vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: tatarlar - 07 Nisan 2014, 00:11:09

Başlık: Ön salıncak takozu montajı
Gönderen: tatarlar - 07 Nisan 2014, 00:11:09
Merhaba arkadaşlar
Golf 1 de Ön salıncağın ön kısmına takılan lastik takoz yönlü. Bir tarafının kenarı daha kalın. Bu kalın taraf ne tarafa takılacak .Birde Ön disk kaliperleri taşıyıcıya bağlayan 2 tane parlak alyan başlı vida var. Üzerinde kaliper geziyor. Bu vidaların biri düşmüş. Bu vidalardan nerden bulabiliriz. Ön frenler GTI tipi .
Başlık: Ynt: Ön salıncak takozu montajı
Gönderen: fatih_06 - 07 Nisan 2014, 20:38:54
takozu bilemiyorum fakat alyanin digerini söküp hirdavatcilarda bulabilirsiniz
Gönderen: eses GTI - 07 Nisan 2014, 22:35:42
Lastiğin kalın tarafı öne geliyor civata hırdavatçıda falan bulunmaz içi 6-7 alyan çapı 10mm vidası 8 metriktir tornada yaptırcan yada yeni bulabilirsen alcan yada çıkma bakacan fren kalipiyeri bu şekilde sorun çıkarmıyormu kolay gelsin
Gönderen: tatarlar - 08 Nisan 2014, 19:07:51
Lastiğin kalın tarafı öndeydi fakat salıncak arka kısmı çok fazla geriye kayarak arkadaki takozun içine giriyor. Tabi öndeki takozun üstündende kayarak ön takozun takılı olduğu yatağın arkasına sürtüyor
Gönderen: tatarlar - 09 Nisan 2014, 23:17:12
=?
Gönderen: fatih_06 - 10 Nisan 2014, 22:19:31
Lastiğin kalın tarafı öne geliyor civata hırdavatçıda falan bulunmaz içi 6-7 alyan çapı 10mm vidası 8 metriktir tornada yaptırcan yada yeni bulabilirsen alcan yada çıkma bakacan fren kalipiyeri bu şekilde sorun çıkarmıyormu kolay gelsin

o kadar zor bi civata oldugunu tahmin etmemistim o zaman en sagliklisi digerini söküp tornacida yaptirmak olur.
  bide yukarida yazdiklarinizdan bisey cikaramadim :) foto cekip koyarsaniz bilgisi olan arkadaslar yardimci olacaktir
Gönderen: eses GTI - 10 Nisan 2014, 23:23:05
o zaman kalın tarafını arkaya ver kaymaz