vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: hakkan84 - 03 Haziran 2008, 12:07:59

Başlık: ses sistemi kurmayı düşünüyorum yardım?
Gönderen: hakkan84 - 03 Haziran 2008, 12:07:59
arakadaşlar yakın bı tarıhte golfume ses sistemi kurmayı düşüyorum fakat markalarda ve modellerde kararsızım

1-teyb olarak pioneer  DEH- P6050UB ve DEH- P3050UB  düşüyorum.
2-buna uygun olarak anfi subwoofer ve hoparlörlerden hangilerini önerirsiniz.marka ve model olarak yazarsanız çok sevinirim.
Başlık: Ynt: ses sistemi kurmayı düşünüyorum yardım?
Gönderen: volksport - 03 Haziran 2008, 12:27:44
 Tamamen maddiyat ve kulak zevki meselesi, piyasada üst seri ve ekonomik sınıf ürünler zaten bellidir genelde, bütçenize göre kendinize en uygun olanı seçmenizde yarar var... Anfi değerleri ve kolon değerlerini birbirine yakın tutmaya çalışırsanız en uygun sistemi oluşturursunuz...

Önerebileceğim ürünler, yukarıdan aşağı... Rockford Fosgate, Kicker, Alpine, Blaupunkt, Pioneer, JBL , Cadence, Hertz , Sierra .... vs...

Golf sahibi arkadaşalardanda varsa kendi sistemleri hakkındada bilgi edinebilirsin... Memnuniyet açısından...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 13:28:22
fuLL pioneer diz derim ben memnunum.
Gönderen: hakkan84 - 03 Haziran 2008, 14:25:15
Tamamen maddiyat ve kulak zevki meselesi, piyasada üst seri ve ekonomik sınıf ürünler zaten bellidir genelde, bütçenize göre kendinize en uygun olanı seçmenizde yarar var... Anfi değerleri ve kolon değerlerini birbirine yakın tutmaya çalışırsanız en uygun sistemi oluşturursunuz...

Önerebileceğim ürünler, yukarıdan aşağı... Rockford Fosgate, Kicker, Alpine, Blaupunkt, Pioneer, JBL , Cadence, Hertz , Sierra .... vs...

Golf sahibi arkadaşalardanda varsa kendi sistemleri hakkındada bilgi edinebilirsin... Memnuniyet açısından...

ben bu birbirne uyum işlevlerini öğrenmek istiyorum.Alırız bişeyler bırbırıne uymaz tutturamayız dıye korkuyorum.benım amacım yuksek seste bıle bass sesını ve normal sesı kaliteli bir şekilde alabilmek.
Gönderen: volksport - 04 Haziran 2008, 03:05:32
ben bu birbirne uyum işlevlerini öğrenmek istiyorum.Alırız bişeyler bırbırıne uymaz tutturamayız dıye korkuyorum.benım amacım yuksek seste bıle bass sesını ve normal sesı kaliteli bir şekilde alabilmek.

Gerçekten sağlam bigi almak istiyorsanız size değier forum adresimi veriyim ordan bilgi edinebilirsiniz sıfır sistem kurma konusunda gerekli bilgiler var... Ben şimdi burda anlatmaya başlasam konunun sonu gelmez en iyisi siz kendiniz okuyup bilgi edinebilirsiniz...

http://www.caraudioturkey.com/main/

Aynı zamanda üst sekmeden forum kısmınada uye olup açılan konuları takip edebilirsiniz...Kolay gelsin... :tamamdir
Gönderen: OffLineR - 04 Haziran 2008, 08:16:01
Burda bir ilan var eğer ilgilenirsen.
Benimle alakası yok :)

http://www.sahibinden.com/pioneer_deh-_6850WQQaXQQ8978497WQQpXQQdisplayitem

Ben de düşünüyorum önümüzdeki aylarda da ondan bakıyorum ufak ufak.
Gönderen: mördak - 04 Haziran 2008, 11:47:12
maddi durumun varsa 2 cift mbquart mid takımı 2 adet defcon 38 cm sub bıde orion amfı koy modelini simdi hatırlayamadımda bunları bı tek o kaldırır zaten :)bunları yap 10 numara ses sistemın olur.. :)
Gönderen: mördak - 04 Haziran 2008, 11:49:26
tabi belirtiyim bunun malıyetı kapasıtor kablolar kabın falan 3.500 lirayı buluyo..
Gönderen: volksport - 04 Haziran 2008, 12:48:54
maddi durumun varsa 2 cift mbquart mid takımı 2 adet defcon 38 cm sub bıde orion amfı koy modelini simdi hatırlayamadımda bunları bı tek o kaldırır zaten :)bunları yap 10 numara ses sistemın olur.. :)

Yani diyosun ki Oriondan başka anfi kaldıramaz... ??? Orion bayii falanmısın? Reklam gibi olmusta bunları bitek o kaldırır demen  ??? ::)

Bu arada Defcon dediğin markayı ilk defa duyuyorum, Ne malı acaba bu ürün merak ettim...
Gönderen: mördak - 04 Haziran 2008, 16:54:45
alakası yok arkadasım ne bayisi cok net ses istiyosan o amfı en ideali rms i cok guclu profesyonel bı anfı kullananlar cok memnun keske benımde bıtane olsa defconda cok kalıtelı ne malı oldugunu bılmıyorum amerıkandır belkı..
Gönderen: hakkan84 - 04 Haziran 2008, 20:04:40
arkadaşlar o kadar yüksek meblalarda bir set düzmek değil amacım maksimum 1000 ytl civarı birşeyler kurmak istiyorum ama tek istediğim bass sesini ve diğer sesi net temiz bi şekilde alabilmek sizden öğrenmek istediğim yukarıda teyb olarak düşündüğüm modeli yazdım.bunun yanında hangi anfiye hangi subwoofer ve hoparlör kullanacağım yardımlarınızı bekliyorum tşkler
Gönderen: chef sami - 06 Haziran 2008, 13:07:40
Hakan kardeşim hangi şehirdesin bilmiyorum ama, 4 ay önce sattığım Golf IV 'ümün bagaj MDF si duruyor eğer istersen sana verebilirim, Ankarada sitelerde özel yaptırmıştım tırnakları bile var seste yapmıyor, üzeride siyah kumaşla kaplı, ama 4 adet oval kolon yeri kesik halde, eğer istersen sana hediye edeyim kardeşim..
Gönderen: hakkan84 - 06 Haziran 2008, 13:27:59
sami eyvallah baba çok tşk ederim bu kibarlığın için.kardesım resımlerı varmı o mdf nın varsa bızahmet buraya ekleyebılırmısın bu arada ben k.maraştayım tekrar tşkler :D
Gönderen: chef sami - 06 Haziran 2008, 16:37:48
Off baba nasıl göndereceğiz maraşa, fotoğraf yok ama çekmeye çalışırım kardeşim, okey
Gönderen: OffLineR - 06 Haziran 2008, 16:52:54
Bi de nerden nasıl yaptırılı onu da alatırsan biraz güzel olur.
Bakarsın yarın bi gün yaptırmak gerekir :D :D
Gönderen: uqur - 06 Haziran 2008, 19:49:41
pioneer 6950 teyp, 75.4 jbl bass amfisi, 30 cm pioneer woofer, 2 takım jbl mid (tizler orjinalde mevcut nasılsa) olayı götürür hocam. benim eski tesisat aynen böyle kesinlikle memnun kalırsın.
250 teyp
125 amfi
75 woofer
200 mid
50 ytl kabin

700 ytl bilemedin 800 olsun 2. elde bu fiyatları geçmez.
Gönderen: hakkan84 - 14 Haziran 2008, 14:23:35
arkadaşlarım çok tşk ediyorum yardımlarınız için uğurun dediği mantıklı geldi bana uğur kardeş senın dediğin gibi yaptırmayı düşünüyorum yanlız senden bır rıcam olacak markaları ve modellerı bıraz daha acık yazarmısın.saygılarımla
Gönderen: uqur - 16 Haziran 2008, 22:37:24
teyp olarak pioneer 6950 serisini tavsiye ederim (istersen farklı bi teyp de alabilirsin ama bu teyp 2.elde 250 ytl ondan bunu tavsiye ettim çok kaliteli bi teyp gayet de estetik ve kesinlikle arıza yapmıyor mekanik olarak, 10-15tane animasyon seçeneği var, çift sub çıkışı falan internetten araştırırsın özellikleri baya iyi )

woofer olarak sanıyorum 450 wattı pioneer 30 cm

kolon devri eskidendi bence ondan mid-tiz takımı öneririm iyi ve ucuz JBL al deriim tartışmasız bence tabi.golflerin orjinal yerlerine sanırım önlere 12 cm arkalara 14 cm olur midler 2 takım.extra ön konsola tiz taktırırsın tavsiyem

yine JBL 75.4 amfi

kabin olarak senin zevkine kalmış elektronikçilerde çok estetik kabinler var

midtizlerin sevdiğim yanı sesi ne kadar açarsan aç kesinlikle bozmuyor ondan kolon devrini bitirdi.sonuç itibariyle iyi, ucuz, kaliteli bi sistemin olur.midleri taktırırken midlerin etrafını kaplayacak şekilde mdf yaptır ince bi şekilde..

modifiye ve ses sistemi tutkunu bi arkadaşım vardı bu sistemin bu kadar yüksek ve kaliteli ses vereceğini düşünmek zor demişti ve aynı sistemi kendisi diğer aracına yapmış çok memnun olduğunu belirtmişti.

kolay gelsin
Gönderen: irfan34 - 05 Mart 2009, 09:30:56
merhaba ben irfan  bende pıoneer 6050 jbl  anfi    jbl 1200 kabin bas    önlerde de  jbl  mid takımı var tweter filan ben memnunum  tavsiye ederim
Gönderen: yellow_driver - 05 Mart 2009, 18:03:38
benim hoparlörler patlamış galiba. sağdan ses çok az geliyo, solda da cızırtılı. orjinalinden 4 tane alıp, önlü arkalı sıfırlamayı düşünüyorum. aynı marka olmasa da pioneer ve ya jbl in oraya uygun hangi modelleri var acaba. :-\
Gönderen: manimelankolipisikoz - 20 Mart 2009, 16:42:27
bende de jbl 1000w 38 cm orjinal kabiniyle beraber var jvc 480 w oval hoperlor var 2 adet ampfi olarakta sony var memnunum net bir ses istiyorsan tavsiye ederim ek olarakta mid takım eklersen muhteşem olur.
Gönderen: Belmond - 18 Ağustos 2009, 02:20:29
selam arkadaşlar; sony mex 2500 teybim var ön kapılarda ise PİONEER TS-A172C 17CM COMPONENT HOPARLÖR TAKIMI
17 CM MİDBASE,TWEETER,PASSİVE CROSSOVER.
arka bagaj tentesini söküp yerine mdf koydurdum (portatif) üzerinede;
 pıoneer;
Genel Özellikler maksimum Çıkış Gücü: 260 W
Nominal Çıkış Gücü: 40 W
Empedans: 4Ω
Frekans Tepkisi: 30 – 40,000 Hz
Duyarlılık (1W/1m): 91 dB
Woofer Büyüklüğü (cm):16.3 x 23.7 cm
Midrange Büyüklüğü (mm)  57,0 m
 var
ve şimdi sesi bu cihazlara takviye ile nasıl kuvvetlendiririm acaba  marka ve model verir seniz uygun olur şimdiden teşekkürler!!!