vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: aktash38 - 22 Nisan 2014, 20:08:21

Başlık: hararet ve su kaybı
Gönderen: aktash38 - 22 Nisan 2014, 20:08:21
iyi akşamlar
bir önceki sorunu kabullenerek çözdük(manevrayı)
şimdiki sorun motor biraz ısındıktan sonra antifiriz deposunun kapağından ne var ne yok suyu boşaltıyor.kapak bozuk dendi değiştirdik yine aynı.
termostatı söküp belli bi süre kullandım yine aynı sorun
ne yapacağımı bilemiyorum  :-[
Başlık: Ynt: hararet ve su kaybı
Gönderen: satarfaction - 22 Nisan 2014, 21:05:22
kapağı söktürcen contayı değiştircen dandik conta takma.ya elring yada victor reinz tak olay biter
Gönderen: tatarlar - 22 Nisan 2014, 21:09:15
Antifiriz depo kapağı dediğin sanırım plastik su kabı . Eğer ordan suyu atıyorsa tek sorun vardır. Motor genelde contadan üfleme yapar. Conta sağlam ise kapak saplamalarına bak, bazıları uzuyor ve kapağı tam sıkmıyor. onları değiş . Bunların harici kapağı açtığında gömlekleri iyice kontrol et çatlak olabilir. Kolay gelsin
Gönderen: aktash38 - 22 Nisan 2014, 21:32:49
Antifiriz depo kapağı dediğin sanırım plastik su kabı . Eğer ordan suyu atıyorsa tek sorun vardır. Motor genelde contadan üfleme yapar. Conta sağlam ise kapak saplamalarına bak, bazıları uzuyor ve kapağı tam sıkmıyor. onları değiş . Bunların harici kapağı açtığında gömlekleri iyice kontrol et çatlak olabilir. Kolay gelsin

en fazla 500 km önce piston gömlek sekman üst kapak ve adını bilmediğim bir şeyler değişti
ne olcak bilmiyorum
Gönderen: aktash38 - 22 Nisan 2014, 21:34:51
en fazla 500 km önce piston gömlek sekman üst kapak ve adını bilmediğim bir şeyler değişti
ne olcak bilmiyorum
ayrıca bi golf ilki var forum ta 1.6 td üst kapak farlı diyodu 200km civarında hız lara cıkıyordu o aracın üst kapağından amc diye b
Gönderen: tatarlar - 23 Nisan 2014, 00:38:56
Komple rektifiye mi oldu? Neler yapıldığı önemli . ayrıca böyle eski araçlarda ustaların yanında seninde bilgili olman lazım. yoksa epey paran gider. Birde radyatörü kontrol et . tıkanmış olabilir. Neler yapıldığını tam yazarsan ona göre bişeyler söylenir. Kapak saplama cıvatalarını ihmal etme . çıkartınca hepsini yanyana koyup boyunu ölç. genelde onlar çok sıkıldığı için uzar.
Gönderen: ikayip - 26 Nisan 2014, 15:12:40
Bunu ustaya sordum.79 model 1.3 var bende.Radyatörlerimizin yedek su kabı olmadığı için bu modeller ısınınca buharı ve fazla suyu burdan atar dendi.Bende her 100 km de bir suyu tamamlıyorum
Gönderen: aktash38 - 28 Nisan 2014, 08:55:50
Komple rektifiye mi oldu? Neler yapıldığı önemli . ayrıca böyle eski araçlarda ustaların yanında seninde bilgili olman lazım. yoksa epey paran gider. Birde radyatörü kontrol et . tıkanmış olabilir. Neler yapıldığını tam yazarsan ona göre bişeyler söylenir. Kapak saplama cıvatalarını ihmal etme . çıkartınca hepsini yanyana koyup boyunu ölç. genelde onlar çok sıkıldığı için uzar.

motor yeni yapıldığından
1.su kapağı değişti sorun kapakta değilmiş
2. fan çalışıyor
3. radyatör kontrol edildi çalışıyor
4. conta kontrol edildi conta yanmış elring ile değişti
5. ne olur ne olmaz devir daimde kontrol edildi
şimdilik sorun yok gibi
Gönderen: black06devil - 08 Mayıs 2014, 19:31:40
kardes benım arabada sıkıstırınca su kapagından su atıyor ama benım ıcın bır sıkıntı dogurmuyor gecen ankaraya gıttım  yarım lt su eksıtmısss bır suru seyler soyledıler ama yapmadım uzun yolda 120 den assagıya dusmuyom tamırcı benı bır kere optu 2 mılyara mal oldu motor ondan sonra kendı ıslerımı kendım yapıyorum
Gönderen: satarfaction - 08 Mayıs 2014, 20:04:07
kardes benım arabada sıkıstırınca su kapagından su atıyor ama benım ıcın bır sıkıntı dogurmuyor gecen ankaraya gıttım  yarım lt su eksıtmısss bır suru seyler soyledıler ama yapmadım uzun yolda 120 den assagıya dusmuyom tamırcı benı bır kere optu 2 mılyara mal oldu motor ondan sonra kendı ıslerımı kendım yapıyorum

şimdilik sıkıntı doğurmaz contan yanık iki gün sonra o yanık dahada büyür ondan sonra yatak sarmaya kadar gidersin.kapağı söktür contayı değiştirt