vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6R => Konuyu başlatan: emrefb39 - 05 Nisan 2014, 00:33:01

Başlık: LED taktırdım sizce yakışmış mı ?
Gönderen: emrefb39 - 05 Nisan 2014, 00:33:01
Arkadaşlar LED taktırdım görmüş olduğunuz gibi.Aracımın normal farları H7 , acaba xenon taktırsam mı yoksa bu şekilde kalsın mı ?
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xBrw6.jpg)
Başlık: Ynt: Ynt: LED taktırdım sizce yakışmış mı ?
Gönderen: west_55 - 05 Nisan 2014, 00:43:07
Gule gule kullanin guzel olmus

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Başlık: Ynt: LED taktırdım sizce yakışmış mı ?
Gönderen: edincol - 05 Nisan 2014, 00:44:43
Yeni LED'ler hayırlı olsun, güzel olmuş. Gece yakıp bir fotoğraf çekerseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir. Xenon ampul değil de beyaz ışık vermeye çalışan ampulleri söylemişlerdir size.
Gönderen: emrefb39 - 05 Nisan 2014, 00:59:19
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Müsait olduğunda gece de resmi çekip koyacağım. Philips H7 kullanıyorum ancak tam beyaz gibi gelmiyor bana , tamamen kristal beyazı ( yani LED gibi ) ampül markası önerebilirmisiniz ?
Gönderen: kadir5590 - 05 Nisan 2014, 01:05:54
İçine tazik vurulduğunda su almazsa güzel ama alırsa sıkıntı olur.Görüntü olarak hoş olmuş  :tamamdir
Gönderen: emrefb39 - 05 Nisan 2014, 01:08:36
O tür sorunlar oluyor mu? Ona hiç dikkat etmemiştim. ???
Gönderen: edincol - 06 Nisan 2014, 00:06:34
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Müsait olduğunda gece de resmi çekip koyacağım. Philips H7 kullanıyorum ancak tam beyaz gibi gelmiyor bana , tamamen kristal beyazı ( yani LED gibi ) ampül markası önerebilirmisiniz ?

Beyaz ampul diye birşey olmaz hocam. Ampullerin ucuna filtre uygulanıyor ve mavi tonları hariç diğer renkler süzüldüğü için siz beyaza yakın bir ışık görüyorsunuz. Aydınlatmanın düşmemesi için de ampul direnci artırılıyor. Sonuçta kötü bir aydınlatma performansı ve karşı taraftan gelen sürücünün gözlerine tecavüz oluyor.

Eğer aydınlatma performansından memnun değilseniz Osram Night Breaker gibi bir ürün deneyebilirsiniz.
Gönderen: emrefb39 - 06 Nisan 2014, 11:52:15
Aydınlatma performasından memnunum ancak kırık beyaz rengi var , yani sarıya dönük.Ondan rahatsızım biraz.
Gönderen: emrefb39 - 10 Nisan 2014, 19:23:12
Bu da aracımın son görüntüsü. Xenon far taktırdım. Yay takma konusunda kararsızım ancak muhtemelen bir süre böyle idare edeceğim.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/wf4lG.jpg)
Gönderen: sevket_06 - 10 Nisan 2014, 20:45:34
Bu da aracımın son görüntüsü. Xenon far taktırdım. Yay takma konusunda kararsızım ancak muhtemelen bir süre böyle idare edeceğim.

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/wf4lG.jpg)
Hayırlı olsun çok güzel olmuş
Gönderen: emrefb39 - 11 Nisan 2014, 00:01:42
Çok teşekkür ederim  :)
Gönderen: crosspolo2014 - 24 Nisan 2014, 11:26:00
Hayirli olsun kardesim! Super olmus vallah!

Verzonden vanaf mijn iPhone met behulp van Tapatalk
Gönderen: emrefb39 - 25 Nisan 2014, 23:55:06
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)
Başlık: Ynt:
Gönderen: Ignorius - 30 Temmuz 2014, 00:52:52
Xenon far taktirmissiniz hayirli olsun, fakat bu sekilde farlarinizda mercek yok anladigim kadariyla. Eger dedigim gibiyse hem diger suruculerin gozlerini alir hem de muayeneden gecmez diye duymustum.

Farinizda mercek yoksa xenon kullanmamanizi tavsiye ederim.

Trafikte gozumu alan beyaz farlar ile cok karsilastim, mercekli bixenon far ile merceksiz  cok farkli, hemen belli oluyor ve rahatsiz ediyor. Kazaya davetiye olmasin, sirf arac guzel gorunsun diye hem kendinizin hen de baskalarinin hayatini riske atmayin...
Gönderen: edincol - 30 Temmuz 2014, 10:04:46
Xenon far taktirmissiniz hayirli olsun, fakat bu sekilde farlarinizda mercek yok anladigim kadariyla. Eger dedigim gibiyse hem diger suruculerin gozlerini alir hem de muayeneden gecmez diye duymustum.

Trafikte gozumu alan beyaz farlar ile cok karsilastim, mercekli bixenon far ile merceksiz  cok farkli, hemen belli oluyor ve rahatsiz ediyor. Kazaya davetiye olmasin, sirf arac guzel gorunsun diye hem kendinizin hen de baskalarinin hayatini riske atmayin...

:tamamdir
Gönderen: Frequency - 13 Ağustos 2014, 15:42:02

+1
OSRAM Nightbreaker diyorum ben de...