vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Burzum - 11 Ocak 2008, 13:41:21

Başlık: Değişik bir sorun ve benim tosunun bazı , çok iyi olmayan fotoları...
Gönderen: Burzum - 11 Ocak 2008, 13:41:21
Imageshack - 89132330.jpg  (http://img401.imageshack.us/my.php?image=93016973yg2.jpg)

Imageshack - 88003087dq0  (http://img401.imageshack.us/my.php?image=88003087dq0.jpg)

ImageShack® - Online Media Hosting  (http://img401.imageshack.us/my.php?image=13617685ix8.jpg)

Imageshack - 58487489od9  (http://img403.imageshack.us/my.php?image=58487489od9.jpg)

Imageshack - 18512339rl2  (http://img208.imageshack.us/my.php?image=18512339rl2.jpg)

Imageshack - 41171531ga2  (http://img403.imageshack.us/my.php?image=41171531ga2.jpg)

Sorun dün ortaya çıktı. Arabanın kaputta bazı açık kablolar vardı onları kapatmak için uğraşırken yağ müşürüne bağlı olan kablo nasıl olduysa çıt diye koptu. Ben de başka bir kabloyla hemen değiştirdim.
Sonra atladım arabaya bir iki yere uğramam gerekliydi, o da ne? Araba 2750-3000 devir aralığındayken yağ sinyali veriyor.
      Gittiğim yer sanayiye yakındı Allah'tan. Durumu anlattım önce yağcı baktı yağı tam abi, yağın durumu da iyi dedi. Hemen elektrikçiye gittim. Kablodandır dedim. Kablo sağlam çıktı. Müşüre mi zarar geldi acaba dedim, müşürü denediler müşür sağlam. Başka müşür denediler durum aynı.
Acaba devirle mi alakalı diye düşündüm.  O da değil... 2750-3000 devirde devreye giriyor ama kontağı kapatana kadar durmadan sinyal veriyor.
Arabayı çalıştıryorum bir sorun yok...Devir 3000'e gelince başlıyor meret yeniden. Anlamadım. Ustada geç oldu misali pek bakmak istemedi. Malum -15 , -20 güneş batınca donuyor insan.
Fotolar kötü biliyorum ama bir an önce paylaşmak istedim.
     Bu arada jantlar gerçekten yalan...
     Şark Cephesinden Selamlar herkese.
Başlık: Ynt: Değişik bir sorun ve benim tosunun bazı , çok iyi olmayan fotoları...
Gönderen: Golf_ld - 11 Ocak 2008, 13:47:56
 selamlar kardeş inşallah sorunun çözülür
Başlık: Ynt: Değişik bir sorun ve benim tosunun bazı , çok iyi olmayan fotoları...
Gönderen: Burzum - 11 Ocak 2008, 13:55:47
Teşekkürler kardeşim çözülecek inşallah... Nazar değdi nazar biliyorum. Bu havada tek marşla çalışıyo ya ondan oluyor hep bunlar. ;D ;D ;D
Gönderen: mcsahan - 11 Ocak 2008, 14:52:36
maşalah çok güzelmiş. rengine rağmen iyi duruyor :)
sorun konusunda aklıma gelenleri yaptırmışsın gerçi. inşallah kısa sürede çözülür. 
Gönderen: musa - 11 Ocak 2008, 15:13:03
sorunun neren olduğunu bilememek gıcık edio insanı..inşallah tez çözersin problemini..selamlar
Gönderen: Burzum - 11 Ocak 2008, 17:17:45
maşalah çok güzelmiş. rengine rağmen iyi duruyor :)
sorun konusunda aklıma gelenleri yaptırmışsın gerçi. inşallah kısa sürede çözülür. 

Rengine rağmen temiz ve diri görünüyor. Orjinal boyasıymış üzerindeki öğrenince şaşırmıştım açıkçası...
Rengi değiştirmeyi düşünüyordum aslında; ama sonradan vazgeçtim boyatırsam aynı rengi seçecem ya da komple gövde boyaya sokabilirsem opak kırmızı ya da mat siyah olabilir.
Bence bu arabalara metalik ya da sedefli boya gitmiyor.
Tabi zevk meselesi , insan bir de alışıyor ilkin rengi iğrenç gelmişti şimdi herkes Kavun nasıl falan diyo bir sempatiklik sardı keratayı....
Şu lanet sorunda bir anlaşılsaydı.
Sanayideydik bugün usta yağlamayla ilgili ne varsa baktığını söyledi ama nafile(?)

Konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımını bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Gönderen: Burzum - 11 Ocak 2008, 17:23:38
_________________" 'QUARTERS' IS THE ONLY ONE BLOG CENTRALIZING ON ENGINEERING "_________________ - Blogcu (http://quarters.blogcu.com/61095)

Yağlar , yağlama sistemleri , yağ seçimi , yağ problemleri , yağ basıncı…gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir diye bu linki de vereyim dedim.
 ;)
Gönderen: Ex_tremegolf - 11 Ocak 2008, 17:42:41
ilginç .. bakılması gereken yerlere bakılmıs ama özellikle devir yükselince yapması daha da ilginç .müşüre giren tepede bi gevseklik falan mı var  devir yükselince temassızlık falanmı yapıyo acaba :(
Gönderen: Burzum - 11 Ocak 2008, 18:15:10
Ben de öyle düşündüm; devir yükselince motor titreşimi azalır ve başta varsa bir temassızlık sonradan düzelir diye tahmin etmiştim. Daha önce böyle bir sorun yaşamıştım başka model ve marka bir araçtı ama o da aynı mantık.
Galiba yağ pompasından kaynaklı, ya da yağ filitresinde gözümden kaçan bir tıkanıklık var gibi.
Bakalım ne olacak        :(
Gönderen: Ex_tremegolf - 11 Ocak 2008, 22:17:50
hayırlısııı iyi kontrol et kesin basit birseydir...zaten adam akıllı bi sorun olsa simdiye kadar coktan halledilmişti  ;D ;D
Gönderen: escocem - 11 Ocak 2008, 22:24:42
motor yağını ne kdr km önce değiştirdiniz?
Gönderen: Firestarter - 11 Ocak 2008, 22:43:44
Hoşgeldin. Aracın çok özel. Hem renk, hemde şanzıman olarak. Allah kaza vermesin.
Gönderen: refikmk1 - 11 Ocak 2008, 23:36:03
mk1. maşallahı var allah kaza bela vermesin :sevgi:
Gönderen: MK1Golferhan - 11 Ocak 2008, 23:41:26
araç güzel güle güle kullan ALLAH kaza bela vermesin  ;)
Gönderen: warlock - 12 Ocak 2008, 00:00:39
sorunun neren olduğunu bilememek gıcık edio insanı..inşallah tez çözersin problemini..selamlar

Ya Musa şu avatarını değiştir be kardeşim monitorü tokatlıyom böcek geziyo sanıtom...   

Gönderen: Burzum - 12 Ocak 2008, 00:19:13
motor yağını ne kdr km önce değiştirdiniz?

Motor yağı 1000 olmamıştır daha...Rengi yoğunluğu baya iyi. Seviyesi de normal.
Ben yağ pompası diyorum son ihtimal. Yarın belli olacak inşallah.

İlginize teşekkürler :)
Gönderen: cabrio63 - 12 Ocak 2008, 23:36:14
çok hoş ve orjinal bi araç bence sadece jantları değiştir ve spor yay al yeter.bide ön farların içi dolmuş onları bi söküp temizle daha yakışıklı olur ;)
Gönderen: golf-line2 - 12 Ocak 2008, 23:41:42
maşallahı var gercekten tosun :sevgi:
Gönderen: Burzum - 13 Ocak 2008, 00:13:30
Evet doğru jantlardan kurtulmam lazım acilen. Arabanın daha önce düşüktü yaylar; ancak Van'a gelince malum yolların maşallahı var. Altı sürtüyodu arkaya iki kişi oturunca , yükselttim tekrar ne yapayım.

Aslında amacım arabanın ilk olarak motorunu şöyle adam akıllı bir gözden geçirtmek , sonra şanzımanı ve kaportada bir iki iş, ardından dış boya olabilir , bir far kaşı ve öne karlık...

Bu arada bahsettiğim sorun yağ pompasından kaynaklanıyomuş. Bugün onunla uğraştım. Bu gece rahat uyurum artık...  :D
Gönderen: Burzum - 13 Ocak 2008, 00:19:33
Bu arada iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim. :)