vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: METiN - 26 Şubat 2008, 21:31:09

Başlık: mp3 calar yardim
Gönderen: METiN - 26 Şubat 2008, 21:31:09
Arkadaslar vakit gelmek uzere ve tesisati kurmaya baslayacagim kismet olursa, ana unite hakkinda cok fazla bilgiye sahip olmadigin icin bu islerden anlayan arkadaslardan yardim talep ediyorum, yapmak istedigim sey su,

1- mp3 calar radyo
2 - mid-tiz takim
3 - amfi
4 - 30 cm kicker bas (bagaja)

ana unite icin secenek sony gt660us ve gt460us, yada pioneer 4950 ve 270 ytl.yi gecmeyecek sekilde daha ust modelde olabilir diye dusunuyorum, sizler ne onerirsiniz, bahsettigim tum urunleri gittigidiyor.com.da buldum, sekil olarak hepsi guzel, sony.lerde usb giriside mevcut, ama kararsizim, siz ne onerirsiniz ??
Başlık: Ynt: mp3 calar yardim
Gönderen: emirhan - 26 Şubat 2008, 21:35:49
hayırlı olsun metin abi kolay gelsin cok abartmaya gerek yok abi bunlar yeterli bence ama ufak tefek şeylerle güzel olur valla sony  tercih ederim abi usb girişliyse güzel  vallahi  :tamamdir
Gönderen: Ouzoo - 26 Şubat 2008, 21:47:48
Metin abim ben sony xplod destekli cd player kullandım kalitesi güzel fakat dezavantajı eq 3 band olması.Yani o bakıma tiz sesler biraz düşük kalabiliyor.Alpine e geçtiğimdeki farkı anlatamam müthiş bişey.Ama hepsi burada.com da kampanyada olan bi modeli var pioneer in fiyatı uygun gibi, çıkışlarıda sağlam 50*4 yorumlarda gayet olumlu bi araştır istersen.
Hepsiburada.com  (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=26202&productid=otm251923)

sony ana ünite düşünürsende gt serisine bakmanı öneririm, bendeki cdx s 2050 idi cl player ama gt serisinin ses kalitesi oldukça iyi diye duyumlar aldım.

mid tiz takımda ise kaliteyi uygun fiyata dersen jbl in 6507 serisini kullanıyorum bugüne kadar en ufak bi sorun veya kalitesis ses yakalayamadım, 100 kere memnunum bu fiyata bu ürünü tek geçiyorum
tabi benim polonıun önler 16 cm ve arkada kolon olmamasına ramen bu şekilde, eğer iki takım koyarsan senden kralı yok :)

Hepsiburada.com  (http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251695&productid=otmurgto6507c)

amfi için ben sony xplod 4*100 kullanıyorum performansından gayet memnunum.25 cm jbl 1000 w bass ve componentleri çok rahat destekliyor, yaklaşık 250 ytl civarında olması lazım.
fakat jblk 75,4 de aynı kefeden bi ürün ve piyasada çok tutulmuş ve methedilen bi model bunada bakabilirsin yaklaşık 350 ytl civarında sanırım.

Bass diyince ilk aklıma jl audio geliyo ama biraz tuzlu yani bütçeyi gereksiz olacağından aşar, kickerında methini çok duyuyoruz özellikle bu L serisinin fakat bence bu kadar para yatırma bass a sonuçta alacağım mid tiz takımlarıda gayet güzel bass ile destekleyecektir sound u.Ben 25 cm portlu jbl kullanıyorum valla mahalleye dinletmiyorum sonucunda süper şekilde yetiyor ha sen abisin seninki 30 olsun hadi :)Orjinal portlu jbl bass var 30 cm gayet kullanışlı olacaktır kanımca.

Ama hepsinden önemlisi tesisatın yanında birde kime nasıl bağlattığın, kablolar, sigorta tesisat kalitesini çok etkiliyor ben 150 ytl vermiştim komplesine bide tanıdık diye..
Gönderen: ramcho® - 26 Şubat 2008, 21:48:12
metin abi bildiğim kadarıyla sonylerde anti shock yok bu nedenle ben tercihini pioneer den yana kullanmanı tavsiye ederim mid ve anfiyi ne kullanıcaksin?
Gönderen: volksport - 26 Şubat 2008, 21:59:48
Hayırlısı olsun, Alpine veya Pioneer Ana ünite  öneririm, (Pioneer fiyatları makul şu an piyasada)

Bu arada,
JBL GTO-6507C 16,5CM 2 YOLLU COMPONENT HOPARLÖRÜ geçen bir yerde sıfır 90 ytl e gördüm, sahibinde.com daydı galiba, bir toptan sistemci satıyodu... Doğubanktada 110 ytl ye almıştı arkadaş uzerinden biraz zaman geçti ama bilgin olsun dedim...

Gönderen: METiN - 27 Şubat 2008, 11:39:44
Şimdi abiler, amfi olarak amerikadan 4 kanallı yanlıs hatırlamıyorsam 6300 amfi getirttim, sanırım 15 gün icerisinde elime ulasacak, acıkcası o amfiyi kullanmayı pek düsünmüyorum, nedenide 535 ytl. gibi bir fiyattan satılması Türkiyede, onu 400 civarına satıp ordan arta kalan parayla bi amfi birde mp3 çalar patlatırım diye düşünüyorum, sirkecide cok uygun fiyatlarla satış yapan bir ark. var, ona gidip yakın zamanda bir göz gezdirecegim,
30 cm jbl hic düsünmüyorum çünkü eski polomda jbl 30. cm vardı, cok kaliteli ses vermedigi kanaatindeyim, onun yerine 25.cm yada 30.cm kicker tercih edecegim, bunda kararım kesin, benim arabada önlere mid-tiz takım icinde 13 cm infinity kullanırım diye düsündüm, hem kaliteli hemde ucuz oldugunu biliyorum, aslına bakarsanız tek düsündürücü nokta ana ünite.
Oguz verdigin linkteki teybi arabama sokmam bile abim :) 2900 cok traş bir model, birde 4950 pioneer sirkecide 175 ytl., daha üst modelleri gittigidiyorda 200-300 arasında fiyatlarda degisiyor, amacım 200-300 ytl arasında kaliteyi yakalamak, pionner 4700 kullandım daha önce, güzel teyp ama maalesef ki güçsüz, 5-6 ay kullandıktan sonrada atlama yapmaya baslıyor, o sebeplede bu sefer sony deneyecegim diye düsünüyorum, yinede fikirleriniz benim icin önemli, önemsiz olsaydı buraya konu acmazdım, hepinize teşekkürler, yeni fikirlerinizi bekliyorum...
Gönderen: volksport - 27 Şubat 2008, 17:55:43
Bana gore en kotu modeli olsun Blaupunkt olsun   :D :D :D Seviyorum Keratayı...

Pioneer konusundada ust model olmadıkça uygun değil bence en kotu seçimin 6000 serisi olur,Sony pek oto sisteminde bana yakın ve tatmin edici gelmiyor kulak olarak...
Gönderen: escocem - 27 Şubat 2008, 21:00:25
teyip olarak ,pioneerın usb girişli dokunmatik tuşlu bir modeli çıktı(usb önden kablo ile değil)onu öneririm ışıkları kırmızı hatta...mid olarak infinity referance gayet güzel secim o olmazsa jblin midleride gayet performanslı fiyatlarına göre.200-250 rms e kadar bas kullanılan tüm tesisatlarda favori anfim jameson usa-900 dür şimdi bir üst kasası çıktı 905 bu ikisinden birini deneyin derim.2saat evvel jbl 30 cm bass aldım bende bana kalırsa gaet güzel çalıyor.jblde kesinlikle litrenin iyi tutturulması lazım.kickerda ise portsuz kullanmayın derim :)
Gönderen: volksport - 27 Şubat 2008, 21:37:54
kickerda ise portsuz kullanmayın derim :)

Kicker zaten sert vuran bi bass, portsuz acayip vurur  :D
Gönderen: METiN - 27 Şubat 2008, 23:05:47
kesinlikle bu sefer kicker bas kullanacagim :)
Gönderen: escocem - 28 Şubat 2008, 07:25:08
Kicker zaten sert vuran bi bass, portsuz acayip vurur  :D
dediğin çok doğru.bazı arkadaşlar çok sert çalmasın diye kapalı kutu yapıyorlar oda basın ömrünü azaltıyor ;)
Gönderen: Ouzoo - 01 Mart 2008, 23:41:16
Metin abi bugün yeni açılan haramidere(beylikdüzü, carrefour un hemen 100 mt ilerisi) metro markete gittim sistemler gayet güel fiyatlara.En çok ilgimi çekende alpine 9870 mp3lü vs 199 ytl ne dersin bence kaçırma :)
(http://www.powernetshop.at/media/images/alpine_9870_black.jpg)
Gönderen: METiN - 03 Mart 2008, 09:12:52
Oguz Alpine kalitesi tartışılmaz bi marka ama 230-240 ytl.ye cok kral sony makinelerde var, kararsız kaldıgım icin sizlerden yardım istedim zaten, ne dersiniz 9870 kullanıslı bi aletmidir ?? atlama zıplama yapar mı, basit bi modelmisir ?? yani basit bi alpine alacagıma en iyi sony.yi alabilirim 30-40 ytl fazladan verip...
Gönderen: Ouzoo - 04 Mart 2008, 00:00:23
Sen bilirsin tabiki abi ama ben alpine kullanan ve öncesinde sony kullanmış biri olarak sana hiç düşünme bile derim.O kadar düşük bi versiyon değil normal bi model.bende alpne 9847 var o bile şahane.+ 250 liraya sonynin en iyi değil orta halli bi modelini alırsın abi,zaten ses kalitesi alpine e yaklaşamaz.Gerçekten akustik tonları çok kaliteli, sonynin xplod flm dedikleri şey bomba yani çok boğuyor sesi bence.Galiba en iyisi dinleyip alman abi :)
Gönderen: METiN - 04 Mart 2008, 09:16:46
Abim valla dinlesemde o kadar iyi çözebilecek kulak yok bende, malum 35 yıllık bunlar :)
Oguz sana bak aklımdakileri yazıyorum,

Pioneer 5950ıb 200 ytl.
Sony 660us 240 ytl.
Alpine 9870 200 ytl.

bu üçü arasında kaldım, ögrendigim kadarıyla Alpine iyi bir ses sistemi icin cok özellikli olmayabilirmiş, basit kaçabilirmiş, ama yinede bende prof. bir sistem kurmayacagım diyorum ve eger kumandası cartu curtu varsa bugun yarın metroya gidip bunu alıyorum :)
Gönderen: Ouzoo - 04 Mart 2008, 12:21:57
Hımm abi alpine in kumandası yok, pionerr ın  ipod bağlantısı, kumanda avantajı var.fiyatı ve dış görünümüde güzel.ben ufak çaplı bi sistemde kullanıyorum Alpine i ama pioneer hiç kullanmadım o yzden fazla yorum getiremicem buna.Tamamen senin zevkin bundan sonrası ama pioneer güzel görünüyor tasarım olarak:)
Gönderen: METiN - 04 Mart 2008, 19:20:23
Ben daha onceki tesisatimda 4700 mpb pioneer kullandim, gayette memnundum, ses kalitesi cok guzel olmasada beni doyuruyordu, ben yine pioneerden sasmiyim o zaman :) kumanda ve ipod baglantisida dedigin gibi extralari, daha kullanisli olur benim icin :)
Gönderen: Ouzoo - 04 Mart 2008, 23:17:17
Dediğim gibi abi ses kalitesi nasıl bilmiyorum ama sonuçta pioneer yani boş değildir ki sonyden iyi olacağına adım gibi eminim :) Hayırlısı olsun abi, ama doğubanktan flm bakma aslında çakmalarını yapıyolarya paynır diye  bide :D