vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: acarkan - 30 Nisan 2008, 10:28:52

Başlık: yol bilgisayarı
Gönderen: acarkan - 30 Nisan 2008, 10:28:52
99 golf comfort sonradan yol bilgisayarı takılır mı ne kadardır sorum saçma ise kusura bakmayın :-[
Başlık: Ynt: yol bilgisayarı
Gönderen: nizam - 30 Nisan 2008, 11:06:42
neden böyle birseye heveslendin takılır belki ama yol bilgisayarı o kdar ucuz bir ürün değil bunuda düşünmek lazım siteyi arastırsaydın arama motorundan böyle bi konu vardı
Gönderen: Dr_EmrE - 30 Nisan 2008, 16:59:34
Saatin çıktıgı yerde göstermiyor mu yol bilgilerini?
Gönderen: sweety86 - 27 Ekim 2008, 23:01:00
yol bilgisayarını bende eski arabamda çok merak ederdim. Ama 99 borayı aldıktan sonra çok gereksiz birşey olduğuna karar verdim. Dış sıcaklığı, ortalama yakıtı ve anlık ortalama yakıt dışında pekde gerekli bilgi sunmuyor. Zaten kısa bir süre içindede onlara dikkat etmez hale geliyorsun. Kalan benzinle kaç km yol gidebileceğinide göstermiyor üstelik. Bence hiç boşa masraf edip taktırma.
Gönderen: savas_ankara - 03 Kasım 2008, 14:20:42
Taktırılıyorsa bile bence yol bilgisayarı olmayan bir araca taktırmaya değmeyecek bir teferruat değil.
bende 2000 model GOLF 4 var, yol bilgisayarı var ama pek bişeye yaradığıda yok, öyle kendi kendine çalışıp durur, çok nadiren bakarım yani.
Gönderen: as5338 - 04 Kasım 2008, 07:42:09
aynen bende katılıyorum bu yol bilgisayarı konusuna
nekadar az teknoloji okadar çok sorunsuz sürüş derim
Gönderen: mehmett1 - 04 Kasım 2008, 12:14:07
Bazı arkadaşlar gereksiz görse de benim işime yarıyor. Araç ve sürüş hakkında ki bilgilendirmelerin elimin altında olması bence gayet güzel birşey.. Kısa mesafeli yolculuklarda gereksiz olarak görülen bu donanım, uzun mesafe yolcluklarda bence olmazsa olmazlardan. Ayrıca aracmın rengi gibi mavi olan göstergeler arasında kırmızı renk bilgilendirme ekranı çok da hoş duruyor. Ama olmayan bir araca sonradan takılmasını da zahmetli görüyorum ve o masrafı üstüne koyup orijinal yol bilgisayarlı bir modele (2000 ve üstü comfortline) geçilmesini daha doğru buluyorum.
Gönderen: fosilci - 04 Kasım 2008, 14:52:36
99 golf comfort sonradan yol bilgisayarı takılır mı ne kadardır sorum saçma ise kusura bakmayın :-[

acarken kardes 99 golfun fiyatı ortalama 19 civarı ben derim ki üstüne 2 milyar daha ekle git 2001 -2002 golf al simdi sen yol bilgisayarını taktıracaksın 2 milyara sonra sana sorun cıkartacak ugrasacaksın ve hatta en önemlisi orjinaligini bozacaksın. Bence 2 milyara hem model yükseltirsin hemde yol bilgisayarlı bir golf alırsın sorunda ortadan kalkar ve ayriyetten 2 model üstü almıs olsan cok daha fazla ++++ ları var
Gönderen: maminci - 04 Kasım 2008, 15:38:27
Hayati değil ama gerekli bir donanım bence, özellikle anlık ve ortalama yakıt tüketimini bilmek benim için önemli, yoksa cebimiz boşalıyo farkında olmadan. ;D
Gönderen: as5338 - 04 Kasım 2008, 17:31:29
ya belki güzellikleri var ama uğraşmaya değmez ama teklifler güzel illede taktıracağım diyorsan aracını satman ve üst bir modele geçmen mantıklı bir yaklaşım
mesal benim kilometre ssatinde sorunum var ve yol bilgisayarı olmayan arızaları bildiriyor ve komple dğişmesi gerekiyor buda burada 2000 liraya mal oluyor ve benimkinde yol bilgisayrı olduğu için ona göre almam gerekiyor bende alm almaya bakıyorum biraz daha ucuza
Gönderen: R-Line - 04 Kasım 2008, 18:20:32
en azından ekranda çıkan uyarı yazılarını anlayabilecek kadar yabancı diliniz varsa
son derece faydalı bir özellik.
ama sonradan bu tür şeylerle uğraşmaya değmez bence.  :)