vwtr.net

Volkswagen A.G. => Seat => Konuyu başlatan: Halil Kara - 22 Mart 2008, 15:44:00

Başlık: Eski kasa Seat Leon FR tdi
Gönderen: Halil Kara - 22 Mart 2008, 15:44:00
Merhaba arkadaslar, abilerim.Topik basliginda belirttigim eski kasa seat leon fr tdi (1.9 tdi 150 hp) nasil bir aractir?Daha once hic eski kasa (2005 e kadar uretilen kasa) leon kullanmadim.Ic mekan genisligi golf IV e gore nasildir?Aracin herhangi bir kronik arizasi var mi?Yol ozellikleri nasildir?
Az once ilan sitelerinde dolasirken rastladim:
http://www.sahibinden.com/leon_1_9_tdi_top_sport_150_hpWQQaXQQ6834391WQQpXQQdisplayitem
Fiyat 33500.Pazarlikla falan 32500 civarina inilir diye dusunuyorum.Hemen youtube yi actim ve videolari inceledim.Genel olarak performans videolari cekilmis ve videolardan anladigim kadari ile 8 saniye civarinda 0-100 hizlanmasi var.240 km/h hiza kadar cikabiliyor arac.Fakat arac yolda nasil duruyor, golf IV kadar yere saglam basabiliyor mu merak ettim.Bu yaz biliyorsunuz %99 arac alma durumum olacak.Bu araci bana onerir misiniz?
Başlık: Ynt: Eski kasa Seat Leon FR tdi
Gönderen: nizam - 22 Mart 2008, 16:10:42
halilim araç cidden temiz gözüküyor seat kullanan abilerimiz yazarlar aksama...
Gönderen: Halil Kara - 22 Mart 2008, 16:17:49
halilim araç cidden temiz gözüküyor seat kullanan abilerimiz yazarlar aksama...

Evet kardesim km si de fazla degil dizel bir arac olmasina ragmen.Ya internette arastiriyorum fakat hep yeni kasanin teknik verileri-test izlenimleri yer aliyor.Daha onceden leon fr yi cok kez duymustum ama dizel modelinin oldugunu daha yeni farkettim :) Kafama takilan en onemli nokta aracin arka yolculara sundugu yasama alani...Acaba bir golf IV kadar diz-bas mesafesi sunabiliyor mu?Birde tabi sadece guclu olmasi yetmiyor.Aracin yolda gidisi nasildir?Virajlarda ne kadar yola tutunabiliyor vs...
Bilgi ve tecrubeleri olan sevgili forum uyelerinden yararlanmak istiyorum...
Gönderen: Ouzoo - 22 Mart 2008, 16:34:38
Bayılıyom şöyle arıza makinalara..Fiyat konusunda tereddütteyim 28-30,000 ytl civarında olursa tam süper olur
Gönderen: Halil Kara - 22 Mart 2008, 16:47:32
Bayılıyom şöyle arıza makinalara..Fiyat konusunda tereddütteyim 28-30,000 ytl civarında olursa tam süper olur

Fiyat konusunda gorebildigim kadari ile 2004 model 100 bin km ye kadar olan fr tdi ler 32 den basliyor.Tabi bircogunda sonradan modifiye islemleri yapildigi icin bu fiyatlar daha da artmis gibi gorunuyor.Keske daha ucuz olsa ama bence bu fiyat fena degil.Tabi araclailgili detaylari ogrendikten sonra fiyat kiyaslamasini tekrar yapariz :)
Illaki fr tdi icin bir yorum beklemiyorum.Diger eski kasa 2001-2004 arasi leon signo-stella vs. araclari kullananlarda yorum yapabilir.Hatta elinizde ozellikle arka ic mekanin fotograflari varsa paylastiginiz takdirde beni cok mutlu edeceksiniz :)
Gönderen: Halil Kara - 22 Mart 2008, 16:53:22
Sonunda bir foto buldum.Fakat keske bulmasaydim ???
Arka diz mesafesi cok dar.Yada bana oyle geliyor.
(http://image2.sahibinden.com/photos/989/big_6017709_850033_1w5y989.jpg)
Gönderen: volksport - 22 Mart 2008, 17:04:08
Ben sığamam oraya ya  :D :D :D  Harbiden diz mesafesi sıfır gibi bişiy...

Ama bu kasanın kırmızısı veya sarısı ortalığı yıkar geçer görunuş olarak, tatlı bir araç...
Gönderen: nizam - 22 Mart 2008, 17:17:27
Ben sığamam oraya ya  :D :D :D  Harbiden diz mesafesi sıfır gibi bişiy...

Ama bu kasanın kırmızısı veya sarısı ortalığı yıkar geçer görunuş olarak, tatlı bir araç...

sen sığmazsan ben hiç sığmam kanka  ;D ;D
Gönderen: volksport - 22 Mart 2008, 17:36:20
sen sığmazsan ben hiç sığmam kanka  ;D ;D

zaten bu cevabı bekliyodum birinden... ;) :D :D :D
Gönderen: Ouzoo - 22 Mart 2008, 18:21:21
Siz gelin tek kapı poloya binin :) diz mesafesi o kadarda kötü dğeildir. bizim station borada bile ıskıntı çekiyorum arkada..
Gönderen: corrado_g60 - 22 Mart 2008, 19:31:57
kardeşim cok yakın bı arkadasımda leon var defalarca kullandım hem sehır ıcı hem sehırlerarası her yonuyle super bı araba...
tek sıkıntı arkası bıraz dar..
ama otekı turlu yol tutusu surus zevkı mukemmel..
uzun yolda o kadar rahatki ınan hıc yormuyor..
resımdekı arabada cok guzel duruyor..
bence al pısman olmazsın ;)
Gönderen: corrado_g60 - 22 Mart 2008, 19:34:26
resım yıne ıstersen cekmeye calısırım...
yanlıs anlama dar olan ön taraf degıl arka kısım...
ama bence o sınıftakı en guzel araba...
helekı alacagın hem dızel hem fr hemde dolu bı arac ;)
eger gelme durumun olursa ben sana test ımkanı saglarım ama 1,6 bos olan ;)
Gönderen: Halil Kara - 22 Mart 2008, 20:49:29
kardeşim cok yakın bı arkadasımda leon var defalarca kullandım hem sehır ıcı hem sehırlerarası her yonuyle super bı araba...
tek sıkıntı arkası bıraz dar..
ama otekı turlu yol tutusu surus zevkı mukemmel..
uzun yolda o kadar rahatki ınan hıc yormuyor..
resımdekı arabada cok guzel duruyor..
bence al pısman olmazsın ;)

Ilginiz icin tesekkurlerimi iletiyorum.Sagolun.Bu araci almak gibi bir niyetim yoktu cunku araci bilmiyordum yeni gordum :) Araci yaz aylarinda alacagim.Allah in izniyle 29 haziran da kpss sinavini bi atlatayim o zaman belli olacak ne olacagi. Eger fotograf cekme firsatiniz olursa ve foruma ekleyebilirseniz cok guzel olur benim icin.Soyledigim icin bu kasa leon a daha once hic binmedim.Zaten bizim buralarda da cok cok az. Aracin ic mekanini daya ayrintili gorebilirsem benim icin cok iyi olacak.Hosca kal...
Gönderen: corrado_g60 - 22 Mart 2008, 21:13:31
ben resım cekmeye calıscam..
ama dedıgım gıbı arkadasımdakı baz modelı (sanırım stella) olandan
Gönderen: HellHound - 22 Mart 2008, 23:26:59
sürekli aklımda olan bi model...1.9 dizeli olsun (150HP)1.8T 180 hp si olsun bu kasa leonlar bambaşka...Diz mesafesi dar evet ama abartılacak kadarda az değil...FR deyim yerindeyse boğazına kadar dolu bir araç ve vereceğin 30 milyarı fazlasıyla hakediyor...Eğer imkan varsa ve braz içine sindiyse alacağın zaman bu modeller üstünde yoğunlaş derim...
Gönderen: Halil Kara - 23 Mart 2008, 00:06:53
Tesekkurler yorumlariniz icin.Listeye ekledim bakalim artik yaz aylarinda ne cikar karsimiza.Aslinda arka kismin dar olmasi benim icin cok onemli degil.Araci cogu zaman yalniz kullanacagim.Fakat 5 kislik bir aile oldugumuz icin bugune kadar hep buyuk genis araclar kullandik(ticari araclar-passat vs..)Onun icin kucuk araclara nedense icim sinmiyor.
Olay peder beyde bitiyor. :) Ticari arac alirsam bana destek olacak ama binek arac alirsam destek olur mu bilemiyorum zaman gosterecek insallah.Detayli fotolari halen aramaktayim ama bulamadim.Eger elinizde varsa paylasirsaniz sevinirim...
Gönderen: TorqueTuning - 26 Mart 2008, 10:34:38
1,9 TDI FR kesinlikle çok güzel ve özel bir araç. Klasik PD 1,9TDI  motorunun geliştirilmiş versiyonu. Daha büyük turboya ve intercooler'a sahip. Performans ve yakıt ekonomisini birlikte sunan bir araç. Bu araçlardan TR'de malesef az sayıda var. Bir müşterimin aracını kullanma fırsatım oldu. Hem chip öncesi hemde chip sonrası bu araçla epey bir test yaptık. Ben şahsen çok beğenmiştim. Yol tutuş, genişlik vs. klasik MK4 Golf alt yapısında bir araç olduğu için çok benzerdir MK4 ile..
Gönderen: Halil Kara - 26 Mart 2008, 12:51:28
1,9 TDI FR kesinlikle çok güzel ve özel bir araç. Klasik PD 1,9TDI  motorunun geliştirilmiş versiyonu. Daha büyük turboya ve intercooler'a sahip. Performans ve yakıt ekonomisini birlikte sunan bir araç. Bu araçlardan TR'de malesef az sayıda var. Bir müşterimin aracını kullanma fırsatım oldu. Hem chip öncesi hemde chip sonrası bu araçla epey bir test yaptık. Ben şahsen çok beğenmiştim. Yol tutuş, genişlik vs. klasik MK4 Golf alt yapısında bir araç olduğu için çok benzerdir MK4 ile..

Tesekkurler yorumlariniz icin.
Dun burdaki bir arkadasimin galerisinin onunde seat leon signo gordum.Hemen durdum ve araci inceledim.Fakat arka diz mesafesi ve ozellikle de arka bas mesafesi golf IV e gore yeterisz geldi bana.1.80 boyundayim ve on koltugu kendime gore ayarladim arka koltuga gectim.Arkaya benim boyumda birisinin oturmasi cok zor gibi.Heleki bas mesafesi tavanin egikliginden dolayi mi bilmiyorum ama kafam resmen tavandaydi.
Tabi bu ozellikler benim icin cok sorun degil cunku bu sene ogretmen olarak biryerlere atanir gidersem araci yalniz ben kullanacagim.Yani ailecek kullanmayacagiz.Ilerde kendi ailemi kurarsan o zaman sorun olabilir :)
Bakiyoruz artik simdiden hayal kurmamaya calisiyorum ne olacagi belli olmaz ama nedense gece kafami yastiga koydugumda kendimi alikoyamiyorum :)
Hosca kalin.
Gönderen: Halil Kara - 25 Haziran 2008, 11:51:49
Abilerim, arkadaslarim arac secimim yavas yavas belirleniyor.Surda KPSS ye sadece 3 gun kaldi ve sinavin durumuna gore temmuz ayinda artik muradima erecegim Allah'in izniyle.
Sitede Seat kullanicilar nerde acaba?Hic Seat kullanicisi goremiyorum ben ilk olacagim herhalde.
Bu arada FR isi yalan oldu o kadar butce cikaramayacagim.Maksimum 20 bin ytl civari.
Bugunlerde 2001-2003 Leon 1.8 20V 125 hp Signo modeline yogunlastim.
Bu aractan kullananlar oldu mu hic?Ben bugune kadar bu motor secenegini hic kullanmadim Leon da.Sanirim eski kasa B5 PAssat 1.8 ile ayni motor.Bu motorun sirali sistem LPG ile uyumu nasil?Bilgi verebilir misiniz?

Ayrica bu arac hakkinda ne dusunuyorsunuz?Fikirlerinizi almak istiyorum.Fiyat-Performans orani olarak ne gibi yorumlar yapilabilir.Arac temizmis degiseni yokmus sadece 2 tane lokal boyasi varmis.Km si biraz yuksek tabi ama sonucta 7 yasinda bir arac.Yorumlarinizi bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/fiyati_dusurdum!_acele_seat_leon_signo_1_8_20vWQQaXQQ8480143WQQpXQQdisplayitem

Saygilar.
Gönderen: nizam - 25 Haziran 2008, 12:27:30
 :tamamdir
Gönderen: mcsahan - 25 Haziran 2008, 12:29:18
bahsettiğin makine, 98-99 1,8 highline golflerde ki makine olması lazım.
1,6 ne kadar uyumluysa buda o kadar uyumlu olur lpg ye
seat kullanan ben varım. her şeyi vw ama işçilik biraz daha zayıf.
plastik sesi rahatsız etmediğindne, ben son derece keyif alıyorum.
fiyat olarak çok uygun olmasına karşı donanım olarak son derece yüklü modelleri var.
ikinci eli, dizel olmadığı sürece pek seri değil. amaç ticaret değil keyfi bieneceğim diyorsan
bütçene uygun bulabilirsin mutlaka   
Gönderen: Halil Kara - 25 Haziran 2008, 13:20:38
bahsettiğin makine, 98-99 1,8 highline golflerde ki makine olması lazım.
1,6 ne kadar uyumluysa buda o kadar uyumlu olur lpg ye
seat kullanan ben varım. her şeyi vw ama işçilik biraz daha zayıf.
plastik sesi rahatsız etmediğindne, ben son derece keyif alıyorum.
fiyat olarak çok uygun olmasına karşı donanım olarak son derece yüklü modelleri var.
ikinci eli, dizel olmadığı sürece pek seri değil. amaç ticaret değil keyfi bieneceğim diyorsan
bütçene uygun bulabilirsin mutlaka  

Tesekkurler bilgi icin.
Soyledigim gibi hic test etme imkanim olmadi 1.8 125 i.Teknik verilere bakinca tuketimde pek farketmiyor ama hizlanma verisinde gozle gorulur bir fark var.Zaten Sirali sistem LPG taktirmak zorundayim yoksa yakit masrafinin altindan kalkamam.Bu fiyatlara tercih edebilecegim modifiyeye yatkin pek fazla arac yok.Leon sizin bahsettiginiz gibi donanim konusunda avantajli geliyor.Eski kasa civic de tercih edebilirim ama donanim konusunda problem yaratacak bana.Ben keyfi binmek icin aliyorum, su anda arac kullaniyorum ama arac benim degil.Istedigim gibi mod yapamiyorum.Bana ait olan kimsenin karismayacagi bir arac istiyorum.Bir kac ay once butcenin biraz daha yuksek olacagini tahmin ediyordum ama peder bey verecegi destegi hafif ticari arac alirsam uygulayacagini soyledi.Ben hafif ticari istemedigim icin ne yazikki butce en fazla bu kadar cikiyor.
Leon 1.8 ya da 1.6 hakkinda bilgisi olan arkadaslarimdan yardim istiyorum.Ozellikle aracin eksi yonlerini belirtirlerse sevinirim.Tesekkurler...
Gönderen: Halil Kara - 25 Haziran 2008, 13:22:57
Plastik sesinde yapabilecegimiz birsey yok :) Turkiye yollarinda iyi denilebilecek araclarda bile zamanla ses gelebiliyor.Cozum: muzigin sesini acmak :)
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 11:38:21
http://www.sahibinden.com/turkiye_deki_tek_sari_1_4_sport_16vWQQaXQQ4365144WQQpXQQdisplayitem

halilim bu nasıl
Gönderen: Halil Kara - 26 Haziran 2008, 12:18:33
http://www.sahibinden.com/turkiye_deki_tek_sari_1_4_sport_16vWQQaXQQ4365144WQQpXQQdisplayitem

halilim bu nasıl

Tesekkurler kardesim gordum bu araci.Artik gunde 2 saat ikinci el ilanlarina baka baka gormedigimiz arac kalmadi :)
Aslinda performans yonunden guzel bir arac ama ne bileyim ya kucuk geliyor ki leon bile kucuk diye sikayet ediyorum :) Bir de dizayn olarak cok hosuma gitmiyor ya.Tesekkurler ilgin icin kardesim.
Gönderen: Halil Kara - 26 Haziran 2008, 12:47:58
Su an aklimdan 3-4 arac geciyor ama en cok kafama leon yatiyor.Gorunum olarak hoc bir arac, donanimi guzel, kalite olarak ta sonucta vw grup oldugu icin vw yi cok aratacagini sanmiyorum.
1.Seat Leon(2000-2004 arasi 1.6 veya 1.8 )
2.Honda Civic VTI (98-2000 arasi)
3.Opel Astra 1.6 Coupe Bertone (2000-2003 arasi)
4.Fiat Bravo HGT (99-2001)

Bu 4 aractan kafama yatkin birer tane buldum ve sahipleri ile gorustum.Linklerini ekleyeyim beraber bakalim.
Leonu yukarda eklemistim onu tekrar eklemiyorum.
Civic VTI:
http://www.sahibinden.com/99_makyajli_kasa_vtecWQQaXQQ8095633WQQpXQQdisplayitem
Bu arac butceyi epey zorlayacak.Peder beye bagli iste biraz daha yardimci olursa neden olmasin diye listeye ekledim.Aslinda gonlumden 2005-2006 civic ES sedan geciyordu ama temizleri 25-26 dan basladigi icin vazgectim.VTi performans acisindan 4/4 luk arac ama donanim konusunda bombos sayilir.Birde frenleri de cok saglam degil.Arac cok iyi yuruyor ama durma mesafesi epey uzun.2. sirada yer aliyor benim icin su anda.

Astra 1.6 Coupe Bertone:
http://www.sahibinden.com/sahibinden_orjinal_bertoneWQQaXQQ7092609WQQpXQQdisplayitem
Gorunum olarak cok hosuma gidiyor.Bertone farkiyla zaten diger astralardan ayriliyor.Aracin cok iyi yurudugu soylenemez diger seceneklere gore ama en azindan daha temiz daha yeni bir arac.Donanimda gayet iyi.Su anda 3. siramda yer aliyor bakalim artik 1 ay icinde hersey belli olur.

Fiat Bravo HGT(2.0 155 hp)
http://www.sahibinden.com/bravo_2001_90000_km_de_masrafsizWQQaXQQ7271065WQQpXQQdisplayitem
Son ihtimalim artik bravo hgt.Aslinda gecen sene yaz aylarinda dusunuyordum ama kismet olmadi.Arac cok iyi yuruyor, donanim olarak vasat.Ama motor sesi icin yine de alinir :) Yakit tuketimi epey fazla ama sirali sistem takacagim icin fazla sorun olacagini sanmiyorum.Yukardaki 3 secenek olmazsa butceme uygun olarak en kotu ihtimal Bravo HGT olur diye dusunuyorum.Hayirlisi insallah.

Sizin bu fiyatlara onerebileceginiz araclar varsa incelemek isterim.Su anda ne istedigimi inanin bende bilmiyorum.Bu kadar kararsiz kalacagimi hic ummuyordum ama is ciddiye binince gercekten ne yapacagimi sapittim.B segmenti su an icin dusunmuyorum.Dusunursem de 2000-2001 Vw Polo 1.4 101 hp Highline olabilir.Yorum ve onerilere acigim yardimlarinizi bekliyorum.
Saygilar.
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 12:48:24
Tesekkurler kardesim gordum bu araci.Artik gunde 2 saat ikinci el ilanlarina baka baka gormedigimiz arac kalmadi :)
Aslinda performans yonunden guzel bir arac ama ne bileyim ya kucuk geliyor ki leon bile kucuk diye sikayet ediyorum :) Bir de dizayn olarak cok hosuma gitmiyor ya.Tesekkurler ilgin icin kardesim.

seat prof. oldun desene öğretmenlikten önce bu arada kpss için başarılar.
Gönderen: Halil Kara - 26 Haziran 2008, 12:53:11
seat prof. oldun desene öğretmenlikten önce bu arada kpss için başarılar.

Sadece Seat prof. degil kardesim :) Bu fiyatlara bakmadigim ikinci el kalmadi :)
Tesekkur ederim iyi dileklerin icin.Cumartesi giriyorum sinava.2 gun kaldi.2. mahmut un yaptigi yeniliklere, Anadolu Selcuklarin yaptirdigi camilere-kubbelere-kumbetlere calisip arkasindan ilan sitelerinden arac begenmek cok enteresan bir duygu :)
Dualariniza ihtiyacim var insallah herseyin hayirlisi olur.
Gönderen: nizam - 26 Haziran 2008, 12:58:08
Sadece Seat prof. degil kardesim :) Bu fiyatlara bakmadigim ikinci el kalmadi :)
Tesekkur ederim iyi dileklerin icin.Cumartesi giriyorum sinava.2 gun kaldi.2. mahmut un yaptigi yeniliklere, Anadolu Selcuklarin yaptirdigi camilere-kubbelere-kumbetlere calisip arkasindan ilan sitelerinden arac begenmek cok enteresan bir duygu :)
Dualariniza ihtiyacim var insallah herseyin hayirlisi olur.

baltacı yok mu ya ? allah yardımcın olsun
Gönderen: sirhot - 26 Haziran 2008, 13:23:37
abicim ablam da hazırlanıyor kpss ye.Islahatlara kongrelere falan beraber çalıştık.Ondan çok iyi anlıyorum seni. :) Hayırlısıyla atlatırsın sınavı inş ve gönlünden geçen en güzel araca kavuşursun.Kolay gelsin...
Gönderen: Halil Kara - 26 Haziran 2008, 13:58:22
abicim ablam da hazırlanıyor kpss ye.Islahatlara kongrelere falan beraber çalıştık.Ondan çok iyi anlıyorum seni. :) Hayırlısıyla atlatırsın sınavı inş ve gönlünden geçen en güzel araca kavuşursun.Kolay gelsin...

Tesekkur ederim kardesim Allah razi olsun.
Turkiye deki egitim sistemi her zaman ayni.Oks den kurtulursun Oss ye.Ordan kurtulursun Kpss-Uds-Ales... Her zaman elemek zorundalar ve elemek icinde sacma sapan konularla bizi ugrastiriyorlar.Adam univ de yuksek lisans yapacak atiyorum Gelisim Psikolojisi ile ilgili ama girdigi sinav yabanci dil olmak zorunda.Dusununce ne alaka diyesi geliyor insanin ama boyle sacmaliklar ne yazikki devam ediyor.Sinavdan iyi bir sonuc alip atanamazsam bi daha girmem 4 sene aldigimiz egitim yalan olur baska bir is yaparim.
Hayirlisi demekten baska bir caremiz yok.
Gönderen: R-Line - 26 Haziran 2008, 15:31:00
Halil bende giriyorum bu sene ilk ve son defa bakalım ne olacak, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun diyelim.

bahsettiğin araçlara gelirsek, seatta kullanılan 1.8 yanılmıyorsam golf4 highlinedaki motor. performans istiyorsan 1.8T bakmak daha iyi, yoksa 1.6 hem yakıt hem vergi açısından avantajlı bence. ama seat hem işçilik hem malzeme olarak vw kadar iyi değil ve full olmasına rağmen 2.elide çok iyi değil tabi bu benim fikrim. ama sadece binmek için bence iyi bir seçenek.
diğerleri hakkında bilgim yok yorum yapamıcam, ayrıca niye tek kapı düşünüyorsun?
bana kalırsa golf4 almak daha mantıklı, hem keyfini çıkarırsın hem satarken seni üzmez, ama temiz bir golf4 bulmakta zor, umarım istediğin gibi bir araç seninde karşına çıkar.
Gönderen: Halil Kara - 26 Haziran 2008, 17:23:48
bir kpss zede daha.
Halil bende giriyorum bu sene ilk ve son defa bakalım ne olacak, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun diyelim.
anadolu lisesi sınavları, öss tamam girdik başardık bir şekilde, üniversite bitti askerlik olmadan olmaz dediler askerliği bitirdik tutturdular deneyim diye, gider kamuya girerim dedim, bakalım sonucu merakla bekliyorum. olmazsada kendi işimi kuracam artık başka yol göremiyorum kendime.
üniversiteyi boşuna okumuşum, hayatımdan 5 yıl çaldılar ona yanıyorum. yazık cidden çok yazık.
neyse burası kpss formu değil burda kapatayım ben, hafta sonu sınava girecek vwci dostlarıma başarılar.

bahsettiğin araçlara gelirsek, seatta kullanılan 1.8 yanılmıyorsam golf4 highlinedaki motor, ve golfteki izlenimim 1.6 ile aman aman performans farkı yok, ancak 160km den sonra 1.8 olduğunu anlayabiliyorsun, şehir içinde anlamak gerçekten zor. zaten teknik verilerinde 0- 100km hızlanmada 1.6 8V motorla arasında sadece 1 sn var buda az çok fikir veriyor. performans istiyorsan 1.8T bakmak daha iyi, yoksa 1.6 hem yakıt hem vergi açısından avantajlı bence. ama seat hem işçilik hem malzeme olarak vw kadar iyi değil ve ful olmasına rağmen 2.elide iyi değil, satması biraz zor olur. ama sadece binmek için bence iyi bir seçenek.
diğerleri hakkında bilgim yok yorum yapamıcam, ayrıca niye tek kapı düşünüyorsun?
bana kalırsa golf4 almak daha mantıklı, hem keyfini çıkarırsın hem satarken seni üzmez, ama temiz bir golf4 bulmakta zor, ben abartısız 3 ay aramıştım, tam vazgeçtim derken karşıma çıktı.
umarım istediğin gibi bir araç seninde karşına çıkar.

Tesekkur ederim sagolasin.Insallah seninde istedigin gibi olur hersey.
Golf IV dusunuyordum ve cok da inceledim ama 2001 ve uzeri pasific lere baktim temiz denilebilecek araclar 23 den falan basliyor.Ben o kadar butceyi zorlanirim cikarmaya ki eger cikarirsam bu sefer mod yapmak icin epey zorlanacagim.Tabi ki uygun fiyata temiz golfIV bulursam neden almayayim?Sonucta bu bahsi gecen araclardan daha kaliteli, saglam ve ikinci el degeri her zaman iyi olan bir arac.
Bu arada verdigim ilandaki Leon 1.8 satilmis :-[
Az once Astra 1.6 Coupe Bertone sahibi bir arkadasla konustum telefonda.2002 model 90 bin km de 1.6 arac.Deri doseme, xenon far, yay, cam filmi ve tesisat var aracta.20 bin ytl son fiyat verdi.Siyah renkli arac.Epey kafama yatti bakalim hafta sonu belki araci incelemek icin giderim.Eger Astra Coupe Bertone alirsam modifiyeye fazla para yatirmama gerek kalmayacak.Zaten cogu ikinci el Bertone de az cok birseyler yapilmis durumda.Zaten fazla birsey de yapilmiyor araca.Bir de farkli bir arac olacak.Ornegin Burdur da kimsede yok ama leon yada golf derseniz Kizilay dagitmis gibi herkeste var.Biraz da bundan dolayi istiyorum farkli birsey olsun diye.Tabi satarken problem olacak ama araci alirsam en azindan 3-4 sene kullanmayi dusunuyorum.
Onerilerinize acigim.
Saygilar.
Gönderen: OffLineR - 26 Haziran 2008, 17:26:57
Golf IV comfortlara da baksana bir. 2001 ve üzeri şeklinde.
Gönderen: R-Line - 26 Haziran 2008, 19:40:29
modele fazla takılma derim.
20bin gb bir bütçe düşünülürse,
aracın yaşı sorun olmazsa çok rahat temiz  98, 99 1.8 highline veya 1.6 comfortline bulup  üzerine modlamak için biraz para kalır, ama sıralı lpg işine gircem diyorsun bu seferde pek bişey kalmaz, belki bir jant takımı. zaten motor malum pek fazla yapacak bişey yok.
araç almak zor iş, özellikle 2.el, şu mu olsun bu mu olsun diye gidip gidip gelirsin. ama temiz kafana göre olan aracı bulduğunda, karşısına geçip ne iyi etmişim bu aracı almakla dersin.

Hayırlısı olsun diyelim, inşallah kafana göre temiz bir araç bulabilirsin.
Gönderen: Halil Kara - 27 Haziran 2008, 14:28:52
modele fazla takılma derim.
20bin gb bir bütçe düşünülürse,
aracın yaşı sorun olmazsa çok rahat temiz  98, 99 1.8 highline veya 1.6 comfortline bulup  üzerine modlamak için biraz para kalır, ama sıralı lpg işine gircem diyorsun bu seferde pek bişey kalmaz, belki bir jant takımı. zaten motor malum pek fazla yapacak bişey yok.
araç almak zor iş, özellikle 2.el, şu mu olsun bu mu olsun diye gidip gidip gelirsin. ama temiz kafana göre olan aracı bulduğunda, karşısına geçip ne iyi etmişim bu aracı almakla dersin.

Hayırlısı olsun diyelim, inşallah kafana göre temiz bir araç bulabilirsin.

20 bin ytl veripte 2000 model altinda arac almak pek icime sinmiyor.Ben istiyorum ki biraz daha yeni olsun sonucta 3-4 sene sonra satacagimda arac cok cok eskimis olmasin.Dedigim golfIV lere bakiyorum ama begendigim araclar biraz yuksek fiyatli.Birde ben biraz daha farkli araclar kullanmak istiyorum.Bugune kadar hep vw den sasmadik ve carsiya gidince her taraf vw kayniyor.Ozellikle her tarafta yeni passat gormekten artik aractan bikmak uzereyim :)
Bugun bir arkadasla daha konustum.Astra Bertone icin.2002 model 106 bin km de.Her turlu bakimi yapilmis en ufak bir masrafi yok.Kazasi-boyanani hicbirseyi yokmus.Ayrica aracta ufak tefek modlar yapilmis.Yani araci aldigim zaman cebimden mod icin para cikmasina gerek kalmayacak gibi gorunuyor.Epey icime sindi bu arac.Ilanini vereyim sizlerde inceleyin:
http://www.sahibinden.com/bertone_1_6_pazarliksiz_22_000_ytl_WQQaXQQ8002679WQQpXQQdisplayitem
Su an istedigim arac bu sanirim.Bende artik tam emin olamiyorum.Belki de vw secimi yapmayarak cok pisman olabilirim ama ne bileyim sanki briaz fantezi pesindeyim :)
Gönderen: OffLineR - 27 Haziran 2008, 14:34:16
VW isteriz :(
:D
Gönlüne göre olsun da, gerisi kolay ;)
Gönderen: R-Line - 27 Haziran 2008, 14:58:43
Hayırlısı olsun diyelim.