vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N2 => Konuyu başlatan: diss - 26 Kasım 2012, 18:26:51

Başlık: abs ışığı sorunu- sigortalar oksitleniyor
Gönderen: diss - 26 Kasım 2012, 18:26:51
arkadaşlar abs ışığım yanıyor sönmüyordu, akü üstündeki sigortaları değiştirdim düzelmedi sonra o sigortaların girdiği yerleri temizledim biraz kazıdım bu sefer düzeldi. 1 hafta filan yanmadı. şimdi gene yanıyor baktım yeni taktığım sigortaların ayakları oksitlenme gibi beyaz bir tabaka kaplamış, tekrar temizledim taktım fakat yine yanıyor..
şimdi sorum burası neden sürekli oksitlenme yapıyor. herhangi bir arızadan dolayı mı? ben bunu en güzel nasıl temizlerim ve tekrar oksitlenmemesi için ne yapabilirim?
not: bilgisayara bağlandığında abs hidrolik pompa arızası çıkıyordu, ama bence sigortalardan yapıyor.
Başlık: Ynt: abs ışığı sorunu- sigortalar oksitleniyor
Gönderen: west_55 - 26 Kasım 2012, 20:01:41
arkadaşlar abs ışığım yanıyor sönmüyordu, akü üstündeki sigortaları değiştirdim düzelmedi sonra o sigortaların girdiği yerleri temizledim biraz kazıdım bu sefer düzeldi. 1 hafta filan yanmadı. şimdi gene yanıyor baktım yeni taktığım sigortaların ayakları oksitlenme gibi beyaz bir tabaka kaplamış, tekrar temizledim taktım fakat yine yanıyor..
şimdi sorum burası neden sürekli oksitlenme yapıyor. herhangi bir arızadan dolayı mı? ben bunu en güzel nasıl temizlerim ve tekrar oksitlenmemesi için ne yapabilirim?
not: bilgisayara bağlandığında abs hidrolik pompa arızası çıkıyordu, ama bence sigortalardan yapıyor.

Belki gerçekten belirttiğiniz pompa arızalanmıştır. Diğer aksamlarsa sorun yoksa tabii ki
Gönderen: diss - 26 Kasım 2012, 22:18:30
Belki gerçekten belirttiğiniz pompa arızalanmıştır. Diğer aksamlarsa sorun yoksa tabii ki
hocam zannetmiyorum sigortalardan sonra düzelmişti. bir çok kişide de aynı arızayı göstermesine rağmen sigortalardan çözüldüğü söyleniyordu forumlarda da. bence sürekli oksitlenmesini çözmek lazım ama bilmiyorum bilmiyorum..
Gönderen: west_55 - 27 Kasım 2012, 02:06:30
hocam zannetmiyorum sigortalardan sonra düzelmişti. bir çok kişide de aynı arızayı göstermesine rağmen sigortalardan çözüldüğü söyleniyordu forumlarda da. bence sürekli oksitlenmesini çözmek lazım ama bilmiyorum bilmiyorum..

Hocam aracı kullanan sizsiniz. Eğer o kadar eminseniz aracın motor kısmından sigorta paneline giren kablolar, gaz teli ve kaput açma tellerinin oraları kontrol edin. Su alabilecek yerleri silikon ile doldurun diyebilirim. Sürekli sigortaların oksitlenmesi enteresan bir olay. Allah korusun kısa devre yapar yangın bile çıkabilir.
Gönderen: heyhat - 27 Kasım 2012, 09:08:50
evet o sorun sigorta kutusundan kaynaklanıyo arkadaşın dediği gibide sürekli oksitlenir o taki altındaki tablayı değiştirene kadar
ama çok saçma oksitlenmesi birde parça miladını doldurduğundan oksitleniyo sanırım onuda takılan çin malı sigortalar o hale getiriyo bende oksiti için wd 40 sıktım hiç bi faydası olmadı  ^-^ >:(