vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: as5338 - 26 Mayıs 2008, 08:18:49

Başlık: klima hakkında
Gönderen: as5338 - 26 Mayıs 2008, 08:18:49
digital klima var fakat econda olsa normal olarak çalıştırsan toz kokusu alıyorum bunu flitreleri değiştirsen geçermi ve bu filitre nerede ben göremedim bunu.
birde bu flitrelerin bir özelliği varmı alırken ona göre alayım hani plon falan belki daha başka özellikleri olup keyifli bir kullanım sağlar.
birde flitre değişerek bu koku gidermi
Başlık: Ynt: klima hakkında
Gönderen: R-Line - 26 Mayıs 2008, 13:13:52
kaputu açınca ön camın altındaki siyah plastiğin (sileceklerin olduğu) araca göre sağ tarafında 4 vidası olan bir kapak var, polen filtresi onun altında. kendinde değştirebilirsin, filtereyi dikkatlice çıkarıp takmak lazım, çıkan kapağı yerine takmak biraz uğraştırıyor.
koku gidermi bilmem ama yaz geldi artık, klima sürekli çalışır filtreyi değiştirmek yada en azından basınçlı hava tutup temizletmek gerekir diye düşünüyorum.
Gönderen: Tholl-ga - 26 Mayıs 2008, 18:06:21
filtre tesisatının içeriğini temizliyen bi madde var ama nerde satılıo bilmiorum bayaa etkliymiş
Gönderen: Dr_EmrE - 26 Mayıs 2008, 18:44:19
Daha 5 dk önce değiştirdim. Servisden 20 ytl.ye aldım. Gelince kendim taktım. Herhangi bir problem yok.. Sadece filtreyi çerçeveye oturtacaksın o kadar..
Gönderen: as5338 - 27 Mayıs 2008, 17:39:04
doktorum filitre tekmi yoksa polen falan özellikleri nasıl oluyor ve nasıl değiştirmesi kolaymı birazcık tarif etsen sevinirim.
Gönderen: Dr_EmrE - 28 Mayıs 2008, 12:41:16
Abi arkadaşların trraif ettiği yerde garip ağızlı 4 tane  alyan vida var onları söktükden sonra kapağı kaldırıyorsun. içerde bir tane çerçeve ve çerçevede takili filtre var. Çerçeveyi çıkartıyorsun , 2 tane tırnak tutuyor onu zaten , daha sonra çerçeveden de filtrei çıkartıyorsun , yenisini takiyorsun çerçeveye. Çerçeveyi tekrar oturtuyorsun , arkada 3 adet tırnagı var onları oturtup basıyorsun üzerine. İşlem tamam :D
Gönderen: as5338 - 28 Mayıs 2008, 17:49:35
polen falan yok dimi özelliği varmı filitrenin
Gönderen: Dr_EmrE - 28 Mayıs 2008, 18:44:20
Poleni falan bilmiyorumda işte bildiğin filitre.. ???
Gönderen: R-Line - 28 Mayıs 2008, 20:28:53
düz filtrede var, polen filtreside. tozdan falan rahatsız oluyorsan polen takman daha iyi olur. normal olarak polen biraz daha pahalı diğerine göre.