vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: fatih_06 - 21 Şubat 2008, 21:22:08

Başlık: 1979 golf1 1.8 112 ps mi ve sorular??
Gönderen: fatih_06 - 21 Şubat 2008, 21:22:08
öncelikle herkese selam siteye daha önce üye olmaya çalıştım ama üye alımı yoktu galiba moderasyondaydı

1979 model bi golf 1 satın aldım alırken satan kişi arkadaşım olduğu için hiç biyere göstermeden ve güvenerek aldım ama bir sürü sorunla karşılaştım
arabanın şasesinde çürüme vardı yaptırdım kaportada çürükler hala mevcut araç lpgli 1.6 gls 5 vites üzerindeki motor 84 model bi arabadan çıkarılıp takılmış ve enjeksiyonlu motor karbüratörlüye çevrilmiş
bunu tekrar enjeksiyona çevirebilirmiyiz yoksa değmezmi
ön akislerin değişmesi lazım ta tak vuruntu sesi ve uğuldama sesi var benzinle çalışmıyor kapı içlerinden çok fazla ses geliyor sanırım bu krikoların bozuk olmasından yada amortisörleri değiştirsem ses kesilme ihtimali varmıdır

arac dış görünüş olarak derli toplu duruyor fakat yolda giderken kaputun acılması sonucu kaputta ve bağlantı noktalarında biraz hasar oluştu

arac biraz yağ eksiltiyor ama motorun çekişinde herhangi bi düşüş yok ikinci viteste uzadığım zaman 110 km hıza ulaşıyor ve uzun mesafede ibre sona kadar dayanıyor

motorun ve karbüratörün fotosu bu karbüratörün neyin olduğu hakkında bilgisi olan varmı acaba?

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/Photo-0094.jpg)

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/Photo-0095.jpg)

birde bu modellerde radyör için yedek su kabı bulunuyormu yoksa benimki iptalmi edilmiş araba çalışıp belli bi ısıya geldiğinde hortumlar şişiyor radyatör kapağını açıp havasını boşaltıyorum bunun sebebi ne olabilir?

şimdi ben bu araca masraf yapmalıyım değermi yoksa elden çıkarıp daha toplu aracmı almamı tavsiye edersiniz ve satabileceğim fiyat aşşağı yukarı ne kadardır
ben golf1 in hastasıyım ama maddi olarak imkanım yok bu arabaya belli bi ölçüde yavaş yavaş masraf yaparak kullanabilirmiyim yoksa yaptırdıkça sorunlarmı çıkar

ve son olarak işini düzgün yapan ve bana gercekten yardımcı olabilecek alacağı parayı değilde yapacağı işi ön plana çıkaran bi usta tavsiye edebilirmisiniz

saygılarımla fatih.....
Başlık: Ynt: 1979 golf1 hakkında sorularım olacak
Gönderen: refikmk1 - 21 Şubat 2008, 21:41:26
fatih arkadaşım seninde maşallah sorunun pek yokmuş bya ;)
sen hangi semttesin?
mk nın resimlerini koyarsan dahada yardımcı ola biliriz
Gönderen: fatih_06 - 21 Şubat 2008, 22:00:17
refikmk1  ben altındağdayım sorma yaa daha bi çok vardırda bunlar aklıma gelenler  ;D

resimler bunlar ama benim esas istediğim motor kısmının fotosunu cekip göstermek onuda bi ara koyarım

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/golf1.jpg)

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/golf.jpg)

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/golff.jpg)

Gönderen: refikmk1 - 21 Şubat 2008, 22:13:52
hangi ilde ikahmet ediyosun?
Gönderen: fatih_06 - 21 Şubat 2008, 22:15:06
ankaradayım ben
Gönderen: OZGUR.K - 21 Şubat 2008, 22:21:34
Arabanın motoru enjektörlüden karbüratörlüye çevrilmiş olduğu için motor çalışma sisteminde  sorunlar yaşayabileceğini düşünüyorum.Çünkü motorun sıkıştırma ayarları püskürtme sistemine göre ayarlanmış ama karbüratörle çalışmak zorunda kalıyor..Bu da bazı dengesizlikler yaratabilir diye düşünüyorum.Bence arabana hiç masraf yapma çünkü masraf yaptıktan sonra da satacağın fiyatın pek değişmeyeceğine inanıyorum.Ama yok ben bineceğim arabama diyosan o ayrı mesele,o zaman iş değişir,tabiki masraf yaparsın.
Gönderen: Firestarter - 21 Şubat 2008, 22:24:19
Hoşgeldin. Allah kaza vermesin.
Gönderen: fatih_06 - 21 Şubat 2008, 22:40:25
OZGUR.K ilgin için sağolasın önceki sahibi benzinde kulandığını söylemişti ama ben kullanamadım karbüratörün ağzını elimle kapattığımda çalışıyor fakat elimi çeker çekmez stop ediyor fakat lpg de çalışmasında bi sıkıntı yok birde ne kadar ayar yaptırırsam yaptırayım soğuk havalarda çok gec ısınıyor ve zor çalışıyor ama bi kere çalıştıktan sonra herhangi bi sıkıntı olmuyor

Firestarter teşekkür ederim  :tamamdir

sanırım başıma büyük bi bela aldım ve sizinde başınıza bela olacak gibiyim  :(
Gönderen: refikmk1 - 21 Şubat 2008, 22:57:22
senin mk,nın karb. hava alıyor  :tamamdir
Gönderen: fatih_06 - 23 Şubat 2008, 22:34:20
Firestarter motorun koduna baktım pb ile başlıyo yani şu anda benim arabanın üstünde 1.8  112  ps bi motormu bulunuyor  ???

baktığım sitede Carburateur/Injection kısmında digifant yazıyor bunun anlamı nedir acaba

birde ruhsattaki numarayla bloktaki numara birbirini tutuyor ama 1.8 değilde 1.6 yazıyor bu benim için herhangi bi sorun çıkarırmı?
Başlık: Ynt: 1979 golf1 1.8 112 ps mi ve sorular??
Gönderen: Firestarter - 24 Şubat 2008, 19:23:40
Ruhsattaki bu yanlışlığın herhangi bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ruhsatta böyle farklı şeyler çıkabiliyor.
Gönderen: fatih_06 - 24 Şubat 2008, 20:14:21
sağolasın insallah bişey çıkmaz :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 24 Şubat 2008, 23:51:53
Araban Golf 2 nin digifant karburator sistemli motoru takılmış 112PS lik bir makina..   Baya bi değişiklik görmüş sistemin...  Motor sistemin mk2 ye uyarlanmış bir mk1 DX motoru diyebiliriz tek farkla digifant karburator sistemi uygulanarak piyasaya sürülmüş MK2 lerde.... 
Gönderen: Firestarter - 24 Şubat 2008, 23:54:44
O dediğin motorun açılımı da şu şekilde; Golf II GTI 1.8 8v engine.  :)
Gönderen: fatih_06 - 26 Şubat 2008, 20:12:53
Mk1GTI bilgiler için teşekkürler acaba bu sistemden digifant sistemine cevirebilirmiyiz değermi yoksa bu şekilde devam ediyimmi?

Firestarter demek şimdi benim mk2 gtı motorlu mk1 im var ne güzel valla şimdi arabayı daha fazla sevdim

kaportacı bi arkadaş var yakın zamanda ufak tefek işlemler yapacak eğer kasa düzgün iş görür derse yavaş yavaş canlarıracaz :) yoksa bu şekilde gittiği yere kadar gidecek :(

sorularımla başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın amacım golf 1 i hakettiği şekle getirebilmek :tamamdir
Gönderen: OZGUR.K - 26 Şubat 2008, 20:35:48
Fatih bence arabaya hiç masraf yapma.Yaptığın masraf  sana fazla birşey kazandırmazZaten 112 beygirmiş,iyi işte....Arabanı en ucuz yollu toplayıp satana kadar binmeye devam edersin.Bi başladın mı o araba seni sanayide yer bitirir.En iyisi,ufak tefek aksaklıkları gider,öylece bin Fatih..
Gönderen: fatih_06 - 26 Şubat 2008, 21:04:37
OZGUR.K teşekkür ederim sağolasın benimde düşüncem o yönde ama işte deli gönül illede birinci sınıf olsun çıksın diyo tabi o bayaa bi zor bakalım hayırlısı eğer araba kendine harcanak parayı hakedecek bi durumdaysa belli bi ölçüde bişeyler yaparım ama eğer dediğin gibi olacaksa sadece arıza yapan yeri yaptırıp gittiği yere kadar gideceğim
Gönderen: OZGUR.K - 26 Şubat 2008, 21:12:12
O arabaya para harcama..nedenyise , para harcasan da harcamasan da o arabayı yine aynı fiyata satarsın,hiçbirşey farketmez..  Uygun bir fiyata satıp orijinal motorlu bir MK1 veya Mk2 kasa alabilirsin. MK2 kasa tek kapı 5500 YTL'ye 6000 YTL'ye çok güzel  tertemiz arabalar var.Bilmiyorum arabayı kaça malettin ama yerinde olsam  daha fazla masraf etmem o arabaya.
Gönderen: fatih_06 - 26 Şubat 2008, 21:30:28
özgür ilgin için teşekkürler alım satım yaptığım ufak tefek masraflar dahil 3500 3600 arasına maloldu vadeli aldım şimdi biraz düşününce sen haklısın arabayı gönül rahatlığıyla binilecek kadar masraf yapıp satarım artık biraz zarar etsemde en azından alan adam benim durumuma düşmemiş olur
Gönderen: OZGUR.K - 26 Şubat 2008, 23:08:32
Fatih,mesajda unuttum ..bi de ön tamponu  biraz aşağı çektir,hafif bi dengesizlik var.
Gönderen: OZGUR.K - 26 Şubat 2008, 23:28:26
Bu arada 2 Mart Ankara buluşması olayı var?Dikkat ettin mi Fatih?
Gönderen: fatih_06 - 27 Şubat 2008, 01:18:25
ön tamponun bağlantı yeri zedelenmiş o yüzden öyle duruyor bu buluşmaya gelemem ama ilerleyen zamanlarda gelmeye calışacam mutlaka
Gönderen: Burzum - 27 Şubat 2008, 15:49:06
öncelikle herkese selam siteye daha önce üye olmaya çalıştım ama üye alımı yoktu galiba moderasyondaydı

1979 model bi golf 1 satın aldım alırken satan kişi arkadaşım olduğu için hiç biyere göstermeden ve güvenerek aldım ama bir sürü sorunla karşılaştım
arabanın şasesinde çürüme vardı yaptırdım kaportada çürükler hala mevcut araç lpgli 1.6 gls 5 vites üzerindeki motor 84 model bi arabadan çıkarılıp takılmış ve enjeksiyonlu motor karbüratörlüye çevrilmiş
bunu tekrar enjeksiyona çevirebilirmiyiz yoksa değmezmi
ön akislerin değişmesi lazım ta tak vuruntu sesi ve uğuldama sesi var benzinle çalışmıyor kapı içlerinden çok fazla ses geliyor sanırım bu krikoların bozuk olmasından yada amortisörleri değiştirsem ses kesilme ihtimali varmıdır

arac dış görünüş olarak derli toplu duruyor fakat yolda giderken kaputun acılması sonucu kaputta ve bağlantı noktalarında biraz hasar oluştu

arac biraz yağ eksiltiyor ama motorun çekişinde herhangi bi düşüş yok ikinci viteste uzadığım zaman 110 km hıza ulaşıyor ve uzun mesafede ibre sona kadar dayanıyor

motorun ve karbüratörün fotosu bu karbüratörün neyin olduğu hakkında bilgisi olan varmı acaba?

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/Photo-0094.jpg)

(http://i235.photobucket.com/albums/ee275/fatih_06/Photo-0095.jpg)

birde bu modellerde radyör için yedek su kabı bulunuyormu yoksa benimki iptalmi edilmiş araba çalışıp belli bi ısıya geldiğinde hortumlar şişiyor radyatör kapağını açıp havasını boşaltıyorum bunun sebebi ne olabilir?

şimdi ben bu araca masraf yapmalıyım değermi yoksa elden çıkarıp daha toplu aracmı almamı tavsiye edersiniz ve satabileceğim fiyat aşşağı yukarı ne kadardır
ben golf1 in hastasıyım ama maddi olarak imkanım yok bu arabaya belli bi ölçüde yavaş yavaş masraf yaparak kullanabilirmiyim yoksa yaptırdıkça sorunlarmı çıkar

ve son olarak işini düzgün yapan ve bana gercekten yardımcı olabilecek alacağı parayı değilde yapacağı işi ön plana çıkaran bi usta tavsiye edebilirmisiniz

saygılarımla fatih.....

Kardeşim öncelikle hayırlı sürüşler kazadan beldan uzak günler dilerim...

Bence arabanın kaporta sağlamsa ufak tefek şeyler yaptır derim yani çürüğünü çatlağını falan; ama fazla ayrıntıya takılma.
Sanayiye girince işler her zaman dallanır budaklanır... Umduğundan fazla maliyetler çıkar karşına.

Aracının ruhsat bilgilerinin yanlış olması büyük problem değil. Benim aracım da 1500 cc 70 Hp 1981 mk1 olmasına rağmen 1800cc 90Hp 1980 Golf diyor. Bu yaşta araçlar için sorun değil yani...
Senin aracın karbüratör sorunu hava alması olabilir. Bunun bir sürü nedeni var. En basiti karbüratör contası olabilir. Karbüratör bağlantı millerinde sorun olabilir.
Bana sorarsan lpgyle devam et bir ara karbüratörü de göster yapılamıcak bi şeyse de acele etme değişmeye kalksan bir karbüratör sana 150-200+işçiliğe mal olur. Sürekli Lpgde sorun yaşamazsın tahminim. Havalar da ısınıyor. Zaten.

Bizim araçlarımızda radyatörün yedek su deposu yoktur. Radyatöre giden hortumun ucundaki su deposu tektir kardeşim. Çıkarılmamıştır yani. O konuda bir sıkıntı yok yani.

Özellikle ön takımdan gelen sesi hallet bence.
Direksiyonu kırınca lok lok lok diye bir ses geliyorsa aracın dış aks kafalarının değişmesi gerekiyor.
Uğuldama da varsa bilyelerde problem var demektir. Bu önemli bir sorun değildir başlangıçta; ancak zamanla sesler ve uğuldama artacak ve düz yolda da duyulacak hale gelecektir. Şu sıralar çoksa ses ve uğuldama ani kalkışlarıdan, hızlı direksiyon hareketlerinden kaçınmanı tavsiye ederim.
Araba belli bir hararete gelince hortumların bir miktar genişlemesi normaldir. Motor sıcakken de soğutma su kabını açmasan iyi edersin...
Hortumların aşırı şişmesi de sakıncalı bir durum, radyatörü temizletmeni öneririm. En kötü ihtimalle soğutma suyu devri daiminde problem vardır.

Motorun yağ eksiltmesi çok sorun yaratmaz. Ancak düzenli kontrol ve yağ ekleme yapman şartıyla.

İlk iş aks kafaları ve bilyeleri kontrol ettirmelisin bana göre...

Umarım sorunların kısa zamanda sona erer ve aracını gönül rahatlığıyla kullanırsın...
:)

Gönderen: fatih_06 - 27 Şubat 2008, 23:08:13
Burzum teşekkürler valla çok güzel açıklamışın eline sağlık  :tamamdir

direksiyonu cevirince cıyırtılı bi ses geliyor dediğin gibi bilyalardada sorun vardır mutlaka bende ilk iş olarak onları halletmeyi düşünüyorum sadece akis ve bilyaları almam yeterli olurmu acaba başka bişeyede ihtiyac varmıdır

radyatörden cıkan hortum direk motora gidiyor ve başka hiç bi yerinde ne delik nede giriş var yani sadece radyatör kapağından acıp su/antifriz koyuyorum başka hiç bişey yok bu normal yani değilmi

motor ısınınca hortumlar bayaa bi genleşiyor sanki motorun içine su gitmiyomuş gibi bi his uyandırıyo bende radyatörle devir daimin arasında kalıyo gibi geliyo ama öyle olsa conta yakması lazım değilmi

senin ruhsatı yazanda sana haksızlık etmiş fazla vergi ödüyosun :)
Gönderen: Burzum - 28 Şubat 2008, 00:20:37
Alman gerekenler dış aks kafaları muhtemelen körüklerde yırtılmıştır. Onları da değiştirirsin. Zaten bunlar set halinde satılıyor. Bilyeler için bir şey demek zor ama uğultu ya da gıcırtı gibi bir ses varsa acil baktırsan iyi olur. Yağsız kalmış olabilir.

Senin radyatör değişmiş sanırım kardeşim. Normalde radyatörün su girişi yok çünkü. Radyatöre giden bir depo var, bilirsin bazı araçların yedek deposu vardır ve radyatörden su ilavesi için radyatör kapağı... Ama bizim araçlarımızda radyatör kapalıdır diye biliyorum sadece depodan su ilave edebilirsin. Yedek depo yoktur kısacası.
Sorun olur mu bilmem. Bence iyi bir ustaya danış fikir al. Bence depo olmazsa devr-i daimde sorun çıkabilir. Radyatörü bir göster kardeşim.

Bunların dışında da fazla masraf yapmanı önermem şu an için. Ha ben kullanırım bu aracı dersen de yavaş yavaş toplarsın acele etme. Özellikle parça konusunda, usta illaki bulunur. Bu araçların sistemi karmaşık değil. Zamanla sen de öğrenip ufak tefek sorunlarını halledebilirsin yani.
 ;)

Fotoğraflara daha dikkatli baktım da valla senin radyatör hakkında mutlaka daha bilgili biri vardır. Ben net bir şey söyleyemicem ???
Gönderen: fatih_06 - 28 Şubat 2008, 00:37:09
aks ları halledebilirim ama dediğin gibi soğutma sistemine bi baktırmak lazım

bakalım hayırlısı bende fazla masraf yapmayı düşünmüyorum şimdilik yolda bırakmasın yeter  :)
Gönderen: Mk1GTI - 28 Şubat 2008, 17:16:04
Aracında enjeksiyon sistemi yok.. 84 model DF karburator sistemi ile komple aracına uygulanmış zaten... Orjinal motor sistemi bu sonradan karburator uygulaması değil .... Sistemin düzgün çalışıyorsa hiç elleme bakımlarını yap yeter.... Aracının karoser aksamı baya masraf istiyor gibi duruyor ve birde motor içi güzelce temizlik... Kolay gelsin... :tamamdir
Gönderen: Mk1GTI - 28 Şubat 2008, 17:20:37
O arabaya para harcama..nedenyise , para harcasan da harcamasan da o arabayı yine aynı fiyata satarsın,hiçbirşey farketmez..  Uygun bir fiyata satıp orijinal motorlu bir MK1 veya Mk2 kasa alabilirsin. MK2 kasa tek kapı 5500 YTL'ye 6000 YTL'ye çok güzel  tertemiz arabalar var.Bilmiyorum arabayı kaça malettin ama yerinde olsam  daha fazla masraf etmem o arabaya.

Araca binicekse neden olmasıni en az 3000 tutar kaporta boya....   Tabi düzgün iş çıkarsa 3-4bin pyasa değeri olan aracını bu işe gönül veren kullanıcalar tarafından fiyatı 2 ye katlanacaktır...  Zaten çok toplu mk1 kasalar 6000 den aşağıya gitmiyor hele bide GTI sa 8000 den kapak açar ama dediğim gibi alan kişi rahat 5 yıl arkasına bakmayacak şekilde olursa buda...
Gönderen: OZGUR.K - 28 Şubat 2008, 17:52:56
Araca binicekse neden olmasıni en az 3000 tutar kaporta boya....   Tabi düzgün iş çıkarsa 3-4bin pyasa değeri olan aracını bu işe gönül veren kullanıcalar tarafından fiyatı 2 ye katlanacaktır...  Zaten çok toplu mk1 kasalar 6000 den aşağıya gitmiyor hele bide GTI sa 8000 den kapak açar ama dediğim gibi alan kişi rahat 5 yıl arkasına bakmayacak şekilde olursa buda...
MK1 GTI cı arkadaş bilmiyorum hangi şehirde ama Ankara'da Fatih istedği kadar masraf yapsın o arabaya 3500 YTL den fazla vermezler.Benim de çok  derli toplu bi Golf 1 im vardı.Piyasa Ankara'da böyle işliyor.İstediğin kadar masraf yap,eski arabanın sabit bir piyasası var 3 aşağı 5 yukarı.
Gönderen: fatih_06 - 28 Şubat 2008, 23:10:08
Mk1GTI tesekkürler ama o karbüratörün önündeki nedir acaba injeksiyon sisteğimi değil galiba hiç biyerlede bağlantısı yok, arabanın kasa durumuna göre masraf yapacağım zaten eğer yapılan masrafı haketmeyecek durumda değilse başka bi golf alamaya bakacaz artık

OZGUR.K  haklsın yaa ankaranın en sevmediğim yönü bu zaten hiçbişeyin değeri belli değil ve bilinmiyo eskiyse para etmez mantık bu >:(

hepiniz gecekten çok güzel bilgiler veriyosunuz golfe bağımlılığım biraz daha arttı
Gönderen: refikmk1 - 28 Şubat 2008, 23:21:28

onlar enjektör daha önceden enjeksiyon sistemi bulunduğu için.
 şimdi enjeksiyon sistemin sökük olduğu için, şu anda her hangi bir bağlantı yoktur  ;) ;)
Gönderen: fatih_06 - 28 Şubat 2008, 23:26:28
Aracında enjeksiyon sistemi yok.. 84 model DF karburator sistemi ile komple aracına uygulanmış zaten... Orjinal motor sistemi bu sonradan karburator uygulaması değil ....

refik usta valla karasız kaldım şimdi ???
Gönderen: refikmk1 - 28 Şubat 2008, 23:33:56

refik usta valla karasız kaldım şimdi ???
neye? :) :)
Gönderen: fatih_06 - 28 Şubat 2008, 23:41:41
mk1gtı enjesiyon sistemi yok demiş sen var demişsin

eskiden varmış şimdimi yok acaba
Gönderen: refikmk1 - 28 Şubat 2008, 23:45:56

[/quote]
mk1gtı enjesiyon sistemi yok demiş sen var demişsin

eskiden varmış şimdimi yok acaba
evet aynen oyle eskiden varmiş ama şimdi yok ;D
Gönderen: fatih_06 - 28 Şubat 2008, 23:53:10
iii olmasın ne kadar teferruat o kadar sorun :)

ben o görünen sistemi söksem sakıncası olurmu biyerlerde acık kalırmı acaba çok çirkin duruyor
Gönderen: refikmk1 - 28 Şubat 2008, 23:58:48
iii olmasın ne kadar teferruat o kadar sorun :)

ben o görünen sistemi söksem sakıncası olurmu biyerlerde acık kalırmı acaba çok çirkin duruyor
sen onu sökemezsin, her hangi bi usta ben dağil sökmeyiz.
çünkü söktünmü,ordan hava alır mk çalışmaz.
bizim firestarter  ibonun GTİ sinde bile enjeksiyon hariç her hangi bağlantılı bişey yok
onunu cc de ben yaptım 2 sene oldu :) :) :)
Gönderen: fatih_06 - 29 Şubat 2008, 00:11:13
 :) tüh yaa demek orda kalacaklar neyse hayırlısı olsun bakalım onada alışırız
Gönderen: OZGUR.K - 29 Şubat 2008, 00:19:57
Kalsınlar be Fatih.Bak Rıfat Usta bilgi veriyo işte sana.Araba iyi çalışıyorsa başına iş alma.
Gönderen: fatih_06 - 29 Şubat 2008, 00:49:06
haklısın özgür bende kendime çok macera arıyom galiba :)
Gönderen: Firestarter - 29 Şubat 2008, 09:01:44
Kafanı biraz daha karıştırayım o zaman. İstersen tekrar enjeksiyonluya döndür aracı.  :)
Gönderen: OZGUR.K - 29 Şubat 2008, 19:04:51
Fatih,araban olduğu gibi de güzel,en ekonomik bakımı yaptır,gez.Nasıl olsa bu senin ilk Golf'ün.Golf otomobilinin inceliklerini bunda öğrenirsin inciğine cıncığına kadar, sonra  yükseltir güzel bi MK2 alırsın. :tamamdir
Gönderen: refikmk1 - 29 Şubat 2008, 20:31:21
Kalsınlar be Fatih.Bak Rıfat Usta bilgi veriyo işte sana.Araba iyi çalışıyorsa başına iş alma.
rıfat değil refik ok
Gönderen: fatih_06 - 29 Şubat 2008, 20:34:31
Firestarter yok sağolasın o çok para tutar hem o zaman 2.viteste 110 yapması biraz zor olur gibi :)

özgür bende en incesine kadar öğrenmek istiyorum gercekten çok güzel bi bilgi paylaşımı var ama ben bu arabayı satarsam gene mk1 alırım çünkü mk1 mk2 den daha yakışıkl :sevgi:ı ama imkan olursa golf 4 te düşünürüm tabi çook ilerde  :tamamdir
Gönderen: OZGUR.K - 29 Şubat 2008, 20:41:40
rıfat değil refik ok
Kızma ya bu kadar  ;D Refik deriz bundan sonra  :)
Gönderen: OZGUR.K - 29 Şubat 2008, 20:47:31
Firestarter yok sağolasın o çok para tutar hem o zaman 2.viteste 110 yapması biraz zor olur gibi :)

özgür bende en incesine kadar öğrenmek istiyorum gercekten çok güzel bi bilgi paylaşımı var ama ben bu arabayı satarsam gene mk1 alırım çünkü mk1 mk2 den daha yakışıkl :sevgi:ı ama imkan olursa golf 4 te düşünürüm tabi çook ilerde  :tamamdir

Fatih bizdeki atasözünü bilirsin? Karganın yavrusu anasına şahan gözükürmüş  ;D  :D  ;D
Gönderen: OZGUR.K - 29 Şubat 2008, 20:48:45
Benim şahan başka,senin şahan başka  ;D.
herkesin gölüne göre olsun  ;)
Gönderen: refikmk1 - 29 Şubat 2008, 20:49:45
Kızma ya bu kadar  ;D Refik deriz bundan sonra  :)
ben kızmam sadece hatırlatim dedim bea :sevgi: :sevgi:
Gönderen: Firestarter - 29 Şubat 2008, 21:11:16
Rıfat us...., pardon Refik usta. Ne diyorsun bu hususta?  ;D
Gönderen: fatih_06 - 29 Şubat 2008, 21:34:49
OZGUR.K bilirsin efsaneler ölmez :)

ama seninki şekil değiştirmiş efsane o ayrı :)
Gönderen: OZGUR.K - 01 Mart 2008, 11:39:11
OZGUR.K bilirsin efsaneler ölmez :)

ama seninki şekil değiştirmiş efsane o ayrı :)
Efsanelere lafımız yok .Varsın bizimki de senin dediğin şekil değiştirmiş efsane taklitçisi olsun  ;D
Gönderen: OZGUR.K - 01 Mart 2008, 11:41:46
ben kızmam sadece hatırlatim dedim bea :sevgi: :sevgi:
Tamam Refik Usta .
Gönderen: serhan06 - 02 Mart 2008, 12:28:21
fatih kardes hoş geldin aramıza işlerin yoğunluğundan siteye giremiyorum uzun zamandır.ANGARA'lı hemsehrımız arabanın resimlerını görunce verılmıs sadakam varmıs dedım  :) bu araba uzun zaman satılmayı bekledı ınternette tam almaya karar verdım arabayı almaya gıderken işlerim cıktı her ıste bı hayır varmıs derler...neysekı allahtan almamısım fakat senın durum bıraz sıkıntılı zannedersem gecmıs olsunnn tekrar hosgeldin aramıza ;)  :saygılar
Gönderen: fatih_06 - 02 Mart 2008, 13:15:23
serhan06 hoşbulduk sağolasın yaa ben arabayı almak için çok uğrastım netten arayan bi çok müşterisine sattırmadım ne biliyim heves işte ve aynı şartlarda bu şekilde araba almam biraz zor olurdu
bu araba benim nasibim dedim ben aldım ama işte alırken körükörüne bi anlık hevesle heyecanla sadece marsa basıp gittim bakalım benim için tecrübe ve ders olur
Gönderen: OZGUR.K - 02 Mart 2008, 17:56:02
Durumunda bence hiçbir sıkıntı yok.Fazla masraf yapmadan binebileceğin şekilde  yaptırır binersin.Sonra basar satarsın.
Gönderen: fatih_06 - 02 Mart 2008, 19:51:07
OZGUR.K inşallah bakalım hayırlısı
Gönderen: fatih_06 - 15 Mart 2008, 18:50:22
bu gün vitesteki sorunu hallettim bazı usta gecinenlerin şanzuman inecek demesi kimisininde 40 50 lira istemesi beni kızdırdı :bekleriz:

sadece bi adet tornavida ve kargaburnu ile 15 20 dakika içinde hallettim tamir takımı dedikleri plastik aksamı değiştirdim bitti :tamamdir

aslında parcadada bozukluk yokmuş sadece yuvasından cıkmış neyse yenilenmiş oldu :)

yarında inşallah kaportacı bi arkadaş ufak tefek sorunları halledecek eğer onay verirse yavas yavas ufaktan bişeyler yaparım

olmassa bi bmw ci takas teklif ediyo ona bakacam bmw 80 model kaportada hata yok motoruda yeni yapıldı sizce mantıklı olurmu :-\
Gönderen: Firestarter - 17 Mart 2008, 00:04:16
Bu araç, BMW' nin hangi modeli ? Bana pek mantıklı gelmiyor bu takas.
Gönderen: fatih_06 - 17 Mart 2008, 00:08:09
Firestarter e30 un bi alt kasası zaten olmadı peşin paraya satacakmış

bende arabada yapabildiğimiz kadar çürük yerleri yaptırdım ufak tefek kaldı onlarıda 1 2 hafta içinde yapacaz aksları falanda haledersem bi sorun kalmayacak gibi
Gönderen: OZGUR.K - 19 Mart 2008, 00:05:25
(http://img143.imageshack.us/img143/6049/golf1woy7.jpg) (http://imageshack.us)
Photoshop olayını senin arabada bi deniym dedim Fatih araban nasıl olacak diye.Aslında araban fena durmadı Fatih sanal tuning olayında.
Gönderen: fatih_06 - 19 Mart 2008, 19:47:48
OZGUR.K  güzel olmuş ama arka kapıyıda iptal edebilirsin  :D
Gönderen: OZGUR.K - 19 Mart 2008, 21:31:19
Bidahaki sefere artık :)
Gönderen: fatih_06 - 22 Mart 2008, 20:30:51
bu gün arabamın içi resmen göl olmuş içi yağmur suyuyla dolmuş torpido tarafında herhangi ıslaklık yok galiba kapı üst fitilinden almış literlerce su boşalttım  >:(

aynı sorun forumdaki bi arkadasın polosundada olmuş yarın baktıracam bakalım nerden almış suyu :t
Gönderen: TİMUR - 22 Mart 2008, 20:47:56
bu gün arabamın içi resmen göl olmuş içi yağmur suyuyla dolmuş torpido tarafında herhangi ıslaklık yok galiba kapı üst fitilinden almış literlerce su boşalttım  >:(

aynı sorun forumdaki bi arkadasın polosundada olmuş yarın baktıracam bakalım nerden almış suyu :t
ben senin yarinde olsam civi alır tabana birkaç delik açardım  :) bendede yaklaşık 10 sene evvel 74 passatım vardı öyle yaptım sorun kalmadı  ;D ;D ;D
Gönderen: fatih_06 - 22 Mart 2008, 21:02:56
TİMUR   :D valla iyi güzel diyonda taban yeni yaaa yazık değilmi o kadar uğrastık :)