vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 02:47:06

Başlık: Camları otomatik olan var mı ?
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 02:47:06
Arkadaşlar camları otomatik olan var mı ? Benim MK-1'inde camlarını otomatiğe çevirmek istiyorum. Motor olarak ne kullandınız düğmeleri nereye koydunuz ve memnuniyetiniz ne derecede ?
Başlık: Ynt: Camları otomatik olan var mı ?
Gönderen: trgy - 03 Aralık 2012, 02:58:31
bence mk 1 ve 2 ler de manuel olmalı,arabanın orijinalliğini bozduğunu düşünüyorum.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 03:07:26
bence mk 1 ve 2 ler de manuel olmalı,arabanın orijinalliğini bozduğunu düşünüyorum.
Orjinalinden otomatik olanlarda var  :) Bence arabaya yakışan orjinaldir illa orjinal olucak diye bazı şeylerden geri kalmaya gerek yok bence  :)
Gönderen: lostys - 03 Aralık 2012, 05:00:27
orj bosch bulabilirsen al, bulamazsan universal.
Gönderen: servet_volt - 03 Aralık 2012, 05:04:09
herkes orjınalden yanadır ama orjınaller anasının gozu oldugu ıcın malesef alternatıf cozumlere yöneliyoruz..

bende arka camlarımı otomatıge cevırmeyı dusunuyordum ozellıkle yazın cok ıhıtyac oluyo malum klımada yok..

ben bıraz arastırdım 3 markanın ıyı oldugunu duydum...

carub ınwells ve mfk

ben olsam senın yerıne 4 camıda otomatık yaparım...

Gönderen: lostys - 03 Aralık 2012, 05:15:24
herkes orjınalden yanadır ama orjınaller anasının gozu oldugu ıcın malesef alternatıf cozumlere yöneliyoruz..

bende arka camlarımı otomatıge cevırmeyı dusunuyordum ozellıkle yazın cok ıhıtyac oluyo malum klımada yok..

carub ınwells ve mfk

hepsi aynı bok merak etme.. made in prc. aralarında fiyat olarak fark var sadece, gerisi aynı.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 05:38:50
orj bosch bulabilirsen al, bulamazsan universal.
Öyle yapıcaz gibi orijinal BOSCH biraz zor buluruz. Universale yönelicez  :p
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 05:40:48

carub ınwells ve mfk

Ben zaten arkaları pek kullanmıyorum araç sıfırdan toplanınca arkaya kimse oturmayacak zaten  :) Normaldede benim aracıma 3 kişiden fazla binmiyor arkaya bazen mecbur alıyorum o yüzden arkalara takmaya gerek yok bence  :tamamdir
Gönderen: servet_volt - 03 Aralık 2012, 06:08:57
Ben zaten arkaları pek kullanmıyorum araç sıfırdan toplanınca arkaya kimse oturmayacak zaten  :) Normaldede benim aracıma 3 kişiden fazla binmiyor arkaya bazen mecbur alıyorum o yüzden arkalara takmaya gerek yok bence  :tamamdir

aracın cabrıo ve 4 camıda ındırıp gezdıgın ıcın demıstım 4 camıda otomatık yapardım senın yerınde olsam dıye...
Gönderen: servet_volt - 03 Aralık 2012, 06:10:06
hepsi aynı bok merak etme.. made in prc. aralarında fiyat olarak fark var sadece, gerisi aynı.

tecrube konusuyo :)

bu yaz gectı artık onumuzdekı yaz yapıcam arkaları otomatık..
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 07:26:12
aracın cabrıo ve 4 camıda ındırıp gezdıgın ıcın demıstım 4 camıda otomatık yapardım senın yerınde olsam dıye...
Kanka MK-1 Cabrioların arka camları yarıya kadar iniyor tamamen açılmıyor hem takla barı olduğu için ortada camlar kapalıyken daha bi hoş duruyo üstü açıkken  :)
Gönderen: Mk1GTI - 03 Aralık 2012, 07:48:09
Bende doğan açma sistemi var güzel çalışıyor bide merkezi sisteme bağlı kumandayla kapıları kitleyince camlar otomatik kapanıyor :D :D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 08:13:11
Bende doğan açma sistemi var güzel çalışıyor bide merkezi sisteme bağlı kumandayla kapıları kitleyince camlar otomatik kapanıyor :D :D
Arkadaşımın 131 Mirafiori sinde var abi çok yavaş hangi kuş serisine bindiysem hepsi yavaş  :D Universallar onlardan çok daha iyi bende o sistemi kurucam ayriyetten farklı planlarımızda var bakalım  ::)
Gönderen: servet_volt - 03 Aralık 2012, 09:28:29
Arkadaşımın 131 Mirafiori sinde var abi çok yavaş hangi kuş serisine bindiysem hepsi yavaş  :D Universallar onlardan çok daha iyi bende o sistemi kurucam ayriyetten farklı planlarımızda var bakalım  ::)

kuş serisinin eger camları orjınalden otomatıkse yavas amas sonradan cevrılenlerınkı hızlı :)

bu ıste bı terslık var dedıgınızı duyar gıbıyım ama harbı ole :)
Gönderen: TEYOLOGY - 03 Aralık 2012, 13:40:12
kuş serisinin eger camları orjınalden otomatıkse yavas amas sonradan cevrılenlerınkı hızlı :)

bu ıste bı terslık var dedıgınızı duyar gıbıyım ama harbı ole :)

terslik yok. tofaş zamanında sıfır şahinleri sağ aynasız çıkarttı. aynayı opsiyonel gören , çalan zihniyet elektrikli camın hızından çalmış çok mu?  :D :D :D

söz konusu tofaşsa, gerisi teferruattır.  ;D ;D ;D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 03 Aralık 2012, 19:24:20
Aynen öyle çok yavaş çalışıyor camları hemde kendi orjinal olanları ama hiç arıza yaptığını görmedim düşük voltaj verdiği için motoru zorlamıyor ondan olabilir arıza yapmaması benim aracım direksiz bu yüzden bende hızlı çalışır ama yinede universal alıcam MFK'nın ki güzel düğmeleri nereye koyucaz bakalım  :)
Gönderen: Mk1GTI - 03 Aralık 2012, 20:23:39
Bendekiler normal hızda çalışıyor. Bir sıkıntı yok. Ama sende tek kapı camlar büyük sorun olabilir.
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 04 Aralık 2012, 03:49:38
Bugün elektrikçi bi abime MFK nın kalitesi ne alemde dedim durdu olm otomatik cam yapıcam dersen kovarım bi daha da dükkana giremezsin bozma lan orjinalliğini dedi bi tırstım valla  :D
Gönderen: SNCKTR - 04 Aralık 2012, 06:35:22
kanka sen yap ayrıntılı anlat ne malzeme kullandın ona gore bende yapayım benım konsola fena gosterge cart curt sıparıslerı verdım bı kısmının onuda ayarlarız  :)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 04 Aralık 2012, 07:17:30
Kanka ben konsola yapmıycam ama ya kül tablasını iptal edicem yada yanlara koyucam  :)
Gönderen: Mk1GTI - 04 Aralık 2012, 18:57:33
Ülen gökhan iyi dedik sorun yok dedik bu sabah sol cam açılmıyor sağ camda ağır çalışıyor nazara getirdin sistemi :D :D Bedduamı ettin len :D :D
Gönderen: taha_jetta80 - 04 Aralık 2012, 23:05:42
Benim camlarda bosh germany motor var. fransız malı da krikolar var. sağ tarafın motoru da bosh ama modeli farklı o biraz daha yavaş inip kalıyor. ama hiç sorun yaşamıyorum  :)
bu sol cam.
View My Video (http://tinypic.com/r/3178k95/6)

bu da sağ cam.

View My Video (http://tinypic.com/r/15mcw7k/6)
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 05 Aralık 2012, 01:00:43
Ülen gökhan iyi dedik sorun yok dedik bu sabah sol cam açılmıyor sağ camda ağır çalışıyor nazara getirdin sistemi :D :D Bedduamı ettin len :D :D
Haşa abi biliyosun öyle şey yapmam heleki sana canım feda dediğin gibi nazara gelebiliyor bazen bende milletin KM göstergesinin teli nasıl kopar diyordum bi sabah bi baktım tık yok  ;D
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 05 Aralık 2012, 01:04:18
Benim camlarda bosh germany motor var. fransız malı da krikolar var. sağ tarafın motoru da bosh ama modeli farklı o biraz daha yavaş inip kalıyor. ama hiç sorun yaşamıyorum  :)
bu sol cam.
View My Video (http://tinypic.com/r/3178k95/6)

bu da sağ cam.

View My Video (http://tinypic.com/r/15mcw7k/6)

Maşallah abi sistemin çok güzel çalışıyor bu arada o motorları nerden denkledin ve sorması ayıp ne kadar mal oldu  :)
Gönderen: cavanozz - 05 Aralık 2012, 04:53:39

;D  ;D hiç güleceğim yoktu hee  :D