vwtr.net

Volkswagen => Caddy, Transporter ve Caravelle => Konuyu başlatan: mustafa06 - 25 Ekim 2007, 12:39:37

Başlık: 174 bg. CARAVELLE YARDIM
Gönderen: mustafa06 - 25 Ekim 2007, 12:39:37
Daha önce 2001 2.5 tdı transporter citivan vardı sattım. yerine 2007 174 bg. caravelle confortline aldım. çok mükemmel bi araç. tek eksik gördügüm şey ise ses sisteminin yetersiz olması. cd çalar felan mükemmel ama hoporlör sayısı yetersiz. arkada hoporler yeri var ama içi boş o kısma hoporlör takmak istiyorum, ama o kısımda hoporlör kablosunun fabrika tarafından çekilmişmi , çekilmemişmi bilemiyorum çok araştırdım ama internette ve kitapcıkta bi döküman bulamadım . ancak kısmı sökmek gerekiyor onuda orjinaline uygun şekilde sökebilecegimi zannetmiyorum. BU KONUDA YARDIMCI OLAN OLURSA ÇOK MEMNUN OLURUM.  araç hakkında sormak istediginiz konulardada elimden geldigi kadar yardımcı olurum. TEŞEKKÜRLER..
Başlık: Ynt: 174 bg. CARAVELLE YARDIM
Gönderen: Halil Kara - 25 Ekim 2007, 16:24:01
Daha önce 2001 2.5 tdı transporter citivan vardı sattım. yerine 2007 174 bg. caravelle confortline aldım. çok mükemmel bi araç. tek eksik gördügüm şey ise ses sisteminin yetersiz olması. cd çalar felan mükemmel ama hoporlör sayısı yetersiz. arkada hoporler yeri var ama içi boş o kısma hoporlör takmak istiyorum, ama o kısımda hoporlör kablosunun fabrika tarafından çekilmişmi , çekilmemişmi bilemiyorum çok araştırdım ama internette ve kitapcıkta bi döküman bulamadım . ancak kısmı sökmek gerekiyor onuda orjinaline uygun şekilde sökebilecegimi zannetmiyorum. BU KONUDA YARDIMCI OLAN OLURSA ÇOK MEMNUN OLURUM.  araç hakkında sormak istediginiz konulardada elimden geldigi kadar yardımcı olurum. TEŞEKKÜRLER..

Merhaba arkadasim bahsi gecen aracin aynisi bizde de var fakat 2006 model.Bizimkisinde mp3 calar ya da cd calar yoktu ben gittim sony gt300 aldim.
ne yazikki kablolar yok arkada.Kablo cektireceksiniz.
Bir de o hoparlorleri takmaniz icin karoserin tamamamini acmaniz gerekiyor.Yani o ic kaplamanin tamamen sokulmesi gerekiyor cunku tek parcali...
Bunu da serviste sokturmenizi tavsiye ederim aksi takdirde garanti iptal olabilir.Zaten disarda soktururseniz o kocaman parcanin sokulup takilmasi isleminde bazi sorunlar olabilir ve aracinizda tikirti sesleri gelmeye baslayabilir.

Bence hic ugrasmayin en arka koltugun altina bir voofer-anfi ve iki tane de hoparlor koyun.Ben oyle yapacagim...
Gönderen: volksport - 25 Ekim 2007, 16:42:58
Yepyeni aracı hiç yormayın bence alt taraflardan bir yerden kablo geçirip koltuk altlarına hoş görünümlü şekilde olabilecek bir yapı uygulanabilir.  :tamamdir
Gönderen: ®oyal - 26 Ekim 2007, 08:32:06
 bende arkadaşlara katılıyorum orjinal istersen serviste yaptır.
Alıntı
Yepyeni aracı hiç yormayın bence alt taraflardan bir yerden kablo geçirip koltuk altlarına hoş görünümlü şekilde olabilecek bir yapı uygulanabilir.
Gönderen: mustafa06 - 26 Ekim 2007, 15:52:45
arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim en iyisi dediğiniz gibi koltukların altı..
Gönderen: Halil Kara - 26 Ekim 2007, 19:03:22
eğer güzel bir işçilik yaptırabileceğinize inanıyorsanız tabi ki hoparlorlerin orjinal yeri daha uygun olur.Ama işçiliğe güveniyorsanız.
Arka koltukların altı müsait bu iş için ama o koltuğun üzerinde oturan kişiler woofer ve bass sesinden rahatsız olabilir.Özellikle titreşim yapacağı için arkaya oturan yaşlı kimseler için sıkıntı yaratabilir bunu da düşünmek gerekiyor.
Saygılar...
Gönderen: aslan - 29 Ekim 2007, 11:02:57
Srviste tek hoparlör sordum 260 YTL dediler
Gönderen: Halil Kara - 29 Ekim 2007, 12:29:27
Srviste tek hoparlör sordum 260 YTL dediler

Serviste bana da sony gt300 cd-mp3 calar icin de 650 lira dediler.Burdan alip taktirmazsan garanti bozulur dediler.
Ben gittim disardan aldim ayni sony gt300 u 340 liraya aldim.2 yil da garantili.Ne garanti bozuldu ne de birsey diyen oldu.

Caravelle deki arkada hoparlor yerine takilacak hoparlorun boyutu 17 cm dir.Eger oraya taktirmak istiyorsaniz 17 cm lik iki tane hoparlor alirsiniz disardan.Sony ve pioneer in hoparlorleri 80-100 lira civarinda.iki tanesi dahil.Ama tavsiyem ondeki hoparlorler gibi blaupunkt markasidir.Onde blaupunkt tan 4 tane yer aliyor.Iki tane kapilarda iki tane de kosolun ust tarafinda.Biraz zor bulursunuz ama bir aralar bosch bayilerinde satiliyordu.Bulabilirseniz 17 cm lik iki tane blaupunkt alin keyfinize bakin.
Gönderen: erdemözkan - 02 Kasım 2007, 17:15:04
abicim en güzeli dediğiniz gibi 1 tane 1000w jbl sub. donra bide sierra 1300w hurricane amfi.bende 2007 t5 var cd çalarlı arkada anfi çıkşı varmı bilmiyorum ama olsun normal kolon çıkışını anfi çıkışına çevirttirirsin.çok çaça olur :tamamdir