vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: Unljm - 20 Aralık 2012, 19:21:22

Başlık: yağ lambası
Gönderen: Unljm - 20 Aralık 2012, 19:21:22
merhabalar.aracım 82 model 1.6 düz dizel mk1.aracın yağ lambası yanmıyor.led ampulün bozuk oldugunu dusunuyorum.fakat bilgisi olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.yağ pompasının bozuk olup olmadığını nereden anlayabilirim ve yağ lambası normal olarak calısan bir arabada yağ lambası nelerin uyarılarını verebilir.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar.
Başlık: Ynt: yağ lambası
Gönderen: satarfaction - 20 Aralık 2012, 19:25:24
yağ pompan bozuk olsa çalışmasa çok güzel belli eder kendini merak etme motor fena kasar stop eder zorlarsan yatak sarar komple motor yaptırısın.yağ ışığı yetersiz yağlama düşük basınçta yanar heralde yada müşür bozuktur.
Gönderen: Mk1GTI - 20 Aralık 2012, 19:30:08
Mrb. Yağ lambası yağ basınç müşürüne bağlıdır, bu müşür motora önden baktığınızda üst silindir kapağının sağındadır. Konrolü ilk burdan yapın derim.. Oto elektrikçilerinde el yapımı bir ışık vardır.  Bu ışın bir ucu akünün artı kutubuna bağlanır diğer ucuda test edilmek istenen noktaya. Buradan müşürün çalışıp şalışmadığı kontrol edilir.. motor stop dromda devre açık motor çalışınca devre kapalı göstermesi gerek.. Eğer bu devrede bir hareketlilik olmuyorsa ya müşür arızalıdır yada araç yağlama yapmıyordur..
Gönderen: Unljm - 20 Aralık 2012, 19:35:52
ilginizden dolayı teşekkür ederim.yarın ilk işim sizin söylediklerinize baktırmak olacak.tekrar teşekkürler.
Gönderen: servet_volt - 20 Aralık 2012, 19:37:03
ersan abı ne guzel anlatmıssın :)
Gönderen: servet_volt - 20 Aralık 2012, 19:38:43
bıde o kabloyada bak kopuk falan olabılır.. benımkının ben motor bolumundekı kabloların %80 nını degıstrıdım kızdırmalara gıden musurlere gıden farlara gıden falan kablolar felaket haldeydı ıclerınden bırkac tane tel tutuyodu koptu kopacaklarmıs ...
Gönderen: Mk1GTI - 20 Aralık 2012, 19:41:20
Anlatabiliyorsak ne mutlu :)

Evet sonrasında tesisatta arıza aranır sigortası temas etmiyor yada atık olabilir.. Led en son çere ve çok dikkatli değişmeli. Fiber devreye preslidir sökerken devreyi yırtabilirsiniz.