vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N2 => Konuyu başlatan: icedes - 27 Ocak 2008, 16:46:35

Başlık: Farlar....
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 16:46:35
İşte buda benim polom(yeni resimler ekledim)... (http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/iste-buda-benim-polom-t4149.0.html;msg44072)

(http://img146.imageshack.us/img146/7199/1006651wv3.jpg)

Arkadaşlar bi konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

Aldığım aracın resimlerini çektim otomobil bölümüne koydum yeni eklediğim resimlerdede görüldüğü gibi farların içinde toz var ve rengi kötü görünüyor.Bu şeyi temizlemem için ne yapmalıyım serviste tamponun sökülmesi lazım dedi kendim temizleyemezmyim?Eğer çok zahmetli bi iş olacaksa çokta para tutacaksa angellı xenon lu bi far seti mi alsam diyorum???
Başlık: Ynt: Farlar....
Gönderen: Firestarter - 27 Ocak 2008, 16:55:15
Bence aracı komple bir temizlesen daha iyi olacak sanki.  :)
Gönderen: volksport - 27 Ocak 2008, 16:57:21
Tampon sökülüp farlar çıkarılıcak, sonra farların silikonları kesilip far çerceve ile ön camlar ayrılıcak içi dışı komple temizlenecek, sonra guzelce ön camlar çerceveye tekrar özenle hava almayacak şekilde silikonlanacak,tekrar yerine takılıcak sadece özen istenen bir iş, vakit ayırman gerekiyor...Silikonları duzgun çekemezsen daha sonra hava sartlarına göre nemlenmede yapabilir...
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 17:01:40
Ya servisteki adam slikonları sökmeden,arkadan su basarak temizliyoruz sonrada güneşe bırakıyoruz dedi ama dediğin gibi çok vakit gerekiyor :( bu arada en yakın zamana yıkatacam arabayı havalar biraz toplasın diye bekliyorum :)
Gönderen: volksport - 27 Ocak 2008, 17:04:30
Ya servisteki adam slikonları sökmeden,arkadan su basarak temizliyoruz sonrada güneşe bırakıyoruz dedi

doğal yöntemler  :D :D :D  ehuehuehe tam kurutabiliyolarmıymış...

Şanzımanı falanda ruzgara bırakıyolardır onlar tamir olsun diye... :D :D :D
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 17:07:09
Bilmiyorum ki o silikonlar açılınca iyi kapanmıyormuş genelde sorun oluyor dedi su fln giriyormuş ya en iyisi bi angel lı xenon ki bi set almak.Aslında birinin al demesini bekliyorum içim gidiyor :)
Gönderen: volksport - 27 Ocak 2008, 17:08:31
senin araç için forumda biri satıyodu 6n2 mercekli gti far takımı bence ona bi göz at sen hoş olur  ;)
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 17:09:29
Evet ama 550 ytl istiyor şuan için okadar veremem yaza artık...
Gönderen: aliis - 27 Ocak 2008, 17:33:31
o satılık olan hella marka idi her zaman bulunmaz kacırma derim ;)
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 18:00:48
o satılık olan hella marka idi her zaman bulunmaz kacırma derim ;)

Evet çok güzel ama onu taktırmam bana pahalıya patlayacak anca 1-2 ay sonra....
Gönderen: Firestarter - 27 Ocak 2008, 18:21:37
İşte biz; o pahalı, bu pahalı dediğimiz için, ancak gerçekten de alma imkanımız olmadığından dolayı, ortaya düzgün birşeyler çıkartamıyoruz. Yurt dışındaki yabancı araçlara bakıp bakıp iç geçiriyoruz. Kişinin elindeki parçaya çok fiyat istemesi ve bizimde satın alma imkanlarımız elvermediği sürece, daha çok iç geçiririz.  :)
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 19:03:12
Maalesef ki öyle hadi parçanın pahalı olmasını geçtim benzin ucuz olsa ayda 250 lira vereceğime 100 lira versem kalanını arabama harcasam gene razıyım...
Gönderen: vw6n - 27 Ocak 2008, 22:06:49
O farları  suggestion (Oğuz) satıyordu farları fiyatları pahalı ama çok güzeller keşke imkan olsada alsan.
Gönderen: icedes - 27 Ocak 2008, 22:50:05
O farları  suggestion (Oğuz) satıyordu farları fiyatları pahalı ama çok güzeller keşke imkan olsada alsan.

Ah keşke bakalım sürekli buradayız belki 1-2 ay içinde satılmaz alırız :)
Gönderen: Ouzoo - 27 Ocak 2008, 22:55:56
Alıcıya ikram yaparım :) yarı fiyatına veriyorum zaten  ;)
Gönderen: icedes - 28 Ocak 2008, 09:04:25
Alıcıya ikram yaparım :) yarı fiyatına veriyorum zaten  ;)

Bakalım biraz daha bekleyip durumumu düzelttikten sonra alma ihtimalim yüksek o zamana kadar satılmazsa daha detaylı konuşuruz :)
Gönderen: qb5tp - 29 Ocak 2008, 20:31:59

Bu da benim aracım. Farları kendim temizledim, tabi camlarını sökerek. Cam üzerindeki çizikleri saymazsak yepyeni oluyor. Sökmek için havaların düzelmesini bekle bence. Baya bi zaman alacaktır, soğukta uğraşma. Bir de yedek lambaların mutlaka bulunsun, sinyallerin sökümüne dikkat et, zorlayarak çıkmıyo :) Farla birleştiği noktada, üst tarafta yıldız başlı bi tırnak var, onu çevirerek yayı serbest bırakıyosun. (http://http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/yesillik-olsun-6n2-t3685.0.html[/url)
Gönderen: qb5tp - 29 Ocak 2008, 20:33:54
Yeşillik olsun 6N2 (http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/yesillik-olsun-6n2-t3685.0.html)

Teknik bi hata olmuş :(
Gönderen: icedes - 29 Ocak 2008, 21:49:03

Bu da benim aracım. Farları kendim temizledim, tabi camlarını sökerek. Cam üzerindeki çizikleri saymazsak yepyeni oluyor. Sökmek için havaların düzelmesini bekle bence. Baya bi zaman alacaktır, soğukta uğraşma. Bir de yedek lambaların mutlaka bulunsun, sinyallerin sökümüne dikkat et, zorlayarak çıkmıyo :) Farla birleştiği noktada, üst tarafta yıldız başlı bi tırnak var, onu çevirerek yayı serbest bırakıyosun.
 (http://http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/yesillik-olsun-6n2-t3685.0.html[/url)

Ankaradaymışsında ozmn bana yardım et beraber yapalım bizim ufaklıkta kardeşiyle takılır biraz :D ustaya vereceğim paraya sana yemek ısmarlarım  :tamamdir
Gönderen: qb5tp - 30 Ocak 2008, 20:45:00
Ankaradaymışsında ozmn bana yardım et beraber yapalım bizim ufaklıkta kardeşiyle takılır biraz :D ustaya vereceğim paraya sana yemek ısmarlarım  :tamamdir
Yaza kadar beklersen yardım ederim ama bunu nasıl bi yemek karşılar bilemiyorum, belki kuzu çevirme  :D
Gönderen: icedes - 30 Ocak 2008, 20:57:49
Yaza kadar beklersen yardım ederim ama bunu nasıl bi yemek karşılar bilemiyorum, belki kuzu çevirme  :D

Zaten bekleyeceğm çünkü bi dünya para isterler maddiyatta malum çok iyi değil yeni aldık arabayı artık kuzu çeviremem ama hazır çevrilmiş üstüne sosu dökülmüş ankaranın meşhur bi yemeğini yeriz :D yada yaza kadar bi aksilik olmazsa durumu düzeltip kurban kesebilirim Allah nasip ederse işte onun bi kısmını çeviririz ekibi toplayıp...
Gönderen: qb5tp - 30 Ocak 2008, 21:03:23
Canın sağ olsun, kafana takma hallederiz. Başka zarar, ziyan, kaza göstermesin, güle güle kullan arabanı, hayırlı olsun.
Gönderen: icedes - 30 Ocak 2008, 21:09:27
Canın sağ olsun, kafana takma hallederiz. Başka zarar, ziyan, kaza göstermesin, güle güle kullan arabanı, hayırlı olsun.

Amin cümlemize... Çok sağol bu arada yardımların için temizletmeden mutlaka irtibata geçerim senle...