vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: serhat - 07 Ocak 2013, 23:27:55

Başlık: motorin?
Gönderen: serhat - 07 Ocak 2013, 23:27:55
mk1-mk2 düz dizel ve turbo dizelde ne tür mazot kullanıyosun arkadaşlar yazabilirmisniz acaba euro dizelmi pro dizelmi kırsal varken herkez kırsal koyuyodu ama şimdi durumlar ne hangisi sağlıklı sıkıntısız
Başlık: Ynt: motorin?
Gönderen: SNCKTR - 07 Ocak 2013, 23:40:49
kızartma yagı  :)
Gönderen: serhat - 08 Ocak 2013, 00:01:08
kızartma yagı  :)
hadi canım :D
Gönderen: SNCKTR - 08 Ocak 2013, 00:11:27
gres yagı dusunuyorum  >:D
Gönderen: GoKTuG61 - 08 Ocak 2013, 00:28:53
biz abimin mk2 de Azeri-Gürcü mazotu koyuyoz kırsal :D ne kadar duman o kadar HP-TORK :) hem ekonomik :D azeride mazot 1lira :)
Gönderen: GoKTuG61 - 08 Ocak 2013, 00:29:37
gres yagı dusunuyorum  >:D
serhat senin araba o zaman kara tren gibi duman atar haaa :D:D
Gönderen: KeremDogan - 08 Ocak 2013, 00:59:53
Kırsal motorin alıyorum. Pompacıya en ucuz mazot hangisi sorun, o pompayua yanaşın.
Gönderen: servet_volt - 08 Ocak 2013, 08:29:21
Bio dizel :-) bulursanizz oda :-)
Gönderen: salihsefa - 08 Ocak 2013, 11:37:59
PO normal mazot  ;)
Gönderen: Mk1GTI - 08 Ocak 2013, 14:21:16
Her markanın değişik özelliklerini denemiştim içlerinde en güzeli PO pro mazottu.. Mekanik pompa için.
Gönderen: SNCKTR - 08 Ocak 2013, 15:31:18

serhat senin araba o zaman kara tren gibi duman atar haaa :D:D
kara tren gecıkır bu karlı daglara  :) :D saka maka hep shellden alıyordum evıme yakın dıye bundan sonra oncelık PO olmadı nerede en ucuz orada ben  :)
Gönderen: servet_volt - 08 Ocak 2013, 18:47:58
Po nun normalini aliyorum hepte ayni yerden evimden 500 m uzaklikta hatta.gayette memnunum. Diger mazotlarida denedim en iyisi bu.
Gönderen: serhat - 08 Ocak 2013, 21:55:43
hmmmmm po diiiniz yani :)
Gönderen: oldboy - 09 Ocak 2013, 21:39:19
Kesinlikle. Erşan Üstadın önerisiyle Po dan almaya başladım. Çok memnunum. Daha az yakış daha çok kaçış diyebilirim :)
Bu tavsiyeyi aldığım günlerde, bir gün po ya gitmeye üşenip shelle uğramıştım. Mazot alacaktım, öncesinde pompacı genç arkadaşla kısa bir muhabbet ettik, "abi benzin dedin mi bizim shell kesinlikle en iyilerden biridir" dedi, "ama motorin dersen ben po derim motorini oradan al abi" dedi. Ve eyvallah deyip yakıt almadan üşenmeyip doğru po ya gittim. Nihayetinde ne oldu diyeceksin, milimetrik ölçüm yapmadım ama rutin kullanımıma göre yaptığım karşılaştırmada daha az yakıt yaktığımı, enjektörlerdeki ıslanmanın azaldığını, gidişin de gayet iyi olduğunu farkettim.
Gönderen: lostys - 09 Ocak 2013, 21:43:55
Kesinlikle. Erşan Üstadın önerisiyle Po dan almaya başladım. Çok memnunum. Daha az yakış daha çok kaçış diyebilirim :)
Bu tavsiyeyi aldığım günlerde, bir gün po ya gitmeye üşenip shelle uğramıştım. Mazot alacaktım, öncesinde pompacı genç arkadaşla kısa bir muhabbet ettik, "abi benzin dedin mi bizim shell kesinlikle en iyilerden biridir" dedi, "ama motorin dersen ben po derim motorini oradan al abi" dedi. Ve eyvallah deyip yakıt almadan üşenmeyip doğru po ya gittim. Nihayetinde ne oldu diyeceksin, milimetrik ölçüm yapmadım ama rutin kullanımıma göre yaptığım karşılaştırmada daha az yakıt yaktığımı, enjektörlerdeki ıslanmanın azaldığını, gidişin de gayet iyi olduğunu farkettim.
deneyelim...

hadi gelmiyon mu bu yana seni bi t3 le gezdireyim :)

sen gelemezsen zati ben önümüzdeki hafta değil, ondan sonraki hafta orda olcam artık sırayla yapışıcam yakanıza :)
Gönderen: TEYOLOGY - 09 Ocak 2013, 21:51:03
deneyelim...

sen gelemezsen zati ben önümüzdeki hafta değil, ondan sonraki hafta orda olcam artık sırayla yapışıcam yakanıza :)

sen millete gel diyene kadar gelsene bu tarafa. daha geçen seferden borcun var. bi çay içmeye bile durmadın 5 dk.  >:(
Gönderen: ykaran - 09 Ocak 2013, 21:54:27
ben genelde opetten alırım mazotu. bundan önceki aracımda fiat albeaydı onda da opet kullanırdım. şu ana kadar ne menzilde ne de herhangi bir motor arızasıyla karşılaşmadım. ama PO yu da denemek lazım.. bir sonraki depomda PO dan alayım bakalım mukayesesinin yaparım.
Gönderen: SNCKTR - 09 Ocak 2013, 22:01:21
deneyelim...

ilker abı sen ıstanbuldamısın nerdesın pekı  :)

ben genelde opetten alırım mazotu. bundan önceki aracımda fiat albeaydı onda da opet kullanırdım. şu ana kadar ne menzilde ne de herhangi bir motor arızasıyla karşılaşmadım. ama PO yu da denemek lazım.. bir sonraki depomda PO dan alayım bakalım mukayesesinin yaparım.
abıcım sen yıne bıldıgım yerden almaya devam et bence bızım konustugumuz mk1 ve mk2 hangı mazot kırsal mazot senn aracın yenı tıp oldugu ıcın sakın kırsal benzerı koyma bıldıgın mazotu koy euro dıeselı yanı  :)
Gönderen: lostys - 09 Ocak 2013, 22:17:38
sen millete gel diyene kadar gelsene bu tarafa. daha geçen seferden borcun var. bi çay içmeye bile durmadın 5 dk.  >:(
ters istikamet agaaa, araban var altında artık, atla gel  :bekleriz:

yok serhat, bizim kızanın tedavi süreci gereği belli aralıklarla gidip geliyorum, belli olmuyor.ama 1 hafta sonra izin alcam, bi süre orda olurum sanırım.
Gönderen: ykaran - 09 Ocak 2013, 22:26:54
abıcım sen yıne bıldıgım yerden almaya devam et bence bızım konustugumuz mk1 ve mk2 hangı mazot kırsal mazot senn aracın yenı tıp oldugu ıcın sakın kırsal benzerı koyma bıldıgın mazotu koy euro dıeselı yanı  :)

yok kırsal motorin koymayacak kadar dizel kullanmışlığım var yahu. o kadar da değil. albeayı ilk aldığımda şimdiki kırsal denen motorin halen satıştaydı. o zamanlar bile koymadım eurodizele devam... eurodizelden başka da bir motorin koymam. zararını biliyorum

bizde eski dizel 200 D mercedes vardı. ona 10 numara yağ bile koymuşluğumuz vardı. o zamanın teknolojisiyle şimdiki teknoloji bir değil. kırsal motorin şu anki tüm yeni model dizel araçların anasını ağlatır.

ben özellikle opeti tercih ediyorum. bazı arkadaşlarımdan duyduğum arıza ışığını 1 2 haftada bir yaktırıyormuş diğer dizeller. özellikle fullden al 1 hafta sonra yaktırırsın ışığı diyorlar.
Gönderen: SNCKTR - 09 Ocak 2013, 22:34:11
benım peder beyde fıorino var sıfır aldı hep opetten alıyor anlasmalı dıye bıde opetın en sevdıgım yanı temız tuvalet kampanyası baslatması normalde shell den alıom ama hıcte memnun degılım yanı dıger yakıt ıstasyonlarına gore  :)
Gönderen: SNCKTR - 09 Ocak 2013, 22:35:56
yok serhat, bizim kızanın tedavi süreci gereği belli aralıklarla gidip geliyorum, belli olmuyor.ama 1 hafta sonra izin alcam, bi süre orda olurum sanırım.
anladım abı sen burdayken bı kucuk caplı bulusma olsunda tanısırız yazları erdeke gelıyorum zaten  :)
Gönderen: serhat - 09 Ocak 2013, 23:12:12
peki merak ettiğim bu pro dizel kırsalmı çünkü kırsal kalktı yani yoksa euro ile kırsal arası bişeymi
Gönderen: Mk1GTI - 09 Ocak 2013, 23:43:20

Yeni dizellerde, benzinde ve LPG tek adresim OPET başka yerdende mecbur olmadıkça almam. Eski dizel içinde tek adres PO alternatif yok. PO daki PRO dizel Katkı ile kalınlaştırılmış bir EU mazot. Kamyoncuların bile nerdeyse tek adresi oldu diğer firmalar neden bunun gibi yapmaz anlamış değilim yollarımızda hala karaduman makinalar var.
Gönderen: GoKTuG61 - 10 Ocak 2013, 00:22:32
Herkez birini biyere davet ediyor :) Erşan abi buyur gel abi Trabzon'a yaylaya çıkarız :)
Gönderen: lostys - 10 Ocak 2013, 08:56:38
Herkez birini biyere davet ediyor :) Erşan abi buyur gel abi Trabzon'a yaylaya çıkarız :)
erşan abin 50km yakınındaki adamın yanına gelemiyor üşeniyor oraya nasıl gelcek :)
Gönderen: GoKTuG61 - 10 Ocak 2013, 10:28:20
Olsun ilker abi, belki birgün bizim yolumuz düşer o taraflara :)
Gönderen: TEYOLOGY - 10 Ocak 2013, 11:03:35
ters istikamet agaaa, araban var altında artık, atla gel  :bekleriz:

yahu benim yolumu düşürüp gelmem lazım. geleceğim de. ama şu ara mümkün değil. senin yolun da düşüyor. gelip geçerken uğramayan sensin.  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:
Gönderen: Mk1GTI - 10 Ocak 2013, 11:30:33
erşan abin 50km yakınındaki adamın yanına gelemiyor üşeniyor oraya nasıl gelcek :)

olm sen zırt pırt geliyon zaten ne gerek var devamlı birbirimizi görmeye :D :D :D
Gönderen: lostys - 10 Ocak 2013, 13:13:13
olm sen zırt pırt geliyon zaten ne gerek var devamlı birbirimizi görmeye :D :D :D
lan kaç aydır gelmedik :)
Gönderen: GoKTuG61 - 10 Ocak 2013, 16:08:08
:) :) :) :) :)
Gönderen: oldboy - 10 Ocak 2013, 17:03:20
deneyelim...

Ne demek İlker, biz gelemedik sen gel bari. Bu arada t3 le gezme fikri de kullağa hoş geliyor hani :) İlker aslında çoktan gelirdim ama gelmişken benim arabayı da görün istedim. Ama bir türlü olmadı. Yine de dur bakalım, t3 ha hımmmm ???
Gönderen: TEYOLOGY - 10 Ocak 2013, 21:55:16
hadi o zaman bi buluşma ayarlayalım. ailecek cümbür cemaat gelelim biz de buradan. yakındakileri de çağırırız. (doktor ilk aklıma gelen mesela)
Gönderen: lostys - 10 Ocak 2013, 22:12:43
hadi o zaman bi buluşma ayarlayalım. ailecek cümbür cemaat gelelim biz de buradan. yakındakileri de çağırırız. (doktor ilk aklıma gelen mesela)
valla dokturun anca kapıya gidince olur :) başka türlü katılmaz bişiye :D
Gönderen: TEYOLOGY - 10 Ocak 2013, 22:46:19
niye baa? salihliye araba bakmaya gidiyor ama? hem de çayımı çorbamı içmeden?  :bekleriz: :bekleriz: :bekleriz:
Gönderen: Mk1GTI - 10 Ocak 2013, 23:07:20
Kulaklarımı çınlatıp durmayın yahu :D :D  Arkadaşlar ben bayadır sağlık sorunları yaşıyorum o yüzden biyerlere gidip gelmek bana işkenceden başka bişey değil o yüzden iyileşene kadar evden pek dışarı çıkamıyorum. 1 gün uzun yola gideyim 2-3 gün eklemlerim mahfoluyor. İltihaplı romatizma denilen lanet bişey var üstümde ne geçiyor ne öldürüyor.
Gönderen: oldboy - 11 Ocak 2013, 13:46:36
Kulaklarımı çınlatıp durmayın yahu :D :D  Arkadaşlar ben bayadır sağlık sorunları yaşıyorum o yüzden biyerlere gidip gelmek bana işkenceden başka bişey değil o yüzden iyileşene kadar evden pek dışarı çıkamıyorum. 1 gün uzun yola gideyim 2-3 gün eklemlerim mahfoluyor. İltihaplı romatizma denilen lanet bişey var üstümde ne geçiyor ne öldürüyor.
Çok geçmiş olsun Erşan Hocam. Sen dikkat et kendine, elbet biz bir ara görmeye geliriz seni.