vwtr.net

Volkswagen => Caddy, Transporter ve Caravelle => Konuyu başlatan: cemline - 17 Kasım 2007, 11:02:59

Başlık: CADDY cıler bunları bılıyormusunuz
Gönderen: cemline - 17 Kasım 2007, 11:02:59
caddy nin ön cam sileceğinin kullanımı,anahtarı kontağa takıp on(aç) konumuna getirip marşa basmadan tekrar kapatımız ve anahtar kontakta kalsın daha sonra silecek kolunu aşağı doğru bastırın silecek yukarda takılı kalacaktır.silecekleri kaldıra birirsiniz.(temizlik veya onarım) işiniz bittikten sonra kontağı açıp silecek kolunu aşağıya ittiğinizde  silecekler yerine gelecektir.
.Tesekkurler WOW kardesım

ayrıca; uzaktan kumandada kapatma dugmesıne uzun basınca camları kapatabılecegınız gıbı ters ıslemde acma dugmesınede basınca camların acılabılecegını,sıddetlı anı frenlerde 4 lu flasorlerın yandıgını,orjınal teybın 4 cıkıslı oldugunu ve cıkıslara extra hoporlor takıldıgı zaman teyp menusunde otomatık olarak fader menusunun geldıgını...
Başlık: Ynt: CADDY cıler bunları bılıyormusunuz
Gönderen: Firestarter - 17 Kasım 2007, 11:13:26
Bazı Caddy' cilerin arkaya '' pisi pisi, miyaaaav ''' vs. gibi şeyler yazdırdığını, ayrıca araçlarına kedileri simgeleyen bazı şeyleri yaptırdıklarını biliyormuydunuz?  ;D
Gönderen: AhMeTH61 - 17 Kasım 2007, 11:16:32
bizim insanlar bambaşka ya :D
Gönderen: ®oyal - 17 Kasım 2007, 11:49:28
ayrıca tavanda bulunan eşya gözünde lastik onarım seti olması gerekirken yok.
arka yolcu paspas altlarında bulunan gözlerden birinde çeki halatı olması gerekirken oda yok.

kullanma kılavuzunda var diyor  vw yada yetkili satıcı koymasış olabilir.
Gönderen: cemline - 17 Kasım 2007, 12:32:20
ben aldıgımda aracın arka gozlerınde demır bır parca cıktı sıyah artı seklının uc boyutlu halını dusunun ole bısı hala cozemedım onu evet onları bence servıs alıyor aracların ıcerısınde (lastık kıtı ve cekı halatı)
Gönderen: cemline - 17 Kasım 2007, 12:37:28
bu arada arkadaslar lastık havalarında normal oksıjen hava yerıne nıtrojen basıyolar bunu kullanan varmı yada kullanıpda faydasını goren ben yaptırdım  pskolojık mı deıl mı bılmıyorum ama dıreksıyon bıraz daha yumusadı cekısde de cok az hıssedılır derecede fark var gıbı geldı...lastıklerın havası nıtro da dusmuyoemus sıcak soguk farklılıklarında oksıjene gore hafıf oldugu ıcın(ucan balonlarada aynı gazdan basıyolar) yakıt ve cekısde tasarruf edıyormus...bole bısı yaptırıpda fark eden farkını gorenımız varmı aramızda
Gönderen: ®oyal - 17 Kasım 2007, 12:43:51
t5 için sordun lastikçiye dediklerinin aynısını oda söyledi ama ticari araç ve lastik ebatı büyük olduğundan dolayı nitrojen tüpünün basıncı yetmiyormuş. :(
Gönderen: cemline - 17 Kasım 2007, 12:58:26
caadyye yetıyordur umarım.yetıo  gıbıde...su arabanın arka koltuklarını bıraz daha yatırabılen var mı ya,o yatar koltuk dıslılerınde kademe atlatabılen bıraz olsun dıkliğini alabilsek...!!!
Gönderen: Halil Kara - 17 Kasım 2007, 23:41:10
Caddy lerde on silecekler calistiginda otomatik olarakta arka silecekler calisiyor.Tam olarak bilmiyorum ama on silecekler galiba 5 kez calistiktan sonra 1 kez arka silecekler calisiyor.Yanlis hatirlamiyorsam boyleydi.Acaba bu otomatik mi manuel mi?Yani bunu devre disi birakabiliyor muyuz?Benim caddy aracim yok ama merak ettim :)
Cogu zaman on silecekler 10-15 defa calistiktan sonra arka silecegi 1 kez calistirmak yetiyor.Ozellikle hafif saganak yagmurda.Eger arka cam yeterince islanmadiysa ve bu ozellik otomatik olarak yapiliorsa arka cam cizilebilir aman dikkat ::)
Gönderen: Halil Kara - 17 Kasım 2007, 23:43:28
Ayrica arkadaslar bir sorum daha var.
Caddy araclarinizin yam surgulu kapilarinin ic tarafinda sunta tarzi montajlanmis bir malzeme bulunuyor mu?2006 caddy ler boyleydi ama digerleri hakkinda bilgim yok.Bir arkadasimin caddy sinin icine su girmisti yanlislikla.Yan surgulu kapilarin ici bahsettigim gibi sunta tarzi bir kaplama oldugu icin kabarmisti.Cok kotu bir gorunum olustu sonra aracinin icini komple kaplama yaptirdi.
Gönderen: Firestarter - 17 Kasım 2007, 23:46:19
Bu arada aranızda ''d-line'' modelini alan oldu mu?
Gönderen: Halil Kara - 17 Kasım 2007, 23:56:11
Bu arada aranızda ''d-line'' modelini alan oldu mu?

O aracin satacagini sanmiyorum.Fiyatini bilmiyorum vw nin sitesinde yok ama nerden baksan 45 e falan satarlar.Caddy nin manuel vitesli full fiyati 36 bin ytl.D line ile aralarinda nerden baksan 7-8 bin ytl fark olusur.Ben olsam normal bir caddy alirim ve 3-4 bin ytl ye ertex ya da artcar gibi yerlerde kendi kafama gore doseme yaptiririm.Ama orjinal olsun saglam olsun ugrasmayayim diyenler icin guzel bir secenek olabilir.

Bu arada doblo larin fiyatlari anormal olmus daha yeni fark ediyorum.
1.9 multijet premio nun fiyati 36 olmus ki yil basindan sonra 2 daha artsa 38 falan olur.
Bu araci bu fiyata alanlardan Allah hesap sormaz mi? :)
Bizde var bi tane 2005 model jtd ordan biliyorum.Aracta konfor namina hic birsey yok.Onceden caddy den ucuz oldugu icin satiliyordu ama simdi bu avantaji da kalmamis.Uzak durun bu aractan.
Gönderen: cemline - 19 Kasım 2007, 12:14:36
sılecek konusunda yanlıs hatırlıyorsun kardesım...ole bır ozellık yok ama sole bır ozellıgı var onun,on sılecekler calısır konumdayken eger gerı vıtese takılacak olursa bır defaya mahsus arka cam sılecegı otomatık olarak devreye gırıyor ve kapatıyor sıstem...normal sartlarda sız yagmurlu yolda gıderken eger cam sılecek kolunu farketmeden ılerı konumda on sıleceklerı calıstırmıs ısenız arkası fasılalı olarak calısmaya devam edecektır...yanı sadece on cam sılecekler calısır konumda ıken arka cam sıleceklerı kol dan her hangı bır ıslem yapmadıgınız surece calısmaz...ayrıca  dıger cadyy lerınde arka kapılarının ıc dosemesı hala mdf dır...su dan da korunmalıdır
Gönderen: Firestarter - 19 Kasım 2007, 12:50:11
Geçen gün Kozyatağı - Carrefour' da, d-line'ı tanıtıyorlardı. Satış fiyatı, anahtar teslim 44.000 ytl. yazmışlardı. Ayrıca araç, sadece siyah renk olarak üretiliyormuş. Biraz inceledik, iç döşemelere kadar işçilik gerçekten fevkalade güzel tasarlanmış ve kaliteli malzeme kullanılmış. Ancak yine de o kadar fiyat farkına değer mi, o da tartışılır?
Gönderen: Halil Kara - 19 Kasım 2007, 13:00:56
sılecek konusunda yanlıs hatırlıyorsun kardesım...ole bır ozellık yok ama sole bır ozellıgı var onun,on sılecekler calısır konumdayken eger gerı vıtese takılacak olursa bır defaya mahsus arka cam sılecegı otomatık olarak devreye gırıyor ve kapatıyor sıstem...normal sartlarda sız yagmurlu yolda gıderken eger cam sılecek kolunu farketmeden ılerı konumda on sıleceklerı calıstırmıs ısenız arkası fasılalı olarak calısmaya devam edecektır...yanı sadece on cam sılecekler calısır konumda ıken arka cam sıleceklerı kol dan her hangı bır ıslem yapmadıgınız surece calısmaz...ayrıca  dıger cadyy lerınde arka kapılarının ıc dosemesı hala mdf dır...su dan da korunmalıdır

Tesekkurler degerli bilgileriniz icin.Ben yanlis hatirliyormusum.
Gönderen: Halil Kara - 19 Kasım 2007, 13:01:58
Geçen gün Kozyatağı - Carrefour' da, d-line'ı tanıtıyorlardı. Satış fiyatı, anahtar teslim 44.000 ytl. yazmışlardı. Ayrıca araç, sadece siyah renk olarak üretiliyormuş. Biraz inceledik, iç döşemelere kadar işçilik gerçekten fevkalade güzel tasarlanmış ve kaliteli malzeme kullanılmış. Ancak yine de o kadar fiyat farkına değer mi, o da tartışılır?

Evet tahminlerimdeki gibi demek.Yani 8 bin ytl fark.Ben o farki vezmesdim.8 bin ytl ile ben bastan ayaga her tarafini mod ederdim.Tabi zamani olmayanlar icin ve bu gibi islerle ugrasmak istemeyenler icin guzel bir secenek olur ama ben kesinlikle almazdim.
Gönderen: cemline - 19 Kasım 2007, 14:21:22
arkadaslarım d-line de suspansıyon ve arka koltuk dıklıklerı aynı mı bu yonde ıncelıyenınız varmı
Gönderen: ®oyal - 19 Kasım 2007, 14:30:45
2006 bursa oto fuarına getirmişlerdi piyasanın nabzını ölçmek için ticari olduğu için süspansiyon sistemi aynı olabilir koltuklarda aynı idi ama şimdikiler nasıl bilemem.henüz inceleme ve görme fırsatım olmadı.
avrupada sergilenen modellerle bize gelecekler aynı olmaz.
Gönderen: Halil Kara - 19 Kasım 2007, 15:58:09
En azindan arkaksi makasli degilde suspansiyonlu olsaymis.Sonucta D line alan birisi ticaret icin kullanmaz bu araci.Yuk atacagini sanmiyorum.Onun icin konfora onem verilmesi gerekir diye dusunuyorum.Aynen caddy life deki gibi.Birde neden d line cikardilar onu da anlamadim.Ne guzel caddy life lar var Almanya da Avrupa da.Hatta Turkiye de de var tek tuk.Herhalde getirselerdi asagi yukari o da 45 civarinda olurdu.
Gönderen: ®oyal - 19 Kasım 2007, 16:12:34
mevzuat yeterli değilmiş kanunları bekliyorlar.en yakınımızda romanya bulgaristan da caddy life var niye bize gelmiyor.caddy life gelirse fiat  ford reno satamayacakta ondan.
Gönderen: ®oyal - 19 Kasım 2007, 16:14:24
üstelik d line lar Türkiyede hazırlanıyor.başka hiç bir ülkede yok
Gönderen: ®oyal - 19 Kasım 2007, 16:14:56
DOĞUŞ LİNE ^-^
Gönderen: Halil Kara - 19 Kasım 2007, 22:21:01
mevzuat yeterli değilmiş kanunları bekliyorlar.en yakınımızda romanya bulgaristan da caddy life var niye bize gelmiyor.caddy life gelirse fiat  ford reno satamayacakta ondan.

Yok yine satar neden satmasin diger ticariler.Caddy life gelse herhalde en az 45 civarinda bi fiyati olur.Onun icin herkes alamaz.Ozellikle ticaretle ugrasan kisi parasi olsada almaz cunku luks kacar.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 20 Kasım 2007, 10:11:21
Ve aracınızda cd dinlerken sağ taraftaki yuvarlağa bir defa bastığınız zaman size ortalama 10 sn gibi kısa bir süre müziği dinletip sıradaki müziğe geçtiğini biliyormuydunuz ¿ :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 20 Kasım 2007, 10:14:48
bu arada arkadaslar lastık havalarında normal oksıjen hava yerıne nıtrojen basıyolar bunu kullanan varmı yada kullanıpda faydasını goren ben yaptırdım  pskolojık mı deıl mı bılmıyorum ama dıreksıyon bıraz daha yumusadı cekısde de cok az hıssedılır derecede fark var gıbı geldı...lastıklerın havası nıtro da dusmuyoemus sıcak soguk farklılıklarında oksıjene gore hafıf oldugu ıcın(ucan balonlarada aynı gazdan basıyolar) yakıt ve cekısde tasarruf edıyormus...bole bısı yaptırıpda fark eden farkını gorenımız varmı aramızda

aynen katılıyorum ... bende yaptırdım 2 aracımada Hazirandan beri en ufak bir oynama olmadı lastik havalarında .
Gönderen: ®oyal - 20 Kasım 2007, 14:46:31
(http://img204.imageshack.us/img204/4473/185731173088657501fn4.jpg)
(http://img86.imageshack.us/img86/5305/resim002lx9.jpg)
(http://img515.imageshack.us/img515/6426/resim001bc7.jpg)
ışık sensörü,yağmur sensörü, sunroof, sürgülü yan camlar, kelebek yan camlar, 2000 cc 140ps
deri koltuklar, navigasyon ,xenon.....
Gönderen: car wolf - 20 Kasım 2007, 14:53:40
oyoyoy :o süper yapmışlar abi  105 lik  uçuyo 140 lık durmaz yerinde herhalde normal arabadan farkı yok valla birde 4 motion  olsa offfff tadından doyulmaz
Gönderen: ®oyal - 20 Kasım 2007, 19:00:09
(http://img142.imageshack.us/img142/3064/v119555856424545oh8.jpg)
(http://img81.imageshack.us/img81/581/v119555856424544ec3.jpg)

2.0 TDI
103 kw -140 ps
0-100 km 10.6 sn
320 nm tork-1800 dk
100 km de ortalama 6,4 lt
16" jant lar
dvd-mp3 player 16:9 ekran
WMA (Windows Madia Audio)
CD-SD card 30 GB- Navigasyon sistemi

Gönderen: Halil Kara - 20 Kasım 2007, 23:49:25
2.0 tdi caddy ilk defa goruyorum.Ilginc.Bilgilere nerden ulastiniz acaba?Almanya da mi satiliyor bu model?Birde modelin is mi tam olarak nedir acaba?Caddy edition mu?
Gönderen: ®oyal - 21 Kasım 2007, 08:16:52
Model olarak caddy,caddy maxi ve caddy life edition diye geçer.Donanım ve motor olarak zenginleştirilmiş modellerdir.Avrupa piyasasına sunulmuştur.
1.6 benzinli iki adet motor seçeneğide var.
2.0 ecofuel 109 ps
2.0 TDI 140 ps

El motor SDI de 2,0 l con 70 CV y un par motor máximo de 140 Nm*
-       El motor TDI® de 1,9 l con 75 CV y un par motor máximo de 210 Nm**
-       El motor TDI® de 1,9 l con 104 CV y un par motor máximo de 250 Nm
-       El motor de gasolina de 1,4 l con 80 CV y un par motor máximo de 132 Nm
-       El motor de gasolina de 1,6 l con 102 CV y un par motor de 148 Nm

Gönderen: ®oyal - 21 Kasım 2007, 08:59:04
(http://img513.imageshack.us/img513/6162/resim001qu7.jpg)
Gönderen: ®oyal - 23 Kasım 2007, 12:35:23
Uzun şasi Caddy için görüşmeler devam ediyormuş.Caddy maxi ,life adition ise özel siparişle gelebiliyormuş >:(
Gönderen: cemline - 23 Kasım 2007, 14:55:09
yavff arkadaslar benım cam kapatma ve acma dugmelerının uzerı sılınmeye basladı,yakında gunduz beyaz gece pembe tus takımlarım olacak :)kapı kılıtleme dugmesınde anahtar resmıde yok artık naparız............sızde basladımı ole bısı
Gönderen: cemline - 23 Kasım 2007, 15:03:45
Ve aracınızda cd dinlerken sağ taraftaki yuvarlağa bir defa bastığınız zaman size ortalama 10 sn gibi kısa bir süre müziği dinletip sıradaki müziğe geçtiğini biliyormuydunuz ¿ :)

:))) sen once fader i bul ....:p
aynen katılıyorum ... bende yaptırdım 2 aracımada Hazirandan beri en ufak bir oynama olmadı lastik havalarında .

allah a havalen gıdıyorum sımdılık kardesım nıtronun uzerınde cakmak caksa patlarmıyız acaba :) bende de pek far yok gıbı gorunuyor
Gönderen: Halil Kara - 23 Kasım 2007, 22:11:45
yavff arkadaslar benım cam kapatma ve acma dugmelerının uzerı sılınmeye basladı,yakında gunduz beyaz gece pembe tus takımlarım olacak :)kapı kılıtleme dugmesınde anahtar resmıde yok artık naparız............sızde basladımı ole bısı

Tum vw araclarinda oluyor.Zamanla silinmeye basliyor.Bizimkilerde henuz birsey yok ama zamanla olacaktir.Temiz kullanmak gerekiyor ki ne kadar temiz kullansanizda bi yerden sonra siliniyor.Caresi degistirmek :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Kasım 2007, 22:21:43

:))) sen once fader i bul ....:p

tamamda neden yüzümüze vuruyosun :) anlamıyo burdakiler :) hem ben yaparım şimdi başka menülerde çıkarırım sana yazık olucak diye ellemiyorum :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Kasım 2007, 22:23:21

allah a havalen gıdıyorum sımdılık kardesım nıtronun uzerınde cakmak caksa patlarmıyız acaba :) bende de pek far yok gıbı gorunuyor

nazar deydi bee :) yorumu yazdık 2 gün sonra sol ön lastik inmişti biraz :) tü hep senin yüzünden  :saskin:
Gönderen: manimelankolipisikoz - 26 Kasım 2007, 22:24:38

bi sulu boya bide ince uclu fırça koy arabaya :D
Gönderen: cemline - 26 Kasım 2007, 22:52:50
nazar deydi bee :) yorumu yazdık 2 gün sonra sol ön lastik inmişti biraz :) tü hep senin yüzünden  :saskin:

hemen cakmak cakacakdın o anda ındıgı yerden eskı halıne gelıomus....:))
Gönderen: cemline - 26 Kasım 2007, 22:55:39
bi sulu boya bide ince uclu fırça koy arabaya :D

ıyı bı hattat ustası bulup nargıle de atacam arkaya yazssın cızssın.dugmelerde sılınen,ısıklar bolumundekı far seklı yerıne gaz lambası cızdırırık cakmaklıga nargıle seklı anahtarada asma kılıt seklı clımatık yazısıda sılınsın bi orayada bısmıllahırrahmanırrahım yazdırıp CADDY OSMANLI D-LİNE olacak hehhee  :D
Gönderen: ®oyal - 28 Kasım 2007, 09:11:49
orjinal caddy aksesuarları
http://www.volkswagen-nutzfahrzeuge.de/vwcms_publish/vwcms/master_public/virtualmaster/de_vwn/nutzfahrzeuge/caddy/zahlenundfakten/ausstattung.html
Gönderen: manimelankolipisikoz - 29 Kasım 2007, 17:43:42
hemen cakmak cakacakdın o anda ındıgı yerden eskı halıne gelıomus....:))

sen benimle dalga geçmeyi bırakta korsan caddyni sat :) baksana boyaları siliniyo , yarın öbürgün direksiyondaki vw amblemi fiat a dönüşmesin :D
Gönderen: cemline - 01 Aralık 2007, 13:47:11
sen sattın galıba caddy nı yazıyon ole ferah ferah basına gelınce yazarım gene ben sana heh:)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 03 Aralık 2007, 12:13:56
sen sattın galıba caddy nı yazıyon ole ferah ferah basına gelınce yazarım gene ben sana heh:)

satılığa çıkardım golf alıcam
Gönderen: ®oyal - 07 Aralık 2007, 19:09:07
Alıntı
caddy nin ön cam sileceğinin kullanımı,anahtarı kontağa takıp on(aç) konumuna getirip marşa basmadan tekrar kapatımız ve anahtar kontakta kalsın daha sonra silecek kolunu aşağı doğru bastırın silecek yukarda takılı kalacaktır.silecekleri kaldıra birirsiniz.(temizlik veya onarım) işiniz bittikten sonra kontağı açıp silecek kolunu aşağıya ittiğinizde  silecekler yerine gelecektir.
Imageshack - 06122007126hy5  (http://img532.imageshack.us/my.php?image=06122007126hy5.flv)

Gönderen: ®oyal - 10 Aralık 2007, 19:17:50
adamlar hangi caddy yi satıyor bakın :D ;D
Cargando... (http://www.volkswagen.com.ar/_modelos_inicio.asp?vModeloNav=caddy)
Gönderen: cemline - 11 Aralık 2007, 01:16:17
sasırdım sımdı...:)
Gönderen: ®oyal - 11 Aralık 2007, 08:51:02
(http://img144.imageshack.us/img144/6306/3406918504377qev2904jr0.jpg)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 11 Aralık 2007, 10:00:34
güzel olmuş :)
Gönderen: ®oyal - 11 Aralık 2007, 12:05:37
(http://img257.imageshack.us/img257/3246/d464cbe14d0649ae9bd33b6ex3.jpg)
Gönderen: ®oyal - 13 Aralık 2007, 10:40:16
Caddy nin müzük sisteminin anahtarlarla bereber verilen şifresini arabada bırakmayın, olurya orjinal müzik çalarınız hırsızlar tarafından götürülürse  şifreyide kullanarak başka arbaya monte edebilir.

Aracınıza taktığınız çelik jantların bijonları orjinal jantlarına uymaz olurya lasik patlar değiştirmek zorunda kalırsınız,orjinal jantlarının üzerinde çıkan bijonlardan 5 tane ayırın arabanızda güvenli bir yerde kalsın lastik değiştirmek zorunda kaldığınızda zordurumda kalmayın.
Gönderen: ®oyal - 15 Aralık 2007, 13:17:14
isofix çocuk kolduğu bağlama yeri
(http://img101.imageshack.us/img101/348/151220071975pq3.jpg)
(http://img257.imageshack.us/img257/6958/151220071974br7.jpg)
Gönderen: cemline - 15 Aralık 2007, 18:30:50
bu koltuklar bır kademe daha arkaya yatamıyormu arkadaslarr ıneceleyenınız arastıranınız varmı bır dıscık daha yatsın yeter bea
Gönderen: ®oyal - 08 Ocak 2008, 09:42:01
          Volkswagen Caddy
 * Type 14 Golf Mk.1
 * Type 9U  Škoda Felicia pick-up.
 * Type 9K 2. generation VW Polo (VW Caddy) / SEAT Ibiza (SEAT Inca) platform.
 * Type 2K Volkswagen Golf platform ile Golf Mk5 front suspension.
    Caddy Type 14 (1980-sonrası)
1980-1984 Caddy pickup motor seçenekleri
   AMERİKA VE AVRUPA PAZARI
    * 1.0 petrol
    * 1.3 petrol
    * 1.5 petrol
    * 1.6 petrol
    * 1.7 petrol
    * 1.6 diesel
    * 1.8 petrol
         Güney Africa pazarı
    * 1.6 petrol 63kw
    * 1.6 petrol 60kw
    * 1.6 diesel 44kw
    * 1.8 petrol 70kw
Caddy Type 9U
    * 1.6L MPI Petrol  55kW / 75hp

* 1.9L Diesel  47kW /64hp

Caddy Type 9K (1996-2005)

SEAT Ibiza 6K/VW Polo 6N platformu üzerinde
1996-2003  yılları arası motor seçenekleri

* 1.4L Petrol 44kW / 60hp

* 1.6L Petrol 55kW / 75hp

* 1.9L Diesel SDI 47kW / 64hp

* 1.9L Diesel TDI 66kW / 90hp
Caddy Type 2K (2005-sonrası)

* 1.4 — 75 hp / 55kW (petrol)
    * 1.6 — 102 hp / 74kW (petrol)
    * 2.0 SDI — 69 hp / 51kW (diesel)
    * 1.9 TDI — 105 hp / 77kW (diesel)
    * 2.0 TDI — 140 hp / 103kW (diesel)
    * 2.0 EcoFuel — 109 hp / 80kW CNG

Gönderen: ®oyal - 08 Şubat 2008, 08:11:30
Bagaj perdesi (bölmesi) tutturma,sabitleme.
(http://img146.imageshack.us/img146/4420/mittel1473vc6.jpg)         (http://img523.imageshack.us/img523/3250/klein1472vm7.jpg)

(http://img147.imageshack.us/img147/32/mittel1474xo5.jpg)
Gönderen: cemline - 11 Şubat 2008, 09:16:09
tesekkurler kardesım.
Gönderen: strong - 11 Şubat 2008, 19:33:19
vallahi sen arabayı çözmüşsün bravo. ben daha stepne nasıl sökülür bilmezken  :-[
Gönderen: ®oyal - 25 Mart 2008, 10:56:08
(http://img201.imageshack.us/img201/8217/230320082919fz6.jpg)

Düz yolda en fanla 200 ü gördüm nitekim fazlasını görmez standart caddy ve güvenli değil.
Gönderen: strong - 25 Mart 2008, 17:35:08

Düz yolda en fanla 200 ü gördüm nitekim fazlasını görmez standart caddy ve güvenli değil.

Hız felaket olabilir . Ama yine de güzel bir duygu :D
Gönderen: manimelankolipisikoz - 25 Mart 2008, 18:13:03
5 dk daha aynı süraatle gitseydin kalırdın yolda :)
Gönderen: cemline - 26 Mart 2008, 12:42:37
ne alaka menimeo kardesım teknık acıdanmı yanı acalım konuy
Gönderen: ®oyal - 02 Nisan 2008, 16:31:33

Fotoğraf çekerken titremenin sebebi balans ayarı bozuktu bu gün balans ayarı yaptırdım o titreme geçti.Sanada tavsiye ederim sanırım seninde aracın yüksek hızda titreme yapıyor.
Gönderen: hakan99 - 02 Nisan 2008, 16:43:09
vallahı oktay abi anlamadım gıttı aslında benım arac da balans yapıyo 120 den sonra hızlanma esnasında ya yenı arac ndn bu sorunları yasıyorum anlamadım gıttı lastıklerı 2 kez sokturup balans yaptırdım ama nafıle yıne aynı
Gönderen: cemline - 02 Nisan 2008, 17:25:06
yok oktaycım manımenonun dedıgı muhabbet,mazot gostergesıymıs ondan :)
Gönderen: manimelankolipisikoz - 02 Nisan 2008, 17:50:33
yok oktaycım manımenonun dedıgı muhabbet,mazot gostergesıymıs ondan :)

^-^
Gönderen: ®oyal - 02 Nisan 2008, 18:29:24
200'ü rahat görüyoda 205 gibi oldu bi ara otobanda yokuş aşşağıydı tabi araç aşırı titreyince korktum ayağımı çektim gazdan

Otomobilim bölümünde böyle birşeye değindiğin için sende balans ayarı yaptırsan iyi olur dedim.
Gönderen: cemline - 08 Nisan 2008, 14:53:28
arkadaslarım mrb.aracı 30 000 lık bakıma soktum 2.vıtes dıslısının degısmesı gerektıgını hatanın fabrıkadan oldugunu ve yıne yag fırmasını deıstırdıklerını komple şanzumanın ındırılecegını ve yenısının takılacagından behsettıler vıtes deısımı sırasında yada gerı vıtese gecırmek ısterken cırt curt ses gelıyorsa nedenı bu olabılır arkadaslar daha once bır formdada debrıyaj balatalarının hassas oldugunu cabuk bıtebılecegını ve bu yuzden vıtes deısımı esnasında yada gerı vıtese gecerken cırr cırrr sesının geldıgınden bahsedılmısdı bu balatadan deıl 2. vıtes dıslısındenmıs sorunu olanlar servıse bıldırsınler...
Gönderen: hakan99 - 08 Nisan 2008, 23:49:57
sagol abi bu onemlı bılgılerın için...bu sekıl sorunlar yasayan arkadaslarımız varsa buraya yazmaları cok ıı olur
en azından arac nerelerden sorun cıkartıyo ne yapmamız gerekıyo ogrenmış oluruz...
Gönderen: ®oyal - 09 Nisan 2008, 08:31:36
Caddy lerde ön konsolda ses gelebilecek yerler.
(http://img151.imageshack.us/img151/6257/070420083042ub6.jpg)
Kesici olmayan tornavida yardımı ile resimdeki gibi değil en uç kısımdan sürücüye yakın olan kısımdan beyaz parçayı çıkararak ,ses çıkarabilecek sürtünen yerlerine sünger yapıştırarak sorunu çözebiliriz.
(http://img160.imageshack.us/img160/8066/070420083043ep7.jpg)

(http://img151.imageshack.us/img151/2317/070420083044fo7.jpg)

Gönderen: hakan99 - 09 Nisan 2008, 10:51:46
oktay abi hazır sökmeye baslamışken bırde teyp nasıl cıkarılır bunu da soylersen foto ıle anlatırsan cok ii olacak...
Gönderen: cemline - 09 Nisan 2008, 13:34:47
sagol abi bu onemlı bılgılerın için...bu sekıl sorunlar yasayan arkadaslarımız varsa buraya yazmaları cok ıı olur
en azından arac nerelerden sorun cıkartıyo ne yapmamız gerekıyo ogrenmış oluruz...
kardesım benım ne demek,bırbırımız ıcın varız burda...
Gönderen: cemline - 10 Nisan 2008, 19:39:05
oktay abi hazır sökmeye baslamışken bırde teyp nasıl cıkarılır bunu da soylersen foto ıle anlatırsan cok ii olacak...
hakan kardesım eger cıkıs alacak ısen teyp ve kalorıfer dugmelerının uzerındekı klıma dugmesıne kadar plastık cerceve var teybın altından elınle kucuk dokunuslarla en alttan yavas yavas cek klıpslerden cıkartarak(aman hızlı cekme komple oldugu ıcın yukarısına kadar ortadan kırılabılır)ve cıkart teyp ıcın yıldız alyan gerekıyor hazırlıklı ol vıdaları sok ve surguden yavas yavas cıkar eger ek hoporlor baglantısı ıcın orda bosda ıkı tane yer var oraya cıkıs aldıgın anda teyıpde otamatık olarak menusune "fader" ayar menusu yuklenıyor bu sefer hoporlode ses ayrımını arka ve on olarak ayırabılıyorsun ses cıkıslarıda cok guzel...bu ıslemlerı yaparken elektırık kablosunun cıkmamasına ozen goster cıkarsa code sorar ugrastırır senı ve en sag alt kosede hıza duyarlı ses kapayıp acabılmesı ıcın ıkı adet slotlu yuvarlak kablo var onları cok germe deforme olmamasına dıkkat et...cıkıs yaptıgın kabloları dosemelerın altından ozellıkle surucu mahalınden fren pedallarının oradan yapabılırsın sonra dosemelerın altına sıkıstırırsan hıc bır sekılde bellı olmuyor...
Gönderen: hakan99 - 11 Nisan 2008, 17:51:55
sagol abım cok tesekkur ederım bılgılerın ıcın..en arkadakı caddy lıfe da sanırım o plastıkler var bız de de olsaydı en azından takma yerlerı olsaydı cok ıı olacaktı valla...
Gönderen: strong - 13 Nisan 2008, 19:42:41
Bende  teybi söktüm ve bütün bağlantılarıda aynen yukarıda anlatıldığı gibi bir işlem gerçekleştirmek gerekli. fakat ben soketleri söktüğüm halde benden ''code'' falan istemedi neden ki?
Gönderen: cemline - 15 Nisan 2008, 10:02:56
elektrık kablosunu sokmedıgın muddetce code ıstemez metıncım...
Gönderen: ®oyal - 15 Nisan 2008, 15:58:55
Arka sürgülü kapıların içine hoparlör sığacak kadar yer var proje hazır sırada uygulama var.
(http://img444.imageshack.us/img444/5945/140420083073wq4.jpg)

(http://img72.imageshack.us/img72/320/140420083072fw1.jpg)

(http://img101.imageshack.us/img101/6168/140420083074zu0.jpg)
Gönderen: hakan99 - 15 Nisan 2008, 16:21:28
oktay abi yer var ama kablo olayı nasıl cozulecek onun için bi aparat yapılması gerekıyo merkezı kılıt sıstemının swıclerı gıbı
Gönderen: nizam - 15 Nisan 2008, 17:26:40
oktay abi bi bırak su arabayı ya
Gönderen: ®oyal - 15 Nisan 2008, 17:36:45
oktay abi bi bırak su arabayı ya

Kendim için yapıyorsam namerdim hep sizin için.  :p

Tamam vidasını bile sıkmayacağım bi bildiğin var.  :sevgi:
Gönderen: manimelankolipisikoz - 16 Nisan 2008, 11:18:34
(http://img231.imageshack.us/img231/6880/torpidoyg4.jpg) (http://imageshack.us)

Gönderen: cemline - 17 Nisan 2008, 09:30:15
menımeno kardesım benım, kım yapmıs nasıl olurmus anlata bakalım bu göz kapaklarını
Gönderen: nizam - 17 Nisan 2008, 13:21:35
Kendim için yapıyorsam namerdim hep sizin için.  :p

Tamam vidasını bile sıkmayacağım bi bildiğin var.  :sevgi:

yok abi sen sıfırdan imal edeceksin ondan korkuoyrum  :D
Gönderen: manimelankolipisikoz - 17 Nisan 2008, 15:30:21
menımeno kardesım benım, kım yapmıs nasıl olurmus anlata bakalım bu göz kapaklarını

pek bi bilgim yok dolaşırken gözüme çarptı bilgi amaçlı ekliyim dedim siteye ama bulursam herkese haber edicem merak etme canım kardeşim.orjinal bişey ama dimi güzel duruyo
Gönderen: cemline - 18 Nisan 2008, 11:09:29
beyler ne kadar ıyı olsanızda bu arabada "bas" ozellıgınden dolayı yuksek vıtesde yavasladıgınızda hemen hıssetırmıyor ya,vıtesde gıderken yavasladıgınızda stop ettırme durumunuz olmustur herhalde olanlar varsa bu arac ne kotu vuruyo yaa sankı motora balyoz gecırıyolar gıbı neden bu kadar sert oluyor bılen varmı dıger marka araclarda bu kadar vurmuyo :D motor yerınden cıkıyo zannedıyorum buyuk bı sıkıntıyı hemen cıkaracak gıbıme gelıyo ......????
Gönderen: ®oyal - 18 Nisan 2008, 11:30:51
beyler ne kadar ıyı olsanızda bu arabada "bas" ozellıgınden dolayı yuksek vıtesde yavasladıgınızda hemen hıssetırmıyor ya,vıtesde gıderken yavasladıgınızda stop ettırme durumunuz olmustur herhalde olanlar varsa bu arac ne kotu vuruyo yaa sankı motora balyoz gecırıyolar gıbı neden bu kadar sert oluyor bılen varmı dıger marka araclarda bu kadar vurmuyo :D motor yerınden cıkıyo zannedıyorum buyuk bı sıkıntıyı hemen cıkaracak gıbıme gelıyo ......????

Caddy i ilk aldığımızda alışma safhasına çok olmuştu stop ettşirme.Debriyajın hassaslığı yada yukardan kavraması olabilir.Vites değiştirirken özellikle yokuş yukarı çıkarken debriyaj-gaz ve vites kavrama noktasından kaynaklanıyor stop etme.Panik anında stop ederken bu kadar ses çıkartmasının sebebi hareketli mekanik parçaların durması ve yardımcı elektironik,hidrolik sistemlerin durmasından kaynaklanıyor olabilir..
Gönderen: cemline - 18 Nisan 2008, 12:58:16
oktay ım dogru soluyorsun ama sende fark ettıysen nasıl bır ses o ya donkk dıe ınsan sasırıyor bızde dıger araclarda da olmustu bu kadar degıldı bıldıgın vuruyor kardesım bu ıhh dıom koptu bısıler hele ılk oldugunda acaıp tedırgın etmısdı benı mantıgını cozmeye calıstım bıan dıgerlerınde bu kadar olmayıpda bunda olan ne dıe ...neyse hayırlı surusler kardesım
Gönderen: bircaddygördümsanki - 18 Nisan 2008, 22:01:13
Arkadaşlar CADDy sınıfında araç almayı düşünüyorum. Ama bazı forum sitelerinde CADDY lerin sık sık baskı balatasının arzalandığını yazıyorlar. Bir de turbosunun sık sık arzalandığını söylüyorlar ve servisin garanti devam ederken bile bu masrafları ödemediklerini söylüyorlar. Bana pek inandırıcı gelmedi ama yine de şüphe duyuyor. Sizlerden samimi cevap bekliyorum.
Gönderen: strong - 18 Nisan 2008, 22:02:37
    Ben de bu olay  ilk olduğunda  beş dakika durup düşünmüştüm 'acaba ne koptu' diye  :-\ Gerçekten de çok korkunç bir ses bu !
Gönderen: ®oyal - 19 Nisan 2008, 07:28:00
Arkadaşlar CADDy sınıfında araç almayı düşünüyorum. Ama bazı forum sitelerinde CADDY lerin sık sık baskı balatasının arzalandığını yazıyorlar. Bir de turbosunun sık sık arzalandığını söylüyorlar ve servisin garanti devam ederken bile bu masrafları ödemediklerini söylüyorlar. Bana pek inandırıcı gelmedi ama yine de şüphe duyuyor. Sizlerden samimi cevap bekliyorum.

% 99,9 kullanıcı hatasıdır.
2006 caddy mi maşallah diyelim yetkili servise iki defa götürdüm 1.si 10 bin km bakımına 2.si ise arka kapı açık uyarısı arızası için.

:sevgi: :sevgi: :melek:
Gönderen: cemline - 19 Nisan 2008, 09:51:22
arkadaslarım bakın tekrar yazıyorum...bazı  caddy araclarda baskı balatasından deıl,2.vıtes dıslısınden dolayı...caddy ler uretılırken sanzuman yagını denenmeden kullanılması sonucunda ozellıkle 2.vıtese gecerken yada gerı vıtese gecerken takılı kalma sorunları cıkıyor tabı bırkac hamlede gecıyor vıtese bunun farkına varan servısler bu cady lerın 2.vıtes dıslısını degıstırıp sanzuman yagını fabrıkanın verılerı dogrultusunda ucretsız degıstırıyor...(onceden bende baskı balata dedım ama deıl,bunun yanında oktay kardesımın dedıgı gıbı kullanıcı hatasından olusanları da var cunku debrıyaj kavrama noktaları cok ınce ve tork da yuksek oldugu ıcın vıtes ve devır oranlarını ıyı ayarlayamaz ısenız yarım debrıyajlı  gıtmek zorunda kalıyorsunuz ornegın"dık ve dar u şeklınde bır donemecı yada vırajı donerken bırden ıkıye attıgınızda tork yuksek oldugu ıcın araba hızlanıyor vıraj da oldugu ıcın yavaslamak zorundasınız" kımı ınsanlar bolesı durumlarda fren atıyor e devır dusuk vıtes buyuk tork yuksek oldugu ıcın arac zorlanarak stop etme egılımı gostermeye calısırken yarım debrıyajda cıkartmaya calısılıyor e bu sadece bu ornekde sehır ıcı kullanımda da aynı seyler tekrarlanınca balatanında yapacagı bırsey yok...sunu farkettım arkadaslar ınsanlar bu tur arabalara yenı alısıyolar guclu,serı torklu (yenı nesıl) o yuzden,bazen hataları (BİRCADDYGORDUMSANKİ) nıclı arkadasıma ıstınaden  arabalarda aramak daha dusundurucu oluyor...tabıkı eksıklıkler var arka koltukları dık ve sert oturanları uzebılıyor...parcaları pahalı ama kalıtelı zamanla acma kapama dugmelerı sılınıyor ( passat da dahıl :) ) arka camlar acılmıyor yanı alınacaksa bır kamyonet oldugu unutulmamalı harıcında motor performansı bence cok yeterlı ve basarılı ufak tefek arızalar yapacak tabı teknolojı bu olmayacak dıe bırsey yok...onemlı olan ıcınızın rahat olması benım arabam bu dıyebılmek.Benım arabam caddy....
Gönderen: bircaddygördümsanki - 19 Nisan 2008, 17:42:49
CADDY, arabadan anlayan her sürücünün olduğu gibi benimde hayalim... Ben başka forumlarda,  baskı sorununu okuduğumda içime sindiremedim. Bu konuda da bi bilgim olmadığı için bu foruma yazdım. Nihayetinde hiç arzası olmayan bir marka ya da model araba daha üretilmedi.Ben bu sorunun CADDY lerde sık rastlanan bi sorun olup olmadığını öğrenmek için sizin bilgilerinize danıştım.  Bilgilerininz için teşekkürler
Gönderen: cemline - 19 Nisan 2008, 18:10:51
rıca ederım kardesım ama bu segmentte dusunuyorsan caddy yanı bırebırdır...fakat otomobıl konforunu tabıkı bekleme derım ben...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 21 Nisan 2008, 23:42:48
Caddyciler hadi söyleyin bakalım.sol kapı üzerindeki alarm ışığına benzeyen kırmızı ışık bazen uzun süreli yanık vaziyette kalıyor neden ¿
Gönderen: strong - 22 Nisan 2008, 20:46:01
Caddyciler hadi söyleyin bakalım.sol kapı üzerindeki alarm ışığına benzeyen kırmızı ışık bazen uzun süreli yanık vaziyette kalıyor neden ¿
Hiç farkına varmadım neden ? :-\
Gönderen: cemline - 22 Nisan 2008, 21:04:26
imbolizer ıptal canım kardesım
Gönderen: ®oyal - 22 Nisan 2008, 21:05:35
Hiç fark etmedim.
Bu işklı ikaz lambasının amacı araçta çalınmaya karşı güvenlik sisteminin varlığını belirtiyorsa.Büyük ihtimalle kapı açık kalması,cam açık kalması veya lambaların açık kalması durumunda destekleyici ikaz konumunda olabilir.Yada güvenliği gözden geçiriyordur,belirli zaman dilimlerinde gece yanık kalıyordur.
Başka nedenide olabilir kapıyı kumanda ile açtığımızda yapabilir.
Gönderen: ®oyal - 22 Nisan 2008, 21:08:52

Kumandada kapı kapatma butonuna çift tıkladığımızda veya anahtarı sol şöför mahali kapısına takıp kapama konumunda 2 saniye bekletirsek güvenliği iptal ediyoruz.
Gönderen: strong - 22 Nisan 2008, 22:16:57

Bilgileri paylaşmak ve birbirimize yardımcı olmak ise konu, bildiklerimizi yansıtmalıyız derim. Bu  tarz bence iyi değil gibi.
Gönderen: cemline - 22 Nisan 2008, 22:38:48
ımbolızer devre dısı anlamına gelıyor fasılalı yanınca devre ıcı anlamına gelıyor kardes
Gönderen: strong - 22 Nisan 2008, 22:41:33
Benin arabamda böle bi sorun yok sen sanayide bi baktır
Gönderen: manimelankolipisikoz - 22 Nisan 2008, 23:24:26
bencede güvenlik amaçlı konulmuş bir ışıktır ama yinede bi sorayım servis yada sanayide anlayan birine.tşk ederim arkadaşlar
Gönderen: cemline - 23 Nisan 2008, 19:36:57
manımeno kardesım,bu herhangı bır hata deıl farketmeden kumandadan kapama yada acma dugmesıne bırkacdefa basınca sıstem otomatık olarak verdıgın komuta gore ımbolızerı kapatıyo yada acıyor ...aracın ıcerısınden cıkan kıtapcıga bakabılırsın acıklamaları yazıyor...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 23 Nisan 2008, 20:55:12
manımeno kardesım,bu herhangı bır hata deıl farketmeden kumandadan kapama yada acma dugmesıne bırkacdefa basınca sıstem otomatık olarak verdıgın komuta gore ımbolızerı kapatıyo yada acıyor ...aracın ıcerısınden cıkan kıtapcıga bakabılırsın acıklamaları yazıyor...

anladım dostum.tşk ederim bilgiler için
Gönderen: alfa2748 - 07 Mayıs 2008, 01:53:58
caddyciler peki bunu biliyormusunuz, aracınızın küçük bir darbe sonucu serviste 8-9 gün beklemede kalacağını. geçenlerde bir arkadaşım sol taraftan aracını çarpmış, sol far kırılmış ve çamurlukta hafif bi yamukluk var, anlıcağınız en fazla 2 günlük iş için vw servisinde caddynizi neredeyse iki hafta bekleteceğinizi biliyormuydunuz.böyle bi saçmalık mı olur küçük bi işlem için 10 gün aracınızdan oluyorsunuz. >:(
Gönderen: AhMeTH61 - 07 Mayıs 2008, 11:08:21
Sadece Caddy'nin değil Servise düşen bütün arçların hali aynı.Geçenlerde bu olayla ilgili bi yazı okudum.Türkiye'de VW almayı düşünenlerin bir çoğu uçuk servis ücretleri ve bekletilmekten dolayı VW almayı tercih etmiyorlarmış...  :t  :bekleriz:
Şöyle bi yazıda var bazı yerlerde saçmalamış ama servis hakkında doğru düşünceler var.
@
neredeyse bütün modellerinde (en sık olarak polo) debriyaj, transmisyon, turbo ve elektrik tesisatı problemlerini sıkça yaşatan dandik mekanikli araba markası. servisleri de bu kronik problemleri kabullenmenizi ister ve utanmadan 3 ayda bir aynı parçaları değiştirip para alır. garanti süresini bittiğinde (ki garanti devam etse bile bir çok arızayı da kullanıcı hatası sayıp para isterler) hala yetkili servise gitmek kendi isteğiyle soyulmaktır.
nedense ikinci el piyasası anlamsız biçimde pahalıdır. arabadan anlamayana döşemesi kaliteli göründüğünden olsa gerek..
Gönderen: hakan99 - 10 Mayıs 2008, 01:40:52
pekı arkadaslar uçuk rakamlar dıyonuz ben caddy aracımı ılk servıse goturecem yanı 10.000 bakımı acaba ne kadar tutar...
Gönderen: cemline - 11 Mayıs 2008, 03:08:10
150-160 ytl cıvarındaydı sanırım kardesım yag deısıyor cam suyu degısıyor araban motor ve dısı,ıcı ustunkoru yıkanıyor kalorıfer fılıtresı deısıyor (polen fılıtresı) bılgısayardan arabayı baglayıp herhangı bır sorun var mı dıe bakılıyor sonra varsa bır anahtarlık hedıye verılıp gonderılıyorsun :D kardesım
Gönderen: manimelankolipisikoz - 11 Mayıs 2008, 12:36:25
serviste fiyat listesi mevcut.hangi km lerde bakım yapılacağı nelerin deişeceği ve nekadar tutacağını gösteren bi pano var.
Gönderen: ®oyal - 12 Mayıs 2008, 19:15:32
RCD 300 müzik sisteminin radyo fm frekasında iken TP ve MENÜ  tuşlarına aynı anda 3 saniye basılı tutulduğunda ekranda o an dinkenilen radyo frekansının  bilgileri ve anten gücü belirir.
Gönderen: ®oyal - 13 Mayıs 2008, 16:35:14
RCD 300 müzik sisteminin radyo fm frekasında iken TP ve MENÜ  tuşlarına aynı anda 3 saniye basılı tutulduğunda ekranda o an dinkenilen radyo frekansının  bilgileri ve anten gücü belirir.
(http://img214.imageshack.us/img214/7892/110520083188dq9.jpg)
Gönderen: strong - 13 Mayıs 2008, 22:05:34
süpersin Oktay Abi nasıl keşfediyosun bunları bravo
Gönderen: cemline - 03 Haziran 2008, 09:56:04
beyler merhaba aracın arka kapılarına mıdbass takımı takmayı dusunuyorum ama kablo ları nasıl nereden gecırecegız yada orjınal soketı gıbı bır soketı varmı kapı kapanınca elektrık alabılen veyaaa orjınal soketınden bos yer olupda ordan faydalanabılecegımız bır bolumu varmı ....
Gönderen: cemline - 09 Haziran 2008, 00:51:35
bu arada sızde vıtes sorunu yasayan yok mu kardeslerımm daha gıtmedım servısıne ama zaman gectıkcede cogalıyo gıbıme gelmeye basladı ornegın cok hızlı bır kalkıs yapın 4.500 devre kadar cıkıp serı bır sekılde vıtesı ıkıye atarkan cooorrkk dıe bı ses gelıyor...bı deneyın arkadaslarım varsa eger aracların garantısı bıtmeden degıstırtelım yoksa cok malıyetlı bır olay cunku koca sanzuman ınıyor vıtes dıslısı deısıp yanlıs kullandıkları yagı bosaltıp yenısını koyuyorlar ısrar ıle duyrulurr......cebımız yanmasın
Gönderen: ®oyal - 15 Ağustos 2008, 08:35:35
Dün aksarayada bunu gördüm.
Caddy life 1.6 benzinli, 7 koltuklu  :sevgi:
(http://img137.imageshack.us/img137/9246/i003xz3.jpg)
Gönderen: ®oyal - 15 Ağustos 2008, 08:37:07
Çıkmacılardan bulabiliyorsanız caddy e uyuyor.
(http://img169.imageshack.us/img169/5558/i006jv5.jpg)

(http://img511.imageshack.us/img511/7140/i007rc3.jpg)
Gönderen: burak_37 - 15 Ağustos 2008, 16:51:12
 :D
Gönderen: cemline - 15 Ağustos 2008, 17:19:46
far dugmesındenn mıı koltukdan mı ayrıca o far dugmesının bızımkıle farkınıda yazarmısın kardesım
Gönderen: ®oyal - 15 Ağustos 2008, 19:12:17
far dugmesındenn mıı koltukdan mı ayrıca o far dugmesının bızımkıle farkınıda yazarmısın kardesım
Caddy life iran plakalıydı yani turistti.İranda sadece onda varmış  caddy den.

Far açma kapama düğmesinden bahsediyorum.Onu özel servisimin ortaklarından biri Konya da çıkmacılardan birine sipariş verdirmiş ve almış kendi caddy sine takmış.Bizim caddy lerin far açma düğmelerinen farkı ön ve arka sisler için ayrı ayrı konumları var.Park lambalarını açarken ön sisleri kullanabiliyorsun.Seri numarasından araştırdım golf 5 ve passat serilerinin otomatik yanan farlı olanlarınmış.

Gönderen: ®oyal - 23 Ağustos 2008, 09:11:16
Çok işlevli uzaktan kumanda

Caddy'nizin uzaktan kumandası standart araç kilidini açıp kapama görevi dışında da işlevlere sahiptir.

Aracınızın uzaktan kumandası üzerinden kapı kilidinin yanı sıra elektrikli camların tümünün tek dokunuşla açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.
Caddy'nizin bagaj kapağı uzaktan kumanda üzerinden diğer kapılardan bağımsız olarak açılıp kilitlenebiliyor. Böylece siz yükleme boşaltma yaparken , ön taraftaki eşyalarınız güvende oluyor.
Ayrıca Yetkili Servislerimizde kodlama yaptırarak uzaktan kumanda ve merkezi kilit sisteminize yeni özellikler de kazandırabilirsiniz.
Açma tuşuna 1 defa basınca sürücü kapısının,
2 defa basınca diğer kapıların açılması.
15 km/h hızdan sonra kapılar ve bagaj kapağının otomatik olarak kilitlenmesi
7 km/h hızdan sonra bagaj kapağının otomatik olarak kilitlenmesi

Yaratıcı ve fonksiyonel ayrıntılar

Kapılarınızdan biri veya bagaj kapağı tam kapanmamış olabilir. Bu durumda araç hareket ettikten sonra, yol bilgisayarı ekranında hangi kapının açık kaldığı uyarısı yazılı olarak çıkmaktadır.
Sol ayna ayarı yaparken aynı zamanda sağ aynayı da ayarlayabiliyorsunuz. Size düşen, sağ ayna için sadece küçük bir düzeltme ayarı yapmak.
Tabana entegre ergonomik gaz pedalı sayesinde sürüş sırasında ayağınız yorulmaz.
Durdurucu mekanizmalı yakıt deposu kapağı çift kayar kapılı Caddy Kombi modellerimizde standart olarak bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde, yakıt alırken yolcularınız sol kayar kapıdan iniş-biniş yapabilirler.
Alıntı : vw.com.tr
Gönderen: cemline - 25 Ağustos 2008, 00:03:54
wow ucrette alırlar kodlamalar ıcın deıl mı
Gönderen: ®oyal - 25 Ağustos 2008, 11:13:31
wow ucrette alırlar kodlamalar ıcın deıl mı

Yetkili servis ücret alabilir ama özel servisimi aradım ücret almıyacak.
Pc ye bağlanıp kodlama yapılıyor. :tamamdir
Gönderen: ®oyal - 25 Ağustos 2008, 14:26:45
Yetkili servis ücret alabilir ama özel servisimi aradım ücret almıyacak.
Pc ye bağlanıp kodlama yapılıyor. :tamamdir

Özel servis e gidip caddy nin diğer yeteneklerinide ortaya çıkardık.
*Aracınıza binip yol alırken 15 km/hızda merkezi kilit otomatikmen kapıları kilitliyor ve durup anahtarı kontaktan çıkarırken kilit açılıyor.
*Uzaktan kumandada kapıları açma düğmesine bir defa basıldığında sadece söför kapısı açılıyor,ikincikez aynı düğmeye basıldığında diğer kapılar açılıyor.
 :tamamdir :sevgi:
Gönderen: nizam - 25 Ağustos 2008, 15:11:59
araştırmacı caddyci oktay abi  ;D
Gönderen: cemline - 25 Ağustos 2008, 15:50:39
oktay cım bıraz saf bırı soru olacak galıba da e herseferınde durdugumuzda aracı stop mu ettırecegızz :) banka para tasıma aracı gıbı olcak o zaman bu...sıkıntı degıl mı o zaman...
Gönderen: ®oyal - 25 Ağustos 2008, 18:10:59
oktay cım bıraz saf bırı soru olacak galıba da e herseferınde durdugumuzda aracı stop mu ettırecegızz :) banka para tasıma aracı gıbı olcak o zaman bu...sıkıntı degıl mı o zaman...

İçerden şöför mahalindeki merkezi kilitten müdahale edebilirsin,lambalarda yada indirme bindirme esnasında açıp - kapatabilirsin kapıları yani kontrol senin elinin altında. ^-^
Gönderen: ®oyal - 26 Ağustos 2008, 17:20:36
Yakıt alırken sol kayar kapıyı kullanırken pompaya ve kapağa zarar vermesin diye  depo kapağıyla beraber çalışan kapı tokmağı- takozu mekaniznması.
(http://img376.imageshack.us/img376/1643/1001cq8.jpg)
Gönderen: cemline - 08 Mayıs 2009, 14:05:13
arkadaslar gecen hava yagıslıyken sılecek kolunu en ust sevıyenın bır oncekı modunda sureklı calısır halde bıraktıgımızda hızınıza gore sılecekler fasıla lı calısyor cok yavas ılerleyınce yavasllıyor hızlanınca fasıla aralıgı dusuyor.. :saygılarbenım haberım yoktu sızınde varmı bılmıyorum ama haberınız ola...:D
Gönderen: aliş_61 - 08 Mayıs 2009, 16:28:57
BENDE TEYP İKİ ÇIKIŞLI BİLİYOM AMA EMİN DEĞİLİM HALA BAKTIRMADIM.AMA BAKTIRACAM ARKAYA HOPARLÖR ŞART.BİRDE BENİM ARACIM İÇ DIŞ YAPILIDIR TAVSİYE EDERİM KAPIİÇLERİ KOLTUKLAR YER TAVAN FUL YAPILI...
Gönderen: manimelankolipisikoz - 08 Mayıs 2009, 19:40:11
arkadaslar gecen hava yagıslıyken sılecek kolunu en ust sevıyenın bır oncekı modunda sureklı calısır halde bıraktıgımızda hızınıza gore sılecekler fasıla lı calısyor cok yavas ılerleyınce yavasllıyor hızlanınca fasıla aralıgı dusuyor.. :saygılarbenım haberım yoktu sızınde varmı bılmıyorum ama haberınız ola...:D

sen daha neler öğrenicen :)
Gönderen: saxi_saxi - 08 Mayıs 2009, 21:12:39
çok yararlı bir konu açmış arkadaşımız. başta teşekkür etmek istiyorum. bende keşfettikçe yazarım. çünkü kullanma klavuzu kayıp bizim  :)

kazasız belasız sürüşler şanslı vw caddy kullanıcıları.

izmirden selamlar.
Gönderen: burak_37 - 09 Mayıs 2009, 23:05:26
birde t5 hakkında bilinmeyenler konusumu açsak aceb:)
Gönderen: saxi_saxi - 11 Mayıs 2009, 23:24:48
valla burak bir caddy sahibi kullanma klavızunu tarattırsada bana yollsa pdf olarak falan ne sevinirim biliyor musun  ;D

adamlar 30 euro dediler kullanma klavuzuna. dedim bununda reklamını yapacam nette herkes sizi tanısın dedim artık ya sinirden. 43 milyarlık arabası var altımızda adamlar 30 euro diyolar bir kullanma klavuzuna  :bekleriz:
Gönderen: cemline - 15 Mayıs 2009, 13:17:05
çok yararlı bir konu açmış arkadaşımız. başta teşekkür etmek istiyorum. bende keşfettikçe yazarım. çünkü kullanma klavuzu kayıp bizim  :)

kazasız belasız sürüşler şanslı vw caddy kullanıcıları.

izmirden selamlar.
  rıca ederım kardesım benım ne demek...bu arada teyp 4 cıkıslıdır ek baglantısı yapılınca fader menuye otomatık yuklenıyor alişin bılgılerıne tek yapacagın servıs yada yan servısden 2 tane cıkıs slotu al ucuna ekleyecegın hoporlorlerın kablolarını bagla gayette guzel oluyor...
Gönderen: saxi_saxi - 16 Mayıs 2009, 15:52:27
  rıca ederım kardesım benım ne demek...bu arada teyp 4 cıkıslıdır ek baglantısı yapılınca fader menuye otomatık yuklenıyor alişin bılgılerıne tek yapacagın servıs yada yan servısden 2 tane cıkıs slotu al ucuna ekleyecegın hoporlorlerın kablolarını bagla gayette guzel oluyor...
anlayamadım tam olarak. fader menü ne demek?
Gönderen: ®oyal - 16 Mayıs 2009, 16:08:02
anlayamadım tam olarak. fader menü ne demek?

Sorunuzun cevabı burda, fader ses ayarını ön ve arka kolonlara dağılımını sağlıyor.
http://www.vwtr.net/forum/caddy-transporter-ve-caravelle/caddy-teyp-t2530.60.html
Gönderen: saxi_saxi - 16 Mayıs 2009, 17:54:26
Sorunuzun cevabı burda, fader ses ayarını ön ve arka kolonlara dağılımını sağlıyor.
http://www.vwtr.net/forum/caddy-transporter-ve-caravelle/caddy-teyp-t2530.60.html

bizde o fader yazan yer boş.
Gönderen: aliş_61 - 19 Mayıs 2009, 08:58:23

bu sayfaya nsl resim ekleniyo
Gönderen: saxi_saxi - 19 Mayıs 2009, 10:14:20
bu sayfaya nsl resim ekleniyo

www.imageshack.us

bu adrese upload et. sonra cevap yazdığın yerin üst kısmında resim ekle yazan buton var. B I U yazılarının hemen altnda. ona tıkladığında " [ img ] [ /img ] " bu gelir. parantezlerin tam ortasına upload ettiğin resmin linkini yerleştir  :tamamdir
Gönderen: saxi_saxi - 19 Mayıs 2009, 10:22:32
(http://img177.imageshack.us/img177/9679/cnraru020fc1.jpg)

örneğin  ;)
Gönderen: burak_37 - 19 Mayıs 2009, 21:24:26
valla burak bir caddy sahibi kullanma klavızunu tarattırsada bana yollsa pdf olarak falan ne sevinirim biliyor musun  ;D

adamlar 30 euro dediler kullanma klavuzuna. dedim bununda reklamını yapacam nette herkes sizi tanısın dedim artık ya sinirden. 43 milyarlık arabası var altımızda adamlar 30 euro diyolar bir kullanma klavuzuna  :bekleriz:
küfürü basıp çıksaydın.:) şaka bir yana çok para ya.arabayı aldıktan sorna yanında vermiyolarmı?bizim vardı t5 de
Gönderen: saxi_saxi - 19 Mayıs 2009, 21:45:28
küfürü basıp çıksaydın.:) şaka bir yana çok para ya.arabayı aldıktan sorna yanında vermiyolarmı?bizim vardı t5 de
biz ikinci el aldık kardeş. alırken yokmuş. bende o zaman ingilterede yaşıyordum. araba alındıktan 4 ay sonra falan geldim. baştan sona okumak istedim ama yoktu malesef.
Gönderen: muharremkaraca - 28 Mayıs 2009, 18:54:31
merhaba arkadaşlar bende2006  teksürgü cady var  önce abs lambası yandı sigortalarıyla oynayın ca osöndü şimdide hava yastığı lambası yanıyor sebebini bulamadılar yardımcı olabilecek varsa sevinirim...
Gönderen: cemline - 29 Mayıs 2009, 13:27:51
KARDES ARACIN UZERINDEKI TEYIPDE 4 ADET CIKIS VARDIR 2 SI BOSTUR.BOS OLANLARA EK HOPORLOR TAKTIGIN ANDA TEYP OTOMATIK OLARAK ONU ALGILIYOR VE FADER KABLOLAR TAKILDIKDAN SONRA EKRANDA BELIRIYOR ONCE HOPORLOR TAKMALISIN...
Gönderen: turk3778 - 20 Ağustos 2009, 17:38:27
 Caddlerle ilgili bilmediklerimiz oldukça fazlaymış ama benimde bir kaç süprizim var.Caddylerin motor kaputunun içinde motor korumanın ve kaputun hemen altında olması gereken ses ve ısı yalıtıcının verilmediğini biliyormusunuz.2005 e kadar bunlar üzerinde geliyordu sonra verilmedi şimdi verilirmi bilmiyorum.Caddylerde bir ara arka camlarında açılabildiğini ama içeri su alma problemi oluşunca üretiminin yapılmadığını.(kulaktan dolma bilgidir)
Gönderen: burak_37 - 24 Kasım 2009, 21:49:05
şu vw cilerin ne yaptığı belli değil  :t
Gönderen: saxi_saxi - 27 Şubat 2010, 16:04:09
bende chip tuning yaptırdım. 135PS 310NM olmuş. K&N performans hava filtreside taktık. araba deliriyor şimdi. 100km den sonra 5. vitese atınca adamın sırtı koltuğa yapışıyor. 6. vites ver gelsin :D
Gönderen: saxi_saxi - 02 Mart 2010, 10:30:33
hihi bugünde hız sabitleyici taktık. şiddetle tavsiye ederim, büyük rahatlık kolaylık.
Gönderen: amorti sir - 29 Mart 2011, 07:05:35
(http://img231.imageshack.us/img231/6880/torpidoyg4.jpg) (http://imageshack.us)

Manimelankolipsikipoz,  2008'de bu konuda soru sormuşsun. Yol alabildin mi?
Eğer tedarik etti isen üst bölme kapağını nerede bulabiliriz. Sen kullanıyorsan tavsiye eder misin?

Gönderen: amorti sir - 31 Mart 2011, 12:33:21
Haydi arkadaşlar, aranızdan Caddy'in konsolunun üst kısmındaki fotoğrafta işaretli yerin kapağı hakkında bilgi verecek yok mu?
Alınması tavsiye edilir mi?
Nereden blabiliriz?
Gönderen: amorti sir - 01 Nisan 2011, 15:42:38
Arkadaşlar, caddy'in bagaj havuzu.

Gönderen: cemline - 15 Nisan 2011, 15:29:07
teyp arkasında 2 adet bos cıkıslar vardır oraya  arka ıcın ek yapacagın hoporlorlerın kablolarını bagladıgınız zaman fader menusu otomatık cıkacakdır
Gönderen: amorti sir - 20 Nisan 2011, 02:01:46
Arkadaşlar aşağıdaki link'e bakar mısınız? VW niçin pahalının cevabı yazıyor.

paylaşmak istedim (vw neden pahalı?) (http://www.vwtr.net/forum/sohbet/paylasmak-istedim-vw-neden-pahali-t20616.0.html)

Kumpası oluştran otomotiv şirketlerinden bazıları hemen indirime başlamış.
Tabiki bunlardan biri DOĞUŞ.
Gazetelerde boy boy indirim ilanları var.
Doğru haraket "ülkemizden özür diliyoruz" ilanlarını vermeleriydi.

Rekabet Kurulu, DOĞUŞ OTO'ya otomobil şirketleriyle müşterisine kumpas kurmasından 49.785.993,99-TL. ceza kesti. Bu durumda biz müşterilerin kestiği bir ceza daha olacak. Her fiyat artışında DOĞUŞ hep sorgulanacak. Fareli köyün kavalcısı oldu artık. Müşterilere yaşattıklarını bilenlerden dinleyin.
Gönderen: manimelankolipisikoz - 25 Nisan 2011, 17:58:37
Manimelankolipsikipoz,  2008'de bu konuda soru sormuşsun. Yol alabildin mi?
Eğer tedarik etti isen üst bölme kapağını nerede bulabiliriz. Sen kullanıyorsan tavsiye eder misin?

Geçenlerde bi aile dostumuzla muhabbet ederken kendi caddy aracına tedarik etmiş.İstanbul dan aldığını söylemişti daha detaylı öğrenebilirim.
Gönderen: amorti sir - 25 Nisan 2011, 21:16:33
Geçenlerde bi aile dostumuzla muhabbet ederken kendi caddy aracına tedarik etmiş.İstanbul dan aldığını söylemişti daha detaylı öğrenebilirim.
manimelankolipisikoz, hoş geldin.
Cevabını bekliyor olacağım.
Teşekkürler
Gönderen: manimelankolipisikoz - 12 Mayıs 2011, 12:34:40
manimelankolipisikoz, hoş geldin.
Cevabını bekliyor olacağım.
Teşekkürler

Yeni caddylerde mevcut olarak sunuluyormuş.Ticari araçlardan uzaklaştığım için hiç dikkatimi çekmemiş :) .Servislerden temin edebilirsin.
Gönderen: burak_37 - 12 Mayıs 2011, 18:44:42
yenı caddy lerde oldugundan dolayı servislerde bulabilirsin ama monyaşı nasıl yaparlar orasını bilemem :(
Gönderen: manimelankolipisikoz - 14 Mayıs 2011, 16:24:52
yenı caddy lerde oldugundan dolayı servislerde bulabilirsin ama monyaşı nasıl yaparlar orasını bilemem :(

vw'de hatta diğer markalarda da aynı taktik uygulanır ve bazı parçalar standart olarak sunulur.Torpido gözü için kapağın oturtulması mutlaka önceden düşünülmüştür.
Gönderen: amorti sir - 29 Eylül 2015, 14:44:02
Arkadaşlar, Caddy'i rahatlatan hatırladığım bazı ürünleri sadece ürünü görmeniz amaçlı linklerini paylaşıyorum. 

Caddy'nin ön-arka kapıları açılırken zorlanıyor, kapanması sıkıntı varsa menteşelerine, kayar kapı mekanizmasına WD40 uygulayın. Israrla tavsiye ederim. http://www.xbhp.com/talkies/attachments/universal-threads/80924-motorcycle-detailing-thread-wd-40.jpg (http://www.xbhp.com/talkies/attachments/universal-threads/80924-motorcycle-detailing-thread-wd-40.jpg)

Aracınızın paspaslarının değiştirme zamanı geldi ise bu üründen ben çok memnunum. http://www.eliftuning.com/Tarz-Volkswagen-Caddy-3D-Havuzlu-Special-Paspas.html?search=caddy%203d%20havuzlu%20pas#0 (http://www.eliftuning.com/Tarz-Volkswagen-Caddy-3D-Havuzlu-Special-Paspas.html?search=caddy%203d%20havuzlu%20pas#0) Bu ürünün bir de şöförün ayaklarını koyduğu bölümü metal ile desteklenmiş olanı var daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Fakat stoklarda olmadığı için alamadım.

Bagajınızın halısının üzerine mutlaka bagaj havuzu koymanızı tavsiye ederim. Ben kullanıyorum. Memnunum. http://www.eliftuning.com/Tarz-Volkswagen-Caddy-3D-Bagaj-Havuzu-2004-2010-_64769.html?search=caddy%20bagaj%20havuzu#0 (http://www.eliftuning.com/Tarz-Volkswagen-Caddy-3D-Bagaj-Havuzu-2004-2010-_64769.html?search=caddy%20bagaj%20havuzu#0)

Geri geri giderken daha fazla açı ile görüş sağlayan bir ürünü kullanıyorum. Çok faydasını görüyorum. http://www.hepsiburada.com/dreamcar-arka-cam-genis-aci-lensi-33100-p-OTEV33100 (http://www.hepsiburada.com/dreamcar-arka-cam-genis-aci-lensi-33100-p-OTEV33100)

Gelelim hepimizin en büyük problemi arka üçlü koltuğun rahat olmaması problemi de aşılmış. http://forum.vwturk.com/showthread.php/72153-CADDY-Arka-%C3%9C%C3%A7l%C3%BC-Koltuktaki-Rahats%C4%B1z-Oturum-ve-Uzun-Yol. (http://forum.vwturk.com/showthread.php/72153-CADDY-Arka-%C3%9C%C3%A7l%C3%BC-Koltuktaki-Rahats%C4%B1z-Oturum-ve-Uzun-Yol.)
İnşallah fikir verir. Sizlerin tecrübeleri varsa paylaşır mısınız?
Gönderen: amorti sir - 21 Ekim 2015, 08:43:45
20 Ekim 2015'te yaşanan basına yansıyan bir gelişme: "Doğuş Otomotivden yapılan açıklamaya göre 20 Ekim 2015 akşamından itibaren Türkiye'de Jetta ve Caddy'de 1,6 dizel motorlu araçların satışını durduracağını açıkladı." Bu açıklamanın ardından Doğuş Otomotiv'in hisseleri yüzde 1,40 değer kaybı ile günü tamamladı.

Bir konudan daha haberdar etmek isterim. Hepimiz aracımızın zehirli mi? yoksa masum mu olduğunu düşünüyoruz. Sosyal bir sorumluluğun yanında sonuçta ikinci el araçların piyasası da tepetaklak olacak :(

Bunun için http://binekarac.vw.com.tr/volkswagen-dizel-bilgilendirmesi.aspx linkine girip, aracınızın şase numarası ile emisyon problemi var mı? yok mu sorgulayabileceğiniz bir ekran açmışlar.
Gönderen: amorti sir - 21 Ekim 2015, 08:59:56
20 Ekim 2015'te yaşanan basına yansıyan bir gelişme: "Doğuş Otomotivden yapılan açıklamaya göre 20 Ekim 2015 akşamından itibaren Türkiye'de Jetta ve Caddy'de 1,6 dizel motorlu araçların satışını durduracağını açıkladı." Bu açıklamanın ardından Doğuş Otomotiv'in hisseleri yüzde 1,40 değer kaybı ile günü tamamladı.

Bir konudan daha haberdar etmek isterim. Hepimiz aracımızın zehirli mi? yoksa masum mu olduğunu düşünüyoruz. Sosyal bir sorumluluğun yanında sonuçta ikinci el araçların piyasası da tepetaklak olacak :(

Bunun için http://binekarac.vw.com.tr/volkswagen-dizel-bilgilendirmesi.aspx linkine girip, aracınızın şase numarası ile emisyon problemi var mı? yok mu sorgulayabileceğiniz bir ekran açmışlar.