vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: manimelankolipisikoz - 16 Nisan 2008, 17:52:36

Başlık: Hangi Mid bass'ı önerirsiniz ¿
Gönderen: manimelankolipisikoz - 16 Nisan 2008, 17:52:36
Arkadaşlar aracıma mid bass takmayı düşünüyorum hangi marka ve özellikte ürün alıyım önerilerinizi bekliyorum ¿

(http://img64.imageshack.us/img64/5886/y1pu5iednwnwoz5wxjywltqsm6.jpg) (http://imageshack.us)

tabiki kapılara olucak.mevcut olan seti gösterme amaclı ekledim resmi .

2 adet pioneer ts-2150
1 adet pioneer 1000w woofer
1 adet sony XM-SD12X amplifikator 4 kanallı
Başlık: Ynt: Hangi Mid bass'ı önerirsiniz ¿
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 15:51:54
tşk ederim arkadaşlar çok kibarsınız :)
Gönderen: nizam - 21 Nisan 2008, 17:00:14
abi sen volkssporta bi ugra ben pek anlama müzik işinden sadece dinlerim kusura bakma  :) ;)
Gönderen: volksport - 21 Nisan 2008, 17:04:33
  Orta halli bir sistem için fiyat  makulluğu olsun kalitesi olsun  bana göre JBL serisi şu an için iyi, ama marka ve zevkler tartışılır olduğu için pek tavsiyeden yana değilim...  :tamamdir

Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 17:53:45
tşk ederim arkadaşlar.geçen baktım jbl in mid bas takımına ürün güzel fiyatıda iyi yinede bi danışıyım dedim ailemize :) 110 ytl
Gönderen: volksport - 21 Nisan 2008, 17:58:16
tşk ederim arkadaşlar.geçen baktım jbl in mid bas takımına ürün güzel fiyatıda iyi yinede bi danışıyım dedim ailemize :) 110 ytl

Dogru karar vermişsin aldıgın fiyatta fena değil uygun eger 16.5 cm lik içinse, bende İstanbula gelince bi çift oval JBL ile bir çift compenant alıcam 16.5 cm lik...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 18:51:00
piyasadaki tweeterlara baktım kaliteli bişey olsun dedim ama 100 ytl den aşşağısına bulamadım.onu alacağıma mid bass almak daha mantıklı geldi diye düşünüyorum. tşkler  :saygılar
Gönderen: AhMeTH61 - 21 Nisan 2008, 18:54:56
PIONNER bence Kral Bizim Arka  Kapılarda Pıonner var süper ses çıkartıyor.Tavsiye ederim.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 19:55:27
pioneer herzaman kral ama fiyat bayağı farkediyo.pioneerin 1 çift tweeterı 100 ytl den aşşağı değil ama jblin mid bass takımı 110 ytl.ilk woofer alacağım zamanda bana jbl dediler almadım çünkü pioneeri biliyorum gittim pioneer aldım.pioneeri deişicem jble galiba :)
Gönderen: ramcho® - 21 Nisan 2008, 20:01:28
mbquart ı tek geçerim ama focal de iyidr..
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 23:34:52
mbquart ı tek geçerim ama focal de iyidr..

eyw ramcho iyi oldu bu bilgi.
Gönderen: fay78 - 21 Nisan 2008, 23:44:01
Fazla para vermeye gerek yok derim.HERTZ yeterlidir.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 23:45:14
Fazla para vermeye gerek yok derim.HERTZ yeterlidir.

fiyat nedir hoca bilgin varmı ?
Gönderen: volksport - 22 Nisan 2008, 01:36:07
İdealime Rockford Fosgate ve Infinity, Cüzdanıma JBL  :tamamdir

RF ve İnfinity  gerçekten harika çalıyor...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 09:38:25
İdealime Rockford Fosgate ve Infinity, Cüzdanıma JBL  :tamamdir

RF ve İnfinity  gerçekten harika çalıyor...

jbl kafama yattı gibi
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 09:41:49
(http://img337.imageshack.us/img337/7640/jblrn5.png) (http://imageshack.us)
Gönderen: fay78 - 22 Nisan 2008, 12:19:27
200 Falandı sanırım .Hatta dahada aşağı...
fiyat nedir hoca bilgin varmı ?
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 13:01:54
200 Falandı sanırım .Hatta dahada aşağı...

eyw tşk ederim.
Gönderen: ramcho® - 22 Nisan 2008, 13:42:15
JBL kendi arabamda var yüksek seste sesi bozuyoe..kaliteli ses almak istiyosan biraz daha bekle mbquartz ve ya focal al derim...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 13:46:05
JBL kendi arabamda var yüksek seste sesi bozuyoe..kaliteli ses almak istiyosan biraz daha bekle mbquartz ve ya focal al derim...

hmm.orjinal hoperlorlerden iyi olduğu kesin tabide yinede senin dediğini yapıcam.saol ustad.
Gönderen: ramcho® - 22 Nisan 2008, 14:41:34
üstündeki blaunpunk lar daha iyi derim sana ;)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 15:55:58

ehehe  eskileri ver bana ozaman :)
Gönderen: volksport - 22 Nisan 2008, 16:09:12

ramcho senin jblleri bana hediye et o zaman  ;) eskilerle devam edersin hem daha iyi hemde ben boşa para harcamam, nostalji ne guzel... Kaliteli oldugu dogru ben daha geçiçi olarak kullandığım  polonun orjinal kolonlarına zarar veremedim Pioneer deh serisi 4x60watt mosfet ile... ama RMS degerleri farklı, işçilik olarak Blaupunktun yanına yaklaşamaz belki doğrudur...
Gönderen: ramcho® - 22 Nisan 2008, 16:31:57
bende blaunpunk yok yalnız bende 1 çift jbl 1 çift sierra mid var....jbl e göre blaunpunk daha iyi olduğunu bir çok yerden duydum...bunun için söledim caddy nin orjinalleri blaunpunk deil mi yoksa?
Gönderen: volksport - 22 Nisan 2008, 17:22:23
bende blaunpunk yok yalnız bende 1 çift jbl 1 çift sierra mid var....jbl e göre blaunpunk daha iyi olduğunu bir çok yerden duydum...bunun için söledim caddy nin orjinalleri blaunpunk deil mi yoksa?

Zaten Blaupunkt ile JBL in fiyatlarına bakarsan durum açık ortada, ama sadece fiyatla ölçmek çok saçma olur Türkiye piyasasında Blaupunkt çok pahalı bir marka... O fiyatlara Blaupunkt almak bence gereksiz olur, bu piyasada  Amerikan markaları isim yapmış durumda...
Gönderen: volksport - 22 Nisan 2008, 17:31:09
Ama şöyle bir durum var caddy deki Blaupunktların rms degeri 20-25watt tır, JBL in rms verdiği değer 70 watt tır, aynı klasmanda olan ürünler değil zaten, aynı klasmanda olanları ilede 2-3 takım JBL mid parası veririsin Blaupunkt için.

Ama caddy nin orjinal kolonu ile bir jbl mid i karşılaştırmak çok alakasız olur...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 27 Mayıs 2008, 23:55:03
İnfinity'nin 6510 yazan bi modeli var tam hatırlamıyorum modelini  ama adam 180 ytl dedim pahalı geldi bana sizce ¿ daha üst serileri felan varmış bu fiyatlara satılıyo diye duydum o yüzden.
Gönderen: volksport - 28 Mayıs 2008, 00:18:09
  İnfinity gerçekten kaliteli urunleri olan bir marka, bu nedenle fiyatlarının o civarda olması normal, internetten bir fiyat araştırması yap istersen dostum... Değerlerini bilmiyorum ama makul gibi geldi fiyatı olacağı 200-240 arasıdır, daha uygunada bulunabilir...
Gönderen: Ouzoo - 29 Mayıs 2008, 12:52:45
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor..Güzel beslersen sesi bozmaz sonuçta sistem bütünlüğünü iyi ayarlaman lazım kafana göre taktığın bi sistem asıl sesi bozar..
yani pioneer blaupunkt ve jbl bu 3 tip kolon demek, hepsinin ses kalitesi, ohm ları farklı.O yüzden tek bir seriye yönelmeni öneririm..
Hepsinden önemlisi ana üniten ve bunları besleyeceğin anfi ne marka? xmsd12x 2 kanallı bir anfi bildiğim kadarıyla o sadece arkadakilere yeter
Gönderen: manimelankolipisikoz - 29 Mayıs 2008, 17:27:39
  İnfinity gerçekten kaliteli urunleri olan bir marka, bu nedenle fiyatlarının o civarda olması normal, internetten bir fiyat araştırması yap istersen dostum... Değerlerini bilmiyorum ama makul gibi geldi fiyatı olacağı 200-240 arasıdır, daha uygunada bulunabilir...

internette araştırma yaptım bu modelden daha üsttü sanırım aynı fiyata geliyordu o yüzden aklıoma takıldı
Gönderen: manimelankolipisikoz - 29 Mayıs 2008, 17:28:51
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor..Güzel beslersen sesi bozmaz sonuçta sistem bütünlüğünü iyi ayarlaman lazım kafana göre taktığın bi sistem asıl sesi bozar..
yani pioneer blaupunkt ve jbl bu 3 tip kolon demek, hepsinin ses kalitesi, ohm ları farklı.O yüzden tek bir seriye yönelmeni öneririm..
Hepsinden önemlisi ana üniten ve bunları besleyeceğin anfi ne marka? xmsd12x 2 kanallı bir anfi bildiğim kadarıyla o sadece arkadakilere yeter

yalnız benim arkadaki pioneerler ts-2150 150 w yüksek değil yani ama iyi ses veriyor o  yüzden ampfiye bağlanırsa kasmaz diye düşünüyorum ¿
Gönderen: Ouzoo - 30 Mayıs 2008, 01:59:11
e bass ın anfisi ayrımı? yani sen şu an aracında bulunan sistemi tam olarak yazarsan buraya daha kesin bir çözüm arayalım..bende xmsd14 x var 4 kanal, 1 tk jbl component 1 tane jbl sub. bağlı..2. componenti taktım ses fena değil fakat yüksekte bozmaya başladı.Bu yüzden o anfi kaldırmaz diye düşünüyorum eğer sende bass ı ve arkadaki pioneer ları xmsd12x  anfiden besliyorsan..
Gönderen: volksport - 30 Mayıs 2008, 03:44:02
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor...

Ahh bide şu kapı yalıtımlarımız daha guzel olsa işler dahada değişecek ama, kapı içlerini bi şekilde daha iyi performans sağlıycak hale nasıl getiririz kendi çapımızda bilgisi olan var mı?
Gönderen: Ouzoo - 30 Mayıs 2008, 10:18:47
Ahh bide şu kapı yalıtımlarımız daha guzel olsa işler dahada değişecek ama, kapı içlerini bi şekilde daha iyi performans sağlıycak hale nasıl getiririz kendi çapımızda bilgisi olan var mı?

pamukvari bi madde varya eralp beyaz biraz daha sert bişey tabi pamuktan, ondan kullanabilirsin aslında
Gönderen: volksport - 31 Mayıs 2008, 02:09:43
Cam yünü, elyaf, silikon vs..  gibi denemek lazım, kapıların dışarı ve içeri dırr dırr ses vermesine sinir oluyorum...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 09:52:56
e bass ın anfisi ayrımı? yani sen şu an aracında bulunan sistemi tam olarak yazarsan buraya daha kesin bir çözüm arayalım..bende xmsd14 x var 4 kanal, 1 tk jbl component 1 tane jbl sub. bağlı..2. componenti taktım ses fena değil fakat yüksekte bozmaya başladı.Bu yüzden o anfi kaldırmaz diye düşünüyorum eğer sende bass ı ve arkadaki pioneer ları xmsd12x  anfiden besliyorsan..

2 adet pioneer ts-2150
1 adet pioneer 1000w woofer

hoperlorlerin watt'ı düşük olduğu için kaldırır diye düşünüyorum   yanlışmıyım yoksa ¿ ???
Gönderen: volksport - 31 Mayıs 2008, 10:23:15

4x55watt rms power olması gerekiyor anfin.. 4x100 watt max power değerinde, Bence kolonların için yeterli güçte... Fakat bass için koprulu 30 cm lik bir bass ise 110-watt rms değeri yetersiz, bass ı tam olarak besleyemez, tam olarak beslersende orta seslerin yeterli oranda  gelmiyecektir, Bass sessinden orta sesleri duyamaz hale gelebilirsin... Herhangi bir problem yok  böyle bir sistem için çok aşırı bir sıradışılık yok görunurde...  :tamamdir

Resim 2 kanallı
(http://img.nokaut.pl/p/fb/26/fb26e972f802792ff1fdf4804b999cb9500x500.jpg)

(http://www.pioneer.com.sg/storefront/ImagesOnline/TS-2150.jpg)

Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 10:52:44
ilk seti bağlattığımda 1 ay beyin bulantısı geçirdim :) ama şimdi bu yetersiz geliyo yani doyumsuzluk başladı :) bilgiler için tşkler..
Gönderen: volksport - 31 Mayıs 2008, 10:56:50
ilk seti bağlattığımda 1 ay beyin bulantısı geçirdim :) ama şimdi bu yetersiz geliyo yani doyumsuzluk başladı :) bilgiler için tşkler..

Bu iş çok felaket bişiy, bağımlılık yapıyor, her sene bişey alıyorum, bu yaz bayağa bi aşıcam kendimi bende :)

Bu işin en kötü yanı, elinden gelmiyosa... Elektrikçilerin veya sistemcilerin insafına kalıyosun...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 12:19:45
aynen öyle vallahi.bide alacaklarını ya bikereden alıcaksın yada hiç almıcan.benim gibi sonradan yükseltmek istediğimde tıkanıp kalıyorum.midbass atıcam ampfi kurtarmıyo bu sefer ampfi masrafı çıkıyo 2 ampfi olunca kanalları boş kalmasın diyip bi woofer alıcan ozaman bass fazla olucak :) çorbaa oluyo anlıcağın..babama söz verdim iyi bi set yapıcam :D
Gönderen: volksport - 31 Mayıs 2008, 12:23:03
aynen öyle vallahi.bide alacaklarını ya bikereden alıcaksın yada hiç almıcan.benim gibi sonradan yükseltmek istediğimde tıkanıp kalıyorum.midbass atıcam ampfi kurtarmıyo bu sefer ampfi masrafı çıkıyo 2 ampfi olunca kanalları boş kalmasın diyip bi woofer alıcan ozaman bass fazla olucak :) çorbaa oluyo anlıcağın..babama söz verdim iyi bi set yapıcam :D

Aynen anlattığın gibi kardeşim... Toparladım neyse Çorba olayını geçiyoruz bu yaz :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 13:56:58
Aynen anlattığın gibi kardeşim... Toparladım neyse Çorba olayını geçiyoruz bu yaz :)

;D ;D bende ertelesem iyi olcak.bu aralar tamponlara yoğunlaştım hadi bakalım.16 haziran doğum günümdür arkadaşlar süpriz yapmak isteyenler tampon alabilir  :)
Gönderen: nizam - 31 Mayıs 2008, 14:15:43
;D ;D bende ertelesem iyi olcak.bu aralar tamponlara yoğunlaştım hadi bakalım.16 haziran doğum günümdür arkadaşlar süpriz yapmak isteyenler tampon alabilir  :)

:D >:D :melek: :saygılar :p
Gönderen: cemline - 31 Mayıs 2008, 16:21:52
mis bass 2 adet tweeter ıkı adet hoporlor ve suzucu ıle beraber takım demı manımeno oleyse buna amfı takmak gerekıyormu amfısızde calısırmı bu alet arkadaslar
Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 17:03:38
(http://img337.imageshack.us/img337/7640/jblrn5.png) (http://imageshack.us)

onu tam bilmiyorum işte.ampfisiz çalışır gibi geliyo yoksa ekstradan neden besleyicisi varki bunların ¿
Gönderen: volksport - 31 Mayıs 2008, 18:08:32
Anfisiz Çalışır tabiki... Alt üstü kolon kendisi, süzücü dediğiniz alet 2 kanal crossover bass ve tiz frekansları ayırır, Anfisiz kullanırsanız hakkını veremeden dinlersiniz, daha iyi bir performans için değerleri daha düşük kapı kolonu tipi kolonlara yönelmeniz gerekir anfisiz iseniz...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 31 Mayıs 2008, 19:28:00
Anfisiz Çalışır tabiki... Alt üstü kolon kendisi, süzücü dediğiniz alet 2 kanal crossover bass ve tiz frekansları ayırır, Anfisiz kullanırsanız hakkını veremeden dinlersiniz, daha iyi bir performans için değerleri daha düşük kapı kolonu tipi kolonlara yönelmeniz gerekir anfisiz iseniz...

anladınmı cemline :)
Gönderen: cemline - 03 Haziran 2008, 10:09:42
anladım calımerocum :D  ....  eralp cım ben araca woofer amfı hıcbırsey kullanmadan ıcerıde rahatlık ıle yetecek kadar fevkelade bass sesını alabılecek bır kolon yerlestırdım kolonda ne 350 ser vatt lık ıkı adet oval pioneer ı kendı el yapımım olan olculerı bagaj hacmıne gore sansa bınaen tahmınler ıle oturtulmus ıcı 8 mm sunger ıle kaplı kenarları sılıkon ıle hava almayacak derecede cok ıyı yalıtımlı sıfır tınlama sesli bır kolon o bagajın ıcınde ole mı oter sanayıdekı ustalar ıle ıddaya gırıyorum woofer var yok ıddasına hep kaybettırdım ...arkada bass cok yogun o yuzden yan kapılara mıdbass atıyım dıorum teypde orjınalı bıde arkada ek cıkıslardan cıktım otomatık fader da geldı oturdu kaldı ama teybe cok yuklenecem gıbıme gelıor bıde yan kapılara nasıl gomecez kapı slotlarında bos bır yer var mı acaba...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 10:34:27
anladım calımerocum :D  ....  eralp cım ben araca woofer amfı hıcbırsey kullanmadan ıcerıde rahatlık ıle yetecek kadar fevkelade bass sesını alabılecek bır kolon yerlestırdım kolonda ne 350 ser vatt lık ıkı adet oval pioneer ı kendı el yapımım olan olculerı bagaj hacmıne gore sansa bınaen tahmınler ıle oturtulmus ıcı 8 mm sunger ıle kaplı kenarları sılıkon ıle hava almayacak derecede cok ıyı yalıtımlı sıfır tınlama sesli bır kolon o bagajın ıcınde ole mı oter sanayıdekı ustalar ıle ıddaya gırıyorum woofer var yok ıddasına hep kaybettırdım ...arkada bass cok yogun o yuzden yan kapılara mıdbass atıyım dıorum teypde orjınalı bıde arkada ek cıkıslardan cıktım otomatık fader da geldı oturdu kaldı ama teybe cok yuklenecem gıbıme gelıor bıde yan kapılara nasıl gomecez kapı slotlarında bos bır yer var mı acaba...

(http://img232.imageshack.us/img232/4933/dsc00694pz5.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img232.imageshack.us/img232/4933/dsc00694pz5.7c72898ee2.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=232&i=dsc00694pz5.jpg)

(http://img444.imageshack.us/img444/6176/dsc00288su0.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img444.imageshack.us/img444/6176/dsc00288su0.53be8b9c28.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=444&i=dsc00288su0.jpg)

dili olsada konuşsa şu araba :D
Gönderen: Ouzoo - 03 Haziran 2008, 10:40:45

Senden 1 günsonrada benim doğum günü :) ben sana alayım bi anfi sende bana al  :saskin:
Gönderen: Ouzoo - 03 Haziran 2008, 10:43:31
mis bass 2 adet tweeter ıkı adet hoporlor ve suzucu ıle beraber takım demı manımeno oleyse buna amfı takmak gerekıyormu amfısızde calısırmı bu alet arkadaslar
amfisiz çalışır ama özellikle bu component takımlar amfi ile çok daha iyi performans veriyor.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 10:57:24
sistem güzel

(http://img444.imageshack.us/img444/7654/volkswagen14751bid2.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img444.imageshack.us/img444/7654/volkswagen14751bid2.1141fb9050.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=444&i=volkswagen14751bid2.jpg)
Gönderen: volksport - 03 Haziran 2008, 12:07:00

Usta sen halletmişsin işi zaten :D Bende oyle başlamıştım bu işe, polonun pandizota 4 tane 20 cm markasız kolonla, pazar malı tweeter atmıstım 2 tane, polonun bagaj hacmi ve yalıtımı guzel oldugundan acayip guzel ses veriyodu, anfi falan yok direkt teypten besliyordum, hatta birgun anfisi olan arkadaşlar kafayı yiyolardı  :D :D :D

Yuksek RMS li mid-bass tarzı kolonlardansa daha cok kapı kolonu tarzı kolonlara yönelmeni tavsiye ederim o zaman... Orta ses agırlıklı olması gerekir...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 12:22:36
Senden 1 günsonrada benim doğum günü :) ben sana alayım bi anfi sende bana al  :saskin:

:D ampfiler nekadarki hoca.zarara uğrarsın ya :) benimkilerin maliyeti 600 tutuyo sana alıcağım ampfi 400 olsun :D yinede çok ısrar edersen b işey diyemem :P ağanın eli tutulmaz
Gönderen: volksport - 03 Haziran 2008, 12:30:37
:D ampfiler nekadarki hoca.zarara uğrarsın ya :) benimkilerin maliyeti 600 tutuyo sana alıcağım ampfi 400 olsun :D yinede çok ısrar edersen b işey diyemem :P ağanın eli tutulmaz

Hazır kolları sıvamışken gelmeme az kaldı benim kolonlarıda sizin kartlardan çeksek... Bİ JBL Bayii patlatıcam  :saygılar

Doğum Günüm geçti ama  ::)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 13:17:37
Hazır kolları sıvamışken gelmeme az kaldı benim kolonlarıda sizin kartlardan çeksek... Bİ JBL Bayii patlatıcam  :saygılar

Doğum Günüm geçti ama  ::)

varmı yolsuz kalan. Gel vatandaş geeLL :D
Gönderen: cemline - 03 Haziran 2008, 18:51:30
bılader calımero oldurursun sen adamı hemen de eklemıs nazarrrlarda degecekkk tuhh maşallahh sen koydun herkez jantları sordu bana naaabbbeerrr :P :D on kapı hoporlorde sorun deılde arkaya koycam kafaya koydum ama nasıl su slotlardan ısı cozmek lazım....varmıkıne yaptıran bugune kadar
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Haziran 2008, 19:04:46
bılader calımero oldurursun sen adamı hemen de eklemıs nazarrrlarda degecekkk tuhh maşallahh sen koydun herkez jantları sordu bana naaabbbeerrr :P :D on kapı hoporlorde sorun deılde arkaya koycam kafaya koydum ama nasıl su slotlardan ısı cozmek lazım....varmıkıne yaptıran bugune kadar

resim eklemeyi bilmiyosun diye değil dimi nazar değmesin diye göstermiyodun :) ehe
Gönderen: oguz oktay - 03 Haziran 2008, 23:46:42
jbl mid leri kapıya fln gömdürmeyin benden size tavsiye
Gönderen: cemline - 04 Haziran 2008, 11:18:13
resim eklemeyi bilmiyosun diye değil dimi nazar değmesin diye göstermiyodun :) ehe
  senin ogrettıgın o kadar olur :) :P ous_polo neden gommeyelım sıkıntısı nedir...
Gönderen: volksport - 04 Haziran 2008, 12:44:38
jbl mid leri kapıya fln gömdürmeyin benden size tavsiye

Araç kapılarına gömmektense, Litreli kullanmak daha mantıklı tabii ki ama benim böyle bir şansım yok orjinallerini söküp yerine kullanıcam, çevresini hafiften elyafla desteklemeyi düşünüyorum...
Gönderen: oguz oktay - 04 Haziran 2008, 22:15:17
bi bas 2 85 misali tesisat zannedipde biyasaya cıkma bence benden sana bi tavsiye daa sen o midleri gömdür nedemek istedigimi sonra anlarsın
Gönderen: volksport - 05 Haziran 2008, 06:07:41
bi bas 2 85 misali tesisat zannedipde biyasaya cıkma bence benden sana bi tavsiye daa sen o midleri gömdür nedemek istedigimi sonra anlarsın

Oğuz guzel bi açıklaman var mı ? Onu bunu bırak şimdi, neden gömdürmüyoruz...? Benim yukarda yazdığımdan daha mantıklı bir açıklaman varsa bekliyorum... 20 gun sonra bu işin içine giricem, yanlış hatalı bişiy yapmayalım, bu kadar senedir bu işlerle amatörde olsa ilgileniyorum,takip ediyorum tabii ki bizimde bilmediğimiz bircok sey vardır, Öğrenmek istiyorum ciddi ciddi?
Gönderen: volksport - 05 Haziran 2008, 06:10:59
bi bas 2 85 misali tesisat zannedipde

Bir Bass 2 x 85 gayet guzel bir tesisattır bence Oğuzcum, Orjinal sisteme eklediğin herhangi birşey, eklediğin parça nedeni ile tesisat adını almaya başlar, bu işlerin sonu yok, 2x85 le başlar, buyuk bir hevesle devam eder, bugun aracına taktığı bir far kaşı bile modifiye adını alır... Saygılarımla...
Gönderen: oguz oktay - 06 Haziran 2008, 21:08:14
ben arkadas a bazı seyleri
acıklamaya calıstım kapılara gömünce o ufak tweterda kapının içinde kaldıgı için tiz boguluo ben bas a bişi demiorum ama tiz olarak bahsediorum ses cıkmıo yani ben yaptırdım sonra pişman oldum söktürdüm o kardesimizinde pişman olmamaı için böle bi acıklama yaptım nese uzatmayta gerek yok eger yanlıs bşişi yaptıysam bi kusur işlediysem herkezden özür diliyorum
Gönderen: PoloGTI - 06 Haziran 2008, 21:43:34
Audiostation :tamamdir
Gönderen: volksport - 07 Haziran 2008, 08:57:20
ben arkadas a bazı seyleri
acıklamaya calıstım kapılara gömünce o ufak tweterda kapının içinde kaldıgı için tiz boguluo ben bas a bişi demiorum ama tiz olarak bahsediorum ses cıkmıo yani ben yaptırdım sonra pişman oldum söktürdüm o kardesimizinde pişman olmamaı için böle bi acıklama yaptım nese uzatmayta gerek yok eger yanlıs bşişi yaptıysam bi kusur işlediysem herkezden özür diliyorum

Oğuzum, Tizleri aldırırız kapı ustune o kolay kardeşim... ;)
Gönderen: oguz oktay - 07 Haziran 2008, 22:51:45
bence pandizot ta on numara olur gibime gelio
Gönderen: cemline - 09 Haziran 2008, 00:46:54
bu arada ısın komık tarafı bu caddy de arkaya gomduk eee kablo nerden gececek kapı slotundan faydalanabılırmız oda olmaz ssa olmaz artık ben vazgectım bu yoldan ....
Gönderen: volksport - 09 Haziran 2008, 09:21:40
bu arada ısın komık tarafı bu caddy de arkaya gomduk eee kablo nerden gececek kapı slotundan faydalanabılırmız oda olmaz ssa olmaz artık ben vazgectım bu yoldan ....

Sürgülü kapıda oyle bir sıkıntı var ama görmek lazım onada bir çözüm bulunur, sonuçta merkezi kilit kablosu geçiyor....
Gönderen: manimelankolipisikoz - 09 Haziran 2008, 10:28:40
Sürgülü kapıda oyle bir sıkıntı var ama görmek lazım onada bir çözüm bulunur, sonuçta merkezi kilit kablosu geçiyor....

:tamamdir
Gönderen: cemline - 09 Haziran 2008, 17:29:19
merkezı kılıt kablosu gecmıyor kardesler slotlar var kapılarda onlar oturunca calısıyor merkezı kılıt acıkken deıl dıkkat edersenız daha rahat gorursunuz bende dusunuyorum kı o slotlarda bunların yapılabılecegı dusuncesı ıle belkı adamlar bos yer bırakmısmıdır dıe ....
Gönderen: volksport - 09 Haziran 2008, 23:14:26
merkezı kılıt kablosu gecmıyor kardesler slotlar var kapılarda onlar oturunca calısıyor merkezı kılıt acıkken deıl dıkkat edersenız daha rahat gorursunuz bende dusunuyorum kı o slotlarda bunların yapılabılecegı dusuncesı ıle belkı adamlar bos yer bırakmısmıdır dıe ....

Dogrudur Cem... Caddy sahibi olmadıgım için sadece tahmin yuruttum... Bilgilendirme için teşekkurler, o zaman 2 tane kutu kestirip koltukların arkasına takıcaksın orta sesleri  :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 10 Haziran 2008, 10:31:36
deiştir arka  tablayı göm oraya ikitane aslan gibi çalışsın ne uzatıyosun kardeşim :)
Gönderen: cemline - 10 Haziran 2008, 12:53:48
peqi vazgeçtımmm tesekkurler :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 18 Haziran 2008, 14:59:32
peqi vazgeçtımmm tesekkurler :)

aslında ben ilk olarak arka koltuk altlarına düşünmüştüm hoperlorleri ama biraz dar duruyor yoksa yer olarak çok güzel olurdu.
Gönderen: oguz oktay - 18 Haziran 2008, 21:08:29
kardesim
bence kabin yaptır on numara olur
Gönderen: volksport - 19 Haziran 2008, 11:04:48
Önümüzdeki Hafta Mid Bass Günleri bizim polocuk için... JBL destekli bir işler çeviricez... 

JBL GTO 6507c 16.5 cm compenant
JBL GT5 963 oval set
Gönderen: oguz oktay - 19 Haziran 2008, 21:40:22
yakısır kardesime :tamamdir
Gönderen: aliis - 19 Haziran 2008, 22:20:23
yarın sabah 16cm infinity companentlerim ve boschman anfim takılıcak, nasıl olduğuna dair yazarım yarına :)
Gönderen: mc_serkan_126 - 21 Haziran 2008, 00:12:37
ben hala ön konsoldaki orjinal 10 cm likleri kullanıyorum geçen gün birisinin teli koptu gittim 5 er ytl den 2 tane 60 W lık koloncuk aldım :D
Gönderen: volksport - 21 Haziran 2008, 05:18:40
yakısır kardesime :tamamdir

eyvallah Oguzcum... ;)
Gönderen: volksport - 27 Haziran 2008, 21:24:42
Önümüzdeki Hafta Mid Bass Günleri bizim polocuk için... JBL destekli bir işler çeviricez... 

JBL GTO 6507c 16.5 cm compenant
JBL GT5 963 oval set

Hangi mid tiz diyo başlıkta, tabii ki JBL...

GT5 963 oval yerine GTO937 serisi aldım oyle kısmetmiş... en kısa zamanda montaj... >:D

(http://caraudiosecurity.com/shop/images/var/thumbs/JBL-GTO-937E_tw200_th200.jpg)

(http://images.hepsiburada.com/assets/OA/200/otmurgto6507c-2.jpg)
Gönderen: OffLineR - 27 Haziran 2008, 21:50:19
Ya Eralp sen çok güzel biliyorsun bunları da.
Biraz da özelliklerinden ve neden bunları tercih ettiğinden bahsetsen süper olur :D
Gönderen: volksport - 28 Haziran 2008, 00:15:37
Ya Eralp sen çok güzel biliyorsun bunları da.
Biraz da özelliklerinden ve neden bunları tercih ettiğinden bahsetsen süper olur :D

Fiyatları makul ve fiyatlarına göre kaliteli, satan adamda jbl alma herkes alıyo ayağa düştü bunlar başka bişiy verelim yorumunu yaptı, sanane kardeşim ben elimde model numarası ile gidiyorum, adam hala farklı bişiy verellim diyor  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

Piyasada birçok ürün var, benim JBL takıntım olduğu için JBL tercihinde bulundum... Komple takım aynı marka oldu zaten araçta...
Gönderen: OffLineR - 28 Haziran 2008, 00:18:39
En güzeli olmuş.
Hem gerçekten adama ne. Herkes alıyorsa bir bildiği vardır deseydin.
Diğer mallar elinde kalmış sanırım :D
Gönderen: volksport - 28 Haziran 2008, 00:22:41
En güzeli olmuş.
Hem gerçekten adama ne. Herkes alıyorsa bir bildiği vardır deseydin.
Diğer mallar elinde kalmış sanırım :D

Psikopat bi abiydi ya dukkana girdim Jbl dedim, nerden geliyosun dedi :S Esnafın basına gunes geçmiş sanırım, Jbl i anadoludan gelip alıyolar diyo, Avrupa yakasındanım dedim, gel sana baska ürün verelim diyor, adam pioneer satıcak kafaya koymuş... Doğubank esnafıda bir garipleşmiş...
Gönderen: cemline - 30 Haziran 2008, 00:39:00
kardesim
bence kabin yaptır on numara olur
caddy aracta ee kabın yaptık dıyelım bunlara woofer ın yanına koydukdan sonra neye yaraaaarrr manımenonun dedıgı gıbı koltuk altına atsan hıcbır anlamı olmaz solece kaldım o konuda ıcıme gomdum artık :D
Gönderen: volksport - 17 Temmuz 2008, 16:56:22
Polo 6n kapısı "JBL GTO 6507c 16.5 cm compenant"

(http://img367.imageshack.us/img367/4306/1005988sa6.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img367.imageshack.us/img367/4306/1005988sa6.0fe6ac5b11.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=367&i=1005988sa6.jpg)
Gönderen: Ouzoo - 17 Temmuz 2008, 18:28:31
Eralp tavsiyem sana o kolon kapağına iğneyle delikler aç, acayip değiştiriyor sesi haberin olsun :)
Gönderen: Erhan - 17 Temmuz 2008, 19:09:18
sadece ön kapılara uygun fiyatlı bişeyler taksak nası olur?
tavsiye olarak?
Gönderen: Ouzoo - 17 Temmuz 2008, 19:16:17
Uygun fiyatlı ve kaliteli ürün jbl 6507c dir Erhan..
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251695&productid=otmurgto6507c

bende burdan almıştım..
Gönderen: Erhan - 17 Temmuz 2008, 19:22:20
tamam Oğuz saol,
alıcağım zaman yine konuşuruz.
Gönderen: Ouzoo - 17 Temmuz 2008, 20:02:30
Öncelik sıralamasında daha sonraya bırak ama bunu  ;)
Gönderen: volksport - 17 Temmuz 2008, 23:57:25
Uygun fiyatlı ve kaliteli ürün jbl 6507c dir Erhan..
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251695&productid=otmurgto6507c

bende burdan almıştım..

+1

Çıkardıgın kapı kolonu ile aynı iskelet yapısına sahip, orjinali gibi çat diye oturuyor kapıya... Fiyat - Performans konusunda gayet guzel...
Gönderen: fatih_06 - 03 Ağustos 2008, 00:48:22
bunlardan bende kullanmıştım çok sağlam ve kaliteli  :tamamdir
Gönderen: GOLF/// - 27 Ağustos 2008, 04:21:53
kalite dinleyeceksek hertz hsk serisi çok iyi fiyatı da çok yüksek değil 200$ civarında isteyen gelip dinleyebilir..