......... ( aracımın mahiyetini biliyorum ilk aracım da değil ilk volksvagenimde :)

ayrıca 2001 seat leon orjinal ( yay felan yok ) focuslar kadar ii yol tutuyo esp yok.

cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sizin de söylediğiniz gibi büyük ihtimal yol tutuş ön takım ve lastik ağırlıklı bi problem bunun dışında bi problem olabilir mi ??

Gönderen: oguz oktay - 28 Temmuz 2008, 23:34:13
kardes sana bişi diyimmi sen lastiklerim kabak ön takım  takozlar gidik diosun bırakta kaysın gitsin önemli olan viraja girmek diil dir önmeli olan arabayı viraja yatırmaktır senin 50 km le girdigin viraja misal diyorum benim polo da 3 kişi olsun ben 120 le girerim dedigim gibi sen öenmli olan arabanın viraja yatması sen aracındaki sorunları hallet bide ondan sonra o aracı kullan bakalım keyfine doya biliomusun >:D
Gönderen: nizam - 29 Temmuz 2008, 00:04:40
yazarım siteye sorun değil ama sen önce benm yazdıklarımı dikkatli oku lastiklerimin kabak olduğunu ön amoritsor takozlarının kırık olduğunu belirttim bunlar olduğu için mi yol tutuşum ii değil ben bunu soruyorum yoksa niye kendi arabamı kötüliyim?? ayrıca aracın limitlerini zorlamama gerek kalmadan araç kayıyor yani en ufak direksiyon tepkisinde arkadan atıyo

altında ki arabanın mahiyetini bilmeden yazmakta pek hoş değil......... ( aracımın mahiyetini biliyorum ilk aracım da değil ilk volksvagenimde :)

ayrıca 2001 seat leon orjinal ( yay felan yok ) focuslar kadar ii yol tutuyo esp yok.

cevap yazan arkadaşlara teşekkürler sizin de söylediğiniz gibi büyük ihtimal yol tutuş ön takım ve lastik ağırlıklı bi problem bunun dışında bi problem olabilir mi ??

ilk önce siteye yazmazsın dediğim için kusura bakma yanılttın beni,

ikincisi; ilk yazında öyle bir yazmıssın ki seat ile golf karsılastırması gibi olmus, seatın yol tutusu harika diye de sonunu belirtmişsin, haliyle haliyle karısık cümleden bunları çıkarmama hak ver, yazım şeklinden anlasılan o sende bir oku hak vereceksin ön takım lastik vs bütün yol tutusunu etkileyen parçaların kusurlu oldugu bir aracı 50 km ile savurman doğaldır... bunda yanlıs anlasılacak bir durum yok kanımca 

sen bi ön takım elemanlarını ve patiklerini hallet bi daha viraja girmeyi dene bir sıkıntı çıkmaz merak edilecek bir durum olmaz güvenle binersin tekrar hoşgeldin  aktif kalman dileği ile... ;)
Gönderen: oguz oktay - 29 Temmuz 2008, 00:08:00
nizam abi dedigi gibi yürüyeni saglam lastır 220 le viraja gir demek istio yani :D
Gönderen: nizam - 29 Temmuz 2008, 00:10:51
nizam abi dedigi gibi yürüyeni saglam lastır 220 le viraja gir demek istio yani :D

220 km viraj kalsın

sen ben kimse girmesin o hızla viraja  :t
Gönderen: jnr_thr - 31 Temmuz 2008, 00:25:18
teşekkürler nizam kısmetse yaptırdıktan sonra yine yazıcam benm asıl problemim mesela yolda 100 ve ya 110 la giderken pat diye sağa atıyorum ya o zaman anormal kayıyo araç yani sürüş keyfim hiç yok bundan şikayetçiyim :) bi tavsiyem var golf v sahiplerine xenon taktım mtec 8000k renk çok hoş 10 000 k gibi yeşil değil ama ışık çok dağınık çözümü yok gibi mecburen angel aldım junyan şimdi önümü çok ii görüyorum tavsiyemdir mercek güzel bi çözüm ama 10000 k almayın resmen yeşil oluyo rengi
Gönderen: nizam - 31 Temmuz 2008, 01:34:05
teşekkürler nizam kısmetse yaptırdıktan sonra yine yazıcam benm asıl problemim mesela yolda 100 ve ya 110 la giderken pat diye sağa atıyorum ya o zaman anormal kayıyo araç yani sürüş keyfim hiç yok bundan şikayetçiyim :) bi tavsiyem var golf v sahiplerine xenon taktım mtec 8000k renk çok hoş 10 000 k gibi yeşil değil ama ışık çok dağınık çözümü yok gibi mecburen angel aldım junyan şimdi önümü çok ii görüyorum tavsiyemdir mercek güzel bi çözüm ama 10000 k almayın resmen yeşil oluyo rengi

usta sen arabayı test etmek mi istiyorsun yoksa hayatını mı ? 110 la neden sağa atıyorsun kendini ?
Gönderen: oguz oktay - 31 Temmuz 2008, 20:53:52
bunlar sakıncalı işler 110 bi gün atarsın kendini saga yandanda kamyon allah korusun kardes atma kendini saga sola seridinde devam alayına isyan inadına yan yan >:D
Gönderen: OffLineR - 31 Temmuz 2008, 21:18:38
İstinye park'ın otoparkında el freniyle dönmeyi denesen demek takla atacak senin araba.

Buz üstünde gidiyormuş gibi ya müthiş :D :D :D
Gönderen: matrixfb - 21 Ağustos 2008, 17:29:16
2005 golf V midline var şile yolunda 140 km hızla viraja girdik banamısın demedi bide arabanı yaptırda bi bak bakim nası oluyor (celik jant ve lastikte var aracta)
Gönderen: nizam - 21 Ağustos 2008, 23:09:18
millet canından ümidi keşmiş yapacak bişi yok  :p :bekleriz: :t
Gönderen: syreen - 21 Eylül 2008, 11:50:13
bence sen koca koca botları giyinmişsinidir o gün. gaz ile frene aynı anda basmışsındır. banada aynısı oldu. yeni yapılan alışverişmerkezine uçuyodum . kontralarla arabayı topladım
Gönderen: schumi - 04 Ekim 2008, 02:31:46
arkadaşların da dediği gibi lastikle rot ayarıyla yürüyen aksamın durumuyla çok alakalı..ayrıca virajın asfaltı ve eğimi bozuk olup olmaması vs.. de çok önemli unsurlar.bnm 2004 golf v im var standart ebatta turanza lastiklerim var.yol tutuşundan çok memnunum.heleki viraja dengeli şekilde girip tam gaz çıkarken edl ve asr nin o uyumlu çalışması yok mu....onu hissetmek çok güzel...... :sevgi:
Gönderen: tomcsd - 22 Ekim 2008, 11:11:42
yazılabilecek bişi yok benm Faby bile daha ii şu anda:) ama en kısa zamanda Golf IV Pasific'le tekrar pistlerdeyim  :D
Gönderen: ozzythedad - 23 Ekim 2008, 19:08:45
golf v de yol tutmuyosa başka araba yol tutmaz...bu kadar diyorum
Gönderen: yesil_golf - 24 Ekim 2008, 12:21:33
bence aracını bir bakıma sok çünki diyebilirimki golf en iyi yol tutan araçlardan biridir ben en azında çok memnunum
Gönderen: mehmett1 - 24 Ekim 2008, 16:44:17
Öncelikle bu konuyu açan arkadaştan ricam başlığı değiştirmeidir. Golf sahibi olmayan ama düşünen arkadaşlara farkında olarak ya da olmayarak yanlış yönlendirmede bulunuyor. Sürücü hatası ve hele ki bakımsızlığın -ki saydığın sorunlar ikinci arabam olan 94 model lada da bile yok- hatası hiçbir araca maledilemez.
Gerçi konu açalı bayağı bi olmuş ama ben daha radikal bir soru sorayım sana; aracaın kazalı mı ? Genelde bu tür sorunları büyük kaza atlatmış bir araç (şasisi düzeltilen) sergiler.

edit: kelime hatası
Gönderen: q4 - 02 Şubat 2009, 17:48:14
Astra al virajlarda sorun yaşamazsın
Gönderen: q4 - 02 Şubat 2009, 17:50:50
C segmentinde yol tutuş ve viraj mukavemeti konularında en iyi araçlar opel astra ve ford focustur.Bunu bilmeyen kalmadı. Golf V'lerin viraj performanslarından çoğu kullanıcı şikayetçi.
Gönderen: q4 - 02 Şubat 2009, 17:51:56
Golf IV'ü bilmiyorum ama o daha oturaklı duruyor.
Gönderen: yellow_driver - 03 Şubat 2009, 01:03:13
arkadaşlar lastik aracın yol tutuşunda kendi başına %30 etken. birde yürüyen aksamda da değişmesi gerekenler var galiba ki yol tutuş takozlar, yaylar ve amortisörler üzerine. doğal olarak araç dengesiz olacak
        2000 model mk4 trendline sahibiyim ve de orjinal 14 inç jant kapaklı 175/65/14 lastiklerim var(başka hiçbir 1.6 araçta bundan ince lastik ebatı yok) ama lastiklerim 1 senelik ve tatlı virajlara100-120 ile bile girebiliyorum yerine göre; ki mk4 ler ile kıyaslandığında mk5 lerdeki en önemli gelişme yol tutuştur.
        jnr_thr arkadaş gerekli bakımı yaptırdıktan sonra zaten konuyu açtığına bile pişman olacaktır :tamamdir
Gönderen: alpcesur - 21 Şubat 2009, 17:20:20
C segmentinde yol tutuş ve viraj mukavemeti konularında en iyi araçlar opel astra ve ford focustur.Bunu bilmeyen kalmadı. Golf V'lerin viraj performanslarından çoğu kullanıcı şikayetçi.

en iyi yol tutuş focus ve astrada diyen arkadasa sunu sormak istiyorum: acaba focus, golf ve astra kullandınız mı?ben her üçünü de kullandım fakat ikisi de golfün yol tutusu kesinlikle daha iyi. en son focus sedan ghia 2006 model kullandım, ghia olmasına ragmen golf gibi değil. karşılaştırma yapılacak aracları kullanıp yorum yapmak daha doğru olur. bazen insanlar arabalarında sorun olduğunu bilmeden ya da yanlış kullandığı için yanlış yorum yapıyorlar.bende 2007 comfortline tsi 140 hp var, gercekten çok ayrı bir araba. herkese tavsiye ederim. almadan önce focus vardı bende, focus yol tutusu daha iyi diyenler oldu fakat iyi ki golf almışım. herkese tavsiye ederim.
Gönderen: lifekan - 15 Mart 2009, 14:34:18
  iyi günler benim  golf'üm istedigim viraja giriyor sıkıntı yok     bu arada ben aranıza yeni  katıldım
Gönderen: 06onur - 15 Mart 2009, 15:40:27
hoş geldin lifekan.Golf mükemmel yol tutar arkaşın ön takımda sağlam parça olmadığı için yol tutmuyormuş ondan doğal birşey yok. Golf te tabi sıkıntı olmaz yeni polonun baz modelinde bile viraj yol tutuş sıkıntısı yok.

Resimde ki senin araç mı harika duruyor W32 değil demi?
Gönderen: musti 16 - 15 Mart 2009, 17:40:35
  iyi günler benim  golf'üm istedigim viraja giriyor sıkıntı yok     bu arada ben aranıza yeni  katıldım
Aramıza hoşgeldin bütün golfler viraja iyi girer yeterki fizik kurallarını ihlal etmeyen golf sever olursak...senin golf özel yapım olduğundan sınırları aşmaya iterdi herhalde...kazasız sürüşler...
Gönderen: nefret35 - 16 Mart 2009, 17:04:23
sanırım arkadasın kullanım tarzını degistirmesi gerek
göbeklerde 40 la bile arkayı savurabilyor ( bilerek ve isteyerek) yada cok seri sekilde donebiliyorum.
Gönderen: musti 16 - 17 Mart 2009, 23:54:07
Eğer aracında ESP yoksa kaydırmadan fren kullanmadan dönemessin isterse bir dene ....Aracın ağırlık dengesi sert virajlarda değişeceğinden yavaşlamadan dönmeye çalışırsan ESPseni konrol altında tutar sende bundan pek hoşlanmassın..
Gönderen: lifekan - 20 Mart 2009, 22:40:10
 onur    aracım  golf v confort  keşke onungibi  olsa   daha ne isterim   ama yavaş yavaş  yapıyorum  inşallah   onun resimlerinide  koyacagım       onur   ankara'lımısın
Gönderen: lifekan - 20 Mart 2009, 22:54:06
benim   arkadaşımın  golf'u  vardı  onu sattı   gitti sıfır ful paketli  astıra  aldı    ve   hüsrana  uğradı   golf'un virajı  dönerken  sagladığı  güveni  astırada  bulamadı  ve 10.000 tl  zararına  sattı ve yeniden  golf  aldı
Gönderen: oguz oktay - 20 Mart 2009, 23:24:31
belki kimse bana yav okarda dill der ama benim polomla bile otobandan ümraniye uskudar sapagına girdigim zaman umraniyede teyzem oturuo
bikez 120 le girdim
sonra içimden dedim 140 lada alır harbidende aracta tık yok
benim arabada esp asr edl fln yok  ;D
tamamen güvenlik paketi benim  ;Danlıcanız
Gönderen: ferhat_fs - 08 Mayıs 2009, 21:24:17
Arkadaşlar bende de Golf 1.4 TSi 140 var yol tutuş iyi ama sert makaslarda ve limitleri zorladığımda arka atıyor yalan değil yani eğer aracım garantide olmasa yarın takarım eibach 35 mm kiti. Bide 195 lastik var bende ya çok ince ayar oluyorum o da bi etken zaten yol tutuşa !!
Gönderen: golf1909 - 02 Haziran 2009, 14:38:16
her şeyine salla ama golfun yol tututuna laf etme
Gönderen: ayıboğan - 08 Haziran 2009, 09:55:59
arkadaşlar merhaba yeni üyeyim ve ilk mesajımı buraya atıyorum. 2005 golf V fsi comfortline kullanıcısıyım ve aracımın en beğendiklerim özelliklerinden biri yol tutuşu konuyu açan arkadaş sanki biraz haksızlık etmiş gibi geldi bana
Gönderen: Egelee - 11 Haziran 2009, 00:14:51
Selam herkese benimde golf v aracim var 120 ile viraja giriyorum bir gram savurma yapmiyor arkadas nasil yol tutmuyor demis sasirdim

Bence aracini servise göster kesin bi sorun vardir.
Gönderen: 06onur - 18 Haziran 2009, 23:18:04
Adam pişman oldu yav, zaten sorunu söylemiş. ÖN TAKIM BOZUK LASTİK KABAK. Daha da mı tutsun?
Her yeni üye olan bir heyecanla araştırmadan yazıyor normal bu. Golf değil Polo bile bence sınıfında en iyi yol tutanı ama düzen önemli araçta. 2008 Polo ile hemde ASR bile yok acayip viraj dönüyoruz
Gönderen: 06onur - 18 Haziran 2009, 23:23:05
Fabia var ASRli Grand cheroke il e yarıştık. Kalkışta basıp geçiyor bizi. Virajda yakalayıp fark atıyorduk. 195teker mükemmel bir tutuş var benim araçla 120ile döndüğüm virajı 170le hiç kaymadan döndük. Hiç bi arabada görmedim ben böyle bir kabiliyet
Gönderen: burak888 - 19 Haziran 2009, 16:54:20
bende de 2005 primeline golf var yol tutuşuna kesinlike diyecek yok.ist ank arası otobanda 180den aşağı inmedim.ayrıca ankara kırıkkale arasındaki yolu bilenler bilir.o yolda 100den aşağı inmiyorum.o yolda benimle kapışabilecek birini bulamadım henüz:D
Gönderen: Egelee - 20 Haziran 2009, 16:09:50
Burak Sen gel münih otobanina cik :D kapiscak adam bol orda bendede 2008 golf tdi var 18 jant lastik var 220 gidiyorum ama arkamdan yol istíyolar cekil yoldan diye camaro  lar  mustang lar  corvet ler :))))
Gönderen: burak888 - 20 Haziran 2009, 20:12:02
onlara yapacak bişi yok.ama o araçlar sende de olsa sende golflerden yol istersin:D
Gönderen: golfgtsport - 18 Ağustos 2009, 10:56:27
arkadaşlar arabanın yol tutuşunu sürücü ayarlar kullanmasını bilirsen 124 muratla bile yol tutturursun araba sadece yardımcı olur.
bana göre sürücüye bağlıdır arkadaşlar sözüm kimseye değil tecrübelerime dayanaraktan diyorum.
bana göre mükemmel bi yol tutuşu var ve lastik seçimide önemlidir
Gönderen: yusuf0206 - 18 Ağustos 2009, 16:08:54
  selam arkadaşım benmde 2004 golf var ama hiç bir sorunum yok galiba senin aracın iyi bir bakıma ihtiyacı var sen önce ön takımları ve lastikleri değişmekle başla işe derim . ve seni 50 ile dediğin yer  80 km hızla girersin den bek göreceksin  golf ün kıymetinide bil  tavsiyem
Gönderen: 06onur - 10 Eylül 2009, 23:17:20
Burak Sen gel münih otobanina cik :D kapiscak adam bol orda bendede 2008 golf tdi var 18 jant lastik var 220 gidiyorum ama arkamdan yol istíyolar cekil yoldan diye camaro  lar  mustang lar  corvet ler :))))

Audiler 335km/H