vwtr.net

Serbest Forum => Sohbet => Konuyu başlatan: metinmb407 - 11 Nisan 2014, 11:39:14

Başlık: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
Gönderen: metinmb407 - 11 Nisan 2014, 11:39:14
SA arkadaşlar. DSLR Like dediğiimz dijital ama SLR olmayan bir makina bakıyorum. Bir sitede Fujifilm Fİnepix HS25 EXR çok kafamı çeliyor. Makina bu:

http://www.hizlial.com/fujifilm-finepix-hs25-exr-16-mp-dijital-fotograf-makinesi/10000588?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=fotocam&utm_campaign=fotocam_20140404&utm_term=20140404&utm_content=fotocam_fotocam_location

Avantajı 200 lira hediye çeki, tripod, hafıza kartı ve çanta hediyesi. hepsiburada vs sitelerde fiyat aynı ama böyle bir hediye çeşidi yok.

Diğer yandan makina ile yorumları okuduğumda olumlu yorum kadar olumsuz yorum da okudum. Kimi diyor isim önemli değilse çok güzel makina. Kimi diyor Nikon Canon dan şaşma.

Teknik olarak anladığım şey optik zoom :D Aynalı, perdeli, iso vs bunlar ne demektir bilmiyorum. Teknik olarak yorumlayacak, makine tavsiyesinde bulunacak arkadaşlarımız vardır diye düşünüyorum.

Zırt pırt mercek ekipman alamam. Amatör foto merakım da yok ama elimde de güzel bir makina olsun istediğimde güzel fotolar çekeyim.
Başlık: Ynt: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
Gönderen: mustklc - 11 Nisan 2014, 14:23:17
Amatör foto merakın yoksa bu tür makineler eziyetten başka birşey değil. taşıması kullanması, emniyeti (çaldırma-düşme) vs dert.

tatilde güzel fotolarım olsun diyorsun kaliteli bir cep telefonu al yeter.

illaki alacağım diyorsun sony nin bu tip makineleri iyi oluyor. geçenlerde teknosada kampanyası vardı.

ilandaki makinenin fiyatı da çok bence. pro. makine fiyatı nerdeyse.sony nin 500 tl ye kadar var.

Gönderen: edincol - 12 Nisan 2014, 10:15:58
Bu siteyi incelemeni tavsiye ederim. => http://www.dpreview.com/

Bir de mirorless makinalara bak, bence daha avantajlılar. (micro four thirds, CSC vs.)
Gönderen: okaykay_1 - 12 Nisan 2014, 10:46:30
satılık makinem var bütcen yeterse yardımcı olmaya calısırım
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-ayarinda-tertemiz-7d-160126465/detay/
Gönderen: metinmb407 - 12 Nisan 2014, 12:20:42
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler. Aslında elimde Sony DSC T500 var birde Lumia 820 :) ama gece falan güzel şeyler çekmek fena olmaz.

satılık makinem var bütcen yeterse yardımcı olmaya calısırım
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-ayarinda-tertemiz-7d-160126465/detay/

:o  :-\
Başlık: Ynt: Ynt: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
Gönderen: Prokizya - 13 Nisan 2014, 00:39:32
Merhaba, tripod kullanmadan gece cekimleri icin iso dedigimiz isik hassasiyetini yukseltmeniz gerekir ki buda cekeceginiz karede kumlanmaya sebep olur. Eger amator dahi olsa fotografa merakiniz yok ise bu işe bu kadar para ayirmanizi tavsiye etmem. En azindan 5x bir dijital kompakt makine isinizi fazlasi ile gorecektir.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Gönderen: metinmb407 - 14 Nisan 2014, 08:59:52
Hani belki hevesimiz gelir, bizde meraklanırız diye böyle birşey almalı mıyım diye düşündüm :)
Gönderen: Prokizya - 14 Nisan 2014, 19:59:57
Sonuclari sizi tatmin etmez ise paraniza acirsiniz. Zoom olayi insanlara cok iyi pazarlaniyor malesef . Sonuna getirip elde cekim yapmak neredeyse imkansizdir. O yuzden en fazla 5 x zoom kafidir. İlgi duyarsanizda zaten kompakt makinede de duyarsiniz. :)

Başlık: Ynt:
Gönderen: metinmb407 - 16 Nisan 2014, 19:49:56
Canın 650D kafama yatmaya başladı :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Gönderen: Prokizya - 16 Nisan 2014, 21:05:37
Yanina 50 mm f:1.8 lens takviyesi ile guzel secenek. 600 D bile olsa alinabilir. Sonucta bu isten para kazanmayip zevk almak icin kullanacaksiniz.

Gönderen: metinmb407 - 16 Nisan 2014, 21:27:44
Lens erken hele makinayı bulalım uygun düşürelim :)

Gönderen: htmetin - 21 Nisan 2014, 17:01:19
DSLR-Like makineler prof yakın çekimler gerçekleştirebiliyorlar. Belli bir ağırlığı belli bir forsu da var. Hani düğün salonuna gitsen foto çeksen kimse demezki bu kimin fotoğrafını çekiyor diye :) Ama gel gelelim ki gerçekten merakın ve bilgin yoksa işkenceden başka birşey değiller. Bende Nikon p500 var. Gayet memnunum. Zaten Canon, Nikon bu işin lokomotifi marklara. Fuji de güzel marka falat benim sempatim yok. Belkide çok gözümüze soka soka satmaya çalıştıkları içindir.
Gönderen: Buhar - 21 Nisan 2014, 20:04:11
Canın 650D kafama yatmaya başladı :)

Vala eğer 650 d düşünüyorsan Hb de baya iyi fiyatı
http://www.hepsiburada.com/liste/canon-eos-650d-18-55mm-is-18mp-30-lcd-slr-fotograf-makinesi-dokunmatik-ekran-/productDetails.aspx?productId=ftslrcan650d1855&categoryId=1100301&SKU=FTSLRCAN650D1855

Ben 2 hafta önce 1599 a aldım
Dslr like makineler ne kadar iyi olsada bi zaman sonra kendini geliştirmeye olanak sunmadığından seni sıkar ama slr makinede sıkıldığında  bir objektif değişiminde bile  değişik sonuçlar elde edersin :)
Gönderen: metinmb407 - 22 Nisan 2014, 08:50:48
hizlial.com dan almayı planlıyorum. Oradaki 1599 ISII lens hafıza kartı çanta hediye. 18 55 lens fiyatlarına baktım feciii. 50 lira için ISII olması kafama yatıyor ama bir yerden de haber bekliyorum 18 ay garantili kaskolu bir kaç hediyesi var 1100 lira.
Gönderen: G60 - 22 Nisan 2014, 10:24:36
Hevesiniz amatörlük ötesine geçmiyecekse büyük makineler taşıması sıkıntı.

Manuel modları bulunan, 24mm lense sahip olan kompakt makine tercih edin.
İlerletmek isterseniz yine objektif takılabilen, ama kompakt büyüklüğünde makineler çıktı. Bunları tercih edip yine keyfinize göre objektifler edinebilirsiniz.
Gönderen: metinmb407 - 22 Nisan 2014, 10:53:54

İlerletmek isterseniz yine objektif takılabilen, ama kompakt büyüklüğünde makineler çıktı. Bunları tercih edip yine keyfinize göre objektifler edinebilirsiniz.

Teşekkürler üstad öneri için. Galiba amacımızı aşacağız :)
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: DSLR Like Fotoğraf makinası düşünceleriniz...
Gönderen: Prokizya - 22 Nisan 2014, 11:50:29

yalniz Aynasiz makine ve lensleri normal bir dslr den pahaliya gelir.

Gönderen: G60 - 23 Nisan 2014, 13:12:50

yalniz Aynasiz makine ve lensleri normal bir dslr den pahaliya gelir.

Fiyatları ne alemde hiç bilmiyorum taşınabilirlik olarak konuştum.  :)
Gönderen: Buhar - 23 Nisan 2014, 20:07:57
Sakın hızlıaldan alma
Onların garantisi ess elektronikten Canon dan  değil .Ess elektroniği biraz araştır zaten anlarsın ne demek istediğimi ona göre  ;)

Hb'nin garantisi Canon Eurosia dan .
Tabi garanti benim için önemli diyorsan daha düşük fiyata bile bulursun
Gönderen: Prokizya - 23 Nisan 2014, 21:19:38
Sakın hızlıaldan alma
Onların garantisi ess elektronikten Canon dan  değil .Ess elektroniği biraz araştır zaten anlarsın ne demek istediğimi ona göre  ;)

Hb'nin garantisi Canon Eurosia dan .
Tabi garanti benim için önemli diyorsan daha düşük fiyata bile bulursun
Evet arkadasin belirttigi gibi piyasada canon yetkili distiributoru harici satis yapip garanti veren firmalar mevcut. Kuzenime migrostan pegasus garantili 600 d aldik. Canona gore 200 tl civari veya daha fazla fiyat farki olabiliyor. Guvenebilirseniz benim gibi 2. El majine de tercih edebilirsiniz.

Gönderen: Prokizya - 23 Nisan 2014, 21:20:52
Fiyatları ne alemde hiç bilmiyorum taşınabilirlik olarak konuştum.  :)
Tabiki boyut olarak azimsanmayacak bir cusseye sahipler. Ama malesef fiyatlara yetismek mumkun degil :)

Gönderen: metinmb407 - 24 Nisan 2014, 20:35:45
Evet arkadasin belirttigi gibi piyasada canon yetkili distiributoru harici satis yapip garanti veren firmalar mevcut. Kuzenime migrostan pegasus garantili 600 d aldik. Canona gore 200 tl civari veya daha fazla fiyat farki olabiliyor. Guvenebilirseniz benim gibi 2. El majine de tercih edebilirsiniz.

İkinci el garantili bakıyorum bir iki yerden buldum :)
Gönderen: metinmb407 - 26 Nisan 2014, 18:13:44
Makina alınmıştır Canon Eos 650D. Acaip hoşuma gitti :)
Gönderen: edincol - 26 Nisan 2014, 21:39:41
Hayırlı olsun, güle güle kullan.
Gönderen: Prokizya - 27 Nisan 2014, 00:01:37
İyi günlerde kullanın :)
Gönderen: metinmb407 - 27 Nisan 2014, 12:14:10
Teşekkürler arkadaşlar :)

Gönderen: vp703 - 30 Mayıs 2014, 20:24:21
metin abi araştır nikon d90 hem hesaplı hem sonuclar mukemmel bi amatör için ki d90 la biz para kazanıyoruz sen düşün
Gönderen: metinmb407 - 30 Mayıs 2014, 21:38:31
Aldım aldım :) Canon 650D ISII :) Dokunmatik ekranlı vs.
Gönderen: cavanozz - 01 Haziran 2014, 13:57:18
Aldım aldım :) Canon 650D ISII :) Dokunmatik ekranlı vs.

bende de aynı makina var acayip keyifli,, dokunmatik ekran özelliği çok iyi,,  :)