vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf IV => Konuyu başlatan: mehmetgursoy - 16 Kasım 2007, 21:57:30

Başlık: Vites sorunu
Gönderen: mehmetgursoy - 16 Kasım 2007, 21:57:30
Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sayılır. Arabada en çok aradığım özellik olarak sorunsuzluk,konfor ve sportifliğin kesiştiği noktadır. Fakat arabamdaki vites vs. buna benzer sorunlar beni üzüyor. spor kullanımlarda 2 nci vitese zor geçiyor ve geri viteste takılan bişey varmış gibi ses geliyor. Bu ne olabilir sizce.?
Başlık: Ynt: Vites sorunu
Gönderen: ramcho® - 16 Kasım 2007, 22:36:17
öncelikle hoş geldin ii forumlar dilerim...debriyaj bilyesi ve ya debriyaj setinden kaynaklandığını düşünüyorum tabi bunun yanin da aracın km si yüksek se baskı balata da  bitmiş olabilir.
Gönderen: Dr_EmrE - 17 Kasım 2007, 01:56:53
Baskı balatan bitmiş olabilir bencede.. Yada boşluk vardır..
Gönderen: roninblack - 18 Kasım 2007, 13:43:18
selam evet baskı balata sondönemlerini yaşıyordur. benimde yarı ömürde 2. vitese geçerken biraz sert geçiyor. aynı sorun var gibi sendede
Gönderen: hikmet - 12 Ocak 2010, 21:59:06
kardes 2 ve geri vites dislisinde sorun v)ar benimkide aynen öyleydi sattim kurttuldum cok para istediler tamirine (500 euro )
Gönderen: 06onur - 12 Ocak 2010, 22:13:33
Boşa satmışsın. Balata set 200 civarı 80de işçilik. Verirsen pamuk gibi debriyajın olur. Satan adam uyanıkmış debriyaj geldiğine göre haırlıklı ol. Dizel değilse 2 büyük bakım var zaten 1-Triger  2-debriyaj. Sonra teker vs.

Vitesin yapısından dolayı tam durmadan 1e durduktan sonra 1-2sn beklemeden geriye geçmez sıfır olsa bile durmadan geçirmeye çalışırsan geride garç der.
Gönderen: golfburak58 - 13 Ocak 2010, 04:40:15
Boşa satmışsın. Balata set 200 civarı 80de işçilik. Verirsen pamuk gibi debriyajın olur. Satan adam uyanıkmış debriyaj geldiğine göre haırlıklı ol. Dizel değilse 2 büyük bakım var zaten 1-Triger  2-debriyaj. Sonra teker vs.

Vitesin yapısından dolayı tam durmadan 1e durduktan sonra 1-2sn beklemeden geriye geçmez sıfır olsa bile durmadan geçirmeye çalışırsan geride garç der.

benimki alıstı gecmeye :)