vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: cmehmetaydin - 06 Nisan 2008, 17:38:29

Başlık: Golf IV arabama Sıralı sistem Lpg düşünüyorum ne Tavsiye edersiniz?
Gönderen: cmehmetaydin - 06 Nisan 2008, 17:38:29
Merhaba Arkadaşlar 2000 model golf üme tüp taktırmak istiyorum.Atiker nasıl marka veya başka marka taktırıp memnun olan varsa sevinirim.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.görüşmek üzere.......
Başlık: Ynt: Golf IV arabama Sıralı sistem Lpg düşünüyorum ne Tavsiye edersiniz?
Gönderen: telekomcu44 - 06 Nisan 2008, 18:04:23
Arkadaşım sana ilk tavsiyem lpg taktırmaman ama illaki taktırmak zorundaysan sana Brc yi öneririm
Başlık: Ynt: Golf IV arabama Sıralı sistem Lpg düşünüyorum ne Tavsiye edersiniz?
Gönderen: cmehmetaydin - 06 Nisan 2008, 18:07:18
hımm taktırmamak daha iyimi diyorsun? sen ne kullanıyorsun çok yakıyor o yüzden taktırmak istiyorum.Kafam karıştı şimdi....
Gönderen: telekomcu44 - 06 Nisan 2008, 18:12:39
Ben de bi ara lpg taktırmayı düşünüyordum daha sonra bi arkadaşın lpg li golfünü sürünce vazgeçtim makina çok ağırlaşıyor Ancak yakıt sarfiyatı yarı yarıya düşüyor seçim senin daha iyi sürüş keyfimi ekonomimi
Gönderen: cmehmetaydin - 06 Nisan 2008, 18:14:46
Hımm anladım ortagım teşekkürler senin aracın yakıt durumu nasıl ne yakıyor kmde ?
Gönderen: dişçi_ilker - 06 Nisan 2008, 21:02:49
ben 2 hafta oldu atiker taktırdiım pek bi sorun yok gibi duruyo...performans hiç etkilemiyo falan derlerdi ama az da olsa farkediyo tupte ama çok fazla diil..benim araba otomatik vites şehir için 400e yakın yakıyodu tup taktırdım sehiriçi daha tam oleçemdim ama şehirlerarası 180bin falan yaktı şehir içi de heralde 240 falan yakar diye bekliyom ..bnm için yakıt onemliydir o yuzden taktırdım istanbulda malum dur kalk çok yakıyo..
Gönderen: telekomcu44 - 07 Nisan 2008, 09:13:43
Dostum benim araba şehir içi 300-350 arası yakıyor ama ben biraz agresif sürüyorum şehir dışı daha da düşüyor tabi
Gönderen: cmehmetaydin - 07 Nisan 2008, 11:23:34
teşekkürler ortagım atikeri ne kadara taktırdın.memnunsun yani etkiler tabiki azda olsa ama devir ekonomi devri.birde Sabahları nasıl çalışıyor bir sorun varmı ortagım.ilgine tşkler görüşmek üzere...
Gönderen: dişçi_ilker - 07 Nisan 2008, 18:22:07
sabahları çalışmasında sorun yok..zaten benzinle çalışıyo ilk çalışırken sonra tupe geçiyo..bide 1300e taktırdım ben atikeri..
Gönderen: erdem2179 - 07 Nisan 2008, 20:25:20
tabi ki zavoli  :tamamdir
Gönderen: erdem2179 - 07 Nisan 2008, 20:26:47
atiker e göre pahalıdır.1500 ytl falan ama pişman olmazsın arkadaşım.zavoli
Gönderen: eFsAnEGOlföLMez - 08 Nisan 2008, 08:59:00
ya arkadaşlar ne olcak bu benzin fiyatlar bence arabalar  motor hacmi  neyse onu yakar  bundan 10 sene sonra aynısı yakar ama bizim bu devleti yönetenler bu benzinden aldıkları vergiler gelen zamlar  bu şekil oldukça araba kullanmak pahalı bir zevk olmuş  olacak ilerde avrupanın en pahalı benzinin kullanıyoruz bende lpg taktırmayı düşündüm bi ara ama orginalliğini bozmak istemedim şimdilik biniyorum bakalım nereye kadar ama lpg taraftarı değilim
Gönderen: acarkan - 08 Nisan 2008, 14:04:41
arkadaşım ben 04/04/2008 tarihinde taktırdım ve kullanıyorum benim aracım otomatik vites ATİKER taktırdım diğerlerinden hiç bir farkı yok gerçekten daha da ucuz bayilik çok parça sıkıntın olmaz servis dahil çok memnununm çekişinde hiç bir düşüklük olmadı aksine daha bir güç kazandı arabam daha canlı oldu ister inan ister inanma
Gönderen: cmehmetaydin - 09 Nisan 2008, 18:43:42
teşekkürler arkadaşlar bende bugün itibarı ile taktırdım tüpü fena degildi bugün bakalım.çekişindede bir problem olmadı umarım bir sorun yaşamam biraz kullandıktan sonra sizlerle paylaşacam....
Gönderen: erdem2179 - 09 Nisan 2008, 18:52:55
hangi marka taktırdın mehmet.
Gönderen: dişçi_ilker - 09 Nisan 2008, 18:57:18
çekişindeki oynma fzla belli olmuyo..arabayı çok iyi tanıyan biri ancak anlar bunu..0 a yakın bi değişim oluyo çünkü..taktıran arkadaşlara hayırlı olsun..
Gönderen: as5338 - 10 Nisan 2008, 08:15:35
hayırlı olsun mehmet güle güle kullan
kaça mal ettin hangi markayı taktırdın bir de ruhsat işlerini nasıl hallettin tüpü takanlarm ı yapıyor yoksa sen mi hallettirdin ve ruhsat fiyata dahilmi nekadar tutuyor dahil değilse.
Gönderen: acarkan - 10 Nisan 2008, 09:28:37
arkadaşım ATİKER taktır gecen hafta ben taktırdım süper bir şey arabanın tadını çıkarıyorsun benimkisi otamatik vites 99 model comfort hiçbir performans düşüklüğü gözlenmedi
Gönderen: yellow_driver - 10 Nisan 2008, 15:30:19
hiçbir zaman tüp işine ısınamadım. sanki tekerlekli bomba gibi geliyor bana. eğer çok çok farketmeyecekse ben tüpten yana değilim. kazasız belasız günler
Gönderen: R-Line - 10 Nisan 2008, 18:20:15
hiçbir zaman tüp işine ısınamadım. sanki tekerlekli bomba gibi geliyor bana. eğer çok çok farketmeyecekse ben tüpten yana değilim. kazasız belasız günler

katılıyorum. başlarda herkes memnun oluyor ama aradan biraz zaman geçince işler değişiyor.
1.6 motor bu kasaya zaten ufak geliyor bir de lpg ve klima bindimi üzerine hiç çekilmez.
ama otomatik mk4 kullananlara katılıyorum çok fazla yakıyor, bi noktadan sonra benzin parası bıktırıyor ister istemez lpgyi düşünüyorsun.
Gönderen: akca42 - 10 Nisan 2008, 23:29:54
öncelikle herkese selamlar. bende  2004 pasific var geçen yıl brc taktırdım yaklaşık 30000 km dir kullanıyorum hiç bi sorun
çıkarmadı performansında hiç kayıp olmadı kesinlikle tavsiye ederim şun şehir içi 200 krş   şehir dışı  155  kuruş yakıyor
Gönderen: eFsAnEGOlföLMez - 11 Nisan 2008, 08:46:29
birol dediğine katılıyorum ilk başlarda herkes memnum ama  zamanla benim görüşüm bu arabaların motorları yıpranacak belki bu 3000 km deil 10000 veya 20000 km sonra kendini gösterecek bu arabalar benzin yakması için tasarlamış eniştemde opel astra vardı lpg ile çalışıyordur bi gün arızalandı 400 TL motora baydı sebep ise piston larda aşırı aşınmadan olmuş...  ben olaya başka bir yönden yaklaşmak istiyorum bizim bu ülkede benzinde pahalı avrupanın en pahalı benzini biz kullanıyoruz bu da insanlara daha ekonomik olarak başka yöne çeviriyor ama herkesin kendi tercihi...
Gönderen: Dr_EmrE - 11 Nisan 2008, 11:35:59
Yani aslında birde şöyle bakmak lazım motor ömrü kısalıyor deniyor , ne kadar kısalır mesala 400.000 km yapmasında 300.000 km yapsın.. 300.000 km.ye  kadar zaten benzin tüp arasındaki fiyat farkı , Hesaplarsak km başına 15 ykr kar ettigimizi düşünelim ,
300.000 X 0.15 = 45.000 ytl

Yani bu da demek oluyor ki arabamız 100.000 km az gidecek ama bi araba parası kalacak :D
Bu da hesap kitap boyutu..

Ama ben LPG taktırmadım Taktırmicam o da ayrı bir konu :D

Gönderen: delvirina - 11 Nisan 2008, 22:15:18
Abi hiç delikanlılık yapma yok benzinli kullanırım diye kullanırım diyenlerede aldırış etme günde 5 km yi geçiosan ki geçersin kanımca.. Kesinlikle taktırıcan kurtuluşun yok. Benzin le başedilmez izmirde en ucuz hali bile 3,35 oldu benzinin LPG 1,70. Benim 2004 Golf Pasific MK IV üm var Zavollü Sıralı Sistem LPG takıldı. Aracım uzun yolda 150 ykr ş içi 188 ykr yakıyor ortalama. Benzindeyken Uzun yol (birasda basmıştım gerçi 255 ykr ş içi 330 ykr yakıodu.) Uzun lafın kısası LPG sistemine verdiğin 1500 gibi bir mebla ve çok sağlam bir yerde yaptıracağın kaliteli bir işçilik ile mükemmel bir performans alman zor değil. Benzin ile Gaz arasındaki farkıda kendimce söliyeyim. Araban 200 yapıyorsa benzindeyken, gazda 180 km civarı yapabiliyorsun. Araç gaza verdiği tepki ile benzine verdiği tepki arasında çok çok az bir fark var. Gaza biras daha geç tepki veriyor gibi oluyor. Bunuda ancak çok dik bir yokuşta arabayı kaydırmadan kaldırmak istiyorsan elin el frenine gidio çünkü devirin 3-4 binlere çıkması benzine göre 1-1.5 sn daha geç oluyor... Şimdilik benden bu kadar. :tamamdir
Gönderen: 007fatih - 17 Nisan 2008, 22:43:09
   Kardeş italyan mallarından şaşma..! Bir de takan ustayı iyi seç ezbere gitme. Daha önce taktıranlara sor. Ona göre bir usta bul. İyi bir usta takarsa benzinden hiç bir farkı yok.