vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: suncase80 - 20 Nisan 2008, 17:48:07

Başlık: 97 sportline metalik yeşil polomun göz göre kabuğu soyuluyor. Rengi açılıyor?
Gönderen: suncase80 - 20 Nisan 2008, 17:48:07
aranıza yeni katıldım. hepinize merhaba ..97 model polomun boya verniği dökülüyor. sanayideki boyacıların hepsini dolaştım. hepsi tavanı komple boyayabileceklerini başka bir yolu olmadığını söylediler.ama boyatmayı düşünmüyorum. bu kısmi dökülmeler için yapabileceğim herhangi bir öneriniz var mı? Bunun yanında bir sorum daha olacak müsaadenizle..Aracın motoru 1 km. gitsem bile aşırı sıcak oluyor. geçen yanlışlıkla kolum değdi .kolumu yaktı neredeyse. Sizce bu kadar ısınması normal midir ?Hararet ortada genelede... (90 )
Başlık: Ynt: 97 sportline metalik yeşil polomun göz göre kabuğu soyuluyor. Rengi açılıyor?
Gönderen: ozmo - 20 Nisan 2008, 18:12:17
öncelikle aramıza hoşgeldiniz tavanın resmini çektikten sonra boyatabilirsiniz ilerde satarken problem yaşama riskine karşı resim iyi bir önlem ne yazıkki poloların metalik renklerinde özellikle koyu renklerinde bu tip sorunlar yaşanabiliyor.
Ayrıca 1 km gittikten sonra hararetin 90 a çıkması bence pek normal değil benimki en az 4-5 km sonra çıkıyor isterseniz bir ustaya gösterin eğer bir sorun varsa motor kapak contasını yakabilirsiniz yada daha büyük bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.
Başlık: Ynt: 97 sportline metalik yeşil polomun göz göre kabuğu soyuluyor. Rengi açılıyor?
Gönderen: OZGUR.K - 21 Nisan 2008, 12:55:44
Benim arabanın verniği de soyuluyor.Boyacılar dire boya olayına giriyor.Başka bir çözümü yok.Araban 1 km sonra aşırı ısınıyorsa, su soğutma  borularını bir gözden geçir,tıkanmış olabilir.Veya radyatörünü bi kontrol ettir,belki ezik vardırve hatta soğuyan suyu geçirmiyor olabilir.Bi ustaya  göster soğutma sistemini.
Gönderen: polo11 - 21 Nisan 2008, 13:36:54
oto boyacısı arkadaşım var.ona da bu şekilde bir oto getirdiler,boya dan başka çare yok dedi.çünkü vernik özelliğini kaybetmiş.
Gönderen: KemalSume - 01 Mayıs 2008, 22:46:33
aranıza yeni katıldım. hepinize merhaba ..97 model polomun boya verniği dökülüyor. sanayideki boyacıların hepsini dolaştım. hepsi tavanı komple boyayabileceklerini başka bir yolu olmadığını söylediler.ama boyatmayı düşünmüyorum. bu kısmi dökülmeler için yapabileceğim herhangi bir öneriniz var mı? Bunun yanında bir sorum daha olacak müsaadenizle..Aracın motoru 1 km. gitsem bile aşırı sıcak oluyor. geçen yanlışlıkla kolum değdi .kolumu yaktı neredeyse. Sizce bu kadar ısınması normal midir ?Hararet ortada genelede... (90 )  Boya için folyo yap, Kubilay dostuma da önermiştim. Aşırı ısınma sorunu için hemen bi ustaya götür derim, yaz geliyor sıkıntı çıkarır.
Gönderen: qb5tp - 02 Mayıs 2008, 17:12:31
Hoşgeldiniz.
Ayni sorun bende de var, sedefli koyu yeşil ve 2000 model üstelik. Kemalin önerisini dikkate alabilirsin, henüz araştırma fırsatı bulamadım ben. Ama yarım yamalak dökülmüş vernikten kurtulmanın yolunu buldum. Koli bandını ağda gibi kullanıp tüm tavan verniğini soydum. Polo artık hastalıklı gibi görünmüyo en azından ;)
Gönderen: nizam - 02 Mayıs 2008, 17:36:30
Hoşgeldiniz.
Ayni sorun bende de var, sedefli koyu yeşil ve 2000 model üstelik. Kemalin önerisini dikkate alabilirsin, henüz araştırma fırsatı bulamadım ben. Ama yarım yamalak dökülmüş vernikten kurtulmanın yolunu buldum. Koli bandını ağda gibi kullanıp tüm tavan verniğini soydum. Polo artık hastalıklı gibi görünmüyo en azından ;)

zihni sinir projesine aday gösteriyorum abi seni  :tamamdir koli bandını ağda gibi kullandın helal sana peki pürüzsüz bir yüzeyle karşılastın mı  ;D ;D ;D
Gönderen: qb5tp - 02 Mayıs 2008, 17:58:08
Yüzey hiç fena değil ama vernikli yüzeylere göre mat tabi. En kısa zamanda bir cila uygulaması yapılmalı. Ha bir de yeni soyulan yerlerle eski soyulan yerde hafif ton farkı görülebilir, ıslak bir bezle ya da hafif bir pastayla ton farkı giderilebilinir. >:D
Gönderen: KemalSume - 02 Mayıs 2008, 19:28:46
Kubilay dostum aşmış olayı ben bile şaşırdım:) Ama güzel fikir, bi de bi pasta cila atılırsa belki çok belli olmaz denemek lazım..
Gönderen: qb5tp - 07 Mayıs 2008, 00:18:38
Arkadaşlar bi çözüm buldum gibi. Kema'lin tavana siyah yada beyaz folyo önerisini, genelde ön kaputa yapılan, taş çarpmaları ve sinekler için yapıştırılan şeffaf kaplamayla yaparsak olay tamamaen çözülecek  >:D. Bunun fiyatını ve nerede yaptırılabileceğini bilen var mıdır şimdi?
Gönderen: Erhan - 07 Mayıs 2008, 01:46:43
siyah tavan, aynalar ve jantlar  :)
Gönderen: yakkir - 07 Mayıs 2008, 15:18:42
Yüzey hiç fena değil ama vernikli yüzeylere göre mat tabi. En kısa zamanda bir cila uygulaması yapılmalı. Ha bir de yeni soyulan yerlerle eski soyulan yerde hafif ton farkı görülebilir, ıslak bir bezle ya da hafif bir pastayla ton farkı giderilebilinir. >:D

Bu öneri güzel bunu süs içinde yapanlar var zaten.Ördek Yeşile siyah folyo olur.Adıda Siyah Başlı Yeşil Ördek olur
Gönderen: qb5tp - 07 Mayıs 2008, 20:51:22
Bu öneri güzel bunu süs içinde yapanlar var zaten.Ördek Yeşile siyah folyo olur.Adıda Siyah Başlı Yeşil Ördek olur
:D Belki 10 yaş küçük olsam tercih ederdim ama şimdi, bulabilirsem şeffaf kaplamayı tercih ederim .
Gönderen: mcsahan - 07 Mayıs 2008, 21:09:24
konuyu açıp yok olan arkadaşı bilemem ama kubilay senin tek çözümün tavanı boyatmak.
verniksiz boyan bir süre sonra iyice yok olacaktır. daha beter bi görünüm elde edeceksin.
Gönderen: esmer16 - 08 Mayıs 2008, 02:33:03
arkadaslar yazılarınız tek tek okudum ozmo kardesım senı ben tek gecıyorum bu sıtede gercek bı yardımseversın kardesım benım on kaputta taş izleri var boyatmakıstemıyorum acıkcası su kaplama olayını merak ettım sıyah ve ya kendı rengınde olanlar nereye bakmam gerekıyor kımı reklamcılar halleder dıyo guluyorum bana yardımcı olursanız bu konuda ve malıyet hakkında sevınırım
Gönderen: mcsahan - 08 Mayıs 2008, 09:41:07
kımı reklamcılar halleder dıyo guluyorum

valla bence çokda gülme, bu işi gerçekten reklamcılar yapıyor.
örnek olarak http://www.takser.com/  sadece bir tanesi.
şu an piyasada bulunan ticari taksilerin nerdeyse tamamı folyo kaplama
Gönderen: ozmo - 08 Mayıs 2008, 11:45:59
arkadaslar yazılarınız tek tek okudum ozmo kardesım senı ben tek gecıyorum bu sıtede gercek bı yardımseversın kardesım benım on kaputta taş izleri var boyatmakıstemıyorum acıkcası su kaplama olayını merak ettım sıyah ve ya kendı rengınde olanlar nereye bakmam gerekıyor kımı reklamcılar halleder dıyo guluyorum bana yardımcı olursanız bu konuda ve malıyet hakkında sevınırım
sağolasın bizde aynı sorunları yaşadığımızdan elimizden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmak istiyoruz malum devir ekonomi devri ve cebimizden çıkan her kuruşu daha sonra arayabiliyoruz.reklamcıların kaplama olayı doğru piyasadaki çoğu taksi giydirme tabir ediliyor aracı satarkende 5 dakikada söküp eski renginde geri döndürüyorlar ama bu işi uzamanın yapması en doğrusu birde kaput üstüne deriden koruyucu takıyorlarki ben pek sevmediğim için bana pek sıcak gelmiyor aslında kaputu boyattıktan sonra sanırım şeffaf kaplama ile kaplamak mantıklı olabilir öyle kaplamalar var diye biliyorum ama emin olmak için bir reklamcı arkadaşım var ona sormam lazım sorduğumda yazarım.
Gönderen: mcsahan - 08 Mayıs 2008, 13:09:19
kaput tampon veya çamurluklar için plotterla kesilmiş özel kaplamalar var.
uv dayanımı sayesinde belli bile olmuyor. bazı firmalar 10 sene garanti bile veriyor
Gönderen: KemalSume - 08 Mayıs 2008, 13:51:31
Arkadaşlar ben bi ara araştırmıştım tavan ya da kaput kaplama olayını. Bu iş reklamcıların işi kesinlikle. Biraz pahalı ama Ankara'da olan arkadaşlar için bi arkadaşımın telefonunu verebilirim. Bu arada siyah başlı yeşil ördek esprisini tuttum:) Kubilay dostum şeffaf folyo güzel olabilir ama belli olur mu acaba alttan soyulmalar bakmak lazım.
Gönderen: qb5tp - 08 Mayıs 2008, 20:02:48
Kemal komple soyduğum için tavan benek benek değil artık. Şu an bile çok dikkat çekmiyo, şeffaf kaplamayla yansımayı yerine getirirsek sorun kalmaz gibime geliyor.
Gönderen: KemalSume - 09 Mayıs 2008, 08:50:44
Denersen birkaç foto görmek isterim dostum.
Gönderen: esmer16 - 10 Mayıs 2008, 11:23:15
bakalım arkadaslar bızde arastıracağız umarım en ıyı secımı yaparız kalıte hususunda:)bu araba sektörude öle bı sektörki number one   tryede bır numara uzerınden ekmek yemeyen kalmamış:):) neden gulduğumu umarım anlamışınızdır
Gönderen: KemalSume - 10 Mayıs 2008, 22:22:45
Ben herhangi bişi anlamadım!!
Gönderen: suncase80 - 11 Mayıs 2008, 21:46:01
arkadaşlar , hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim. anladığım kadarıyla boyadan başka kalıcı çözüm yok gibi ..
Gönderen: suncase80 - 11 Mayıs 2008, 21:49:32
çünkü ben doğuda görevdeyim :)burada zor bulurum sanırım reklamcıları:)
Gönderen: KemalSume - 12 Mayıs 2008, 08:32:23
Sen gönder arabayı ben yaptırırım:)