vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: lionmen - 06 Ağustos 2006, 21:58:27

Başlık: yeni golf1 aldım bazı sorularım olacak
Gönderen: lionmen - 06 Ağustos 2006, 21:58:27
1) benim golf 1978 model gtı yazıyom ama acaba gerçek gtı mi anlamadım 1600 motor 86 beygir yazıyo ruhsatta
2) bu arabanın parçalarını (kapı kolları cam kolları panzur ) nerden bulabilirim ankaradayım ben
3) motorunda veya kullanımında nelere dikkat etmeliyim
 golf de biraz acemiyim ama çok beğendim ben golf 1 i çok zevkli bir araba cevaplarınız için şimdiden teşekkürler bide bu golf lerin klübü felan varmı yani üyelikli
Başlık: Ynt: yeni golf1 aldım bazı sorularım olacak
Gönderen: G60 - 06 Ağustos 2006, 22:01:37
1) Motorunun resmini çekersen ben söyleyebilirim gti olup olmadığını :) .
2)Araç parçalarını hurdacılardan rahatlıkla temin edebilirsin.Telefonları vs hepsi bu konuda. İlgili link burada :
Onarım Modu (http://www.vwtr.net/forum/index.php/topic,124.0.html)
 Son olarakta Klüp olarak burası var yeterli değilmi :) .
Gönderen: lionmen - 06 Ağustos 2006, 22:02:51
teşekkürler kardeş isterseniz msn dende görüşebiliriz sende gtı motoru varsa resmini gönderirmisin
Gönderen: G60 - 06 Ağustos 2006, 22:08:29
Ne Golf'um var nede motor resmim elimde... :(
Gönderen: G60 - 06 Ağustos 2006, 22:15:58
(http://www.doppel-wobber.de/pix/g1_gti4.jpg)

76 model bir Golf GTI 1.6 110hp motoru.
Gönderen: VWci - 06 Ağustos 2006, 22:19:19
ruhsattaki motor koduna bak...;) bastaki harfler EG ise GTI motorudur....;)
Gönderen: golfmk2gtd - 07 Ağustos 2006, 20:35:16
lionmen araban hayırlı olsun..
Allah güle güle kullanmak nasip etsin....

Bence iyi bi secim yapmışsın.... Aldığın arac bi efsane ona iyi bak....

Klup olarakta vwtr.net Sormak istediğin her konuda çekinmeden konu açabilirsin.....

Bendede Golf 2 var Dieseli çok menunum askere kadar MK2 me bazı projelerim var onları yapıcam sonrada İNŞALLAH askerden sonra Golf MK1 almayı düşünüyorum sonra ona yüklenicem....

Tekrar hayırlı olsun.....
Gönderen: VWci - 07 Ağustos 2006, 20:46:35
baska forum olarak vwturk var oraya da sor...orada golf 1 kullanan vardir....
Gönderen: corrado_g60 - 08 Ağustos 2006, 19:15:47
tercıhını ıyı yonde kullanmısın golf 1 ile hayırlı olsun.
Gönderen: lionmen - 11 Ağustos 2006, 23:26:57
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar bende çok sevdim arabamı bence yerli modelli arabalara bin basar
Gönderen: ARDAcan - 12 Ağustos 2006, 00:07:13
re-sim   is-te-riz   :D
Başlık: yeni golf1 aldım bazı sorularım olacak
Gönderen: METiN - 20 Kasım 2006, 11:54:07
o forumun kullanıcıları genelde lüks voswagenler, burdaki teknik bilgileri oradan alabilecegine inanmıyorum, en azından mk1 icin :)

mk1 gelmis gecmis en seker araba :) resimlerini bekleriz arkadasım, güle güle kullan...
Gönderen: golfizm_27 - 24 Haziran 2007, 18:34:11
selam ben yenı katılıom aranıza gazıantepten  golf 1 araca sahıbım  ve arabam modıfıyelı  sıze sormak ıstedıgım arabama turbo ( türibin ) taktırmak ıstıorum bana getırılerı ve goturulerı ne olur ayrıca takmakta zorluk cekermıyım  turbo almanyadan gelcek sımdıden tesekkur ederım
Gönderen: mcsahan - 24 Haziran 2007, 18:43:58
bu konuyla ilgili yeni bi rtopic açsaydın daha iyi olurdu bence, hoşgeldin aramıza. otomobilim bölümünde aracını tanıtabilirsin. sorunun doğru ynıtlarını mk1 sahibi arkadaşlar cevaplaycaktır eminim.
Gönderen: escocem - 24 Haziran 2007, 20:02:55
araç kısa süre önce satılıktı yeni sahibimisiniz...turboyu yabancı forumlardan vb örnek alarak(tabi bu işlerden baya anlaman lazım yinede)takabilirsin belki ama ayarlarını yapman imkansız gibi işin ehli kişilere mutlaka uğraman gerekiyor...takacağın turbonun ceşidine bağlı olarak bütün kıstaslar değişiyor ayrıca...doğru düzgün bir şey yaparım dersen en az 3500 ytl yi gözden çıkarman lazım antalya fiyatlarıyla..bunun ortalama yarısı parça diğer yarısıda işcilik gibi düşünebilirsin...ayrıca aracın enjeksiyonlu ise bu iş biraz daha prof sınıfa atlıyor karb.olsa daha düz mantık uygulamalar diğer türlü detaylar artıyor tabi buna oranlada masraflar...ben yerinde olsam motoru komple dağıttırır en baştan modifiye ederek atmosferik yapılabilecekleri yaparım nerdeyse 3000 e çıkan turbodan alınacak gücün %70 ini yakalarım...egzantirik ateşleme 100-200 cc piston büyüterek kapak taşlayarak egzos sistemi yaparak baştan komple vb vb...uğraşmadan kısa sürede sorunsuz halledeyim dersen al bi 16 v motor egzantrik koy dereceyi çok abartmadan keyfine bak...
selam ben yenı katılıom aranıza gazıantepten  golf 1 araca sahıbım  ve arabam modıfıyelı  sıze sormak ıstedıgım arabama turbo ( türibin ) taktırmak ıstıorum bana getırılerı ve goturulerı ne olur ayrıca takmakta zorluk cekermıyım  turbo almanyadan gelcek sımdıden tesekkur ederım
Gönderen: Firestarter - 25 Haziran 2007, 09:12:20

Hoşgeldin. Cem turbo olayını açıklamış, umarım kafandakilerle birebir örtüşüyordur ;)