vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: mördak - 15 Nisan 2008, 21:52:19

Başlık: Niye Dizel?
Gönderen: mördak - 15 Nisan 2008, 21:52:19
Hafta sonu benzıncıde fıyatlar dıkkatımı cektı sızınde cekmıstır dızelle benzın arasında 20 kurus cıvarı bı fark kaldı ınsanlar az yakıyo dıye dızele yönelınce fıyatlar cıktı tabı :)yıne aynı gun bı amcayla muhabbet ettık mk2 sı var orjınal bı arac 12 lıra ıstıyor ama aynı arac benzınlı olsa 8 bıne falan  rahat bulursun dedım amca cok dıgılmı? ee bu dıze dedı amca :)l anlamıyorum yakıt fıyatları hemen hemen aynı dızel motor %20 falan daha az yakıyo benzınden tamam pekı dızel kullananlar o benzın parasını aracı satın alırken zaten fazlasıyla vermıyolarmı? :)dızelin arızası, aylık bakımı benzının kat kat daha uzerınde bı fıyat bunun ustune bıde dızelın sesını derdını cekısını cekmek işmi ee nıye illede dızel saygılar :) :)
Başlık: Ynt: Niye Dizel?
Gönderen: OZGUR.K - 15 Nisan 2008, 22:46:12
Dizel güzel çünkü benzinli gibi sık sık sorun çıkarmıyor.Bilmiyorum ama sanki benzinlinin bakımı çok ucuzmuş gibi, dizel arabaların bakımı  da çok pahalıymış gösteriliyor.Biraz fazla olabilir ama düşünüldüğü kadar  uçurum bi fark yok arada.Dizelin sesine gelince, VW dizelcileri o sesi severler. ;)
Tabi biz VW dizelden bahsediyoruz,başka dizelin sesinden bize ne :)
Gönderen: nizam - 15 Nisan 2008, 22:56:58
Dizel güzel çünkü benzinli gibi sık sık sorun çıkarmıyor.Bilmiyorum ama sanki benzinlinin bakımı çok ucuzmuş gibi, dizel arabaların bakımı  da çok pahalıymış gösteriliyor.Biraz fazla olabilir ama düşünüldüğü kadar  uçurum bi fark yok arada.Dizelin sesine gelince, VW dizelcileri o sesi severler. ;)
Tabi biz VW dizelden bahsediyoruz,başka dizelin sesinden bize ne :)

sabah soğuk havada motoru çalıştırdıgında 8.0 ölçeğinde sarsıntı niye sevilmesin birden gazladığında siyah duman, dayanıklılık az yakma daha ne isteyim vw dizelden baska... :sevgi:

425.000 km dile kolay
Gönderen: OZGUR.K - 15 Nisan 2008, 23:08:59
Kesinlikle  :)
Gönderen: istanbulos34 - 15 Nisan 2008, 23:09:58
Hafta sonu benzıncıde fıyatlar dıkkatımı cektı sızınde cekmıstır dızelle benzın arasında 20 kurus cıvarı bı fark kaldı ınsanlar az yakıyo dıye dızele yönelınce fıyatlar cıktı tabı :)yıne aynı gun bı amcayla muhabbet ettık mk2 sı var orjınal bı arac 12 lıra ıstıyor ama aynı arac benzınlı olsa 8 bıne falan  rahat bulursun dedım amca cok dıgılmı? ee bu dıze dedı amca :)l anlamıyorum yakıt fıyatları hemen hemen aynı dızel motor %20 falan daha az yakıyo benzınden tamam pekı dızel kullananlar o benzın parasını aracı satın alırken zaten fazlasıyla vermıyolarmı? :)dızelin arızası, aylık bakımı benzının kat kat daha uzerınde bı fıyat bunun ustune bıde dızelın sesını derdını cekısını cekmek işmi ee nıye illede dızel saygılar :) :)
+1907

Bende bi aralar dizele tav olmuştum hatta çok güzel bir 2004 model dizel polo bulmuştum, ama hususi arabada helede çok fazla yol yapılmadığı sürece dizele çok sıcak bakmayanlarandanım, artı dizel vw volt'umuz vardı çok yordu bizi yok turbosu, yok pompası traktör gibi çalışmasıda cabası...
Gönderen: OZGUR.K - 15 Nisan 2008, 23:14:02
Volt aracı sanırım ticaret için kullanıyordunuz.Zaten o sınıfın benzinlisi yok ki?Hepsi turbo dizel bildiğim kadarıyla.Para kazandıran bir araç çok kullanıldığı için tabiki para yer dolayısıyla.Zaten aynı iş benzinli bir araçla yapsa değil bir veya iki turbo parası koca bir minibüs parası yerdi.
Gönderen: istanbulos34 - 15 Nisan 2008, 23:29:24
Volt aracı sanırım ticaret için kullanıyordunuz.Zaten o sınıfın benzinlisi yok ki?Hepsi turbo dizel bildiğim kadarıyla.Para kazandıran bir araç çok kullanıldığı için tabiki para yer dolayısıyla.Zaten aynı iş benzinli bir araçla yapsa değil bir veya iki turbo parası koca bir minibüs parası yerdi.
Evet ticari amaçla kullanıyorduk aynı zamanda benzinli versiyonu yok hocam  caravelle'da olduğu gibi.. Ben sadece voltta çok sıkıntı yaşadım çok sıkıntı yaşattırdı bunu paylaşmak istedim oda dizel arabadan soğuttu ama çevremdeki gözlemlerimle şunu öğrendim dizel aldığımı mercedes olacak...
Gönderen: OZGUR.K - 15 Nisan 2008, 23:33:25
Ona katılıyorum.Bence de dizel olunca ya Volkswagen ya Mercedes.Ama acaba bize gelen Volt'lar VW nin dünyadaki hangi fabrikasında hangi kaliteyle üretiliyor?İşin bi de o kısmı var.
Gönderen: Halil Kara - 15 Nisan 2008, 23:34:13
Sabah araci calistirip sokakta ilerlerken camlari acip turbo sesinin yankilanmasi ve dizelin ucak kalkiyormus gibi bir titresimle ses cikarmasi benimde cok hosuma gidiyor :)
Fakat ben yine de benzinli bir araci ozledigimi deginmeden gecemeyecegim.
Arkadaslarin benzinli borasi golfune binince bir tuhaf oluyorum :)

Bu arada vw showroom lari dizel araclarda indirime gitmisler sanirim.Her ne kadar internet sitesinde bu yansimasa da bir arkadasim dun Isparta Zeki de Passat dizelin 3 bin ytl daha ucuza satildigini soylemisti.
Gönderen: OZGUR.K - 15 Nisan 2008, 23:37:27
Sanırım millet araba alırken dizele yükleninve verdiler zamı mazota.biraz da benzinli araba satılsın demişlerdir.???
Gönderen: R-Line - 16 Nisan 2008, 00:16:11
ben katılmıyorum yok benzinli çok sorun çıkarıyor, yok dizel çok sorun çıkarıyor diyenlere. siz aracı üzmezseniz oda sizi üzmez. ikisinide kullandım hiçbir problem yaşamadım. ama hem dizelde hem benzinlide çok büyük sorunlar yaşayanları çevremizden gördük duyduk.

ben şahsen dizeli çok özledim ama doğrusunu söylemek gerekirse mazot fiyatları böyle olduğu ve vw 1.6 dizeli çıkarmadığı sürece kolay kolay dizele geçmeye niyetim yok.
Gönderen: savasgti - 16 Nisan 2008, 08:56:21
abiler ne mercedesi dizel dedimmi akla tek gelecek marka var oda VOLKSWAGEN dikkat edin mercedesten daha önce dizel motorlarla çalışmaya başlamıştır. Ayrıca hala pompa teknolojisi kullanır VOLKSWAGEN ve buda demekki pompa teknolojili motorlar commonrail motorlara göre daha uzun ömürlü ama daha sesli. Yanlışım varsa düzeltin lütfen
Gönderen: mördak - 16 Nisan 2008, 19:45:57
arkadaslar bahsettıgım dızeller mk2 kasalar yenı dızellere kımse bısı sölıyemez zaten ama düsünün allah hıcbırınızın basına vermesın blok catlattıgınızı dusunsenıze dızelde? ben malıyetı bılıyorum benzınlının 4 katı :)
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 20:50:44
Benzinlinin blok ne  kadar?Dizelin blok kaç lira? Ortalama yani.
Gönderen: mördak - 16 Nisan 2008, 20:54:13
ya temızlıgıne göre degısır tabı ama patlatınca sadece blok degısmıyo tabı pıstonlar sekmanlar vs. ama 1.8 benzınlı ile 1.6 dızel blok aynı al tak sekılde yanı... :)
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 20:56:11
İşte farkını soruyorum ben.Yani aynı temizlikte blok, piston, sekman farkı ne tutuyor?Benzinlide ne kadar?Dizelde ne kadar?
Gönderen: mördak - 16 Nisan 2008, 21:02:50
Öle soruyosan gecen sene gti golfumuz vardı motoru komple 400 liraya topladık aynı islemı bu sene gumrukten t3 aldık 1.6 dızel aynı ıslemler bıde pompa 1800 lirayı buldu yanı temız bı motor yapmak ıstıyosan malıyetler bunlar bunlar komple pıstonlar sekmanlar yataklar ve kapak rektıfıye ustelık gti motorda bıde blok degıstırmıstık ve araba sektörundeyız usta babam bıde ustanın ıscılıgını düsünün.. ;)
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 21:15:39
        Tüm pistonlar,sekmanlar,yataklar ve kapak rektefiye  ve bloğu 400 YTL ye topladıysanız valla çok iyi bulmuşsunuz.Nerdeyse tamamen yeni bir GTI motoru yaratıp 400 YTL 'ye maletmek iyi iş.
Gönderen: icedes - 16 Nisan 2008, 21:22:08
Valla dizelin verimi yüksek bi yana ama fiyat artışı olunca ekonomikliği kalmıyor ki alışıda pahalı,insanlar ekonomik olduğu için dizele gidiyorlardı zaten yoksa genel tercih hep benzinli heleki mk2 için dizelmi benzinlimi desem herkes benzine yönelir çünkü o zamanlar dizel teknolojisi çok gelişmemişti,bana benzin 8 dizel 12 bin ytl hangisini tercih edersin deseler tabiki benzin derim çok yakıyorsada gider bi lpg taktırırım iş tamam aradaki 4000 ytl yabana atılacak bi para değil...
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 21:29:54
LPG de hep sorun çıkarıyor Icedes.Hele kışın adamı sinir eder,rezil eder,giderken stop eder.Sıralı sistem bi yere kadar ama normal LPG sistemi adamı fitil ediyo.Her hafta bakıma git,ayar yaptır,devir bi yukarda bi aşağıda.LPG  dedin mi biraz düşüneceksin...(Tabi ben sıralı sistemden bahsetmiyorum)..8000 -12000 ytl  tercihi biraz abartılı olmuş.Benzer temizlikte aynı modelde benzinli ve dizel farkı  1500 veya 2000 YTL  civarında oynuyor.Tabi tek kapıları her zaman daha ucuz.
Gönderen: icedes - 16 Nisan 2008, 21:39:21
Yani farzı misal mk2 ye sıralı olmuyor o büyük sorun ama 1500,2000 ytlde az değil,ne kadar gideceksin ki o parayı amorti edeceksin?Bizim insanlarımız hep böyle maalesef alternatife yönelmeyi çok seviyor ama yöneldiği yerden de darbeyi yiyince ne yapacağını bilmiyor tıpkı benim gibi benzinli düşük motorlu bi araç aldım 0.20 yakarken zamlardan dolayı 0,23-0,25 liraya geldi yakıtım şimdi dizele dönsen ayrı para ki oda artıyo durmadan,yarın bi gün lpg de "0" araçlarda piyasaya sürülünce oda artacak...

Ülkemde durumlar böyle pirince zam gelir vatandaşım bulgura yöneli onada zam gelir başka bi şeye yönelir,büyüklerimiz bizi soymayı çok iyi beceriyor doğrusu neyse sinirleniyorum tutamıyorum kendimi dizelde olsa benzinde olsa hatta lpg bile olsa geçici çözüm bize kalıcı çözümler lazım...
Gönderen: car wolf - 16 Nisan 2008, 21:45:29
Dizel çünkü sesi şarkı gibi , Dizel çünkü sanayi yağı koysanda normal mazot koysanda gider , Dizel çünkü ekonomik , Dizel çünkü... :sevgi: :sevgi: :sevgi:
Gönderen: R-Line - 16 Nisan 2008, 21:59:41
1, 2 fazla ver dizel al. o kendini her türlü amorti ettirir. dizel az yakar elden çabuk çıkar ama benzinli bir mk2 çok zor. (gti hariç). sonra keşke zamanında dizel alsaydım dersiniz. sonuçta araçların yaşı malum bence tek çekici yanı dizel olması. 9 sene dizel jetta kulandım en ufak bi problem yaşamadım.
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 22:07:41
Bakalım LPG ve benzine ne kadar gelecek?
Gönderen: mördak - 16 Nisan 2008, 22:53:30
benzın bana kalırsa düsücek ama cıksada yınede tercıhım benzın olur ve 4000 ytl hıcte abartı dıgıl 4 kapı bı mk2 de gumrukte mesela en araclar arasında en az 4000 ytl rahat oynuyor dızeller en az bukadar daha pahalıya gıdıyor ısterse yıpranmıs olsun 4000 ytlyı bı cırpıda sokaga atıyosun ustune rısk alıyosun ve cogu kısı bılırkı dızelın sekman kırma kol kırma blok patlatma yag yakma hararet yukselme gıbı dertlerı cok sık yasanır benzınlıde ıse bu cok kucuk bı ıhtımaldır :)
Gönderen: OZGUR.K - 16 Nisan 2008, 23:10:36
Benzin düşecek mi?Sen bu ülkede hiçbirşeyin düştüğünü gördün mü kardeş ya? :) ...Araç konusuna gelince...Herkesin kendine göre bi bakış açısı vardır tabiki.Kişiden kişiye,kullanımdan kullanıma değişiyordur tabi aracın durumu ama benim bindiklerimde bana en az masrafı çıkaranlar hep dizel arabalar oldu.Benzinli arabanın masrafından bir türlü kurtulamayorsun.Dizel al,bakımını güzel ve periyodik yap,taş gibi devam et.. :tamamdir.
Gönderen: mördak - 16 Nisan 2008, 23:24:56
benzın düsücek bırazcık komık olmus :)ama haklısın kullanımdan kullanıma degsır o yuzden tercıhım gti :)
Gönderen: OZGUR.K - 17 Nisan 2008, 00:56:24
Tabiki tercih meselesi herkesin hakkı.Kim neye biniyosa binsin.Ben dizelle mutluyum sen GTI ile mutlusun.Bazısı hybrid ile mutlu.Bazıları GTI 'ın LPG taktırılmış hali ile mutlu.Önemli olan bindiğin arabayı sevmek.Hepimizin yapmaya çalıştığı bu.
Gönderen: mördak - 17 Nisan 2008, 20:17:15
yapmaya calısmak basıt kalmıs mk2 sevılmezmı ya :sevgi: :sevgi: :saygılar
Gönderen: OZGUR.K - 17 Nisan 2008, 22:42:43
Sevilir tabiki sevilmez mi :)
Gönderen: ismailtunca81 - 23 Nisan 2008, 20:24:38
iyiler  mutlaka  kazanır  eger  binmesini  inmesini  ve  sürmesini  biliyorsan her  iki  yakıtta  da  problem  yok ama  dizel  herzaman  1 -  0  önde  tekine  200.000 km  binersin  diğerine  400.000 km  binersin 92  dogan l vardı  153.000 de motor  istemişti  şimdi  91  td  cl mk2 var  90000  km aldım 190000 km geldim her  10000 binde  bakımını  yaptırdım rutın  yag  su  filtre  daha hiçbirsey  istemedi dizelle  benzinli arasındaki  fark  bu allah  herkesin  kesesine  bereket  versin ayrıca  kaza  belada  vermesin farınız  ve  yolunuz  daima  açık  olsun 
Gönderen: fay78 - 24 Nisan 2008, 09:28:16
Artık sadece firma araçları dizel kalacak.Çünki senede 100-150.000 km yapmayan için bir anlam taşımayacağı ortaya çıktı işte....Benzinden başkası yalan...Her zaman demişimdir taksici esnafının tersine gitmek gerekiyor.Adamların sayıları fazla.Oyüzden devlet onları takiip ediyor.Hatırlarsanız bir ara LPG için aynı şeyleri söylüyorduk.
Gönderen: HURDACI - 08 Mayıs 2008, 11:26:42
sesini seviyim dizelin  :tamamdir
Gönderen: Dr_EmrE - 08 Mayıs 2008, 20:56:48
Arkadaşlar bu fiat.ın 1.3 multijet dizelleri için ne düşünüyorsunuz hazır dizel konusu açilmişken.. Yılın motoru vs. ödülü almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Opelde 1.3 CDTi motorlarını fiattan alıyormuş diye duydum..  Varmı etrafında 1.3 multijet dizeli olan yorumları nasıl?
Gönderen: OZGUR.K - 08 Mayıs 2008, 21:09:11
Bildiğim kadarıyla motorlar Çin'den geliyor.Turboyu ve pompayı çabuk yediği hakkında da birçok insan bu görüşe sahip.Opel'i pek bilmiyorum ama Opel'in küçük otolarda kalitesi olayı biraz düşmüş olduğu söyleniyor.Türkiye'de satılan Chevrolet'ler le ortak  özellikleri var.Burada satılan yeni model Chevrolet'ler biliyorsunuz eski Daewoo araçlar.Daewoo Türkiye'de satmayınca GM Chevrolet adı altında satmaya başladı.Opel,Chevrolet ve Daewoo...Yani Opel'in has Alman kalitesini taşıdığına inanmıyorum.En azından küçük otolarında.
Gönderen: OZGUR.K - 08 Mayıs 2008, 21:10:18
Bir üst mesajda Çin'den gelen motorlar derken multijetten bahsetmiştim.
Gönderen: Dr_EmrE - 08 Mayıs 2008, 22:52:51
Opelin kalitesi kesinlikle tartişilir.. Son zamanlardaki araçlarında bariz bir kalite sıkıntısı var bende..
Gönderen: R-Line - 09 Mayıs 2008, 00:24:01
Arkadaşlar bu fiat.ın 1.3 multijet dizelleri için ne düşünüyorsunuz hazır dizel konusu açilmişken.. Yılın motoru vs. ödülü almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Opelde 1.3 CDTi motorlarını fiattan alıyormuş diye duydum..  Varmı etrafında 1.3 multijet dizeli olan yorumları nasıl?

multijet veya diğer ismiyle cdti fiat ve general motor işbirliği sonucu ortaya çıkan bir motor. kendi sınıfında ödül almış bir motor. bence corsaya deyim yerindeyse cup diye oturmuş bir motor. ama astra için aynı şeyi söyleyemicem ağır kalıyo deniliyor.
yaklaşık 9 ay önce yeni corsa cdti aldık. ve yine yaklaşık 10.000km yol yaptı araç herhangi bir sorunla karşılaşmadık. eski kasasına göre boyutları bir hayli büyümüş ve baya bir gelişme var hem iç hem dış tasarımında.
her ne kadar bir vw sever olsamda gönlüm polo desede aklım corsa diyor. gerek corsa kasasının yeni olması gerek bakım aralıklarının uzun olması ( örneğin periyodik bakımı 15000km de yapılıyor, ve triger kayışı yerine zincir kullanılması dolayısıyla 90000km bakımını ortadan kaldırıyor), gerek 6 ileri şanzumana sahip olması, gerekse daha fazla donanım sunması bizi bu sınıfta corsa almaya itti.
Gönderen: R-Line - 09 Mayıs 2008, 00:39:19
Opelin kalitesi kesinlikle tartişilir.. Son zamanlardaki araçlarında bariz bir kalite sıkıntısı var bende..

Emre bu konuda ben tam aksini düşünüyorum. opel kaliteyi eskiye göre bir hayli yükseltti. mesela eski astra ile yeni astra arasında dağlar kadar fark var diyebilirim. yeni astra bence mk4 seviyesine yaklaşmış.
özellikle dizel konusunda vw nin bir şeyler yapması lazım. tdi kötü demiyorum zira 9 sene dizel vw kullanmış biriyim en ufak şikayetim olmadı ama bu 2.0 ve 1.9 TDI olayı bence insanları vw den soğutuyor. parası olan için sorun değil ama iki araç arasında acayip vergi ve fiyat farkı var. bence vw nin bu sınıfta bir an önce 1.6 TDI çıkarması iyi olur. çıksada bi dizel golfe binsem özledim dizel sesini  :)
corsayı zaten yukarıda anlattım. nerdeyse bir üst sınıf gibi olmuş.
Gönderen: Dr_EmrE - 09 Mayıs 2008, 01:15:31
Türkiye pazarı VW firmasının sadece %3- %5 gibi bir pay ayırdığı pazar. Bu pazar için yeni bir motor tasarlamaya gerek duymuyorlar zira , Türkiye'ye araç bile göndermiyorlar. Daha karlı pazarlara yöneliyorlar. Hiç bir VW grubu aracın 1.5 yada 1.6 gibi bir motoru yok bildiğiniz gibi. 1.4 TDi 3silindir ve 1.9 TDi 4 silindir.
Gönderen: R-Line - 09 Mayıs 2008, 01:43:21
ya abi orası öyle ama bizim için büyük kayıp. adam sıfır dizel astraya senede 350 lira vergi veriyor biz dizel golfe senede 1550 lira vergi veriyoz. aralarındaki fiyat farkını hiç sorma. ister istemez dizelde başka markalara yöneliyorsun. gerçi dizel benzin arasında bi fark kalmadı orasıda ayrı bir konu.
dediğin gibi golfün almanyada 2.0 TDI 170HP motor seçeneği var ama bize gönderilmiyor nedense.

neyse biz mk4ümüze binecez artık ilerde sıkılırsak birde A3 alır onu deneriz. benim aklıma mk4 ten sonra A3 ten başkası yatmıyor  :)
Gönderen: Dr_EmrE - 09 Mayıs 2008, 02:29:48
Oettinger Kitli tek kapı a3  :sevgi:
Gönderen: BARISH - 27 Mayıs 2008, 11:30:23
:D
Gönderen: q4 - 26 Ağustos 2009, 16:33:50
opeldeki 1.3 cdti ile fiatın 1.3 multijet motorları arasında farklar vardır, çünkü değerler farklı. Artı cdti yeni astra kullandım, multijet linea'da. kesinlikle 2 araç farklı... opelin 1.9 cdti'yı efsaneleşti, az tüketim yapan güçlü bir motor. 1.3 cdti'da yakıt tüketiminde çok cimri, orta süratlerde iyi, yüksek süratlerde vasat, kalkışta hantal... ama spor sürüş aramayanlar için yeterince başaralı.
Gönderen: sserdar - 28 Ağustos 2009, 23:04:21
vallahi benim araba 85 dizel yemin ediyorum çok cefakar araba hergün 75 km yol yapıyor maşallah nazar değmesin 350 bini devirdi şuanda ve hiç bakım yapmadım en sonunda yinede birgün bile beni yolda bırakmadı en sonunda kendim korktum can güvenliğim için 700 liraya adan zye yaptırdım motoru turboda var hız yönünden de tatmin edici fakat frenler sıkıntı hemen durmuyor abs gibi ama golfümü hiçbirşeye değişmem bu yadigar 85 ten beri bizde 2006 transporter var birde golfumün yeri ayrı dünya bir yana o bir yana EFSANE vallahi ONLAR şuanda o model de olup okadar güzel tipli bir araba varsa söyleyin bana  ;D
Gönderen: ismailtunca81 - 29 Ağustos 2009, 10:21:34
Türkiye pazarı VW firmasının sadece %3- %5 gibi bir pay ayırdığı pazar. Bu pazar için yeni bir motor tasarlamaya gerek duymuyorlar zira , Türkiye'ye araç bile göndermiyorlar. Daha karlı pazarlara yöneliyorlar. Hiç bir VW grubu aracın 1.5 yada 1.6 gibi bir motoru yok bildiğiniz gibi. 1.4 TDi 3silindir ve 1.9 TDi 4 silindir.
[/quote
Hiç bir VW grubu aracın 1.5 yada 1.6 gibi bir motoru yok bildiğiniz gibi. 1.4 TDi 3silindir ve 1.9 TDi 4 silindir.

Gönderen: ismailtunca81 - 29 Ağustos 2009, 10:22:24
MK VII 1.6 TDİ  GELİYOR GELİYOR  :tamamdir
Gönderen: MURAT0154 - 06 Eylül 2009, 05:00:26
Dizelin yakıtı litre olarak ta benzinliden az oldugu için %20 den daha fazla tasarruf sağlıyor. ayrıca ozellikle golf 2 lerde bakımları ve parcası benzinliye gore pahalı falan deil saglamlığı da cabası benzinlinin en az 2 katı km yapıyor . sesi konusu ise tercih meselesi. ben dizeli tercih ederim