vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: Servan - 18 Haziran 2008, 19:01:17

Başlık: Polo Performans Yükseltme Teknikleri
Gönderen: Servan - 18 Haziran 2008, 19:01:17
arkadaşlar sürekli konu olan şeyleri ve bildiklerimi paylaşmak istedim: performans artışı çok önemli bi o kadarda masraflı en önemlisi motordaki çip düzenlenerek yeni yazılım yükleniyor bu yaklaşık 300 ila 600 ytl arası yeterki ustanız olsun uygun yolla yapılır yararı özellikle dizelde oluyor %45 hp artışı %15 yakıt tasarrufu oluyor. İkincisi ise enjektör çipi buda 50 ytl civarında oluyor ve kafadan 10 hp artıyor üçüncüsü ise performans bujisi dediğimiz titanyum bujiler buda 70 ytl kadar birşey bunları yaptığınız zaman otomatikmen 75 hp lik aracınız 120-135 hp ye yükseliyor ama bunlar yetmez derseniz genelde polo classic 75 hp 8v motor manifolduna inip 16valf'a çıkar egsozst manifoldunada indiğiniz zaman muhteşem bir performans ve güç alırsınız. ama size en önemlisi güvenlik olarakta bi tavsiye edicem abs li olmayanlar yapmalarını şiddetle tavsiye etmiyorum. Absli kullanıcılara fren yetmediği zaman ise tornacıya gidip disklerine hava kanalı açtırdığı zaman buda 30-40 ytl arası en azından balatalarınız ısınmaz ve duruş mesafesi baya düşer ama Abs olmayan araçlarada yaptığınız zaman eğerki frendeki noktayı bilmezseniz anında kızaklama yapar. Bunlara istinaden yol tutuşu isteyenler ve fren mesafesinin biraz daha düşmesini isteyenler ise yay almalarını öneririm ama ona rağmen daha çok istiyorsanız arka lastik kamber ayarını yaptırdığınız zaman arabanıza bi kez daha aşık olacaksınız yanlız 10.000 km de bir lastiklerinizde yer değişikliği yapmanız lazım yoksa lastikleriniz içten yer. Umarım yazdıklarım yararlı olur...
Başlık: Ynt: Polo Performans Yükseltme Teknikleri
Gönderen: OffLineR - 18 Haziran 2008, 19:08:35
Eline sağlık, güzel yazmışsın da o kadar çok beygir koşturuyor ki ortada dediklerinin hepsini yapınca kaç beygir oluyor anlayamadım.
Alt alta liste şeklinde yazsan daha anlaşılır sanki.
Gönderen: merthpolo - 18 Haziran 2008, 19:13:50
ilginç bızede gonder 3,5 tane beygır ::)
Gönderen: Servan - 18 Haziran 2008, 19:17:00
sadece çipler,bujiler ve hava filtresi egsozt la 140 hp ye çıkıyor arkadaşım.. dahada uğraştınmı 106 Gtı , 206,306 Gtı Yalan olur :))

Merthpolo Paran Varsa Fazlasıyla alırsın beygirleri arkadaşım hani inanmıyorsan araştır sor ;)
Gönderen: aliis - 18 Haziran 2008, 19:42:39
sen yaptınmı 140 hp?
Gönderen: G60 - 18 Haziran 2008, 19:44:50
Hangi motordan ne bahsettiğin belli değil öncelikle. 1.6 8v 75hp motordan kat kat daha verimli olan 1.4 16v 101hp motor o güçleri hoplayarak zıplayarak alamıyor bahsettiğin kadar kolay. Türkiyedeki en güçlü atmosferik Polo 6n 16v burada, bu kadar güçlü olmak için neler neler yaptı.

75hp lik 8v motor nasıl 120 130 beygirleri atmosferik görüyor aklım almadı. Araştırmak sormaktan ziyade birebir içindeyiz, örnek bulamıyoruz dediklerine.
"polo classic 75 hp 8v motor manifolduna inip 16valf'a çıkar egsozst manifoldunada indiğiniz zaman"
kısmından da hiç bir şey anlamadım.

Tecrübe deneme sonra bilgi her zaman daha iyidir.
Gönderen: qb5tp - 18 Haziran 2008, 20:05:16
Fazlasıyla iyimser rakamlar :)
Gönderen: Servan - 18 Haziran 2008, 22:49:59
Benim Arabam Şu Anda 110 Hp Ye Çıktı.
Ve manifolttan kastım 16 valf manifoldu taktırmak egsozt için ise otto egsozt sistemi var hocam eğerki inanmak zorsa buyrun gelin görün arabaları :)
Gönderen: Servan - 18 Haziran 2008, 22:51:31
sen yaptınmı 140 hp?
Biraz Paraya İhtiyacım Var Ki Bende Yapıcam Hayırlısıyla
Gönderen: volksport - 18 Haziran 2008, 23:14:44
2 de sticker atarız vwtr.net diye onlarda 5 hp den etti 10 hp..  :saygılar
Gönderen: Servan - 18 Haziran 2008, 23:48:28
2 de sticker atarız vwtr.net diye onlarda 5 hp den etti 10 hp..  :saygılar
Diyorum  ya İnanmak zorunda değilsiniz ama ki illa da inanmak istiyorum derseniz İstanbul/K.çekmece deyiz Buyrun gelin kapımız her zaman açık bu arada bunları yazdım ama size yorum yapasınız diye değil işinize gelirse uygularsınız randuman aldığınızda teşekkür edersiniz ki onu da istemiyorum ha illaki dalga geçip inanmıyorsanız buyrun gelin dedikce siz iyice uzattınız volksport buyur gel beklerim muhterem madem istanbuldasın gel misafirim ol...
ve 16 valf meselesi ise şu 8 valflık boğaz kelebeği girişini genişletip 16 valf manifoldunu taktırıp 16 valflık boğaz kelebeği taktırmak..
Gönderen: merthpolo - 18 Haziran 2008, 23:52:46
param var ama alamıyorum bı yol goster yardım edde 140hp yapalım benım makınayı
Gönderen: vw6n - 18 Haziran 2008, 23:55:39
Eralp çekmecedeymiş arkadaş sana yakın bi dyno yapın müsait zamanda he nedersin.
770 ytl civarına 120-135 hp almak  çok iyiymiş :o
Gönderen: volksport - 19 Haziran 2008, 00:17:57
Diyorum  ya İnanmak zorunda değilsiniz ama ki illa da inanmak istiyorum derseniz İstanbul/K.çekmece deyiz Buyrun gelin kapımız her zaman açık bu arada bunları yazdım ama size yorum yapasınız diye değil işinize gelirse uygularsınız randuman aldığınızda teşekkür edersiniz ki onu da istemiyorum ha illaki dalga geçip inanmıyorsanız buyrun gelin dedikce siz iyice uzattınız volksport buyur gel beklerim muhterem madem istanbuldasın gel misafirim ol...
ve 16 valf meselesi ise şu 8 valflık boğaz kelebeği girişini genişletip 16 valf manifoldunu taktırıp 16 valflık boğaz kelebeği taktırmak..

İstanbuldayım ve aynı zamanda K.çekmecedeyim, tamam hocam ugruycam... en kısa zamanda...  Görelim bakalım... Belki benim senden, yada senin benden ögreniceğin bişiyler olur forum bu bilgi paylasmakla artar...
Gönderen: volksport - 19 Haziran 2008, 00:33:47
Kusura bakma İşlemlerin tümü için demişsin... ama yinede 60 hp demek kullandıgın motorun kendi gucu kadar bir guç daha elde etmek  demektir...  Veriler fazla uçuk, 1.6 75 ps araçtan o gücü çıkarman çok zor... Özelden mesaj attım... Yerini yaz banada bi tanışalım...  :tamamdir
Gönderen: Tholl-ga - 19 Haziran 2008, 00:57:44
arkadaşım bostancı da vwtech var orda dyno da var gel buyur ölçelim arabanı.kağıt üzerinde beygirler söleme
Gönderen: OffLineR - 19 Haziran 2008, 10:42:56
Benim 1.6 8V 100Beygirden ne olur acep?
Gönderen: nizam - 19 Haziran 2008, 10:54:48

:)
Gönderen: R-Line - 19 Haziran 2008, 10:59:32

GTI lerin senin yanına sokulması pek mümkün görünmüyo.  :)
Gönderen: OffLineR - 19 Haziran 2008, 11:04:12
Ben zaten benim 1.6'yı önde 20V yapıcam, sonra supercharger takıcam, sonra da Turbo takıcam.
Oldu mu sana 1.6 TFSI :D
Gönderen: nizam - 19 Haziran 2008, 11:08:02
Ben zaten benim 1.6'yı önde 20V yapıcam, sonra supercharger takıcam, sonra da Turbo takıcam.
Oldu mu sana 1.6 TFSI :D

farklı bişi oldu 1,6 tfsı olmadı  :D
Gönderen: OffLineR - 19 Haziran 2008, 11:08:35
250Bg olur işte TFSI olmasa da olur :)
Gönderen: nizam - 19 Haziran 2008, 11:15:01
250Bg olur işte TFSI olmasa da olur :)

abi benim anlamadıgım, bu iş bu kadar kolaysa (manifold buji çip filan) erhan niye ugrastı aracı yükseltmek için değil mi ? bileydi size gelirdi erhan motoru dagıtıp tekrar kurdu buradan da böyle bişi geldi saçma işi bence ispatlarsa amenna dedikleri mi geri alırım... 
Gönderen: ozmo - 19 Haziran 2008, 12:01:48
üstat benim 1.6 8v 75 bg'lik düldülü söylediğin rakama 140 bg yap sana helalinden harcadığım para kadar para verecem ama yapamazsanda harcadığım parayı isterim haberin ola  :tamamdir
Gönderen: OffLineR - 19 Haziran 2008, 14:49:37
@ozmo
Ağzına sağlık.
Güzel anlaşma :)
Gönderen: polo34 - 19 Haziran 2008, 23:37:38
dinamometre kağıdı isterük :) öyle kafadan beygir hesapları eskidendi :) yayınlarsın kağıd,ı herkes takdir eder, bu kadar basit :)

avcılar men tuning eski bosch servisinde dyno var, orada ölçtürebilirsin, size yakın galiba ..
Gönderen: Servan - 20 Haziran 2008, 12:56:32
Kusura bakma İşlemlerin tümü için demişsin... ama yinede 60 hp demek kullandıgın motorun kendi gucu kadar bir guç daha elde etmek  demektir...  Veriler fazla uçuk, 1.6 75 ps araçtan o gücü çıkarman çok zor... Özelden mesaj attım... Yerini yaz banada bi tanışalım...  :tamamdir

Estf.  Ama Şu Var Arkadaşım 8v 'den 16V'a Çıkıyor Zaten burda motorada indiğimiz zaman herşey çok daha güzel olur.. bunları bilmemin sebebi benim kardeşim dediğim insan motorcu ve modifiyeyle uğraştığımız için kovalıyoruz.. mesele bu :)
Gönderen: Servan - 20 Haziran 2008, 13:01:06
üstat benim 1.6 8v 75 bg'lik düldülü söylediğin rakama 140 bg yap sana helalinden harcadığım para kadar para verecem ama yapamazsanda harcadığım parayı isterim haberin ola  :tamamdir

Hocam Diyorum ya Buyur Gel Yapalım.. Şu anda bir seat ibiza 1.4 8v Lık arabamızı 16valf yaptık 115 hp ye çıktı araba seat ibizada 6n le aynıdır bileniniz vardır mutlaka buyrun getirin 135 hp lık arabanız dahi gelsin yola çıktığımız zaman anlaşılır..

Yapmak İsteyen gelsin hocam yapalım ama ozmo büyük konuşuyorsun gel yapalım diyorum ama gelirken kendinle iyi para getir motora dereceli eksantrik takılcak iyi araştır hcam yapamıyacağın şey yok yeterki iste he bide bilinçli olmak lazım herşey forum olmuyor dışarı açılın yine diyorum inanmayan, arabamı yapmak istiyorum diyen buyursun gelsin hiç bir şekilde bi ücret talep etmimyorum kendime ustaya neyse o uygunda yaptırırım ama ozmo sen gel hocam msn im [email protected] ;) Daha da Yorum Yapmaya Gerek kalmadı sanırım Yine üstüne basa basa söylüyorum inanmak zorunda deilsiniz ama bu size inanmıyorsunuz diye dalga geçme hakkı vermez forum kuralları bu şekilde pek işe yaramıyor sanırım çıkın gelin bekliyorum..
Gönderen: mcsahan - 20 Haziran 2008, 13:05:59
yola çıkma işi hikaye, getir dyno sonuçlarını tebrik edelim
Gönderen: eroldemir73 - 20 Haziran 2008, 13:47:02
Bu kadar şey ekleniyor, güç 2 katına çıkıyor.. Arabada titreme hatta sarsıntı gibi bir şey olmuyormu?? Bu kadar işlemden sonra arabanın yürüyeninde hiç bir işlem yapılması gerekmiyor mu?
Gönderen: emrahisilti - 20 Haziran 2008, 13:55:47
sanayide ustaların 15 yaşında çırakları olur ya abi bugün şunu gördüm bunu yaptım bi beygir verdim bilmemne aynı onlardan.ama saf bu millet poloya 3-5 para harcayıp poloyu audi a3 yapıcağına gidiyo satıyo üstüne 20bin ekliyo alıyo a3 yine o performans yok :)
Gönderen: ozmo - 20 Haziran 2008, 15:36:17
Hocam Diyorum ya Buyur Gel Yapalım.. Şu anda bir seat ibiza 1.4 8v Lık arabamızı 16valf yaptık 115 hp ye çıktı araba seat ibizada 6n le aynıdır bileniniz vardır mutlaka buyrun getirin 135 hp lık arabanız dahi gelsin yola çıktığımız zaman anlaşılır..

Yapmak İsteyen gelsin hocam yapalım ama ozmo büyük konuşuyorsun gel yapalım diyorum ama gelirken kendinle iyi para getir motora dereceli eksantrik takılcak iyi araştır hcam yapamıyacağın şey yok yeterki iste he bide bilinçli olmak lazım herşey forum olmuyor dışarı açılın yine diyorum inanmayan, arabamı yapmak istiyorum diyen buyursun gelsin hiç bir şekilde bi ücret talep etmimyorum kendime ustaya neyse o uygunda yaptırırım ama ozmo sen gel hocam msn im [email protected] ;) Daha da Yorum Yapmaya Gerek kalmadı sanırım Yine üstüne basa basa söylüyorum inanmak zorunda deilsiniz ama bu size inanmıyorsunuz diye dalga geçme hakkı vermez forum kuralları bu şekilde pek işe yaramıyor sanırım çıkın gelin bekliyorum..

kardeş sen 760 ytl'ye aracı hem 16v yapacan ham manifoldu değiştirecen hemde egsantiriği değiştireceksin tamam buna eyvallah diyelim bunları yaptırdığında bu arabanın 16v'ye uygun olarak debriyaj baskı balatası triger seti yağ pompası değişmeyecekmi 75 bg'e göre dizay edilmiş araçta bunları değiştirmezsen ilk gaza bastığında hem şanzımanı hem motoru eline alırsın senin dediğin olayı yapan arkadaşlar 1.6 8v'yi 16v ye çevirmek için binlerce dolar para harcıyorlar o kadar kolay olsa idi senin dediğin şekilde fabrikada yapar 1 milyar farkla aracı satardı arkadaşların dediği gibi dyno sonuçları görelim burda o paraya o işleri yaptıracak çok polo var eğer gerçek ise baya bir müşteri çıkar senin ustaya.
Gönderen: G60 - 20 Haziran 2008, 19:28:03
8v makinayı nasıl 16v yapıyorsun tam olarak söyler misin?
Onu yapıcam bunu yapıcam şeklinde ama, bir türlü anlaşılamayan mesajlarınla burdakileri inandırman zor.
Gönderen: polo34 - 21 Haziran 2008, 01:14:17
neden dinamometre kağıdı yayınlamıyorsunuz anlamıyorum  :t

yaptığınız sadece laf kalabalığı, neye göre bu araç şu kadar beygir oldu diyorsunuz  :D
Gönderen: nizam - 21 Haziran 2008, 08:47:11
bir adet dereceli egzantirik ne kadar ? görsel olmadan inanmam....

kusura bakma ?

ilk sayfada yazdıgın bir sürü seye bide egzantrik ekledin daha neler çıkacak
Gönderen: nizam - 24 Haziran 2008, 15:28:11
bir adet dereceli egzantirik ne kadar ? görsel olmadan inanmam....

kusura bakma ?

ilk sayfada yazdıgın bir sürü seye bide egzantrik ekledin daha neler çıkacak

özelden cevap geldi 245dolar egzantrik ?
Gönderen: polo34 - 24 Haziran 2008, 22:30:14
300 ytl ye egzantrik mili mi varmış , süper fiyat, benim polo 6n de kullandığım 280 dereceli colombo'ya 900 ytl vermiştim, bestservisden almıştım, 300 ytl olanın markası özellikleri nedir acaba? çok uygun bir şeymiş ...
Gönderen: emrahisilti - 24 Haziran 2008, 22:36:32
bu arkadaşta herşey damping %150 daha ucuz zararına satış :)
Gönderen: polo35 - 24 Haziran 2008, 23:17:40
yararlidir sanirim:)su buji ve fren sistemiyle ilgili olani denemek iterim
Gönderen: freegane - 25 Haziran 2008, 12:51:39
o zaman diyorum benim GTI'a 20 valf manifoltu takalım,2'de chip atarız bi dereceli benzin pompasıyla enjektörleride vr6'ya çeviririm 2'de vwtr stickerı atarım 300 hp falan olur :D supercharger'a turbo'ya falan gerek yok  ;D bundan sonra  ben M3'lerle STI'lar la yürüyem bari :D
Gönderen: dedeman - 25 Haziran 2008, 22:52:31
106,206 veya 306 gti... Bendede polo var pug'cu değilim. Bu araçlar, senin bahsettiğin halde modlanmış(yada daha fazla) 75 hp'lik pololara sadece dikiz aynalarından nokta olarak bakarlar....
İdda ediyorum dersen, bu araçlara sahip arkadaşlarım var. Denemesi bedava...
Forumada videolarını koyarız ;)
Gönderen: 34Sportline - 01 Temmuz 2008, 17:17:59
Arkadaşlar, bazı şeyleri iddia ederken lütfen ayrıntı ve açıklama yazalım. Hangi motora hangi uygulama ile ne kadar güç kazanımı sağlandığını liste gibi yazın ki hepimiz faydalanalım. Ben aracımın performansını artırmak için 2 senedir araştırıyorum böyle değerler görmedim, duymadım. 1997 Model 16V AFH Polo Sportline için tek tek uygulamaları, fiyatlarını ve elde edilecek güç artışlarını yazarsanız hepimiz faydalanırız. Ben bunun için para harcamaya dünden razıyım, para duruyor, harcayacak yer yok yani inan bak gülelim diye bu şekilde espirili yazıyorum tabi ama gerçek bu, şu rakamları görelim, anında gelirim oraya, para hazır.  ;) Sevgiler.
Gönderen: OffLineR - 01 Temmuz 2008, 17:20:36
Arkadaş zaten bu kadar yorumdan sonra uğramaz oldu.
10 gündür cevap yazmıyor.
Gönderen: nizam - 01 Temmuz 2008, 17:29:29
Arkadaşlar, bazı şeyleri iddia ederken lütfen ayrıntı ve açıklama yazalım. Hangi motora hangi uygulama ile ne kadar güç kazanımı sağlandığını liste gibi yazın ki hepimiz faydalanalım. Ben aracımın performansını artırmak için 2 senedir araştırıyorum böyle değerler görmedim, duymadım. 1997 Model 16V AFH Polo Sportline için tek tek uygulamaları, fiyatlarını ve elde edilecek güç artışlarını yazarsanız hepimiz faydalanırız. Ben bunun için para harcamaya dünden razıyım, para duruyor, harcayacak yer yok yani inan bak gülelim diye bu şekilde espirili yazıyorum tabi ama gerçek bu, şu rakamları görelim, anında gelirim oraya, para hazır.  ;) Sevgiler.

erdem abi nerelerdesin sen ya ? bitmedi mi okul işleri hala
Gönderen: 34Sportline - 01 Temmuz 2008, 17:58:37
 :) Sağolasın, bitmiş görünüyor değil mi abicim  :) İşle beraber o kadar zor ki MBA yapmak anlatamam. 1 Yıldır ot gibi yaşıyorum, bu sene iki dönem de 4'er ders alınca fena zorladım kendimi. Görüşürüz artık buralardayım ;)
Gönderen: nizam - 01 Temmuz 2008, 23:57:32
:) Sağolasın, bitmiş görünüyor değil mi abicim  :) İşle beraber o kadar zor ki MBA yapmak anlatamam. 1 Yıldır ot gibi yaşıyorum, bu sene iki dönem de 4'er ders alınca fena zorladım kendimi. Görüşürüz artık buralardayım ;)

ne güzel bu arada offliner ( koray ) karsılıklı iş merkezinde çalısıyormussunuz ? buluşma fotolarından çıkardı seni ?
Gönderen: OffLineR - 01 Temmuz 2008, 23:58:39
Yalnız Erdem tebrik ediyorum.
Sağlam bilgi varmış sende :)
Gönderen: erco - 04 Temmuz 2008, 02:32:50
Burda benden çok daha iyi bilenler var onlar varken laf bana düşmez ama yine de şöyle açıklıyım;

Polo hastası olduğumda küçücüktüm. Ve 2 seneden beridir Polo'yla kafayı yedim nerdeyse ama böyle bir şey duymadım. Hele 8v 16v yapmak:S:S Mümkünse bende getiriyim dicem ama pek inanasım gelmiyor...
Gönderen: motorin - 28 Ekim 2008, 18:19:10
arkadaşlar hiç uğraşmayın direk turbo maliyeti kulanılan parçalara göre 1500 ila 4000 ytl güçmü 0.8 bar basınçta artı 80bg 1.5 bar  basınçta +130bg ondan sonra caddelerde gti avlayın birde blow of vites değiştirdikçe cuf la dur zamanında gençken çoook uğraştık bu performans işleriyle artık çoluğa çocuğa karıştık bıraktık bu işleri gençlere 1.6 8v 75 bg+turbo uygulama=205bg uçak uçaaaaaakkkkkk
Gönderen: Ouzoo - 29 Ekim 2008, 10:11:47
hızlı yaşamışın abi :D
Gönderen: Suti - 29 Ekim 2008, 12:48:24
Arkadaşlar, önyargılı davranılıyo gibi geldi,

olabilir bu sonuçlar alınmış olabilir, ama bu sonucları alan da belge ibraz etmesi gerekir,

Ben arabayı ucretsiz olcmeyi teklif ediyorum, buyursun gelsin VWTECH e ölçelim
Gönderen: freegane - 29 Ekim 2008, 18:03:33
Bende bi dyno'ya çıkacam ama Ankara'da Erkaya'danbaşka ölçen yer varmı? Erkaya'nın ölçümleri nasıl bilen varmı?
Gönderen: oguz oktay - 29 Ekim 2008, 19:37:35
şimdi benim arabayı bilen arkadaslarımız bilio 1,4 TDI 80 hp ben chip taktırsam +45 hp mi alıcam yani arkadasın dedigine göre olucak benim arac  125 hp olurmu abilerim siz ne düşünüosunuz ozaman ben yaptırım bi chip bi blow of benim arac 130 hp yeter heralde bana  abi manyak bişi yaaa 1,4 motordan 130 hp cıkarsa bu iki cihaz dan  :D
Gönderen: bahadır - 29 Ekim 2008, 23:37:20
benim arabayda uyum sağlarmı  1.4 16V 100hp(9N)
desenize benim araba polo gti olacak 150hp falan heyyytttt :D
Gönderen: 06onur - 12 Şubat 2010, 20:50:20

Adamı yıldırmışsınız ya. seat ibiza 1.4 8v diyor. 75Hp diyor ben bu seçenek sadece Tdi da var diye biliyorum hani 3silindirli olan. Eğer öyleyse doğrudur. VWturk zibil gibi Turbolu araçları hep chipliyorlar. Ve maliyet 650-700tl. 140hp liği arkadaşın biri Dyno da chiple 210 a ulaştırmış, kullanıyor videosu mevcut. 1.4Tdi 70 i sadece Chiple 100yaptılar daha yeni.

Ama Atmosferik motorlarda alınamıyor o doğru en fazla yazılımla %8-10kazanç oda değmez tabi.Biri  Passat 122lik aldı yeni daha chiple 160ı zorlayacak. İsterseniz takip edebilirsininz hemen her hafta biri yapıyor. Hele TSİ ler uçtu bu işte sürekli yarıştalar.
Gönderen: 06onur - 12 Şubat 2010, 20:53:50
benim arabayda uyum sağlarmı  1.4 16V 100hp(9N)
desenize benim araba polo gti olacak 150hp falan heyyytttt :D
olmaz atmosferikte fazla alınamıyor
Gönderen: mrt611 - 12 Şubat 2010, 22:58:22
atmosferik motor ne demek ?
Gönderen: ozmo - 12 Şubat 2010, 23:25:03
iyide fabrika bu araçları belirli beygir gücüne göre üretmiş bu kadar güç artışı motorun canına okur motorun ömrü ne kadar kısalıyor bilen varmı? ve de bu araçlar herhalde benzini lıkır lıkır içmeye başlıyordur yani uzun vadede ciddi bir maliyet ne gereke var bu kadar abartmaya anlamıyorum.
Gönderen: nakres - 13 Şubat 2010, 00:00:53
atmosferik motor ne demek ?

sıradan ,turbosuz ,normal atmosfer basıncı ile çalışan motorlar..
Gönderen: 06onur - 13 Şubat 2010, 00:31:22
iyide fabrika bu araçları belirli beygir gücüne göre üretmiş bu kadar güç artışı motorun canına okur motorun ömrü ne kadar kısalıyor bilen varmı? ve de bu araçlar herhalde benzini lıkır lıkır içmeye başlıyordur yani uzun vadede ciddi bir maliyet ne gereke var bu kadar abartmaya anlamıyorum.

Zevkler-Renklerrrr

Dostum orası öyle yakıt belki düşecek ama çok basacaksın daha çok yakacak. Adrenalin kadran tatmini ve AZRAİLLE kardeşlik çoğalacak. Güç artmasından olmasada sürekli yüksek devirden motor aşınması artacak.
Gönderen: G60 - 13 Şubat 2010, 10:29:01
Kaç sene geçmiş konudan, arkadaş hala  "polo classic 75 hp 8v motor manifolduna inip 16valf'a çıkar egsozst manifoldunada indiğiniz zaman muhteşem bir performans ve güç alıyordur."  :D
Gönderen: ozmo - 13 Şubat 2010, 12:37:37
Zevkler-Renklerrrr

Dostum orası öyle yakıt belki düşecek ama çok basacaksın daha çok yakacak. Adrenalin kadran tatmini ve AZRAİLLE kardeşlik çoğalacak. Güç artmasından olmasada sürekli yüksek devirden motor aşınması artacak.
yok dostum allahın can alıcı meleği  ile arkadaş olmayayım son nefeste bir kere görmek yeterli,artık oğlu olana bir babayım ve onana göre aracı kullanmaya çalışıyorum millete uysam ohooo her gün olay çıkar.
Gönderen: 06onur - 13 Şubat 2010, 12:44:42
Biz babayız bize yasak artık değil mi? :)
Gönderen: ozmo - 13 Şubat 2010, 14:26:25
Biz babayız bize yasak artık değil mi? :)
yasak değilde artık üzmememiz gereken minik bir kalp var. :tamamdir
Gönderen: 06onur - 13 Şubat 2010, 14:46:22
 :tamamdir
Gönderen: ufuk erden - 20 Mart 2012, 11:51:52
2004  1.4 16 v 75 hp benzinli Polo.. Nasıl güç arttırabılırım ve parcaları nereden nasıl bulabılırım .. net yardımcı olacak arkadas varsa cok sevınırım...
Gönderen: cengizd68 - 20 Mart 2012, 13:20:53
arkadaşlar bendede aft polo 6k var birde köyle 100 dönüm tarlam var ne yapsam da aracıma pulluk takıp tarla sürsem bi bilgisi veya vw mühendisi olan varmı aranızda  ???
Gönderen: mc_serkan_126 - 21 Mart 2012, 01:35:45
arkadaşlar bendede aft polo 6k var birde köyle 100 dönüm tarlam var ne yapsam da aracıma pulluk takıp tarla sürsem bi bilgisi veya vw mühendisi olan varmı aranızda  ???
sen bunu buraya yazma git facebook ta espri olarak paylaş
Gönderen: red polo - 21 Mart 2012, 02:10:26
polo da kamber ayarı yok bilginize araştırıp yazalım lütven
Gönderen: cengizd68 - 21 Mart 2012, 08:34:51
sen bunu buraya yazma git facebook ta espri olarak paylaş
arkadaşım kızacak bişey yok,  yanlış anlamadıysam %45 hp artışından ve %15 yakıt tasarufundan bahsediliyor ve bunuda 600 tl gibi bi masrafla yapılabilineceğini yazmış konuyu açan arkadaş (bugünün parası ile iki katı olsun 1200 tl olsun yine bedava sayılır) sana ne derece mantıklı geliyor bilmem ama bence fazla abartılı rakamlar. ama yinede senin fikrinede saygı duyuyorum sanayi aç usta dolu vaktin ve paran çok ise sende dene eğer bu sonuçları elde edersen burada belgesiyle paylaşırsın bizde faydalanmış oluruz