vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6K (Classic) => Konuyu başlatan: ÖZGÜRÖZKAN - 25 Ocak 2008, 22:18:26

Başlık: oksijen sensörü
Gönderen: ÖZGÜRÖZKAN - 25 Ocak 2008, 22:18:26
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. 2000 model bi polo classic im var geçenlerde özel bi serviste eksozda oksijen sensörü diye bi parça nın özelliğini kaybetmek üzere olduğu söylendi değiştirirsen iyi olur dendi.başka bi tamirci ise eğer ağrıza ışığı yanmıyorsa gerek yok fakat bi karbon clear yaparsak iyi olur dedi siz ne dersiniz.ayrıca oksijen sensörü fiatlarından haberi olan varmı  teşekkürler
Başlık: Ynt: oksijen sensörü
Gönderen: istanbulos34 - 25 Ocak 2008, 22:22:52
hocam iki tamircide kafadan sallamış gibime geldi  vw uzmanı daha tecrübeli bir ustaya danışmanı tavsiye ederim ama  poloların mekanik parçaları ucuz hele sensörler falan parça fiyatından çok, daha iyi bir usta bulmanı tavsiye ederim.. hangi şehirdesiniz?
Gönderen: ÖZGÜRÖZKAN - 25 Ocak 2008, 22:47:04
gümüşhanedeyim . burası küçük bi sehir bizim arabalardan anlayan usta yok trabzona gitmek gerekiyor.
Gönderen: istanbulos34 - 25 Ocak 2008, 22:57:45
hımmm anladım hocam eğer parça ihtiyacı falan olursa burdan yardımcı olmaya çalışırım istanbul aksarayda çoğu parça ucuz :tamamdir
Gönderen: Sercanksk35 - 26 Ocak 2008, 02:39:13
Bende kat iptali yaptım oksijen sensörü şu anda aracımda mevcut değil ve 10000 km dir kullanıyorum ancak ikaz lambası yanıyor ve yakıt artışı var.Sana tawsiyem ikaz lambası yanmadan değiştirmene gerek yok.herhangi bir problem çıkarmıyor.Tabi kendi aracım adına konuşuyorum
Gönderen: POLO - 26 Ocak 2008, 11:46:55
Bende kat iptali yaptım oksijen sensörü şu anda aracımda mevcut değil ve 10000 km dir kullanıyorum ancak ikaz lambası yanıyor ve yakıt artışı var.Sana tawsiyem ikaz lambası yanmadan değiştirmene gerek yok.herhangi bir problem çıkarmıyor.Tabi kendi aracım adına konuşuyorum
en büyük hatayı yapmışsın,egzoscun kimse o arkadaşı tebrik etmek lazım...o sensör egzosdan çıkan gaza göre beyine komut gönderir ve yakıt miktarını ayarlamaya yardım eder...şuan sende bu sensör olmadığından aracın şuursuz durumda,yakıt tüketiminde artmıştır zaten