vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf V => Konuyu başlatan: Brknk - 08 Şubat 2016, 00:12:12

Başlık: Golf Plus EPC sorunu
Gönderen: Brknk - 08 Şubat 2016, 00:12:12
2006 Model Golf Plus aracım var (motor kısmı Golf 5 ile aynı), geçenlerde aracım ile gittiğim esnada EPC ışığı yandı gaza sona kadar basmama rağmen 2000 deviri geçmedi ve araç ilerlemedi (gaz yemedi yani). Stop ettim çalıştırdım ışık sönmedi ancak araç normal olarak gidiyordu, tekrar stop ettim çalıştırdığımda ışık söndü, neden olabilir bu arıza ve arızayı ara ara yapıyor ve dikkat ettim belli bir mesafe  (maksimum 1 kilometre) gittikten sonra yapmıyosa yapmıyor. 2 sene öncede aynı arızayı yapmıştı, cihaza bağladıklarında (özel servislerde) kontrol paneli arızası veriyordu ancak şuan sanayiye gidemediğim için gösteremedim muhtemelen aynı arızayı verecektir diye düşünüyorum. 2 sene önce bir kaç ustaya gösterdim anlayamamışlardı ancak son gösterdiğim usta usta yaptıydı ancak şuan il değiştirdim aynı ustaya gidemiycem,  telefonla sorduğumda ise bujileri, ateşleme bobinleri ve  vesterans hortumu bi baktır dedi ancak oda tam hatırlamıyor ne yaptığını. Sizce neden yapabilir bilgisi olan yada böyle bir sorun başına gelen varmı yardımcı olabilirmisiniz.... Can sıkıyor çünkü soğutacak beni arabadan...