vwtr.net

Otomobil Forumu => Otomobilim => Konuyu başlatan: MurdeR - 20 Şubat 2014, 19:24:42

Başlık: MurdeR's MK IV Jant Günceli
Gönderen: MurdeR - 20 Şubat 2014, 19:24:42
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/HSgWm.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/wzQT.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/yAiGR.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/fmMLI.jpg)
Başlık: Ynt: MurdeR's MK IV
Gönderen: mmtcn - 20 Şubat 2014, 22:06:59
bu farlar çok hoşuma gidiyor benım poloya göre de vardı ama yurt dışında nerden baksan 1000 liraya yakın bir fiyata geliyordu. kargosu gümrüğü falan. ben onu alırım gelir şahincinin birisi önümde hareket yaparken camına bi taş atar çizer veya park ediyorum diye burar falan :D sonra al basına belayı :D
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2014, 10:07:19
bu farlar çok hoşuma gidiyor benım poloya göre de vardı ama yurt dışında nerden baksan 1000 liraya yakın bir fiyata geliyordu. kargosu gümrüğü falan. ben onu alırım gelir şahincinin birisi önümde hareket yaparken camına bi taş atar çizer veya park ediyorum diye burar falan :D sonra al basına belayı :D
:D :D güzel farlardı ama şuanda hoş benim aracımdada takılı değil :D kendi farlarına mercek modifiyesi yaptım onları kullanıyorum  :)
Gönderen: s1nanozk - 21 Şubat 2014, 10:19:56
yeniden açtın di mi kardeşim sen de konunu :)
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2014, 11:01:47
yeniden açtın di mi kardeşim sen de konunu :)
aynen yeniden açtım bende şimdi büsürü resim vardı herşey silindi malesef :)
Gönderen: s1nanozk - 21 Şubat 2014, 12:24:22
aynen yeniden açtım bende şimdi büsürü resim vardı herşey silindi malesef :)
al benden de o kadar,konuyu bulamadim tekrar açtım..güncel olsun diye en son fotoları koydum, daha ekleriz ama bazen arada nasıl yaptın falan gerekli bilgiler oluyodu.onların da gitmesi kötü oldu. :/
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: MurdeR's MK IV
Gönderen: brk38 - 21 Şubat 2014, 12:35:36

:D :D güzel farlardı ama şuanda hoş benim aracımdada takılı değil :D kendi farlarına mercek modifiyesi yaptım onları kullanıyorum  :)
bende ayniyim korkuyorum biri vuracak falan diye ya da ben vuracam diye :D Sahinci gordugum zaman ya gecerim ya da geciririm onlarla hic ugrasamam. Onlar 100 tl ile cikar ben 2 3 katina cikarim. Onlarin arabasi zaten sağdan soldan her yerden darbeli sıkıntı olmaz onlara.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2014, 13:44:39
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/pK4eP.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/3q8Q4.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/IlZHj.jpg)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/AXKxL.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/wZ9A3.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/iD3Md.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/1GV9m.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/flpVX.jpg)

Gönderen: mmtcn - 21 Şubat 2014, 14:48:20
maşallah çok başarılı bir araç olmuş. allah kaza bela vermesin  :tamamdir
Gönderen: 34ZD0555 - 21 Şubat 2014, 15:13:41
kardeşim özel mesaj gönderemiyorum farlarla alakalı birşey soracağım uzunlar için aracın kendi uzun hüzmesinimi kulanıyorsun yoksa bixenonumu eğer bixenonu kullanıyorsan farlar kapalıyken selektör yapabiliyormusun:) yapabiliyorsan nasıl bağladığını anlatırmısın rica etsem :)

sigorta kutusunda kısa uzun far rölelerine diyotmu koydunuz far tesisatı içindemi diyot kullandınız :)   
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2014, 19:37:24
kardeşim özel mesaj gönderemiyorum farlarla alakalı birşey soracağım uzunlar için aracın kendi uzun hüzmesinimi kulanıyorsun yoksa bixenonumu eğer bixenonu kullanıyorsan farlar kapalıyken selektör yapabiliyormusun:) yapabiliyorsan nasıl bağladığını anlatırmısın rica etsem :)

sigorta kutusunda kısa uzun far rölelerine diyotmu koydunuz far tesisatı içindemi diyot kullandınız :)   
şuanda sadece bixenon kullanıyorum alışkanlık olmuş sanırım bende gece gündüz yanık geziyorum ben ama gündüzleri tahminimce beyaz farda selektör belli olmaz diye düşünüyorum. sarılarıda bağlıyıcam gündüzleri selektör için. kendi uzunlarını yani
Gönderen: 34ZD0555 - 21 Şubat 2014, 19:47:30
şuanda sadece bixenon kullanıyorum alışkanlık olmuş sanırım bende gece gündüz yanık geziyorum ben ama gündüzleri tahminimce beyaz farda selektör belli olmaz diye düşünüyorum. sarılarıda bağlıyıcam gündüzleri selektör için. kendi uzunlarını yani

ben bakındım biraz videolara falan aydınlatması gündüzde belli oluyor bana göre hiç yoktan iyidir :) ben komple söktüm uzun tarafı sadece ampul duruyor aslında düşündümo tarafada mercek takayım diye sadece görüntü amaçlı sonra vazgeçtim :) buarada 6 amperlik diyot bağlanıyormuş kısa ile uzun far kablosu arasına metin hocaya (metinmb407 ) soracağım diyotun kısa tarafı ne tarafa uzun tarafı ne tarafa diye yada daha sağlıklı  bir çözüm önerisi varmı diye ama forum yüzünden özel mesaj gönderemiyorum  :)
Gönderen: 34ZD0555 - 21 Şubat 2014, 19:48:29
.
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2014, 19:52:47
banada metin abi bilgi vermişti bu konu hakkında. ama diyot falan uğraşamamıştım ben farların arka kapakları hala takılı değil fırsat bulup yapamamıştım onu tamponu falan tekrar indiricem muhtemelen ben. farların içine toz toprak girmiş hep temizleyip takıcam geri  kapaklarınıda yapıp.
Gönderen: 34ZD0555 - 21 Şubat 2014, 19:56:05
bende bitanesini tamamladım sayılır kapağıda hallettim biraz zor oldu ama yaptım :D metin hocaya ulaşıcaz inşallah :D forum yönetimine mesaj attım geri verin özel mesaj hakkımı diye :) bekliyoruz :)
Gönderen: kadir5590 - 21 Şubat 2014, 22:54:28
Güzel araç farlarda iyi olmuş.Ama eğer imkanınız ve gittiğiniz yollarda pek sıkıntı yoksa kafadan biraz daha alçaltırsan daha hoş bir görüntü olucak gibi geliyor.kafa hava da kalmış biraz sanki  :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 00:48:15
Yayli halinde oyleydi 17 jantli fotograflara gore soyluyorsunuz sanirim suanda yay yok aracimda yaysiz arka ve on tarafi biraz alcaltma istegim hala var coil yada spor amortisor yay ile
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 00:49:30
Farlarin fotograflarinida bekleriz yapim asamasini. Bendekiler gitti hep cunku konuda vardi anlatimi
Gönderen: 34ZD0555 - 22 Şubat 2014, 08:39:49
o
Farlarin fotograflarinida bekleriz yapim asamasini. Bendekiler gitti hep cunku konuda vardi anlatimi

ok atarım tabiki çekiyorum zaten resimlerini :) 
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 11:26:38
nasıl bişey olucaklar belli mi mercek kapakları nasıl  :)
Gönderen: 34ZD0555 - 22 Şubat 2014, 11:38:17
nasıl bişey olucaklar belli mi mercek kapakları nasıl  :)

hahahaa seninkinin aynısı :D
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 14:47:16
Yapma yav meragim gitti bi anda :D kolay gelsin simdiden farkli bisey nasil durur diyodum bende meraklandim ama siyaha daha cok yakisir
Gönderen: 34ZD0555 - 22 Şubat 2014, 15:18:03
sen boyarken ısıya dayanıklı boyamı kullandın yoksa normalmi :) normal kullandıysan atma oldumu :)
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 16:17:49
normal araç boyası ile boyadık herhangi bişey olmadı.
Gönderen: 34ZD0555 - 22 Şubat 2014, 16:18:58
normal araç boyası ile boyadık herhangi bişey olmadı.

bende onla boyadımda tırsmıyorda değilim dökülürse diye :D daha kapatmadım farları zamanım var bir sorayım dedim :)
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 16:49:25
sıkıntı olmaz ama boyadıktan sonra fazlla elleme iz kalıyor yoksa  :)
Gönderen: 34ZD0555 - 22 Şubat 2014, 16:54:13
sıkıntı olmaz ama boyadıktan sonra fazlla elleme iz kalıyor yoksa  :)

teşekkür ederim uyardığın için o konuda takıntılıyım biraz eşşeği sağlam kazığa bağlarım yarım saat beklemek gerekirse 2 saat beklerim eldiven giyerim dikkatliyimdir sıkıntı yok :D
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2014, 17:07:07
tmm o zaman abi kuruduysa bile elleyince iz kalıyor parmak izleri :D eldiven en temizi olur.
Gönderen: TEYOLOGY - 24 Şubat 2014, 01:09:32
bu ne ya bir şey yapmamısın aracına. sadece 2 sayfa.  :p :p :p
Gönderen: vp703 - 27 Şubat 2014, 20:44:54
bunlar anca biner abi bilecik afyon eskisehir baska bişey yok  :bekleriz:
Gönderen: MurdeR - 27 Şubat 2014, 21:55:18
bunlar anca biner abi bilecik afyon eskisehir baska bişey yok  :bekleriz:
şuda onun kanıtımıdır nedir :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/mnChA.jpg)

duvara karşı buda  ;D ;D 6000 lik taktım güzel bunlarda aydınlatması falan ama buz mavisinin görünüşü arabayı dışarıdan gösterişine hiç bişey diyemem yağışlar geçsin geri onları takıcam yağışlı havada bu mercekler açık ara farkını koydular  :)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ASQqZ.jpg)
Gönderen: TEYOLOGY - 27 Şubat 2014, 23:33:19
bu ne ya. 200.000 altında da 1000,0

bu arada hoşgeldin.  ;)
Gönderen: metinmb407 - 28 Şubat 2014, 09:32:43
ben bakındım biraz videolara falan aydınlatması gündüzde belli oluyor bana göre hiç yoktan iyidir :) ben komple söktüm uzun tarafı sadece ampul duruyor aslında düşündümo tarafada mercek takayım diye sadece görüntü amaçlı sonra vazgeçtim :) buarada 6 amperlik diyot bağlanıyormuş kısa ile uzun far kablosu arasına metin hocaya (metinmb407 ) soracağım diyotun kısa tarafı ne tarafa uzun tarafı ne tarafa diye yada daha sağlıklı  bir çözüm önerisi varmı diye ama forum yüzünden özel mesaj gönderemiyorum  :)

bende bitanesini tamamladım sayılır kapağıda hallettim biraz zor oldu ama yaptım :D metin hocaya ulaşıcaz inşallah :D forum yönetimine mesaj attım geri verin özel mesaj hakkımı diye :) bekliyoruz :)

Gördüm mesajı :D Kısa tarafı kısaya uzun tarafı uzuna koy. Mümkünse iki diyot ekle çok ısınıyor çünkü. Kaporta boyası kolay kolay dökülmez bende onunla boyadım. Isıya dayanıklıdır güneş altında bırakıyoruz falan oradan hesap et. Bu arada ikinci reflektöre de uzun far merceği koyarım yerinde olsan. Bixenon flaşlama ise iki xenon direk yıldırımın kendisidir :D Ama bunun için gen5 balast kullanmalısın ateşleme süresi kısa olmalı.

O yine iyi benim konum bile yok  >:D
Gönderen: 34ZD0555 - 28 Şubat 2014, 09:36:24
Gördüm mesajı :D Kısa tarafı kısaya uzun tarafı uzuna koy. Mümkünse iki diyot ekle çok ısınıyor çünkü. Kaporta boyası kolay kolay dökülmez bende onunla boyadım. Isıya dayanıklıdır güneş altında bırakıyoruz falan oradan hesap et. Bu arada ikinci reflektöre de uzun far merceği koyarım yerinde olsan. Bixenon flaşlama ise iki xenon direk yıldırımın kendisidir :D Ama bunun için gen5 balast kullanmalısın ateşleme süresi kısa olmalı.

O yine iyi benim konum bile yok  >:D

abi farları kapattım yaa :D valeo 6g kullanıyorum :)  elimde mercekte vardı ama takmadım kapattım öyle muharremin farın aynısı oldu :D ama uzun hüzme tası boyalı parlak değil :) diyot sayısını ikiyemi çıkarayım bguün montaj yapacaktım öyle diyorsan diyotta var takayım birer tane daha :)   
Gönderen: metinmb407 - 28 Şubat 2014, 09:49:28
abi farları kapattım yaa :D valeo 6g kullanıyorum :)  elimde mercekte vardı ama takmadım kapattım öyle muharremin farın aynısı oldu :D ama uzun hüzme tası boyalı parlak değil :) diyot sayısını ikiyemi çıkarayım bguün montaj yapacaktım öyle diyorsan diyotta var takayım birer tane daha :)   

Başka bir forumdan alıntı umarım sıkıntı olmaz :) Modeo farına çift mercek takılmıştı aydınlatmanın kalitesini düşünemiyorum selektör ise dityecek söz bulamıyorum :D

http://forum.vwturk.com/showthread.php/85490-Ayd%C4%B1nlatma-projelerim/page8

Selektörde bixenonlarımda yansın diyorsan uzun hat ile kısa hat arasına diyot koy, bixenonun mercek motorunu da direkt uzundan paralel al. Bu arada uzun tasa mercek sığar mı oda düşündürücü.
Gönderen: MurdeR - 28 Şubat 2014, 09:56:18
bizim arabada uzun tasa imkanı yok mercek bulamayız ona göre özel üretilmiş olması lazımki oda mümkün değil çok dar arkası. ben farları bidaha sökücem acele acele taktık arka kapaklarını bile yapmadım daha toz almış içine biraz söküp güzelcene yapıştırıcam balastlarıda kapağa monte edicem arabaya klips ile sabitledim  delmek istemiyorum arabanın sacını xenon balastları için. valla şuanda diyot falan hiç  bakamadım ben metin abi demişti diyot kullan diye topladım taktım arabaya geçtim o zaman şuanda tek bixenonu kullanıyorum aydınlatmada ben uzunlarda çinçon xenon takım olduğu için orj xenon gibi patlama yapmıyor ama yeterli yine müsait bir zamanda güzel balastlarla değişiklik yapabiliriz. bu arada arka stoplarıda kararttım pasific gibi tek şerit karartılmıştı çift şeriti kararttım fotolar yakın zamanda yıkama yaptıktan sonra atıcam  :D
Gönderen: MurdeR - 28 Şubat 2014, 09:56:44
bu ne ya. 200.000 altında da 1000,0

bu arada hoşgeldin.  ;)
teşekkürler tolga hocam sıfırları topladık  :D
Gönderen: 34ZD0555 - 28 Şubat 2014, 10:12:10
Başka bir forumdan alıntı umarım sıkıntı olmaz :) Modeo farına çift mercek takılmıştı aydınlatmanın kalitesini düşünemiyorum selektör ise dityecek söz bulamıyorum :D

http://forum.vwturk.com/showthread.php/85490-Ayd%C4%B1nlatma-projelerim/page8

Selektörde bixenonlarımda yansın diyorsan uzun hat ile kısa hat arasına diyot koy, bixenonun mercek motorunu da direkt uzundan paralel al. Bu arada uzun tasa mercek sığar mı oda düşündürücü.

abi adam hella micro de koymuş :) olmuşmu bence on numara olmuş

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/LUIZs.jpg)

abi uzuna paralel derken ben uzunu direk perdenin selenoid devresine bağladım yanlışmı yaptımki :)

mondeo ile ilgilide küfür yedirtir bol bol gerek yok :D  :tamamdir
Gönderen: metinmb407 - 28 Şubat 2014, 14:18:55
abi adam hella micro de koymuş :) olmuşmu bence on numara olmuş

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/LUIZs.jpg)

abi uzuna paralel derken ben uzunu direk perdenin selenoid devresine bağladım yanlışmı yaptımki :)

mondeo ile ilgilide küfür yedirtir bol bol gerek yok :D  :tamamdir

Benim arabaya yaparken görmüştüm bunu :D

Arkadaşlar sizin araçlarda şöyle bir olay var. Çift reflektör olduğundan farlar yanıkken uzuna aldığınızda kısa far sönmez, bende ise söner. O yüzden farlar kapalı iken selektör yaptığınızda ise sadece uzun far yanar. Eğer ki farlar kapalı iken bixenonda selektör yapsın diyorsanız uzun ile kısa arasına diyot koymalısınız. Ayrıca da bixenon motorunda artıyı da uzun fardan paralel almalısınız.Bixenona paralel aldınız diyelim, farlar kapalı selektör yaparsanız sadece uzunlarınız yanar ve merceğin motoru çalışır, xenonlar yanmaz. AMa farlar açıkken sıkıntı yok.

Ya da bixenonlarım uzun ömürlü olsun, sadece açıkken yansın, xenonlar yanarken de uzunlar selektör atmasın sadece bixenon atsın derseniz, araya 5 bacaklı röle koyacaksınız. Farlar kapalı iken selektör atınca sarı ampüller selektör atacak, farlar açıkken bixenon selektör atacak. 5 bacaklı rölenin mantığı çakışan elektrik akımlarında birini kesmek. Örnek verirsem yeni nesil VW lerde sisler açıkken uzuna aldığınızda sisler söner (bu kodlamayla yapılıyor rölenin mantığını açıklamak için örneklendirdim). Uzunu kapattığınızda sisler tekrar yanar. Vs vs vs şeklinde arabanıza yapacağınız seçenekler artırılabilir.
Gönderen: 34ZD0555 - 28 Şubat 2014, 15:11:19
Benim arabaya yaparken görmüştüm bunu :D

Arkadaşlar sizin araçlarda şöyle bir olay var. Çift reflektör olduğundan farlar yanıkken uzuna aldığınızda kısa far sönmez, bende ise söner. O yüzden farlar kapalı iken selektör yaptığınızda ise sadece uzun far yanar. Eğer ki farlar kapalı iken bixenonda selektör yapsın diyorsanız uzun ile kısa arasına diyot koymalısınız. Ayrıca da bixenon motorunda artıyı da uzun fardan paralel almalısınız.Bixenona paralel aldınız diyelim, farlar kapalı selektör yaparsanız sadece uzunlarınız yanar ve merceğin motoru çalışır, xenonlar yanmaz. AMa farlar açıkken sıkıntı yok.

Ya da bixenonlarım uzun ömürlü olsun, sadece açıkken yansın, xenonlar yanarken de uzunlar selektör atmasın sadece bixenon atsın derseniz, araya 5 bacaklı röle koyacaksınız. Farlar kapalı iken selektör atınca sarı ampüller selektör atacak, farlar açıkken bixenon selektör atacak. 5 bacaklı rölenin mantığı çakışan elektrik akımlarında birini kesmek. Örnek verirsem yeni nesil VW lerde sisler açıkken uzuna aldığınızda sisler söner (bu kodlamayla yapılıyor rölenin mantığını açıklamak için örneklendirdim). Uzunu kapattığınızda sisler tekrar yanar. Vs vs vs şeklinde arabanıza yapacağınız seçenekler artırılabilir.

abi açıklama için teşekkür ederim farı taktık hepsi istediğim gibi çalışıyor dedim ki malum siteden aldığım bilgi ile 10 metre hesabıyla far ayarı yapayım :D bide ne göreyim  :D farlar sökülecek tekrar açılacak :D mercek ters :D kendime hiç bu kadar acımamıştım :D :D :D
Gönderen: MurdeR - 28 Şubat 2014, 15:33:02
abi açıklama için teşekkür ederim farı taktık hepsi istediğim gibi çalışıyor dedim ki malum siteden aldığım bilgi ile 10 metre hesabıyla far ayarı yapayım :D bide ne göreyim  :D farlar sökülecek tekrar açılacak :D mercek ters :D kendime hiç bu kadar acımamıştım :D :D :D
yapma be kötü olmuş o. ben mercekleri direk oturttum hiç odak falan bakmadım arabaya takarken aklıma geldi dedim ya odakları tutmamışsa diye ama tutmuş göz kararı :D
Gönderen: rene - 28 Şubat 2014, 16:02:54
ooo hayırlı olsun yeni aracınız çok güzelmiş :)
Gönderen: 34ZD0555 - 28 Şubat 2014, 16:03:56
yapma be kötü olmuş o. ben mercekleri direk oturttum hiç odak falan bakmadım arabaya takarken aklıma geldi dedim ya odakları tutmamışsa diye ama tutmuş göz kararı :D

sen ne diyosun ne kadar üzüldüm anlatamam :D ama eğer sıkıntısız açıp kapatabilirsem güzel olmuş :) yakıştırdım ben :)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/IyjE.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/xdK7n.jpg)
Gönderen: kadir5590 - 28 Şubat 2014, 20:44:40
25.yıl ekide  cezbediyor  :D
Gönderen: 34ZD0555 - 28 Şubat 2014, 21:49:09
25.yıl ekide  cezbediyor  :D

Eyvallah biraz toparlayayım tekrar konu açacağım :) muharremin konuyu dağıttım biraz kusura bakmasın :)
Başlık: Ynt: Ynt: MurdeR's MK IV
Gönderen: metinmb407 - 28 Şubat 2014, 22:46:12

Allah iyiliğini :D Bende şimdi acıdım :D

Nokia Lumia 820 cihazımdan yollandı.
Gönderen: MurdeR - 01 Mart 2014, 15:17:38
üzücü durum :D siyah ta da güzel duruyordu zaten sizin araçtada güzel durmuş ama keşke uzun reklektörlerin içini boyamasaydınız daha güzel dururdu  :) turuncu parklarda yuvarlak gibi orada yanardı
Gönderen: MurdeR - 06 Mart 2014, 01:58:19
araç dışında değişiklik stoplardaki tek çizgi karartmayı pasificlerdeki gibi çift yaptım. ve arka cam kelebeğine vwtr logoları yapıştırıldı arabaya spor bir görünüm kattı erkan kardeşimiz sağolsun logo için ve bi kaç bonus foto gezip dolarşırken çektiğim öyle  :)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/tx73z.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/UmENy.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ZiBdU.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/YuFjn.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/FUudn.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/5myRr.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/1QB9g.jpg)
Gönderen: TTU1905 - 06 Mart 2014, 10:40:17
Arkadaşlar ben bu far işinden hiç anlamıyorum muhtemelen bi modifiye yapan yere götürüp yaptırıcam ama ne dicemi bile bilmiyorum kendiniz yapıyosunuz ya bu işi tebrik ediyorum valla sizi :)
Gönderen: MurdeR - 06 Mart 2014, 11:54:19
ooo hayırlı olsun yeni aracınız çok güzelmiş :)
eren abi yeni gordum mesajini arada kaynamis arkada kalmis. Tesekkur ederim silindi ne var ne yok yeni arac gibi oldu biraz  :saskin:
Gönderen: MurdeR - 06 Mart 2014, 11:57:19
Arkadaşlar ben bu far işinden hiç anlamıyorum muhtemelen bi modifiye yapan yere götürüp yaptırıcam ama ne dicemi bile bilmiyorum kendiniz yapıyosunuz ya bu işi tebrik ediyorum valla sizi :)
mercek far modifiyesi diyceksiniz bixenon lu mercek montaji yapicaklar.  Ama ugrastiran ve ince bir is ozellikle mk4 golf icin far ici cok dar cok ince hesap yapip mercegi oyle oturtmak lazim ben sadece silikonla oturttum mercegi sivi conta silikonu ile
Gönderen: TTU1905 - 06 Mart 2014, 12:07:30
mercek far modifiyesi diyceksiniz bixenon lu mercek montaji yapicaklar.  Ama ugrastiran ve ince bir is ozellikle mk4 golf icin far ici cok dar cok ince hesap yapip mercegi oyle oturtmak lazim ben sadece silikonla oturttum mercegi sivi conta silikonu ile

Eyvallah kardeşim bilgi için sağol bi bakayım o işe ben :)
Gönderen: MurdeR - 06 Mart 2014, 23:18:58
Eyvallah kardeşim bilgi için sağol bi bakayım o işe ben :)
:)
Gönderen: TEYOLOGY - 06 Mart 2014, 23:36:50
logonun etrafına yaptığın uygulama hoşuma gitti. çok orijinal.
Gönderen: metinmb407 - 07 Mart 2014, 08:59:00

Ama modifiye yapan yerler hazır set kullanabilir ve onlar da genelde dandik olur.
Gönderen: TTU1905 - 07 Mart 2014, 11:19:19
Ama modifiye yapan yerler hazır set kullanabilir ve onlar da genelde dandik olur.

Böyle kalacak ozaman hayatta beceremem ben o işi zaten bahsettiğiniz kablolar bağlantılar falan okadar uzak terimlerki birçoğunun ismini daha ilk kez duyuyorum :)
Gönderen: MurdeR - 07 Mart 2014, 12:22:46
Böyle kalacak ozaman hayatta beceremem ben o işi zaten bahsettiğiniz kablolar bağlantılar falan okadar uzak terimlerki birçoğunun ismini daha ilk kez duyuyorum :)
forumda takılmaya devam et o zaman hepsini öğrenirsin emin ol önce okuyup sonra başlarsın arabanın sağını solunu sökmeye sende  :D
Gönderen: TTU1905 - 07 Mart 2014, 13:23:04
Forumu takip etmekten işimi yapamıyorum zaten :) enteresan şeyler öğreniyorum zaten korkuyorum sökmeye başlayınca elimde kalacak araba die bidaha toplayamıycam :)
Gönderen: TEYOLOGY - 07 Mart 2014, 15:08:02
Forumu takip etmekten işimi yapamıyorum zaten :) enteresan şeyler öğreniyorum zaten korkuyorum sökmeye başlayınca elimde kalacak araba die bidaha toplayamıycam :)

inan ki sandığın gibi değil. anlatım ile uzay teknolojisi gibi gelen bazı sökme takma işlemlerini kendin yaparken "bu muydu yani? hiç de zor değilmiş" dedirtiyor.
Gönderen: TTU1905 - 07 Mart 2014, 15:11:20
Tolga abi yapma deme öyle bak valla sökücem sonra he :)
Gönderen: MurdeR - 07 Mart 2014, 17:26:44
logonun etrafına yaptığın uygulama hoşuma gitti. çok orijinal.
araçlarımız aynı renk yapılabilir sizinkinede tolga hocam  :p
Tolga abi yapma deme öyle bak valla sökücem sonra he :)
daha erken :) ama cidden basit işler biraz da elinizden geliyorsa bu tarz işler
Gönderen: TEYOLOGY - 08 Mart 2014, 02:03:32
araçlarımız aynı renk yapılabilir sizinkinede tolga hocam  :p

Ben Samsundan Kadirden logosuz panjur aldim. Daha boyatamadim ek parçaları. O yüzden daha takamadim
Gönderen: TTU1905 - 08 Mart 2014, 08:12:41
daha erken :) ama cidden basit işler biraz da elinizden geliyorsa bu tarz işler

biraz daha beklesem iyi olacak sanırım
Gönderen: MurdeR - 08 Mart 2014, 21:09:11
Ben Samsundan Kadirden logosuz panjur aldim. Daha boyatamadim ek parçaları. O yüzden daha takamadim
doğru unutmuştum onu ben  :D
Gönderen: MurdeR - 19 Mart 2014, 20:50:40
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/KUzaX.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/FwPo2.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/nNzZW.jpg)
 pek bişi yapmadık arabaya  :)
Başlık: Ynt:
Gönderen: s1nanozk - 19 Mart 2014, 21:25:21
Bosver hacım iyi böyle de bizim arabaların ön kısım iyi de arkalar öyle durmuyo nedense.arka kısım daha mi dar nedir :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: kadir5590 - 19 Mart 2014, 21:51:40

Hala duruyomu tolga abi o ya bilseydim vallaha boyatıp yollardım ya  :D
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Mart 2014, 21:57:43
 :D :D :D cumartesi Insallah giriyoruz boyaya.
Gönderen: MurdeR - 24 Mart 2014, 23:53:16
paçalıklarıda taktık  :) hoş durdu tatlılaştırdı arabayı  :) bu yaz da basıcam gibi duruyor arabayı  :saygılar
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uJpyl.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/MWGPt.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/1E6FQ.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/4LKOq.jpg)
Gönderen: vp703 - 25 Mart 2014, 00:21:51
Kol dayama kapagi diyorum sen anladin yoksa tatli duran pacaliklarini yirtarim noot basarsan araci onlar talilir biyere hayirli olsn

Nexus One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Gönderen: MurdeR - 25 Mart 2014, 00:32:16
Kol dayama kapagi diyorum sen anladin yoksa tatli duran pacaliklarini yirtarim noot basarsan araci onlar talilir biyere hayirli olsn

Nexus One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
moruk takılması imkansız :D lastik bi yere çıkacağı için oda yükselicek çok zor takılması. kol dayaman olmuş gibi düşün dostum hazır bileciğe gidince yollanıcak sana hemen hemde orjinal kapağıyla  ;)
Gönderen: MurdeR - 07 Nisan 2014, 18:01:43
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/PUVR6.jpg) güncellenelim biraz  :saygılar
Gönderen: selimbzrc - 07 Nisan 2014, 20:21:12
pörtlek gözlü seni :) çıtaları ne ara boyattın?
Gönderen: kadir5590 - 07 Nisan 2014, 22:34:01
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/PUVR6.jpg) güncellenelim biraz  :saygılar
:tamamdir
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 00:26:32
Geçen yaz boyatmistik citalari bu yaz cok sey yapicaz golfe bakalim sirada pasta cila var tamponlar boyanicak
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 01:01:18
bide exhaust videosu yapalım :)
http://www.youtube.com/watch?v=E4hKxtX3ab4&feature=youtu.be
Gönderen: metinmb407 - 08 Nisan 2014, 08:45:33
Feciii,nalet.
Gönderen: dirgin - 08 Nisan 2014, 11:44:57
takip
Gönderen: vp703 - 08 Nisan 2014, 13:41:11
Sabah sabah whatsapta bi video yataktan nasıl firlamisim bayıldım

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 13:50:29
Sabah sabah whatsapta bi video yataktan nasıl firlamisim bayıldım

:D ;D :D
şuda youtubeye giremeyenler için :)
http://www.dailymotion.com/video/x1mqmdd_supersprint-golf-4-exhaust_auto
Gönderen: dirgin - 08 Nisan 2014, 13:56:50
muharrem araban yağ yakıyor haberin olsun demedi deme!!!
 ;D ;D ;D
Başlık: Ynt: MurdeR's MK IV Supersprint Exhaust
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 13:58:03
muharrem araban yağ yakıyor haberin olsun demedi deme!!!
 ;D ;D ;D
  :D yok yav yağ değil o buhar flashtan öyle çıktı  :D
Gönderen: kadir5590 - 08 Nisan 2014, 14:13:18
Düz boru varmı mı Muharrem arabada bi cızırtı sezdim  :D
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 15:23:37
Aynen duz boru susturucuyu soktum ses bi anda artti supersprint kendini gosterdi  :D
Gönderen: DenQ - 08 Nisan 2014, 18:52:31
bu egzoz bendeykende böyleydi :D
http://www.youtube.com/watch?v=k_7e1PWAkN8
orta susturucu yerinde :)
bu arada supersprint yorum yapmış sana yaz bence modelini, ben şuan neydi hatırlamıyorum :)
Gönderen: MurdeR - 08 Nisan 2014, 19:03:28
Yeni gordum bende yorumu sen diyince modelini bende tam hatirlamiyorum ki ustunde yaziyordu egzosun :))
Gönderen: selimbzrc - 10 Nisan 2014, 11:42:54
bi ilan gördüm sanki :)
Bence bikere daha düşün sonra çok pişman oluyosun tecrübeyle sabit :(
Gönderen: MurdeR - 10 Nisan 2014, 12:38:02
bi ilan gördüm sanki :)
Bence bikere daha düşün sonra çok pişman oluyosun tecrübeyle sabit :(
bakalım bir ilan verdik ihtiyaç için değilde keyfe keder bi değişiklik için  :)
Gönderen: dirgin - 10 Nisan 2014, 12:47:40
bakalım bir ilan verdik ihtiyaç için değilde keyfe keder bi değişiklik için  :)
ben bu işin dalgasını bile geçmiyom.bi ara satıyom dedim bi baktım gerçekten gidiyor şaka şaka dedim vermedim.zaten 1,5 sene aradım zor buldum kolay kaybetemem  :D :D :D
Gönderen: MurdeR - 10 Nisan 2014, 12:58:59
ben bu işin dalgasını bile geçmiyom.bi ara satıyom dedim bi baktım gerçekten gidiyor şaka şaka dedim vermedim.zaten 1,5 sene aradım zor buldum kolay kaybetemem  :D :D :D
valla satılırsa bende çok içim gider ilana koyup koymamakta çok şey çektim o değil ilanda her fotoğrafta araç farklı bişeyleri var :D millet dolandırıcı sanacak  ;D :D
Gönderen: TEYOLOGY - 10 Nisan 2014, 16:37:07
valla satılırsa bende çok içim gider ilana koyup koymamakta çok şey çektim o değil ilanda her fotoğrafta araç farklı bişeyleri var :D millet dolandırıcı sanacak  ;D :D

neeeey? ilan mı?  >:(
Gönderen: MurdeR - 10 Nisan 2014, 18:46:01
biraz maddi sıkışıklıklar ve bi süre arabasızlıktan sonra güzel bi vw ile devam edicez hayırlısıyla satılırmı satılmaz mı bilmem ama biraz keyfi satılık yani araç fiyattanda görüldüğü üzere  :)
Gönderen: metinmb407 - 10 Nisan 2014, 19:03:33
İlan No ver bakalım.

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Gönderen: MurdeR - 10 Nisan 2014, 19:28:36
160403117  :)
Gönderen: edincol - 10 Nisan 2014, 23:19:30
Hayırlı satışlar. Belki gözümden kaçmış olabilir ama ilanda LPG ile ilgili bir bilgi göremedim. Kaç kilometrede takıldı ? Markası ne ? vs. gibi. Alacak adam merak edebilir.  ;)
Gönderen: MurdeR - 10 Nisan 2014, 23:34:22
Hayırlı satışlar. Belki gözümden kaçmış olabilir ama ilanda LPG ile ilgili bir bilgi göremedim. Kaç kilometrede takıldı ? Markası ne ? vs. gibi. Alacak adam merak edebilir.  ;)
evet yazmadım ilan uzadıkça uzuyor okumaktan üşenirler diye detaylı bilgiyi telefon üzerinden vericem yada mesaj atanlara. yazmadığım ufak tefek çok şey vardır yani daha mutlaka  :)
Gönderen: edincol - 10 Nisan 2014, 23:57:58
Anladım hocam. Ben de şöyle düşünmüştüm,

comfortline donanıma ek olarak hız sabitleyici ve park sensörü (senin ilanda park sensörü ayrı bir satırda), boşalan park sensörü satırına da LPG'nin markası ve kaç kilometrede takıldığı.
Gönderen: MurdeR - 11 Nisan 2014, 01:16:27
Anladım hocam. Ben de şöyle düşünmüştüm,

comfortline donanıma ek olarak hız sabitleyici ve park sensörü (senin ilanda park sensörü ayrı bir satırda), boşalan park sensörü satırına da LPG'nin markası ve kaç kilometrede takıldığı.
düzenlemeyi yaptım lpg kaç binde takıldığını bilmediğim için bişey yazmadım oraya  :)
Gönderen: barut - 11 Nisan 2014, 10:25:46
Hayırlısı olsun  :tamamdir Fakat rakam konusunu bir daha düşün derim
Gönderen: s1nanozk - 11 Nisan 2014, 11:35:39
Ya kardeşim geçende bi abim 2009 mk5 1.4tsi aldı. Biraz kullandım ettim, resmen bayıldım araca :) biraz para bulup temiz bisey denk gelse almak isterim ama arka tasarımını sevmiyorum aracın :)

Gönderen: MurdeR - 11 Nisan 2014, 11:45:18
Hayırlısı olsun  :tamamdir Fakat rakam konusunu bir daha düşün derim
abi biraz satilmasinida istemiyorum yuksek yazdim pek asagiya verilirse vermem gibi bi sure daha  bakalim artik dursun bu fiyatta 15 gun daha 15 gun sonra isteselerde satmam  :)
Gönderen: edincol - 12 Nisan 2014, 09:48:31
düzenlemeyi yaptım lpg kaç binde takıldığını bilmediğim için bişey yazmadım oraya  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 13 Nisan 2014, 02:28:34
abi biraz satilmasinida istemiyorum yuksek yazdim pek asagiya verilirse vermem gibi bi sure daha  bakalim artik dursun bu fiyatta 15 gun daha 15 gun sonra isteselerde satmam  :)

kanımca satılabilir/alınabilir bir fiyat yazmşsın zaten. anlaşılan satmayı göze aldın.
Gönderen: MurdeR - 13 Nisan 2014, 03:18:10
Malesef son durumlardan dolayi  :-\
Gönderen: rene - 15 Nisan 2014, 10:24:09
Satıyomusun muharrem ilan nerde ?
Gönderen: s1nanozk - 15 Nisan 2014, 21:45:18
Kaldırmış heralde :)

Gönderen: vp703 - 15 Nisan 2014, 23:42:18
Arabayı satmasaydim çokmoştum çoktan :)

Gönderen: MurdeR - 15 Nisan 2014, 23:50:16
aynan kaldırdım gerek kalmadı aracı satmaya :) ama koyunca satılacak türden bir araçmış hemen gidicek durmıcak onu anladım :) saçma sapan tekliflerle gelenlerde oldu tabi 19 bin liraya olurmu diye  ;D iso vp703 te gitti nolacak şimdi senin durum
Gönderen: MurdeR - 16 Nisan 2014, 01:37:29
hafta içi boşken biraz çalışma yaptık ön farları zamanında acele ile topladım silikonlarını güzel yapamamıştım sökerkende kendiliğinden bıraktı zaten silikonlar su alma falan vardı onları söküp güzelce slikonladım ve arka kapakları takılı değildi toz toprak dolmuştu onlarıda temizledim arka kapağını da taktım güzelce ellerim silikonlu olduğu için resim çekemedim oralara dair  :)
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/16/2173876ca.jpg)
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/16/217075036.jpg)
tabi tampon yok böyle görenler eyvahh çarptılar mı diye gelenlerde oldu meraklı çocuklar zaten bu işin vazgeçilmezleri  :D
daha sonra klimanın tuşları hava soğukken sabahları -1 -2 deyken açma tuşuna bastığımda birbiriyle yapışıp 2 tuşu hareket ettiriyordu kış boyu üşenipte yapmamıştım söktüm bir güzel tuşları falan tertemiz ıslak mendille sildim tek tek ekran birleşme yerlerinde yılların tozu birikmişti silip taktım tuşlara basıp basmadığım belli olmuyordu sıfır arabadaki gibi yumuşadı tuşlar  daha sonra orta konsolu söküpte boyadığım zamanlar vidalarını takmamıştım üşenipte o zamandan beri boşta duruyordu onlarıda taktım sağa sola basınca oynamıyor artık  :D
şu da klima panelinin kirli hali ve temizleme aşamaları :)
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/16/213140637.jpg)
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/16/2136a0ce5.jpg)
(http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/04/16/108aae1d.jpg)
Gönderen: s1nanozk - 16 Nisan 2014, 19:39:08
Ahahaha ya muharrem ilk foto olay :D o tipte tabi sorarlar kaza mı yaptın diye, teallaam :) lego gibi yaptın arabayı :):)

Gönderen: metinmb407 - 16 Nisan 2014, 19:48:38
:D

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.
Gönderen: MurdeR - 16 Nisan 2014, 20:11:51
Ahahaha ya muharrem ilk foto olay :D o tipte tabi sorarlar kaza mı yaptın diye, teallaam :) lego gibi yaptın arabayı :):)

bi avuç civata parçası değil mi sök tak yapıyoruz herşeyini sürekli  :D
Gönderen: cavanozz - 16 Nisan 2014, 20:58:56
mübarek fotolar çarşaf,,, açana kadar pc göçtü  :D 
Gönderen: MurdeR - 16 Nisan 2014, 21:17:21
mübarek fotolar çarşaf,,, açana kadar pc göçtü  :D 
:D abi pc de photoshop yoktu küçültemedim direk yükleyince böyle oldu site sunucusu kabul etmedi zaten büyüklüğünden dolayı fotoğrafı  :D
Gönderen: dirgin - 17 Nisan 2014, 12:24:06
bu resimlerden daha büyüğünü de çekebiliyosan bi çek bakalım.denemiş olursun.makinen sağlammı.
ne bu bi sayfayı tek bi resim kaplamış
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Gönderen: dirgin - 17 Nisan 2014, 12:24:24
sanki tır resmi
 :D :D :D
Gönderen: MurdeR - 17 Nisan 2014, 12:40:45
bu resimlerden daha büyüğünü de çekebiliyosan bi çek bakalım.denemiş olursun.makinen sağlammı.
ne bu bi sayfayı tek bi resim kaplamış
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
telefonun çekebildiği en büyüğü buydu :D :D
Gönderen: dirgin - 17 Nisan 2014, 12:56:50
telefonun çekebildiği en büyüğü buydu :D :D
:D :D :D :D
Gönderen: MurdeR - 22 Nisan 2014, 23:11:13
:D :D :D :D

:D :D :D ;D
Gönderen: MurdeR - 30 Nisan 2014, 20:58:30
baskı balata değişiminden sonra :) garibim kolu bacağı yok gibi askıda duruyor
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/wPJyH.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/uwSWi.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/9cePR.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/pROnt.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/kpONV.jpg)
Gönderen: htmetin - 30 Nisan 2014, 21:02:55
pamuk gibi olmuştur şimdi..  :)
Gönderen: s1nanozk - 30 Nisan 2014, 21:55:01
Baskiyi ne marka aldin, bir de ne kadar tuttu fiyat kardesim ?

Gönderen: MurdeR - 30 Nisan 2014, 23:32:21
pamuk gibi olmuştur şimdi..  :)
aynen abi yumuşacık oldu üzerindeki fabrika çıkışı takılan orjinal baskı balataymış hiç değişmemiş yumuşak diyordum ben dahada yumuşadı  bi kaç gün arabamda acemilik çektim denebilir  :D
Baskiyi ne marka aldin, bir de ne kadar tuttu fiyat kardesim ?

sachs marka üzerinden çıkandı bende sachs aldım 210 tlydi malzeme luk markada aynı fiyataydı biraz araştırdım üzerinden hangi marka çıktı ise ondan takın dediler. motor kulağınıda değiştirdim sökülmüşken işçilik eksik yağlar falan tamamlandı şanzıman yağıdır hidrolik yağıdır falan 180 tl ye maloldu.  :) motor kulağı ve baskı balata değişiminden sonra araba rampalara falan daha bi rahat asılmaya başladı
Gönderen: MurdeR - 30 Nisan 2014, 23:48:34
app plaka ve çift kademeli far anahtarı takıldı ön sisler arkadan ayrıştırıldı sonunda  ;D
app plakanın araç üzerinde fotoğrafı yok yağışlı havalardan dolayı  :)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/MEqX.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Z7H1.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/X3pk6.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/j9h65.jpg)
Gönderen: SerkanAraz - 01 Mayıs 2014, 11:03:53
Maşallah diyelim tekrar  :D
Gönderen: rene - 01 Mayıs 2014, 13:38:18
Far anahtarı güzelmiş kac kurus?

Tapatalk
Gönderen: dirgin - 02 Mayıs 2014, 00:13:38
çok güzel olmuş anahtar.balatanıda güle güle eskit.yalnız banda amortisör lazım bugün rot balansçıya gittim sağdan ses geliyor diye amortisör çıktı tamirciye gittim blistine 350 tl dedi malzemeye işçilikle 500 ü bulur dedi korktum kaçtım hemen dursun bakam şimdilik dedim.almam gereken marka sizce hangisi.birisi boge diyor kimisi bilistine diyor kimisi monroe diyor?
sizce hangisi?vede fiyat?
Gönderen: metinmb407 - 02 Mayıs 2014, 08:47:48
Monroe Reflex i övdi bir iki Bora kullanıcısı.
Gönderen: s1nanozk - 02 Mayıs 2014, 09:15:36
Benim burda da monroe leri hiç önermiyolar :/ boge tavsiye etti benim ustam arkalara boge taktırdım geçene hafta.

Gönderen: barut - 02 Mayıs 2014, 09:37:18
gazlımı yağlımı ?
Gönderen: htmetin - 02 Mayıs 2014, 11:19:16
gazlımı yağlımı ?

Abi bilgin olsun diye yazıyorum benim arka amortisörler de gazlı çıktı. Bu arada mondreomudur nedir ona hiç bulaşmayın. En iyisi blistein ve boge. VW fabrika çıkışı boge kullanıyor mercedesler ise blistein. Monreoyu yeni yeni kullanmaya başladılar ama ben tavsiye etmiyorum
Gönderen: barut - 02 Mayıs 2014, 11:50:58
benimkilerde %99 ihtimalle gazlı hem önden hem arkadan tıs tıslıyo :D
Gönderen: dirgin - 02 Mayıs 2014, 12:32:57
şimdi ne alem ortak bi noktada buluşalım boge mi blistein mi monroe mi? hangisi kafayı yiyecem
kimisi gazlı diyor kimisi yağlı.
gazlı sert olur diyen var
uzun süre kullanırsın diyen var
yağlı daha iyi olur diyen var.kime inanacam şaştım kaldım.akşamdan beri muallaktayım 350 tl istedi parçacı blistein var dedi
Gönderen: htmetin - 02 Mayıs 2014, 12:58:11
şimdi ne alem ortak bi noktada buluşalım boge mi blistein mi monroe mi? hangisi kafayı yiyecem
kimisi gazlı diyor kimisi yağlı.
gazlı sert olur diyen var
uzun süre kullanırsın diyen var
yağlı daha iyi olur diyen var.kime inanacam şaştım kaldım.akşamdan beri muallaktayım 350 tl istedi parçacı blistein var dedi

Ustacım kafan karışmasın. Blistein de alsan boge de alsan hemen hemen aynı kalite. Ama mondroede ne olacağını bilemezsin. Gazlı mı yağlımı konusunda ise bence gazlı. Sertlikle falan bir alakası yok daha uzun ömürlü ve sağlam. Amortisör bilistein ön takım bundan 2 sene önce golf 3 için 100 TL'ye almışdım tanesini şimdi hadi 150 olsun 350 TL fazla gibi geldi bana araştırmaya devam et. Monreo zaten 100-110 tl aradaki fark için değmez diyorum. BOGE ve bilisteinden şaşma zaten ön amortisörlerin Çoğu gazlı çok bi seçeneğin yok >:D
Gönderen: dirgin - 02 Mayıs 2014, 13:55:02
Ustacım kafan karışmasın. Blistein de alsan boge de alsan hemen hemen aynı kalite. Ama mondroede ne olacağını bilemezsin. Gazlı mı yağlımı konusunda ise bence gazlı. Sertlikle falan bir alakası yok daha uzun ömürlü ve sağlam. Amortisör bilistein ön takım bundan 2 sene önce golf 3 için 100 TL'ye almışdım tanesini şimdi hadi 150 olsun 350 TL fazla gibi geldi bana araştırmaya devam et. Monreo zaten 100-110 tl aradaki fark için değmez diyorum. BOGE ve bilisteinden şaşma zaten ön amortisörlerin Çoğu gazlı çok bi seçeneğin yok >:D
tşk ederim bi araştırem bakam.
Gönderen: edincol - 02 Mayıs 2014, 16:37:05
Gazlı amortisörler hem daha uzun ömürlü hem performansını kaybetmiyor. Yağlı amortisörlerin içinde yağ ile beraber hava da olduğu için özellikle arka arkaya gelen darbelerde bu hava yağın içine karışıp sönümleme performansını düşürüyor. Tabiki üreticiler de bunu bildiği için muhakkak önlemini alıyordur veya performans düşse bile ne kadar hissederiz bilmiyorum ama gazlı amortisör bir adım daha önde. Hem yağ kaçırma muhabbeti de olmuyor.

Marka olarak bence de Boge ve Bilstein en iyisi ama Monroe'da kötü değildir, o da orijinal ekipman üreticilerinden biri.

Hangisi ucuzsa onu al bence.
Gönderen: MurdeR - 02 Mayıs 2014, 17:19:33
ben hiç amortisör değiştirmedim arka taraftaki amortisörler fabrika çıkışı orjinalleri üzerinde baskıları tarihleri falan var. ön taraf değişmiş gazlı amortisör araçta yaylıykende kullandım yollarda çok güzel değil bi patlama falan olmadı yaylanmasından konforundan çok memnunun gazlının tıs tıs sesi yeterli gazlıyı seçmem için aradaki ufak tefek farklardan dolayı  :)
Gönderen: MurdeR - 02 Mayıs 2014, 17:23:34
Far anahtarı güzelmiş kac kurus?

Tapatalk
35 40 tl gibi bi fiyata geldi abi  :)
Gönderen: s1nanozk - 02 Mayıs 2014, 21:24:18
Arkalar yağlı, önler gazlı.

Gönderen: MurdeR - 06 Mayıs 2014, 21:02:33
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ugtDT.jpg)

Gönderen: ofc_bjk - 06 Mayıs 2014, 21:26:06
Vw servis 10yaş üzeri araçların orjinal yedek parçaları için oldukça fazla indirim yapıyor. Amortisörü servisine de sorabilirsin.

Gönderen: dirgin - 07 Mayıs 2014, 11:55:03
Vw servis 10yaş üzeri araçların orjinal yedek parçaları için oldukça fazla indirim yapıyor. Amortisörü servisine de sorabilirsin.

bi soralım bakalım.ne diyecekler.
Gönderen: metinmb407 - 07 Mayıs 2014, 13:12:19

En fazla indirim %20.
Gönderen: barut - 07 Mayıs 2014, 13:14:31
şimdi ben ustama değil de servise gitsem daha az mı öderim ? :D
Gönderen: dirgin - 07 Mayıs 2014, 13:52:35
En fazla indirim %20.
şimdi ben ustama değil de servise gitsem daha az mı öderim ? :D
adamlar bindirime indirim yapacaklar onun için çok bi fark olacağını sanmıyorum
 :) :) :)
Gönderen: edincol - 07 Mayıs 2014, 14:29:23
Yok hocam yetkili servis avantajlı olabiliyor, fiyat alın mutlaka. İşçilik ve parçada 2 yıl garanti avantajı önemli, hem de orijinal parça kalitesi de yanında.
Gönderen: MurdeR - 07 Mayıs 2014, 15:21:19
valla baya bu düşünce ile yetkili servise gittim ben triger seti için sadece malzeme 1 üstünde fiyat verdiler baskı balata seti içinde 850 tl gibi bi fiyat verdiler işçilik hariç sadece malzemeye bu umutlarla servise gidipte 2 kere çık çık içeri sokulmaz araba diyerekten çıktım.
Gönderen: dirgin - 07 Mayıs 2014, 16:12:01
valla baya bu düşünce ile yetkili servise gittim ben triger seti için sadece malzeme 1 üstünde fiyat verdiler baskı balata seti içinde 850 tl gibi bi fiyat verdiler işçilik hariç sadece malzemeye bu umutlarla servise gidipte 2 kere çık çık içeri sokulmaz araba diyerekten çıktım.
;D ;D ;D
Gönderen: metinmb407 - 07 Mayıs 2014, 16:30:16
Piyasada 450-500 lira triger değişimi için fiyat verilirken yetkili serviste 690 lira bir sürü ıvır zıvırla birlikte servisten çıktım. Üstelik sanayi ustalarından bir kaçı arabanın km düşük rulmanları değiştirmeye gerek yok demişti.
Gönderen: dirgin - 07 Mayıs 2014, 17:08:12
bu site nasıl sizce güvenilir mi?
http://www.turkyilmazoto.com.tr/asp/listgroup.asp?brand=B%DDL%DDSTE%DDN&group=SP2

ankaradaymış ankaralı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
metin kardeş triger ne marka olacak ben onuda değiştireyim diyorumda.devirdaim falan değişecek mi ki?onunda önerdiğiniz marka nedir.
Gönderen: MurdeR - 07 Mayıs 2014, 17:23:31
Ankarada oto umit buradan malzeme almistim ben trigerdir yagdir falan guvenilir ve kaliteliydi ve ustada begenmisti malzemeyi
Gönderen: dirgin - 07 Mayıs 2014, 17:27:50
Ankarada oto umit buradan malzeme almistim ben trigerdir yagdir falan guvenilir ve kaliteliydi ve ustada begenmisti malzemeyi
bana internetten lazım ben kütahyadayım.ümite nasıl gideyim 6 saat yol.
 :) :) :)
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: MurdeR's MK IV
Gönderen: rene - 07 Mayıs 2014, 17:46:46
Yok hocam yetkili servis avantajlı olabiliyor, fiyat alın mutlaka. İşçilik ve parçada 2 yıl garanti avantajı önemli, hem de orijinal parça kalitesi de yanında.

parçayı yetkili servistr taktirmazsaniz garantisi olmuyor ancak orda takilirsa garantisi var 2 amortisör degisimini disarda 25 tl ye yaoiyor usta yetkili servis 130 tl iscilik istedi :) pek mantikli değil yani.

Tapatalk
Gönderen: MurdeR - 07 Mayıs 2014, 19:09:21
Abi havale ile guvenerek alabilirsin saglamlar yani :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Gönderen: MurdeR - 08 Mayıs 2014, 00:51:16
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/qSYpP.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/mlzQf.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/hTv3e.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/J4UT7.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/UAtG.jpg)
Gönderen: metinmb407 - 08 Mayıs 2014, 08:37:22
Jantları sattın mı :)
Gönderen: barut - 08 Mayıs 2014, 09:20:30
Paçalıklarda hiç fena durmuyor sanki
Gönderen: rene - 08 Mayıs 2014, 10:06:29
Paçali tavuk :)

Tapatalk
Gönderen: barut - 08 Mayıs 2014, 11:01:06
Tapatalk

;D
Gönderen: htmetin - 08 Mayıs 2014, 11:12:49
Yel değirmenlerine karşı bir don Kişot
Gönderen: MurdeR - 08 Mayıs 2014, 14:57:55

Tapatalk
şuda perçinli tavuk o zaman  :D :D :D
 (http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/vzi9D.jpg)
Jantları sattın mı :)
satıldı onlarda abi coilover var sırada :)))
Gönderen: MurdeR - 28 Mayıs 2014, 22:20:09
iç konsoldaki 4 lü düğmesi yanındaki boş butonlardan elinde olan varsa tarafıma ulaştırırsa sevinirim oradaki anahtar hiç hoş durmuyor.. (http://i.hizliresim.com/jJrBXr.jpg)
Gönderen: metinmb407 - 29 Mayıs 2014, 09:44:43
O ne anahtarı ki.
Gönderen: MurdeR - 29 Mayıs 2014, 11:13:09
öndeki sisleri oraya bağlamıştım zamanında  :)
Gönderen: metinmb407 - 29 Mayıs 2014, 13:07:56
sahibindene falan bak :)
Gönderen: MurdeR - 29 Mayıs 2014, 15:21:20
bulamadım bi türlü esp düğmeleri satılıyo onlardan alıp takıcam bu gidişle :))))
Gönderen: htmetin - 29 Mayıs 2014, 21:01:25
bulamadım bi türlü esp düğmeleri satılıyo onlardan alıp takıcam bu gidişle :))))

İyi fikir
Gönderen: htmetin - 30 Mayıs 2014, 12:39:08
Aklıma geldi dün yazayım hemen buraya.  ESP Tuşu al tak ve onuda sislere bağla bence daha fonksiyonel ve güzel olur.
Gönderen: MurdeR - 30 Mayıs 2014, 13:58:27
Abi sisler icin cift kademeli krom far anahtati aldim sisler oraya bagli orjinali gibi. Sadece buton kaldi bosta pek hos durmuyor. Bos buton bulsam iki tane bile alasim var lpg anahtarini gozukmucek yani goruntuyu bozmucak siritmiycak bi yere saklayip orayi orjinal goruntusune kavustursam yeterli. Bi asr bide esp butonu alip takasim var oraya elektrik verip isiklarida yansa hos durur gibi :))))))
Gönderen: dirgin - 30 Mayıs 2014, 14:25:33
Abi sisler icin cift kademeli krom far anahtati aldim sisler oraya bagli orjinali gibi. Sadece buton kaldi bosta pek hos durmuyor. Bos buton bulsam iki tane bile alasim var lpg anahtarini gozukmucek yani goruntuyu bozmucak siritmiycak bi yere saklayip orayi orjinal goruntusune kavustursam yeterli. Bi asr bide esp butonu alip takasim var oraya elektrik verip isiklarida yansa hos durur gibi :))))))
ışıkla gerçekten iyi olur gören esp ve asr li sanır  ;D
Gönderen: MurdeR - 30 Mayıs 2014, 14:34:11
Dusunuyorum yani :)) dimmere baglayipta

Gönderen: MurdeR - 04 Temmuz 2014, 04:24:51
kuzu bu yaz yatışta pek dolaşmaya fırsat kalmıyor bu aralar
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/KGSPB.jpg)

buda bekçisi yanından ayrılmıyor altına üstüne çıkıyor başka hayvanları yaklaştırmıyor bile yanına sahiplendi arabayı baya baya :D :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/e2X6W.jpg)

Gönderen: MurdeR - 09 Temmuz 2014, 00:41:46
Fırsattan istifade ön arka tamponları boyadık az bi boşlukta çok berbattılar sağa sola tıklamalar boyalardaki çatlaklar falan derken kazıdık boyayı güzelce temizledik boyadık. arka çıtalarda boyarken önce den park sensörlerinin gözlerini sökmemiştik içeri boya girmediği için bi süre sonra atmıştı şimdi söküp güzelcene boyadık kurumaya bıraktık sonra montajladık. aracın acilende bi pasta cilaya ihtiyacı var onuda boş müsait bi zamanda yapıcaz inşallah  :sevgi:

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/5kHIU.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/MbKr8.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/zdYP.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/nQgpT.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ZVO4k.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/yEOQT.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/gc7e8.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/nB9G.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/EbJ6G.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/aOy4v.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/ODGK.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/w08G.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Hy7do.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/eBnjd.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/RFEiW.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/X9r0e.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/6nRs.jpg)
Gönderen: edincol - 09 Temmuz 2014, 00:51:27
Maşallah, tertemiz olmuş.
Gönderen: barut - 09 Temmuz 2014, 08:33:24
Gönderen: dirgin - 09 Temmuz 2014, 15:04:06
+100 :tamamdir
Gönderen: s1nanozk - 09 Temmuz 2014, 16:17:07
Iyi olmuş, elinize sağlık..
Gönderen: dirgin - 09 Temmuz 2014, 17:26:13
ama şunu söylemeden yapamayacam sanırım rengi iyi tutturamamış usta.bilgisayarla karılmadı mı boya?
Gönderen: MurdeR - 09 Temmuz 2014, 23:59:20
ama şunu söylemeden yapamayacam sanırım rengi iyi tutturamamış usta.bilgisayarla karılmadı mı boya?
kendimiz boyadık bizim boyayı almıştım ben rutuş yapmak için. çamurluğa bakaraktan diyorsan çamurluğun rengi farklı gri renkte ton tutturmak zaten çok  zor bişey artı plastik parça boyananlarda mutlaka ve mutlaka sırıtır sıfır arabada bile farklı duruyor tonu plastik parçanın. rengi benm beklediğimden daha iyi tuttu canlı görseniz sırıtmamış diye arabanın da cilası atıldımı arabada parlıcak  :D yorumlar için teşekkürler bu arada  :)
Gönderen: MurdeR - 28 Temmuz 2014, 19:02:45
bi cila atalım dedik iyicene matlaşmıştı kendisine geldi rengi ufak çizikler kayboldu  >:D

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/TKBbS.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/DliO1.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/c1Xr2.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/yPAd.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/KDLR.jpg)
Gönderen: edincol - 28 Temmuz 2014, 20:21:24
Eline sağlık. Hangi cilayı kullanıyorsun ?
Gönderen: MurdeR - 29 Temmuz 2014, 02:13:26
3M ciladan sonra akşama doğruda parlaklık koruyucu wax cila sürdüm diyonun oda baya farketti ama zahmetli biraz yapması yordu beni baya  :)
Gönderen: s1nanozk - 29 Temmuz 2014, 22:34:12
Ooofff eline saglık kardesim de onlar uğraştırır epey..3M bende de var pek kullanamıyorum.Meiguars ı tek geçiyorum :)
Gönderen: MurdeR - 29 Temmuz 2014, 22:43:33
Ooofff eline saglık kardesim de onlar uğraştırır epey..3M bende de var pek kullanamıyorum.Meiguars ı tek geçiyorum :)
3m orjinali kalitelidir ben çok memnunun bide diyo'nun wax cilasını attım arabanın üstünde su durmuyor yanıyor araba :sevgi: birkez daha aşık oldum arabama  :D camlarada wax cila sürdüm çok farkediyor özellikle ön camda su akıp gidiyor direk  :D
Gönderen: edincol - 30 Temmuz 2014, 10:21:44
(http://www.mixline.com.tr/uploads/images/Bayi%20ziyaretleri/dyodonkart%20(2).jpg)

Bu fotoğrafta ki cilardan mı uyguladın ?
Gönderen: s1nanozk - 30 Temmuz 2014, 15:29:16
Bunlar yeni ürünleri heralde dyo nun..
Gönderen: edincol - 30 Temmuz 2014, 15:34:05
Evet yeni çıkmış herhalde ama bulamadım veya denk gelmedim daha hiçbir yerde.
Gönderen: MurdeR - 30 Temmuz 2014, 19:57:42
Normal cilayi 3m inkininden attim magazadan falan almadim bizim boyacinin toptancisindan aldim 1 litrelik sisesinde 94 lira gibi bu fiyati var. Diyonun parlaklik koruyucusunu attim onun ustunede bu parlaklik koruyucu cok farkettirdi uygulamasi biraz zahmetli ama  araba caminda kaputunda falan su durmuyor akip gidiyor direk. Pasta attirmadim

(http://img.tapatalk.com/d/14/07/31/ha6upu8a.jpg)
 (http://img.tapatalk.com/d/14/07/31/2ybeda2y.jpg)
Gönderen: edincol - 30 Temmuz 2014, 20:51:00
İyi yapmışsın boyada çok çizik yoksa pasta yaptırmaya gerek yok. 3M bitince onun yerine çizikleri maskeleleyici-boya temizleyici ürünlerden uygulayıp üstüne bunu geçerden çok daha iyi sonuç alırsın. DYO'nun cilası da f/p olarak çok başarılıymış bence.

Bir de ciladan önce kil ile temizlik uygulaması yaparsan eksiksiz bir uygulama olur.
Gönderen: MurdeR - 31 Temmuz 2014, 01:10:41
valla onu bilmiyordum ya bayramin ilk gunu biraz bostum pek akrabada yok garaja girdim cilaya basladim baya farketti canlandi araba  bos kalana kadar gider bu cila bana  ;D boyada sukur sikinti yok temiz ciziksiz
Gönderen: s1nanozk - 01 Ağustos 2014, 13:14:29
Bu dyo yu denemek lazım bi.sırayla kil ve bunu uygularsak da fena olur heralde :)
Gönderen: rene - 02 Ağustos 2014, 16:26:55
Muhareem pm atamiyom nedense sana mail attim mailine bakarsın
Gönderen: TEYOLOGY - 02 Ağustos 2014, 18:37:30
Maaşallah.  :sevgi: :sevgi:
Gönderen: MurdeR - 02 Ağustos 2014, 21:46:04
Muhareem pm atamiyom nedense sana mail attim mailine bakarsın
geçte olsa cevap yazdım eren abi  :)
Maaşallah.  :sevgi: :sevgi:
teşekkürler tolga hocam  :)
Başlık: Ynt: MurdeR's MK IV SATILIKTIR.
Gönderen: MurdeR - 29 Ağustos 2014, 02:24:08
Aracim satiliktir iki yildir bende arac forumu takip edenler arac hakkinda illaki bilgi sahibidir neler yaptigim hakkinda araca. Temiz dosta gidecek bir aractir. Gelip bakan kisi kesinlikle bu arac hor kullanilmis gibi bir kelime kullanamaz.
Gönderen: vp703 - 29 Ağustos 2014, 11:05:07
Gordugum en temiz golflerden biridir her sohbet te de dike getiririm muronun arabasinin ici kadar temiz i yoktur masallah icinde sigarayi ilk icen benim :) hayirli satislar
Gönderen: edincol - 29 Ağustos 2014, 20:26:52
Aracim satiliktir iki yildir bende arac forumu takip edenler arac hakkinda illaki bilgi sahibidir neler yaptigim hakkinda araca. Temiz dosta gidecek bir aractir. Gelip bakan kisi kesinlikle bu arac hor kullanilmis gibi bir kelime kullanamaz.

Hayırlı satışlar Muharrem kardeşim.
Gönderen: MurdeR - 29 Ağustos 2014, 22:52:25
teşekkürler arkadaşlar iso teşekkür ettim övgülerin için  ::)
Gönderen: htmetin - 29 Ağustos 2014, 23:01:49
Hayırlı satışlar
Gönderen: MurdeR - 29 Ağustos 2014, 23:43:20
teşekkür ederim hasan abim
Gönderen: dirgin - 30 Ağustos 2014, 21:22:22
Nasil kiyacan  o kadar yaptigin emeklerdensonra.
Gönderen: MurdeR - 31 Ağustos 2014, 00:23:27
Nasil kiyacan  o kadar yaptigin emeklerdensonra.
abim yeni aldığımızada yaparız bi bu kadar emek bu tutku olduktan sonra arabaya bende. şu anda nakit ihtiyacı var biraz sonra daha üst bişeyler alıcaz inşallah  :)
Gönderen: dirgin - 31 Ağustos 2014, 01:00:55
Hayirlisi olsun formda ankarali bi arkadaş ariyordu ona bi sşöyle istersen yabanciya gitme sin.
Gönderen: MurdeR - 31 Ağustos 2014, 02:04:01
Valla birisine yazdim ariyodu bulamiyordum diye yakinma mesajlarini gordugum kimdi hatirlamiyorum suandada geri donus yapmadi. Henuz site harici herhangi bi yere koymadim firsat bulupta sahibindene koyucam musait zamanda.
Gönderen: MurdeR - 07 Eylül 2014, 11:42:46
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-fazlasiyla-temiz-golf-4-178449754/detay/ ilan günceli olsun :) 
Gönderen: MurdeR - 15 Ekim 2014, 20:48:58
Kapı döşemelerindeki sarkmaları ve aradaki çürümüş dağılmış süngeri temizleyip bide içeriye güzel aydınlatma yaptık kapı altınada vw logosu yaptık

(http://i.hizliresim.com/nGbEVg.jpg)
(http://i.hizliresim.com/voaZdR.jpg)
(http://i.hizliresim.com/LovQ71.jpg)
(http://i.hizliresim.com/rd0EBM.jpg)
(http://i.hizliresim.com/78BAEv.jpg)
(http://i.hizliresim.com/PE7Q4Q.jpg)
(http://i.hizliresim.com/gLPXz2.jpg)
(http://i.hizliresim.com/9pYG8Q.jpg)
Gönderen: s1nanozk - 15 Ekim 2014, 21:51:09
vallahi çok güzel bir detay olmuş  :tamamdir
Başlık: Ynt: MurdeR's MK IV İç aydınlatma Günceli
Gönderen: edincol - 16 Ekim 2014, 09:57:00
Eline sağlık, çok güzel olmuş.

Ben de yapmak istiyorum ama çok fazla bilgim yok bağlama konusunda, yardımcı olabilir misin ?
Gönderen: furkanyldrm - 16 Ekim 2014, 09:58:29
Gönderen: MurdeR - 16 Ekim 2014, 12:01:38
Eline sağlık, çok güzel olmuş.

Ben de yapmak istiyorum ama çok fazla bilgim yok bağlama konusunda, yardımcı olabilir misin ?
tabiki elindeki malzemeler neler yardimci olurum her sekilde elimden geldigince
Gönderen: zulfikar - 16 Ekim 2014, 13:43:56
valla süper olmuş . nasıl yapılır gerekli malzemeler nedir? ben de yapmak istiyorum becerebilirsem. o aradaki fosforlu bişey mi yoksa ışıklı led gibi bişey mi?
Gönderen: edincol - 16 Ekim 2014, 20:25:08
tabiki elindeki malzemeler neler yardimci olurum her sekilde elimden geldigince

Elimde hiç malzeme yok, esnek neon led dışında neler kullanmam gerekiyor ?
Gönderen: MurdeR - 16 Ekim 2014, 22:19:26
gerekli malzemeleri ben yurtdışından getirttim. zaten set halinda aracın parklarına bağladım aydınlığını kısabiliyorumda. kapı döşemesini söktüm içerisine güzelce kablolarını çektim elektriğini anahtardan aldım yanlız kumandadaki ışıklardan falan almayın zayıf geliyor. kumandadan aldım dönüştürücüsü var hatta denerken bi çarpıldımda :)  kapıya giren kablo yerinden kabloları geçirdim. direksiyonun altındada topladım birleşme yerlerini. bi giriş 2 tane çıkış kabloları kapıya çektinizmi iş bitiyor zaten.  :) malzemede esnek istediğiniz gibi kıvırıp bükebilirsiniz. ben araya sıkıştırdım uçlarınıda kapı içine sıcak silikonla yapıştırdım gevşemesin çıkmasın diye
benim aldığım ürün bunlar
http://www.aliexpress.com/item/Car-decoration-El-flexible-neon-light-el-wire-12Inverter-with-Cigarette-lighter-free-shipping/1728241765.html
Gönderen: emreyazici - 16 Ekim 2014, 23:20:04
kardeşim döşeme temizliği ve vw logodan bahsettin ama asıl detaydan hiç bahsetmemiştin alacağın olsun  :bekleriz: maşallah ellerine sağlık çok güzel olmuş son kasa fiesta'da vardı sanırım bu olay bi de mercedes s serisinde ama kırmızı olarak seçmen orjinal donanım gibi olmuş emeğine sağlık  :sevgi:
Gönderen: MurdeR - 19 Ekim 2014, 13:21:47
kardeşim döşeme temizliği ve vw logodan bahsettin ama asıl detaydan hiç bahsetmemiştin alacağın olsun  :bekleriz: maşallah ellerine sağlık çok güzel olmuş son kasa fiesta'da vardı sanırım bu olay bi de mercedes s serisinde ama kırmızı olarak seçmen orjinal donanım gibi olmuş emeğine sağlık  :sevgi:
hoş oldu içinde aynen orjinal gibi oldu gündüzde kapı birleşim yerleri arasında kırmızı şerit güzel duruyor  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 20 Ekim 2014, 05:05:44
çok iyi olmuş. ben bunu nokta ledlerin üzerine pleksi çubukla yapmayı düşünüyordum. e hazırı varken ne gereği var?

göstergeye bağlanıp dimmer ile kısılabilir mi acaba?
Gönderen: MurdeR - 20 Ekim 2014, 14:07:59
(http://i.hizliresim.com/gLPXz2.jpg) şurada hafif kısık zaten tolga hocam o şekilde kısılıyor dimmerden :)
Gönderen: emreyazici - 20 Ekim 2014, 14:17:05
Biraz araştırayım dedim senin bu şeritlerin müziğe duyarlı olan aparatı da varmış kanka bunu "kuşgiller motor works"cü arkadaşlar görürse b.kunu çıkarırlar bu güzelim nimetin  :D :D :D
Gönderen: MurdeR - 20 Ekim 2014, 15:20:26
aynen müziğe duyarlısı var birde :D yapıcak yerde çok kuşgillere
Gönderen: MurdeR - 12 Kasım 2014, 00:06:23
Güzel bi temizlik istiyordu araba ve yaptık
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/PGmQ.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/DiZCk.jpg)

bu araçların en çok sevmediğim yönü boşken arka tarafının yukarıda kalmasıydı çok şikayetçiydim kendim görüntü olarak jeep gibi duruyordu çünkü :)  çıkma bi h&r marka yay aldık arkalara 3.5 luk hafta sonu onları taktık boş boş durmak yerine kriko kalitesiz olunca biraz uğraştırdı ama :) arka taraf tam istediğim gibi düştü konfor olarak h&r için sert diyorlardı ama daha öncede yay kullandım ben onada çoğu kişi yumuşak diyordu bindiklerinde aracıma neyse bu yaylar ile orjinali arasında en ufak bi fark göremedim ben. ama arkalarda koni turuncu spor amortisörler var şuanda ve istediğim gibi alçakta. yazında önlere eibach 5 cm var jant takıp onlar takılıcak :)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/vAY8.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/FQjdp.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/PaQXx.jpg)
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/HMgJ1.jpg)
Gönderen: edincol - 12 Kasım 2014, 16:52:39
Hayırlı olsun.

Arada bir noktalama işareti kullansanız daha iyi olabilir.
Gönderen: dirgin - 18 Kasım 2014, 14:37:06
ben yükseltmeye çalışıyom sizler ise düşürmeye arkadaş altı yumruk kadar taşda bile yere değiyor.tıh dedim alçaklığından  :'( :'( :'( :'( :'(
Gönderen: MurdeR - 24 Kasım 2014, 22:00:34
(http://i.hizliresim.com/dq1p2Z.jpg)

Gönderen: rene - 17 Aralık 2014, 13:18:52
muharrem şerit ışık çok yaratıcı olmuş fakat kırmızı olsa bence çok daha güzel olurdu göstergedeki ve tuş renkleriyle uyum saglardı
Gönderen: MurdeR - 17 Aralık 2014, 15:10:03
muharrem şerit ışık çok yaratıcı olmuş fakat kırmızı olsa bence çok daha güzel olurdu göstergedeki ve tuş renkleriyle uyum saglardı
abi resimlerde öyle çok cırtlar turuncu çıkıyor. ama içeride kırmızıya çok yakın. kırmızı bulamamıştım alacağım zaman kırmızıya en yakın uyum sağlıcak bu renk olur diye bunu aldım gerçek gözle görsen kırmızı gibi aynı  :)
Gönderen: MurdeR - 17 Aralık 2014, 15:11:10
ben yükseltmeye çalışıyom sizler ise düşürmeye arkadaş altı yumruk kadar taşda bile yere değiyor.tıh dedim alçaklığından  :'( :'( :'( :'( :'(
abi alçak araba iyidir ya:)
Gönderen: dirgin - 18 Aralık 2014, 15:36:26
karter muhafaza egsoza deyip tırıltı yapıyor.1-2 ay önce melki toplamaya dağa gittim altı deydi egsozcuya gittim levye ile açmaya çalıştı korumayı bende bırak kardeşim dedim ben kalıcı çözüm arıyom sen günü kurtarmaya çalışıyon dedim aldım arabamı eve geldim başka çözüm arıyom.yarın gene yumruk kadar taş değecek gene yamukup egsoza değecek.
Gönderen: MurdeR - 18 Aralık 2014, 19:03:48
karter muhafaza egsoza deyip tırıltı yapıyor.1-2 ay önce melki toplamaya dağa gittim altı deydi egsozcuya gittim levye ile açmaya çalıştı korumayı bende bırak kardeşim dedim ben kalıcı çözüm arıyom sen günü kurtarmaya çalışıyon dedim aldım arabamı eve geldim başka çözüm arıyom.yarın gene yumruk kadar taş değecek gene yamukup egsoza değecek.
abi kalici cozum bulursan bu duruma bu aralar surekli geciyorum kutahyadan o cozumu banada uygulamaya geliyim yanina :D en son benim koruma manavgatta yogun bi yagmur vardi bi kac kere suya girdim baya yuksek suya hatta o zaman yamulmus ani gaz verirsem şikirdiyo alttan :))
Gönderen: TEYOLOGY - 19 Aralık 2014, 16:37:31
renkler aynı olunca bu sayfaya baktıkça kendi aracıma yapmayı düşündüğüm şeyleri gerçekleştirdikçe nasıl durur bunu görebiliyorum. katalog gibi oluyor bana.  :sevgi: :sevgi: :sevgi: >:D >:D >:D
Gönderen: MurdeR - 19 Aralık 2014, 19:12:25
tolga hocam tesekkur ettim cok :)
Gönderen: MurdeR - 30 Aralık 2014, 19:02:41
arabayla ilk ciddi kışımızı bugun gecirdik masallahi var keçi gibi :)
(http://i.hizliresim.com/MPJyp1.jpg)
(http://i.hizliresim.com/bgb2km.jpg)

Gönderen: okaykay_1 - 30 Aralık 2014, 19:07:12
arabayla ilk ciddi kışımızı bugun gecirdik masallahi var keçi gibi :)
(http://i.hizliresim.com/MPJyp1.jpg)
(http://i.hizliresim.com/bgb2km.jpg)

oha negüzel lalalala
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Aralık 2014, 23:21:24
Nasil ya gecen senelerde kar yagmiyor muydu orada

Bugun buraya da kar yagdi. Kizlari alip kar topu oynamaya goturdum. Koy yoluna girdim. Kaydira kaydira kullanmanin keyfine vardim. Tani burada sizdeki gibi bir kar soz konus8 degil.  ;D ;D
Gönderen: MurdeR - 31 Aralık 2014, 01:28:19
2 kıstir oyle kar yagmadi cok yagdigi sirada ben afyondaydim afyonada kar yagmadi hic o yuzdem goremedim :) bu sefer baya yagdi 24 saati gecti araliksiz yagiyo. artik kar tipi lastikte bi ise yaramiyor bahcenin girisine burnunu soktum arabanin karin dinmesini bekliyicez. anons falan gectiler gece dahada kuvvetlenecegi yonunde. kışı bir gördü pir gördü
Gönderen: MurdeR - 02 Ocak 2015, 13:04:01
(http://i.hizliresim.com/PYQMX7.jpg) ön karlik düşmuş davlumbaz kirilmis karlik tarafindaki. bu kis arabaya zarar verdi hep. suandada kar altinda kayboldu gitti garibim :)
Gönderen: gültekin77 - 02 Ocak 2015, 23:10:11
Ben de tam karlığa dikkat et diyecektim ki gitmiş bile  :D
Gönderen: MurdeR - 03 Ocak 2015, 02:52:28
Ben de tam karlığa dikkat et diyecektim ki gitmiş bile  :D
kayip abi :D kar eridiginde cikar belki greyderler falan goturmezse  temizlerken eger :))
Gönderen: metinmb407 - 03 Ocak 2015, 09:14:11
Geçmiş olsun :)
Gönderen: gültekin77 - 03 Ocak 2015, 09:29:41
B
kayip abi :D kar eridiginde cikar belki greyderler falan goturmezse  temizlerken eger :))

Ben de kırdım tamir ettim boyadım henüz takamadım,
Yine kar geliyormuş! :)
Gönderen: MurdeR - 03 Ocak 2015, 14:05:57
Geçmiş olsun :)
sagol metin abi
B
Ben de kırdım tamir ettim boyadım henüz takamadım,
Yine kar geliyormuş! :)
gordum guzel olmustu. Aynen yine geliyormus bu sefer daha sert bicimde bakalim hayirlisi. Bende guzel bi lip bakayim artik orjinali haricinde guzel bisey uydurucaz oraya
Gönderen: gültekin77 - 03 Ocak 2015, 20:38:56
Metin beyde güzel ve orijinal bir karlık var,bulunmaz bi parça tavsiye ederim.
Gönderen: MurdeR - 03 Ocak 2015, 20:54:15
Metin beyde güzel ve orijinal bir karlık var,bulunmaz bi parça tavsiye ederim.
golfe olmuyor metin abi de ki yoksa o kıymetli parçaya konmuştum :)
Gönderen: MurdeR - 08 Ocak 2015, 15:48:59
 :'( :'( :'(
(http://i.hizliresim.com/vQpN7O.jpg)
Gönderen: TEYOLOGY - 09 Ocak 2015, 13:35:41
gömmüşsün bakıyorum.  ::)
Gönderen: MurdeR - 09 Ocak 2015, 14:32:38
gömmüşsün bakıyorum.  ::)
açılmış hali bu biraz tolga hocam :))
Gönderen: s1nanozk - 14 Ocak 2015, 23:46:59
ne yağmış be  :D
Gönderen: MurdeR - 14 Ocak 2015, 23:54:54
Sorma abi garajim daha fazla dayanamadi oda bugün çöktü :-[ :-[ :-[
Gönderen: metinmb407 - 15 Ocak 2015, 08:40:56
golfe olmuyor metin abi de ki yoksa o kıymetli parçaya konmuştum :)

Parça nolar tutmuyor ki  :-\
Gönderen: TEYOLOGY - 17 Ocak 2015, 17:14:59
o parça ne ya
Gönderen: metinmb407 - 17 Ocak 2015, 17:48:32
On V6 lip.
Gönderen: TEYOLOGY - 22 Ocak 2015, 09:51:59
çok hoş parça dedikleri gibi. zaten parayı bir bulsak fantezi olsun diye burnu boraya çeviresim var. bir de bu kanıma girecek. :sevgi:
Gönderen: metinmb407 - 22 Ocak 2015, 10:00:52
çok hoş parça dedikleri gibi. zaten parayı bir bulsak fantezi olsun diye burnu boraya çeviresim var. bir de bu kanıma girecek. :sevgi:

Parça hoşta aracı satılığa çıkarmadan önce ayrı satarsan haberim olsuncular şimdi etrafta yok :) Pazarlığa giren bile yok :)

Bu arada bahsettiğin olayı yapanlar var biliyorsun değil mi :D Çamurluklar davlumbazlar kaput panjur iki far ve ön tampon değişecek. Aslında çok maliyetli değil çıkma parçalarla yapılır  :p :D ;D
Gönderen: s1nanozk - 27 Ocak 2015, 15:55:12
Muharrem karlığı alıp takmanı ve ardından fotoğraf koymanı bekliyorum  :saygılar
Gönderen: MurdeR - 27 Ocak 2015, 16:03:16
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150127_150957_zpsqko9mvf7.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150127_151018_zpsbodof7vz.jpg)
kirlilikte üstümüze yok :D :D
sonunda bi double din  taktık arabaya inşallah kalıcı olur  :D :D
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150127_142026_zpsydhq0a9d.jpg)
Gönderen: MurdeR - 27 Ocak 2015, 16:03:59
Muharrem karlığı alıp takmanı ve ardından fotoğraf koymanı bekliyorum  :saygılar
hafta sonu inşallah takılmış olcak abi karlık :))
Gönderen: metinmb407 - 27 Ocak 2015, 20:55:15

O kadar haberde verdim kaçırdın haa :D
Gönderen: s1nanozk - 27 Ocak 2015, 21:13:00
O kadar haberde verdim kaçırdın haa :D
yok moruk kaçırmadım,satan arkadaş başka getirebileceğini söyledi  ;) Muharrem de bi göreyim de ona göre siparişi vericem  :saygılar
Gönderen: s1nanozk - 27 Ocak 2015, 21:13:59
Bu arada double din de yakışmış Muharrem  :tamamdir iyi günlerde kullan
Gönderen: gültekin77 - 28 Ocak 2015, 11:14:31
Hayırlı olsun Muharrem güzel olmuş,
Sonunda bana da double din taktırtacanız. :)
Gönderen: makovad - 29 Ocak 2015, 09:31:23
Murder kardeşim Allah nazarlardan saklasın pis hali bile şekil aracın :)
Gönderen: MurdeR - 29 Ocak 2015, 13:26:11
Hayırlı olsun Muharrem güzel olmuş,
Sonunda bana da double din taktırtacanız. :)
abi yakışıyormuş double din gerçekten:)

Murder kardeşim Allah nazarlardan saklasın pis hali bile şekil aracın :)
teşekkür ederim :)  :)
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Ocak 2015, 16:01:51
ooovvv. double din. hemi de paynır. maliyetini merak ettim. bir mahzuru yoksa özelden yazar mısın?

hayırlı uğurlu olsun. güzel günlerde kullanmanı dilerim.

bu arada arkadaş golf 7 aldı. arabamdan soğuttu valla.  :D
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Ocak 2015, 16:07:43
Parça hoşta aracı satılığa çıkarmadan önce ayrı satarsan haberim olsuncular şimdi etrafta yok :) Pazarlığa giren bile yok :)

Bu arada bahsettiğin olayı yapanlar var biliyorsun değil mi :D Çamurluklar davlumbazlar kaput panjur iki far ve ön tampon değişecek. Aslında çok maliyetli değil çıkma parçalarla yapılır  :p :D ;D

çıkma mıkma maliyeti var sonuçta ya. o kadar proje vardı kafada ama haricen bir sürü ekstralar çıkıyor paracıklar gidiyor. arabaya gazı koyup yürütüyoruz şimdilik. 1 yıldır bi-xenon yapacağım. daha ancak hellaları alabildim. merceği balastı derken buzdağının suyun altındaki kısmı duruyor daha.  :)

ama gömü filan bulursam çılgın proje çoook. bak elin oğlu neler yapıyor arabalarına.

https://www.youtube.com/watch?v=OEr-5mo7Ibc
Gönderen: metinmb407 - 30 Ocak 2015, 16:40:15
En kolayı tablet koymak bea :)
Gönderen: TEYOLOGY - 30 Ocak 2015, 18:01:50
En kolayı tablet koymak bea :)
aha işte adam ipad miniyi koymuş. alta da mevcut kafayı koymuş küllüğü iptal edip modifiye ederek.  sesi oradan açıp kapatmaya devam.  :)
Gönderen: s1nanozk - 30 Ocak 2015, 22:34:50
bu adam da heryeri doldurmuş be kardeşim  :Dgerek yok bunlara...tabi ipad mini kafası iyi bir düşünce olmuş :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 31 Ocak 2015, 01:12:17
Mesaj whatsapptan yaziyorum tolga hocam. Ama double din satildi çok keyfini suremedik :) indash var suanda ama indashlarin hepsinde oldugu gibi disarida duruyor o yuzden eski teybim pioneer 6850 yi geri takicam yine. Çok guzel projelerim var. Tablet mi koyim ortaya onu mu istiyosunuz :)) degisik guzel seyler var aklimda. Yaptik tam yapalim  :sevgi: tampon eki gelmis bugun aksam taktim dayanamayip goruntu bildiginiz bi anda degisti. On tampon eki standart olan mutlaka degismeli tavsiyem yarin gunduz gozuyle fotograf  cekip paylasirim  onlarida :)
Gönderen: metinmb407 - 31 Ocak 2015, 12:36:43
25 yıl ekinden daha güzel bence :)
Gönderen: s1nanozk - 31 Ocak 2015, 19:27:04
karlığın fotoyu bekliyorum Muharrem  :tamamdir büyük ihtimal ben de alıcam  :saygılar ha bu arada jantları da almışsın Metin den,onlara da bakalım bi  ;)
Gönderen: metinmb407 - 31 Ocak 2015, 21:44:38
Onların daha vakti var kış çıkmadı :D
Gönderen: MurdeR - 31 Ocak 2015, 23:44:46
fırsatı anca bulabildim :) karlık çok değiştirdi golf 4 için olmazsa olmaz bi parça herkes almalı bence  >:D karlığı taktık gece taktım biraz zor girdi tırnaklar tokmakla vura vura oturttum orjinal üzerinde olan tırnakları bitmişti zırt pırt çıkıyordu en son bu tam oturdu zırt pırt çıkmaz. en son çıkarken benim tamponun köşesini kırmış şuanki lip o yüzden köşesi boşta gibi duruyor oturmaması gibi bi durum yok yanlış anlaşılmasın :)
takarken :
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_230850_zpsk3y9qx0r.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_230857_zpsmfmylcqt.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_231455_zpsgfnwkoce.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_231503_zpsrbmy84yh.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_231522_zpsf58tkzsw.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_231535_zpsvplxpanv.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150130_231551_zpsr8fqzcsr.jpg)
takılmış hali
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120817_zpstsxaeig8.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120819_zpsvchekhq1.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120823_zpsaii4mawj.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120829_zps6qvky21m.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120837_zpsl6ld5heb.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120838_zpsivamiewz.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_120843_zpscmqgtblx.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_142204_zpsq6mtfoam.jpg)

yeni passat test sürüşüne çıktık 2.0 tdi çok fena gidiyor araba malzeme kalitesi falan çok güzel hele o kadrana çok farklı bir görüntü katmış arabaya.
araç ön taraftan ben bmw ye benzettim yeni bmw ler gibi olmuş önü arkası audi gibi. çamurluklar falan bayağı şişirilmiş genişletilmiş. iç hacim geniş ferahtı.
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_154804_zpsa23zytei.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_154808_zps0iy96ll6.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150131_161902_zpsisixu6cm.jpg)
Gönderen: MurdeR - 31 Ocak 2015, 23:45:30
karlığın fotoyu bekliyorum Muharrem  :tamamdir büyük ihtimal ben de alıcam  :saygılar ha bu arada jantları da almışsın Metin den,onlara da bakalım bi  ;)
jantlar aynen metin abinin dediği gibi yaza doğru martta falan en erken şuanda erken kar kış takamayız :) jant haricinde süpriz şeylerimizde var daha :))
Gönderen: s1nanozk - 01 Şubat 2015, 00:36:28
moruk karlık iyi olmuş gayet,tamponun kırılması iyi olmamış sağ taraf....bir de acaba boyalı daha mı iyi durur ki :-\
Gönderen: MurdeR - 01 Şubat 2015, 01:05:57
moruk karlık iyi olmuş gayet,tamponun kırılması iyi olmamış sağ taraf....bir de acaba boyalı daha mı iyi durur ki :-\
kırık kısmı basit bi iş ya davlumbaz falanda yok orada bugün aldım davlumbazı köşelerinden vidalayıp tamponu onarıcam yarın. davlumbazda kardan kırılmıştı. yarın onları takıcam. piano black boyıcam ben ya düz gri böyle yuvarlak gibi duruyor sanki :o
Gönderen: metinmb407 - 01 Şubat 2015, 09:31:40
Dediğim gibi 25 yıl eki çok kaba bu vuk oturmuş :) Daha keskin spor bir hatta burunmuş araban :) Kazasız belasız.
Gönderen: welovetoride - 01 Şubat 2015, 11:40:43
Kargonun saglam gitmesine sevindim, Narin bir malzeme sonuçta  :) ambalajı saglam bantlamıştım.Güzel olmuş kardeşim, Güle güle kullan  :tamamdir
Gönderen: okaykay_1 - 01 Şubat 2015, 11:44:43
Kargonun saglam gitmesine sevindim, Narin bir malzeme sonuçta  :) ambalajı saglam bantlamıştım.Güzel olmuş kardeşim, Güle güle kullan  :tamamdir
şimdi bir siprarişte bana gecebilirsin :)
Gönderen: welovetoride - 01 Şubat 2015, 20:25:40
şimdi bir siprarişte bana gecebilirsin :)

Tamadır Okay.Bilgilerini telefon numarama veya mesaj atarak gönder. Başka varmıydı isteyen?
Gönderen: s1nanozk - 01 Şubat 2015, 23:49:02
Tamadır Okay.Bilgilerini telefon numarama veya mesaj atarak gönder. Başka varmıydı isteyen?

kardeşim ben varım da ay sonu gelicem istanbul'a..arabayı istanbul'da bıraktım çünkü :) ama şimdi bi Okay kardeşim için sipariş verip bi tane de sonra benim için vermemiz sıkıntı olur mu?
Gönderen: welovetoride - 02 Şubat 2015, 01:01:32
Gelmesi 1 hafta 10 günü bulabiliyor. Siz ne zaman istiyosaniz gelme süresini de göz önüne alın ve telefondan bana ulaşın ona göre bende getiririm.
Gönderen: MurdeR - 02 Şubat 2015, 01:35:00
tesekkur ettim ilgi ve alakan icin :)
Gönderen: MurdeR - 17 Şubat 2015, 01:54:18
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/Mobile%20Uploads/IMG-20150214-WA0010_zpsnt7a7dke.jpeg)
Orjinalinden daha iyi kestik :D
ufak bi detay olsun buda :D :D :D :D
Gönderen: metinmb407 - 17 Şubat 2015, 07:26:44
Napıyon hayırdır :)
Gönderen: vp703 - 17 Şubat 2015, 13:44:35
su farlarımı karartamadan arabayı sattım ya hayla içimde :) siyah zeminli mercekli far için insanın tekrar alası gelir mi gelir. muharrem gibi bi arkadasın da varsa bu işler kolay  :tamamdir tampon ekine bayıldım hayırlı olsun.
Gönderen: MurdeR - 20 Şubat 2015, 22:49:51
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/11004325_799485123462337_1573397607_n_zpsjderq4cq.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/11006117_799485210128995_1732689556_n_zpssgbouh8x.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/11005788_799485160129000_1949454340_n_zpszkajjh5h.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/11004152_799485140129002_2047044832_n_zpsw1nmifr2.jpg)

donuyoruuzz  :-[ :-[
Gönderen: s1nanozk - 21 Şubat 2015, 10:57:43
farları mı değiştirdin...iyicene benim arabaya dönmüş ön taraf  :D
Gönderen: okaykay_1 - 21 Şubat 2015, 11:28:25
kar küreme, mücadele aracı olmussun :) loo kral :)
Gönderen: metinmb407 - 21 Şubat 2015, 12:54:43
Buralara yağması :)
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2015, 16:22:03
farları mı değiştirdin...iyicene benim arabaya dönmüş ön taraf  :D
farları forumdan emre bedirle değiştik :) yaza kadar böyle olucak yazdan sonra oda olucak inşallah. çift sinyal oldu şuanda ama kardan gözükmüyor. valla sormayın 2 aydır hep kar var ortalık bembeyaz sürekli  :)
Gönderen: emreyazici - 21 Şubat 2015, 21:40:29
sensin la emre bedir  :t :D maksat farsa önlerini temizleseydin de çift sinyaller çıksaydı ortaya  :sevgi:
Gönderen: MurdeR - 21 Şubat 2015, 21:45:31
:)) yok la farlar degil maksat arkadasin evdeydik uyandim eve gidicem diye buzun altinda gorunce arabayi iki foto cekeyim dedim. Aksi gibi sarjim bitmis :) yoldan gecen yigene gel la buraya telefonunu ver bi dedim cektim fotolari alirim bunlari senden dedim :D 
Gönderen: s1nanozk - 21 Şubat 2015, 22:50:20
ne adamsın olum ya  ;D
Gönderen: TEYOLOGY - 21 Şubat 2015, 23:19:37
yollar hala kapalı mı? emanet ulaştı mı?
Gönderen: MurdeR - 22 Şubat 2015, 01:38:48
yollar hala kapalı mı? emanet ulaştı mı?
acik hocam bugun ulasti ama ben sizi arayamadim bugun yaz gibiydi hava insanlar disari cikmaya basladi gunes yuzunu gosterince bende hic bosluk bulamadim size haber etmeye faceden gordum dogum gununuzle kutlarim hemde haber veririm diyede firsat olmadi hic ama :) ilginiz alakaniz icin cok tesekkur ederim
Gönderen: metinmb407 - 22 Şubat 2015, 10:17:16
Hişt noluyo burda kim kiminle nerede nasıl ne zaman ne kadar kaç tane ne yolladı :)
Gönderen: TEYOLOGY - 22 Şubat 2015, 19:47:11
acik hocam bugun ulasti ama ben sizi arayamadim bugun yaz gibiydi hava insanlar disari cikmaya basladi gunes yuzunu gosterince bende hic bosluk bulamadim size haber etmeye faceden gordum dogum gununuzle kutlarim hemde haber veririm diyede firsat olmadi hic ama :) ilginiz alakaniz icin cok tesekkur ederim

tek irsaliye ile mi geldi çift mi? nakliyede sıkıntı yoktur umarım? bir de resimlerde gördüğün gibi mi yakından?
Gönderen: s1nanozk - 22 Şubat 2015, 22:07:27
ne aldınız ne verdiniz beyler.? şifreli konuşmayın  :D
Gönderen: TEYOLOGY - 23 Şubat 2015, 08:40:19
 :D :D :D Manisa Akhisardan internet üzerinden bir ürün almıştı. ben de gören göz olarak ürünün gerçekliği noktasında teyit amaçlı devreye girip yollandığına emin olmak adına adamla birlikte kargo şirketine gittim. alıcı Muharrem olduğundan ben sustum. belki sürprizi vardır. belki söylenmemesi yazılmaması gerekiyordur.  :-X
Gönderen: emreyazici - 23 Şubat 2015, 23:21:27
şu elemanın adını unuttum onun woofer'lar mı geldi Muro
Gönderen: MurdeR - 23 Şubat 2015, 23:31:14
şu elemanın adını unuttum onun woofer'lar mı geldi Muro
aynen :)  şimdi şöyle farlar emreyle takaslandı
tolga hocam manisadan bize elden yardımcı oldu çok sağolsun sahibinden.com üzerinden bulduk tolga hocama yakın olunca rica ettik gözle gördü güvenli bir şekilde aracı oldu gelmesinde bize. gelen ürünlerde satıcının dediği gibi güzel ürünlerdi ve temizlerdi. sorun yok yani. teşekkürler tekrardan tolga hocam.
 :)
Gönderen: MurdeR - 05 Mart 2015, 13:26:11
arabayı yavaştan toplamaya başladık karın dağıttığı hasarları toplamaya başladık tek sisle gezsekte her ne kadar :))  yıkadım güzelce ilk baş güneşi görünce biraz

(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/021_zps8q6kk1ac.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/023_zpszxvd3v8w.jpg)

Ardından cilayıda vurduk parlamaya başladı

(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/045_zps8fcm6tfb.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/047_zps17prm8ur.jpg)

Gönderen: brkdmr38 - 05 Mart 2015, 13:32:56
Ateş ediyor Muharrem araç Maşallah.
Gönderen: MurdeR - 13 Mart 2015, 23:05:58
Ateş ediyor Muharrem araç Maşallah.
teşekkür ettim  :)
Başlık: Ynt: MurdeR's MK IV Jant Günceli
Gönderen: MurdeR - 18 Nisan 2015, 22:11:26
(https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/10983123_1571962406389547_1977103625077464571_n.jpg?oh=ae1ced676c834b13ad885405d5339dc6&oe=559DCFA3&__gda__=1440402979_34a4a9655d0174f5f452e736640f3029)
Maşallahları eksik etmeyelim :)
Gönderen: edincol - 19 Nisan 2015, 00:17:13
Çok güzel  :tamamdir
Gönderen: brkdmr38 - 19 Nisan 2015, 06:28:10
Maşallah güzel olmuş
Gönderen: okaykay_1 - 19 Nisan 2015, 17:39:18
cohoş  :D
Gönderen: s1nanozk - 19 Nisan 2015, 18:34:25
babacım jantlar 10 numre olmuş  :D maşallah güzel günlerde kullan,bikaç foto daha yükle ama  :saygılar
Gönderen: metinmb407 - 19 Nisan 2015, 23:09:54
Benim Boradan daha iyi oldu Maşallah :) Like a R32 ;)
Gönderen: gültekin77 - 21 Nisan 2015, 00:53:11
Jantlar güzel olmuş Maşaallah, R32 ruhunu yansıtıyor. :tamamdir
Hayırlı olsun Muharrem,
Spoyler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama. :)
Gönderen: barut - 21 Nisan 2015, 11:08:06
Gönderen: rene - 21 Nisan 2015, 16:11:09
Jantlar Golf e boradan çok yakışmış maşallah   :tamamdir :sevgi:
Gönderen: s1nanozk - 21 Nisan 2015, 18:53:03
evet spoyler biraz daha ufak olabilirdi kardeşim  ::)
Gönderen: MurdeR - 21 Nisan 2015, 20:16:55
yorumlar için teşekkürler :) fotoğraf kısa sürede çekicem fırsat olmuyor ki arabayla ilgilenmeye bi. bugün ön tarafında yaylarını taktım eibach 5 cm lik tam istediğim gibi düştü. dip basık değil tatlı basık oldu araba. konforumda güzel beklediğimden yumuşak yani. spoileride sökücem fırsat bulduğum ilk an :)
Gönderen: MurdeR - 24 Nisan 2015, 01:22:27
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/Mobile%20Uploads/20150424_004631_zpsxhdp6xxd.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/Mobile%20Uploads/20150424_004551_zpsedmo8mnp.jpg)
Gönderen: TEYOLOGY - 27 Nisan 2015, 13:53:14
az daha dön de şu sağ sis lambasını görelim duruyor mu yerinde yoksa kablolar mı sarkıyor?  ;D
Gönderen: s1nanozk - 27 Nisan 2015, 19:44:20
Fotoğraf yok bu arada :)
Gönderen: MurdeR - 27 Nisan 2015, 21:02:53
Birazdan yukliycem yeni fotograflar cektim :D
Gönderen: metinmb407 - 27 Nisan 2015, 22:40:45
Ben acilen R32 tampon bulmanı tavsiye ediyorum :)
Gönderen: MurdeR - 28 Nisan 2015, 00:08:59
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150427_202656_zpscqbzlsi5.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150427_202747_zpsguovjonu.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150427_202753_zpsz3snzhkz.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150427_202822_zpsdyqjqhlv.jpg)
(http://i1377.photobucket.com/albums/ah68/Muharrem_Zeynal/20150427_202708_zpso8il4vna.jpg)

lip boşa gidicek o zamanda  :D
Gönderen: s1nanozk - 28 Nisan 2015, 00:34:02
kardeşim çok güzel oldu valla,Allah nazardan saklasın  :tamamdir
Gönderen: MurdeR - 29 Nisan 2015, 13:25:44
kardeşim çok güzel oldu valla,Allah nazardan saklasın  :tamamdir
sagolasin abi araba satildi yeni sahibi kazasiz belasiz binsin  :)
Gönderen: gültekin77 - 29 Nisan 2015, 20:33:13
Hayırlı olsun Muharrem,
Ani oldu biraz,hayırdır inşallah!
Gönderen: s1nanozk - 29 Nisan 2015, 21:39:37
Haydaaaa hayırdır nasıl oldu acele acele  :o jantları taktık araba gitti  :'(
Gönderen: MurdeR - 30 Nisan 2015, 00:19:13
Satma gibi bir plan yoktu ben herseyini yavas yavas yapiyordum arkadas dedi satarmisin diye oyle muhabbet acildi verdik arkadasa bizim. Arac yine bizim mahallede. Vag grubundan memnunum biraz ust model golf dusunuyorum yine.
Gönderen: aykuttuncer - 02 Mayıs 2015, 22:00:18
bu jantın modeli ve ebatı ne
Gönderen: metinmb407 - 02 Mayıs 2015, 23:41:08
Rh As Speiche 17". Porsche ve Mercedes e jant üreten firmalardan. Toledo 1.8T VW Motorsport Polo Cup ve Polo WRC oem jantı.
Gönderen: MurdeR - 03 Mayıs 2015, 01:16:02
Bugun bu janttan polo 9n3 te gordum. Golf 4 kadar yakismiyor
Gönderen: s1nanozk - 03 Mayıs 2015, 14:51:26
Golf4 e zaten her jant da yakışmıyor. Çok nadir bikaç model var bu da onlardan biri bence.
Gönderen: rene - 03 Mayıs 2015, 20:50:30
Jant arıyorum muharrem beğenmiyorum öyle bakıyom her gün sahibindene
Gönderen: MurdeR - 04 Mayıs 2015, 01:07:38
Jant arıyorum muharrem beğenmiyorum öyle bakıyom her gün sahibindene
valla abi bende ayniydim metin abi teklifi yapana kadar :) hergun abartisiz 5x100 yaziyordum aratiyordum teeek tek bakiyordum. Araci sattigim kisi biraz konforuna duskun zaten satmak falan istese gelecegi ilk kisi benim :)
Gönderen: metinmb407 - 04 Mayıs 2015, 09:06:09
Bari burdan birine yar olsun arada bende goreyim :D
Gönderen: MurdeR - 04 Mayıs 2015, 14:55:00
Bari burdan birine yar olsun arada bende goreyim :D
forumdan birisi almazsa zaten bana geldiğinde jant arayan birisi olursa golf 4 e denecek sözü sende biliyon :D  :D
Gönderen: rene - 04 Mayıs 2015, 22:40:04
Ben alabilirim muharrem satarsa o jantları metin sen nerden almıştın onları  dostum
Gönderen: metinmb407 - 04 Mayıs 2015, 23:09:02
Ben Kayseriden almıştım. Toledodan söküldü müdür.
Gönderen: MurdeR - 05 Mayıs 2015, 01:18:27
Ben alabilirim muharrem satarsa o jantları metin sen nerden almıştın onları  dostum
abi hala ihtimalli konusuyorsunuzm kesinlikle almalisin. Goruyorum arabami hergun jantlari bi baska :) yakitimi benim hic etkilemedi 4 kisi rampali yol bide ben bastim eskisehir sehir icinde gezdim bi dunya 130 km yol 25 tl gaz aldirdim arabaya lt si 2.19 lpg nin