vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: as5338 - 03 Mart 2008, 10:15:58

Başlık: amortisör hakkında tavsiyeleriniz
Gönderen: as5338 - 03 Mart 2008, 10:15:58
ön amotisörlerimi değiştireceğim fakat yaylarımı değiştirmeyi şimdi düşünmüyorum
bilstein amortisör leri hakkında ne düşünüyorsunuz
aradım konuştum bayisi ile cadde için olanları gazlı imiş
bu konuda bilgi ve tavsiyelerinizi bekliyorum
bu arada boge yani orjinalini pek tavsiye etmiyorlar
şimdiden teşekkürler
Başlık: Ynt: amortisör hakkında tavsiyeleriniz
Gönderen: R-Line - 03 Mart 2008, 13:28:07
bence git yetkili servisi ne verirse onu tak. o veya bu demek yanlış boge kötü olsa fabrika hiç takmazdı sonuçta 1,2 arabaya takılmıyo bunlar amortisör önemli :tamamdir
Gönderen: Tholl-ga - 03 Mart 2008, 18:50:42
bilstein ii dir.
boge de kötü deil ama fabrikaların az maliyet bol kazanç stratejisinden dolayı.

zafer daha öncede konuşmuştuk bilstein hakkında.ben 2 senedir kullanıorum bi problem yok
Gönderen: as5338 - 03 Mart 2008, 19:55:32
eyvallah içim rahat bir şekilde para verip amortisörümü alabilirim peki şimdilik önleri almayı düşünüyorun sorun olurmu yok  sa dördünümü alayım
Gönderen: R-Line - 03 Mart 2008, 19:59:22
genelde servisler takım değişir derler ama arkalar sağlamsa değimesine gerek yok bence önlere tak sorun çıkacağını düşünmüyorum
Gönderen: Tholl-ga - 05 Mart 2008, 01:25:10
komple deiştir zafer ;)
Gönderen: as5338 - 05 Mart 2008, 07:48:50
tamam dört tane alırım
Gönderen: as5338 - 05 Mart 2008, 08:57:07
mrh
bu gun bilstein için aradım fakat adamlamlar kendi aralarında konuşurken 97 falan dediler
tam emin olamadılar elindeki listeden fiyat olarak önlere yalış duymadı ısem 35 euro arkalara 30 euro istediler ama daha önce 70 er lira demişlerdi.   
ben onlara kasafarkını söyledim ama adamlar tam olarak emin olamadılar. benden ürün konu üstediler her halde amortisörlerin kendine ait bir kodumu var yardımcı olabilirmisiniz.
ben cadde için gazlı model düşünüyorum ne diyorsunuz
tolga senin tavsiyen vardı bana daha önceden seni sıksıyor olabilirim ama yardımcı olabilirsen sevinirim
Gönderen: Tholl-ga - 05 Mart 2008, 12:42:05
bi fabrikasyon olanı var siah seri bide cadde tipi var yine siah seri
sarı olan sport modeli.cadde tipi olanı al yarı gazlı yarı yağlı.aksaray karakolunun yan sokağında distribütörü
Gönderen: as5338 - 05 Mart 2008, 17:44:07
dediğin yerin adını öğrendim bilgin oto ama burdaki yerlerinde artık golf 4 amortisörü getirmiyorlarmış maslaktaki yerlerinde varmış ama isteyenelere aksaray gönderiyorlarmış
yarın sabah isteyen olursa diye telefonlarını buraya yazacağım
Gönderen: as5338 - 09 Nisan 2008, 08:22:56
baksanıza benin 2000 otomatik 1.6 golfçüğüme gti amortisör ve yay takımı nasıl olur
hatta sizlere bir kaçtane çıkma amortisör takımlarının adreslerni versem bakıp fikirlerinizi beklesem nasıl olur
sizin fikirleriniz önemli

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=330226356712&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=014

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=160227595492&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=006

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=200213329468&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=010
Gönderen: Tholl-ga - 09 Nisan 2008, 12:22:30
gti amortisörü ve yayı senin araca fakat aracının kilosu farklılığından aracın yükselir.çıkma amorstisörü tavise etmem.
Gönderen: ---caner--- - 09 Nisan 2008, 12:47:49
benim amortisörlerde çok yaylanıyo acaba bi sorun varmıdır
Gönderen: as5338 - 09 Nisan 2008, 15:01:58
ok
Gönderen: as5338 - 18 Temmuz 2008, 10:14:41
arkadaşlar h-r yay için 3.5 cm düşürüyormuş bu bir sorun oluştururmu bisten am ortisör alacağım cadde için olan modelini
Gönderen: OffLineR - 18 Temmuz 2008, 10:16:20
Tolganın araba 6cm düşük bir sorun olmuyor. Ordan yap işte hesabı :D :D
Gönderen: as5338 - 18 Temmuz 2008, 11:17:08
ya az evvel ustamla görüştüm eğer düşmesini istemiyorsan yaylarda hiç bir sorun olmaz diyor bende aslında düşürmek istemiyorum sadece keyifli bir sürüş istediğim mi belirttim oda gerek yok dedi makul geldi ama yine de soru işareti kaldı aklımda gerçekten bu koşulda benim golf çüğe  gerek yokmu yay.
Gönderen: adalmaz - 19 Temmuz 2008, 00:32:55
ben aracın altının sık sık çarpmasından dolayı bu konuyu arastırmıstım hiç kimse aracın yaylarıyla oynanmasını yada daha sert amortisör gibi çözümleri aracın yol tutuşunu etkilayeceğinden zamanla lastiklerin düzensiz aşınacağından ön takımın ömrünün kısalacağından gibi olayları örnek vererek uygun görmedi buna en son gittiğim özel serviste dahil orjinal yada orjinale en yakin öneriliyor benim gittiğim yer ustalık dahil ön tane 120 arka tane 90 dedi orjinalmiş duyduklarım böyle ama sen iyi araştır kafana yatanı uygula buradada paylaş bende sadece önleri değiştirecem 8)
Gönderen: spy - 19 Temmuz 2008, 00:46:58
anlamadım ben.. sert amortisor, kısa yaylar on takımı bozup, lastikleri duzensiz mi asındırıyormus??  ???
Gönderen: as5338 - 19 Temmuz 2008, 08:57:03
orj boge tane fiyatı 60-65 lira gibi ama bistenler daha iyi araştırdım zaten standart olacak araba hemen aynı fiyata daha iyi bir marka kullanmış olacağım araba iiçin yay lar hakkında vaz geçtim çünkü alçlatmak itemiyorum zaten yeterince iyi o açıdan bizim buralarda her yerde kasis yapıyorlar hızlı gitmesinler diye ve biraz kalabalık kullanıyoruz aracı
teşekkürler
Gönderen: dave123 - 05 Mayıs 2009, 11:39:40
Ankara da yetkili servisten başka orjinal yedek parça satan yer bilen var mı arkadaşlar?
bende arkalar için amortisör alacağım
Gönderen: fosilci - 05 Mayıs 2009, 12:03:31
Arkadaslar size bir sorum olacak amortisor ile ilgili bizim araba 72 bin km de simdiye kadar eminim hiç amortisorleri degişmedi kaç bin km de bir degişiyor bu amortisorler ve bazen boyle tümseklerden gecerken gacur gucur diye ses geliyor acaba amortisorlerin durumu ne durumda neden yapıyor olabilir bu sesi ??
Gönderen: sismic - 05 Mayıs 2009, 12:35:43
Arkadaslar size bir sorum olacak amortisor ile ilgili bizim araba 72 bin km de simdiye kadar eminim hiç amortisorleri degişmedi kaç bin km de bir degişiyor bu amortisorler ve bazen boyle tümseklerden gecerken gacur gucur diye ses geliyor acaba amortisorlerin durumu ne durumda neden yapıyor olabilir bu sesi ??

bildiğim kadarı ile amortisörde km olayı olmaz seni tatmin etmiyorsa değiştireceksin. patlak amortisör kendini çok rahat belli ediyor. virajda yol tutuşu düşer savrulursun, e5 te felan hızlı giderken bi çukurdan geçince bir saat sallanırsın :D fren mesafen uzar, ve ön takım çok çabuk dağılıyorsa anlarsın ki amortisör patlak ;) iş ön takıma kalmadan ve biyere girmeden değiştirmen gerekir...
Gönderen: fosilci - 05 Mayıs 2009, 14:25:02
Kışın trigiyer kayısını degiştirmeden once aldıgım fiyatları sızle paylaşayım

Amortisör üst kafa ====  60 TL
Viraj Ratu========== 50 TL
Viraj Lastigi========= 25 TL

İşçilik 80 TL
Gönderen: OffLineR - 05 Mayıs 2009, 14:58:51
Kışın trigiyer kayısını degiştirmeden once aldıgım fiyatları sızle paylaşayım

Amortisör üst kafa ====  60 TL
Viraj Ratu========== 50 TL
Viraj Lastigi========= 25 TL

İşçilik 80 TL

Ne işe yarıyor bunlar diye sorucam ayıp olacak :D :D
Gönderen: fosilci - 05 Mayıs 2009, 15:08:53
Bilmiyorum koray bunların degısmesı gerektıgını soyledı usta fiyat olarak bunu verdı daha yaptırmadım ama seslerle ılgılı olabılır
Gönderen: Tholl-ga - 13 Mayıs 2009, 22:12:44
Bilmiyorum koray bunların degısmesı gerektıgını soyledı usta fiyat olarak bunu verdı daha yaptırmadım ama seslerle ılgılı olabılır

gıcırdı varsa bunların değişimi ile o sesler kaybolur
Gönderen: fosilci - 14 Mayıs 2009, 00:39:21
gıcırdı varsa bunların değişimi ile o sesler kaybolur

Valla içime su serptin daha büyük birsey cıkarmasında :)
Gönderen: R-Line - 14 Mayıs 2009, 11:44:40
o tümseklerden ve çukurlardan gecerken gelen gacırtı gucurtu
viraj demir lastiğinden geliyor.
pek fazla maliyeti olan bişey değil.  ;)
Gönderen: fosilci - 14 Mayıs 2009, 12:09:20
Sagol birol abi bu yazın yaptıracagız inşallah daha lastikleri degiştirecez yazlık lastik bakıyoruz