vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf II => Konuyu başlatan: conconmirtaza - 07 Aralık 2012, 06:49:22

Başlık: Boya konusunda yardım.. :)
Gönderen: conconmirtaza - 07 Aralık 2012, 06:49:22
Arkadaşlar 91 model golf II arabam var .Sıfır boya var full orjinal halde şu anda. Fakat arabamın etek altında kaputta küçük çürükleri mevcut. Görüntü açısından daha iyi olması için boyatmayı düşünüyorum.Ustamla görüştüm parça parça boyamayalım ton farkı olur zaten eski model araba tamamen çürükleri zımparalayıp heryeri boyayalım dedi.Çürükler kapı içine dogru yayılmaya başlamış daha sonra yine yaptırmak zorunda kalma dedi.Satarken sorun olur mu ? :)
Sizce ne yapmalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim..
Başlık: Ynt: Boya konusunda yardım.. :)
Gönderen: safakaksu90 - 07 Aralık 2012, 07:15:57
bence komple boyattır hiç parça boyaya gerek yok  asıl parça boya yaptırınca satması zor olur adam der kaza yaptıda barça boya attırmış   ;)  tertemiz binersin işte ben yazın komple boyattırcam  :)
Gönderen: servet_volt - 07 Aralık 2012, 08:00:10
21 yasındakı arac ıcın kımse komple boyalı oldugu jaz cuz yapamaz yaparsada almaya nıyetı yoktur yada fıyatı dusurmek ıcın dıyodur..

arac adam akıllı sokulup adam akılı boyandıktan sonra hıc bı sıkıntı cıkcaz tertemız bınersın.... alcak adamda sıfır arac almadıgının farkında olması gerekır...
Gönderen: safakaksu90 - 07 Aralık 2012, 08:10:50
yani doğru misal ben o yaşta araba alsam niye sağı solu  çürük alayım toplanmış boyanmış arabayı alrım  :D
Gönderen: STAK67 - 07 Aralık 2012, 08:11:26
bencede satılmasını zorlaştırmak yerine kolaylaştıracaktır. kimse alıp uğraşmak istemez boyayla kaportayla.
Gönderen: deepdrastic - 07 Aralık 2012, 12:44:18
pasli veya toplanmis araba almak niyete gore degisir
Boyatacaksan arkadaslarin dedigi gibi adam akilli olmali komple soy komple kumlat hasara ugramis heryeri degissin tamir edilsin sonrada saglam anti pas guzel bir renk ve kalin vernik ile mukemmel otesi bir kaportaya sahip olur tabi bunlar hep maliyet imkanin varsa bu sekil yoksada bekle biriktir yine bu sekil yaptir sonrasida sase alti koruma camurluk ici wax mum spreyler var sahsen kullaniyorum ve aracimda kullanilmis sifir curuk

Aracini 1 kere soyacaksin soymuskende buna degsin ha birde bunlar yapilirken bi zahmet fotomakinesi vs kullanirsin insallah  ;D
Gönderen: conconmirtaza - 07 Aralık 2012, 14:46:54
bende öyle düşünüyorum tamamen çürüklerini hallettirip komple boyatmak daha iyi olur :)Kışın boya kurumaz dalgalı olur diye yazın yaptırmayı düşünüyorum.Yorumlar için teşekkür ederim :)
Nihat arkadaşımızın söyledigi gibi fotograflarınıda alıyım bari de elimde kanıt olsun :D
Gönderen: safakaksu90 - 07 Aralık 2012, 18:52:27
şimdiki halinide fotolayın bizde görelim arabanızı  :D
Gönderen: csari - 07 Aralık 2012, 19:07:18
Bu arada Ankara'da komple kaporta boyaya ne kadar istiyorlar bilgilendirirsen !
Gönderen: safakaksu90 - 07 Aralık 2012, 19:17:51
ben ankarayı bilmiyorum ama istanbulda iki yere sordum komple soycaklar  biri 2000 tl biri 1750 tl zaten soydurunca o 3000 tl ye cıkar  :D :D
Gönderen: davut - 08 Aralık 2012, 09:10:47
cok fazla fiyat 3bin ya napiyosunuz
Gönderen: servet_volt - 08 Aralık 2012, 12:04:53
fıyatlar gercekten ole.. golf 1 ııcn ben fıyat aldımdı adamlar 1500 boya 1500 kaporta ıstedıler.. daha bunun bı dunya ekstrası cıkcak 2 mılyarlık golf 1 15 bıne mal olcak sanayıde yaptırırsan...
Gönderen: safakaksu90 - 08 Aralık 2012, 12:07:45
cok fazla fiyat 3bin ya napiyosunuz
abi eski araba sonuçta komple soydurcaksın onun ıvırı zıvırı cıkcak yok dodiğiydi yok fitiliydi yok biyeri kırıldı yok biyeri çatladı  extralar  felan eminim 3000 bine cıkcak eğer soydurursan tabi
Gönderen: safakaksu90 - 08 Aralık 2012, 12:08:10
fıyatlar gercekten ole.. golf 1 ııcn ben fıyat aldımdı adamlar 1500 boya 1500 kaporta ıstedıler.. daha bunun bı dunya ekstrası cıkcak 2 mılyarlık golf 1 15 bıne mal olcak sanayıde yaptırırsan...
yanii ölee
Gönderen: conconmirtaza - 10 Aralık 2012, 16:15:02
tam soymadan sadece çürükleri hallettirirsem 1000  liraya hallederiz dediler :) tamamen soyarsada maximum 2000lira felan olur galiba tam kapsamlıda görüşmedim açıkcası ama ucuza yapan tanıdıklar varmış  ;)Arabamın resimlerinide en kısa zamanda yüklerim şuan araba ankarada hafta sonu gidicem bakalım :)
Gönderen: safakaksu90 - 10 Aralık 2012, 16:18:53
soydur iyice yaptır eğerki satmıycaksan benim çürüğü gördünmü sen
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/mk2-bbsrs-kaynak-yapildi-fotolar-syf16-t27925.182.html

sayfa 16 da yapılmış hali var
Gönderen: conconmirtaza - 11 Aralık 2012, 20:53:50
acaba benimde bu kadar çürük çıkarmı merak etmeye başladım :) aynen bende tamamen soydurup yaptırıcam senin aracın çok güzel olmuş eline saglık :)
Gönderen: csari - 11 Aralık 2012, 21:18:49
ben ankarayı bilmiyorum ama istanbulda iki yere sordum komple soycaklar  biri 2000 tl biri 1750 tl zaten soydurunca o 3000 tl ye cıkar  :D :D
Eğer motor şanzuman vs. komple soyulup, kaporta boya ve tekrar toplamaya 2000 demişlerse çok guzel fiyat vermişler.
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 21:29:05
acaba benimde bu kadar çürük çıkarmı merak etmeye başladım :) aynen bende tamamen soydurup yaptırıcam senin aracın çok güzel olmuş eline saglık :)
belli olmaz istersen sen sök bak  birgün temizlik maksatlı koltukları halıları cıkartabilirsin hem temizlemiş olursun hemde bakmış  ;)

Eğer motor şanzuman vs. komple soyulup, kaporta boya ve tekrar toplamaya 2000 demişlerse çok guzel fiyat vermişler.
aynen 2000 dediler  ama arabayı ben soyabilirim bakalım yazın başlıycak proje  :D
Gönderen: csari - 11 Aralık 2012, 21:32:32
Hayırlısı inşallah istediğin gibi olur.
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 21:36:03
saol abi
Gönderen: servet_volt - 11 Aralık 2012, 21:43:07
belli olmaz istersen sen sök bak  birgün temizlik maksatlı koltukları halıları cıkartabilirsin hem temizlemiş olursun hemde bakmış  ;)
aynen 2000 dediler  ama arabayı ben soyabilirim bakalım yazın başlıycak proje  :D

bızım aracları sokmeye ne var :) alet edevat olduktan sonra sabah baslasan aksama takozların ustunde bırakırsın arabayı... :)
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 21:54:52
bızım aracları sokmeye ne var :) alet edevat olduktan sonra sabah baslasan aksama takozların ustunde bırakırsın arabayı... :)
aynen şu misal  :D  :D
(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/DK6AL.jpg)
Gönderen: csari - 11 Aralık 2012, 21:58:54
Sadece aletle bitmez, biraz da anlamak lazim. Dağıtmaya belki herkes dağıtır bi şekilde ama önemli olan parçaları doğru şekilde toplamak. Bu arada motor ve şanzumanı nasıl almayı düşünüyorsun ?

;D
Gönderen: safakaksu90 - 11 Aralık 2012, 22:11:13
yok abi motora giremeyiz lift lazım onun için katılıyorum sana dağıtmaya herkez dağıtır ama toplamak önmli olan oda benim mesleğim 3 sene hondada çalıştım
Gönderen: servet_volt - 11 Aralık 2012, 23:56:10
golf 2 lerın ve golf 3 lerın on tarafı cıkıyor o yuzden lıfte gerek yok. krıko yardımıyla motoru kaldırıp one cekmek gerek...

kendın 3 sene calısmıssın cok rahatlıkla yaparsın...
Gönderen: servet_volt - 12 Aralık 2012, 00:17:56
orası artık ssana kalmıs :)
Gönderen: davut - 12 Aralık 2012, 13:37:58
yitersin ya sanayiye kadar nolcak :D zaten hafifler bayagi bi :D