vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: samsam - 16 Kasım 2007, 02:49:24

Başlık: Ceza kime nasıl kesilecekti ?
Gönderen: samsam - 16 Kasım 2007, 02:49:24
Dün gece Sapanca sahil şeridinde sohbet ediyorduk ehliyetsiz arkadaşım bir tur atayım dedi, gece 03 gibi, tın tın gidiyoruz kimse yok in cin yok misali, Polis önümüzü kesti kimlikler dedi ben ehliyeti çıkardım uzattım Memur ehliyet değil dedi kimliklerinizi verin tamam dedik kimlikleri verdik ruhsatada baktılar gönderdiler, peki ehliyet sorsa idi sürücüde ehliyet yok bende var ceza keserdi büyük ihtimalle, cezayı ona nasıl kesecekti ben nasiplenecekmiydim bu işten.Ehliyet değil kimlik isteme sebebi TC kimlik no'su  ile sorduruyorlar merkeze hatta benim Kimlikte TC no'su yok hemen yenile vs. dendi.
Başlık: Ynt: Ceza kime nasıl kesilecekti ?
Gönderen: ®oyal - 16 Kasım 2007, 07:34:42
TRAFİK SUÇLARI VE CEZALARI
Yetkisi olmadığı halde; B,C ve E sınıfı sürücü belgeleri ile yüklü ağırlığı 750 kg nun üstünde römork takılı araçları kullanmak veya kullandırmak.

Cezası: 169,400,000,-TL ( 1-2 ay, tekrarında 2-3 ay hafif hapis cezası)
Ceza Puanı: 2

Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak veya yetkililer göstermemek.

Cezası: 83,100,000,-TL Ceza Puanı: 1
Gönderen: corrado_g60 - 16 Kasım 2007, 08:07:57
banada ehlıyet degıl kımlık dıyen bı memur arkadasla baya bı tartısmamıs olmustu..
nufus cuzdanıyla ehlıyetın farkı varmı? (ben yok dıye bılıyorum bılen varsa aydınlatsın)
Gönderen: ®oyal - 16 Kasım 2007, 08:18:58
ehliyet olanının üzerinde
SÜRÜCÜ BELGESİ ,
kimlik olanının ise üzerinde
TÜRKİYE CUMHURİYETİ NÜFUS CÜZDANI
ibaresi vardır
her ikiside resmi evrak ve değerli kağılar arasında yer alır.mor ötesinde hologram belirir,
kimlik denilende tc. kimlik nosu vardır ve bulunması mecburidir.eyliyet olanında ise kan grubu imza ve sınıf vardır..
Gönderen: corrado_g60 - 16 Kasım 2007, 09:15:27
benım ehlıyetımde tc no var..dıger farkları zaten bılıtorum yasal olarak sormustum
o yuzden sorun cıkartmalarını gerektırcek bısey yok.
IKISINDEN biri olması mecburi dıye bılıyorum ben.
zaten bana sorun cıakrma sebeplerı arabaydı
Gönderen: volksport - 16 Kasım 2007, 11:18:05
Oktay sisten cezayı yedin galiba,Geçmiş olsun kardeşim...41ytl :)
Gönderen: samsam - 16 Kasım 2007, 12:58:44
Hem bana hemde ona kesilecekmiş.
Gönderen: ®oyal - 16 Kasım 2007, 13:12:14
Oktay sisten cezayı yedin galiba,Geçmiş olsun kardeşim...41ytl :)
;D
Benim araçlarımda sis lambası yok cezada yemedim kimileri günlük gülüstanlık iken sis lambalarını farlarla  bereber yakıyor hem bilgi için ekledim. Hergün bir trafik kanununu imza olarak yayınlayacağım. :tamamdir :saygılar
Gönderen: samsam - 16 Kasım 2007, 13:17:28
Sis lambası yakanlar ve özelikle kuş serisi araçlar inanılmaz göz alıyor gece ise bende uzunlarımı yakıyorum o da uzun yakıyor sonra kısa yakıyor bende kısa uzun yapıyorum bazısı anlıyor sis'leri kapıyor bende kısa'ya dönüyorum ama anlamazsa uzunlar ile devam ediyorum geçene kadar gündüz ise küfür ediyorum :) çok ağır küfürler ama  :bekleriz: Ha birde arka sisleri açanlar var onlar ayrı bir dünyadan gelme oluyorlar.
Gönderen: AhMeTH61 - 16 Kasım 2007, 13:25:54
Türkiye denyolarla dolu be abi takmamak lazım böyleleri...Bu konu açılmışken başımızdan geçen bir olayı anlatayım..Geçen gece kısaları yakmış normal bir suratle seyrediyoruz..Baktık çevirme var polis aldı bizi sağa buyrun dedik 'neden uzunlarla gidiyorsunuz dedi' halbuki biz kısalarla gidiyorduk önce uzunları yaktı polis sonra kısaları ve şimdi kısalar yanıyor dedi ... :bekleriz: bu yüzden sanırım 50 ytl ceza yedik...Ülkede böyle polislerde var iyi bir sopayı hakediyorlar  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:
Gönderen: Firestarter - 17 Kasım 2007, 20:56:02
Tam dayaklık bu adamlar. Aslında elinde olacak, eşeği suyun oraya bağlayacaksın, başlayacaksın sopaya.  :bekleriz:
Gönderen: volksport - 17 Kasım 2007, 21:09:09
Sis farından bende bi kere ceza yedim açık unutmuşum, Selimpaşada limandan çıktım akşam heryer karanlık limanda ne kadar aydınlatma varsa yakmısım liman içinde çıkarken,çıkıştada kapatmayı unutmuşum sisleri,e-5'e  çıktım köprüyü dönüp Silivriye  devam ederken döner dönmez çevirdiler amcalar, eee beyefendi sisleriniz açık baktım kapatmamışım... neyse gittik abimizin yanına araçtan çıkıp, cebimdede ne cüzdan var ne bişey ehliyet ruhsatın içinde zaten mağlum balığa gitmişim yanıma bi telefon bi kimlik almışım. Cezada kesmiyo yok şu kadar cezası falan filan,şortla muhabbete tuttu bi saat sonra cebimdeki 1.5 ytl yi aldı saldı bizi,yola devam... Abi bu kadar olmaz dedim bu kadar mı kötü durumdayız ya, kes cezayı yolla adrese diyorum onada üşendi... 1.5 ytl'ye de mi tenezzül ediyosun.  ::) ::) ??? ???
Gönderen: r76 - 17 Kasım 2007, 21:11:47
Türkiye denyolarla dolu be abi takmamak lazım böyleleri...Bu konu açılmışken başımızdan geçen bir olayı anlatayım..Geçen gece kısaları yakmış normal bir suratle seyrediyoruz..Baktık çevirme var polis aldı bizi sağa buyrun dedik 'neden uzunlarla gidiyorsunuz dedi' halbuki biz kısalarla gidiyorduk önce uzunları yaktı polis sonra kısaları ve şimdi kısalar yanıyor dedi ... :bekleriz: bu yüzden sanırım 50 ytl ceza yedik...Ülkede böyle polislerde var iyi bir sopayı hakediyorlar  :bekleriz:  :bekleriz:  :bekleriz:
haklısın bu konuda sonuçta polis çevirmiş ya, hani boş göndermek olmaz diye, illa en ufagından bi ceza kesiyolar
Gönderen: vw6n - 17 Kasım 2007, 23:12:35
haklısın bu konuda sonuçta polis çevirmiş ya, hani boş göndermek olmaz diye, illa en ufagından bi ceza kesiyolar
+ 3421
Gönderen: Halil Kara - 18 Kasım 2007, 00:15:22

Peki kisa huzmeli farlariniz daha fazla aydinlatiyor ve karsidakinin gozunu alabiliyor olabiliyor mi?Polis bundan dolayi ceza kesmis olabilir mi? :)

Ozellikle son gunlerde su xenon cilginligi moda oldu(bende cok seviyorum :))Fakat merceksiz farlarina H7 8000K takan arkadaslar karsisindakinin gozlerini ne derece mahvettiklerini bilmiyorlar.Bu durumda tabi kendilerine hos seyler soylenmiyor.Ozellikle karsinizdan gelmesi degilde arkanizdan gelmesi problem yaratiyor.Cunku artik yolu goremiyorsunuz.Cozum belli:
arkadaki araca yol verilir onunuze aldiginizda kicina yapisarak uzun huzmeli farlarinizi acabilirsiniz.Tabi aynalari karartmaliysa bir ise yaramaz :)Tabi bunu denemek her zaman iyi sonuclarda cikarmiyor ::)
Gönderen: Ouzoo - 18 Kasım 2007, 00:47:45
Sis farından beni bir kere reinanın önünden köprüye cıkarken çevirdiler.Dedim abi alışkanlık bizim oralar çukur dolu göremiyorum.Kız arkadaşım vardı yanımda.Bayanın kimliğini görebilirmiyim dedi.öğrenciyizz dedim kimlikleri gösterdikk..Haddi kapat onları devam eedin çabuk dedi kaçtım :)
Gönderen: METiN - 18 Kasım 2007, 01:02:19
Arkadaslar hakikatten de Turkiye yollarinda oyle akli basinda olmayan insanlar varki, sehir icinde aksam karanliginda uzunlari yakip gidenlerle dolu ortalik, bence hic ugrasmayin, ya hizinizi arttirip ondan uzaklasmaya gayret edin yada birakin gitsin kendi basini yesin :)
sis farina gelincede, arac icin guzel estetik, uzun yollarda ozellikle geceleri co pilot vazifesi goruyor, gercektende karanlikta cok faydali, bircok fabrika cikisi aracta on sis lambalari arka sis lambalariyla paralel yaniyor, gercektende gece arka sisler cok goz aliyor, uzun yakip uyariyorsunuz ama insan olan anliyor :)
en yakin arkadasim askerden terhis olacagi gunun birgun once gecesi yola ciktim Balikesir susurluka gitmek icin, Hyundai Satrex munubus kiralayarak 7-8 kisi dolduk araca ve yola koyulduk, vakit bollugu yuzunden korfezi karadan gecelim dedik, golcuk yolunda zifiri karanlik neticesinde bende asildim sislere, bir baktim yolun ortasinda polis cevirdi beni, ehliyeti ve ruhsati istedi, ruhsati verirken aracin kiralik oldugunu ve askerden arkadasimizin terhis olacagini supriz icin onu almaya gittigimizi soyleyince sislerini kapatip yoluna devam edebilirsin dedi, sagolsun, ceza da kesebilirdi fakat sisleri yakmamin sebei hakikatten yolu hic goremememdi, bu yolculuktan sonrada yemin ettim birdaha gece karanliginda golcuk yoluna girmeyecegim diye ve hicte girmedim :) velhasil kelam arkadaslar onunuzdeki ve arkanizdaki insanlari rahatsiz etmeden aracinizin her turlu ozelligini kullanin derim ben, ama once herkeze saygi diyorum :)
Gönderen: Firestarter - 18 Kasım 2007, 01:08:54
arkadaslar onunuzdeki ve arkanizdaki insanlari rahatsiz etmeden aracinizin her turlu ozelligini kullanin derim

Geçen akşam tünelin içinde egzos patlattım. Arkaya bir baktım, millet 15-20 metre geriden takip etmeye başladı. Ben bu özelliği arasıra kullanıyorum. Rahatsız etmiş olmuyorum demi?  ;D
Gönderen: AhMeTH61 - 18 Kasım 2007, 11:56:24
bizim farlarımız normal..ve kısalar yandığı halde uzunlar yanıyo diye ceza yedik  :bekleriz:  :bekleriz:
Gönderen: Firestarter - 18 Kasım 2007, 16:29:53
kısalar yandığı halde uzunlar yanıyo diye ceza yedik 

O zaman sizde, uzunları yakın ki kısa sansınlar da, ceza yazmasınlar. Nasıl fikir ama?  ;D
Gönderen: r76 - 18 Kasım 2007, 16:46:56
Arkadaslar hakikatten de Turkiye yollarinda oyle akli basinda olmayan insanlar varki, sehir icinde aksam karanliginda uzunlari yakip gidenlerle dolu ortalik, bence hic ugrasmayin, ya hizinizi arttirip ondan uzaklasmaya gayret edin yada birakin gitsin kendi basini yesin :)
sis farina gelincede, arac icin guzel estetik, uzun yollarda ozellikle geceleri co pilot vazifesi goruyor, gercektende karanlikta cok faydali, bircok fabrika cikisi aracta on sis lambalari arka sis lambalariyla paralel yaniyor, gercektende gece arka sisler cok goz aliyor, uzun yakip uyariyorsunuz ama insan olan anliyor :)
en yakin arkadasim askerden terhis olacagi gunun birgun once gecesi yola ciktim Balikesir susurluka gitmek icin, Hyundai Satrex munubus kiralayarak 7-8 kisi dolduk araca ve yola koyulduk, vakit bollugu yuzunden korfezi karadan gecelim dedik, golcuk yolunda zifiri karanlik neticesinde bende asildim sislere, bir baktim yolun ortasinda polis cevirdi beni, ehliyeti ve ruhsati istedi, ruhsati verirken aracin kiralik oldugunu ve askerden arkadasimizin terhis olacagini supriz icin onu almaya gittigimizi soyleyince sislerini kapatip yoluna devam edebilirsin dedi, sagolsun, ceza da kesebilirdi fakat sisleri yakmamin sebei hakikatten yolu hic goremememdi, bu yolculuktan sonrada yemin ettim birdaha gece karanliginda golcuk yoluna girmeyecegim diye ve hicte girmedim :) velhasil kelam arkadaslar onunuzdeki ve arkanizdaki insanlari rahatsiz etmeden aracinizin her turlu ozelligini kullanin derim ben, ama once herkeze saygi diyorum :)

metin abi gölcük yolu derken tarih neydi, çünkü sanırım artık o yollar öyle değil, ben en son bayramda gitmiştim , bu arada bende hiç feribot kullanmam hep karadan dolaşırım ,  ;D
Gönderen: METiN - 18 Kasım 2007, 19:48:14
egzos patlatmayi kontak acip kapayarak yapiyorsan ben birdaha yapma derim baskada birsey demem sana Ibrahim, arac icin oldukca sakincali bir hareket...
Geçen akşam tünelin içinde egzos patlattım. Arkaya bir baktım, millet 15-20 metre geriden takip etmeye başladı. Ben bu özelliği arasıra kullanıyorum. Rahatsız etmiş olmuyorum demi?  ;D
Gönderen: METiN - 18 Kasım 2007, 19:49:09
Deniz yanilmiyorsam 2 sene olcak nisan ayinda, mutlaka degismistir ama inan o igrenc geceden sonra birdahada o yola giresim yok :(
Gönderen: r76 - 18 Kasım 2007, 20:12:50
Deniz yanilmiyorsam 2 sene olcak nisan ayinda, mutlaka degismistir ama inan o igrenc geceden sonra birdahada o yola giresim yok :(
Hmm evet haklısın 2 -3 sene öncesi oralar berbattı ya, ama şimdi epey iyi yaptılar oraları. ::)
Gönderen: Firestarter - 18 Kasım 2007, 20:31:54
egzos patlatmayi kontak acip kapayarak yapiyorsan ben birdaha yapma derim baskada birsey demem sana Ibrahim, arac icin oldukca sakincali bir hareket...

Evet aynen öyle ama bende egzosun içindeki pisliği atarak yararı olduğunu duymuştum.  ???
Gönderen: ®oyal - 09 Ocak 2008, 17:32:07
Seyyar radar çıktı bilginize otoyolda mobil denetim.Artık durdurmak yok cezalar adrese yollanacak ve oto yollarda sabit radar yerine trafiğin içinde radar olacak.
Gönderen: volksport - 09 Ocak 2008, 17:56:11
Seyyar radar çıktı bilginize otoyolda mobil denetim.Artık durdurmak yok cezalar adrese yollanacak ve oto yollarda sabit radar yerine trafiğin içinde radar olacak.

Hızcı arkadaşlara geçmiş olsun...
Gönderen: escocem - 09 Ocak 2008, 18:07:45
seyyar radar vardı zaten arkadaşım belli bir mesafe sonraki cevirmede yazıyordular cezayı şimdi direk adrese postalamaya başlamışlar.bu yıldan itibaren mobesa kameraları başımızı yiyecek gibi gözüküyor,dikkatli olun süpriz cezalarla karşılaşmayın derim. :)