vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: gültekin77 - 13 Aralık 2014, 23:55:44

Başlık: BORA'M (SATILDI)
Gönderen: gültekin77 - 13 Aralık 2014, 23:55:44
BORA'M

Merhaba arkadaşlar,
90 Jetta ile yaklaşık 3 yıllık bir maceradan sonra araç arayışları içine girdik,birkaç golf 3 gti baktık nasip olmadı,
Bora bakalım dedik arayışa girdik,8-10 civarı araç baktık sonunda birisinde karar kıldık;
2003 model 130 hp dizel otomatik,215 bin km'de,
Kazası yok, bel altı boyaları mevcut beyaz bir VW Bora,

Ufak tefek bakımlarını yaptırdık;
Akü silecekler vs. yenilendi,
Kışlık lastiklerimiz yok hadi ihtiyaç onları alalım dedik,
Bitti derken;
Bozuk yollarda alt takımlardan lakır lakır sesler gelince, haydii!!!
Soluğu yine serviste aldık;
Burada ocağımıza incir ağacı dikecek bir masraf çıkmasın mı; :p
En büyük problem iç akslarda çıktı, malesef iki tarafın da iç aksları bir tarafın da dış aksı bozuk (alırken de denedik ama hissettirmedi bir hafta biraz bozuk yollarda kullanınca bütün alt takımın hastalıkları çıktı)
İç akslar Doğuş haricinde hiçbir yerde bulamadık, orada da tanesi 840 tl >:(

Serviste değişen parçalar;
İç akslar;
Sol dış aks,
Ön salıncak burçları,
Arka salıncak burçları,
Viraj orta lastikleri,
Z rotlar,
Ön amortisör kuleleri,
Arka amortisörler (monroe),
Arka amortisör üst tablaları,
Rot kolları,
Rot başları,
Rot körükleri,
Arka tabla burçları vs. vs.

Yapılanlar;

*Yeni akü,
*Komple ön takım ve arka amortisör değişimi,
*Pioneer DEH 8400B teyp,
*Arka kapı hoparlörleri Alpine SPG-17CS component,
*17x7,5 ET35 BBS RX jantlar,
*205 50 17 93W petlas velox sport lastik,
*Şanzuman bakımı,
*İç kapı kolları parlak siyah boyama,
*Yeni nikelajlı parlak siyah ön panjur,
*Triger seti değişimi,
*2 numara amerikan cam filmi,
*Orijinal VW balık anten,
*B sütunu parlak siyah kaplama,
*Bora 4-Motion spoiler,
*Ön kaput,ön tampon ve arka bagaj kapağı boyama,
*Bora ve TDİ yazıları yenilendi,
*Sağ ön ve sol arka kapı çıtaları yenilendi.
*Gündüz ledi,
*Cam rüzgarlığı,
*Kaput maskesi,
*Farlara D2S Bi xenon mercek montajı,

Yapılacaklar;

*Hız sabitleyici,
*Spor amortisör ve yay,
Başlık: Ynt: BORA'M
Gönderen: STAK67 - 14 Aralık 2014, 01:21:25
abi hayırlı olsun. özellikle motoru çok iyi  >:D güle güle kullan :) fotoğrafları göremedim ama  :melek:
Gönderen: gültekin77 - 14 Aralık 2014, 02:09:25
abi hayırlı olsun. özellikle motoru çok iyi  >:D güle güle kullan :) fotoğrafları göremedim ama  :melek:

Allah razı olsun Hasan Ali kardeşim çok sağol, evet motor fena değil, :)
Size daha iyileri nasib olsun,
Resim yükleriz bi ara. 8)
Gönderen: gültekin77 - 14 Aralık 2014, 02:15:16
Extra yapmak istediğim şeyler var inşallah onları yapmayı düşünüyorum,
Mesela cruise control,
Vag com kablo da geldi,
Malzemeyi aldım montajı kaldı,
Biraz cesaretimi toplasam kendim yapacağım ama..
Gönderen: okaykay_1 - 14 Aralık 2014, 12:00:50
fiyatları cok yazmıslarr valla ya ufak ürünlerin hemen hemen hepsinde 20 tl fazlan var.
mesala z rot 40 lira amartisör kafaları vs vs
Gönderen: gültekin77 - 15 Aralık 2014, 00:10:46
fiyatları cok yazmıslarr valla ya ufak ürünlerin hemen hemen hepsinde 20 tl fazlan var.
mesala z rot 40 lira amartisör kafaları vs vs

Biraz fazla olabilir,
Fiyatlar markalara göre değişiyor,
Tamamı  lemförder marka kullanıldı,servis takılan parçaların arkasında duruyor,
Birazda fiyatta indirim yaptırdık,
Araç kendine geldi güzel oldu.
Gönderen: edincol - 15 Aralık 2014, 01:22:10
Hayırlı olsun, gerçekten kendine gelmiş. Keyifli sürüşler.
Gönderen: MurdeR - 15 Aralık 2014, 01:25:55
o degilde ben araci merak ettim gozunu kirpmadan bi kerede bu kadar agir bakima girdiysen :)
Gönderen: gültekin77 - 15 Aralık 2014, 01:32:21
Hayırlı olsun, gerçekten kendine gelmiş. Keyifli sürüşler.

Sağol kardeşim,yapılan masraf aklıma geldikçe pek keyfini süremiyorum  >:(

Gönderen: gültekin77 - 15 Aralık 2014, 01:41:36
o degilde ben araci merak ettim gozunu kirpmadan bi kerede bu kadar agir bakima girdiysen :)

Araç genel olarak iyi,sıkıntı kalmadı,
Akü,silecek,kışlık lastik,komple alt takım yenileme derken baya bi açıldık,
Resim müsait bi zaman çekeriz artık.
Gönderen: okaykay_1 - 15 Aralık 2014, 10:02:49
hadi bakalm hayırlı olsn yeniden
Gönderen: Ouzoo - 15 Aralık 2014, 10:57:21
Hayırlı olsun. Keşke parça konusunda önceden haberim olsaydı yardımcı olurdum. Biz de Bora'nın sol aks milini değiştirdik. Tek mil satılmıyor kafa ile beraber. Orjinal parça 1500 lira civarı, muadili 500 liraydı. Orjinal mili dışarıdan komik bi paraya buldum. 10/1'ine neredeyse.  Sorun yaşarsanız haberleşelim.  Kazasız belasız keyifli sürüşler  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 16 Aralık 2014, 01:04:43
hadi bakalm hayırlı olsn yeniden

Eyvallah,sağol.
Gönderen: gültekin77 - 16 Aralık 2014, 01:14:34
Hayırlı olsun. Keşke parça konusunda önceden haberim olsaydı yardımcı olurdum. Biz de Bora'nın sol aks milini değiştirdik. Tek mil satılmıyor kafa ile beraber. Orjinal parça 1500 lira civarı, muadili 500 liraydı. Orjinal mili dışarıdan komik bi paraya buldum. 10/1'ine neredeyse.  Sorun yaşarsanız haberleşelim.  Kazasız belasız keyifli sürüşler  :tamamdir

Sağol kardeşim,
Türkiye'de sormadığımız yer kalmadı desem yalan olmaz,araç 3 gün liftte bekledi parçayı bulacağız diye,bütün boraların aksı var bi benim aracınki yoktu,Doğuş haricinde hiçbir yerde bulamadık,serviste şaşırdı zaten,
Parça nosunu vereyim bi sordur istersen ama çok zor.
Gönderen: Ouzoo - 16 Aralık 2014, 13:25:57
Demin sordum, evet 130 aksı yokmuş ellerinde. Keyfini çıkar abi harika bi araç aldın (: Fotoları bekliyoruz  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 16 Aralık 2014, 23:00:40
Demin sordum, evet 130 aksı yokmuş ellerinde. Keyfini çıkar abi harika bi araç aldın (: Fotoları bekliyoruz  :tamamdir

Aracı satan arkadaşta büyük ihtimalle bunu bilerek sattı ama söylemedi bu düşünce beni çok kızdırıyor,
Aptal yerine konulduk açıkcası... :-X >:( :-[
Gönderen: rene - 17 Aralık 2014, 16:17:13
abi hayırlı olsun canavar bi araba almışsın maşallah bu arada epey masraf çıkarmış ama şimdi kafan rahat binersin pd130+jatco 5 ileri otomatik epey keyiflidir :) temizini çok iyi durumda olanını bulmak çok çok zor bu tarz masraflar olası kmler doğal olarak yüksek ben cesaret edemedim yıllardır sen etmişsin tebrik ederim.

benimde ön tarafta sesler başladı km 128.000 oldu 13 yıldır aynı amortisörün üzerinde yollarda malum şahsen ben satacak olsam bile yaptırırım malesef piyasada muayenesi geldi diye arabayı satan adamlar var ne denirki :bekleriz:
Gönderen: MurdeR - 17 Aralık 2014, 16:32:35
abi hayırlı olsun canavar bi araba almışsın maşallah bu arada epey masraf çıkarmış ama şimdi kafan rahat binersin pd130+jatco 5 ileri otomatik epey keyiflidir :) temizini çok iyi durumda olanını bulmak çok çok zor bu tarz masraflar olası kmler doğal olarak yüksek ben cesaret edemedim yıllardır sen etmişsin tebrik ederim.

benimde ön tarafta sesler başladı km 128.000 oldu 13 yıldır aynı amortisörün üzerinde yollarda malum şahsen ben satacak olsam bile yaptırırım malesef piyasada muayenesi geldi diye arabayı satan adamlar var ne denirki :bekleriz:
onların kefenleri farklı abi kese var diğer tarafa bişeyler götürecekler ki bu kadar tutucular  :)
Gönderen: gültekin77 - 19 Aralık 2014, 11:25:57

Cahil cesareti bendeki işte,  :t
Araştırmadan almış olduk,çok masraf çıktı malesef.

Bakım yapmadan satmamak lazım,ne kadar masraf yaptın diyelim 2 bin,koy üzerine masrafın yarısını da geri alsan hiç önemli değil arkandan kötü söz söyletmemiş olursun.
Gönderen: freeman - 20 Aralık 2014, 09:21:27
Abi hayırlı olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullan.
Durdun  durdun turnayı gözünden vurdun :)
Sanırım aracı hatırlıyorum sahibinnde de.
ben otomatik olduğundan ilgilenmemiştim, manuelde kafama göre çıkmadı, focus3 denk geldi aldım bi süre fordcu oldum :) yaza geri dönecem vag ailesine inşallah.

fotoları koy artık merakta bırakma bizi :)
Gönderen: gültekin77 - 21 Aralık 2014, 23:21:57
ben otomatik olduğundan ilgilenmemiştim, manuelde kafama göre çıkmadı, focus3 denk geldi aldım bi süre fordcu oldum :) yaza geri dönecem vag ailesine inşallah.

Vay Özgür'üm nasılsın kardeşim,:)
Teşekkür ederim,
iyi ki sen almamışsın :D
Sana da hayırlı olsun GOLF IV GTİ'dan sonra ford pek sarmamıştır ama.. :)
Gönderen: rene - 24 Aralık 2014, 13:04:58

Özgür hocam valla o arabayı ben satamazdım nasıl kıydın ya :)
Gönderen: freeman - 27 Aralık 2014, 13:12:31
Vay Özgür'üm nasılsın kardeşim,:)
Teşekkür ederim,
iyi ki sen almamışsın :D
Sana da hayırlı olsun GOLF IV GTİ'dan sonra ford pek sarmamıştır ama.. :)
1.0 3 silindir araç tabiki gti dan sonra ağır kalıyor ama 125hp yabana atılacak bir performans değil, şimdilik idare ediyor. :)
Özgür hocam valla o arabayı ben satamazdım nasıl kıydın ya :)
Kıydım sayılmaz araç kuzenimde :)
Gönderen: gültekin77 - 02 Ocak 2015, 02:01:37
Bir kaç resimle birlikte yapılan bazı tamirat, tadilat ve yenileme çalışmaları;

Ön düzen komple yenilendi;
İç ve dış akslar,rot rotiller, rot kolları, ön arka amortisör takozları,arka amortisörler vs vs..
Hepsi orijinal parçalarla yenilendi.

(http://img673.imageshack.us/img673/285/UJBFE0.jpg)
(http://img673.imageshack.us/img673/8923/Jcqo9P.jpg)

Gönderen: gültekin77 - 02 Ocak 2015, 02:07:27
Dün karlığı karda kırmıştık,yenisine para vermek istemedim tamir elimizden geliyor dedik tamir ettik, :)
Malzemeler; tel, plastik parçalar, yapıştırıcı ve pense:)

(http://img537.imageshack.us/img537/5624/C6PKsv.jpg)
(http://img538.imageshack.us/img538/3764/Nh832n.jpg)

Bitince de zımparalayıp mat siyah boyayla boyadım,
El emeği göz nuru, bitmiş hali;
Eskisinden güzel oldu.

(http://img901.imageshack.us/img901/5273/u1KMUI.jpg)
(http://img910.imageshack.us/img910/2756/mQy8Li.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 02 Ocak 2015, 02:19:30
Sanırım bu resim karlığı nasıl kırdığımı izah eder; :)

(http://img907.imageshack.us/img907/635/QLvFda.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 03 Ocak 2015, 22:38:08
3 yıl önceki GOLF'e taktığım jantları buldum :D
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-orjinal-bbs-rx-17inc-169216764/detay/
Gönderen: rene - 04 Ocak 2015, 17:49:51
Senin ilk golfe taktığın bbs ler çok güzeldi
Gönderen: gültekin77 - 04 Ocak 2015, 23:10:12

Bu ilandaki benim o BBS RX'ler işte, :)
BORA'ya da güzel olur tahminimce,
Fiyat biraz yüksek geldi.
Gönderen: gültekin77 - 04 Ocak 2015, 23:28:52

Pardon yanlış ilanı koymuşum,
Düzelttim,
Bunlar;
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-orjinal-bbs-rx-17inc-169216764/detay/
Gönderen: rene - 05 Ocak 2015, 13:32:29
Pardon yanlış ilanı koymuşum,
Düzelttim,
Bunlar;

şimdi oldu :) ben orjinal halini seviyorum bu jantın kaplama plasti dip ise sökülebilir fiyatta iyi niyetin varsa al abi orjinal jant sonuçta tabi lastik vs derken 2000 i geçeceksin 
Gönderen: MurdeR - 05 Ocak 2015, 14:21:13
Niyetli olan var mi jant icin forumdan :))
Gönderen: okaykay_1 - 05 Ocak 2015, 15:55:58
Niyetli olan var mi jant icin forumdan :))
niyetim var esasında ama simdi kıslık lastiklerimde yazlık lastiklerimde sıfır demeye cok yakın
jant aldım diyelim bide lastik almak lazım
Gönderen: MurdeR - 05 Ocak 2015, 18:05:57
niyetim var esasında ama simdi kıslık lastiklerimde yazlık lastiklerimde sıfır demeye cok yakın
jant aldım diyelim bide lastik almak lazım
valla bende yazliga dair ne jant var ne lastik :D 15 orjinalleri kislik olarak kullaniyorum hepte kislik kalsinlar yazin 17 guzel bi takim alayim dusuncesindeyim
Gönderen: gültekin77 - 05 Ocak 2015, 21:20:31
şimdi oldu :) ben orjinal halini seviyorum bu jantın kaplama plasti dip ise sökülebilir fiyatta iyi niyetin varsa al abi orjinal jant sonuçta tabi lastik vs derken 2000 i geçeceksin 

Evet orjinali güzel,
Niyet var da...
Arabada çok masraf çıktı malesef, 3 ay onu ödeyeceğim.
Gönderen: gültekin77 - 05 Ocak 2015, 22:18:35
Bugün teybimiz geldi; :)
Arkalar için hoparlör bekliyoruz.
(http://img673.imageshack.us/img673/3418/iKX2ea.jpg)
Gönderen: MurdeR - 06 Ocak 2015, 00:40:20
Hayirli olsun abi bende gecenlerde bi pioneer double din taktim cok guzel oldu sifira sifir oturuyor ve kullanislida ama keyfini suremedim kar dolayisiyla :)
Gönderen: gültekin77 - 06 Ocak 2015, 01:04:28
Hayirli olsun abi bende gecenlerde bi pioneer double din taktim cok guzel oldu sifira sifir oturuyor ve kullanislida ama keyfini suremedim kar dolayisiyla :)

Sana da hayırlı olsun kardeşim,
İndash düşünüyordum biraz pahalı geldi,bu model de kampanyadaydı bunu aldım,baya bi özellikli güzel ürün, 2 yıl digicom garantili.
Montaj için senden yardım isteyebilirim,şu hoparlör de bi gelsin bakalım. :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 06 Ocak 2015, 01:31:28
Sana da hayırlı olsun kardeşim,
İndash düşünüyordum biraz pahalı geldi,bu model de kampanyadaydı bunu aldım,baya bi özellikli güzel ürün, 2 yıl digicom garantili.
Montaj için senden yardım isteyebilirim,şu hoparlör de bi gelsin bakalım. :tamamdir
tabiki abi ama montajda tek yapman gereken soketleri yerlerine takmak olucak :)
Gönderen: gültekin77 - 06 Ocak 2015, 23:45:47
Teybi taktım, akşam oldu düzgün bir resim çekemedim;
İlk izlenim; ses kalitesi güzel, ön hoparlörler idare eder arkalar yetersiz.

(http://img673.imageshack.us/img673/5871/Obj8hh.jpg)
Gönderen: rene - 08 Ocak 2015, 10:28:03
abi hayırlı olsun bendede pioneer 9450ub vardı değiştirdim double dine geçtim pioneer avh1550 dvd aldım fiyatları çok yakın double iç mekanı çok değiştiriyor bizim arabanında konsola cuk oturuyor keşke onlardan alsaydın ama tek din olarakta 9000 ve 8000 serisi alınabilecek en iyi teypler.

ben orjinal hoperlörler ile kullanıyorum 8 hoperlör kaliteli kafa ile fazlasıyla tatminkar tabi bangır bagır dinlemiyorsan :) ben ayarları bas ağırlıklı yapıyorum ''loud'' özelliğinide açıyorum orta seste(senin teypte 25civarı benimkinde 10 civarına denk geliyor) çok iyi tabi bas ayarı açıkken yüksek seste bozuyor normal olarak.
Gönderen: gültekin77 - 08 Ocak 2015, 21:45:13
abi hayırlı olsun bendede pioneer 9450ub vardı değiştirdim double dine geçtim pioneer avh1550 dvd aldım fiyatları çok yakın double iç mekanı çok değiştiriyor bizim arabanında konsola cuk oturuyor keşke onlardan alsaydın ama tek din olarakta 9000 ve 8000 serisi alınabilecek en iyi teypler.

ben orjinal hoperlörler ile kullanıyorum 8 hoperlör kaliteli kafa ile fazlasıyla tatminkar tabi bangır bagır dinlemiyorsan :) ben ayarları bas ağırlıklı yapıyorum ''loud'' özelliğinide açıyorum orta seste(senin teypte 25civarı benimkinde 10 civarına denk geliyor) çok iyi tabi bas ayarı açıkken yüksek seste bozuyor normal olarak.

Sağol Eren sana da hayırlı olsun,haklısın iyi olurdu..
Teyp güzel, hoparlörler yetersiz; bass 3.kademede,loud high, powerbass özellik açık,  sesi 16-17 seviyeye kadar açınca hoparlörler kaldırmıyor.Onun için arkaları değiştiriyorum, ALPINE SPG-17CS 6-1/2 inç 16,5 cm Komponent sparişi verdim bakalım fırsat bulunca onları taktıracağım.
Gönderen: gültekin77 - 11 Ocak 2015, 21:15:59
Bugün servisten aldığım fitre gurubunun bir kısmını değiştirdim; hava ve klima filtreleri, mazot ve yağ filtrelerini de 1-2 gün içinde yağı değiştirince değiştireceğiz.
Özellikle klima filtresinin karbonlu olması ne kadar fark ediyormuş,  :) içeriye hiç koku gelmiyor artık. :sevgi:
Gönderen: gültekin77 - 12 Ocak 2015, 22:30:10
Bugün motor yağını ve mazot filtresini değiştirdik (castrol 5W 30 tam sentetik).
Daha önce ön takım yapılırken çelik alt muhafazasını çıkartmıştık, bugün onu tekrar taktık,çok işe yarıyor, ön karlığı henüz takmadım çok kar var. :)

Kar manzarası;

(http://img540.imageshack.us/img540/6825/pdfcQ4.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/3218/BW2mbH.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 19:09:43
Dün ve bugün biraz arabayla ilgilenmeye çalıştım;
Farların içi çok kirliydi kararmış vaziyetteydi, farlar hella olduğu için biraz ısıttıktan sonra hemen açılıyor, camlarını ve aynalarını güzelce temizledim;
Bu arada uygulama yapacak arkadaşlara tavsiyem farın iç aynalarını temiz bir ıslak bezle hafifçe silmeleri, fazla bastırılırsa ve kimyasal kullanılırsa parlak kısımlar çıkıyor, dikkat etmek lazım. :)

Temiz ve kirli halleri;
(http://img540.imageshack.us/img540/8456/jXdnjd.jpg)

Tertemiz; :)

(http://img537.imageshack.us/img537/6574/uxIwfS.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/4341/XgBXfz.jpg)

(http://img661.imageshack.us/img661/203/B1wHGo.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 19:28:12
Geçenki karda karlık kırılmıştı ve kayışların olduğu taraftaki plastik muhafaza yerinden çıkmıştı,
Bugün onları da yerine monte ettim, demir karter muhafazayı da geçenlerde takmıştık, alt tarafı korumaya almış olduk. :sevgi:
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 19:35:22
Arka hoparlörlerin biri bozuktu Alpine SPG 17CS 280W Component takımı aldım, birkaç gün önce de onları monte etmiştim;

Alpine'nın bizim araçlara birebir uyduğunu söyleyebilirim, hatta aracın üzerinden çıkan hoparlörlerin önüne takılan sesin araç içine yayılmasını sağlayan plastik bir aparat var o da hoparlöre direk uyuyor, :tamamdir
Ses kalitesi fena hiçte fena değil,(amfi olmadan bu kadar normal)

Malumunuz hoparlörü direk takamıyoruz, bir marangoza oraya uyacak ölçülerde mdf malzemeden 4 adet aparat yaptırdım (önlere de taktıracak olursam lazım olur diye) sağolsun usta güzel yapmış çok güzel uydu.

(http://img538.imageshack.us/img538/9150/mm8w8Z.jpg)

(http://img901.imageshack.us/img901/6135/5j6njv.jpg)
Gönderen: welovetoride - 01 Şubat 2015, 20:21:22
Farlar tertemiz olmuş,çok güzel usta.Hoparlörler de öyle. Kayışları koruyan plastik benim arabada da yok.Yedek parça olarak mevcutmudur acaba?
Gönderen: edincol - 01 Şubat 2015, 20:23:11
Elinize sağlık, çok güzel uygulamalar.

Farları sökerken saç kurutma makinesi yeterli sıcaklığı sağlıyor mu ? Tekrar toplarken silikon sıkarak mı kapatmak gerekiyor ?

Aldığınız hoparlörlerin fiyatı nedir?

Teşekkür ederim.
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 20:30:33
Farlar tertemiz olmuş,çok güzel usta.Hoparlörler de öyle. Kayışları koruyan plastik benim arabada da yok.Yedek parça olarak mevcutmudur acaba?

Teşekkür ederim, sağol kardeşim el emeği güzel bir şey.
O parça bence çok önemli; kar, su, çamur vs. ne varsa kayışlara ve rulmanlara geliyor, bozulma ihtimali var malesef,
Bora sağ motor muhafaza plastiği olarak internetten arattır, çıkar. :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 20:44:31
Elinize sağlık, çok güzel uygulamalar.

Farları sökerken saç kurutma makinesi yeterli sıcaklığı sağlıyor mu ? Tekrar toplarken silikon sıkarak mı kapatmak gerekiyor ?

Aldığınız hoparlörlerin fiyatı nedir?

Teşekkür ederim.

Teşekkürler,
Hella farlar için yeterli oluyor, (5-10 dk arası) kendi silikonunu dikkatli ve yavaşça ayırabilirsen ekstra silikona gerek kalmıyor, ama kapattıktan sonra iyice yapışması için sıkmak gerekiyor. :tamamdir
Hoparlörler 270 tl idi.
Gönderen: edincol - 01 Şubat 2015, 21:04:40
Teşekkürler.
Gönderen: gültekin77 - 01 Şubat 2015, 23:05:18
Teşekkürler.

Eyvallah.
Gönderen: okaykay_1 - 02 Şubat 2015, 11:39:30
mdfyi direk sacamı tutturdunuz uzun vidayla. benm eski golfte cıkarmaya ugrasmamıstım direk hoparleri kesip dıs cervesini birakıp üstüne monte etmiştim bende
Gönderen: MurdeR - 02 Şubat 2015, 14:36:06
maşallah abi farlar on numara olmuş bende midleri değiştiricem patladı hepsi neredeyse ya güzel bir işçilikle yerleştirmişsin abi ellerine sağlık :)
Gönderen: gültekin77 - 02 Şubat 2015, 18:26:39
mdfyi direk sacamı tutturdunuz uzun vidayla. benm eski golfte cıkarmaya ugrasmamıstım direk hoparleri kesip dıs cervesini birakıp üstüne monte etmiştim bende

Biraz uğraştım;
Araç üzerinden çıkan hoparlörün biri bozuk olduğu için hoparlör kısmını söküp çıkardım kalan çerçeve ölçüsüne göre mdf'den aparat yaptırdım (1,5 cm kalınlık, 3,5 cm yükseklik) o da yerine tam oluyor.
Mdf'de 2 yerden matkapla delik açtım mdf'nin alt tarafına da çift taraflı bant yapıştırdım, hem yapıştırdım hem de uzun vida ile vidaladım. :)
Gönderen: gültekin77 - 02 Şubat 2015, 18:32:20
maşallah abi farlar on numara olmuş bende midleri değiştiricem patladı hepsi neredeyse ya güzel bir işçilikle yerleştirmişsin abi ellerine sağlık :)

Eyvallah Muharrem,
Elimizden ufak tefek işler geliyor çok şükür. :saygılar
Gönderen: edincol - 02 Şubat 2015, 22:53:51
Aslında kapı içlerine yalıtım yapsanız hem ses kalitesi hem de konfor güzel artar.
Gönderen: gültekin77 - 03 Şubat 2015, 00:17:57
Aslında kapı içlerine yalıtım yapsanız hem ses kalitesi hem de konfor güzel artar.

Evet düşünmedim değil, daha geniş bir zamanda olabilir.
Gönderen: okaykay_1 - 03 Şubat 2015, 12:37:48
Biraz uğraştım;
Araç üzerinden çıkan hoparlörün biri bozuk olduğu için hoparlör kısmını söküp çıkardım kalan çerçeve ölçüsüne göre mdf'den aparat yaptırdım (1,5 cm kalınlık, 3,5 cm yükseklik) o da yerine tam oluyor.
Mdf'de 2 yerden matkapla delik açtım mdf'nin alt tarafına da çift taraflı bant yapıştırdım, hem yapıştırdım hem de uzun vida ile vidaladım. :)

güzel tam düsündügüm gibi :d bizim orjinaller kac watt bilen varmı bunlar kac watt
Gönderen: gültekin77 - 04 Şubat 2015, 00:07:11
güzel tam düsündügüm gibi :d bizim orjinaller kac watt bilen varmı bunlar kac watt

Alpine maksimum çıkış 280 watt, orjinalinde watt değeri yazmıyor.
Gönderen: gültekin77 - 05 Nisan 2015, 22:22:47
Jant ve lastik değişikliği ile yaz moduna geçtik;
Önceki Golf IV'lere taktığım BBR RX'leri buldum, :)
Değerleri; 17x7,5 ET35
Bana göre Golf IV ve Bora'ya uyan en iyi jantlardan biri, hafif ve kaliteli. :tamamdir

Lastik seçimimi Petlas'tan yana kullandım; 205 50 17 Petlas Velox Sport PT741 93W.
1300 km kadar kullandım; yol tutuşu iyi ıslak zemin tecrübem henüz olmadı,
olumsuz yönleri biraz sert ve gürültülü.

Gönderen: edincol - 05 Nisan 2015, 22:50:29
Hayırlı olsun, bir iki fotoğraf paylaşın da gözümüz açılsın   :)
Gönderen: gültekin77 - 06 Nisan 2015, 00:35:21
Hayırlı olsun, bir iki fotoğraf paylaşın da gözümüz açılsın   :)

Resim yükleme programı kurmam lazım, üşeniyorum. :p
Gönderen: edincol - 06 Nisan 2015, 02:44:38
Photobucket çok kullanışlı, tavsiye ederim. Kullanımı basit.
Gönderen: s1nanozk - 06 Nisan 2015, 17:10:35
Bbs buldun mu yapışıcan, hayırlı olsun fotolara bakarız yüklenince :)
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 01:36:22
BBS'li ve leylek halli, :)

(http://img661.imageshack.us/img661/4512/hIT92X.jpg)

(http://img903.imageshack.us/img903/2111/GAQBJz.jpg)

(http://img538.imageshack.us/img538/3417/v0I0V2.jpg)

Bir adet BBS kapağımız eksik, (hediye kabul edilir :D)
Gönderen: MurdeR - 07 Nisan 2015, 01:51:25
maşallah güzel olmuş abi. bende olması lazım bileciğe geçtiğimde bakayım abi.  :)
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 01:57:31
maşallah güzel olmuş abi. bende olması lazım bileciğe geçtiğimde bakayım abi.  :)

Teşekkür ederim Muharrem kardeşim,
Varsa iyi olur. :tamamdir
Şekli böyle ama buna yakın da olsa olur.
(http://img540.imageshack.us/img540/6127/nBWDto.jpg)
Gönderen: metinmb407 - 07 Nisan 2015, 16:34:55
Oy oy maşallah jantlar güzel olmuş...
Gönderen: MurdeR - 07 Nisan 2015, 18:19:20
gideyim bilecige bi yapacak cok is var daha gidemedim henuz. hala kisliklarla dolasiyoruz. kis bitmedi daha.
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 19:32:50
Oy oy maşallah jantlar güzel olmuş...

Teşekkür ederim Metin bey,
Senin jantlar satıldı mı?
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 19:36:03
gideyim bilecige bi yapacak cok is var daha gidemedim henuz. hala kisliklarla dolasiyoruz. kis bitmedi daha.

Evet kış bitmedi gerçekten 1 hafta daha bekleyebilirmişim.
Gönderen: MurdeR - 07 Nisan 2015, 22:06:16
10 gün sonra benim aracın üstünde görürsün abi onları herhangi bir aksilik olmazsa :)
Gönderen: metinmb407 - 07 Nisan 2015, 22:10:28
10 gün sonra benim aracın üstünde görürsün abi onları herhangi bir aksilik olmazsa :)

Hadi seni bekliyom bak anlaştıktan sonra sonra herkes sormaya başladı  ;D
Gönderen: metinmb407 - 07 Nisan 2015, 22:11:02

Anlaşmıştım ben Muharrem den haber bekliyorum :)
Gönderen: MurdeR - 07 Nisan 2015, 22:55:25
;D memur kısmının nazıyla uğraşıyoruz abi  :D
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 23:06:07
Anlaşmıştım ben Muharrem den haber bekliyorum :)

Hatta ben bile sordum.   :)
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2015, 23:22:15
BBS'leri plasti dip ile kaplamışlardı, kaplama 2-3 kat atılmış sökene kadar anamız ağladı resmen. :p
Tavsiyem bu işi iyi yapan yerlere yaptırmak yada kendiniz yapacaksanız 6-7 kat atmanız, ince kat olursa sökülmesi çok zor oluyor.
Gönderen: metinmb407 - 09 Nisan 2015, 09:39:21
Hatta ben bile sordum.   :)

:D
Gönderen: MurdeR - 09 Nisan 2015, 19:15:07
:D
hemen haber ediyorum abi :D yarin kargoya ver  ;D ;D :D
Gönderen: gültekin77 - 12 Nisan 2015, 23:31:48
Bugün arabayı yıkattım, hızlı cila ile parlattım. :)
Jantlarda siyah lekeler vardı akrilik tinerle sildim, yağ sökücü spreyle de güzelce temizledim, hafta içi aldığım bijon kapaklarını taktım, jantlar adeta kendine geldi. :sevgi: Bi eksiğimiz kaldı bir adet BBS jant göbeği kapağı.
Gönderen: gültekin77 - 13 Nisan 2015, 01:13:25
İlk sayfa günceli;
Yapılanlar ve yapılacaklar listesi eklendi. :)
Gönderen: metinmb407 - 13 Nisan 2015, 07:38:09
Bu liste çok yavan geldi ne bilim hız sabitleyici teyp far gli stop vs :)
Gönderen: MurdeR - 13 Nisan 2015, 11:07:43
+1 aynen cok basit duruyor az liste bile olmamis :))
Gönderen: gültekin77 - 14 Nisan 2015, 04:21:57

Aynen, yavan oldu şimdilik, :D
Ama bana hız sabitleyicimi hatırlattın, :tamamdir onu zaten almıştım evde duruyor,
Listeye ekliyim bari. :)
Gönderen: gültekin77 - 14 Nisan 2015, 04:25:23
+1 aynen cok basit duruyor az liste bile olmamis :))

Benim bu araca şu ana kadar yaptığım görünen tek şey jant ve lastik değişimi oldu,
Aslında ciddi para harcandı ama hiçbiri görünür şeyler değil. :p
Gönderen: metinmb407 - 14 Nisan 2015, 07:27:50
Şimdi şöyle söyleyeyim. Keyfi olarak para harcanan durum jant lastik olmuş diğerleri bakım gibi duruyor o yüzden göze gelmiyor :) Yoksa yapılanlar yadsınamaz :)
Gönderen: gültekin77 - 15 Nisan 2015, 01:01:59
Şimdi şöyle söyleyeyim. Keyfi olarak para harcanan durum jant lastik olmuş diğerleri bakım gibi duruyor o yüzden göze gelmiyor :) Yoksa yapılanlar yadsınamaz :)

Takdire şayan mı diyorsun yani.. :D
Önceki sahibi bunları hep sallamış. :t
Gönderen: gültekin77 - 15 Nisan 2015, 01:06:55
Şöyle adam gibi bi araç denk gelmedi bunu ararken, bu nasipmiş.
Aslında çok güzel bi 2002 lacivert Highline Bora vardı adam, 35 bin istiyordu, fiyatı çok bulmuştum,
Şimdi benim araçta o fiyata yaklaştı. :D
Gönderen: metinmb407 - 15 Nisan 2015, 09:45:12
Şöyle adam gibi bi araç denk gelmedi bunu ararken, bu nasipmiş.
Aslında çok güzel bi 2002 lacivert Highline Bora vardı adam, 35 bin istiyordu, fiyatı çok bulmuştum,
Şimdi benim araçta o fiyata yaklaştı. :D

O arabayı almış olsan o da 40 bin liraya çıkacaktı yalnız :D
Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2015, 00:26:03
O arabayı almış olsan o da 40 bin liraya çıkacaktı yalnız :D

Garantisi yok yani, :D

Bu arabadan keyif alıyorum, güzel kaçıyor gerçekten,
Yanlız turbo ömrünü tamamlamış gibi, ıslık çalıyor ve araç yokuşlarda bayılıyor.
Turbo da değişecek... :p
Gönderen: MurdeR - 16 Nisan 2015, 00:37:11
Garantisi yok yani, :D

Bu arabadan keyif alıyorum, güzel kaçıyor gerçekten,
Yanlız turbo ömrünü tamamlamış gibi, ıslık çalıyor ve araç yokuşlarda bayılıyor.
Turbo da değişecek... :p
geçmiş olsun abi arabadan soğutmuyor seni allahtan böyle şeyler. jant göbeklerine de yarın bakıcam abi haberin olsun yarın bileciğe geçiorum.
Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2015, 00:51:13
geçmiş olsun abi arabadan soğutmuyor seni allahtan böyle şeyler. jant göbeklerine de yarın bakıcam abi haberin olsun yarın bileciğe geçiorum.

Soğutuyor aslına bakarsan, inatla aramızı sıcak tutuyorum. :D :D
Varsa haber verirsin Muharrem kardeşim. :tamamdir

Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2015, 01:11:41
İyi bir bakım yapılacak, parçaları topluyorum;
Triger seti, hız sabitleyici, ön panjur, çıtalar, sol ön davlumbaz, balık anten vs. bunlar tamam,
Turbo alınacak ama burada ateş pahası, yurt dışından almayı düşünüyorum, bakalım becerebilecek miyiz! ::)
Elimiz değmişken bütün bakımları ve değişiklikleri aynı zamanda yaptırayım diyorum.
Gönderen: rene - 16 Nisan 2015, 08:11:20
Abi normalde o km araba bakmam şahsi fikrim ama senin arabayı bu kadar bakımdan sonra sorgusuz sualsiz alırım  :)
Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2015, 10:39:56
Abi normalde o km araba bakmam şahsi fikrim ama senin arabayı bu kadar bakımdan sonra sorgusuz sualsiz alırım  :)

Eyvallah Eren,
Önemli olan da budur bence güven vermek, ve güven duyabilmektir. :)

Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2015, 10:42:42
Turboyu ebay'dan aldım bakalım nasıl olacak!
Gümrüğe takılacağı kesin artık göze aldım gidip istanbul'dan vergisini ödeyip kendim alıcam.

http://www.ebay.de/itm/Turbolader-GARRETT-Audi-A3-VW-Golf-Bora-Skoda-Oktavia-1-9-TDI-96KW-131PS-ASZ-/150882684321?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item23214f0da1#shpCntId
Gönderen: edincol - 16 Nisan 2015, 15:59:10
Hayırlı olsun abi inşallah sorunsuz ulaşır. O turbo ile araç şahlanacak şimdi :) Yurt içi ile arasında ne kadar fiyat farkı var turbo da ?
Gönderen: gültekin77 - 17 Nisan 2015, 22:24:35
Hayırlı olsun abi inşallah sorunsuz ulaşır. O turbo ile araç şahlanacak şimdi :) Yurt içi ile arasında ne kadar fiyat farkı var turbo da ?

İnşallah sorunsuz ulaşır da takar bakarız,
Yurt içinde en düşük fiyat 1800 tl 3000 tl arası değişiyor, Doğuş'ta 5000 küsür tl, :D
Motor koduyla birebir uyumlu olduğu için yurtdışını tercih ettim, hayırlısı bakalım.
Gönderen: MurdeR - 18 Nisan 2015, 22:18:11
abi şunlar var elimde kalan 2 adet. birisi orjinal göbek 15 golf 4 comfortline jantının göbeği diğeride bu ebatlarda bi göbek bende eksikti öyle almıştım bende. üzerine bbs logosu yapıştırmıştım bbs jantlarım varken çıkma atma gibi bir durumu yok rengi atmaz yani :) işini görürse yollayayım bunları sana abim :)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/IMG_0273_zpsqrni8nhk.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/IMG_0273_zpsqrni8nhk.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 21 Nisan 2015, 00:55:44
Gönder abi gönder, :)
İş görür. :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 21 Nisan 2015, 01:09:40
Tamam abi bana adresini yaz yarin yurtici kargoyla yollayayim sana
Gönderen: rene - 21 Nisan 2015, 13:54:48
Yay takacakmısın abi ? bende 17 ye geçsemmi diyorum :/
bu arada 215/45/17 taksan daha az leylek olurdu sanırım ben o ebat düşünüyorumda alırsam :)
Gönderen: metinmb407 - 21 Nisan 2015, 13:57:44
bu arada 215/45/17 taksan daha az leylek olurdu sanırım ben o ebat düşünüyorumda alırsam :)

Yav iki senedir 17 ye geçecen mübarek. Adam aldı jantlarımı araba oldu R32 :)
Gönderen: rene - 21 Nisan 2015, 15:04:41
Valla haklısın müdür ben çok garanticiyim adama sordum watsapp tan metinin jantları ver dedim satmadı  :) güzel olmuş ama muharrem bekar yayda takmış amortisörde biz ailece yazlığa gideriz bagaj yükleriz bide bebek geliyor yay beni bozar gibi geliyor takıp 1ay sonra çıkarmak istemiyorum  millet gibi.

Anlamadığım nokta 205/55/16 çıkarılıp 225/45/17 takılınca araç neden yükselir? Bu  fabrika ölçüsü ebat. lastik boyu kısalırken jant boyu artıyor ve birbirini dengelemiyor mu?
Gönderen: gültekin77 - 21 Nisan 2015, 15:22:24

Yay takmayı düşünmüyorum, takacak olursam kaliteli bir kit takmak isterim, :)
Özellikle bilerek 205 50 17 ebat taktım, araç bir miktar yükselmiş olsa da kullandığım yollar nedeniyle ve fazla km yaptığım için bu ebadı tercih ettim, tasarruf şu an daha önemli olduğu için 205 taban daha iyi, yakıt değerleri hiç değişmedi.
Orijinal ölçüsüne en yakı 225 45 17, daha önce onu da denedim KW yay-amortisör kit ile beraber, çok da güzel oluyor. :sevgi:
Gönderen: gültekin77 - 23 Nisan 2015, 10:17:10
Yeni panjur, parlak siyah, boyatmadan bu şekilde takacağım :)
Bu arada daha önce farları açmışken en azından ön aynasını parlak siyaha boyamadığıma pişman oldum, :)
Tahminim uyumlu ve güzel olurdu.

(http://img908.imageshack.us/img908/4384/m9JNS0.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 23 Nisan 2015, 10:35:01
Kapı çıtalarımız, panjurumuz, triger setimiz (ruville) geldi, balık anten sparişi vermiştim hiç beğenmedim :p geri göndericem, Doğuş'tan yeni Jetta balık anten sparişi verdim. :)
Turboyu bekliyorum, bakalım 2 haftaya kadar inşallah sorunsuz gelirse hepsini birlikte yaptırmayı düşünüyorum. :sevgi:
Gönderen: rene - 23 Nisan 2015, 11:18:41
Sen bide yazılım yap abi turbodan sonra soft bişey 160civarı olur gazı okşayarak gidersin
Gönderen: MurdeR - 23 Nisan 2015, 11:31:09
Harun abi kargoyu aldin mi? Jantlari yaylari taktik dedik kis bitti yazliklara gecelim bugun yine kar yagmis yaz gelmiycek bu sene
Gönderen: metinmb407 - 23 Nisan 2015, 11:32:35
Eren ne takarsan tak illaki sapma oluyor. 15" ile16" bile değişiyor
 215 45 17 taktım araç duştu mesela.
Gönderen: gültekin77 - 23 Nisan 2015, 12:15:15
Sen bide yazılım yap abi turbodan sonra soft bişey 160civarı olur gazı okşayarak gidersin

Yazılım zararlı mı değil mi, motora ne gibi bir faydası-zararı olur, pek bir bilgim yok!
Olabilir tabii.  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 23 Nisan 2015, 12:18:30
Harun abi kargoyu aldin mi? Jantlari yaylari taktik dedik kis bitti yazliklara gecelim bugun yine kar yagmis yaz gelmiycek bu sene

Aldım Muharrem, ama takamadım henüz,
Teşekkür ederim.
Ben de aynı durumdayım, takdık kış geri geldi. :)
Gönderen: gültekin77 - 24 Nisan 2015, 21:51:54
Araba son bir kaç gündür frene basınca titriyordu ve hafiften kayma-kıç atma yapıyordu, bugün sanayiye uğradım, ön balatalar ve diskler yeni ama disklerde atma tabir edilen biraz yamulma varmış, ön diskler taşlandı, arka fren balataları da bitmek üzereymiş, ferodo marka takıldı ve durum düzeldi. :)
Gönderen: gültekin77 - 24 Nisan 2015, 22:55:30
Şunu yapabilirsem on numara olacak; :sevgi:

(http://img911.imageshack.us/img911/8568/Ss3MKe.jpg)
(http://img540.imageshack.us/img540/9218/WuAAbp.jpg)
Gönderen: s1nanozk - 24 Nisan 2015, 23:07:17
Hemi de far-panjur uyumu mikemmell :)
Gönderen: gültekin77 - 24 Nisan 2015, 23:11:33
Hemi de far-panjur uyumu mikemmell :)

Aynen,
Yeni panjuru dün taktım, nikelajları parlıyor, :) fena olmadı ama yalnız kaldı, farları tekrar açıp ön çerçeveyi parlak siyah yapabilirsem uyumlu olacak.
Gönderen: gültekin77 - 30 Nisan 2015, 17:44:57
Yeni stoplar,
Sağ film kaplı GLİ  tarz, sol sport,
Karşılaştırma. :)

(http://img537.imageshack.us/img537/9978/DLRQv2.jpg)
Gönderen: rene - 30 Nisan 2015, 19:28:50
Kesinlikle smoke
Gönderen: gültekin77 - 30 Nisan 2015, 20:13:22
Kesinlikle smoke

Bence de  :tamamdir
Takıp bir de üzerinde görmek lazım.
Gönderen: metinmb407 - 30 Nisan 2015, 22:54:40
Smoked ama bir ton açığı. Şu an elimde bixenon çalışmam var bitince paylaşacağım :)
Gönderen: gültekin77 - 30 Nisan 2015, 23:28:10
Smoked ama bir ton açığı. Şu an elimde bixenon çalışmam var bitince paylaşacağım :)

Evet az daha açık olacak inş. :tamamdir
Metin bey benim farlara uygun olan bixenon parçaları tam olarak hangileri?
Gönderen: metinmb407 - 01 Mayıs 2015, 00:27:02
Hella bixenon mercek yeni tip. Kapak ise keyfe bağlı.
Gönderen: gültekin77 - 03 Mayıs 2015, 18:10:40
Malum kapı kolları soyulma sorunumuz;
Bu sefer piano black (parlak siyah) yaptım.
Nasıl yaptığıma gelince;
Önce eski kaplamayı bir bıçak yardımıyla fazla bastırmadan kazıdım, akrilik tinerle iyice temizledim, motip akrilik astarla astarladım, motip parlak siyah boyayla boyadım ve sprey vernik atarak bitirdim. :)

(http://img538.imageshack.us/img538/8919/jLzoQE.jpg)
Gönderen: s1nanozk - 03 Mayıs 2015, 18:55:36
Vallahi elinize sağlık ben de uğraşıyorum ama henüz istediğim gibi yapabilmiş değilim açıkçası.Boyama yapmadan önce zımpara attınız mı acaba ??
Gönderen: gültekin77 - 03 Mayıs 2015, 19:53:33
Vallahi elinize sağlık ben de uğraşıyorum ama henüz istediğim gibi yapabilmiş değilim açıkçası.Boyama yapmadan önce zımpara attınız mı acaba ??

Teşekkür ederim, biraz uğraş istiyor açıkçası,ellerine kuvvet anlayacağın :D
Zımpara yapmadım, parçaların üzerindeki eski kaplamayı bıçak yardımıyla kazıyıp tinerle iyice sildim eski malzeme hiç kalmamış oldu, astar attım ve boyadım.
Gönderen: gültekin77 - 03 Mayıs 2015, 23:50:20
Stopları beğenmedim, :p
Sebebi ise tam istediğim gibi bir ürün değil, sol tarafı takıp denedim biraz çakma durdu, vazgeçtim. ::)
Orijinal GLİ stopu bulursam yada yakışacağını düşündüğüm bir model olursa takarım artık.

(http://img537.imageshack.us/img537/3923/4vScpl.jpg)

Bu arada yurt dışından turbo getirme sevdasından da vazgeçtim. :D
Revizyonlu turboymuş, benim turboyu göndermem gerekiyormuş, göndermezsem 99 euro daha ödemem gerekiyormuş vs. vs.
Detayları gözden kaçırmışım, parayı iade ettiler.
Gönderen: metinmb407 - 04 Mayıs 2015, 09:09:21
İyi bari parayı geri aldıysan :) kollar güzel olmuş.
Gönderen: gültekin77 - 04 Mayıs 2015, 10:44:24
İyi bari parayı geri aldıysan :) kollar güzel olmuş.

Teşekkür ederim,
Güvenilir bir satıcıymış ben vazgeçince 2 gün sonra parayı iade etti.

Yanlız senden şu alt lipi almadığıma pişman oldum açıkçası. :-X
Gönderen: metinmb407 - 04 Mayıs 2015, 11:07:32
:) Bulursun inşallah.
Gönderen: MurdeR - 04 Mayıs 2015, 20:56:20
muratın bağlantısı var onunla bir görüş istersen abi
Gönderen: gültekin77 - 05 Mayıs 2015, 01:23:55

Neyle ilgili Muharrem,
Lip mi turbo mu?
Gönderen: ®oyal - 05 Mayıs 2015, 07:48:34
Gri Golf güzeldi.Buda güzel fakat tipim değil. ::) Arabanın adıne? BORA  :( :o
Ben hala aynı yerdeyim.Beklerim.
Gönderen: gültekin77 - 05 Mayıs 2015, 11:28:57
Gri Golf güzeldi.Buda güzel fakat tipim değil. ::) Arabanın adıne? BORA  :( :o
Ben hala aynı yerdeyim.Beklerim.

Ooo,
Kimleri görüyorum Oktay bey nerelerdesin! :)
Aslında Bora benim de tipim değil ama aile genişledi, sedan araç ihtiyaç oldu.
Uğrarım çayını içmeye. :tamamdir :tamamdir
Gönderen: welovetoride - 07 Mayıs 2015, 09:27:28
Neyle ilgili Muharrem,
Lip mi turbo mu?

Lip için söylemiştir usta  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 07 Mayıs 2015, 23:53:46
Lip için söylemiştir usta  :tamamdir

Lip bulabilir miyiz Murat kardeşim.
Gönderen: welovetoride - 07 Mayıs 2015, 23:56:10
Lip bulabilir miyiz Murat kardeşim.
Evet, Almanyadan orjinal sıfır olarak temin edebiliyorum. Satılık bölümünde de yazmıştım bi ara hatta.
Gönderen: gültekin77 - 08 Mayıs 2015, 00:01:05
Ne kadara geliyor, bi fiyat bilgisi alsam. :)
Gönderen: welovetoride - 08 Mayıs 2015, 11:47:32
Bi 3-4 ay önce fiyat sorguladım en son 290-300 TL Arası bişey tutuyodu.
Gönderen: gültekin77 - 09 Mayıs 2015, 22:08:54
Bi 3-4 ay önce fiyat sorguladım en son 290-300 TL Arası bişey tutuyodu.

İyiymiş, :)
Biraz yüksek.
Gönderen: welovetoride - 11 Mayıs 2015, 09:51:56
İyiymiş, :)
Biraz yüksek.
Maalesef , malzeme orjinal ve parça numaralı, ama gariptir ki golf 4 için olan da neredeyse aynı parça.Onun fiyatı 100 tl daha ucuz.Bende bir bora kullanıcısı olarak çok şikayetciyim bu durumdan.
Gönderen: gültekin77 - 12 Mayıs 2015, 11:02:23
Maalesef , malzeme orjinal ve parça numaralı, ama gariptir ki golf 4 için olan da neredeyse aynı parça.Onun fiyatı 100 tl daha ucuz.Bende bir bora kullanıcısı olarak çok şikayetciyim bu durumdan.

Golf 4 için olan bizim araca uymuyor mu acaba!
Gönderen: metinmb407 - 12 Mayıs 2015, 13:11:01
Cıkıs uymuyor...
Gönderen: welovetoride - 12 Mayıs 2015, 19:34:51
Golf 4 için olan bizim araca uymuyor mu acaba!

Bugün arka eki sordum 321 tl ye geliyo. Ön ekte pahalanmiştir Euronun etkisi ile. .
Gönderen: s1nanozk - 12 Mayıs 2015, 20:27:05
Zamanında iyi aldık desene :)
Gönderen: gültekin77 - 13 Mayıs 2015, 23:50:45
Cıkıs uymuyor...

Zamanında almadık senden, şimdi araki bulasın :p :p

Bugün arka eki sordum 321 tl ye geliyo. Ön ekte pahalanmiştir Euronun etkisi ile. .

Daha da artar..

Hani derler ya 'hayırlısı olsun be gülüm' :D :D
Gönderen: gültekin77 - 14 Mayıs 2015, 00:11:02
Bugün bakım günüydü;
Triger seti değişti,(devridaim, kayışlar, rulmanlar vs.)
Motor yağı (Castrol 5/30 tam sentetik) ve filtre gurubu değişti, (filtreleri Doğuş'tan alıyorum)
Klima gazı yarıya düşmüş, tamamlandı (arabanın içi 2 dk.da buz gibi oluyor, :) )
Son olarak antifriz de yenilenmiş oldu.
Turboyu ve enjektörleri özellikle kontrol ettirdim gayet sağlıklı çıktı, (benim pimpirikliliğim :) ) turbo değişiminden vazgeçtim.

Motor yağı, antifriz, klima gazı ve işçilik toplamı 400 TL tuttu,
Triger seti 530 ve filtreler 100 TL,
Toplam 1030 TL.
Gönderen: edincol - 14 Mayıs 2015, 12:00:58
Hayırlı olsun. Castrol'ün Professional serisi yağlarını da Doğuş'tan temin edebilirsiniz.
Gönderen: gültekin77 - 14 Mayıs 2015, 20:03:28
Hayırlı olsun. Castrol'ün Professional serisi yağlarını da Doğuş'tan temin edebilirsiniz.

Teşekkürler,
Piyasadakilerle farkı var mı peki!
Gönderen: edincol - 16 Mayıs 2015, 02:07:38
Profesyonel üründe %60’a kadar daha az aşınma, %35’e kadar daha uzun ömürlü motorun çalışması ve mikrofiltrasyon vardor.

%60’a kadar daha az aşınma, metalin metale sürtünmesi azalatacağından, yağın içerisinde aşınma metalleri olmayacak, böylece yağ kalınlaşmayacak, özelliğini koruyacak ve uzun süreli koruma ve performans sağlayacak.

%35 daha daha dayanıklı olması motorun performansını arttıracak.

Mikrofiltrasyon, yanma sonucu oluşan kurumu, metalin metale sürtünmesinden oluşan aşınmış metalleri sanki bir elekten geçermişçesine ayıracak ve yok edecek, bu da yağın koruma özelliğini sağlayacak.
Gönderen: gültekin77 - 16 Mayıs 2015, 22:07:28
Profesyonel üründe %60’a kadar daha az aşınma, %35’e kadar daha uzun ömürlü motorun çalışması ve mikrofiltrasyon vardor.

%60’a kadar daha az aşınma, metalin metale sürtünmesi azalatacağından, yağın içerisinde aşınma metalleri olmayacak, böylece yağ kalınlaşmayacak, özelliğini koruyacak ve uzun süreli koruma ve performans sağlayacak.

%35 daha daha dayanıklı olması motorun performansını arttıracak.

Mikrofiltrasyon, yanma sonucu oluşan kurumu, metalin metale sürtünmesinden oluşan aşınmış metalleri sanki bir elekten geçermişçesine ayıracak ve yok edecek, bu da yağın koruma özelliğini sağlayacak.

Teşekkürler. :tamamdir
Gönderen: edincol - 17 Mayıs 2015, 19:58:22
Teşekkürler. :tamamdir

Rica ederim. Ben Castrol bu üst kalite Professional serisi ürünlerini sadece yetkili servislere verdiği ve perakende satışa standart ürün verdiği için kullanmıyorum. Müşteri hizmetleri ve teknik hizmetlere de bunu şikayet olarak bildirdim, istersem servislerden alabileceğim söylendi.
Gönderen: gültekin77 - 16 Haziran 2015, 00:13:47
Hafta sonu ve bugün ufak tefek bir şeyler ekledik; :)

Yeni orijinal VW balık anten;
Doğuş'tan temin edilebiliyor, kablosuz, radyo çekimi çok ta fark etmedi, şehir merkezinde sorun yok, şehir dışında ise çekim az farketti.
Piyasada kablolu satılıyor ama kalite düşük, aldım geri gönderdim.
Biraz zor oldu ama kendim taktım. :)

(http://img908.imageshack.us/img908/8/wSznyL.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/2543/XnvSec.jpg)

Motor üst koruma kapağı baya kötü durumdaydı, çizilmiş ve solgundu,
Amblem ve TDİ yazısının olduğu kısmı çıkardım, logoyu ve yazıları söktüm, orta kısmı 4 kat parlak siyah sprey boyayla boyadım, yazıları yenisiyle değiştirdim, diğer kısmı da 3 farklı zımpara ile zımparaladım, mat siyah sprey boyayla 2 kat boyadım. :sevgi:

(http://img537.imageshack.us/img537/7793/0kw6qB.jpg)

Ve bugün;
Camlara 2 numara amerikan cam filmi uygulattım,
İşinin ehli ustamız; :)

(http://img540.imageshack.us/img540/5739/Tq38o8.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/3701/iETwDl.jpg)

Bu arada stopların beyaz kısmını da açık renk siyah film kaplattım, güzel oldu, onun resmini çekmeyi unutmuşum. :)
Gönderen: Ouzoo - 16 Haziran 2015, 09:48:48
Harika! Kesene bereket, iyi günlerde kullan abi  :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 16 Haziran 2015, 11:24:47
Masallah tertemiz olmus abi
Gönderen: s1nanozk - 16 Haziran 2015, 18:34:44
hayırlı olsun 10 numara olmuş,ben de alim diyordum antenden iyi oldu servisten alayım  :saygılar
Gönderen: gültekin77 - 16 Haziran 2015, 23:36:12
Harika! Kesene bereket, iyi günlerde kullan abi  :tamamdir

Amin kardeşim hepimizin kesesine bereket olsun, malum çok ihtiyacımız var. :D
Gönderen: gültekin77 - 16 Haziran 2015, 23:40:34
Masallah tertemiz olmus abi

Sağol Muharrem kardeşim, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz işte. :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 16 Haziran 2015, 23:43:39
hayırlı olsun 10 numara olmuş,ben de alim diyordum antenden iyi oldu servisten alayım  :saygılar

Anteni orjinal almanı tavsiye ederim parlak siyah ve güzel.
Yalnız antenin kablosuz olduğunu bilesin.
Gönderen: MurdeR - 17 Haziran 2015, 01:32:11
Bu antenin montaji nasil yapiliyor tavan vs sokerek mi abi? Bendekininde anteni ayni mk4 lerle pek hos durmuyor kocaman anten :)
Gönderen: gültekin77 - 18 Haziran 2015, 00:17:39
Bu antenin montaji nasil yapiliyor tavan vs sokerek mi abi? Bendekininde anteni ayni mk4 lerle pek hos durmuyor kocaman anten :)

Evet tavan arka taraftan sökülmesi gerekiyor,
Cesaretimi topladım, biraz uğraştırdı ama sorunsuz takabildim. ;)
Gönderen: ozgur0292 - 18 Haziran 2015, 00:38:16
Üstadım eline sağlık iyi iş olmuş
Gönderen: MurdeR - 18 Haziran 2015, 01:05:38
Evet tavan arka taraftan sökülmesi gerekiyor,
Cesaretimi topladım, biraz uğraştırdı ama sorunsuz takabildim. ;)
bana yaramaz o zaman
şu tarz takıcam heralde ben  :)
(http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB14BEhHVXXXXbJXXXXq6xXFXXX4/Essential-Newest-design-special-car-With-blank-radio-shark-fin-antenna-signal-shark-fin-with-3M.jpg_350x350.jpg)
Gönderen: gültekin77 - 19 Haziran 2015, 00:16:12
Üstadım eline sağlık iyi iş olmuş

Teşekkür ederim Özgür kardeşim.
Gönderen: gültekin77 - 19 Haziran 2015, 00:16:43
bana yaramaz o zaman
şu tarz takıcam heralde ben  :)
(http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB14BEhHVXXXXbJXXXXq6xXFXXX4/Essential-Newest-design-special-car-With-blank-radio-shark-fin-antenna-signal-shark-fin-with-3M.jpg_350x350.jpg)

Bu kapak gibi birşey mi!
Gönderen: MurdeR - 19 Haziran 2015, 03:24:06
Aynen eski antenin ucuna bu takiliyor onun uzerinede shark anten takiliyor sokulme olmadan
Gönderen: gültekin77 - 19 Haziran 2015, 17:34:20
Hmm,
Bu da iyiymiş ama ben beğenmedim. :D
Gönderen: rene - 20 Haziran 2015, 08:13:18
Abi ben döşeme sarkacak diye korkudan bi leke var onu bile silemiyorum sen iyi sökmüşsün valla  :)
Gönderen: MurdeR - 20 Haziran 2015, 21:47:22
Abi ben döşeme sarkacak diye korkudan bi leke var onu bile silemiyorum sen iyi sökmüşsün valla  :)
yok abi be o kadar dandik degiller sarkma isi ben eski arabayi sildim bi kac kere hic sarkma falan olmadi. Simdiki aracimda da havalar isinsin tavani silicem ufak tefek surtme izleri var tavanda siyahimsi
Gönderen: gültekin77 - 21 Haziran 2015, 02:28:09

Cahil cesareti işte :D :D
Gönderen: gültekin77 - 23 Haziran 2015, 00:18:41
Ön cama da 1 numara film taktırdım,
Usta da B sütunu parlak siyah kaplama hediye etti sağolsun. :)
Resimler yarın inş.
Gönderen: gültekin77 - 05 Temmuz 2015, 00:17:22
Ön lipi değiştirmeye karar verdim,
Bora 4-Motion spoiler sparişi verdik, Almanya'dan birkaç güne gelecek inş. :)

(http://img633.imageshack.us/img633/2319/fWc1SY.jpg)

Gövde rengi boyamayı düşünüyorum.

(http://img661.imageshack.us/img661/7068/oUgrbW.jpg)
Gönderen: MurdeR - 05 Temmuz 2015, 03:32:40
Ön lipi değiştirmeye karar verdim,
Bora 4-Motion spoiler sparişi verdik, Almanya'dan birkaç güne gelecek inş. :)

(http://img633.imageshack.us/img633/2319/fWc1SY.jpg)

Gövde rengi boyamayı düşünüyorum.

(http://img661.imageshack.us/img661/7068/oUgrbW.jpg)
bende boyatmayi cok dusunmustum dusundugumle kaldim o zamanlar
Gönderen: s1nanozk - 05 Temmuz 2015, 11:46:48
hayırlı olsun,gayet güzel bir liptir  8) boyatma konusunda herkesin fikri farklıdır,ben boyatmadan kullanıyorum şu ana kadar  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 06 Temmuz 2015, 00:19:46
Spoilerin biraz kendini göstermesi anca öyle mümkün oluyor.
Benim de fikir aşamasında zaten Muharrem kardeşim. :)

hayırlı olsun,gayet güzel bir liptir  8) boyatma konusunda herkesin fikri farklıdır,ben boyatmadan kullanıyorum şu ana kadar  :tamamdir

Teşekkür ederim,
Sendeki Bora için olan spoiler mi?
Gönderen: MurdeR - 06 Temmuz 2015, 04:41:47
Spoilerin biraz kendini göstermesi anca öyle mümkün oluyor.
Benim de fikir aşamasında zaten Muharrem kardeşim. :)

Teşekkür ederim,
Sendeki Bora için olan spoiler mi?
denersin abi olmazsa parlak siyaha cevirirsin. Ben suankini boyaticam gri renge on tarafi bunda bogmuyor arabayi
Gönderen: gültekin77 - 06 Temmuz 2015, 11:33:12
denersin abi olmazsa parlak siyaha cevirirsin. Ben suankini boyaticam gri renge on tarafi bunda bogmuyor arabayi

Aslında parlak siyah çok daha iyi olur, yeni model araçlar gibi :tamamdir
Ama bizim araçlarda örneğini göremedim.
Bi gelsin bakalım... ;)
Gönderen: MurdeR - 06 Temmuz 2015, 14:25:38
Aslında parlak siyah çok daha iyi olur, yeni model araçlar gibi :tamamdir
Ama bizim araçlarda örneğini göremedim.
Bi gelsin bakalım... ;)
ben boyatmıştım resimlere bakayım yollayayım parlak siyahtı benim
Gönderen: s1nanozk - 06 Temmuz 2015, 14:37:29
Benimki standart fabrika renginde ama özel lip olduğy için siyah tabi ki.ama boya için fırın boyaya vermek lazım başka türlü olmaz.Boralar ile golflerin lipleri birbirine uyuyor mu bilmiyorum ama..
Gönderen: metinmb407 - 06 Temmuz 2015, 17:45:01
Uymuyor :)
Gönderen: MurdeR - 06 Temmuz 2015, 17:51:23
Benimki standart fabrika renginde ama özel lip olduğy için siyah tabi ki.ama boya için fırın boyaya vermek lazım başka türlü olmaz.Boralar ile golflerin lipleri birbirine uyuyor mu bilmiyorum ama..
boyayı güzel yaparlarsa sorun olmuyor abi ustaya bağlı. benmki güzel tutmuştu geçenlerde baktım yine atma falan yoktu güzel yapmış arkadaş :D
Gönderen: s1nanozk - 06 Temmuz 2015, 22:08:02
Ben açıkçası anni kitin boyatılması taraftarıyım.Bunu ellemeyi düşünmüyorum  :)
Gönderen: gültekin77 - 07 Temmuz 2015, 02:06:23
Ben açıkçası anni kitin boyatılması taraftarıyım.Bunu ellemeyi düşünmüyorum  :)

Biri anni kit mi dedi :D
Ah bee, nerde bulacağız da alacağız... :-[

Bayramdan sonra boya işim var zaten,
Ön ve arka spoileri boyatma konusunda karar aşamasındayım. ::)
Gönderen: gültekin77 - 07 Temmuz 2015, 02:44:56
Dün nihayet birkaç resim çekebildim; :)

(http://img540.imageshack.us/img540/1417/x3t9m5.jpg)

(http://img538.imageshack.us/img538/429/TwLjvw.jpg)

(http://img909.imageshack.us/img909/6707/Ku1fAZ.jpg)

(http://img538.imageshack.us/img538/2504/pj0TSA.jpg)

(http://img540.imageshack.us/img540/3449/iuSRlD.jpg)
Gönderen: ozgur0292 - 07 Temmuz 2015, 05:31:38
Dün nihayet birkaç resim çekebildim; :)

(http://img540.imageshack.us/img540/1417/x3t9m5.jpg)

(http://img538.imageshack.us/img538/429/TwLjvw.jpg)

(http://img909.imageshack.us/img909/6707/Ku1fAZ.jpg)

(http://img538.imageshack.us/img538/2504/pj0TSA.jpg)

(http://img540.imageshack.us/img540/3449/iuSRlD.jpg)

Maşallah ok gibi :)
Gönderen: s1nanozk - 07 Temmuz 2015, 17:51:12
Koskocaman bir maşallah hocam,jantların da 10 numara bu arada  :tamamdir panjurun da siyah olması güzel olmuş  :saygılar
Sen öne karlığı aldın mı hocam ?
Gönderen: gültekin77 - 08 Temmuz 2015, 01:26:17
Teşekkür ederim Özgür kardeşim. :)
Gönderen: gültekin77 - 08 Temmuz 2015, 01:43:20
Koskocaman bir maşallah hocam,jantların da 10 numara bu arada  :tamamdir panjurun da siyah olması güzel olmuş  :saygılar
Sen öne karlığı aldın mı hocam ?

Teşekkür ederim,
Panjuru aldığım gibi taktım, orijinal hali parlak siyah ve nikelajlı. :)
Spoiler de gelmiş. 8)

(http://img673.imageshack.us/img673/6651/ghCLZX.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/2691/CZ8Wcn.jpg)
Gönderen: MurdeR - 08 Temmuz 2015, 03:46:52
Teşekkür ederim,
Panjuru aldığım gibi taktım, orijinal hali parlak siyah ve nikelajlı. :)
Spoiler de gelmiş. 8)

(http://img673.imageshack.us/img673/6651/ghCLZX.jpg)

(http://img673.imageshack.us/img673/2691/CZ8Wcn.jpg)
hayirli olsun abi. Bu alttaki bos yerin amaci ne acaba cozemedim ben orayi birturlu
Gönderen: metinmb407 - 08 Temmuz 2015, 09:21:22
Maşallah ötesi :)
Gönderen: edincol - 08 Temmuz 2015, 11:21:24
Hayırlı olsun abi, çok güzel parça.
Gönderen: gültekin77 - 08 Temmuz 2015, 11:54:28
hayirli olsun abi. Bu alttaki bos yerin amaci ne acaba cozemedim ben orayi birturlu

Sağol Muharrem,
Ben de bilmiyorum  :)

Maşallah ötesi :)

Eyvallah,
Belki Metin bey ne işe yaradığını bilir! ::)

Hayırlı olsun abi, çok güzel parça.

Teşekkür ederim.
Gönderen: TEYOLOGY - 08 Temmuz 2015, 13:35:28
Maaşallah hocam. ben görmemişim bu başlığı. hayırlı günlerde kullanmanı dilerim.
Gönderen: gültekin77 - 08 Temmuz 2015, 16:45:24
Maaşallah hocam. ben görmemişim bu başlığı. hayırlı günlerde kullanmanı dilerim.

Eyvallah hocam teşekkür ederim.
Gönderen: metinmb407 - 11 Temmuz 2015, 09:52:28
O boş yerin amacı V6 vs lipi olduğundan turbo soğutucu mu desem o bağlantı için diye biliyorum :)
Gönderen: s1nanozk - 11 Temmuz 2015, 14:59:36
Ben de öyle düşünüyorum, intercooler ya da Metin in dediği gibi turbo boruları vs o kısıma denk geliyor onu soğutmak amaçlı ekstra bir aero yapı.Ben de sağlı sollu içeri girik şekilde olan kısımlardan sol taraftakini açtım sağdaki kapalı bıraktım, daha şekil duruyor böyle :)
Gönderen: MurdeR - 11 Temmuz 2015, 15:51:54
Ben de öyle düşünüyorum, intercooler ya da Metin in dediği gibi turbo boruları vs o kısıma denk geliyor onu soğutmak amaçlı ekstra bir aero yapı.Ben de sağlı sollu içeri girik şekilde olan kısımlardan sol taraftakini açtım sağdaki kapalı bıraktım, daha şekil duruyor böyle :)
:D :D :D :D :D :D :D
Gönderen: gültekin77 - 11 Temmuz 2015, 17:38:45
Sırf şekil olsun yani.. :D
Gönderen: gültekin77 - 11 Temmuz 2015, 17:40:06
O boş yerin amacı V6 vs lipi olduğundan turbo soğutucu mu desem o bağlantı için diye biliyorum :)

:tamamdir
Gönderen: s1nanozk - 11 Temmuz 2015, 18:34:06
Sırf şekil olsun yani.. :D
:D sen iki tarafı da aç Gültekin hocam
Gönderen: gültekin77 - 11 Temmuz 2015, 23:36:48
:D sen iki tarafı da aç Gültekin hocam

Yok ben iki tarafıda açmayıp beyaza boyayacağım.. :D
Gönderen: s1nanozk - 12 Temmuz 2015, 00:50:20
tercih senin tabi de lipi biyere değdirmemek için diken üstünde yanaşıyor insan biyere inip çıkarken  :D :D :D
Gönderen: gültekin77 - 13 Temmuz 2015, 02:12:27
tercih senin tabi de lipi biyere değdirmemek için diken üstünde yanaşıyor insan biyere inip çıkarken  :D :D :D

Aynen. :)
Uzun yola çıkacağım, 15- 20 gün  sonra anca takarım.
Gönderen: gültekin77 - 15 Temmuz 2015, 02:29:05
Sabah uzun yolculuğa çıkacağım inş. 8)
Dönüşte yakıt değerlerimi paylaşmak isterim.

Herkese kazasız belasız iyi yolculuklar ve iyi bayramlar dilerim. :)

Gönderen: gültekin77 - 09 Ağustos 2015, 20:47:51
Memleket yollarını aşındırıp geldik; :)
Hem yükümüz hem de hızımız biraz fazla olduğu için haliyle yakıt değerleri fazla oldu.

Toplam 3300 km yol katettik,
Araç 1.9 dizel aut.,
Ort. hız 95 km,
100 Km Ort. yakıt değeri 7.3 lt,
Euro ve normal dizel yakıt alımı ort. 3.90 tl, (doğu- batı farkı)
Gönderen: gültekin77 - 20 Ağustos 2015, 00:27:55
Geçen hafta, vernik atığı, çizik vb. durumlardan dolayı boyatmayı düşündüğüm yerler için fırsat oldu ve arabayı bir hafta süreyle servise bıraktım. :)
Boyanan parçalar; ön tampon, kaput ve bagaj kapağı.
Ve komple pasta ve cila.

Boyaya hazırlık halleri;

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/8fYiq.png)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xTCNp.png)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/WE1AK.png)
Gönderen: gültekin77 - 20 Ağustos 2015, 00:55:54
Bu da son hali, :)

Yeni Bora 4motion spoileri boyatmadan taktık,
Arka yazıların yenisini alıcaz artık,

Maşallahları eksik etmeyin lütfen,
Malumunuz trafik sigortasına da iyice zam gelmiş.. :D :D

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/fq2Cd.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ynpG4.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/WlAXD.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xgvsE.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/RTF7G.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/6exEU.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/m5wc3.jpg)
Gönderen: s1nanozk - 21 Ağustos 2015, 13:34:19
Maşallah çok iyi olmuş,ön spoiler de böyle daha güzel bence  :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 23 Ağustos 2015, 12:57:17
Maşallah çok iyi olmuş,ön spoiler de böyle daha güzel bence  :tamamdir

Teşekkür ederim,
Spoiler boyanırsa boya atma ihtimali de olduğu için boyatmadım.
Gönderen: cgds - 25 Ağustos 2015, 01:46:57
maşallah :). bence de spoiler böyle daha iyi durmuş :tamamdir.
Gönderen: gültekin77 - 25 Ağustos 2015, 02:09:14
maşallah :). bence de spoiler böyle daha iyi durmuş :tamamdir.

Teşekkür ederim. :sevgi:
Gönderen: TEYOLOGY - 26 Ağustos 2015, 13:27:30
Gültekin Maasallah beyaz boraya bu jantlar cok guzel gidiyor. jant modeli neydi acaba.
Gönderen: gültekin77 - 26 Ağustos 2015, 23:18:23
Gültekin Maasallah beyaz boraya bu jantlar cok guzel gidiyor. jant modeli neydi acaba.

Eyvallah, :)
Jantlar BBS RX 17" 7,5J  ET35
Gönderen: gültekin77 - 27 Ağustos 2015, 20:41:02
Bakım günündeydik;
5 litre Castrol 5W 30 FST tam sentetik yağ,(1 litre yedekledim)
Filtreler Doğuş'tan,
Toplam 280 tl.
Gönderen: edincol - 07 Kasım 2015, 19:55:46
Gültekin hocam yüklediğiniz fotoğraflar gözükmüyor. Photobucket sitesine yüklemenizi tavsiye ederim silinme sorunu olmaz. Site sunucusu çökebiliyor, hızlı resim gibi diğer sitelerde bir süre sonra yüklenenleri siliyor.
Gönderen: gültekin77 - 07 Kasım 2015, 21:22:25
Gültekin hocam yüklediğiniz fotoğraflar gözükmüyor. Photobucket sitesine yüklemenizi tavsiye ederim silinme sorunu olmaz. Site sunucusu çökebiliyor, hızlı resim gibi diğer sitelerde bir süre sonra yüklenenleri siliyor.

Malesef resimlerimiz uçmuş, :p
Teşekkürler kardeşim.
Gönderen: gültekin77 - 06 Aralık 2015, 00:28:29
Merhabalar,
Yazdan bir resim ile konuyu güncelleyelim :)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/SIafe.jpg)

Gönderen: gültekin77 - 06 Aralık 2015, 00:53:43
2 gündür bakımdaydık, yine birsürü masraf açtı kerata; :p

Filtre gurubu ve yağı yenilendi,
Daha önce ön takımı komple yenilemiştik ama ufak tefek seslerden dolayı tekrar kontrol edildi ve rot, z rot, ve orta lastikler ücretsiz (garantiden) yenilendi,
Arka tabla burçları değişti (bunun için arka taşıyıcı komple sökülüyor)
Resimler yarın inş.  :tamamdir
Gönderen: STAK67 - 06 Aralık 2015, 17:15:31
Kolay gelsin abi :) Her aracının bakımlarını eksiksiz yapıyorsun. Maşallah Bora'ya
Gönderen: gültekin77 - 06 Aralık 2015, 22:47:24
Kolay gelsin abi :) Her aracının bakımlarını eksiksiz yapıyorsun. Maşallah Bora'ya

Teşekkürler kardeşim, :)
Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum.
Aracı sattığımda arkamdan küfretmesinler yeter. :D :D
Gönderen: gültekin77 - 06 Aralık 2015, 23:18:08
Havanın güzelliğinden istifade bugün yıkadık, temizlendik. :sevgi:

Kış modundayız;

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/J6nIt.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/TweSG.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xG6V.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2TOaC.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/P1CHE.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/obiCr.jpg)

Gönderen: TEYOLOGY - 17 Aralık 2015, 14:26:49
2 gündür bakımdaydık, yine birsürü masraf açtı kerata; :p

Filtre gurubu ve yağı yenilendi,
Daha önce ön takımı komple yenilemiştik ama ufak tefek seslerden dolayı tekrar kontrol edildi ve rot, z rot, ve orta lastikler ücretsiz (garantiden) yenilendi,
Arka tabla burçları değişti (bunun için arka taşıyıcı komple sökülüyor)
Resimler yarın inş.  :tamamdir

yetkili serviste mi yapılmıştı bakımları? (garanti deyince aklıma geldi soru. özel servisler ve sanayi ustaları pek garantiyle işleri olmaz da)
Gönderen: gültekin77 - 20 Aralık 2015, 19:05:49
yetkili serviste mi yapılmıştı bakımları? (garanti deyince aklıma geldi soru. özel servisler ve sanayi ustaları pek garantiyle işleri olmaz da)

Yetkili servis değil güvendiğim bir servis var oraya yaptırmıştım, o da garanti vermişti, şimdi arka amortisör takozlarından da ses geliyor onları da hafta içi tekrar değiştirecekler.
Neden olduğunu bilmiyorum ama 1 yıl olmadan bazı parçalar bozulmuş. :p
Gönderen: gültekin77 - 20 Aralık 2015, 21:11:34
Güncel birkaç resim ve bunlarla da son noktayı koymuş olalım hayırlısıyla,
Araç SATILIKTIR. :)

(http://img633.imageshack.us/img633/2007/Hctwpq.jpg)

(http://img911.imageshack.us/img911/5816/c1ekbH.jpg)

(http://img903.imageshack.us/img903/5345/YRCvNy.jpg)

(http://img911.imageshack.us/img911/3378/JZKChy.jpg)

(http://img908.imageshack.us/img908/8702/cfDhXa.jpg)
Başlık: Ynt: BORA'M SATILIKTIR.
Gönderen: brkdmr38 - 20 Aralık 2015, 21:20:34
Hayirli Satışlar Abi bu kadar emek vermişken keşke biraz daha binseydiniz
Gönderen: gültekin77 - 20 Aralık 2015, 21:50:20
Hayirli Satışlar Abi bu kadar emek vermişken keşke biraz daha binseydiniz

Teşekkür ederim kardeşim,
VW ve Bora ile yeter. :)
Başka marka ve model düşünüyorum.

Özellikle 2011 sonrası Ford CMax dizel bakıyorum.
Hayırlısı.
Gönderen: brkdmr38 - 20 Aralık 2015, 22:16:38
kalpten kalbe geçen tek otomobil VW. Uzun yıllardır sizde VW kullanıyorsunuz inşallah Forddan memnun kalırsınız kısa surede satılması dilegimle
Gönderen: ozgur0292 - 23 Aralık 2015, 11:39:08
Hayırlı şatışlar benden size tavsiye vw inip forda binmeyin şu anda golf4 var bu elimdeyken 2012 ford ve opel astra j 1.4 t alıp sattım inanın arıyor insan vw veya audi başka araçlarda yapamayız artık bundan eminim
Gönderen: gültekin77 - 23 Aralık 2015, 23:16:42
Hayırlı şatışlar benden size tavsiye vw inip forda binmeyin şu anda golf4 var bu elimdeyken 2012 ford ve opel astra j 1.4 t alıp sattım inanın arıyor insan vw veya audi başka araçlarda yapamayız artık bundan eminim

Evet muhtemelen ben de aynı duyguyu yaşayacağım ama bu kez Cmax almakta kararlıyım :))
Gönderen: gültekin77 - 23 Aralık 2015, 23:22:47
Bugün yine sanayideydim :D :D
Daha önce değiştiği halde arka amortisör takozlarından ses geliyordu, sağolsun servisim 5 kuruş almadan değiştirdi. :)
Gönderen: metinmb407 - 24 Aralık 2015, 23:46:02
Kaç para istiyorsun ilan var mı belki soran olur :)
Gönderen: gültekin77 - 25 Aralık 2015, 00:05:05
Kaç para istiyorsun ilan var mı belki soran olur :)

Evet ilanı ekleyelim Metin bey :)
Teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2003-vw-bora-tdi-130-hp-otm-iyi-bakimli-255301100/detay/
Gönderen: okaykay_1 - 25 Aralık 2015, 10:37:29
hocam arabayı aldıgından beri bakım eksikleri yaptırıp durdun keyfini sürecekken neden satısa geldi :)
Gönderen: gültekin77 - 26 Aralık 2015, 00:36:47
hocam arabayı aldıgından beri bakım eksikleri yaptırıp durdun keyfini sürecekken neden satısa geldi :)

Eksikleri vardı öyle de satmaya gönlüm el vermedi,
Biraz da yordu,
Keyfini inşallah başkası sürsün. :)
Gönderen: okaykay_1 - 27 Aralık 2015, 17:36:52
Eksikleri vardı öyle de satmaya gönlüm el vermedi,
Biraz da yordu,
Keyfini inşallah başkası sürsün. :)
hayırlı kısmetler :d
Gönderen: gültekin77 - 27 Aralık 2015, 18:18:31
hayırlı kısmetler :d

Amin kardeşim, sağol.
Gönderen: edincol - 02 Ocak 2016, 14:39:20
Hayırlı satışlar, hem donanım hem temizlik olarak ender bulunan bir araba. Artık gelmiyor böyle hacimli motorlar.
Gönderen: gültekin77 - 05 Ocak 2016, 09:12:32
Hayırlı satışlar, hem donanım hem temizlik olarak ender bulunan bir araba. Artık gelmiyor böyle hacimli motorlar.

Teşekkür ederim,
Evet böyle güçlü motorlar üst düzey yeni passatlarda var şimdilik.
Gönderen: gültekin77 - 11 Mart 2016, 22:43:15
Güncel durum;
Satmaktan şimdilik vazgeçtim,  :)
Yapılacaklar var...
Gönderen: edincol - 11 Mart 2016, 23:23:46
Güncel durum;
Satmaktan şimdilik vazgeçtim,  :)
Yapılacaklar var...

Ortalık yıkılacak gibi bir his var içimde  :D
Gönderen: gültekin77 - 12 Mart 2016, 00:14:19
Ortalık yıkılacak gibi bir his var içimde  :D

Çok değil birazcık. :)
Gönderen: brkdmr38 - 12 Mart 2016, 08:14:59
Sevindirici haber
Gönderen: gültekin77 - 07 Nisan 2016, 06:54:08
Sevindirici haber

Başka sevindirici haberler de var; :D
Eskiyen, yıpranan ve kırılan parçalardan yenilemeler oluyor;
Şoför tarafının kolçağını (cam açma kapama düğmelerinin olduğu kısım) yeniledik,
Ön iki davlumbaz yerlerinden çıkıp lastiğe sürtmüştü onlar yenilendi,
Yazlık lastik ve jantları 17 BBS leri taktık.
Motor kısmında bazı parçalar eskimiş yada kırılmıştı onları yeniledik, V kayış gergi elemanı, V kayışı, direksiyon yağ kutusu kapağı, yağ çubuğu alt parçası, vs. yenilendi. (parçalar tabi ki orjinal :))
Bu arada şunu söylemeden edemeyeceğim; malesef bazı servisler işini doğru düzgün yapmıyor, adam ön tamponu takarken 3 tane vidasını takmamış, tamponu yerine doru düzgün oturtmamış ve yeni değiştirdiğim akü muhafaza kutusunu kırmış,  :t
Aldığı paraya yazık.
Güncel resim yakında...
Gönderen: brkdmr38 - 07 Nisan 2016, 20:57:45
maalesef dediğin gibi Harun abi geçen bende bakıma girdim haa servisimden yana sikintim yok belki de gün boyu araç başında olmamdan dolayı her işleri düzgün du yeri geldi kendimde aldım tornavidayi alt karter muhafazasını taktim dediğin gibi yeni yetme çocuklara veriyorlar araba sökme takma işini ondan dolayı eksik işler normal tam telefonla konuşurken eleman muhafazayi tek vidaya bırakmış eğiliyor hemen gittim mudahale ettim daha Allah evlat edinme şansı vermedi ama ben arabama evladı gözüyle bakanlardanim.Allah kasapların eline düşurmesin
Gönderen: gültekin77 - 10 Nisan 2016, 03:41:03
maalesef dediğin gibi Harun abi geçen bende bakıma girdim haa servisimden yana sikintim yok belki de gün boyu araç başında olmamdan dolayı her işleri düzgün du yeri geldi kendimde aldım tornavidayi alt karter muhafazasını taktim dediğin gibi yeni yetme çocuklara veriyorlar araba sökme takma işini ondan dolayı eksik işler normal tam telefonla konuşurken eleman muhafazayi tek vidaya bırakmış eğiliyor hemen gittim mudahale ettim daha Allah evlat edinme şansı vermedi ama ben arabama evladı gözüyle bakanlardanim.Allah kasapların eline düşurmesin

Evladın da hayırlısı olsun inşallah,
Ya bana düzgün usta ve servis denk gelmiyor yada doğru düzgün usta yok, para kazanmak birinci öncelik, dürüst iş yapmak yok, müşteri memnuniyet önemsenmiyor.
Başında durup müdahale edince de elemanlar öyle rahatsız oluyorlar ki sorma neredeyse oradan kovacaklar.
Geçen yazlık lastikleri taktırırken malesef yine eleman diskin arkasındaki demir parçasını eğmiş diske sürtüyor, önce anlayamadım bir iki gün öyle dolaştım, bir iki yere sordum birisi balataların kale marka iyi değil sert o ses yapıyor değişmesi gerekiyor dedi, o arada aklıma geldi şu diske bi bakayım dedim diskin arkasındaki demirin diske sürttüğünü gördüm elimle düzelttim sorun çözüldü, elemana da sorunun sebebini söyledim balataların değişmesini istemiyorum dedim, bir surat astı acele lastiği taktı benimle de hiç konuşmadı, ben de selam bile vermeden bastım gittim.
İş bilmiyorlar bir de afra tafra yapıyorlar.  :t
Elimden bazı işler geliyor da malzeme ve zaman yok, yoksa kendim yapacağım.
Gönderen: gültekin77 - 10 Nisan 2016, 04:43:42
Farlara tekrar el attım, :)
Cam temizliği ve karartma;
Malum plastik cam zamanla taş izlerinden ve güneşten dolayı çizilip soluyor,
Camlara önce 1200 kumlu zımpara ile sulu zımpara yaptım, sonra da pasta ve cila uyguladım.
Ön taraftaki parçayı da parlak siyaha boyadım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/H3oE4.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/KcnvH.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/sAYuD.jpg)
Gönderen: brkdmr38 - 10 Nisan 2016, 17:37:42
Bir ay kadar önce bende aynı uygulamayı yaptım araç üzerinde sokmeden zımpara ve pasta uyguladı olduğu kadar oldu
Gönderen: gültekin77 - 10 Nisan 2016, 22:01:04
Bir ay kadar önce bende aynı uygulamayı yaptım araç üzerinde sokmeden zımpara ve pasta uyguladı olduğu kadar oldu

Sökmüşken daha rahat uygulama yapılıyor, farın içi de zamanla kirleniyor ve kararıyor içini de temizlemiş oluyorsun.

Bu da toplanmış hali;

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/rl0eW.jpg)
Gönderen: MurdeR - 12 Nisan 2016, 01:50:26
benim camlarda dıştan sararmaya başlamış plastik olunca golf 4 te  camdı böyle şeyler olmuyordu :) ama daha önceden üzerine polisaj yapılmamış sanırım. arada görüyorum polisaj yapılıyor farlara çok güzel parlıyor ama 1 ay sonra yine aynı duruma geliyor özel bi katman falan var mı ki bu plastiğin üzerinde?
Gönderen: welovetoride - 12 Nisan 2016, 20:53:58
Meguiars Plastix far temizleyici almıştım, şu an elimde 2 takım yedek far var geçen hafta onlara uyguladık,tam anlamıyla beyazlatmıyo maalesef.Arkasına yine Meguiars pasta-cila uyguladım daha bi farkedilir oldu temizlendiği.
Gönderen: gültekin77 - 12 Nisan 2016, 23:15:55
benim camlarda dıştan sararmaya başlamış plastik olunca golf 4 te  camdı böyle şeyler olmuyordu :) ama daha önceden üzerine polisaj yapılmamış sanırım. arada görüyorum polisaj yapılıyor farlara çok güzel parlıyor ama 1 ay sonra yine aynı duruma geliyor özel bi katman falan var mı ki bu plastiğin üzerinde?

Evet koruyucu bir katman var tahminim  o sararıyor, zımpara ile o katmanı almış oluyoruz.
İnternette uygulamalar var ben de ondan cesaret alarak benzerini uygulamaya çalıştım, umarım daha kötü olmaz, sonucu 1 ay sonra görürüz artık ;)
Bu arada Çin ve Honk Kong gibi ülkelerde benim aracın plastik camı satılıyor, ücretsiz kargo ile geliyor, olmadı camın yenisini alırız. :)
Gönderen: gültekin77 - 12 Nisan 2016, 23:21:43
Meguiars Plastix far temizleyici almıştım, şu an elimde 2 takım yedek far var geçen hafta onlara uyguladık,tam anlamıyla beyazlatmıyo maalesef.Arkasına yine Meguiars pasta-cila uyguladım daha bi farkedilir oldu temizlendiği.

Ben de denedim, pasta ve cilayı direk uygulamada iyi sonuç alınamıyor,
O üzerindeki katmanı su ile birlikte en ince zımpara ile (ben 1200 kumlu zımpara kullandım) iyice zımparalamak lazım, sonra makina ile pasta sonra da cila, eskisinden daha iyi oluyor.
Gönderen: welovetoride - 12 Nisan 2016, 23:58:48
Zımpara attık abi
Gönderen: gültekin77 - 13 Nisan 2016, 00:38:21
Zımpara attık abi

Farın içi de kararıyor,
Camı içten de silmek ve iç aynayı da temizlemek lazım,
Yada yeni cam almak lazım. :D
Gönderen: MurdeR - 13 Nisan 2016, 03:08:31
Evet koruyucu bir katman var tahminim  o sararıyor, zımpara ile o katmanı almış oluyoruz.
İnternette uygulamalar var ben de ondan cesaret alarak benzerini uygulamaya çalıştım, umarım daha kötü olmaz, sonucu 1 ay sonra görürüz artık ;)
Bu arada Çin ve Honk Kong gibi ülkelerde benim aracın plastik camı satılıyor, ücretsiz kargo ile geliyor, olmadı camın yenisini alırız. :)
o zaman biraz daha sararsin orjinal dursun cam yapsalardi keske bunlarida agir olurdu ama boyle seylerle ugrastirmazdi milleti
Gönderen: gültekin77 - 15 Nisan 2016, 01:37:03
o zaman biraz daha sararsin orjinal dursun cam yapsalardi keske bunlarida agir olurdu ama boyle seylerle ugrastirmazdi milleti

Mika cama göre esnek ve hafif, taş vb. sert cisimlerde hemen kırılmıyor.
Malesef o sararma plastik camlarda kaçınılmaz son.

Güncel resim yükleyeceğim ama site programı bugün bende aktif görünmüyor..
Gönderen: gültekin77 - 15 Nisan 2016, 22:42:49
Dün temizlik yaptıktan sonra akşam üstü birkaç resim çektim,
Zaman ve zemin güzel olmayabilir kusura bakmayın, :)
Maşaallahı eksik etmeyelim sonra nazar değiyor. :tamamdir

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/j5YlK.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/O3W7L.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/tig7T.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2win.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/izGXh.jpg)
Gönderen: brkdmr38 - 16 Nisan 2016, 07:38:01
Maşallah çok güzel gorunuyor birde satıp c-max vs. Alacaktin abiii.Su araba yıllar geçse de eskimeyecek bir araba sağlamlık kemiklilik estetik harika
Gönderen: welovetoride - 16 Nisan 2016, 20:35:01
Maşallah herşey çok şık ve sade ama söylemeden edemicem orta direk siyah olmamalıydı. Naçizane fikrim.
Gönderen: edincol - 16 Nisan 2016, 21:34:45
Maşallah, gayet bakımlı ve diri bir araç. Orta direk ile ilgili ben de aynı şekilde düşünüyorum.
Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2016, 21:52:44
Maşallah çok güzel gorunuyor birde satıp c-max vs. Alacaktin abiii.Su araba yıllar geçse de eskimeyecek bir araba sağlamlık kemiklilik estetik harika

Teşekkürler,
Evet C max fikrim vardı bi ara, şimdilik rafa kaldırdım.
Birde arabayı baya bi toparladım biraz daha bineceğim galiba. :tamamdir
Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2016, 22:03:59
Maşallah herşey çok şık ve sade ama söylemeden edemicem orta direk siyah olmamalıydı. Naçizane fikrim.

Eyvallah kardeşim,
B sütunu karartma cam filmi taktırdığım yerin hediyesi, sağ olsun. :)
Bütünlük açısından güzel görünüyor sanki.

Maşallah, gayet bakımlı ve diri bir araç. Orta direk ile ilgili ben de aynı şekilde düşünüyorum.

Teşekkürler.

Gönderen: gültekin77 - 16 Nisan 2016, 23:15:57
Arkadaşlar bazı konularda fikirlerinize ihtiyacım var;
Aracım 130 hp olmasına rağmen çekişi bana biraz zayıf gibi geliyor, bunun sebepleri adına fikri olan var mı?
Çözüm adına görüşlerinizi bekliyorum.
Bu arada aracın motorunu komputeste sokacağım, kaç beygirimiz var merak ediyorum. :)
KM 257 bin.
Gönderen: brkdmr38 - 17 Nisan 2016, 20:40:19
*Öncelikle turbo hortumları kontrol edilmeli
*Hava akışmetre değerlerine bakıp temizlik gerektiriyorsa yapılmalı
*Egr temizliği kurum birikmiş olabilir
*Egzos ve katalizör sistemi kontrol edilmeli.(muayene de sıkıntı olmasa katalizör iptali yapıp düz boru ile hava salınımı seviyesi artırılabiliniyor
Gönderen: gültekin77 - 17 Nisan 2016, 22:47:08
*Öncelikle turbo hortumları kontrol edilmeli
*Hava akışmetre değerlerine bakıp temizlik gerektiriyorsa yapılmalı
*Egr temizliği kurum birikmiş olabilir
*Egzos ve katalizör sistemi kontrol edilmeli.(muayene de sıkıntı olmasa katalizör iptali yapıp düz boru ile hava salınımı seviyesi artırılabiliniyor

Teşekkürler Burak kardeşim,
Dediğin gibi ilk önce turbo borularını kontrol etmiştim,turboya giden üst boru yerinden hafiften çıkıyordu,
Hafta içi turbo boruları için servisten aldığım conta ve sekmanları bugün yeniledim ve test sürüşüne çıktım, psikolojik midir bilmem ama sanki daha iyi  oldu :D
Diğerlerini de sırasıyla kontrol edeceğiz.
Gönderen: metinmb407 - 19 Nisan 2016, 08:41:35
Valla ben orta direkleri çok beğendim bütünlük açısından müthiş olmuş. Yeni nesil araçlar gibi cam çevresine komple krom uygularsan daha bir hoş görünür diye düşünüyorum. ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bixenon şart :D Eski aracım aklıma geldikçe Bora nın önden duruşu boş geliyor bixenon olmayınca. Sis farı ve bixenon mutlaka olmalı.
Gönderen: WayOfLife - 19 Nisan 2016, 10:25:26
Maşallah araç her şeyi ile çok diri duruyor kazasız belasız.
Gönderen: gültekin77 - 19 Nisan 2016, 13:52:08
Valla ben orta direkleri çok beğendim bütünlük açısından müthiş olmuş. Yeni nesil araçlar gibi cam çevresine komple krom uygularsan daha bir hoş görünür diye düşünüyorum. ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. Bixenon şart :D Eski aracım aklıma geldikçe Bora nın önden duruşu boş geliyor bixenon olmayınca. Sis farı ve bixenon mutlaka olmalı.

B sütununa uymadığını düşünsem bir dakka tutmam o filmleri orda, :D
Bora için komple cam çevresine güzel uyan bir ürün olacağını sanmıyorum, o çakma olur işte, varsa bakalım.
Bi xenon olayına cesaret edemedim açıkcası, DS1 bulmak lazım o da zor bulunuyor,
Ondan önce hız sabitlemeyi yapmak lazım, arabada dolaşıp duruyor. :)
Gönderen: gültekin77 - 21 Nisan 2016, 10:55:10
KN kutu içi filtre önerir misiniz arkadaşlar! ::)
Gönderen: gültekin77 - 25 Nisan 2016, 00:59:04
Performans filtre olayını biraz araştırdım,
Yorumlarda kutu içi filtrenin pek fark etmediği söyleniyor,
Air intake kit takmak gerek, filtrenin soğuk hava alabileceği bir yerde konumlandırılması ile daha iyi sonuç alındığı ifade ediliyor.

Dün maf sensörünü söküp elektronik sprey ile temizledim,
Sırada egr valfini kontrol edip temizlemek var.
Gönderen: gültekin77 - 25 Nisan 2016, 22:31:24
Klima çalışmıyordu bugün sanayiye uğradım,
Turbo intercoolerin olduğu yerden geçen klima borusu zamanla intercooler borusu tarafından aşındırılmış ve delinmiş, gaz boşalmış.
Tamir, işçilik, gaz derken 150 kaime gitti. :p
Arabaya extra birşey yapmaya insanın mecali de imkanı da kalmıyor.
Gönderen: gültekin77 - 24 Mayıs 2016, 17:32:19
Dalgınlığımıza geldi galiba;
Sabah geri çıkarken arkadaki kamyoneti fark edemedik sol stobu kırıverdik, :p

Şimdi başka bir sorun çıktı;
Acaba hazır kırmışken değişiklik mi yapsam  :D yoksa aynısını alıp devam mı etsem?
Beyaz boraya en uygun farklı stop tavsiyesi olan var mı?
Gönderen: metinmb407 - 25 Mayıs 2016, 16:05:11
Varda yok ki :D GLI stoklarını erittik.
Gönderen: gültekin77 - 25 Mayıs 2016, 22:46:18
Varda yok ki :D GLI stoklarını erittik.

Evet en beğendiğim model;
TR'de olsa da alsak ama malesef.
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ODVTs.jpg)
Gönderen: Frequency - 26 Mayıs 2016, 08:18:05
Dün yolda gri bir Bora gördüm, stopları da tümden gri, mükemmel birşeydi, fotoğrafını da çekemedim haliyle...
O tip birşey bulup takabilirsiniz...
Gönderen: WayOfLife - 26 Mayıs 2016, 10:48:13
(https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/210187_x800.jpg)

Bulunabilse bu güzel stop
Gönderen: gültekin77 - 27 Mayıs 2016, 03:00:33
Dün yolda gri bir Bora gördüm, stopları da tümden gri, mükemmel birşeydi, fotoğrafını da çekemedim haliyle...
O tip birşey bulup takabilirsiniz...

O dediğin stoplar Hella kristal beyaz stop, eğer o ise o modeli de çok beğendim, biraz araştırdım satışta olan firmaları aradım ama nafile,
satış ilanı var ellerinde yok. :p İlanı güncellemiyorlar.

Biri bu;
http://www.otoparcasepeti.com/?urun-47110-bora-arka-stop-lambasi-1998-2004-orjinal-hella-beyaz-renk-2-adet-takim
diğeri de bu;
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/hella-vw-bora-kristal-beyaz-seffaf-stop-lambasi-43662757
Gönderen: gültekin77 - 27 Mayıs 2016, 03:03:09
(https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/210187_x800.jpg)

Bulunabilse bu güzel stop

Evet,
Bunun şeffaf olan kısmı biraz koyu olanı daha çok hoşuma gidiyor.
Gönderen: s1nanozk - 27 Mayıs 2016, 11:34:18
İlan verip satış yapmamaları ilgisizlik bence biraz. En azından kaldırsalar bari ilanları. Fotoğraftaki stoplar çok güzel de ilandakileri o kadar tutmadım ben, özelikle tam beyaz olanlar çok sırıtıyor. Fotoğrafta belki de açık renk araba kullanıldığı için.
Gönderen: brkdmr38 - 27 Mayıs 2016, 12:41:43
iyiki yokmuş bende sevmedim alınacaksa boranin US yani bu resimdekinden alınmalı
Gönderen: gültekin77 - 27 Mayıs 2016, 14:45:50
İlan verip satış yapmamaları ilgisizlik bence biraz. En azından kaldırsalar bari ilanları. Fotoğraftaki stoplar çok güzel de ilandakileri o kadar tutmadım ben, özelikle tam beyaz olanlar çok sırıtıyor. Fotoğrafta belki de açık renk araba kullanıldığı için.

Hem de çok ilgisizlik. :t
Evet doğru diyorsun açık renk aracı daha fazla boğuyor, zıt bir renk mutlaka olmalı.
Gönderen: gültekin77 - 27 Mayıs 2016, 14:48:53
iyiki yokmuş bende sevmedim alınacaksa boranin US yani bu resimdekinden alınmalı

Kaliteli ürün yok ki, olsa da çok pahalı.
Hatta daha önce US GLİ stop aldım ama kalite çok kötü idi geri iade ettim.
Gönderen: gültekin77 - 23 Haziran 2016, 00:43:11
Ufak tefek yenilikler yapmaya çalışıyorum;
Gündüz ledi montajı yaptım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/3g0a.jpg)

Bi xenon mercek montajı yapmaya karar verdim; :)
Philips 4300k d2s xenon ampul ve kablo tertibatını spariş ettim.
Far camını daha önce temizlemiştim ama tam istediğim gibi olmadığı için plastik far camı spariş etmiştim, geldi gayet kaliteli görünüyor.
Montaj sonrası resim paylaşırım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/4Kv1j.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/KbtRd.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/mSLHy.jpg)
Gönderen: welovetoride - 23 Haziran 2016, 14:45:40
Doğru bir karar olmuş usta.Bixenon maliyetli bayaa o yüzden ben bu aralar düşünemiyorum.Far camını yurtdışından mı aldın birde fiyatı nedir bana yazarmısın usta?
Gönderen: gültekin77 - 24 Haziran 2016, 00:06:34
Doğru bir karar olmuş usta.Bixenon maliyetli bayaa o yüzden ben bu aralar düşünemiyorum.Far camını yurtdışından mı aldın birde fiyatı nedir bana yazarmısın usta?

Teşekkür ederim,
Evet biraz maliyetli oluyor ama değer diye düşünüyorum.
Far camı Ali'den :) 20 gün civarı geliyor.
Gayet güzel, birebir aynısını yapmışlar kalite açısından da fena değil.
Gönderen: Frequency - 24 Haziran 2016, 08:57:31
Ufak tefek yenilikler yapmaya çalışıyorum;
Gündüz ledi montajı yaptım.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/3g0a.jpg)
.............................................................................................
Gündüz farının, ışık altında yanarken fotosunu atar mısınız?
Yanmazken kaliteli bir görüntüsü var, umarım ışığı da iyi çıksın...
Gönderen: gültekin77 - 25 Haziran 2016, 02:47:34
Işığı güzel, 6'şar ledli, ledlerden 3 tanesinde mavimsi ışık ta var mavi beyaz karışık yanıyor.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/4ei96.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/0oFpC.jpg)
Gönderen: edincol - 26 Haziran 2016, 00:43:31
Güzel parçalar, bakalım araç üstünde nasıl duracak  ::)
Gönderen: gültekin77 - 13 Temmuz 2016, 21:33:42
Güzel parçalar, bakalım araç üstünde nasıl duracak  ::)

Araç üzeri gündüz fotosu.
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/vf6Qk.jpg)

Daha detaylı foto inşallah mercek montajından sonra paylaşırım.
Gönderen: gültekin77 - 13 Temmuz 2016, 21:44:00
Araştırmalarım sonucu karar verip almış olduğum kaput keçesi ve cam rüzgarlığını bugün taktım, ikisi de kaliteli ve araçla uyumlu, resim yükleme programı çalışır çalışmaz resim de paylaşırım. :D
Bu arada Bi xenon mercek montajı için malzemeleri topladım, şimdi de cesaretimi toplama sürecindeyim. :D :D
Metin bey bu işin piri, bi el atsa da beraber halletsek :)
Gönderen: gültekin77 - 14 Temmuz 2016, 11:08:40
Bi xenon için parçalarımız;

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ECtA5.jpg)

Gönderen: gültekin77 - 17 Temmuz 2016, 03:42:18
Aylardır yapsam mı yapmasam mı tereddüdünden ve malzeme tedariğinden sonra, forumlardan sitelerden edindiğim bilgiler ışığında 2 gündür uğraştığım farlara bi xenon mercek montajını kazasız belasız bitirdim çok şükür.:)
En çok kablo bağlantısını yapmaya çalıştığım noktada zorlandım biraz araştırmayla o da halloldu.
Malesef yapım aşamasında hiç foto çekmedim sadece sonuç resmini paylaşacağım.
Montajla alakalı detaylı bilgi isteyen arkadaş olursa özelden detaylı paylaşırım. :tamamdir

Gönderen: gültekin77 - 18 Temmuz 2016, 00:24:16
Daha önce araçta yapmış olduğum bazı değişikliklerin resimleri ile birlikte son olarak bi xenon mercekli far montajının resimlerini de paylaşıyorum, maşaallahları eksik etmezseniz müteşekkir olurum. :sevgi:

Aracın güncel hali bu şekilde;

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/a98E0.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/gJqid.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2onFK.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/qlFpd.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/sNmSt.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/QW23c.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/hkKSe.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/HdVz.jpg)

Daha önce sol stobu kırmıştım,istediğim modelden bulamadığım için depo marka stoplardan aldım hoşuma da gitti açıkçası,

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/bt7ei.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uf6Xh.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/XSO1m.jpg)

Gönderen: Frequency - 18 Temmuz 2016, 15:15:27
işlem güzel olmuş da, bu kitle gündüz, far kapalıyken selektör yapamazsınız, (ısınma süresi 30 saniyedir çünkü)  D1S gerekli...
Gönderen: edincol - 19 Temmuz 2016, 23:19:38
Elinize sağlık, farklı bir hava katmış
Gönderen: gültekin77 - 20 Temmuz 2016, 02:06:42
işlem güzel olmuş da, bu kitle gündüz, far kapalıyken selektör yapamazsınız, (ısınma süresi 30 saniyedir çünkü)  D1S gerekli...

Evet haklısınız selektör yapmak sıkıntı dediğiniz gibi D1S olması lazım, ileride değiştirebilirim.

Elinize sağlık, farklı bir hava katmış

Teşekkür ederim.
Gönderen: metinmb407 - 25 Temmuz 2016, 23:13:19
Kusura bakma ozelden cevapladim diye hatirliyorum cevaplamadiysamda kusura bakma memleketteki evimizde yangin cikti mutfak gitti dolap fayans usta vs 2 haftadir is yogunlugu dugun dernek mutfagin daha 15-20 gun isi var. Kendi far projem bile kaldi.
Gönderen: edincol - 30 Ağustos 2016, 23:32:06
Kusura bakma ozelden cevapladim diye hatirliyorum cevaplamadiysamda kusura bakma memleketteki evimizde yangin cikti mutfak gitti dolap fayans usta vs 2 haftadir is yogunlugu dugun dernek mutfagin daha 15-20 gun isi var. Kendi far projem bile kaldi.

Geçmiş olsun Metin abi  :(
Gönderen: metinmb407 - 06 Eylül 2016, 18:24:20
Sağolasın...
Gönderen: HIZALIM - 07 Eylül 2016, 11:06:32
Gültekin bey birsey soracagim
 Boranin farini nasil söktunuz?
Tampon inmesi gerekiyomu yoksa sadece far sökulebiliyormu?
(Arabanizin maşallahi var rabbim nazardan korusun..)
Gönderen: metinmb407 - 27 Eylül 2016, 08:50:54

Tampon mecbur inecek.
Gönderen: TEYOLOGY - 29 Eylül 2016, 23:35:27
tamponu komple indirmek yerine tek taraflı indirip farı söküp işlemi yaptıktan tekrar takmak sonra diğer tarafa geçip aynı işlemi yinelemek eğer yardım edecek kimse yoksa daha kolay. ama ekip ile çalışılıyorsa komple indir komple bindir.
Gönderen: metinmb407 - 07 Ekim 2016, 14:12:31
tamponu komple indirmek yerine tek taraflı indirip farı söküp işlemi yaptıktan tekrar takmak sonra diğer tarafa geçip aynı işlemi yinelemek eğer yardım edecek kimse yoksa daha kolay. ama ekip ile çalışılıyorsa komple indir komple bindir.

Aynen bunu yapıyordum.
Gönderen: gültekin77 - 07 Ekim 2016, 20:57:33

Metin bey geçmiş olsun Allah betirinden korusun.
Gönderen: gültekin77 - 07 Ekim 2016, 21:00:06

Teşekkür ederim guzel dilekleriniz için.
Biraz geç oldu kusura bakmayın.
Evet tampon inmesi gerekiyor malesef.
Metin bey benim boşluğu doldurmuş sorunuzu cevaplamış:)
Gönderen: gültekin77 - 07 Ekim 2016, 21:16:14
Arkadaşlar bugün itibariyle 2 yıla yakın bir zamandır (arada bir üzse de) keyif alarak kullandığım aracıma veda etmiş bulunuyorum.
Bulunduğum yerde tanıdık bir arkadaş aldı, arabayı zaten sürekli gördüğü için almaya niyetliydi, hiç sağa sola baktırmadan aldı ama pazarlığı sıkı yaptı:)
Hayrını görsün inşallah.
Bir baska araç ve proje ile burada tekrar buluşmak ümidiyle...:))
Şimdilik hoşça kalın.
Başlık: Ynt: BORA'M (SATILDI)
Gönderen: welovetoride - 08 Ekim 2016, 08:44:23
Hayırlı olsun,güle güle kullansın.
Gönderen: metinmb407 - 10 Ekim 2016, 08:56:19
Hayırlı olsun şimdiden yeni araç...
Gönderen: Ouzoo - 12 Ekim 2016, 14:03:21
Hayırlı olsun iki tarafa da  :tamamdir