vwtr.net

Volkswagen => Golf => Golf I => Konuyu başlatan: fhrttn - 08 Kasım 2012, 09:33:39

Başlık: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 09:33:39
Evet arkadaşlar hep sorun hep sorun ama yinede seviyorum keratayı.Şimdi akşam arabayı akşam park ettim gece yağmur yağmış sabah bi bindim şöför ve yolcu kısmı pas paslar hep su göğüsün ordan şoför mahalline ve yan yolcu kısmına su damlıyor kafayı yiycem çok can sıkıcı bi durum başına gelen varmı yardımcı olursanız bahtiyar olurum acaba ön camdanmı kaynaklanıyo nedir bu ya. Bu arada araç hiç hareket etmedi durduğu yerde su dolmuş ön taraf paspas lar nerden geliyo bu javascript:void(0);
Başlık: Ynt: YAĞMUR BAŞLADI DERT BAŞLADI
Gönderen: immortalboss - 08 Kasım 2012, 10:12:32
78 golf mk1 automatic...4 yıl önce...Sabah bir bindim.Aaa...Paspasa akvaryum yapmış.Hocam benim bildiğim kadarı ile bu kasanın kronik sorunu su almadır.Kalorifer motorunun oradan alıyor diye biliyorum.Oradaki deliğe bir bakarsanız belki sorunu çözebilirsiniz.İsterseniz size şu konuyu önereyim.
http://www.vwtr.net/forum/golf-i/mk1-kasa-kronik-su-alma-t17893.0.html
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 10:27:49
anladım bi bakayım oraya saolasın  immortalboss
Gönderen: Mk1GTI - 08 Kasım 2012, 10:54:53
Sağ sol gider delikleri temiz tutmaya bak ve kaput nözüllerinin altını orj kapak kapatıyor ama illaki klorifer motoruna su kaçağı olabiliyor bu yüzden motorun ağzının etrafını yarım cm bile olsa bir silikon geçin...  Gerçi şuanki aracımda nözül koruması uzun tutulmuş su damlatmıyor hiç.
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 11:14:31
teşekkür ederim Mk1GTI kardeşim dediklerinizi bi deneyim bakalım
Gönderen: immortalboss - 08 Kasım 2012, 11:25:45
Önemli değil hocam.Sorunu çözersen bu konudada paylaşırsan seviniriz. ;)
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 11:34:07
tabiki paylaşırım. Bu arada üst kapak (külbütör ) kapağında yağ kaçırıyodu 3 kere conta değişti ama sorun hala devam ediyor onuda çözemedim ne olacak bilmiyorum sorun üstüne sorun
Gönderen: emresener - 08 Kasım 2012, 11:36:57
Bendede var ayni sorun yeni aldigim aracta.. Oyuzden yolcu haznesine delik actim gol olmasin diye. Camin onundeki olukta su ortada birikiyor ordan asagi akiyor gidiyor. Hepte sol koseden gelio kim bilir nasil duruyordur. Arkadaslarin dedigi gibi silikon bi neze osun rahatlatir kanisindayim
Gönderen: taha_jetta80 - 08 Kasım 2012, 12:57:24
koruma kapağı nın görev yaptığı yerdeki saç da çürümeler olmuş ise oradan alıyordur içeri. bnm aracımda da alıyordu suyun nereden geldiğini bulamamıştık. kapıut bağlantı yerlerinin ordaki zemin de orj yalıtım malzemesi varmış onun altından çürüme yapmış ufak ufak delikler. o malzemeyi kazıdım ortaya çıktı. komple çürük sacı değiştirttim sorun düzeldi.
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 13:51:40
arkadaşlar kaportacıya gittim 2 neden üzerinde durdu 1.Neden=cam dan olur dedi 2.neden kalorifer motorunun ordan dedi.Elektrikçiye gittim baktık cam kenarlarında bişi yok dedi yağmursuz bi havada kalorifer motorunu söküp macunlarız dedi bakalım hava biraz düzelsin kalorifer motorunu söktürüp tekrar silikon,macun falan çektirip takacaz sonuçlarını yazarım inşalah
Gönderen: mami6848 - 08 Kasım 2012, 14:08:52
Valla ben yeni araba topladım on cam fitilim çok çok iyidi ve su alma yok diyordum ki camı söktügümde altından igne ucu gibi yol yapmş ve giriyormuş o yüzden imkanın varsa ön camı söktür bi baksınlar ve fitilin altına kesinlikle silikon çektirme özel cam macunu var onu sor kolorifer içinde siyah silikon kullan derim kolay gelsin..
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 14:16:40
en iyisi önce kalorifer motorunu bi söktüreyim silikonlatırayım baktım yine su alırsa camı söktürecez o zaman
Gönderen: Mk1GTI - 08 Kasım 2012, 15:59:51
Motoru söktürme onu sökmek öyle kolay değil Göğsü indirebilirsin aşağı. Kaputu açın kafesin etrafına güzelce silikon çekin..
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 16:02:16
Mk1GTI kardeşim kaputu açıp baktım plastik bir kafes var tam ortada  onu diyosun demi ozaman elektirikçinin motoru sökmesine gerek yok acaba kendim yapabilirmiyim onu ??
Gönderen: Mk1GTI - 08 Kasım 2012, 16:04:41
Mk1GTI kardeşim kaputu açıp baktım plastik bir kafes var tam ortada  onu diyosun demi ozaman elektirikçinin motoru sökmesine gerek yok acaba kendim yapabilirmiyim onu ??

Evet aynnen orası.. O havuzdan su giriyor ve aracın park halindeki meyiline göre kalorifer havalandırma borularından damlatıyor içeri.
Gönderen: fhrttn - 08 Kasım 2012, 16:07:57

Mk1GTI eyvallah saolasın bu bilgi çok iyi oldu hem motoru hem ön camı söktrümeden bi deneyim kafesin etrafına güzelce bi silikon süreyim kendim sürebilrimiyim acaba silikonu makinesi falan yok demi bu arada teşekkürler bilgiler için
Gönderen: gipsykings - 08 Kasım 2012, 17:37:36
Aynı durum benim aracımda (mk 2) da var.Bu sabah arabaya bindiğimde sol ön paspasın üstü göl olmuş :( Aynı yerden mi su alıyordur?
Gönderen: taha_jetta80 - 08 Kasım 2012, 19:00:02
valla sana derken benim arabada su almış nasıl olduysa bugün :D baban telefon açıyo oğlum ayağıma su damlıyo diye :D  ama buldum. ön cam fitilinin ordan 3 ayrı yerden geliyor. 3 ay önce ön camı değiştirtmiştim demekki tam takmamış fitilleri. yarın sabah inş camcıya gidip halledicez
Gönderen: STAK67 - 08 Kasım 2012, 19:04:31
benmde sunroof damlatma yapıyo :D aralıksız yağan yağmurun etkisiyle sanırım
Gönderen: taha_jetta80 - 08 Kasım 2012, 21:33:19
bnm hiç başıma gelmemişti restodan beri. cam değişince olmuş demekki. yarın halledicez inş  :)
herkeze geçmiş olsun
Gönderen: emresener - 08 Kasım 2012, 23:30:24
oldschool'un naz'ı bu hareketler... En kısa zamanda hepimiz inş çöeriz bu durumu :D
Gönderen: fhrttn - 09 Kasım 2012, 08:48:32
arkadaşlar bugün sabah bindim arabaya su yine damlamış ama baktım ön camın ordan ik ayrı yerden su girmiş çok az bi şekilde o kadar su ordan girmiş olabilirmi arkadaşlar ? Camı sökme takma maliyeti ne dir bilgisi olan arkadaşlar
Gönderen: mk1afu56 - 09 Kasım 2012, 09:36:35
bn bi yer cözdüm , kaputdan ıcerı gıren su, bakalıtden buyuk havuza ınıyor ordan da assgıya  inerken 1-2 delik içeri kablaların girip çıktıgı yerler var oralara bakın.
Gönderen: escocem - 10 Kasım 2012, 23:10:40
En büyük sıkıntı sağ ve soldan motor içine su tahliyesi yapan plastik kısımlardan oluşur bizim bebelerde.Aşşağı düşen su gögüs altına giren tel veya kablodan yürüyüp ayağın üzerine damlar,ayak yoksa paspasta havuz yapar :o Kalorifer motorunu sökmenize gerek yok silikon için orj vidalar duruyorsa biraj gevşetin araya silikonu verip orta derece kuruduktan sonra sıkın.Ön camda da fitili düz değilde içinden şerit takılan tipinden kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız.Bu sırada havuz için L şeklinde tahliye kullanıp ağzınıda boşluğa verirseniz riski yok edebilirsiniz.
Gönderen: golfvan38 - 10 Kasım 2012, 23:49:07
Araç içini kurut, döşemeyi en önden ez bişey kaldır, ön cama bol su tut. Debriyaj teli, gaz teli, fren bağlantıları gibi ön taraftan giriş yapan parçaların birleşim yerlerindeki contalar eskiyor, hortum, kablo veya teli üzerinden su (her arabada farklı olabilir) araca giriyor. Ordan döşeme suyu emiyor. nerden geldiği belli olmuyor. İlk tedbir su tahliye yollarındaki yaprak ve çamuru temizlemek. Kolay gelsin
Gönderen: GolfMk1Cabrio - 16 Kasım 2012, 03:42:01
Erşan abim zaten söylemiş büyük ihtimal kalorifer motorunun ordan giriyordur  :tamamdir Kaputtaki havalandırmanın hemen altında bizim siyah plastik bir parça var motorun üzerini örtüyor onun sayesinde yağan yağmur kenarlardaki su tahliyelerine yönlendiriliyor. Benim kaputumda KAMEİ havalandırma var yani kaputa direk su giremiyor bulabilirsen al tak sana extra koruma olur ama onun altındaki plastik malzeme falanda var bende yetmedi kalorifer motorumun montajını yaparken silikon sıkmıştım o yeteri kadar engel olur zaten tahliyeleri bol bol temizlemekte fayda var sonbahardayız illaki yapraklar girebiliyor  :)
Gönderen: MeTHea35 - 16 Kasım 2012, 04:00:28
benmde sunroof damlatma yapıyo :D aralıksız yağan yağmurun etkisiyle sanırım
hasan ali sunroof senin sonradan açma sanırım? kanka lastik olan kısımın altına silikon geç  ;) içerdende tavan döşemesini sokup sunroof'un kenarlarına aynı işlemi yap buyuk ihtimal keser
Gönderen: fhrttn - 16 Kasım 2012, 14:24:41
Arkadaşlar bende bu kaputun ızgara kısmının altındaki plastiği tamir ettim kırıklar vardım ordan kalorifer motorunun üstüne su damlıyor du sanırım.Birde ön cam fitiline siyah silikon uygulandı  artı anten kablosu girişinede silikon bakalım yağmur yağmadı yağınca durum ne olacak yazarım kolay gelsin