vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: samsam - 08 Ocak 2008, 02:05:18

Başlık: Hah buyur dertsiz başıma dert;
Gönderen: samsam - 08 Ocak 2008, 02:05:18
1 ay önce, sağ kapının kiliti düştü alarm kitlendi anahtarı soktum bir iki dönmedi az biraz zorladım anahtar ile o yuva da çıktı servise gidince taktırırım dedim, bugün servise gittim zımbırtı yok kaybolmuş kesin yıkamada araya kaynadı;

Nasıl temin edecem ben şimdi bunu,
Başlık: Ynt: Hah buyur dertsiz başıma dert;
Gönderen: Ouzoo - 08 Ocak 2008, 15:09:39
Tek olarak değişirmi bilmiyorum.Biz kasko hasarlarında komple kontak seti yazıyoruz fiyatını ne sen sor ne ben söyliyeyim..ama muhtemelen tek olarak şifre satılır
Gönderen: samsam - 08 Ocak 2008, 20:27:17
:(
Offf
Teşekkürler bilgin için, seninki benimkini olurmu ki :)
Gönderen: ozmo - 08 Ocak 2008, 21:01:12
çıkmacılara bi bak istersen şifreyi aldıktan sonra anahtarcı şifreyi anahtara göre değiştirebiliyor
Gönderen: samsam - 08 Ocak 2008, 21:18:09
Abi bu çıkmacılarda hiçbirşey yokki, Bostancı sanayisinde neler aradım hiçbiri yok, oto2000 vardı sanırım burda söylenmişti oda boş çıktı, semt önemli değil gidince en azından birşey alıp dönmek istiyorum.
Gönderen: golf-line2 - 08 Ocak 2008, 21:33:54
çıkmacılara bi bak istersen şifreyi aldıktan sonra anahtarcı şifreyi anahtara göre değiştirebiliyor
:tamamdir
Gönderen: ozmo - 08 Ocak 2008, 23:20:53
oto2000'inin asıl yeri ümraniye sanayide bir kere gittim yok yoktu telefon edip bir sor boşuna gitmemiş olursun
 Telefon : 0 216 634 37 93 - 0 216 634 42 93 - 0 216 634 47 65
Gönderen: POLO - 09 Ocak 2008, 08:53:10
Konuyu tam olarak anlayamadım ama elinde kontak anahtarı varsa şifreyi okuyup yeni anahtara yükleyebiliyorlar,benim çilingir arkadaş mesela yapıyor...
Gönderen: mcsahan - 09 Ocak 2008, 09:00:29
kartal oto sanayidede vw çıkmacıları var. kime sorsan gösterir. problemin sadece sağ kapı kilidi anahtar yuvası ise çıkma bir ön kapı kolu alıp şifresini ayarlattırabilirsin diye tahmin ediyorum.
Gönderen: samsam - 09 Ocak 2008, 23:44:43
Hepinize ilginiç için teşekkür ederim arkadaşlar.Ümraniye gitmem gerek o zaman telefon açarak.
Gönderen: POLO - 10 Ocak 2008, 09:35:10
Tek kapı kolu almakla olmayacak,çünkü kapı kolları kontak ve bagaj ancak kendi anahtarı ile açılır,çıkma kapı kolu alırsan o kilidi senin anahtar açmaz!Kapı kilitlerinde şifre yoktur,sadece kontakta var,zaten öyle birşey olsa vw'in araçla verdiği plastik anahtar kapıları açmazdı,komple değişmesi lazım bütün kilitlerin
Gönderen: volksport - 10 Ocak 2008, 16:34:56
Kapı kilitlerinde şifre yoktur,sadece kontakta var,

Kapı kilitleri içindeki girintili çıkıntılı olan kare şeklindeki metal aksamlara şifre denir, Senin anlatmak istediğin immobilizer,onunla alakası yok olayın,komple kapı kilidi alırsan ve içindeki anahtar sokma yuvasını bulamazsan mecbur farklı bir anahtarla açman gerekicek kapıyı,fakat kapı kolu ile beraber anahtar yuvanda yoksa ki yukarda yok gibi anlatmış arkadaş ,mecbur farklı anahtar kullanman gerekicektir, serviste anahtarına gore bir kilit yapıcaklaranı sanmıyorum...Yapılmıycak birşey değil ama tek bir kapı için uğraşıcaklarına komple kapılar,kontak ve bagaj olmak üzere yuva setini değiştirirler diye düşünüyorum...Yine aynı immobilizer chipini takıp yola devam edersin.  ;)
Gönderen: samsam - 11 Ocak 2008, 02:53:59
Teşekkürler.

Biz daha iyisini satın alana kadar, en iyi bu :)
Süper
Gönderen: POLO - 11 Ocak 2008, 11:25:21
Kapı kilitleri içindeki girintili çıkıntılı olan kare şeklindeki metal aksamlara şifre denir, Senin anlatmak istediğin immobilizer,onunla alakası yok olayın,komple kapı kilidi alırsan ve içindeki anahtar sokma yuvasını bulamazsan mecbur farklı bir anahtarla açman gerekicek kapıyı,fakat kapı kolu ile beraber anahtar yuvanda yoksa ki yukarda yok gibi anlatmış arkadaş ,mecbur farklı anahtar kullanman gerekicektir, serviste anahtarına gore bir kilit yapıcaklaranı sanmıyorum...Yapılmıycak birşey değil ama tek bir kapı için uğraşıcaklarına komple kapılar,kontak ve bagaj olmak üzere yuva setini değiştirirler diye düşünüyorum...Yine aynı immobilizer chipini takıp yola devam edersin.  ;)
evet benim dediğim immobilizer!şimdi o kapı için yeni kilit alırsa onun anahtarı yapılır,çilingir yapar ama o kapıyı açmak için ayrı anahtar(chipsiz),diğerlerini açmak ve kontağı çalıştırmak için orjinal anahtar kullanılır yani toplamda 2 anahtar olacak...Ya da parayı bayılıp bütün herşey kökten değişecek ki bu biraz tuzlu
Gönderen: mcsahan - 11 Ocak 2008, 11:40:01
iyide kontak anahtarı çöpemi gitti? kayıp mı? kapı kilit şifresi ayarlandıktan sonra kontak anahtarı ile diğer kapı ve bagajı açtığı gibi, o kapıyıda açacak. ne immobilizer ile bir işi nede ikinci bir anahtar olacak.
Gönderen: volksport - 11 Ocak 2008, 12:06:31
ya hepsine gerek aslında benim yazdıgım en son yapılacak iş idi orjinali gibi olması için, sağ kapı değilmi sonuçta kilidi değiştirilse dahi arkadaşlar bu araçlar otomatik kilit mekanızmasına sahip, sürücü kapısı açıldığı anda tüm kapılar açıldığı için sağ kapının anahtarını taşımaya bile gerek yok aslında...
Gönderen: vw6n - 11 Ocak 2008, 12:43:42
Bende bişeyler söyleyeyim benim şöför kapısının kilidide birgün anahtarı soktum geri çektiğimde kilitte anahtarla beraber geri geldi geri yerine soktum olmadı bende kapının döşemesini söktüm kapıkolunu söktüm anahtarla gelen kilidin ucunda girintili biryervar orası aşındığı için yerine oturmuyor bende biraz düşündüktesonra ucuna çok ince bir matkapla delik deldim kilidi yerine taktım arkasındanda ince çelik telle diğer parçaya bağladım 1 senedir hiçbir sorun olmadı bence sende sağ kapıya bir kilitbul şifreyle falanda uğraşma dediğim gibi işlemleri yap nasılsa kapıları açmak için sağ tarafı kullanmıyoruz zaten aracında alarmda varsa sorun olmaz yani takacağın kilit sadece boşluğu doldurmak için ayrıca dikkat et tornavidayla kapıları çokkolay açarlar kilit deliğinden hadi kolay gelsin.
Gönderen: volksport - 11 Ocak 2008, 19:51:46
benim dediğim gibi yap, nasılsa sağ kapı sadece, herhangi bir kilit taktır anahtarı ayrıda olsa farketmiycektir zaten, 4 kapı bagaj açılır kapanır sorun kalmaz bence gerek yok komple değişime.
Gönderen: samsam - 12 Ocak 2008, 15:10:25
Tekrardan teşekkürer arkadaşlar.
Gönderen: simlikirmizi - 07 Şubat 2012, 15:08:52
slm arkadaslar konu cok gerı kalmıs bende bırseyler sorup canlandırayım dedım. benım poloda anahtarım sadece kontagı acıp kapıyor on ıkı kapı ve bagajı hıc acmıyor hatta on kapılara anahtar gırmıyor dahı. alarm bozulsa dısarıda kalıcam valla. buna nnasıl bı cozum bulunabılır bılgı verırsenız sevınırım.
Gönderen: atego - 07 Şubat 2012, 21:45:25
Açıkçası aklıma kilitlerin değişmiş olması geliyor. Arabanın kapılar ve bagaj orjinalse kontak anahtarı farklı ya da tam tersi olabilir.
Gönderen: simlikirmizi - 08 Şubat 2012, 10:12:39
bı  anahtarcıya sordum dun wd-40 ıle temızle dedı aracta alarm oldugu ıcın anahtar kullanılmadıgında dolayı kılıtlerın pas yapmıs olabılecegını soyledı. olmassa  getır arcı 100 tl ye anahtarı kapılara ayarlarım dedı. fıyat normalmı bılemıyorum ama oncelıkle wd-40 denıcem.
Gönderen: htmetin - 08 Şubat 2012, 12:00:07
kapının içine düşmüştür belki tıkırtı felan gelmiyormu?
Gönderen: simlikirmizi - 10 Şubat 2012, 11:45:47
kapının ıcıne dusen bısey yok cunkı daha once dosemelerı sokmustum ordan bılıyorum.