vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: sedat3434 - 25 Temmuz 2008, 09:44:11

Başlık: kalkışda tıkır tıkırrr ses çıkarıyor neden kaynaklanır
Gönderen: sedat3434 - 25 Temmuz 2008, 09:44:11
merhaba arkadaşlar benim 2002 1,6 16v comfortline boram var sorunum 1 de gaza yüklenip kalkış yaparken yada 1 den 2 ye geçtiğimde yine yüklenirsem motordan tıkırtt tıkırttt die rahatsz edici bi ses gelio motorcunun biri devirsiz kalkarsan olur flan dedi ama 2. vitese 4bin devirde de geçcem yapıyor. herkezede elletmek istemiorm bi çoğu yeni yetme bide kazıklanmakdan korkuorm lütfen arkadaşlar yardım edermisiniz şimdiden teşekürler!
Başlık: Ynt: kalkışda tıkır tıkırrr ses çıkarıyor neden kaynaklanır
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 13:24:11
arkaşlar kimsenin bi fikri yok sanırım bu konuda bi benm başımamı geldi bu :S
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 13:30:40
travez lastiği ? olabilir
 motordan mı geliyor ses yoksa gırlama sesi gibi bir ses mi oyle bir ses bende travez lastikleri değiştirdim ses kesildi salıncaklarada baktır oda olabilir
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 13:36:54
gırmala wardı ön takıma girdi araba o sesi kesti ama bunu kesmedi ya. gaza yüklendiğim anda oluyor dün kaputu açtım motor kulaklarımı acaba gevşebi die bakım dedim sağ kulağın oluduğu yeri elimle çok rahat esnetebiliorm acaba gaza basınca motor çokmu esnio biyerleremi çarpıo die dşünmeye başladım olabilrmi sence nizam kardeş saol.
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 13:46:35
gırmala wardı ön takıma girdi araba o sesi kesti ama bunu kesmedi ya. gaza yüklendiğim anda oluyor dün kaputu açtım motor kulaklarımı acaba gevşebi die bakım dedim sağ kulağın oluduğu yeri elimle çok rahat esnetebiliorm acaba gaza basınca motor çokmu esnio biyerleremi çarpıo die dşünmeye başladım olabilrmi sence nizam kardeş saol.

valla oradan nasıl bir ses gelir bilememde, metal sürtmesi de olabilir, belki sanzımanın oralardan gelir yada birşey gevsek olabilir ?
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 13:50:00
teşekür ederim nizam kardeş baktırıyım çok geçmeden inş. anlarlar.
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:07:22
abi usta baktı avastdan yapıo dio kasa ağır geliomuş motora o yüzden yapıomuş o sesi bi sorun diil bu dio ama baskı yanıkmış bide alt şanzıman kolu problemliymiş vites ileri geri oynuo bize epey masraf çıkarcak sarırım.
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 15:09:13
baskı mı ? geçmiş  olsun sedat ne diyim

avans olur sıkıntı değilde baskı balata  :p
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:12:36
230 dio :D + işcilik 120 + 75 alt şanzıman kolu dio flan filan böle gidio işte :D yanlız abi baskıyı dio rampada ufak bi zorlamayla bile yakarsın dio e hiçmi rampa trafiğinde kalmıcaz ozman :D
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 15:14:52
230 dio :D + işcilik 120 + 75 alt şanzıman kolu dio flan filan böle gidio işte :D yanlız abi baskıyı dio rampada ufak bi zorlamayla bile yakarsın dio e hiçmi rampa trafiğinde kalmıcaz ozman :D

çıkarsı ama ayagın üstüne hafif deyse kavramaya baslıyormus vw nin yeni nesil araçları transporter cady aynı sekil el freni ile kalkmak en iyi çözüm gibi gözüküyor

ii miş ucuza kapatmıs sayılırsın baskı balata ne marka luk mu geçmiş olsun
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:18:04
vallahi bilmiom ne marka olduğunu ama bi kaç yere daha gösteririm heralda kartal sanayide biyerdi profesyoel die bakalım aybaşı gelsinde :D
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 15:21:07
vallahi bilmiom ne marka olduğunu ama bi kaç yere daha gösteririm heralda kartal sanayide biyerdi profesyoel die bakalım aybaşı gelsinde :D

bir kaç yere götür fiyatları karsılastır parçaları da aynı sekil sorustur sen al ustadan yapım garantisi parçadanda garanti iste ve en önemlisi pazarlık yap
Gönderen: AhMeTH61 - 28 Temmuz 2008, 15:26:26
Baskı balata rahatsız ediyormu sizi aracı sürerken geç kavrama vs..
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:34:33
ewt ayağımı kaldırdıkdan sonra kawrıomuş gibi oluo motor sekio çoğu zman yani vites geçişlerini hissettiro.kaldkdan sonra arabayı sanki bişey tutuo bide yakıt baya yakıo baskıyla alakası var sanırım bununda.
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:36:37
garantide vermiyoruz demişti bende saoln dedim çıktım açıkcası.
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 15:38:36
garantide vermiyoruz demişti bende saoln dedim çıktım açıkcası.

neye vermiyorlar parçaya mı işçiliğe mi ?
Gönderen: AhMeTH61 - 28 Temmuz 2008, 15:39:58
Baskı balatadan problem evet.
Yani biraz dolaşın dükkanları fiyatları karşılaştırın size göre en uygunu hangisiyse onu yaptırın.
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:45:07
parçaya garanti wermiomuş işciliğe sormadım.çok teşekür ederim arkadaşlar biraz daha bakıp uygununu yaptırmak lazım doğru.birde bişey daha soramak istiorm arkadşlar motor yağına bor koymak böle bişeyden bahsetmişti geçenlerde bi abi denemdm daha bi bilgisi olan warmı acaba bu konuda yeni bi konumu açsam bunla ilgili.
Gönderen: nizam - 28 Temmuz 2008, 15:50:43
parçaya garanti wermiomuş işciliğe sormadım.çok teşekür ederim arkadaşlar biraz daha bakıp uygununu yaptırmak lazım doğru.birde bişey daha soramak istiorm arkadşlar motor yağına bor koymak böle bişeyden bahsetmişti geçenlerde bi abi denemdm daha bi bilgisi olan warmı acaba bu konuda yeni bi konumu açsam bunla ilgili.

açmana gerek yok sitede muhtelif yerlerde var bor konusu etki gören var yok değil arama yapman yeterli, parçaya nasıl garanti vermiyormus ? anlamadım ya sen abi arastır parçaları
Gönderen: AhMeTH61 - 28 Temmuz 2008, 15:52:14
http://www.vwtr.net/forum/bora/motor-silk-bor-on-cls-bond-motor-katkisi-t5812.0.html
Konusu bu ama fazla bi katkı sağlıyacağını zannetmiyorum
Gönderen: sedat3434 - 28 Temmuz 2008, 15:56:25
eyvallah beyler çok teşekür ederim fikirleriniz için.
Gönderen: yes7610 - 10 Eylül 2008, 17:54:29
altını vurmus ollabılırsın aracın cunku alt motor koruyucu cok yakın yere altını acsın duzeltsın motor koruyucusunu hıc bı sey kalmaz bence yanı tabı
Gönderen: yxear - 03 Aralık 2008, 13:51:31
aynı şikayetten bugün sanayiye gittim motoru şasiye bağlayan bir boruda vida varmış sıkarız bir şey kalmaz dedi arkadaş. yarından sonra yapılacak şikayetim giderse (ses kesilirse) yazarım buraya.
Gönderen: car wolf - 03 Aralık 2008, 14:29:25
bizim audi A6 da vardı öyle bir sorun vardı genelde 3 devir altında ses oluyordu, egzost un bağlantı civatası gevşemiş oyüzden yapıyormuş
Gönderen: yxear - 05 Aralık 2008, 09:46:03
bizim audi A6 da vardı öyle bir sorun vardı genelde 3 devir altında ses oluyordu, egzost un bağlantı civatası gevşemiş oyüzden yapıyormuş

teşekkürler arkadaşım. motorla şasiyi tutan bir borunun vidaları gevşemiş. benimki de ondan yapıyormuş.
Gönderen: yellow_driver - 03 Ocak 2009, 00:53:17
altını vurmus ollabılırsın aracın cunku alt motor koruyucu cok yakın yere altını acsın duzeltsın motor koruyucusunu hıc bı sey kalmaz bence yanı tabı
  arkadaşlar bende aracı engebeli yerlerde kullanıyorum malum karda var bu sıralar. bende de vites değiştirmeye yakın üst devirlerde ses oluyor. kar bitince 1-2 ay sona bende karter muhafaza yı düzelttiricem. bence de ondan olabilir.