vwtr.net

Volkswagen => Jetta, Vento ve Bora => Bora => Konuyu başlatan: tonguc - 20 Temmuz 2008, 18:00:23

Başlık: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen
Gönderen: tonguc - 20 Temmuz 2008, 18:00:23
selam bende daha önce 98 model polo vardı. onu satıp yerine Bora Pasific aldım 2003 model. Önce gidip bi güzel tüpümü taktırdım,sonra bujileri hava filtresini , klima filtresini ve yağını değiştirdim.Bor denen bişey varmış ondanda koydular. Herşey iyi güzel, yakıt tüketimi baya düştü ama "ABGASS WERKSTAT " diye bir ikaz vermeye başladı.Kontağı her açtığımda bu ikazı alıyorum ve sarı bir motor resmi çıkıyor kadranda. İnternette araştırdım fakat gavurca bir sitede buldum.Bulduğum sitenin linkinide veriyorum.Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olun
http://www.vw-club.nl/index.php?page=t&id=582
Başlık: Ynt: ABGASS WERKSTAT İkazına yardım lütfen
Gönderen: Mekatronik34 - 24 Temmuz 2008, 01:29:28
merhaba tonguc arkadasım 10 yıllık volkwgen mekanıkerlık deneyımım var ve bu sıteye sırf piyasada ınsanların basıt arızalar nedenıyle dunyanın paralarını odemelerı bır nebze manı olmak ıcın uye oldum.
 senın sorununa gelınce oncelıkle o ıkazın anlamı egsoz emısyon sıstemı ve hava emıs sıtemınde bır arıza olursa o ıkaz yanar.
muhtemel arızalar ıse bora pasıfıc 1.6 BFQ motor kodlu modellerde
1- kartel havalandırma borusu kopmus olabılır .
2-egr sıtemınde tıkanıklık olabılır
3-elektronık termostat yuvası dagılmıs olabılır.
aracını bı servıse gotur ve test cıhazına baglattır
ve bana orda yazan arıza ıkazını yaz sana sorunun kaynagını tam olarak ozaman soylıyebılırım
gorusmek dılegıyle
Gönderen: tonguc - 25 Temmuz 2008, 01:41:11
öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. :sevgi: aracımı servise götürdüm, ama servis kapısında ikaz lambası söndü birdahada yanmadı. Aracı dediğin gibi bilgisayara bağlattım çıkan arızalar. 1. ve 3.ncü silindirle ilgili hata veriyordu. ateşleme bobinleri arızalıymış.4 ünü birden değiştirdim tanesi 70 milyon ve zengin karışım diye bir ikaz vardı ona birşey yapamayız tüpten dediler. motor rolantide çok sarsıntılı çalışıyor dedim, onada 16 valflerde normal dediler. 8 valflerde yapmazmış.neyse oradan tüpçüye geçtim ayar yaptırdım. ayar yaparlarken motor tekleme yapıyor dediler 2 saat uğraştılar en son manifoltun toplu iğne deliği kadar bir delik buldular. japo ve sigara külüyle onuda hallettiler.sarsıntı azaldı fakat hala araba titriyor. ama üzerinden 1 gün geçti ikaz lambası bir daha yanmadı (350 km yol yaptım )  :D
Gönderen: Mekatronik34 - 26 Temmuz 2008, 15:47:19
merhaba
arızadan kurtulduguna sevındım bendede 1.6 16v motor bora var benım rolentı hıc sallanmıyor.sıze bır taktık daha solıım bogaz kelebegını sokup altkısmında kalan tortuları ııce temızletın ve taktıktan sonra adaptasyonunu yaptırın .hazırlık kodu dıye bırsey var eger ustanız onu bılıyosa o adaptasyonlarıda yapsın buyuk ıhtımalle aracınız duzelecektır.
Gönderen: etuncay - 15 Ekim 2008, 21:18:16
ben de bugün abgas werkstatt yazısını gördüm. ne yapacağımı şaşırdım. servise gidince çıkan test sonucunu yazsam bana da yardım eder misiniz?
Gönderen: Tuning18 - 16 Ekim 2008, 13:39:31
Araç bilgisayara bağlanarak söz konusu arıza lambasının neden yandığı öğrenilebiliyor.Benim boranın lambası devamlı yanıyor,sonra bir ara sönüyor sonra tekrar yanıyor.Her lambanın yandığında sanayiye para verseydim vay halime!
Gönderen: Mekatronik34 - 08 Kasım 2008, 11:33:08
etuncay aracını servise götürdüğünde ustalardan rica et boğaz kelebek açısını ve rolentideyken emme manifold basıncını bar mbar cinsinden sana yazıp versinler bana söle sana direk ne yapman gerektiğini sölim..
Gönderen: Tuning18 - 09 Kasım 2008, 03:07:05
ismini hatırlamadığım 320,00 ytl değerinde kablo gibi bir parçayı değiştirdiler.Sorun çözüldü.Artık kafasına göre o lamba yanıp sönmüyor.Parayı verdim kurtuldum.Yalnız parça bana biraz pahalı geldi. :-[ :-[
Gönderen: eroz06 - 04 Aralık 2008, 01:33:10
yol bilgisayarı  benzine göre ayarlanmış yani gazı havayı algılamıyor,tek  neden bu, bendede bu sorun vardı gidip sorduğumda aynen bunu söylediler , bilgisayara takıp ikazı söndürdüler fakat tekrar yanıyor ,çok önemli bir şey değil
Gönderen: devran - 09 Aralık 2008, 16:22:04
Mekatronik34  abi bende bora yok ama 2000 passt comfotlıne var passat konusnda acıyorum ama tam bı bılgı yok
1.si aracımda kontaga anahtarı takınca epc yanıyor calıstıgında sonuyor
epc nedir?? ve neden bole bısı yapıyor???
2.arac comfortlıne bana asr veya esp olacgını soledıler dugmesı konsolda olmasa bıle otomatık vardır dedıler bugun test ettım ufacık yuklenmemde arac sarıyor...aracın cekısı cok guzel(zavollı sıralı sıstemde kullanıyorum)ama esp olsa patı cekmemsı lazım deılmı...3.olarak su bılgısayar zımpırtısı almanca bunu ıngılızce yapmanın ufak malıyetlı yolu yokmu sen bılırısn???passat konusunda sordum yazılım ıcın 150-200 gozden cıkar dılolar oha dedım bende bı yazılım ıcın o paraya yazık...bende suan passat kıtapcıgı bulmaya calısırum ufak tefek aklıma takılan sey olursa bakarım.turkce klavuzu varmı???
ÜSTAD bide ben yenı aldım aracımı bana tavsıye edecegın bısı varmı...aldık ama daha bılgısayara baglatmadık bı sorunu varsa herhangı bıyerınde dırek cıkarmı arza???yada passatların olabılecek kronık sorunu cabuk bozulan bıseyı varmıdır(arac 108 bınde bu arada) sen sadece mekanık mısn yoksa aracın iç aksam dış aksamdanda anlıomusun??? bana yardım edersen çok duamı alcaksın usta arac guzel ama daha bılmedıgım cok sey var ...
Gönderen: 63owen63 - 17 Ocak 2009, 21:11:50
hocam sizin probleminiz arkadaşların alattığı şeylerle alakalı degil.lpg'den kaynaklanıyor. pasificlerde çift sensör oldugu icin ikinci sensörden gecemiyor ve hata oluşuyor..fakir karışımdasınız....lpg kalibrasyonunu tekrar yaptırın. ve ustanıza basınc oranını bir miktar arttırmasını söyleyin. tahminim şuan 0.45 bar veya yaklaşık bir degere sahipsiniz...0.70 bar lara cektiklerinde ve lpg nin devir bandındaki basım oranlarıyla oynandıgında sorununuz kalkar..aracınızda herhangi mekanik bir arıza yok!siteye pek yazmıyorum.sorunuz olursa mail adresimi ekleyin yardımcı olurum.
[email protected]
Gönderen: smflzgolf - 18 Ocak 2009, 22:47:20
Mekatronik34 arkadaşım herkimsen benim aracımla alkalı bir sorunum yok ama senin buradan problemli arkadaşlara yardımcı olman çok taktire şaiyan bir olay yazılarını takip ediyorum sana bütün arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Gönderen: kesik44 - 18 Ocak 2009, 22:58:04
Mekatronik34 arkadaşım herkimsen benim aracımla alkalı bir sorunum yok ama senin buradan problemli arkadaşlara yardımcı olman çok taktire şaiyan bir olay yazılarını takip ediyorum sana bütün arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir

+1 bende aynı düşüncedeyim  :tamamdir
Gönderen: devran - 19 Ocak 2009, 11:15:02
eyüp abi sana yardımlarından dolayı cok tesekuurler...arabayı 1.5 ay once aldıgımızda bende cok soru sormustum hepsını sıkılmadan anlattı allah razı olsun...bıze bole ustalar lazım ıste..tr nın heryerıne senın gıbı tecrubelı ve bılgılı usatalar olsa kımse mağdur olmaz
Gönderen: alpergndz - 19 Ocak 2009, 18:32:30
hocam sizin probleminiz arkadaşların alattığı şeylerle alakalı degil.lpg'den kaynaklanıyor. pasificlerde çift sensör oldugu icin ikinci sensörden gecemiyor ve hata oluşuyor..fakir karışımdasınız....lpg kalibrasyonunu tekrar yaptırın. ve ustanıza basınc oranını bir miktar arttırmasını söyleyin. tahminim şuan 0.45 bar veya yaklaşık bir degere sahipsiniz...0.70 bar lara cektiklerinde ve lpg nin devir bandındaki basım oranlarıyla oynandıgında sorununuz kalkar..aracınızda herhangi mekanik bir arıza yok!siteye pek yazmıyorum.sorunuz olursa mail adresimi ekleyin yardımcı olurum.
[email protected]

mehmet arkadaşım benim araçta 2004 düz vites pasific
aracım benzinli.ve artık hep EMİSSİON WORKSHOP usarısı çıkıyor.bazen yanıyor bazen yanmıyo.Daha önce fren müşürüm arızalıydı onu yaptırdım ve arıza lambasını  sildirdim ama yarım saat sonra tekrar yandı.Şimdi hala yanıyor ama bazen canı istemeyince yanmıyor.Valla baktırmıyorumda o şekilde biniyorum.

yazın LPG düşünüyorum sizin bu dediğiniz uygulamayı not aldım LPG taktırınca ustaya söylerim.

Peki benzinli araç neden yapar bunu?
Gönderen: VOLKAN_EMİR - 19 Ocak 2009, 18:41:23
mehmet arkadaşım benim araçta 2004 düz vites pasific
aracım benzinli.ve artık hep EMİSSİON WORKSHOP usarısı çıkıyor.bazen yanıyor bazen yanmıyo.Daha önce fren müşürüm arızalıydı onu yaptırdım ve arıza lambasını  sildirdim ama yarım saat sonra tekrar yandı.Şimdi hala yanıyor ama bazen canı istemeyince yanmıyor.Valla baktırmıyorumda o şekilde biniyorum.

yazın LPG düşünüyorum sizin bu dediğiniz uygulamayı not aldım LPG taktırınca ustaya söylerim.

Peki benzinli araç neden yapar bunu?

Ateşleme bobini veya sübaplardan olabilir bence biran önce bi bilgisayara bağlatıp arızayı tespit ettirin.Ama inşallah öyle değildir.Daha önce benimde başıma geldi.İyi akşamlar...
Gönderen: sec37 - 09 Kasım 2010, 12:51:29
Değerli arkadaşlar.Benim de 2004 model VW Bora Pasific model arabam var.Arabamd lpg de var.Ne zamandır Abgas Werstatt yazısı çıkıyordu ve motor arıza lambası yanıyordu.Ben önceleri pek önemsemedim.Ama şimdilerde araba çekişten düşüyor.Ayrıca motor arıza lambası da yanıp sönüyor.Ben Bitliste yaşayan bir öğretmenim.Burada yetkili servis de yok.Ne olur bana yardım edin...
Gönderen: ALPER. - 09 Kasım 2010, 14:16:18
motor arızası sinyal gibi yanıp sönüyorsa,gözle görülür şekilde çekiş düştüyse(genelde rölantide titreme olarak belli eder) büyük ihtimal bobin gitmiş.Eğer dediğim gibi bobinse sorun sakın sadece arızalı olanı değiştirmeyin, birbirleriyle uyumlu çalışırlar bunlar, komple set olarak değişmesi lazımdır.Görmeden kimse net bişey söyleyemez ama sabah soğukken egzozdan beyaz duman atıyorsa egr'den, 3. bi ihtimal ise katalizör vadesini doldurmuştur.Olasılıklarına göre benim sıralamam bu.
Gönderen: sec37 - 09 Kasım 2010, 18:32:31
Boralp kardeşim aracımda lpg olması sence bu arizayı tetikler mi?Bir de bugün farkettim aracım titremeyi lpg de iken yapıyor.Benzinde çalışırken de ikaz lambası yanıyor...Bu arada ilgine teşekkürler...
Gönderen: ALPER. - 09 Kasım 2010, 19:56:34
lpgden dolayı arada bir arıza lambası yakar, belli bir zaman sonra kendiliğinden söner, eğer sorununuz buysa makineye bağlatın genelde oksijen sensörü hatası olarak görünür, silin tekrar bağlayın makineye o zaman arızanın yeniden görünmemesi lazım.Yani o zaman önemli değil.Ama o musluğa benzer işaret yanıp yanıp sönüyorsa genelde bobinden yapıyor, benzine de alsan vites topuzunda pedallarda hissedilir titreme olması lazım ve arabanın çekişi aşırı düşmesi lazım.Lpg bobin arızasını tetikler, çünkü lpg sistemleri bobinlere çok yüklenir, o yuzdendir ki ben bora sahibiyken her 15binde bujileri değiştirirdim. Araba tekliyor gibi mi çalışıyor rölantide?
Gönderen: ALPER. - 09 Kasım 2010, 19:57:50
bu arada lpg nin markası ne ve filtre değişti mi hiç? ve aracın benzindeki tepkileri nasıl şuan?
Gönderen: sec37 - 09 Kasım 2010, 20:08:00
Kardeş lpgnin markası ULTRAgas.Bu taraflarda servisi yok.Arabayı yazın burda kapalı bir garaja bıraktım.Uçakla geldim memlekete.Eğer arabayla gelseydim mutlaka yaptırırdım.Aracın benzindeki tepkileri fena değil.Bugün özel VW servisi çalıştıran bir arkadaşımı aradım.O da size benzer şeyler söyledi.Muhtmelen bobinler değişecek.Fiyatını,markasını  benim için öğrenebilir misiniz?
Gönderen: ALPER. - 09 Kasım 2010, 20:41:58
valla bremi oluyor, beru oluyor markaları benim bildiğim bunlar var, bremi biraz dandik yanlız.tek bobin 70-75 liradır genelde.bobinler değişince bujiler de değişir, takımı 20-30 lira olur, varsa ngk marka yoksa bosch.

Siz yine de aracı bir cihaza bağlatın, ben ezberden konuşuyorum sadece karşılaştığım şeyler bunlar, ve lpg filtreleri aynıdır, o filtreyi de bi değiştirin
Gönderen: mustafatsum - 18 Kasım 2010, 21:50:27
bu uyarı bende de var uzun zamandır. 200 küsür tl imiş sensör sormuştum bir ara..
yakıtı etkilermi diye merak ediyorum ..bileniniz varmı arkadaşlar?
Gönderen: polis_06 - 16 Mayıs 2011, 16:17:19
selam arkadaşlar ben serdar 4 ay önce aracımın katalitik konvektörü arıza yaptı serviste 3000 t ücret istediler serviste yaptırmadım aracımı şaşmazda bi egzozcuya gittim 400 tl ye lkatalitik konvektör taktırdım neyse takırtı sesi kesildi bu seferde aracımda abgas werkstat diye bir yazı çıkmaya başladı vede egzos horultulu çalışmaya başladı tekrar servise gittim makinaya bagladıllar egzosdaki sensör arızası verdi konvektörde arızalı olabilirmiş 150 tl tespit ücreti istedi katalitik konvektör arızalı ise 3000 tl sensör arızalı ise 600 tlı aracım 2004 pasifik ne yapacağımı şaşırdım arkadaşlar bana ankarada dürüst işini bilen bi usta lazım arkadaşlar lütfen yardım! 
Gönderen: manzut2000 - 17 Mayıs 2011, 12:35:41
2003 bora pacific 109 binde abgas werkstat mesajı çıkıyor.bilgisayara bağlattım ve katalizatör verimi eşik değerinin altında yazıyor
Gönderen: fatih_et - 29 Mayıs 2011, 16:32:42
bende de aynı uyarı çıkıyor arabayı aldığımdan beri 18.000km yol yaptım hiç sorun olmadı,
2 akrabamda da bora var onlar da aynı şekilde kullanıyorlar sorun yok
ama bizdeki sorunu oksijen sensörü olarak görüyor,
katalizör de o kadar sorun olmaz herhalde,
çekişte yakışta çalışmada sorun yoksa hiç elletmeyin bence,
ya da çok usta bir ustaya gösterin herkese kulak asmayın,

keyifli sürüşler
Gönderen: firebir30 - 16 Haziran 2011, 18:15:47
boğaz  kelebeği, egr valfi, katalitik convertör ve lambda sensörlerinden oluşan sistemde bir yerde hata var. aracı cihaza bağlayıp hazırlık kodu oluşturulursa arızalı bir parça varsa gözükür. değilse hazırlık kodu oluşur ve araç düzelir.
Gönderen: otomobilibo - 05 Temmuz 2011, 23:16:09
arkadaslar selamlar
1ay kadar once 102bınde bora otomatık comfort aut aldım. soguk havalarda arıza ısıgı yakıyordu ılk calıstırmada. dogusda pc ye baglattım egr ve katalıtık konvertor arızası verdı. servıste arkadaslara sordum normal dedıler lpg lı oldugu ıcın. aynı sorunu yasayan varmı acaba?
Gönderen: mustafa_inci - 14 Mayıs 2012, 19:21:00
konudan bayağı bi süre geçmiş ama arkadaşlar ben yine sorayım. 2003 model 1,6 comfortline boram var. daha yeni landirenzo lpg taktırdım. 1000 km falan oldu. arıza lambası geçen gün yokuş çıkarken yandı ve abgas werkstat yazısıçıktı. bilgisayara bağlattım katalizör arızası dediler. söndürdüler bi daha olursa müşiri değiştiririz dediler. 200 km sonra yine yandı. müşir pahalı mı değişince çözüm olacak mı arkadaşlar. yardımcı olursanız sewinirim
Gönderen: ALPER. - 14 Mayıs 2012, 19:38:15
oksijen sensörüdür ve de pahalıdır, sr motorların yüzde 80 inde o arızayı verir, değiştirmeye gerek yok
Gönderen: mustafa_inci - 14 Mayıs 2012, 19:55:40
ya kardeşim kusura bakma tekrar tekrar soruyorum ama yaklaşık ne kadardır. o ışığı görünce moralim bozuluyo. bu müşir  değişince sıkıntı gider mi dersin...
Gönderen: ALPER. - 14 Mayıs 2012, 19:56:29
gitmez, bi süre gitse de tekrar geri gelir, sinirini bozmasın önemli değil
Gönderen: mustafa_inci - 14 Mayıs 2012, 19:58:35
teşekkür ederim, biraz olsun rahatladım :)
Gönderen: blasph - 27 Eylül 2012, 09:41:30
Merhaba arkadaslar,
2003 model Golf IV otomatik bir aracım var 117000de aldım su an 122000de falan, OMVL kitli lpgsi var 2009da takılmıs, gaz filtrelerini yeni degistirdim. Yakın zamanda ABGASS WERKSTAT İkazı cıktı, baktırmıstım 1. ve 3. Silindirlerde sıkıntı var denmıstı, sildiler cıkmadı tekrardan bir sure. Sonra sanırsam LPGye ayar cekıldıkten sonra tekrar yandı, galıba fakır ya da zengın karısım nedenıyle oldu. VAG-COM ile log aldım size gondereyım. Sizin fikriniz nedir acaba?
Tesekkur ederım.

-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine        Labels: 06A-906-033-AVU.lbl
   Part No: 06A 906 033 BL
   Component: SIMOS33 1.6l 2V 00AT4578  
   Coding: 00233
   Shop #: WSC 01271  

2 Faults Found:
16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
            P0130 - 35-00 - Malfunction in Circuit
16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
            P0130 - 35-00 - Malfunction in Circuit
Readiness: 0000 1001

Address 08: Auto HVAC        Labels: 3Bx-907-044.lbl
   Part No: 3B1 907 044 C
   Component: CLIMATRONIC     C 2.0.0  
   Coding: 11010
   Shop #: WSC 01271  

2 Faults Found:
00792 - A/C Pressure Switch (F129)
            35-00 -  -
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
            37-00 - Faulty

not: ikinci hata grubu klima olması lazım, zzaten kompresoru de ucmus durumda :D
Gönderen: metinmb407 - 27 Eylül 2012, 10:38:52
Silindirlerde sorun görünmüyor oksijen sensörü hata vermiş.
Gönderen: ALPER. - 27 Eylül 2012, 11:14:11
ve lpg var ise normal, silin devam edin
Gönderen: metinmb407 - 27 Eylül 2012, 11:21:14
Geçici arıza ise sorun yok ama oksijen sensörü arıza ışığı yakıyorsa değişim şart. Değişmezse ne olur araç fazla yakar :)
Gönderen: blasph - 27 Eylül 2012, 11:28:43
Başka hata ışığı yanmıyor göğüste, loglarda gonderdıgım gıbı, sıler devam ederım. Tesekkur ederım. :tamamdir
Gönderen: mustafa_inci - 18 Ekim 2012, 20:42:46
ya arkadaşlar bende de var olan bu sorun önceden 1000-1500 km de bir oluyordu, siliyordum devam ediyordum. 5-6 kere böyle oldu. şimdi son 2-3 defadır sildiriyorum 200-250 km de yine yanıyo artık söndürtmeyeceğim ama büyük bi soruna yol açar mı diye kafam karışıyo. tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
abgass werkstat : bilgisayarda katalizör arızası etkisi düşük yazıyor
Gönderen: sefo1 - 13 Mart 2014, 17:54:17
selam herkese öncelikle böyle bir paylaşım sitesi olduğu ve insanların birbirine yardımlaşmasından dolayı herkese teşekkür ederim.arkadaşlar benim 2004 pasifik golf var benzinde yapıyormu bilmiyorum ama gazda iken tekleme yapıyo genellikle 2 ve 1 viteste yüksek devirde yapmıyo.bu tekleme cok azdı sonra cogaldı ve abgas werkstat gıbı bu yazıdan sonra dahada cogaldı.cıhazda yazıyı sıldırdım ama arıza hala devam edıyo.herkes bıse soyluyo bujı ve bujı kablosu dıyen var bogaz kelebegı dıyen var fitre dıyen var daha bır cok sey allah rızası ıcın kıme ınanacagımı sasırdım her denılın parcayı da degıstırecek kadar zengın de degılım lütfen yardımmm....
Gönderen: ALPER. - 13 Mart 2014, 22:16:50
benzinde yapıp yapmadığını deneyin önce de ona göre yorum yapalım
Gönderen: sefo1 - 14 Mart 2014, 08:39:27
sevgili alper benzinde yapmıyo denedim benzinde sıkıntı yok ama tüpe gectıgımde sıkıntı yapıyo.araba bosta ıken rolantıde calısırken sankı gaz kesık kesık gelıyo gıbı  1 e atıp yuruyorum kalkıyo  az gaza basıp hızlanıcam tekleme yapıyo ama gaza cok bassam tekleme yapmıyo sankı memeye pislik gelıyo gıbı 3vıtes ve yukarısında yapmıyo zaten dusuk vıteste daha cok yapıyo
Gönderen: ALPER. - 14 Mart 2014, 09:11:59
o zaman yüzde 90 lpg enjektörlerinden 1i ya da 2si gitmiş, benzinde hiç bir sıkıntı olmadığını varsayarak söylüyorum bunu. dediğin gibi sadece lpgde ise enjektör hatası söylediğin
Gönderen: cemcem34 - 16 Mart 2014, 19:11:08
arkadaşlar eger aracınız tekleme yapmıyorsa abgas werkstartt yazısına bakmayın. bu sadeece tüplü araçlarda yapar. bu ses beni çıldırtıyor diye düşünenler var galiba. sanırım o arkadaşların cebinde parası çok var. sakın aracınızı elletmeyin. eger illa birşey yaptıralım diyorsanız. yine olacak bilin bunu. bu sebep yüzünden aracınızı sakın satmayın.

ama eger aracınız titriyor ise tekleme yapıyor ise mutlaka aracınızı gösterin.
Gönderen: cemcem34 - 16 Mart 2014, 19:15:03
son birşey daha eger aracınızın aküsünün kutupbaşını söker 5-6 saat takmazsanız bu arıza lambası belli süre yanmaz bilginize. ben öğle yapıyorum. ;D