vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: BAYİKS - 22 Mayıs 2008, 18:41:17

Başlık: Akü Tavsiyesi
Gönderen: BAYİKS - 22 Mayıs 2008, 18:41:17
Selam arkadaşlar. Ben 99 polo aracıma yeni bir akü almak istiyorum. Akü markalarını falan inceledim biraz da sizden de fikir almak istedim. Araçta sadece alarm sistemi var. Bu durumda size göre hangi marka ve hangi özellikte akü almalıyım?
Başlık: Ynt: Akü Tavsiyesi
Gönderen: mc_serkan_126 - 22 Mayıs 2008, 22:19:20
60 amper lik bir akü işini görür. Benim tercihim MUTLU dan yana
Gönderen: vw6n - 22 Mayıs 2008, 22:34:26
Ben 1 ay kadar önce EAS marka bir akü aldım 60 amper İnci akünün ürünüymüş şimdilik bi sorun çıkarmadı 2 yılda garantisi var 95ytl aldım.
Gönderen: skynet - 23 Mayıs 2008, 15:38:41
mutlu akü.. çok kaliteli
Gönderen: yakkir - 23 Mayıs 2008, 20:19:46
Benim araçtada Mutlu akü var,aldığımda üzerindeydi ne zaman takılmış bir fikrim yok ama gayet iyi
Gönderen: POLORİ - 23 Mayıs 2008, 21:32:39
Yetkili servis VARTA önerdi.Bi gece sol sinyal açık kaldı diye (polo kullanıcıları bilir; kontak kapalıyken sinyal açık olunca tek park yanık kalır)  akü boşaldı.İnci akü aldık. O  da çok randımanlı değil .Ben de de açık kalan yalnızca alarm var.En iyisi BOSCH almak diye düşünüyorum.
Gönderen: volksport - 23 Mayıs 2008, 21:37:21
MUTLU Aku gerçekten akü piyasasında iddalı, Yetkili servisin önerdiği Vartayı falan  arabama değil  el fenerime bile takmam...  :tamamdir
Gönderen: POLORİ - 24 Mayıs 2008, 07:59:57
Bazı şeyler acı tecrübeyle öğreniliyor..Volkswagen bana böööyle çok şey öğretti..
Gönderen: degauss - 26 Mayıs 2008, 17:07:57
"Delphi" marka aküyü tek geçerim. Poloya degil ama onceki reno 9 arabama almistim, bilirsiniz, reno 9 lar oyle hemen mars almaz, ozellikle soguk havalarda. dakikalarca mars bastigimi hatirlarim, hatta bir keresinde distributor kapagi catlamis, mars basiyorum basiyorum calismiyor, gece saat 12, dinlendire dinlendire yarim saat mars basmistim, akude en kucuk bir zayiflik gostergesi bile olmamisti. sonra birakmistim, sabah olunca gormustum catlagi. Zaten ondan sonra senelerce arabada aku oldugunu unuttum. Yani bana sorarsaniz ya "Delphi" yada "Bosh" derim.
Gönderen: Erhan - 26 Mayıs 2008, 17:12:50
Mutlu .
Gönderen: aliis - 26 Mayıs 2008, 18:51:50
babam oto elektrikçisi ve ben kendimi bildim bileli mutlu akü satar. su an piyasada 3 büyük akü firması sırasıyla mutlu,delphi ve inci'dir. mutlu ve inci türkiye yapımı delphi amerikan malıdır. bu üçünden birini aldığınız sürece kafanız ağrımaz. 7 yıllık mutlu akü söktüğümü bilirim :)
Gönderen: volksport - 26 Mayıs 2008, 19:32:38
Bu kadar polo dostu mutlu diyosa zaten sorun yok :)

Mutlu, mutluyuz, mutlular  :D :D :D
Gönderen: qb5tp - 27 Mayıs 2008, 22:34:56
+1 Mutlu
Gönderen: handsome_8222 - 30 Aralık 2008, 09:32:31
yiğit akü hakkında bilgisi olan varmı? sanayi ile aram iyi olmadığı için sağa sola hangi ustaya gideceğimi sorarak gidiyorum. dünde öyle oldu ve inci akü bayiine gittim. inci alıcaktım ama dükkan sahibi yiğit akünün daha iyi olduğunu, kapalı sistem falan filan, işte askeriye bu marka ile çalışıyor falan dedi ve yiğit aküyü taktı. şimdilik 2. gün. bu arada eski akü araçta tamamen bitmişti ve araç o şekilde 5-6 gün yattı. şimdi giderken aracı boşa attığımda araç 7-8 kez ara gaz yapıyor sonra sabitleşiyor. nedeni ne olabilir sizce?
Gönderen: erco - 30 Aralık 2008, 20:24:12
Arkadaşlar peki mutlunun hangi modelidir? Kaç liraya mal olur? Benim keratanın da bitti aküsü... >:(
Gönderen: HellHound - 30 Aralık 2008, 21:25:04
2000 model arabamın orjinal aküsünü daha geçen sene değiştirdim.(Son 3,5 yıldır da Aracımda tesisat vardı).Bu kadar dayanıklılıktan sonra BOSCH dan başka akü düşünmedim bile ve gittim aynısını aldım.
Gönderen: outro - 30 Aralık 2008, 22:09:50
bitik akünü götür 15 liraya sayıyorlar 60 amper sanırım 95 lira civarında .. 80 liraya sana maal olur..  Mutlu akü için konuştum ..  Mutlu al Mutlu kal  :D 
Gönderen: ozmo - 30 Aralık 2008, 22:12:06
mutlu akü 60 amp bauhaus içerenköyde 99 ytl bilginiz olsun arkadaşlar bugün gördüm
Gönderen: erco - 30 Aralık 2008, 23:59:54
Evet bende gördüm reklamını en kısa zamanda gidiyorum Bauhaussa :D
Gönderen: erco - 31 Aralık 2008, 16:29:00
Arkadaşlar ben Mutlu 12V 60Ah Akü aldım ama nasıl takacağımı bilmiyorum. Kendim takabilir miyim? Yoksa oto elektrikçisine götürmek mi lazım?
Gönderen: volksport - 31 Aralık 2008, 16:42:28
Arkadaşlar ben Mutlu 12V 60Ah Akü aldım ama nasıl takacağımı bilmiyorum. Kendim takabilir miyim? Yoksa oto elektrikçisine götürmek mi lazım?

elinden geliyorsa kendinde takabilirsin, ama şahin dogan edasıyla akuyu komple sokup yenisini takmanı tavsiye etmem, öncelikle yeni aldıgın akuyu her ihtimale karsı dolu olup olmadıgını kontrol etmelisin, bunun için volt metre kullanabilirsin, eger hiç bir aletin yoksa konu ile ilgili aku şarj kablosunu yeni akünün kutup baslarına takıp, diğer kırmızı ve siyah ucu birbirine ani bir sekilde surtersen kuvvetli bir kıvılcım cıkması gerekir, bu akunun sarjlı oldugunu gösterir. Aku göstergesinede bakabilirsin yesil tam dolu beyaz şarj gerektiriyor vs gibi ama ben onlara guvenemiyorum, şimdi yeni akumuz boş olma ihtimalinide kontrol ettikten sonra değişim kısmına geçebiliriz, öncelikle kalın bir tel alıp akumuze gelen kutup bası metallerine dolarız, + ve - yi kablo ile uzattıktan sonra yeni akuyu de sisteme baglarız, kabloların yerinden cıkmaması gerekir bu işlem sırasında, daha sonra eski akunun somunlarını gevsetir, kutup baslarını söker alırız, akuyu yerinden aldıktan sonra tellerle baglı yeni akumuzu telleri sokmeden dikkatlice yerine oturturuz, daha sonra akuye kutup baslarını hafifce geçirip, altından tel doladıgımız kısmı cekerek sökeriz, her iki kutup bası için aynı işlemi uyguladıktan sonra aku kutup baslarını boşluk kalmıycak şekilde guzelce sıkar ve işlemi tamamlamış oluruz... Böylece aracımızdaki 12 volt bu işlem sırasında devreden hiç çıkmamıs olur ve elektronik veri kaybı yasanmaz.

Gönderen: erco - 01 Ocak 2009, 02:24:08
Ne şahin doğanı abi 8 yaşından beri Polocuyum ben :D Teşekkür ederim yardımın için ama direk kutup başlarını söksem sorun çıkmaz dimi? Yani kullanma klavuzunda öyle yazıyor.
Gönderen: shark_vdb - 01 Ocak 2009, 18:08:03
Ben de MUTLU akü kullanıyorum, son derece memnunum...
Gönderen: enderrimm - 10 Mayıs 2009, 18:35:51
selam arkadaşlar,arabamın üzerindeki aküsü 61 amper markası VARTA.sanırım orjinal.ben bu akünün yerine 72 amper akü takabilrmiyim.akü değişiminin kendim yapmayı düşünüyorum.kutup başlarını cıkarmam aracın bazı donanımında sorun yaratırmı?elektronik aksamda bazı bilgilerin sıfırlanması gibi.yani direk sök tak yapablirmiyim...
Gönderen: sossi - 10 Mayıs 2009, 18:44:44
korkmadan sök tak yapabilirsin yanlız + - ye dikkat et işte bide 72 amper zarar vermez bende çok güçlü tesisat var die bagajımda 2. bi aküm daha var 60 amper + arkadakide 72 sanırım korkmadan söküp takabilirsin..yalnız kutup başını takarken fazla çatırdatmazsan iyi olur deydirdiğin gibi oturtmaya çalışırsan daha sağlıklı olur kolay gelsin..
Gönderen: emir18rebrov - 10 Mayıs 2009, 20:33:58
teybin code u varsa sıfırlanabilir
Gönderen: enderrimm - 10 Mayıs 2009, 21:42:35
teybin code u varsa sıfırlanabilir
peki nerden anlayabilirim kodu olup olmadığını.ayrıca sadece teypdemi sorun cıkarabilir,başka risk varmı acaba.ayrıca aracım 2005 model dize..
Gönderen: yakkir - 11 Mayıs 2009, 20:49:02
selam arkadaşlar,arabamın üzerindeki aküsü 61 amper markası VARTA.sanırım orjinal.ben bu akünün yerine 72 amper akü takabilrmiyim.akü değişiminin kendim yapmayı düşünüyorum.kutup başlarını cıkarmam aracın bazı donanımında sorun yaratırmı?elektronik aksamda bazı bilgilerin sıfırlanması gibi.yani direk sök tak yapablirmiyim...

Öncelikle kolay gelsin
Akü oto elektrikçilerde satılır ve kendileri zaten takar neden takacağım diye uğraşıyorsunuz,kendiniz alıp takınca daha ucuza geliyorsa o başka tabiiki.
Gönderen: dangerfield - 12 Mayıs 2009, 03:23:21
bence en mantıklısı. bauhaus veya onun gibi fiyatta fazla oynama yapmayacak yerlerden içinizi sonrasında acıtmayacak fiyata alıp herhangi bir elektrikçide taktırmak. şahsen ben risk almam böyle birşey için :)
Gönderen: enderrimm - 12 Mayıs 2009, 21:00:06

Öncelikle kolay gelsin
Akü oto elektrikçilerde satılır ve kendileri zaten takar neden takacağım diye uğraşıyorsunuz,kendiniz alıp takınca daha ucuza geliyorsa o başka tabiiki.
şimdi olay şu arkadaşlar.yeğenim kiralık arabayla yolda kalınca akü bitik diye yeni akü almış.fakat araba bu yeni aküyüde bitirnce sorunun arabanın şarj dinamosunda oldugu anlasıldı.bu sefer alınan yeni akü boşa cıkmış oldu:) haliyle oda bana kaldı.benim aküde 4 yıllık akü oldugundan yavaş cevırıyo gibi sanki.ondan dolayı değiştirmek istiyorum.bizim buralara yakın vw servisi yok. oto elektrikci bişey olmaz takabilrsin diyor ama yinede risk var.ondan dolayı buraya yazdım konuyu.ucuza getırmek gibi maksadım yok yani..hem baksanıza o yardım alın dedıgınız elektrıkcı yeğenımdeki kiralık aracın şarj yapıp yapmadıgını ölcmeden yeni aküyü satmış bizimkine.kısaca vijdan bu olmuş kime güveneceksiniz...
Gönderen: enderrimm - 13 Mayıs 2009, 19:57:17
bana kimse cevap yazmayacakmı yaa..!!! :'( :'( :'(
Gönderen: sossi - 13 Mayıs 2009, 20:50:57
kendin artıya eksiye dikkat ederek değiştirebilirsin..derim ben sana   :tamamdir
Gönderen: vw6n - 13 Mayıs 2009, 22:57:36
kendin artıya eksiye dikkat ederek değiştirebilirsin..derim ben sana   :tamamdir
Aynen katılıyorum bende kendim değiştirmiştim.
Gönderen: freedom - 03 Haziran 2009, 16:07:55
Akumu ölçtüler ve değişmesi lazım dediler bende gördüm ekranda değişmesi lazım diyordu. Ne alayım aku galiba 60 amper miş benim aku. Bir de çok fark ediyormu aku performans ta felan. Akunun iyisi nasıl oluyor neye göre iyi deniyor acaba. Bu konuda hiç bilgim yok ta. Tş ler. Ya adam yada makine değişicek dedi ama araba normal çalışıyor şimdilik değiştirmek gerekiyomu acaba.
Gönderen: erdem2179 - 03 Haziran 2009, 16:50:54
al bi tane mutlu veya bosch 60 lık oda 110 civarı falan akü performansla alakası yok tık diyene kadarda değiştirme kullan akünü...
Gönderen: Ouzoo - 03 Haziran 2009, 16:59:20
Akü etkiler tabi performansı..Ben 2 senedir zafer akü kullanıyorum 60amp gayet memnunum, bi ara şarj gerekli yazıyordu şimdi yine normale döndü problem yok..
Haricinde mutlu akü tavsiye ederim bilindik güzel bi marka..
Gönderen: erdem2179 - 03 Haziran 2009, 17:37:09
ya akünün performansla ne alakası var marş basdımı akünün görevi biter.
Gönderen: Ouzoo - 03 Haziran 2009, 18:23:29
Sonuçta araç üzerindeki elektrik aksamlar gücünü aküden alıyor, şarj dinamosu bazen araç için gerekli olan elektriğe yetmeyebilr, heleki müzik sistemi vb yüksek elektrik harcayabilecek ürünler varsa araç üzerinde doğal olarak yeterli ateşleneme sağlanamadığından performans düşecek.Bu durumda akünün tam dou ve araç üzerndeki ekstra donanımlara göre amperinin uygun olması gerekebilir.
klima olur, xenon varsa ilk çalıştırmada yüksek akım çeker, müzik sistemi vs
Gönderen: mustklc - 04 Haziran 2009, 08:53:20
akünün bitip bitmediğini nasıl anlıyoruz arkadaşlar. ben arabayı çalıştırırmadan önce kontağı yarım çevirdiğimde akü lambası yanıyor. bu akü bitiyor manasına mı geliyor? bir de geç marş alıyor. tık deyince çalışmıyor?
Gönderen: enderrimm - 04 Haziran 2009, 18:55:14
akünün bitip bitmediğini nasıl anlıyoruz arkadaşlar. ben arabayı çalıştırırmadan önce kontağı yarım çevirdiğimde akü lambası yanıyor. bu akü bitiyor manasına mı geliyor? bir de geç marş alıyor. tık deyince çalışmıyor?
dostum,kontak yarım acıkken zaten diğer lambalarla akü lambasıda yanar,bu gayet doğal yani.aracının gec almasıda akününbitik oldugunu göstermez. marş dinamosu yavaş ceviriyosa,yada bir kac basmada zayıflıyosa o zaman aküde sorun var demektir.
Gönderen: TankJR - 05 Haziran 2009, 11:19:38
+1 MuTLU  ;)
Gönderen: ozeses26 - 25 Haziran 2009, 08:32:59
merhaba arkadaşlar.2001 polo higline ile bugün ilk defa yaya kaldım.marş basmıyor. akü bitti diye düşünüyorum ama şarj dinamosu ile alakası varmıdır?? mesai bitimini iple çekiyorum sabah sabah ilgilenemedim. aklımda polo mda kaldı
Gönderen: VWci - 25 Haziran 2009, 12:20:57
Marş basmıyorsa akünün bitmiş olması ihtimal dahilinde.
Gönderen: enderrimm - 25 Haziran 2009, 16:05:27
merhaba arkadaşlar.2001 polo higline ile bugün ilk defa yaya kaldım.marş basmıyor. akü bitti diye düşünüyorum ama şarj dinamosu ile alakası varmıdır?? mesai bitimini iple çekiyorum sabah sabah ilgilenemedim. aklımda polo mda kaldı
şarj dinamosu ile elbette alakası vardır.sonucta aracın aküden cektiği enerjiyi şarj dinamosu tamamlayacak..şarj yapmayınca sıfır aküde taksan belli bir süre sonra akü biter ve marş basmaz...
Gönderen: anavarza81 - 19 Aralık 2009, 00:11:50
Arkadaşlar 2001 polo confortum var, sanırım akü ömrünü tamamlıyor artık. Tavsiye edeceğiniz akü nedir ve tüm ütüler aynımıdır? Beniimki nasıl olmalı?
Gönderen: polo38 - 19 Aralık 2009, 00:12:37
varta ya da mutlu akü iyidir.
Gönderen: anavarza81 - 19 Aralık 2009, 00:15:42
Netten baktığımda bir akü markasının birsürü fiyatta aküsü var, bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor acaba?
Gönderen: High Voltage - 19 Aralık 2009, 01:14:52
Netten baktığımda bir akü markasının birsürü fiyatta aküsü var, bu fiyat farkı neyden kaynaklanıyor acaba?

Elbette özellik+kalite+kapasite...
Ama size şunu söyleyebilirim almayı düşünürseniz Varta  kesinlikle ilk tercihim olacaktır.Sonrasında Mutlu ama ona bu sıralar biraz temkinli yaklaşsamda gözümde yinede sağlam markalardan diyebilirim.Ama şunuda ekliyeyim Belki Mutlu belkide başka bir marka tam emin değilim ( gerekirse araştırırım) taksiler için ürettiği bir akü var,amperaj aynı fakat ilk çevirme gücü daha fazla, buda araştırılıp alınabilir(hele hele soğuk yöreler)zira bu aküyü aracına yüklüce müzik tesisati yapanların taktığını okudum ve duydum.

Ha bunlar da içinizi rahat ettirmez ise gözlerinizi kapayıp hemen biryerlerden STİNGER buluyorsunuz(tabi fiyatını hiç sallamıyacaksınız ona göre !!!!!!!!!)
Gönderen: TankJR - 19 Aralık 2009, 02:30:58
Malesef Soğuk Havalarda Akü Daha Çabuk Boşalıyor.Araba 2 3 Gün Yatsın Çalıştırırken Zorlanıyor Biraz Turlayınca Topluyo Kendini Akü.Bende Değiştiricem Çok Sık Yaşamaya Başladım Birgün Bir Yerde Bırakmadan Değiştirmek En iyisi.MuTLu Tavsiye Ederim...
Gönderen: anavarza81 - 21 Aralık 2009, 22:50:01
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Babam götürüp taktırmış bi akü  :)
Gönderen: effendhy - 22 Aralık 2009, 09:15:29
Mutlu akü  ;) Hiç bakım gerektirmiyor.
Gönderen: yakkir - 19 Ocak 2010, 09:53:08
Geçenlerde 2 gün çalışmayınca akü basmadı,ara kablo ile çalıştırdım ve yaklaşık 200 Km yol yaptım.Bir iki gün sorun olmadı ama arabaya 1 gün hiç binmeyince ertesi gün yine boşalmış.2007 nisanda arabayı aldığımda üzerinde bulunan aküyü (Mutlu)3 yıla yakın tık demeden ben kullanıyordum önceki sahibi ne zaman taktırmıştı kim bilir..Anladımki akü şarz tutma kapasitesini yitirmiş bende yeni gri renkli bakım gerektirmeyen Mutlu aküden aldım (130 TL ye 5 taksitle) şimdi içim rahat .
Gönderen: polo38 - 26 Ocak 2010, 22:47:03
Arkadaşlar aküm 6 yıllık varta.Araç 2004 polo 9n.Eskiden çalıştırırken teyp kapanmazdı ama artık kapanıyor.Bu zayıflama göstergesi midir?Araç neredeyse robot gibi.Herşey elektrikli.Bunu göz önüne alarak akünün kaç amper ve hangi özellikte olması gerektiği hakkında fikirlerinizi bekliyorum.Elektriksel donanımları çok olanlar için değişik aküler var diye duydum ama nedir bilmiyorum.
Gönderen: ozmo - 26 Ocak 2010, 23:15:21
Arkadaşlar aküm 6 yıllık varta.Araç 2004 polo 9n.Eskiden çalıştırırken teyp kapanmazdı ama artık kapanıyor.Bu zayıflama göstergesi midir?Araç neredeyse robot gibi.Herşey elektrikli.Bunu göz önüne alarak akünün kaç amper ve hangi özellikte olması gerektiği hakkında fikirlerinizi bekliyorum.Elektriksel donanımları çok olanlar için değişik aküler var diye duydum ama nedir bilmiyorum.
eğer çok amper çeken müzik tesisatın yoksa üstündeki neyse o amperde tak
Gönderen: polo38 - 26 Ocak 2010, 23:28:10
Yok ya sadece cd çalar taktım tesisat falan yok.Yani daha fazla amperli alsak zararı olur mu?Fabrika masraftan kaçınmak için düşüğünü de takar valla. :D Demek istediğim aküyü yormayacak alternatörü hele hiç yormayacak.Yazın alternatörün diyootunun bitmesinin sonucunda 500TL masraf ödedim.Bitmesini de hala anlamış değilim.Bu arızayı da kimse yaşamamış  :(
Gönderen: polo38 - 27 Ocak 2010, 18:38:45
Arkadaşlar fikri olan var mı?
Gönderen: ozmo - 28 Ocak 2010, 10:07:07
orjinali 60 amp ne demiş büyüklerimiz azı karar çoğu zarar 72 amp zarar verirmi vermezmi tartışılabilir ama boşu boşun fazladan dünyanın parasını vermeyede gerek yok hiç yoksa aralarında 30 - 40 TL oynar
Gönderen: ahmed6042 - 28 Ocak 2010, 10:12:02
72amper akünün 60a göre farkı marş geriliminin yüksek olmasıdır.Yani 72 amperle marş dinamosuna 10dk 60la 7 dk basılır tabi marş dinamosu dayanırsa:) ben 60lık kullanıyordum ama akünün yeri 72liğe uygunmuş 72lik taktım.Marşta farkediyor bilginiz olsun.
Gönderen: ozmo - 28 Ocak 2010, 10:15:42
marş geriliminin yüksek olması gün içinde kontak açıp kapatanların işine daha çok yarar mesala taksiciler o yüzden hepsi 72 amp kullanır bizim araçlarda günde 1 bilemedin 2 kere marşa basarsın 60'da yeter artar.
Gönderen: ahmed6042 - 28 Ocak 2010, 11:23:55
marş geriliminin yüksek olması gün içinde kontak açıp kapatanların işine daha çok yarar mesala taksiciler o yüzden hepsi 72 amp kullanır bizim araçlarda günde 1 bilemedin 2 kere marşa basarsın 60'da yeter artar.
Soğukta da etkili oluyor ben farkını hissettim.60ta zorlanırken 72 ile daha çabuk alıyor marşı.
Gönderen: polo38 - 28 Ocak 2010, 19:10:37
fakat benim sorum marş için değil de donanım açısındandı.Gaz kelebeğinden lpg sistemine kadar hepsi aküye yükleniyor.Vw ler elektrik trafosu gibi.Yukarda da yazdığım sorunu yaşayınca da korkar oldum.Şarj dinamosu da ne yapacağını şaşırıyor.Giderken teyp açık klima açık lpg sistemi de açık , beyin , gaz kelebeği, direksiyon vsvsvs. Yani şarj dinamosu sorunu yaşamamak için nasıl bir yol izlemem gerekli?
Gönderen: ahmed6042 - 28 Ocak 2010, 22:01:25
60lık akü söylediklerinizin hepsi için yeterli anlattığım gibi 72 amperin marş gerilimi daha yüksek.Ama 60lık aküye göre daha geç bitmez onu da belirtelim.Yani iç direnci daha düşük sadece.Eğer sağlam bi tesisat yapıcam diyorsanız bagaja 2. akü gerekli yok değilse olduğu gibi kullanın hiç bir şey olmaz.Bütün teypler kapanır araç çalışırken bi yanlışınız var.Yalnız araç çalışmazken teybi açmayın lambaları açık unutmayın yeter.
Gönderen: polo38 - 29 Ocak 2010, 00:42:29
Yeni aldığımız sıralarda kapanmazdı hiç.
Gönderen: ahmed6042 - 29 Ocak 2010, 13:38:22
Yeni aldığımız sıralarda kapanmazdı hiç.
Orijinal teybiyle sonradan takılan farklı oluyor.Benim de orijinali kapanmıyordu ama şimdiki cd-usb teyp kapanıyor çalıştırırken.Onlara çok takılmayın.
Gönderen: polo38 - 29 Ocak 2010, 13:39:32
Haklısınız yani türkiyede alternatörü bozulan polo herhalde  bizimki.Yetkili servisten bi fiyat alayım ona göre bi yol çizeyim.
Gönderen: murat_2242 - 29 Ocak 2010, 14:42:20
ben bu hafta aldım arkadaşlar mutlunun yeni gümüş iyonlu modeli eskisi tudordu 12 sene gitti bakalım bu ne kadar gidecek.fiytıda 120 tl verdim.
Gönderen: ozmo - 29 Ocak 2010, 16:28:47
ben bu hafta aldım arkadaşlar mutlunun yeni gümüş iyonlu modeli eskisi tudordu 12 sene gitti bakalım bu ne kadar gidecek.fiytıda 120 tl verdim.
12 senemi gitti ne diyorsun  :-\ benimki 6. senesinde yarın yenisini alacağım karda çok zor marş bastı ya mutlu ya bosch alırım herhalde.
Gönderen: mertkoray - 29 Ocak 2010, 16:36:55
benimkide 2009'da  değişti 9'ncu  senesinde
Gönderen: ozmo - 29 Ocak 2010, 22:40:44
tudor koçtaşda 99.90 mutlu 119 TL acaba tudormu alsam?
Gönderen: eroldemir73 - 01 Şubat 2010, 16:44:40
Cumartesi günü tam kapalı silver Mutlu akü aldım 110 TL.  Daha önceki Delphi ydi. oda çok iyi bir aküydü. Ama son günlerde mahvetti beni. 2 gün çalıştırmazsam arabayı illa takviye istiyordu. Simdi Mutluyum  :p
Gönderen: polo38 - 01 Şubat 2010, 20:14:09
varta ne kadar acaba?
Gönderen: ozmo - 01 Şubat 2010, 20:39:01
varta ne kadar acaba?
60 amp 150 TL civarı bi kaç gündür araştırıyorum sanırım tudor alacağım inci akünün fransız ortağının markasıymış burda inci üretiyor haliyle,esas acdelco ve optima diye iki marka var acdelco 200 optima 600 TL den başlayan fiyatlarla satılıyor neden bu fiyatlar derseniz aküyü takıp unutuyorsun 50 sene önce suya gömülen uçak yüzüye çıkarıldıktan sonra akü hala çalışır durumdaymış  :)
Gönderen: polo38 - 01 Şubat 2010, 20:40:01
Aynı fiyatsa varta daha iyi değil midir?
Gönderen: ozmo - 01 Şubat 2010, 20:41:15
Aynı fiyatsa varta daha iyi değil midir?
hangi markayla aynı fiyat?
Gönderen: polo38 - 01 Şubat 2010, 20:43:51
Ben acele okuyunca yanlış anlamışım :D şöyle diyim.Tudor mu iyi varta mı?Fiyatları yakın mı?
Gönderen: ozmo - 01 Şubat 2010, 20:46:13
tudor 99.90TL vart 150 TL sonuçta biri yerli bir ithal ürün
Gönderen: ozmo - 02 Şubat 2010, 18:22:43
bugün aldım tudor'u aslında bosch'a niyetlenmiştim ama arada 25 lira olunca boşver dedim bakalım kaç sene idare edecek bu akü?
Gönderen: polo38 - 02 Şubat 2010, 18:23:49
Hayırlı olsun abi.Test et bakalım nasılmış :D
Gönderen: ahmed6042 - 02 Şubat 2010, 18:59:01
Biraz da şans işi bu akü kimisi taş gibi çıkıyor kimi de senesini doldurmadan içindeki plakalar mahvolup perte çıkıyor ama tabi bazı markalar daha garanti.