vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: fay78 - 12 Mart 2008, 17:29:16

Başlık: Arabamı Bağladılar
Gönderen: fay78 - 12 Mart 2008, 17:29:16
Daha babamızın ölüm acısı geçmeden bu seferde kansız bir memurun hazımsızlığı yüzünden arabayı bağladılar.Nedeni renkli cam ve spor eksoz olduğunu söyledi terbiyesiz.Bende artık renkli camı olmayan araba kalmadığını hatta fabrikaların bile renkli camlı araba ürettiğini belirtince onlar fabrikadan çıkarken öyle çıkıyor sen sonradan yapmışsın dedi.Tamam ozaman hemen sökeyim burda canımızı yakma dedik.Bu seferde terbiyesiz şahsiyet bu seferde eksoz yüzünden bağlayacağını belirtti.Üstelik bu memur kardeşimiz sivil memur.Yani trafik değil.Nedir bu vatan aşkı?Nedir bu görev aşkı?Hiçbir trafik memuru bunlarla uğraşmazken bu terbiye yoksunu hazımsız şahsiyet arabayı ulus garajına çektirip gayrettepede işinin takibini ya dedi.Bu sefer gayrettepedeki şahıs ise git arabanın eksozunu değiştir fatura ile gel dedi.Tekrar garaja gittiğimde buradan bu araç çıkmaz ordan izin çıkarman lazım dedi.Haydaaa tekrar gayrettepeye gitiim.Bu seferde eksozcu gitsin garajda değiştirsin demezmi?Git gel git gel saat oldu 16-00 ...Neyse saat 14-30 da bir eksozcu faturası hallettim.Bu seferde cam filmi söküm fat.getir dedi.Bende kendim taktım kendim sökerim dedim.Bu seferde ozaman başında görevli olan garaj çalışanı söküldüğüne dair yazı yazsın gel dedi.Tekrar garaj tekrar gayrettepe.......Sonunda 2 adet ceza makbuzu yazdı...Biri 115 ytl diğeri 55 ytl...Evet  yanlış okumadınınz ne bir abartı ne bir yalan...Hepsi bu ülkede oldu..Burası uganda değil.Somali hiç değil.Aman dikkat edin Varsa çıkartın bu illetleri..Benim başıma gelen sizede gelebilir.
Başlık: Ynt: Arabamı Bağladılar
Gönderen: car wolf - 12 Mart 2008, 17:45:27
abicim tekrardan geçmiş olsun normal polis birşey demiyor siviller çıktı şimdide  camda film varmış ha kendi ve resmi araçlarına yaptıryor  onu demezler vatandaşın canını yakarlar filmmiş  egzosmuş bunlarla uğraşıcaklarına hırsızlarla şerefsizlerle sahtekarlarla uğraşmazlar  >:( Allah sonumuzu hayır etsin insanı bıktırıyorlar herşeyden lanet olsun  >:( >:( >:(
Gönderen: nizam - 12 Mart 2008, 17:58:25
hay (.... :t..... :t...)
Gönderen: ®oyal - 12 Mart 2008, 17:59:58
Geçmiş olsun.Çorba parası istemedimi hayret.
Gönderen: fay78 - 12 Mart 2008, 18:01:47
çorba parası vererek bu asalakları yok edemeyizki?verme verdirme
Geçmiş olsun.Çorba parası istemedimi hayret.
Gönderen: corrado_g60 - 12 Mart 2008, 18:38:18
terslıkler hep arka arkaya gelır abı gecmıs olsun...
ama gercekten ugrasması gereken seyler varken bunlara nıye takarlar anlamıyorum..
Gönderen: corrado - 12 Mart 2008, 18:56:08
geçmiş olsun.
bende birkere uğraşmıştım ama istanbulda daha zor tabi.
Gönderen: Firestarter - 12 Mart 2008, 20:15:58
Geçmiş olsun Tuna abi. Bana denk gelmedi ama birgün mutlaka denk gelecek.
Gönderen: vw6n - 12 Mart 2008, 21:19:23
Geçmiş olsun abi gerçekten bunlar adamı çileden çıkarır sapması gereken işlerle uraşmaz milletin arabasına takar oda heralde ego'sunu öyle tatmin ediyor ben diyorumki onun ego'suna senin abart egsozu soksak yine ceza yazarmı :saskin:
Gönderen: nizam - 12 Mart 2008, 23:16:43
Geçmiş olsun Tuna abi. Bana denk gelmedi ama birgün mutlaka denk gelecek.

sana denk geldigi gün arabayı bi daha geri alamayacaksın ama ibo.... :-\
Gönderen: istanbulos34 - 12 Mart 2008, 23:23:59
Çok geçmiş olsun Tuna abi, bunların topu böyle giderler garibanın 5-10 liralık arabasını bağlarlar 40 -50 milyarlık zengin elemanların arabalarına tıkını çıkarmazlar...
Gönderen: Halil Kara - 12 Mart 2008, 23:55:35
Bizim burasi kucuk bir sehir ve polislerle ters dusup arkanda birisi olmazsa ne yazikki bu yazmis olduklariniz aynen oluyor.
Ben buyuk sehirlerde daha serbest diye biliyordum.Ozellikle Antalya da Isiklar caddesinde soyle yarim saat oturup gecen araclara baktiginiz zaman 10 aractan 8 i modifiyeli.Cam filmi+egzoz+filtre+yay vs. hersey var araclarda ve hicbirsey demiyorlar.Aksine yuksek sesle bile polis memurunun yanindan gecseniz birsey demiyorlar.Hatta durumu abartip kirmizi isikta lastik yakanlar bile var.
Istanbul da boyle seyler hic olmaz diye dusunuyordum ama demekki oluyormus.
Gecmis olsun.
Gönderen: volksport - 13 Mart 2008, 00:28:39
Abi tekrar geçmiş olsun, malesef Türkiye, hırsızlıklar, dolandırıcılıklar,çetecilikler serbestken, egsoz ucu niye boyle, araba arkasında neden oyuncak ayı var, sök o aynandaki beşiktaş spor klubu süsünü gibi kıl, tüy şeylere karısan bir suru tip var, :t
Gönderen: volksport - 13 Mart 2008, 00:31:10
Ben buyuk sehirlerde daha serbest diye biliyordum.Aksine yuksek sesle bile polis memurunun yanindan gecseniz birsey demiyorlar.Hatta durumu abartip kirmizi isikta lastik yakanlar bile var.
Istanbul da boyle seyler hic olmaz diye dusunuyordum ama demekki oluyormus.

Halil sana Ankaradan bir örnek veriyim video olarak... :D :D :D

Polis Megafonu : LAnnn Serefffssiizzzzz...... :t

[youtube=425,350]W2RtWYt3gJ0[/youtube]
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2008, 01:02:06

Kardesim naptin sen ya :)
Vallahi gece gece gulme krizi tuttu.
Tesekkurler paylasim icin ilk defa izliyorum.
Hosca kal.
Gönderen: ozmo - 13 Mart 2008, 10:23:58
geçmiş olsun kardeş baya bir uğraştırmışlar seni eskiden çalıştığım şirketin aracına yaptırmıştık cam filmi aracın arkasında malzemeler olduğundan pek görünsün istemiyorduk bir gün ekip beni çevirdi camında film var aracı bağlayacağız diye benim zaten bir şeye tepem atmıştı tam o sırada ekip aracınında camında film olduğunu farkettim aracın anatarını fırlattım al anahtarı git önce seninkini sonra benimkini söktür parası neyse veririm burda bekliyorum dedim önce bi afalladı sonra sen ne diyon gibilerinden konuşmaya başladı bende kızgın kızgın yasaksa sende neden var sende varsa bana neden yasak sen kuralları uygulayacaksan önce kendinizden başlayın diye bağırdım baktılar başa çıkamayacaklar tamam kardeşim yürü git bizi uğraştırma dediler anlayacağın aslında çorba parası istiyorlardı ama ben ters yapınca tırstılar arkamın sağlam olmasından çekindiler gerçi baya bir sağlam arkamda var hani :D aracı bağlasalardı araç parka gitmeden çözme emri gelirdi o derece :D :D
Gönderen: fay78 - 13 Mart 2008, 11:30:08
Aslında problem şudur:devlet memuruna yeterli maaşı ve gelecekteki endişesini kaldıramayınca memur haliyle sağa sola saldıracak.Ama bu benim gibi rüşvet olayına girmeyenler için tam bir karmaşaya dönmekte...Çünki adam sende bir ışık görmemesi onu dahada sert davranmaya hatta ve hatta çözülmesi güç olaylara itmeye kadar gidiyor.Tabi karşındaki memurun birazda dini ahlakı ile sınırlıdır.
Gönderen: can mete - 13 Mart 2008, 13:03:14

eralp bune ya süper bişe yakalamışlar..  ankaradada bu aralar egsoza taktılar kontrollerde ilk iş egsoza bakmak..  ben 206 yı wermeden önce trafik çewirdi caddede giderken alakasız bi şekilde, araçta modifiyeliydi ama dizeldi adam egzosa baktı gaza bas dedi bende bu dizel egzos olmaz dedim gerizekalı polis olsun sen bas yinede ben bi dinleyim diyodu yalnız kafası leylaydı gawatın biraz dalgaya wurdum işi eğlendik arkadaşlar wardı, sonra adam demesinmi güzel yapmışın satıyonmu diye:)
Gönderen: HellHound - 13 Mart 2008, 16:10:53
Araba yakmak,kapkaç yapmak serbest...Egzoz film yasak(tabi bunların ülkeye girişi ve vergisini almak serbest)...Burası Türkiye...Arabama hırsız girdi bi zabıt tut die polis çağırırsın adam suratına bakar sanki küfür etmişsin gibi ama sende en ufak bi hata gördümü bütün gününü yakabilir senin başında...

Geçmiş olsun...
Gönderen: fay78 - 13 Mart 2008, 17:56:22
budur....
Araba yakmak,kapkaç yapmak serbest...Egzoz film yasak(tabi bunların ülkeye girişi ve vergisini almak serbest)...Burası Türkiye...Arabama hırsız girdi bi zabıt tut die polis çağırırsın adam suratına bakar sanki küfür etmişsin gibi ama sende en ufak bi hata gördümü bütün gününü yakabilir senin başında...

Geçmiş olsun...
Gönderen: volksport - 13 Mart 2008, 23:08:51
Sert oynuyorum  Polislere karşı, yoksa ilk sorusu? Ne iş yapıyosun, veya baban ne iş yapıyor?  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

Tabii ona göre sana şekil yapıcak...  :tamamdir

Yukardaki cumleyi yazdım ama aracımın herseyi tam , eksiği fazlası, muayenesi, sorunu hiç birşeyi eksik değil, böyle olunca tabi sıkıntı çıkarmak için bir sebebte bulamıyorlar.. :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2008, 23:35:59
Bugun 577 lira ceza yedim.Aracin egzoz muayenesi yapilmamis unutulmus.19 liralik egzoz muayenesi icin 577 lira ceza kestiler.Benimle birlikte 5 araca daha ceza kesildi.Herhalde gun boyunce 50 araca ceza kesmislerdir.Aranizda yaptirmayanlar varsa lutfen dikkat etsin.Boyle seyler unutulmaya gelmiyormus...
Gönderen: can mete - 13 Mart 2008, 23:44:00
halil nediyosun ya bunun cezası 557 liramı ayıptır ya radara girsen daha iyiymiş.. geçmiş olsun kardeşim..
Gönderen: Halil Kara - 13 Mart 2008, 23:55:12
halil nediyosun ya bunun cezası 557 liramı ayıptır ya radara girsen daha iyiymiş.. geçmiş olsun kardeşim..

Sagol kardesim.Bende cok sasirmistim ama ne yazikki oyleymis.Aman dikkat...
Gönderen: R-Line - 14 Mart 2008, 00:18:52
halil sadece egzos muayenesi için mi bu 577 lira, başka bişey yok yani bunun içinde. geçmiş olsun kardeşim.
Gönderen: Halil Kara - 14 Mart 2008, 00:36:10
halil sadece egzos muayenesi için mi bu 577 lira, başka bişey yok yani bunun içinde. geçmiş olsun kardeşim.

Evet.19 liraymis egzoz muayenesi.
Bugun yolda gidiyorduk cevirme varmis.Gayet rahat sekilde girdim cevirmeye.Hemen polislerin yaninda Il cevre prman mudurlugunden de memurlar var.Tabi bizim aklimizdan tamamen gitmis unutmusuz egzoz muayenesini.Sordular bende baktim yok.Ceza kesecegiz dediler.Ya dedim bunun gecikmesi falan olmuyor mu dedim.Oluyor dedi ama sen gecikmeyi de gecmissin dediler.Sonra basladim dildokmeye ogrenciyim falan dedim unutmusum dedim bi daha olmaz falan fistan araya bir suru de isim ekledim yine de kararlilar.Yazdilar cezayi.577 lira.
Gönderen: Dr_EmrE - 14 Mart 2008, 02:48:21
Abi en azından sizde bişey bulup yazıyorlar. Arabamda Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci arması var. Plakamda 33 malum sivasdayım yabancı plaka. Gören çeviriyor. Zart Zurt şeylere ceza yazıyor. En sonunda bir gün birisi çevirdi. Ehliyeti ruhsatı aldı gitti ekip arabasının önünde bişeler yapior. Sorun nedir dedim.. Git arabada bekle dedi sanki oğluna bağrıyor. Fitil oldum sorun nedir dedim tekrar..  Adam aynen şunu söyledi "Sende bu yaşta bu araba var , benim oğlumda neden yok? Ceza yazacam sana.." dedi.. Aldım elinden ehliyeti ruhsatı arkadan yaz dedim..Evet oğlunun arabası olmadıgı için ceza yazdı... Gelen cezanın sebebi "emniyet kemeri takılı değildi"..

Hay allahım ya...  :t
Gönderen: r76 - 14 Mart 2008, 09:04:06
Yuh ya, ne terbiyesizlikler var şu ülkede ya,  vallahi resmen soğudum iyice , lanet olsun böylelerine  :t :t :t :t :t
Gönderen: ozmo - 14 Mart 2008, 10:01:53
Sert oynuyorum  Polislere karşı, yoksa ilk sorusu? Ne iş yapıyosun, veya baban ne iş yapıyor?  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:

Tabii ona göre sana şekil yapıcak...  :tamamdir

Yukardaki cumleyi yazdım ama aracımın herseyi tam , eksiği fazlası, muayenesi, sorunu hiç birşeyi eksik değil, böyle olunca tabi sıkıntı çıkarmak için bir sebebte bulamıyorlar.. :tamamdir :tamamdir :tamamdir

zamanın birinde cinsin birine denk gelmiştim tebeşir yok diye ceza yazmıştı yazmak isterlerse 55 tane maddeden geçiriyorlar merak etme arkadaş çengelli iğneden yemişti kudurmuştu resmen :)
Gönderen: vw6n - 14 Mart 2008, 12:06:46
Tebeşir klasik oldu zaten ;D
Gönderen: ®oyal - 14 Mart 2008, 12:08:47
Ceset torbası var. :D
Gönderen: Ouzoo - 14 Mart 2008, 12:36:42
Geçmiş olsun abi.Bana işi düşen polis arkadaşları ağlayana kadar süründürüyorum abi merak etme...Kurt postundaki kuzu bu arkadaşlar, ne üdüğü belirsiz, altı birane üstü şişane
Gönderen: ozmo - 14 Mart 2008, 13:12:56
valla şimdide yanık örtüsü ile reflektörlü yelek soruyorlarmış burdakilerin çoğu beni tanıdığı için çevirmiyorlar ama uzun yolda denk gelirsek oyabilirler.:)
Gönderen: volksport - 14 Mart 2008, 13:16:00
valla şimdide yanık örtüsü ile reflektörlü yelek soruyorlarmış burdakilerin çoğu beni tanıdığı için çevirmiyorlar ama uzun yolda denk gelirsek oyabilirler.:)

Reflektorlu yelek hea  :D :D :D :D

Yakında tepe lambasıda isterler, aracınızı ödünç almam gerekiyor sayın vatandaş.. :D :D :D

Yaz kış Zincir taşıyoruz zaten  >:( >:( >:(
Gönderen: volksport - 14 Mart 2008, 13:19:00
Bu arada küllukte  az birsey su olması gerekiyormus, polisin birinden duymuştum, ben yazmak istedikten sonra her turlu yazarım diyodu...
Gönderen: car wolf - 14 Mart 2008, 13:48:29
hiç trafiğe çıkmıyalım ozaman bu ne böyle >:( rüşvete zorluyorlar sonrada biz istemedik derler. Bir sitede gördüm araba arkasına yazılan yazıları okuyordum birisi bu yazıyı yamış Çorbanı iç hesabıma yazdır (polis) 62_ ;D :D
Gönderen: vw6n - 14 Mart 2008, 13:50:19
Çorbanı iç hesabıma yazıdr (polis) 62_ ;D :D
çok iyi ;D ;D
Rüşvet değil bahşişmiş o
Gönderen: fay78 - 14 Mart 2008, 17:37:39
Hazımsızlık bunların yegane problemleri
Abi en azından sizde bişey bulup yazıyorlar. Arabamda Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci arması var. Plakamda 33 malum sivasdayım yabancı plaka. Gören çeviriyor. Zart Zurt şeylere ceza yazıyor. En sonunda bir gün birisi çevirdi. Ehliyeti ruhsatı aldı gitti ekip arabasının önünde bişeler yapior. Sorun nedir dedim.. Git arabada bekle dedi sanki oğluna bağrıyor. Fitil oldum sorun nedir dedim tekrar..  Adam aynen şunu söyledi "Sende bu yaşta bu araba var , benim oğlumda neden yok? Ceza yazacam sana.." dedi.. Aldım elinden ehliyeti ruhsatı arkadan yaz dedim..Evet oğlunun arabası olmadıgı için ceza yazdı... Gelen cezanın sebebi "emniyet kemeri takılı değildi"..

Hay allahım ya...  :t