vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: golfmk4 - 26 Şubat 2008, 12:14:01

Başlık: golf mk4 baskı balata
Gönderen: golfmk4 - 26 Şubat 2008, 12:14:01
selam beyler baskı balata degısım suresı nedır bıtıgı nasıl anlasıılr gecenlerde arabayı goturdum ustaya ama daha ıdare eder dedı yolda kalmaktan korkyorum yardımlarınız ıcın saolun
Başlık: Ynt: golf mk4 baskı balata
Gönderen: as5338 - 26 Şubat 2008, 17:54:02
ustalar idare eder dedi iseler hemen değiştirsen fena olmaz
Gönderen: Dr_EmrE - 26 Şubat 2008, 18:01:02
Bende tam aksini düşünüyorum ustalar eğer deişmek istemedilerse demekki daha çok var gibi :)
Gönderen: kerem81 - 26 Şubat 2008, 18:43:42
arkadaşım ben daha yeni değiştirdim bittiğini anlaman için debriyajın çok yukarda kavraması işarettir birde araba nerdeyse hiç hız yapmıyosa belli oluyo çünkü baskı balata bırakmıyo kolay kolay yolda bırakmaz ama ustalar idare eder diyosa arkadaşların dediği gibi daha uzun süre gider
Gönderen: R-Line - 27 Şubat 2008, 00:29:47
kerem arkadaşımın dediğine katılıyorum aracın hız yapamaması bizim anlayacağımız şekilde en tipik belirtisidir :tamamdir
Gönderen: yellow_driver - 27 Şubat 2008, 14:40:13
arkadaşım kerem arkadaşıma bende katılıyorum ve ticaret yapan herkes malını satmak isteyecektir. eğer daha gider diyorsa söylenen değişimler olana kadar kullan
Gönderen: refikmk1 - 27 Şubat 2008, 23:49:48
selam beyler baskı balata degısım suresı nedır bıtıgı nasıl anlasıılr gecenlerde arabayı goturdum ustaya ama daha ıdare eder dedı yolda kalmaktan korkyorum yardımlarınız ıcın saolun
baskı balatan bitikse aracın çekişi düşük olur,fazla yakar, arcın cc si bağarır ama gitmez.
 tabi bunlar gibi belirti varsa debriyaj setin değişmeli :tamamdir
Gönderen: cesimoglu - 04 Mart 2008, 12:51:22
aracı 2.vitese tak el frenini cek ağer arac kaydırıyorsa yani gidiyorsa BİTİKTİR STOP EDİYORSA SORUN YOK
Gönderen: R-Line - 04 Mart 2008, 12:59:48
ustan daha gider dediyse daha bitmemiştir, bitik olsa değiştirmekten kaçınmaz.
Gönderen: vw6n - 04 Mart 2008, 15:16:11
Benim bildiğim ise şöyle:
Arabayı yokuş aşşağı biyere çek motoru stop et 2.vitese tak el frenini indir ayağınıda frenden çek hareket ederse bitiktir.
Bende @escocem'den öğrendim ;)
Gönderen: erdem2179 - 05 Mart 2008, 00:00:23
vites,i 1 e al topuğunla frene bas ,debriyajı bırakıp ayak parmaklarınla gaza bas araç kalkıyorsa sorun yok kaydırıyorsa değişme zamanı gelmiştir.
Gönderen: halil07 - 23 Nisan 2008, 19:27:22

Benim bildiğim ise şöyle:
Arabayı yokuş aşşağı biyere çek motoru stop et 2.vitese tak el frenini indir ayağınıda frenden çek hareket ederse bitiktir.
Bende @escocem'den öğrendim ;)
dediğini yaptım. önce birinci vitestede denedim. bırakma çok az oldu. Ama 2. vitese taktığım zaman bırakma biraz daha fazla oldu. Biraz hareket edip sonra tutuyodu. şimdi bitmişmidir. daha ömrü varmıdır. Vites değiştirmede biraz boşluk hissediyorum sebebi bu olabilir mi.
Gönderen: lcub06 - 25 Temmuz 2008, 11:50:52
Baskı balatanın bittiğini yada bitmekte olduğunu arabanın çekişinden,kalkışından anlayabilirsin.mesela 1.vites yaptın bastın-2.vitese geç araba seri hareket ederse baskı balatan iyi.yok sonradan toplarsa bitmek üzeredir.250 ytl civarında ve 2-3 çeşiti var.işçilik hariç tabi...
Gönderen: PoYRaZ - 29 Temmuz 2008, 00:55:11
Yeni değiştirdim arkadaşla 250 balata işçilikte 50 100 arası alıyorlar ama cok fark ediyor benim balata tam bitmişti 5 ay önce usta degişmesi lazım demişti. Balatanın bittigini en iyi şöyle anlarsın araba arada kacırıyor tutuyorsa bitmiş demektir hemen değiştir.
Gönderen: Golf_ld - 29 Temmuz 2008, 09:48:32
bende şu şekilde anladım bunun bir kaç yöntemi var yani gerçi başımıza geldikçe anlıyoruz dik bir rampada önümdeki araç durdu ve  4 kişi ile arabayı yerinden oynatamadım geri kaydırmak zorunda kaldım ve dumanlar çıktı yaklaşık duman çıkalı 2,5 ay oldu ama idare etti yinede dün akşam bıraktım artık yeter diye debriyaj seti değişecek bakalım hayırlısı  ;D