vwtr.net

Otomobil Forumu => LPG, CNG ve Alternatif Yakıt Sistemleri => Konuyu başlatan: vosvos - 25 Ocak 2008, 21:57:47

Başlık: LPG Beyin Ayarını Bozar mı?
Gönderen: vosvos - 25 Ocak 2008, 21:57:47
Arkadaşlar. Lpg aracın elektronik beynini karıştırır mı? Rölantiyi değiştirir mi? Ayarları oynatır mı?
Başlık: Ynt: LPG Beyin Ayarını Bozar mı?
Gönderen: istanbulos34 - 25 Ocak 2008, 22:19:21
Hiçbişey olmaz hocam zaten bilgisayar desteğiyle en ince ayrıntısına kadar ayarlıyorlar eğer taktırmayı düşünüyorsan için rahat olsun :tamamdir
Gönderen: paranoi - 25 Ocak 2008, 23:08:46
katılıyorum tavsiye ederim..2 ay oldu yarı yarıya yani..
Gönderen: freedom - 26 Ocak 2008, 01:15:38
Arkadaşım lpg hiç bir şeyi bozmuyor ama ben taktırdığımda takmak istemediler benim poloya 98 model diye. sıfır yada sıfıra yakın arabaları tercih ediyorlar. Sebebide şu. Lpg taktırılacak araç benzinde iyi çalışa biliyor. Arabamda hiç bir şey yok diyorsun ama öyledeğildir. Taktıktan sonra arabanın orasından burasından bir sürü problem çıkıyor. Bizim arabalar hassas zaten narin lpg de öle arabaya lpg taktıracaksan arabanın saat gibi çalışıyor olması lazım. Mümkünse bujileri kablolarını yağını suyunu değiştiriceksin. Boğaz kelebeğini temizleteceksin. Carbon clean yaptırıcaksın 100 bin  km üstüne yapmak istemiyorlarmış. En sonda arabayı bilgisayara sokup problem varmı diye bakacaksın yoksa ve arabadan memnunsan ki benzinde az yakıyorsa %40 a düşecek yakıtın. Performansı iyi bence hissetirmiyor pek yokuşlarda biraz fark var ama olacak o kadar. Brc24 var bende tavsiye ederim arge si olan bir firma. Brc bayileri arasında 4 yıldır birinci olan bir firma var ankara da ivedik organize de yaldızlar. Çok ilgililer problem çıkınca surat yapmıyorlar düzeltmeye çalışıyorlar.  :tamamdir
Gönderen: janher - 26 Ocak 2008, 01:23:18
Rolenti düşüklüğü yaşıyorsan LPG kafasının orda ayar düğmesi var büyük ihtimal ordandır SANIRSAM  ::)
Gönderen: atlantiq - 12 Şubat 2008, 17:24:25
hiçbi sorun olmaz. bende lpg taktırdım. yarı yarıya düştü.  lpgc,nin programını bi bulsam bilgisayarı arabaya baglayıp kendım ayar cekcem :) soguk havada gaza geç geçiyoda
Gönderen: UuR - 15 Şubat 2008, 13:56:17
30 bn km oldu lpg ile cok memnunum.brcseq24 var bende.son 2 aydır boğaz kelebeği su koyverdi.rölanti sapıtıyordu benzinde.hiç temizletmedim.bi baktımki lpg de rölanti sabit durması gereken yerde.lpg de saat gibi çalışıyo şimdi anlamadım ne iş.
uzun yolda 50 ytl lpg ile en fazla 100 km/h hız ile tamıtamına  km 411 km yaptım.lpg kullanan arkadaşlar denesin .
Gönderen: refikmk1 - 17 Şubat 2008, 12:21:20
Arkadaşlar. Lpg aracın elektronik beynini karıştırır mı? Rölantiyi değiştirir mi? Ayarları oynatır mı?
arkadaşım elektronik beynine bişey yapmaz eğer yetkili bayisinde taktırırsan.
rölanti ayarını zaten ayarlayıp öyle teslim ederler,bide her fullediğindede gaz istasyonun değişik yer olmasından,hava şartlarından rolenti ayarı değişebilir. bu normaldir, çünkü tüm LPG li araçlarda oluyo bu sorun :tamamdir :tamamdir
Gönderen: ankmaster - 25 Şubat 2008, 14:42:00
peki otomatik arabaya tup taktırıpta memnuın olan  var mı. ben de taktırmayı düşünüyorum 99 polo hb için.
Gönderen: airportboy - 25 Şubat 2008, 21:17:37
98 Otomatik Zavoli taktırdım...3 aydır süper sorun yok