vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: freedom - 19 Ekim 2007, 11:09:13

Başlık: araç test programları ?
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 11:09:13
Arkadaşlar bir kaç gündür bununla cebelleniyorum. Bu servislerde olan araç test programlarını bende kullana bilirmiyim acaba. ? Araştırmalarıma göre bunun için araç test programı, bir laptop ve bir de ara kablosu gerekiyor. Benim 98 polo 1.6 aut. var. Bu arabanın beynine girebilirmiyim bunları elde ettikten sonra. Bunu yapan arkadaşlar varmı acaba. Sıyırmak üzereyim.  :o ben programları buldum bir kaç tane laptopta var ama arakablo hakkında bilgim yok. Bu kabloyuda bulsam olacak sanırsam. obd2 kablosu bulmam lazım galiba. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Başlık: Ynt: araç test programları ?
Gönderen: Firestarter - 19 Ekim 2007, 11:21:36
Yanlışlıkla beyini sıfırlama da   :(
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 11:44:34
Zaten onu yapmamak için araştırıyorum. Emin olmadan böyle bir şey yapılmaz zaten. Yoksa kabloda buldum aslında. Ama satın almadım.
Gönderen: corrado - 19 Ekim 2007, 12:19:19
http://www.ototeknik.com/

Burdan temin edebilirsiniz birde erenköy tarafında bu işlerle haşır neşir bir firma vardı ismini tam hatırlayamadım.programda satarlardı uygun fiyata bulursam onuda yazarım.
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 12:20:53
kablonun buı olabileceğine inanıyorum.

http://cgi.ebay.com/OBD2-OBD-II-Diagnostic-USB-Cable-KKL-VAG-COM-409-1-BD01_W0QQitemZ180170227559QQihZ008QQcategoryZ32053QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 12:44:28
http://www.ototeknik.com/
bu siteye bakmıştım zaten kablo var satan yerler ama acaba iş hallolacakmı programlar var zaten bir kaçtane  laptopta var ama sadece kabloyla ilgili bir fikrim yok bazılarının içinde eletronik devreler var bazılarında yok mesela. Birde usb olması lazım kablonun laptoplarda seri port olmuyor. 
Gönderen: escocem - 19 Ekim 2007, 12:47:32
proğramın kullanılışı fazlasıyla basit bnm ustam işi büyüttü 2dükkanı birleştiripproğramı felan yeni aldı öğretmen dayılar eğitim verdiler basitti fazlasıyla biraz teknik terim ve ne istediğini neyi görmek istediğini bileceksin okdr..kablo işinden anlamıyorum malum bir tek orda gördüm eğitim aşamasını..
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 12:58:24
Ya evet programlar basit nap gibi oksijen gibi basınç gibi ölçümleri yapıyorlar biraz bilgisi olan birisi kolayca çözer gibi geliyor. Bu tip programlar aslında set olarak satılıyor. Setler çok farklılık gözteriyor. Palm, poket pc ve ya direkt pc olanlar var. Set olarak kabloları içlerinde veriliyor. Ama bunların fiyatlarıda anormal oluyor. Ben sadece kablo ile bu iş olur düşüncesindeyim. 16 dolara bu iş olurmu acaba  ::)
Gönderen: escocem - 19 Ekim 2007, 13:09:44
bnm usta 5500 ytl bayıldı :)malum lisasnlı felan filan o konuda sanayi sıkıntıda her kez 10 dolara almış yazılımları yüklemiş laptoplara kafalarına çöküyorlar şimdi müştri gibi gidip..
Gönderen: corrado - 19 Ekim 2007, 13:30:36
sende program varsa kablo ile işin çözülür.
Gönderen: freedom - 19 Ekim 2007, 13:41:51
kablo zebil. Kablonun ana bayisinin Bilgileride var aslında. Bana obd2 usb bir kablo lazım onuda biliyorum. ama masraf yapıpta birde kafayı silmek var değil mi  :o
Bunu bu yöntemle yapan yok mu acaba ?
Gönderen: Halil Kara - 19 Ekim 2007, 13:48:53
Topik hakkinda yapacagim bi paylasimim yok ama merakimdan dolayi sormak istiyorum:
Bu programi aracinizda ne icin kullanacaksiniz?Yani serviste goruyoruz adamlar baglayip kullaniyorlar herhangi bir sorunu cozuyorlar siz bireysel olarak kendi aracinizda mi kullanacaksiniz?
Gönderen: corrado - 19 Ekim 2007, 15:53:55
kablo zebil. Kablonun ana bayisinin Bilgileride var aslında. Bana obd2 usb bir kablo lazım onuda biliyorum. ama masraf yapıpta birde kafayı silmek var değil mi  :o
Bunu bu yöntemle yapan yok mu acaba ?

hocam ben seni anlayamadım açıkçası.
herşeyden haberin varsa bize neyi soruyorsun.programı kullanırsam beyini silerimmi dersin.
sende hangi program var bilmiyorum ama vag com ve türevleri ise çok yetenekli isen beyne bir şeyler yapabilirsin.
neticede vag com programlama üzerine yapılmış bir şey değil.
sıcaklığı  voltu lambda sensör ne ölçer devir nedir nerede arıza var.sistemi kontrol amaçlı bir program.
Gönderen: corrado - 19 Ekim 2007, 16:25:46
Ozen Elektronik LTD. EOBD, Arıza tespit, Gaz analiz, dizel duman, LPG, far ayar, fren test, ISO 3930, 72-306, 72 306, EKSOZ, EKZOZ, EKSOS, EGSOZ,otomotiv servis ekipmanlari, EOBD test cihazlari, egzoz gaz analiz cihazlari, duman ölçüm cihazları, motor temizleyicileri, klima dolum cihazları, enjektör test cihazları (http://ozenelektronik.com.tr/?s=urunler&id=1)

erenköyde diye bahsettiğim firmayı buldum. gerçi küçükyalıdaymışlar  ;)
sizin için net edres.sadece aparatta verirler diye tahmin ediyorum.olmadı komple program alırsınız.
Gönderen: freedom - 20 Ekim 2007, 13:52:15
Benim hiç aklımda yoktu aslında bu programlar felan. Benim poloya lpg taktırdım ve gazda stop ediyordu ışıklarda. Bi ustaya götürdüm polonun beyni değişicek dedi kesin mişşşş. 1000 ytl dedi fiyat olarakta. Bacanağım sayesinde bir ustaya daha gittim 20 ytl ye işi bitirdi  :) araba canavar. o usta benim arabayı bilgisayara bağlatmak için başka bir yere götürdü. Bende sende yokmu dedim yok dedi. Usta beni büyük bir yükten kurtardı beni bende ona borçlu hissettim kendimi. Mesele bu yani... Bende takınca tam takarım bu işi bitiricem bi şekilde.
Gönderen: corrado - 20 Ekim 2007, 13:56:09
Ä°ntoko : Ä°lan Aktivasyonu Gerekli. (http://intoko.kijiji.com.tr/c-Oto-Di-er-Vas-ta-Oto-Parcalar-Aksesuar-Vag-1552-vw-seat-skoda-audi-yeni-versiyon-t-5-yeni-golf-W0QQAdIdZ16169033)

ustan vw üzerine çalışıyorsa böyle bir şey al ozaman.
vw group için seyyar cihaz.
Gönderen: freedom - 20 Ekim 2007, 14:53:11
Aslında ustam japoncu  :) ama herşeye bakıyor. Süper biri arabayla sıyırmış modifiye yapan biri 23 yaşında  :)
Gönderen: Aertiezt - 02 Aralık 2007, 14:55:00
Hocam ben benim Bora'nın OBD'sine girdim kablosunu arkadaşımdan temin etmiştim.O'da VW servisinde çalışan bir arkadaşına ısmarlatmış.Fakat çok pahalı bir kablo bilmiş ol.Benim Bora orjinalden 90 beygir.Arkadaşım benim arabanın OBD'sine girip 90 beygirlik verilerini silip 110 beygirin verilerini verdi ve çekiş acayip farketti.110 beygir ile aynı gidiyor.VW marka olarak OBD Tuning yapmayıda onaylıyor.Herhangi bir zararı yok motora.Vw Bora ve Golf'un TDI motorlarının hepsinin aynı olduğunu biliyormusunuz?Hepsi derken 90,110,130,150 beygirlik motorların hepsi aynı.Beyindeki programdan ayarlıyorlarmış herşeyi.Tek fark 130 ve 150 beygirlik motorların turbolarının hava kanalları biraz daha büyük.Kullandığım programın ismi ise VAG-COM.  http://www.ototeknik.com/urunler.html Bu siteden tehmin edebilirsin herşeyi.Ayrıca kabloyuda burdan ısmarlayabilirsin.