vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: erseverse - 04 Temmuz 2008, 13:26:53

Başlık: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum
Gönderen: erseverse - 04 Temmuz 2008, 13:26:53
Merhaba Arkadaşlar.

Aranıza bugün katıldım. Ankara'da çalışıyor ve yaşıyorum. Öğretmenim.  Uzun zamandır forumunuzu ve yazdıklarınızı takip ediyorum.

Eşime 2000-2004 arası 1.6 16V otomatik Comfortline  Golf almayı düşünüyoruz. 17.000 YTL civarında paramız var. Araba pazarında, galerilerde araba sitelerinde (sahibinden, araba ve hürriyet oto) bulduğum ve baktırdığımız bütün arabalar ya belden altı boyalı, şanzumanı arızalı, kilometresiyle oynanmış ya da oldukça yorgun çıktı.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi, araba hakkında eksta bilgilerinizi (forumdaki bütün yazılanları okudum) standart donanımın dışında opsiyonel seçenekleri merak ediyorum. Ayrıca Golf alırken öncelikli olarak nelere dikkat etmek gerekir merak ediyorum.

Bende  Focus 2.0 GHIA vardı sattım. Çünkü araç sahil arabasıymış ve paslıydı.

Konu hakkındaki düşünceleriniz, sunacağınız seçenekler için şimdiden teşekkür ederim.
Başlık: Ynt: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum
Gönderen: fosilci - 04 Temmuz 2008, 13:52:38
Merhaba birsey soracagim ankarada arabayı hangi servise gosteriyorsunuz??
Gönderen: erseverse - 04 Temmuz 2008, 14:07:04
Hep ilk önce kendi ustama gidiyorum (Şaşmaz/Ankara). Eğer onu geçerse (ki sadece 1 tanesi geçti )Pursaklardaki Eskihisar servisine götürüyorum.
Gönderen: fosilci - 04 Temmuz 2008, 14:46:42
Size ögretmenim diyeyim benim buyugumsunuz bende golf almayı dusunuyorum gercektende cok begenıyorum gecen bende bir tane baktım arabanın bel altında boya var dedıler nasıl bulacaz ıstedıgımız fiyata temız araba bilmiyorum bide gosterdıgımız ustanın gercektende (usta) olması lazim sonucta ben aldıgım golf e uzun süre bınmek istiyorum nasip olursa hatta baslık açmıstım masraflarından korkuyorum diye parçaları pahalımı diye bir arastırma yapıyorum.
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 15:21:00
16V otomatik golf IV yok malesef. sadece 2002 ve sonrası çıkan düz vitesler 16V diye geçiyor.
belirttiğiniz bütçe aralığında belki 98, 99 model bulabilirsiniz ama 2000 ve üstü temiz bir comfort için zor gözüküyor. bazı özellikler 2000den itibaren comfortta eklendiği için onların fiyatları biraz daha yüksek.
zaten kendiniz araştırma yapmışsınız, o civarda bulunan araçların muhakkak bi yerlerinde bir şeyler oluyor. bence bütçenizi çıkarabilirseniz biraz daha çıkarın, biniciden araç alın.
Gönderen: erseverse - 04 Temmuz 2008, 15:50:19
MK-IV 35 arkadaşım

Bu kadar araştırmadan ve geçen onca zamandan sonra ucuz etin yahnisinin yenmeyeceğini öğrendim. Bütçeyide 16 dan 17'ye çıkardım. zorlarsam 18 - 19 'a da çıkar ama o zaman da arabaya benzin alacak para kalmaz cebimde. Yaptığım araştırmada 2000'den sonra çıkan modellerin 16V olduğunu öğrenmiştim. Üzerinde SR yazanların 8V diğerlerinin ise 16 valf olduğunu okumuştum değişik zamanlarda bu sitede. Artı araç alırken sahibinden olduğunu söyleyenler ve ruhsatlarına baktığım kişiler dahi araç alıp satan kişiler. belki bu forumda sahibinden temiz bir araç bulurum diye düşünüyorum.

Fosilci arkadaşım,
Golflerin o kadar çok hata verdiğine şahit olmadım. Bazı yedek parçaları pahalı ama o parçalarda her ay değiştirilen parçalar değil. Eğer iyi bir golf bulursan ve güzel kullanırsan aracınla birlikte yaşlanabilirsin.
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 16:09:11
evet bende ondan dedim binicisinden alın diye. tamam bütçeyi zorlarsam benzin alacak para kalmayacak diyorsunuz doğrudur ama aracı tamirden tamire götürmektense, 1,2 fazla verip tamir masrafı yapmamak daha mantıklı. böylece kafanızda rahat olacaktır.

8V in motor kapağında 1.6 SR yazar. hava filtresi akünün arkasındadır.
16V in motor kapağında 1.6 16V yazar. hava filtresi kapağın altındadır. akünün arkasının boş olduğunu görürsünüz.
ama dediğim gibi otomatiklerde 16V yok, 16V sadece 2002 ve sonrası çıkan manuel vites seçeneklerinde mevcut.
Gönderen: erseverse - 04 Temmuz 2008, 17:55:22
MK-IV 35 arkadaşım

Sanırım siz İzmir'densiniz. Standart donanımlı

Golf 1.6 OV Comfortline (1998)
Golf 1.6 OV Comfortline (1999)
Golf 1.6 OV Comfortline (2000)
Golf 1.6 OV Comfortline (2001)
Golf 1.6 OV Comfortline (2002)
Golf 1.6 OV Comfortline (2003) araçların fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? Eminim pek çok parametre aracın fiyatını etkiliyor ama hangi fiyatı verirsek az ya da fazla vermiş sayılmayız.
Ayrıca önceki araştırmalarımdan elde etiiğim notlar 98-00 arası 8V (102BG); 00-o4 arası da 16V (105BG) olarak gözüküyor. Belki bunlar manuel için geçerlidir. OV Golf'ün çekiş, kavrama ve gaza verdiği tepki süresi açısından bir sorun var mı merak ediyorum?

Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 18:39:09
aracın modeli, donanımı, kmsi, kasa durumu, boya durumu ve extra özelliklerine göre fiyat farklılıkları olabilir. kesin bir fiyat belirtmek zor. ama benim tahminim 98-04 arası temiz bir comfortline 17000 ile 26000 arasında diyebilirim. golf 4 bölümünde donanımlar konusu var bakmanız faydanıza olacaktır.

otomatik kullanan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyor genelde, tek şikayetçi oldukları nokta sanırım yakıt. biraz fazla yakıyor hele birazda agresif kullanmayı seviyorsanız.
aracı eşime bakıyoruz dediniz ama eşiniz manuel kullanabilecekse ben manuel vites almanızı tavsiye ederim.
Gönderen: erseverse - 04 Temmuz 2008, 19:00:25
Keşke eşim manuel kullanabilse. Kullanamıyor. Donanım bölümüne bakacağım. ben uygun otomobilleri buraya eklerim. Siz de beni yönlendirirsiniz.

İlginize teşekkür ederim.
Gönderen: golf35 - 04 Temmuz 2008, 20:52:16
merhaba arkadaşım bende 2001 golf comf. aut. comf. kullanıyorum bende 1 yıl önce eşime almıştım.kendi sınıfının 1 numarası yalnız 8V bilgin olsun yol tutuşu çekişi performansı climatronik muhteşem kılıması mükemmel soracağın surun varsa sorabilirsin
Gönderen: fosilci - 04 Temmuz 2008, 22:54:31
Abiler golflerin km si ile oynuyabilirlermi acaba bazen 1999 model arabada karsıma cıkıyor 72 bin km felan
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 22:56:15
oynarlar.
ama bazen orjinal km si dediğin km de hatta daha düşük km lisi olanlar var.
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 23:02:27
araç alırken aracın içi, aracın kmsi ile ilgili az çok bilgi verir.
vites körüğü, pedal lastikleri, direksiyon, koltuklar vs.....
Gönderen: fosilci - 04 Temmuz 2008, 23:03:36
Anlıyorum abicim o zaman km fazla aldanmamak gerekli bazen arabının içine bakıyorsun içi bile cok rıplanmıs oluyor içi oyle ise motorunu dusunemiyorum :(
Gönderen: fosilci - 04 Temmuz 2008, 23:06:24
Neden vites topuzu degişmez abi yada pedal ?
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 23:26:55
değişmeye değişir. fakat :
bunlardaki yıpranma oranları aracın km si ile ilgili ipuçları verir.
bazıları bunları yenileyip aracın kmsini düşürüyor bunlara dikkat edin.
Gönderen: R-Line - 04 Temmuz 2008, 23:41:21
tabi bunlar araç alırken dikkat edilecek ufak hususlar ama kmsi hakkında dediğim gibi az çok bilgi verir.
araç alırken aracın gerçek binicisinden almanızı aracın çok fazla el değiştirmemiş olmasına dikkat edin. böylece araç daha az yıpranmış olacaktır.
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 00:24:50
Golf 35 arkadaşım.

Araç alırken aracı satan kişinin ruhsatına bakmak hep sorun oldu. Ne kadar kibar bir dil kullanırsanız kullanın karşı taraf tepki veriyor Ankara'da. Aracı eşim kullanıyor o yüzden satıyorum, paraya ihtiyacım var, ev alacağım vb... yalanlarla karşıma çıkıyor. Servise gidene kadar araç kusursuz diye gidiyorum. Servise yaklaşırken, şurası çiziklerden dolayı boyalı, şurada sürtme vardı boyattım gibi itiraflar başlıyor. Servisten ya da ustadan sonra hem onun hemde benim zamanım boşa gitmiş oluyor.

Sizin (eşinizin) kullandığınız araç aslındabenim eşim için düşündüğüm modelde. Bazı sorularım olacak:

1. Öncelikle vitesler arasındaki geçişlerde, araç , belirgin bir şekilde üst vitese geçtiğini belli ediyor mu?
2. Klima açıkken devrinde düşme oluyor mu?
3. Ortalama temiz 2001 Comfortline OV fiyatı nedir?
4. Süspansiyonları yumuşakmı. Dolayısıyla virajlarda araba yana yatma ya da yoldan çıkma eğilimi gösteriyor mu?
5. 2001  OV  Comfortline'da Standart olarak neler var?
6. 8V ile 16V arasında yakıt tüketimi ve performans açısından bir fark var mı?
7. Yakıt tüketim değerleri nedir? (Şehir içi ve Şehir dışı) Kaç YTL yakıyor?
8. Sunroof opsiyonel midir standart mı? (Bildiğim kadarıyla Highline'da standart)
9. Aracın orjinali dışında araca sunroof, park sensörü vb..donanımlar eklemek ne kadar sağlıklı?

Teşekkür ederim.
Gönderen: AhMeTH61 - 05 Temmuz 2008, 00:33:18
Soruların bazılarına yanıt veriyim ben.
1-Vites geçişlerinde ne tür bi göstermeden bahsettiğinizi anlayamadım hız falanmı?
2-Biz denedik clima on iken devirde düşme oluyor,clima off iken araç birden fırlıyor resmen belli oluyor hemen.
3-Fiyatlar 18-24000 Ytl arasıdır.
4-Süspansiyonları bence iyi.Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum
5-Donanımları http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/donanimlar-t4743.0.html Bu linkte bulabilirsiniz.
6-Elbette farklar vardır 16v çok daha atak bence.
7-Yorum yapamayacağım.
8-Sunroof comforline da opsiyonel.
9-Orjianali kadar sağlıklı değildir kesinlikle.Sunroof olayına girilmemeli bence sonuçları tehlikeli olabilir.
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 01:10:29
AhMeTH61 arkadaşım,

1. sorumdaki geçişlerden kastettiğim araç 1. vitesten 2. vitese geçtiğinde tırk tırk diye yüksek seviyede ses çıkartıyormu + sürücüyü de geriye doğru ittiriyormu? Son baktığım Golfte bu sorunları yaşadım.

6. sorumda da 2000- arsı Golf Comfortline otomatik düşündüğümden ve otomatiklerin yanlış hatırlamıyorsam 2004'e kadar 16 V'i olmadığından (OV) merak etmiştim.  Teşekkürler
Gönderen: R-Line - 05 Temmuz 2008, 01:11:24
bildiğimiz kadarıyla soruları cevaplandırayım
1- otomatikte vites geçişleri gayet sorunsuz. tabi bu şanzumanın durumuna bağlı.
2- klima açıkken devir düşme her araçta olur.
3-tahminim 19-21 arasıdır. ancak şans bu denk gelir 18ede bulabilirsiniz.
4-süspansüyonları çok yumuşak, dolayısıyla konforlu araçlardır.
5-2001 modelde digital klima,alaşım jantlar, 4 hava yastığı, abs, yol biligisayarı, yağmur sensörü, otomatik kararan dikiz aynası, elektrikli aynalar, kol dayama, iç denetimli alarm, 4 cam otomatik vs......
6-pek bir farkları yok, nasıl söyleyim hiç golf kullanmamış birine aracı sürdürseniz aracın motorunun 8V mi 16Vmi olduğunu anlayamaz.
7-hocam benimki düz vites normal kullanırım agresif kullanmam şehir içi 30ykr yakıyor, şehir dışıda 19 ykr yakıyor. otomatikte şehir içinde 35ykrden aşağı yakmaz, yakar diyen yalan söyler. şehir dışı düz vitesle pek farklı değildir.
8-Sunroof tüm donanımlarda opsiyonel. sanırım sadece 1.6 Highline da standart.
9-araca orjinali dışında pek dokunulması taraftarı değilim. en temizi orjinal hali.

forumda otomatik kullanan arkadaşlar var, onlar konuyu görünce çok daha detaylı bilgi vereceklerdir.
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 01:35:43
Teşekkür ederim. Sanırım kimse uyumuyor. Ve sanırım yakında bu araçtan bir tane alacağım. Eşim yeni şoför sürmek için acele ediyor. Ben de acele edip kötü bir araç almak istemiyorum. verdiğiniz cevaplar tatmin edici ve içten. Aklımda o kadar çok soru var ki! Onlarıda yarın sorarım.

Bu arada Ankara'da araba pazarında satılan Golf'lerin %60'ı galeri, %30'u alıp satan küçük esnaf geriye kalan %10 ise sahibinden. Ve araçların %90'ı sahil arabısı (İstanbul, Muğla) Oradan ucuza alıp burada 2.000YTL karla satıyorlar. İyi geceler. Görüşmek üzere...

Teşekkür ederim.
Gönderen: R-Line - 05 Temmuz 2008, 02:06:32
bu arada mesaj ve sorular bana değilmiş şimdi farkettim, 35 i görünce direk atladım sanırım.
kusura bakmayın hocam artık.
Gönderen: AhMeTH61 - 05 Temmuz 2008, 09:52:27
Eğer sizin düşündüğünüz araçlar varsa ekleyin herkes yorumunu önerisini yapsın.
Yoksa biz önerelim.
Gönderen: fosilci - 05 Temmuz 2008, 13:44:11
abiler alacagımız arabayı servıse goturup kontrol ettırdıgımızde  odedıgımız ucret ne kadar sorabılırım?
Gönderen: R-Line - 05 Temmuz 2008, 13:49:10
hangi servise?
özel-yetkili
Gönderen: fosilci - 05 Temmuz 2008, 13:52:34
yetkılı servıs mesela ankara pursaklardakı servıse
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 14:59:32
http://www.araba.com/1213938.html                           (Bu aracın rengi hoşuma gitmedi)

ayrıca bugün 2, 3 tane kişiyi aradım 98-99 golfleri var. 17.500 ila 19 arası değişen fiyatlar ama araçların her yer boyalı çoğu (ÇİZİKTEN :)    Dolay komple boyalı.  birinin de +tavanı boyalı. Sizlerin de Ankara'da olan uygun fiyatlı 2000 ve 2001 model Golf 1.6 OV Comfortline tavsiyelerinizi bekliyorum.

AhMeTH61 arkadaşım, donanımla ilgili verdiğiniz linkten faydalandım.
MK-IV 35 Bey önceki görüşleriniz için teşekkür ederim.
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 18:00:31
http://www.sahibinden.com/full_ve_emsalsiz_temizlikte_2000_model_otomatik_golf_WQQaXQQ9614178WQQpXQQdisplayitem       (alıp satıyor)

http://www.sahibinden.com/sahibinden_2000_temiz_golf_1_6_comfortlineWQQaXQQ8796783WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/sahibinden_sirali_sistem_lpg_li_1999_golfWQQaXQQ9428840WQQpXQQdisplayitem                (99 model ) (Şimdi aradım satmaktan vazgeçmişler :)

http://www.sahibinden.com/1999_volkswagen_golf_comfortline_1_6_takas_olur_WQQaXQQ9085507WQQpXQQdisplayitem
Şimdi aradım solda üç parçada boya var. Yani sol tamamen boyalı.

http://www.sahibinden.com/hatasiz_golfWQQaXQQ6100335WQQpXQQdisplayitem   

Araçlar hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. 98 ve 99 modellerle 2000 model ve üzeri arasında çok fark var. 2000'de makyajlı kasa ve pek çok yeni özellik eklenmişti.
Gönderen: R-Line - 05 Temmuz 2008, 18:20:33
verdiğiniz linklerde, resimlerden araçların durumu hakkında pek bişey söylemek mümkün değil.
ancak ilk aracın km si, rengi, duruşu fena değil. servis bakımlıymışta, servis kayıtlarına bakıp aracın genel durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gönderen: golf35 - 05 Temmuz 2008, 19:04:05
bence fiyatı epey yüksek!
Gönderen: golf35 - 05 Temmuz 2008, 19:08:29
ben aracı 19500ytl almıştım geçen sene ön sağ değişikti  lpg taktırdım+auto. vites bakımını yaptırdım+triger değiştirtim+V kayış değiştirdim+klima bakımı v.b
Gönderen: golf35 - 05 Temmuz 2008, 19:49:22
ayrıca bana sorduğunuz soruları arkadaşlar cevaplamışlar birol gayet doğru yanıtlamış yakıt şehir içi klima açık olarak 10 ytl ile 34/40 km şehir klima açık olarak 10ytl lpg ile 55/60 km gidebilyorum. eşim veya abim kullanır ise bu oran biraz daha düşüyor ayrıca aracıma webasto marka sanroof taktırdım camlarda 3m flim var çünkü bir bayan kullanıyorsa olmazsa olmaz diye düşünüyorum ayrıca park sensörü bir bayan için gerekli olduğunu düşünüyorum
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 20:46:12
golf35  arkadaşım,

sizin düşündüklerinizin aynısını ben de düşünüyorum. Eksiksiz aynısını. Bir bayan için olmazsa olmaz ekipmanlar. Serviste çalışan bir arkadaştan 2000 ve 2002 arasında Golf'lerin takas için servise gelmediğini piyasada çok alıcısı olduğunu ve Golf'lerin en tutulan modeli olduğunu söyledi.

Ayrıca yarın araba pazarına gidip aradığım Golf var mı bakacağım. Bakalım ne çıkacak?
Gönderen: golf35 - 05 Temmuz 2008, 21:15:39
ALLAH gönlünüze göre versin! umarım aradığınızı bulursunuz
Gönderen: erseverse - 05 Temmuz 2008, 22:37:16
Arkadaşlar,

Arabaya sonradan takılan Sunroof ve park sensörü ve bunların fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? Sunroof manuel mi yoksa otomatik mi oluyor. Ve de sonuna kadar açılabiliyor mu?
Gönderen: sirhot - 05 Temmuz 2008, 22:58:04
7-hocam benimki düz vites normal kullanırım agresif kullanmam şehir içi 30ykr yakıyor, şehir dışıda 19 ykr yakıyor. otomatikte şehir içinde 35ykrden aşağı yakmaz, yakar diyen yalan söyler. şehir dışı düz vitesle pek farklı değildir.

Birol abi bu rakamlar 8v bir golfün yakıt tüketimiyle ilgili değilmi.Öyleyse 16Volanlar ne kadar farklı olur?
Gönderen: R-Line - 06 Temmuz 2008, 00:19:34
evet abicim 8V düz vites için. birazcık daha düşebilir ama şehir içi mümkün olmuyor dur kalk yapmaktan.
noldu aracı yine satılığa çıkarmışsın, yoksa golf 4 mü? bilgi için p.m attım  :)
Gönderen: sirhot - 06 Temmuz 2008, 14:59:01
Abi vallahi o kadar övdünüz ki içim gitti.bunu düşündüğüm fiyata satabilirsem(yani maddi konuda bir sorun çıkmazsa) düşünebilirim.Benim de tabi aklıma takılan konular var ama burdan bu bilgileri edinmeye çalışıyorum bakıcaz artık...
Gönderen: enerji - 06 Temmuz 2008, 18:26:57
Arkadaşlar,

Arabaya sonradan takılan Sunroof ve park sensörü ve bunların fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? Sunroof manuel mi yoksa otomatik mi oluyor. Ve de sonuna kadar açılabiliyor mu?

Sonradan takılan sunroof lar sorun çıkarıyor. Çünkü farbrika çıkışı sunrooflu araçların üstünde çift kat saç var. Sonradan taktırırsan tek kat olduğu için dayanıksız olur. Ziebart da bu yüzden sunroof takma işlemini bıraktı.
Gönderen: erseverse - 06 Temmuz 2008, 19:22:59
İyi akşamlar arkadaşlar. Bugün Ankara Macunköy araba pazarındaydım. Sanırım 10 saat gezdim ve 5-6tane Golf bulabildim.
Bunlardan biri:      http://www.sahibinden.com/memurdan_acil_satilik_golf_comfortline_1_6WQQaXQQ9625478WQQpXQQdisplayitem
Yukarıdaki araca 17.500 diyor ama 16.750'ye kadar hatta 16.500'e kadar verecek. Aracın her tarafı boyalı tavanda bile boya var. Artık gerisini siz düşünün. Vergisini benden istiyor.

http://www.sahibinden.com/98_golf_1_6_comfortline_orj_105_000_km_deWQQaXQQ7960277WQQpXQQdisplayitem
Yukarıdaki aracı ise 17.500'den aşağı vermiyo9r hatta 2. 6 aylık vergiyi benden istiyor. Araçta 5-6 parça boya var. Yaşına göre fiyatı uygun gibi ama almışken iyisini ve bu rengin dışında başka bir renk almak istiyorum. Yine de büyük konuşmayayım.

Veee son olarak:
http://www.sahibinden.com/2001_hatasiz_golfWQQaXQQ9674927WQQpXQQdisplayitem
Yukarıdaki aracın ise motoru rekteveye uğramış. O yüzden motor 10 numara diyor. Fiyatı da 20.750'ye kadar iniyor.

Yukarıdaki araçlar ve fiyatları hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. Bir de almışken sunrooflusunu alayım diye düşünüyorum ama bu mantıokla eğer tam istediğim gibi bir araç aramaya kalkarsam ya hiç bulamam ya da 0 almam gerekir.
Araçlar hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum.
Gönderen: AhMeTH61 - 07 Temmuz 2008, 20:56:33
Herkes yorumunu yapmış bende ilanlar hakkında bi kaç bişey söyleyeyim.
(http://[color=red]İlk ilan[/color]) (http://www.araba.com/1213938.html)   için konuşacak olursak ki yorumları resimlere ve açıklamalara bakarak yapacağım.
KM'si orta derecede diyebiliriz.Ama benzinli motorların ne kadar gittiği hakkında bi bilgim yok.
Rengi de dediğiniz gibi göz alıcı değil.98 Model zaten 2000 ve yukarısı comfortline düşünürseniz digital klima vs. gibi donanım özellikleri de var.
İkinci İlan(http://www.sahibinden.com/full_ve_emsalsiz_temizlikte_2000_model_otomatik_golf_WQQaXQQ9614178WQQpXQQdisplayitem)
Bir kaç parçada lokal boya var diyor en az 4 dür  :) o bir kaç parça kmsi ilk araçla aynı ama ben önermem.Boyalı sonuçta satmaya kalksanız zarar edersiniz.
Üçüncü Araç
Direkt geçiyorum LPG li yorum yok.
Dördüncü Araç
Sol tamamen boyalı demişsiniz zaten yaramaz.
Beşinci Araç
Aslında araç güzel görünüyor ama Kmsi biraz fazla gibi.
3.Sayfadaki İlanlar
İlk İlan
Sol çamurlukda boya var diyor büyük ihtimalle darbe sonucunda olmuştur.
Ama kmsi güzel.Sahibi çok şey istiyor ama
İkinci İlan
5-6 parça boya bence düşünmeyin hiç.
Son ilan
Bu araçında çamurluğu boyalı gerçi genel bakınca kusursuz araç göremiyorum.Ama bu araç düşünülebilir sadece 1 parça boyalı ise.
Umarım açıklayıcı olmuştur,yinede seçim sizin.
Saygılar
Gönderen: erseverse - 07 Temmuz 2008, 23:45:54
Bugün son resimde gördüğüm siyah aracı ve arabam.com'da gördüğüm 3 aracı görmeye gittim. Arabam.com'daki araçlar galerilerindi ve bütün araçların km'leriyle oynanmış. Ruhsatta 2000 yazıyor ama yetkili servis 99 diyor, kusursuz dediği araç etek altı tamamen boyalı çıktıyor, daha neler neler...

Son resimdeki siyah aracı görmeye gittim ardından. Aracın motorundaki 4 tane piston değişmiş. İçi çok diri duruyor. Sahibinin belli bir adresi yok. Km'si orjinal değilmiş. İstanbuldan alınmış, sonra boluda kullanılmış. Birkaç yerinde ezik var. Amortisörler patlak, eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ya da boş. Uzun süredir lpg ile kullanılmış, Ön sağ çamurlukta boya var ve far değişmiş, ön solda ezik var ve hala orada duruyor, arabanın muhtelif yerlerinde küçük küçük ezikler var. Bunlar benim görebildiklerim. Yarın ustaya göstereceğim, 20.250 YTL diye konuştuk ama kapora vermedim, yarın ustamın dediklerine göre hareket edeceğim.

Açıkçası ben araba alma işinden yoruldum arkadaşlar. Ya 0 km alacaksın ya da eşten dosttan. Gelişmeler hakkında yarın sizi bilgilendiririm.
Gönderen: AhMeTH61 - 08 Temmuz 2008, 12:40:54
Aslında biraz daha beklersenz kasım-aralık aylarında güzel arabalar düşecektir.
Bu şekilde kılı kırk yararak araba aramaktansa bi kaç tane temiz araç içinden seçiminizi yaparsınız.
Gönderen: nizam - 08 Temmuz 2008, 13:29:19
Bugün son resimde gördüğüm siyah aracı ve arabam.com'da gördüğüm 3 aracı görmeye gittim. Arabam.com'daki araçlar galerilerindi ve bütün araçların km'leriyle oynanmış. Ruhsatta 2000 yazıyor ama yetkili servis 99 diyor, kusursuz dediği araç etek altı tamamen boyalı çıktıyor, daha neler neler...

Son resimdeki siyah aracı görmeye gittim ardından. Aracın motorundaki 4 tane piston değişmiş. İçi çok diri duruyor. Sahibinin belli bir adresi yok. Km'si orjinal değilmiş. İstanbuldan alınmış, sonra boluda kullanılmış. Birkaç yerinde ezik var. Amortisörler patlak, eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ya da boş. Uzun süredir lpg ile kullanılmış, Ön sağ çamurlukta boya var ve far değişmiş, ön solda ezik var ve hala orada duruyor, arabanın muhtelif yerlerinde küçük küçük ezikler var. Bunlar benim görebildiklerim. Yarın ustaya göstereceğim, 20.250 YTL diye konuştuk ama kapora vermedim, yarın ustamın dediklerine göre hareket edeceğim.

Açıkçası ben araba alma işinden yoruldum arkadaşlar. Ya 0 km alacaksın ya da eşten dosttan. Gelişmeler hakkında yarın sizi bilgilendiririm.

4 piston neden değişmiş bence hiç girme ? arastırmaya devam
Gönderen: nizam - 08 Temmuz 2008, 13:32:42
http://www.sahibinden.com/sahibinden_full_2000_model_golfWQQaXQQ9678713WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/aracin_fiyati_dustu_78_000_km_de_2001_model_1_6_golfWQQaXQQ7747309WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/golf_1_6_comfortlineWQQaXQQ9664830WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/golf_1_6_comfortWQQaXQQ7160797WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/aciilllll_satilik_golf_full_kazasizWQQaXQQ9648795WQQpXQQdisplayitem

Gönderen: AhMeTH61 - 08 Temmuz 2008, 13:36:24
Bu araçlar güzel gerçekten KMleri çok güzel bazıları hariç
Gönderen: sirhot - 08 Temmuz 2008, 16:34:03
http://www.sahibinden.com/sahibinden_full_2000_model_golfWQQaXQQ9678713WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/aracin_fiyati_dustu_78_000_km_de_2001_model_1_6_golfWQQaXQQ7747309WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/golf_1_6_comfortlineWQQaXQQ9664830WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/golf_1_6_comfortWQQaXQQ7160797WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/aciilllll_satilik_golf_full_kazasizWQQaXQQ9648795WQQpXQQdisplayitem

Nizam abi 3. araç biraz fiyatlı değil mi?
Gönderen: R-Line - 08 Temmuz 2008, 16:48:26
aracın durumunu bilmiyoruz ama
ilk 2000 model gri ye bittim, koltuklar, sunroof vs araç tamamiyle çok hoş bir araç.
Gönderen: AhMeTH61 - 08 Temmuz 2008, 16:50:38
İlk araba gerçekten temizse alınacak araba
Kmsi aksesuarları falan.
Gönderen: mcsahan - 08 Temmuz 2008, 16:55:05
iş manuel vitese döndüyse bu araba iyi bir araba
http://www.vwtr.net/forum/satilik/satilik-golf-iv-t5762.0.html
sahibi Aykut ile tanıştım, düzgün bir arkadaş. fiyat konusunda yardımcı olacaktır
Gönderen: R-Line - 08 Temmuz 2008, 16:59:34
iş manuel vitese dönmedi, Nizam'ın verdiği araçlar hep manuel  ::)
arkadaş, Ankara'da otomatik vites arıyordu.
Gönderen: erseverse - 08 Temmuz 2008, 17:58:05
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim,

İş manuele dönmedi. Nizam arkadaşım manuel zannetmiş. Hala bakıyorum. Bu arada her baktırmada cebimden 100 YTL çıkıyor. Bugünkü gösterdiğim araç şuydu.

http://www.sahibinden.com/2001_hatasiz_golfWQQaXQQ9674927WQQpXQQdisplayitem

Bu aracın motor pistonlarının dördüde deşişmiş. Araç hararet yapmış. Önceleri bana ben değiştirdim ve 2000 YTl harcadım demişti. Ama servis kayıtlarında bundan önceki sahibinin değiştirdiği ortaya çıktı. Satan kişinin dediklerinin dışında servisten, ustamdan ve kaskodan bilgiler aldım. Bu bilgiler ışığında;
aracın tamponu değişmiş
ön sol çamurluk boyalı
Ön sağ çamurluk, sağ ön kapıda ve arka kapıda  lastiklerin altı boyalı
arka sağ çamurlukta boya var
eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ve 90km'den sonra ses geliyor
ön sol çamurlukta ezik var
km'si 2 yıl önce 150.000'miş; şimdi 136.000km :)
aracın tüpünde biraz sorun var (tüpten sonra eminim epey yol daha katetmiştir, çünkü 150.000 bakımından sonra yani bundan 2 yıl evvel tüp takılmış)
birkaç yerde ezik var

Ben yine de araca 20.000 YTL verdim. Sahibi 20.500 + aracın 2. dönem motorlu taşıtlar vergisi dedi ve pazarlık bozuldu. Servise giderken sol çamurlukta boya var başka da birşey yok demişti.

Araba satmak kolay ama almak zormuş. 17.000 YTL bütçeden 20.000YTL bütçeye çıkıpta içime sinmeyen bir araba almak istemedim açıkçası.

Gönül istiyor ki Golf alayım ama bulamazsam ve denkgelirse bakımlı ve temiz başka bir araçta alabilirim.
Gönderen: OffLineR - 08 Temmuz 2008, 18:36:01
Acele etme kesinlikle.
İçimizdeki Golf aşkı bambaşka ama yine de acele etmemek gerek.
Bence temiz bir tane bulursun.
Sonbaharda daha uygunları bulunur.
Dediğin gibi içine sinmeyen bir araba alıp her marşa bastığında küfür edeceğine sabredip keyifle bineceğin bir araba olması daha iyi (bu cümle olmadı sanki)
Hayırlısıyla en güzeli olur. Teklif ettiğin paraya da istediğin aracı bulabileceğini düşünüyorum.
Gönderen: sirhot - 08 Temmuz 2008, 19:07:31
Koray abiye katılıyorum.Eğer çok acelesi yoksa iyi düşünün öyle karar verin.Mesela Birol abi 4 ayda bulduğunu söylemişti.Demekki 2.el araba almak maddiyat kadar emek ve zaman gerektiriyor.(hiç 2. el bir araba almadım daha ama zor bir iş olduğu kesin)İnşallah bu sürecin sonunda istediğiniz gibi temiz güzel bir golf sahibi olursunuz...Kolay gelsin
Gönderen: R-Line - 08 Temmuz 2008, 19:27:39
o cümle gayet güzel oldu Koray  :)
Gönderen: oktayy23 - 11 Temmuz 2008, 12:55:02
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim,

İş manuele dönmedi. Nizam arkadaşım manuel zannetmiş. Hala bakıyorum. Bu arada her baktırmada cebimden 100 YTL çıkıyor.

Arkadasım merhaba

Ankara Dogusta expertiz 100 ytl ama ankara da ki diger yetkili servislerde 50 ytl diye biliyorum.

bilgilerine
Gönderen: fosilci - 12 Temmuz 2008, 01:28:23
Hocam size uyarmı bilmem ama dolasırken su arabaya denk geldim bi bakın ıstersenız galeri degil gibi duruyor

http://www.arabam.com/ikinciEl/detail.aspx?sid=1475585
Gönderen: erseverse - 13 Temmuz 2008, 14:28:31
fosilci arkadaşım yukarıda bahsetmiş olduğun arabaya baktım. Sahibi 22.000'ytl den 1 ytl aşağıya inmiyor. Bana pahalı geldi. 2005 1.6 comfortline bankacı sahibinden ilk el 25.000 YTL ye buldum pazarda 40.000 km'de ama o kadar param olmadığı için bana fazla geldi geçen hafta. Bu hafta da biraz önce araba pazarından geldim. Pazarda otomatik Golf sadece 1 taneydi 10.000 arabanın içinde o da yaramazdı. Hafta içi arabam.com da yer alan galerileri dolaştım. Bana 2000 model diye 99 model araba satmaya kalktılar. Galericilerden nefret ediyorum. Nefret, nefret, nefret. İyisi de vardır eminim ama bana henüz denk gelmedi. Biraz önce de:

http://www.sahibinden.com/85_000_km_de_99_model_golf_comfortline_acil_satilikWQQaXQQ10061227WQQpXQQdisplayitem

yukarıdaki aracı aradım. Ön sağ çamurluk değişmiş. Birkaç parçada da boya var. 18.000 ytl'ye vermeyi düşünüyor. Sanırım yaramaz. Geçen hafta da yine 2001 sihat OV 1.6 comfortline bir arabaya baktım. Km ile oynanmış dört parçada boya var + esp vardı. Ustama gösterdim, motor iyiydi ama adam 20.000 ytl'ye vermedi. 20,750 ytl den aşağı inmedi.

Bu arada eşim de bir an önce arabayı alıp kullanıp pekiştirmek istiyor. Ne yapacağımı şaşırdım!!!  :(