vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: ahmet558 - 23 Şubat 2016, 09:09:34

Başlık: Debriyaja Basınca Kesilen ses
Gönderen: ahmet558 - 23 Şubat 2016, 09:09:34
uğultu ile titreme arası birşey, debriyaja basınca araba rahatlıyor gibi ve ses kesiliyor. başına gelen varmı acaba ?
Başlık: Ynt: Debriyaja Basınca Kesilen ses
Gönderen: mstfozkn1 - 23 Şubat 2016, 23:32:29
uğultu ile titreme arası birşey, debriyaja basınca araba rahatlıyor gibi ve ses kesiliyor. başına gelen varmı acaba ?
2005 polomda vardı rolantide de seyir halinde hep geliyordu çok az dı ama dinleyince geliyordu debriyaj a basınca susuyordu usta debriyaj bilyası baskı balatanın içindeki olan yada şanzıman içindeki bir bilyadan olabilir demişti sökünce benimki şanzıman kaynaklı çıkmıştı
Gönderen: koug - 24 Şubat 2016, 23:08:10
Debriyaja basınca ses kesiliyorsa prizdirek bilyası olabilir. Neredeyse tüm araçlarımda prizdirek bilyası ses yapıyordu. Debriyaja basınca araçta bir sessizlik oluyordu:)  Hiçbirinde de değiştirmedim. Şimdiki aracımda da var ancak çok çok dikkatli dinlersem duyabiliyorum. Bu bilya gelende Tofaş hastalığıdır. Yenisini takarsınız 20bin km sonra tekrar ses yapar. Baskı balata değişim zamanınız geldiyse baktırın ancak prizdirek için para harcamayın derim. Tabi sesi duymadığım için kesin yorum da yapmak istemem. Kafanız rahat olsun, ustanıza gidin sesi bir dinletin. Belki farklı bir sıkıntı da olabilir.
Gönderen: edincol - 24 Şubat 2016, 23:37:51
Debriyaja basınca ses kesiliyorsa prizdirek bilyası olabilir. Neredeyse tüm araçlarımda prizdirek bilyası ses yapıyordu. Debriyaja basınca araçta bir sessizlik oluyordu:)  Hiçbirinde de değiştirmedim. Şimdiki aracımda da var ancak çok çok dikkatli dinlersem duyabiliyorum. Bu bilya gelende Tofaş hastalığıdır. Yenisini takarsınız 20bin km sonra tekrar ses yapar. Baskı balata değişim zamanınız geldiyse baktırın ancak prizdirek için para harcamayın derim. Tabi sesi duymadığım için kesin yorum da yapmak istemem. Kafanız rahat olsun, ustanıza gidin sesi bir dinletin. Belki farklı bir sıkıntı da olabilir.

Katılmamak elde değil :)

Prizdirek bilyesi Yolda giderken uğultu yapmaya başladığı zaman değişimi gelmiş demektir.
Gönderen: ramazan_40 - 29 Şubat 2016, 21:44:41
Baskı balata değiştirmeden o ses düzelmez ilerleyen zamanlarda korkarımki dahada artacaktır.