vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: uqur - 08 Mayıs 2008, 20:48:00

Başlık: Motor yatak sardı
Gönderen: uqur - 08 Mayıs 2008, 20:48:00
S.a arkadaşlar 99 comf. golfüm var ve motor yatak sardı bilgileriniz ve önerililerinize ihtiyacım var.
Öncelikle olayı kısaca özetleyim.Arabanın karterini taşa vurdum karter delindi ve yaklaşık yarım saat sonra farkettim ve buna rağmen arabayı yaklaşık 5 km kullandım sonra motor sesi değişince stop ettim ve çekici çağırdım sanayiye çektim arabayı.Bana sanayide söylenen motorun yatak sardığı ve krankın yatağının kırıldığı eğer krank taşlanırsa maliyet 1250 1500 civarlarında eğer taşlanmaz değişirse maliyet 2000 2250 civarlarında tutucak.Bu krank denilen şeyin sıfırını bulmam mümkün değilmiş temin edebileceğim bir yer varmı yan sanayisine 700 ytl dediler.ben bunu temin edebilirsem gerisi pek önem değil sekmen karter falan yani yardımcı olursanız memnun olurum.saygılar.
Başlık: Ynt: Motor yatak sardı
Gönderen: cabrio63 - 08 Mayıs 2008, 20:50:01
krank mili değil mi?bulunur kardeşim hurdacılarda vardır 0 ı yoksa.
Gönderen: uqur - 08 Mayıs 2008, 20:59:34
ben çalışıyorum dükkandan pek çıkma şansım olmuyor malum eğer bildiğiniz bi hurdacı adresi varsa ankara bolu düzce zonguldak bi gün gidip alma şansım olur çünkü ben taşlanma değilde hurda bi arabadan çıkan tamir görmemiş bi krank istiyorum.arabayıda alalı 1 ay kadar oldu aldığım günün ertesi günü çamurluğa sürttüler ve bu olay oldu.Olanlardan sonra değiştirmeyi düşünüyorum ama vwden memnun kaldım 2004 golf düşünüyorum.tşkler.
Gönderen: cabrio63 - 08 Mayıs 2008, 21:08:59
sitede yazıo hurdacı servis ve tamirci adresleri :)
Gönderen: Dr_EmrE - 08 Mayıs 2008, 23:02:53
Geçmiş olsun diyelim :(
Gönderen: can mete - 08 Mayıs 2008, 23:12:02
öncelikle geçmiş olsun üzüldüm vallahi..  ankaradaysan ostimdeki hurdacılardan kesinlikle temin edebilirsin..  ankarada önereceğim özel serwisde var..
Gönderen: dişçi_ilker - 08 Mayıs 2008, 23:49:29
bilader geçmiş olsun... :-[
Gönderen: OZGUR.K - 08 Mayıs 2008, 23:54:31
Ankara Yıldız Sanayii  oto hurdacılarında vardır mutlaka. Yıldız Sanayii-Ostim . Bi de İvedik var. Mutlaka bulursun.
Gönderen: R-Line - 09 Mayıs 2008, 00:03:16
geçmiş olsun kardeşim. golf 4ün karteri hepimizi korkutuyor. koruması olmadığı gibi birde karter kapağının alümünyum olması böyle çabuk delinmesine sebep oluyor.

Gönderen: corrado_g60 - 09 Mayıs 2008, 00:15:47
yan sanayı dedıklerı krankın markası ne?
bunu ogrenıp yazarsan o markaya gorede bı yorum yapabılırım
Gönderen: as5338 - 09 Mayıs 2008, 08:05:59
geçmiş olsun kardeşim istanbulda oto2000 diyorlardı arkadaşlar internetten bir bak bakalım belki vardı web sayfası
Gönderen: as5338 - 09 Mayıs 2008, 08:07:25
http://www.oto2000.net/
evet bu da net adresi bir bak ve konuş arkadaşlar burası hakkında olumlu yorumlar yapmışlardı
tekrar geçmiş olsun
Gönderen: nizam - 09 Mayıs 2008, 09:51:59
http://www.oto2000.net/
evet bu da net adresi bir bak ve konuş arkadaşlar burası hakkında olumlu yorumlar yapmışlardı
tekrar geçmiş olsun

:tamamdir

kaskodan alma imkanında yok değil mi olay basına geldigi gibi bi tutanak yapsaydın iyi olurdu vurdugun halde devam edince kaskodan alamazsınz galiba oguz daha ii sini bilir
Gönderen: acarkan - 09 Mayıs 2008, 10:34:21
geçmiş olsun arkadaş gerçekten zor bir durum ama Allah korusun tüm golf sürücülerinin böyle bir riski var diğer araçlara göre bu yüzden hep dikkatli olmalıyız  :tamamdir
Gönderen: eFsAnEGOlföLMez - 09 Mayıs 2008, 11:10:57
kardeş geçmiş özellikle tavisye ediyorum ankara gitmeni kesin vardır hem yakınsın kolay gelsin ...
Gönderen: uqur - 09 Mayıs 2008, 11:56:40
motoru ankaraya rektefeciye gönderdim ne olacak bugün belli olur.ilginize teşekkür ederim arkadaşlar.böyle bi olay kimsenin başına gelmez umarım herkesi karter koruma taktırmaya davet ediyorum :)
Gönderen: Tholl-ga - 09 Mayıs 2008, 17:21:40
karterden yağ boşaldığında yağ uyarı lambası lazım.sende yanmadımı
Gönderen: uqur - 09 Mayıs 2008, 21:09:14
yandı biliyorum ama durmak yok yola devam stratejisini uyguladım :)
Gönderen: vw6n - 09 Mayıs 2008, 21:52:35
Oda güme gitti zaten :D
Geçmiş olsun kötü bir durum :-[
Gönderen: Dr_EmrE - 10 Mayıs 2008, 12:32:05

Keşke dursaydın.. Neden durmadın ki?
Gönderen: Ouzoo - 10 Mayıs 2008, 12:40:11
Geçmiş olsun cidden motorun başına gelebilecek en kötü şeydir..Aynı sizin aracınız gibi bir golf vardı geçenlerde bizde yaklaşık 2500-3000 ytl arasında birşey tutmuştu hasarı..Bide new bettle vardı yine aynı şekilde krankı almanyadan siparişle gelmişti 2500 euro civarındaydı sadece krank..Daha dikkat etmek lazım işte.Tekrardan geçmiş olsun
Gönderen: Golf4 V5 - 11 Mayıs 2008, 18:33:24
gecmis olsun arkadasim.Ama ne diyim Yag lambasi yanar yazmaz Arabayi stop etmen lazimdi.
Ayrica almanyada krankmilinin fiyati 2500 Euro olamaz.OFfiyat Motorblogunu Komplett alirsin.Hayirlisi zaten tamire vermissin
Gönderen: PoYRaZ - 11 Mayıs 2008, 18:55:47
Gecmiş olsun kardeş gercekten benimde en cok korktugum şey karteli delmek. Yag lambası yandımı arabayı stop mu etmemiz gerekiyor yoksa durup motor calışır durumda olması mı gerekir ?
Gönderen: Erhan - 11 Mayıs 2008, 19:22:41
Stop etmelisin.
Gönderen: as5338 - 12 Mayıs 2008, 08:28:30
bu durum arkadaşım için çok üzücü oldu bizler içinde önemli bir ikaz ve dikkat konusu yağlambasının önemini dikkate almamız gerekiyor birde ara sıra arabayı park ettiğimiz yerin altına bakmamız gerekir anlaşılan sızıntı varmı yokmu diye.
Gönderen: Golf4 V5 - 14 Mayıs 2008, 21:32:01
arkadaslar,Arabalara bu ikaz lambalarini bosuna koymuyorlar ve bunlarin hepsinin ayri ayri görevi var kullanim klavuzunda zaten aciklamasi vardir ve herhangi bir ikaz durumunda ne yapmanizin gerektigide aciklaniyor.
Sunu unutmayalim.Yag ve Hararet lambasi yanarsa Motor hemen Stop edilecek.Ayrica her 1000 km yag ve su kontrolünü yapiniz.
arkadasimiza tekrar gecmis olsun,cani sag olsun.
Gönderen: uqur - 14 Mayıs 2008, 21:52:23
tşk ederim arkadaşlar ilginize.arabayı dün çıkardım sanayiden şimdi canavar gibi krank miline zarar gelmemiş sadece kolu kırılmış ve pistonlardan birine zarar gelmiş biraz bişeyler daha var işte pek anlamıyorum neticede bana net masrafı 1320 ytl oldu canım sağolsun napalım:)
Gönderen: ateknik - 20 Mayıs 2008, 11:07:56
Geçmiş olsun,Ankarada Yıldız sanayii sitesinde ve ivedik hurdacılar sitesin de kesin bulursun kolay gelsin
Gönderen: mikail - 18 Eylül 2009, 21:37:04
konuyu hortlattım ama kusura bakmayın arkadaşlar.gecende bizim ventoda yatak sardı ama sadece 1 nolu kol da arıza var.digerleri saglam ama anlayamadıgım arabanın yagı varken neden böyle bişey olur..kranl taşlaması ve piston kolu degişimi yapılcak tabi yanısıra sekmanlar yataklar subap contaları gerekirse subap gaydlarıda degişecek.sizce piston kolunu 0 mı alayım yoksa orj.çıkma kol işimi görürmü?
Gönderen: isa yıldırım - 26 Eylül 2009, 13:17:19
geçmiş olsun kardeşim karter golf 4 lerde önemli sorun ama ben geçenlerde sordum metal korumalar satılıyor uygun bi zamanda ben taktıracam sizede tavsiye ederim
Gönderen: nakres - 26 Eylül 2009, 15:51:35
çıkma kol alabilirsin  tabi ölçülere dikkat etmek lazım.