vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: zafergs86 - 24 Ocak 2008, 16:40:42

Başlık: vw polo 1.4 sportline 98
Gönderen: zafergs86 - 24 Ocak 2008, 16:40:42
* merhaba arkadaşlar herkese slm forum çok hoşuma gitti gerçekten
özellikle üyelerin birbirine bu kadar yardımcı olmasına şaşırdım doğrusu
vw aracım olmamasına rağmen üye oldum :) neyse ben soruma geleyim

1- şimdi arkadaşlar bende ilk arabamı almak üzereyim aklımda iki seçenek
var biri tabikine polo diğeri de opel corsa
öncelikle sizlerden hangisi benim için daha avantajlı olur onu
söylemenizi istiyorum çünkü pololar biraz hızlı arabaymış ilk sürüşüde
üzerinde öğreneceğimi düşünürsek polo bana biraz riskli geliyor bu
açıdan

2- bitane vw polo 1.4 sportline buldum fakat araç ile ilgili kafamda bazı
soru işaretleri var şimdi araç 98 model ve 118 bin km de  benim merak ettiğim motoru yani bu
km de aracı alırsak ortalama kaç km den sonra aracın motorunu
yaptırmamız gerekir motor ortalama kaç km daha gider yani bu araçlarda
çünkü vw servisi ve orj. parçaları oldukça el yakıyormuş motoru bi servise
soksak 3000-4000 bin ytl bulur heralde

3- birde arabanın sahibi bana km de 200 kuruş yaktığını söyledi kime sorsam 1.4 motor daha fazla yakar diyor bu özellikteki polo ne kadar yakar benzinli
şimdiden teşekkürler  :tamamdir
Başlık: Ynt: vw polo 1.4 sportline 98
Gönderen: vw6n - 24 Ocak 2008, 20:26:19
Hoş geldin.
Motor konusu biraz şans işi ama 118binde motor yaptıracağını sanmam zaten almadan önce güvenilir bir servise göster aracı onlar zaten motorun durumunu tahmin ederler. Bende 8V 1,6 motor polo var bende konple yaptırdım bu yaz motoru 2bin ytl civarı tuttu herşeyiyle.Yakıt konusu ise aşağı yukarı doğru sayılır benim 1,6 210/220 civarı yakıyor.
Birde bahsettiğin araç nerde :D
Gönderen: aliis - 24 Ocak 2008, 22:12:12
hosgeldiniz, arac sürmeyi yeni yeni öğrenecekmişsiniz ben sportline sahibiyim 1.6 ile 1.4 dü karsılastırdığımızda 1.6 torkunu dada düşük devirlerde üretebiliyor dolayısıyla sehir içi kullanımına bu yuzden daha uygun, yakıt konusunda sportline 1.4 olmasına rağmen 1.6dan daha fazla yakar, 118binde arac alıyorsunuz korkmanıza gerek yok daha cok uzun yol yapar cunku vw. sonuc olarak performans yuksek arac istiyorsanız ve diğer araclara sakalar yapmak isterseniz sportline derim daha az önce illegalden geldim c4hdı 110hp ve corolla 115hp epey fark yedi benden mazimde golf 1.6, yine 2006 corolla ve corsa gsı var ;)
Gönderen: aliis - 24 Ocak 2008, 22:13:39
yanılmıyorsam sportline sehir içi fabrika verisi 9.6 ; 1.6 nın 9.4 idi. corsayı fln bosverin vw keyfini cıkarın derim.
Gönderen: polo34 - 25 Ocak 2008, 05:35:34
corsa tip olarak da çok eskidi, üzerine içine hiçbir aksesuar yakışmıyor, polonun dışı ve içiyle oynayan bir sürü kişi var, netten siteden bakabilirsiniz, ben yetkili servise gitmiyorum en az %50 daha ucuza işimi hallettiriyorum, polonun parçaları sanayideki parçacılarda ucuz, korkmanıza gerek yok...

yakıt ise çok göreceli bir olay, istanbul içi sıkışık trafikte soğuk hava da hergün sabah akşam sürülsün 300 ykr yakar, diğer araçlarda burada böyle yakıyor, yol şartları bunu gerektiriyor, adım adım adım adım :)
Gönderen: seaman007 - 25 Ocak 2008, 13:00:12
Ben polo ve corsa arasında 1.4 polo sportline 5 kapıyı tercih ettim performansı kalp atışlarımı hızlandırıyor:)
Gönderen: zafergs86 - 26 Ocak 2008, 21:23:04
sortie34 (abdullah) kardeşim araç fatihte ama satıldı ne yazık ki hayırlısı olsun şimdi bir başka polo buldum  :)
zaten benim için polo ve corsa arasında corsanın tek avantajı daha az yakması polonun sahibi bile itiraf etti yani corsa inanılmaz az yakıyor diye gerçi benimde içimdeki ses polo diyor niyeyse
fakat motoru doch motor imiş bu motorun normalden farkları ne acaba yakıt olayı normal motora göre daha az mı yakar çok mu yakar? şimdi sizden doch motor hakkında bilgi isticem bu arada bilgilerinizi paylaştığınız içinde teşekkürler.