vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: 06kzn39 - 25 Ekim 2014, 19:57:46

Başlık: stop sorunu
Gönderen: 06kzn39 - 25 Ekim 2014, 19:57:46
arkadaşlar son zamanlarda artan stop olayını çözmek için lpg ciye gittim hem flitreleri değiştirdim hemde ayarlattım sonra daha fazla stop etmeye başladı araba 2 tüpcüye daha gittim hepside bu ayarı kim yaptı flian filan sonuç gene aynı 3 senedir güzel güzel kullanıyordum çok nadir stop ederdi benzinde hiç bir sıkıntı yok en ufak bir rolenti dalgalanması dahi yok araç tek marşda çalışıyor motor soğuk ve sıcakken tüpe gecerken çok güzel geçiyor sarsıntızıs buji kabloları 10 bin km önce değişti bujiler 4bin km önce değişti yağ ve flitreler4bin km oldu değişeli
yeni değişenler
tevzi makarası değişti
distribütör kapağı değişti
ateşlemem bobini değişti bosh marka
boğaz kelebeği temizlendi
bilgisayar bağlandı hata yok hem lpg de hemde arabada hata vermiyor
aracta atiker sıralı sistem var kırmızı enjektör
araba 1,6 aee polo km 119 000 kmde
araç ışıklarda durunca ve ya boşa atınca stop olayı başlıyor dur kalklarda hafif bir titreme rolentide hafif sarsıntı ve stop giderken hiç bir sıkıntı yok
Başlık: Ynt: stop sorunu
Gönderen: bluerose1 - 25 Ekim 2014, 21:10:57
Üstad zaten cevabı vermişsin lpg de sorun var diyorsun ama bahsettiklerini ve yaptırdığın kontrolleri baz alarak konuşuyorum.Benim sana tavsiyem aracı 50 km fazla sadece benzinde kullan.dur kalk, çalıştırma, rölanti, hızlanıp ani fren gibi uygulamalar yap bakalım sonuç ne olacak.bir de camların kapalı iken farlarını aç ve cam açma düğmelerinin ikisine birden kapama yönüne doğru bas bakalım ne olacak.ondan sonra tekrar konuşalım.
Not: Dist.vadesi dolmuş gibi geliyor bana.aynı sorun bende vardı dist.çöp oldu.
Gönderen: KAAN60 - 25 Ekim 2014, 21:33:01
lpg hala garantiliyse siyah (horizon) tip taktırın denemelik 1 hafta kullanın stop sorununun tamamen biteceğini düşünüyorum sorun hallolursa garantiden değişim yaparsınız kırmızı enjektörler arıza vermediğini biliyorum ama bizim araçlara siyah enjektör uygun. haa bu arada lpg ciniz bildik bir şekilde "hiiç alakası yok abii" diyecektir kulak asmayınız.
Gönderen: 06kzn39 - 25 Ekim 2014, 21:36:51
aynısını dedi siyah enjektör için artık üretmiyor atiker onları 3 senedir sıkıntı yok bir yerde var ama nerede cözemedim
Gönderen: speedystop - 26 Ekim 2014, 01:29:29
Motor hava aliyor benzin olunca aeacin ecusu ayarliyor lpg nin sabit ondan hava hortumlarini kontrol edin. Birde semih hocanin dedigi gibi biraz benzinle kullanin aracin benzin haritasi duzelsin
Gönderen: bluerose1 - 26 Ekim 2014, 02:57:53
Motor hava aliyor benzin olunca aeacin ecusu ayarliyor lpg nin sabit ondan hava hortumlarini kontrol edin. Birde semih hocanin dedigi gibi biraz benzinle kullanin aracin benzin haritasi duzelsin
Ula nerelerdesun sen özlettin kenduni tazedamat...  ;D
Gönderen: 35EZ349 - 26 Ekim 2014, 10:36:49
bende sorunun enjektorlerde oldugunu düşünüyorum , gazı nerden alıyorsunuz bilmiyorum ama ben opetten almayı kestigim gun butun sorunlarım hal oldu cunku opetein katkılı gazı bizim enjektorleri tıkıyor resmen içi pislik baglamıştı benim şuan shell petrol ofisi veya bp den alıyorum hic bir sıkıntı yok
Gönderen: bluerose1 - 26 Ekim 2014, 11:17:03
bende sorunun enjektorlerde oldugunu düşünüyorum , gazı nerden alıyorsunuz bilmiyorum ama ben opetten almayı kestigim gun butun sorunlarım hal oldu cunku opetein katkılı gazı bizim enjektorleri tıkıyor resmen içi pislik baglamıştı benim şuan shell petrol ofisi veya bp den alıyorum hic bir sıkıntı yok
Sen nerelerdesin kaçak hemen bodoslama daldın konuya... ;D
Gönderen: 06kzn39 - 27 Ekim 2014, 15:13:20
arkadaşlar sorun cözüldü en sonunda lpg ustası buldum lpg enjektörlerinin memesi çok acıkmış memeler değişti yeni kalibrasyon ayarı yaptı on numara oldu cevaplar için tşk ederim sonunda kurtuldum
Gönderen: edincol - 27 Ekim 2014, 15:20:20
Geçmiş olsun. Bu zamana kadar neden sorun çıkarmamış acaba ?
Gönderen: 06kzn39 - 27 Ekim 2014, 15:27:32
arada sırada stop ediyordu bende onu anlamadım memeler çok acıktı ama nerdeyse yarı yarıya taktırdıktan sonra iki buçuk yıl ayar yaptırmadım arada sırada stop ediyordu ondan sonra ayar tutturamada kimse lpg çok daha rahat çalıyor şimdi bakalım motor soğukken nasıl bir tepki vericek
Gönderen: edincol - 27 Ekim 2014, 16:08:32
Hocam cevapladığınız için teşekkür ederim ama arada noktalama işaretleri, yazım hatalarına biraz dikkat edebilir misiniz ? 2-3 kere okumam gerekti anlamak için.

LPG sisteminin bakımlarında yapılması gerekenler(üreticiye göre değişir, her 10bin km de olarak biliyorum),
*LPG kaçak kontrolü
*Su kaçak kontrolü
*Gaz tankı bağlantılarının kontrolü
*Tüm LPG ve su hortumlarının kontrolü
*LPG ayar ve kalibrasyonun kontrolü
*LPG filtre değişimi

İki buçuk yıl hiç ayar yaptırmadan gezmek biraz uzun bir süre olmuş.
Gönderen: bluerose1 - 27 Ekim 2014, 16:41:49
arkadaşlar sorun cözüldü en sonunda lpg ustası buldum lpg enjektörlerinin memesi çok acıkmış memeler değişti yeni kalibrasyon ayarı yaptı on numara oldu cevaplar için tşk ederim sonunda kurtuldum
Hadi gözün aydın yüksek masraftan kurtuldun...
Hocam cevapladığınız için teşekkür ederim ama arada noktalama işaretleri, yazım hatalarına biraz dikkat edebilir misiniz ? 2-3 kere okumam gerekti anlamak için.

LPG sisteminin bakımlarında yapılması gerekenler(üreticiye göre değişir, her 10bin km de olarak biliyorum),
*LPG kaçak kontrolü
*Su kaçak kontrolü
*Gaz tankı bağlantılarının kontrolü
*Tüm LPG ve su hortumlarının kontrolü
*LPG ayar ve kalibrasyonun kontrolü
*LPG filtre değişimi

İki buçuk yıl hiç ayar yaptırmadan gezmek biraz uzun bir süre olmuş.

Abin bi zamanlar bunların hepsini yaptırıyordu her 10k da artık öyle bir derdim yok şükür...yaşasın benzin kardeşliği. ;D 4.50 den benzin aldırıyorum arabaya...
Gönderen: edincol - 27 Ekim 2014, 17:13:57
Abin bi zamanlar bunların hepsini yaptırıyordu her 10k da artık öyle bir derdim yok şükür...yaşasın benzin kardeşliği. ;D 4.50 den benzin aldırıyorum arabaya...

Ben de benzini 3.640 dan aldım en son  :D
Gönderen: bluerose1 - 27 Ekim 2014, 18:42:34
Ben de benzini 3.640 dan aldım en son  :D
vergi farkı...
Gönderen: 06kzn39 - 27 Ekim 2014, 19:50:18
her 10,000 km bakıma gidiyorum yakıtı ve arabanın cekişi iyi olduğu için sadece bilgisayara bağlatmıyordum sade filitreler değişiyordu