vwtr.net

Volkswagen A.G. => Audi => Konuyu başlatan: sinahoca - 01 Kasım 2014, 21:39:05

Başlık: audi a3 bilinmeyen arıza.çözüme 100 puan.
Gönderen: sinahoca - 01 Kasım 2014, 21:39:05
arkadaşlar selamlar.aracımla seyir halindeyken bir anda yol bilgisayarı ekranında kırmızı ünlem işareti ve altında da brakes yazısı çıktı doğal olarak yavaşladım ve aracım 10km hıza indiğinde stop etti.kontak anahtarını çıkardım geri taktım.ilk aşamaya geldiğimde bipp diye bir ses ve yol bilgisayarı ekranında yine kırmızı ünlem ve marş basmıyor bir süre bekledim ne yapacağımı bilmeden kaputu açtım öyle bir boş boş baktıktan sonra kaputu kapatarak tekrardan anahtarı taktım ve arabam çalıştı.
yukarıda belirttiğim durum 2 gündür karşıma çıkınca aldım arabayı sanayiye götürdüm.bilgisayara bağladılar ve net bişey söyleyemeden gösterge panelinden bu arıza sanırım dediler.bunun tamiri yok olmuyor yenisini almanız lazım dediler.ben biraz sıkıştırınca birini daha aradılar ve telefondaki kişi get a way denilen bir parçadan bahsetti bunun üzerine hurdacılardan çıkma olarak get a way parçası alınarak aracıma takıldı ve aracım 2 gün sanayide kaldıktan sonra arızanın çözüldüğünü söylediler..
mutlu mesut oradan ayrıldıktan 25 km sonra yine aynı ses ekranda kırmızı ünlem altında brakes yazısı ve el freni simgesi yanıp yanıp sönerken bir anda aracım yine stop etti.bende hemen ustayı aradım dedim böyle böyle oldu ,geri getir dediler aracı götürdüm bilgisayara bağladılar yine bişey yok görünen.pazartesi günü bırak biz iyice bir bakalım dediler ancak sorunu net olarak bulamadılar.daha önce böyle bir durumlar karşılaşan başına gelen var mı?
tek derdim sorunun tam olarak ne olduğunun saptanması.ne kaynaklı olduğunun bulunması.aşağıda resimler mevcut.(http://hizliresim.com/pYJNj0)
aşağıdaki adresteyse bu arızayı yaptığı anda çektiğim video var.videoda 4 lüleri ben açtım onun dışındaki hiç bir şey benim kontrolümde değil.
http://www.youtube.com/watch?v=M_qb2tFJzEY&feature=youtu.be (http://www.youtube.com/watch?v=M_qb2tFJzEY&feature=youtu.be)
acil yardımlarınızı bekliyorum saygılar.
Başlık: Ynt: audi a3 bilinmeyen arıza.çözüme 100 puan.
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 21:50:09
Gateway ı değiştirmişler ama alakası yok. Arıza kaydını ne olduğunu bilsek yorumlarız ama hem abs hem el freni ikazı yanıyorsa sıkıntının gatewayda olduğunu söyleyen ustanın ustalığına tukureyim.
Gönderen: sinahoca - 01 Kasım 2014, 21:56:59
hocam katılıyorum ben arabadan anlamam biner geçerim ancak aklıma yatmadı.ve böyle bir özel servisin arıza tespiti yapamaması çok enteresan ve bana durduk yere alakasız parça aldırması.gören duyan yaşan biri varsa inş yardımcı olur.benim tek istediğim şey bu arızanın nedeni ne olabilir.video da tam olarak durum net bir şekilde ortada.
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 22:14:45
Nerede oturuyorsunuz
Gönderen: sinahoca - 01 Kasım 2014, 22:20:07
ankara hocam
Gönderen: metinmb407 - 01 Kasım 2014, 22:28:55
Necati ustaya gidin kaygusuz oto necati kaygusuz.
Gönderen: sinahoca - 01 Kasım 2014, 23:58:51
hocam adres telefon bilgilerini paylaşırmısınız?birde gereksiz yere değişen 1 parça var get a way.. onun parasını ve işçiliği durumu da var.onu ne yapmak lazım ?bununla alakalı bir kanun yasa benzeri bişey  varmı ?
Gönderen: falconxtc - 02 Kasım 2014, 00:13:31
Geçmiş olsun. Siteden bakarsanız Necati Usta sitede tanınmaktadır. Adres ve telefon bilgisi aşağıdaki gibi olması lazım yanlışsa arkadaşlar düzeltir.

Kaygusuz Oto
İvedik organize san. 88 oto 2. Bölge 1468 cad. 2281 sok. No : 2, Yenimahalle, Ankara
0535 946 3733
Gönderen: sinahoca - 02 Kasım 2014, 01:04:48
hocam görüştüm cihazlarında bir arıza varmış ve hizmet veremiyorlarmış geçici bir süre...
Gönderen: azap5555 - 02 Kasım 2014, 02:38:05
Araç fren sistemi sorunu göstermiş, yetkili servisin bulması lazım, işçiliği bilmem ama parça olarak basit birşey çıkacak büyük ihtimal.
Gönderen: Frequency - 03 Kasım 2014, 09:02:42
Çok mu basit bir öneri , bilmiyorum ama el freni uyarı ışığı switch i kontrol edildi mi?Bazen zor gibi görünen sorunların çözümü basit birşey de çıkabiliyor.
Gönderen: okaykay_1 - 03 Kasım 2014, 11:15:33
bencede el freni ilgili bir problem gözüküyor
Gönderen: sinahoca - 04 Kasım 2014, 22:23:56
araç 2 gündür ankarada popüler bir yerde sanayide ve hala çözümü bulamadılar.
Gönderen: okaykay_1 - 05 Kasım 2014, 09:12:43
bencede el freni ilgili bir problem gözüküyor
şasmazda gürel voswagene götürmeni öneririm
Gönderen: sinahoca - 05 Kasım 2014, 22:33:16
önce get a way şimdi motor beyni dediler.bugun düz vites bir motor beynini kodlayıp aracıma entegre etmişler.yarın test edip bana geri dönüş yapacaklarmış.bakalım sonuç ne olacak adım adım gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim
Gönderen: sinahoca - 07 Kasım 2014, 21:46:47
motor beyninden de değil sorun.bu sefer gösterge paneli diyorlar... yarın bulup 1 tane takacaklarmış.serviste 3.000 TL civarı olan bu parçanın bakalım çıkması ne civarda olacak.ankara da olup referans verebilecek kimse var mı bu konuda?ya da bu gösterge paneli arızalarını yapan ,bir yer tanıyan bilen?
Gönderen: sinahoca - 09 Kasım 2014, 22:41:11
gösterge panelide değişti ancak arıza yine geçmedi.aklı selim biri gelip merkezi elektrik kontrol ünitesini değiştirdi ve 2 gündür aracım ısrarlı denemelerime rağmen arıza yapmadı.ancak teyp kodu silindi.ve kodu öğrenme işi pazartesiye kaldı.
Gönderen: edincol - 09 Kasım 2014, 22:43:23
Geçmiş olsun. Çözümü paylaştığınız için teşekkürler.
Gönderen: ALPER. - 10 Kasım 2014, 00:10:08
teyp kodu audilerde teybin üzerindedir. teybi sökün üzerindeki etikette yazıyor olması lazım, geçmiş olsun
Gönderen: sinahoca - 10 Kasım 2014, 22:09:15
teşekkürler arkadaşlar.umarım benim durumuma düşmez kimse öncelikle.bu arızanın bu şekilde tespiti ankara gibi bir yerde tam 10 gün sürdü... ustanın bile söylediği şey bu tarz arızalar çok fazla yaşanmıyor bu yüzden bu kadar uzadı,bizimde kulağımıza küpe oldu.dediler işçilik parça dahil 470 TL tuttu.teyp koduna gelince audi yetkili servisi telefonla bu kodu şase numarasını verdikten 2 dk sonra herhangi bir ücret talep etmeden söylüyorlar.teybi söküp bakmadım ama kodu bir yere not ettim ilerleyen zamanlarda lazım olur düşüncesi ile...
Gönderen: azap5555 - 11 Kasım 2014, 09:37:41
elektronik icat oldu mertlik bozuldu :-X
Gönderen: sinahoca - 22 Kasım 2014, 01:17:35
sorunum kesin olarak çözüme kavuştu.elektrik beyni değiştikten sonra.net olarak yazayım dedim.
Gönderen: onurlorin - 12 Aralık 2014, 17:02:26
Merhaba. Tam olarak bire bir uyuşmasa da ben de aracımda uzun zamandır abs ve el freni ( yol bilgisayarında brake uyarısı) yaşıyorum. Acaba tam olarak hangi parça değişti, yeri neresi v.s yazar mısınız? Merkezi elektrik kontrol ünitesi derken kapının yanındaki sigorta kutusunu mu kastediyorsunuz acaba ? Benim de burnumdan getirdi usta milleti. Artık arızayla barışık yaşamayı öğrendim :) şimdiden teşekkürler...
Gönderen: Wolksvogendrn - 15 Şubat 2017, 17:07:23
Bilgiler için teşekkürler.